سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
نیویورک
جنگ انتقام جویانه ترامپ
۳ ساعت قبل / دونالد ترامپ / حزب جمهوری‌خواه / نیویورک‌تایمز / میراث ترامپ
جنگ انتقام جویانه ترامپ
اقتصادنیوز : دونالد ترامپ قول یک کارزار سیاسی انتقام‌جویانه علیه نمایندگانی را داده که به او پشت کردند و با به جریان افتادن فرآیند استیضاح بر شمار آن‌ها افزوده شده است. او محبوبیت زیادی در بدنه حزب دارد و به احتمال زیاد قادر به جمع‌آوری پول کافی برای ایجاد یک جریان اخلال‌کننده در کارزار سال ۲۰۲۲ است.
بازداشت برخی افراد حمله کننده به کنگره آمریکا
۶ ساعت قبل
بازداشت برخی افراد حمله کننده به کنگره آمریکا
مقام‌های فدرال یک آتشنشان بازنشسته و یک دانشجو را که هر دو اهل نیویورک هستند، به خاطر حمله به ساختمان کنگره آمریکا در روز 6 ژانویه دستگیر کردند.
۱۶ ساعت قبل
برای قضاوت نسبت به دولت بایدن عجله نداریم
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد بر استواری دولت ایران در مهار کرونا با وجود جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا تاکید کرد و گفت برای قضاوت دولت بایدن در عمل به وعده لغو تحریم، عجله نداریم.به گزارش ایرنا، مجید تخت‌روانچی روز دوشنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: اکنون از تهران به نیویورک رسیدم.وی افزود: با وجود جنگ اقتصادی تحمیلی آمریکا علیه مردم ما، دولت در مهار کرونا ثابت قدم بوده است.تخت روانچی با اشاره به اظهارات جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا و مقامات ارشد سیاست خارجی وی درباره بازگشت به برجام، اظهار کرد: آیا بایدن سیاست غیرانسانی فشار حداکثری ترامپ را کنار می‌گذارد و با لغو کامل تحریم ها به وعده‌های خود پایبند خواهد بود؟نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: برای قضاوت عجله‌ نداریم.وی …
۱۶ ساعت قبل
عبور از روز پرالتهاب
ترامپ در آخرین روزهای کاری‌اش تحرکات خود را در دو بخش سیاست داخلی و خارجی افزایش داده است. در یکی از عجیب‌ترین اقدامات دولت ترامپ، در حالی که تنها یک روز به مراسم تحلیف جو بایدن باقی مانده است، سرپرست موقت وزارت دفاع آمریکا دستور داده است تا مایکل الیس به استخدام آژانس جاسوسی درآید. داستان زمانی عجیب می‌شود که این فرد یکی از وفادارترین نیروها به ترامپ به حساب می‌آید و دولت بایدن نمی‌تواند او را اخراج کند و تنها می‌تواند پست او را تنزل دهد و در جایی غیر مهم به کار گمارد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، آژانس امنیت ملی آمریکا موسوم به «NSA» در یک گام بلند، وفادارترین نیروی ترامپ را به‌کار گرفته است. این امر به دستور سرپرست وزیر دفاع آمریکا صورت گرفته است.
۱۶ ساعت قبل
پیوند‌های تازه شیعیان
آرش نهاوندی روزنامه نیویورک‌تایمز در تاریخ 3ژوئیه 2004(13تیر 1383) در مطلبی به قلم «ادوارد وونگ» به موقعیت سیاسی ایران در عراق پس از سقوط صدام حسین، پرداخت. طبق نظر مقامات آمریکایی و عراقی، به‎‌‎دلیل بحران‎‌‎هایی که پس از اشغال عراق پیش آمده، موقعیت آمریکا در این کشور تضعیف شده و ایران دست بالا را از نظر سیاسی در عراق دارد و بهترین موقعیت برای این کشور برای شکل‌دهی به سپهر سیاسی عراق پس از صدام، برای دولت ایران پیش آمده است. به نوشته نیویورک‌تایمز، دولت ایران با حمایت اقتصادی و مالی از گروه‎‌‎های …
دوان دوان از پاریس
۱۶ ساعت قبل
دوان دوان از پاریس
  آرش نهاوندی  روزنامه نیویورک تایمر در 23ژوئن 2004(3تیر 1383) در مطلبی به قلم «برزو درگاهی» از افزایش سرمایه‌گذاری فرانسه در ایران خبر داد. به نوشته این روزنامه، در نبود ارتباط تجاری ایران میان و آمریکا، کمپانی‌های اروپایی و به‌ویژه در سال‌های اخیر کمپانی‌های فرانسوی حضورشان را در سال‌های اخیر در اقتصاد ایران تقویت کرده‌اند. خودروهای جدید پژو و سیتروئن فرانسوی در بزگراه‌های پرترافیک و خیابان‌های تهران به وفور به چشم می‌خورند. تجار و فعالان عرصه اقتصادی فرانسه نیز در رستوران‌های تهران شام می‌‍‌خورند …
۱۶ ساعت قبل
کیوسک
دیلی تلگراف دیلی‌تلگراف در صفحه نخست خود به برنامه واکسیناسیون در بریتانیا پرداخته است. دولت در حال تلاش برای تکمیل مرحله اول واکسیناسیون است، از جمله واکسیناسیون افراد بالای 50 سال و کسانی که در معرض خطر هستند. عکس یک هم الکسی ناوالنی، چهره مخالف دولت روسیه، را نشان می‌دهد که در فرودگاه مسکو بازداشت شد. فایننشال تایمز روزنامه فایننشال تایمز منتظر مراسم تحلیف روز چهارشنبه جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکاست. این روزنامه در صفحه نخست خود گفته است جو بایدن تغییر سیاست‌های دونالد ترامپ را در نخستین روز ریاست‌جمهوری خود آغاز خواهد کرد. فایننشال تایمز هم عکس یک خود را به الکسی ناوالنی و دستگیری او در مسکو اختصاص داده است. نیویورک تایمز روزنامه نیویورک‌تایمز عکس یک خود …
ترس از شورش نگهبانان؛سوابق گارد ملی مستقر در واشنگتن بررسی می‌شود
۱۶ ساعت قبل / پنتاگون / انتخابات ۲۰۲۰ / واشنگتن
ترس از شورش نگهبانان؛سوابق گارد ملی مستقر در واشنگتن بررسی می‌شود
نیویورک- ایرنا- سرپرست وزارت دفاع از همکاری با اف بی آی برای بررسی سوابق ۲۵ هزار نیروی گارد ملی مستقر در واشنگتن برای تامین امنیت آئین تحلیف ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.
انتصاب در آخرین ساعات دولت ترامپ، صدای پلوسی را درآورد
۱۸ ساعت قبل / پنتاگون / انتخابات ۲۰۲۰ / دولت ترامپ / نانسی پلوسی
انتصاب در آخرین ساعات دولت ترامپ، صدای پلوسی را درآورد
نیویورک- ایرنا-رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به سرپرست وزارت دفاع، خواستار توقف انتصاب مشاور عمومی آژانس امنیت ملی آن هم در ساعات پایانی دولت ترامپ، شد.
۱۹ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ
طرح جالب مجله نیویورکر درباره پایان دوره ترامپ/عکس
در جلد مجله نیویورکر عکسی جالب درباره پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ منتشر شده است.
هریس با استعفا از سنا برای ریاست آن آماده می‌شود
۱۹ ساعت قبل / کامالا هریس / انتخابات ۲۰۲۰ / سنای آمریکا
هریس با استعفا از سنا برای ریاست آن آماده می‌شود
نیویورک- ایرنا- کامالا هریس که معاون رئیس جمهوری منتخب آمریکا است، روز دوشنبه استعفای خود را به طور رسمی از کرسی کالیفرنیا در سنا ارائه داد.
تهدید امنیتی بخشی از محدوده کنگره آمریکا را مسدود کرد
۲۱ ساعت قبل / کنگره آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن
تهدید امنیتی بخشی از محدوده کنگره آمریکا را مسدود کرد
نیویورک- ایرنا- دو روز مانده به آئین تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، بخشی از محدوده ساختمان کنگره به دلیل تهدید امنیتی تعطیل شد.
زندگینامه: سِرشه رونان (۱۹۹۴- )
۲۴ ساعت قبل / مجله زندگینامه سینمای جهان
زندگینامه: سِرشه رونان (۱۹۹۴- )
سرشه رونان (Saoirse Una Ronan) در سال ۱۹۹۴ در برانکس در نیویورک در خانواده ای ایرلندی بدنیا آمد. او با ۲۶ سال سن ۴ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. تلفظ صحیح نام وی همیشه مشکل ساز بوده است. سیرشا، سیرشی، سیرشیه و سرچا از جمله این تلفظ ها بوده است. با این همه تلفظ نام وی براساس گویش صحیح گلیک اسکاتیش سِرشه است.
نمایش شکل گیری آمریکا در اوج توحش در قاب «دارودسته‌های نیویورکی»
۲۴ ساعت قبل
نمایش شکل گیری آمریکا در اوج توحش در قاب «دارودسته‌های نیویورکی»
ساخته تماشایی مارتین اسکورسیزی در کنار تصویر خشنی که از نیویورک قرن نوزدهم به تصویر می‌کشد، به فلش‌بک به ارجاعات تاریخی، نشان می‌دهد آمریکا حتی در متمدنانه‌ترین شهرهایش در کف خیابان و با چه توحش به نقطه کنونی سوق یافته است؛ تصویری گیرا که خلقش از استادی به جز اسکورسیزی برنمی‌آمد.
آشنایی با جامعه ملی منتقدان فیلم آمریکا
۲۵ ساعت قبل / مجله سینمای جهان
آشنایی با جامعه ملی منتقدان فیلم آمریکا
جامعه ملی منتقدان فیلم (National Society of Film Critics) در ۱۹۶۶ در نیویورک تأسیس شد و پالین کیل، جو مورگنسترن، ریچارد شیکل و هالیس آلپرت از مؤسسان آن بودند.
تخت روانچی: برجام در وضعیت خوبی نیست
۲۵ ساعت قبل / برجام / توافق هسته‌ای / مجید تخت روانچی
تخت روانچی: برجام در وضعیت خوبی نیست
به گزارش ایرنا، مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک، در گفتگویی تفصیلی به بیان نکاتی درباره برجام، مصوبه اخیر مجلس و اقدام ایران به غنی سازی ۲۰ درصدی، تغییر لحن اروپایی‌ها و ... پرداخته است. مشروح گفتگوی وی را در ادامه می خوانید. 
تخت‌روانچی:آمریکا با سیاست خصمانه راه به جایی نمی‌برد/لابی‌های ضدایرانی در آمریکا تقویت شده‌اند
۲۵ ساعت قبل
تخت‌روانچی:آمریکا با سیاست خصمانه راه به جایی نمی‌برد/لابی‌های ضدایرانی در آمریکا تقویت شده‌اند
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: آمریکایی‌ها باید از خصومت دست بردارند و بفهمند ایران واقعیت قطعی و کشور قدرتمند منطقه است که می‌خواهد در چارچوب مقررات بین‌المللی با همسایگانش در صلح و آرامش باشد.
نیویورک تایمز: پمپئو تمام پُل‌های پشت سرش را خراب کرده است
۲۶ ساعت قبل / مایک پمپئو / وزیر خارجه آمریکا
نیویورک تایمز: پمپئو تمام پُل‌های پشت سرش را خراب کرده است
به گزارش الف، << رئیس مایک پمپئو تا چند روز دیگر خروجی مفتضحانه از کاخ سفید خواهد داشت. با این وجود وزیر خارجه آمریکا با شدت و سر و صدای تمام در حال نابود کردن تمام چیزها پشت سرشان است. 
تخت روانچی:  برجام در وضعیت خوبی نیست/ روسیه نگفته اقدام ایران به منزله خروج از برجام است/ در NPT درصدی برای سقف غنی‌سازی وجود ندارد
۲۶ ساعت قبل / برجام / اقتصادنیوز / طرف / مسئله / براساس
تخت روانچی: برجام در وضعیت خوبی نیست/ روسیه نگفته اقدام ایران به منزله خروج از برجام است/ در NPT درصدی برای سقف غنی‌سازی وجود ندارد
اقتصاد نیوز : سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: آمریکایی‌ها باید از خصومت دست بردارند و بفهمند ایران واقعیت قطعی و کشور قدرتمند منطقه است که می‌خواهد در چارچوب مقررات بین‌المللی با همسایگانش در صلح و آرامش باشد.
خلاصه بسکتبال بوستون سلتیکس - نیویورک نیکس
۲۸ ساعت قبل / نیویورک نیکس / خلاصه بسکتبال / بسکتبال / لیگ حرفه ای بسکتبال NBA / بوستون سلتیکس
خلاصه بسکتبال بوستون سلتیکس - نیویورک نیکس
این بازی در تاریخ 29 دی ماه 1399 و 18 ژانویه 2021 برگزار شد
«استلانتیس» چهارمین خودروساز دنیا بزودی ساخت خودروهای الکتریکی را آغاز می کند
۲۹ ساعت قبل
«استلانتیس» چهارمین خودروساز دنیا بزودی ساخت خودروهای الکتریکی را آغاز می کند
کارلوس تاوارس نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود را به عنوان مدیرعامل استلانتیس فردا برگزار خواهد کرد. استلانتیس امروز در میلان و پاریس، از فردا در نیویورک فعالیت خود را آغاز می‌کند.
ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه
۳۱ ساعت قبل / آمریکا و ایران / اطلاعات سپاه / سریال گاندو / محمدجواد ظریف / وزیر خارجه ایران
ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه
وزیر خارجه کشورمان گفت: بعضی می‌گویند من و جو بایدن رفیق بودیم، هیچ دو مسئول خارجی با هم رفیق نیستند. من در زمانی‌که سفیر بودم و ایشان هم سناتور بود و یک مدت هم رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا بود، با ایشان دیدار داشتم، بیشتر هم ایشان به نیویورک می‌آمدند، چون من اجازه رفتن به واشنگتن را نداشتم. او آدم بسیار زیرکی است و در روابط خارجی بسیار متخصص است، و در آمریکا بسیار هم عنصر خودی محسوب می‌شود.
آرنولد: ترامپ کودتا به راه انداخت
۳۲ ساعت قبل / ارتش اسرائیل / دونالد ترامپ / کنگره امریکا / جمهوری آمریکا / امریکا / حزب جمهوریخواه / تئودور روزولت / نیویورک پست / آرنولد شوارتزنگر / کالیفرنیا
آرنولد: ترامپ کودتا به راه انداخت
بازیگر «ترمیناتور» ترامپ را بدترین رییس جمهوری آمریکا خواند و گروهی را که به کنگره حمله کردند، معادل نازی‌هایی خواند که یک شب کشتار در آستانه جنگ جهانی به راه انداخته بودند.
کاسبی میلیون دلاری اطرافیان ترامپ با اختیار عفو مجرمان
۳۵ ساعت قبل / نیویورک تایمز / جرد کوشنر / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ
کاسبی میلیون دلاری اطرافیان ترامپ با اختیار عفو مجرمان
نیویورک- ایرنا- رسانه‌های آمریکایی افشا کردند که برخی از متحدان دونالد ترامپ برای استفاده از عفو رئیس جمهوری، از مجرمان متمول یا وابستگان‌ آنها، تا میلیون‌ها دلار پیشنهاد داده‌اند.
۳۹ ساعت قبل
حمله برق‌آسا به میراث ترامپ
استقرار دولت جدید و عبور از موانع بروکراتیک به منظور ایجاد تغییرات کلان در شیوه اداره کشور معمولا به زمان زیادی نیاز دارد اما جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب ایالات متحده که می‌داند وارث مجموعه‌ای از بحران‌های به‌جا مانده از دوره دونالد ترامپ است، تصمیم دارد با صدور مجموعه‌ای از فرامین اجرایی در 10 روز نخست نشان دهد که دوره تغییر آغاز شده است. مشاوران رییس‌جمهور جدید ایالات متحده بر این باورند که صدور مجموعه‌ای از دستورات اجرایی پس از روز تحلیف، بدون در ‌نظر گرفتن نظر کنگره امریکا درباره این فرامین، می‌تواند آغاز قدرتمندی برای دولتی باشد که با وعده ایجاد تغییرات اساسی بر سر کار آمده است. براساس یادداشتی که روز شنبه از ران کالین رییس ستاد کارکنان کاخ …
«کمپ معلولان» بهترین مستند سال شد
۴۰ ساعت قبل / جشنواره فیلم / حقوق / رومانی / معلولان / نیویورک
«کمپ معلولان» بهترین مستند سال شد
انجمن بین‌المللی مستند (IDA) فهرست برندگان جوایز سالانه خود را به صورت آنلاین منتشر کرد. به گزارش اسکرین، سی و ششمین دوره جوایز انجمن بین‌المللی مستند فهرست برندگان خود را برای تجلیل از برترین آثار مستند یک سال گذشته سینما منتشر کرد
آلمان بر سر دو راهی لیبرالیسم و محافظه کاری
۴۰ ساعت قبل
آلمان بر سر دو راهی لیبرالیسم و محافظه کاری
آلمان روز شنبه 27 دی ماه یک قدم به سوی عصر سیاسی جدید نزدیک شد؛ عصری که در آن دیگر نشانی از صدراعظم و بانوی آهنین آلمان نخواهد بود.این کشور که عنوان قدرت بزرگ قاره سبز را یدک می‌کشد، رهبر بعدی خود از حزب محافظه کار مرکل را انتخاب کرد.«کاترین بنهولد» در گزارش 16 ژانویه در نیویورک‌تایمز نوشت، حزب دموکرات مسیحی آلمان روز شنبه ۲۷ دی (۱۶ ژانویه) در همایشی حزبی که برای نخستین بار به صورت ویدئویی برگزار شد، «آرمین لاشِت» را به‌عنوان رئیس جدید این حزب برگزید. در نخستین دور رأی‌گیری که به‌شکل دیجیتالی انجام گرفت، آرمین لاشِت و فردریش مرتس بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند.
پشت پرده فروش آثار هنری در حراج تهران /چگونه  اثر یک متهم به تجاوز با حمایت وزارت ارشاد  ۱۲.۵ میلیارد چکش می‌خورد!؟ +تصاویر
۴۲ ساعت قبل / نیویورک / علیرضا سمیع‌آذر / نیویورک‌تایمز / آستان قدس رضوی / بابک غفوری‌آذر / خیابان‌های تهران / هوشنگ گلشیری / آیدین آغداشلو / امت‌علی / پرویز تناولی
پشت پرده فروش آثار هنری در حراج تهران /چگونه اثر یک متهم به تجاوز با حمایت وزارت ارشاد ۱۲.۵ میلیارد چکش می‌خورد!؟ +تصاویر
وقتی اتهامات درباره هاروی واینستاین، تهیه کننده کمپانی فیلم سازی میراماکس در رسانه‌ها مطرح شد، او از تمامی فعالیت‌های سینمایی در کشور آمریکا توسط کمپانی‌های خصوصی کنار گذاشته شد.
سناتور گراهام:استیضاح ترامپ حزب جمهوری‌خواه را از بین می‌برد
۴۳ ساعت قبل / کنگره آمریکا / حزب جمهوری خواه آمریکا / دونالد ترامپ / لیندسی گراهام
سناتور گراهام:استیضاح ترامپ حزب جمهوری‌خواه را از بین می‌برد
نیویورک- ایرنا- رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا پذیرفتن استیضاح دونالد ترامپ پس از اتمام دوره ریاست جمهوری را باعث از بین رفتن حزب جمهوری‌خواه دانست.
مقام کنگره آمریکا:وضعیت امنیتی واشنگتن یادآور بغداد است
۴۴ ساعت قبل / کنگره آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / ترامپ / بغداد
مقام کنگره آمریکا:وضعیت امنیتی واشنگتن یادآور بغداد است
نیویورک- ایرنا- رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره شرایط امنیتی حاکم بر واشنگتن گفت: حضور زیاد نیروهای نظامی، مرا به یاد دیدارم از بغداد و منطقه سبز آن می‌اندازد.
ادغام دو خودروسازی بزرگ
۴۷ ساعت قبل / بورس نیویورک / خودرو / اقتصاد جهانی / خودروسازی / اقتصادنیوز
ادغام دو خودروسازی بزرگ
اقتصاد نیوز : شرکت های خودروسازی فیات کرایسلر و پژو سیتروئن بعد از مدت ها مذاکرات بالاخره روز شنبه رسماً با ادغام خود شرکت استلانتیس، چهارمین خودروساز بزرگ جهان را تأسیس کردند.
مصاحبه دادستان‌های نیویورک با کوهن درباره مسائل مالی ترامپ
۲ روز قبل
مصاحبه دادستان‌های نیویورک با کوهن درباره مسائل مالی ترامپ
دادستان‌های نیویورک با مایکل کوهن وکیل سابق رئیس جمهور آمریکا درباره مسائل مالی ترامپ مصاحبه کرده‌اند.
مقام سازمان ملل خواستار تغییر در تروریست خواندن انصارالله شد
۲ روز قبل / سازمان ملل متحد / دولت ترامپ / جنبش انصارالله
مقام سازمان ملل خواستار تغییر در تروریست خواندن انصارالله شد
نیویورک- ایرنا- معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان‌دوستانه و کمک‌های اضطراری، تصمیم آمریکا در تروریستی خواندن انصارالله یمن را بدترکننده شرایط این کشور خواند و خواستار تغییر آن شد.
هفت چالش داخلی که بایدن با آنها روبرو است
۲ روز قبل / ویروس کرونا / انتخابات ۲۰۲۰ / استیضاح ترامپ / جو بایدن
هفت چالش داخلی که بایدن با آنها روبرو است
نیویورک- ایرنا- جو بایدن در حالی روز چهارشنبه به طور رسمی قدرت را در دست می‌گیرد که جامعه آمریکا در چهارسال گذشته در اثر سیاست‌های ترامپ و همه‌گیری کرونا، بسیار متزلزل شده و چالش‌های اساسی را پیش روی رئیس جمهوری منتخب گذاشته است.
میراث ترامپ؛۱۳ اعدام در هفت ماه
۲ روز قبل / تبعیض نژادی / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا
میراث ترامپ؛۱۳ اعدام در هفت ماه
نیویورک- ایرنا- دولت ترامپ در حالی چهار روز دیگر به پایان می‌رسد که از نظر صدور دستور اعدام برای مجرمان، رتبه نخست را در ۱۲۰ سال گذشته به خود اختصاص داد.
«منطقه سبز»؛ این بار در قلب آمریکا نه عراق
۲ روز قبل / کنگره آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / واشنگتن / دونالد ترامپ / کاخ سفید
«منطقه سبز»؛ این بار در قلب آمریکا نه عراق
نیویورک- ایرنا- شاید پیش از این وقتی از «منطقه سبز» یاد می‌شد، ذهن‌ها به بغداد می‌رفت اما حوادث انتخاباتی آمریکا و شورش هواداران بازنده آن، این نام را به منطقه‌ای در واشنگتن دی‌سی بخشید که روزگاری قلب دموکراسی خوانده می‌شد.
تصاویر | اصفهان؛ یکی از ۵۲ مکان دوست‌داشتنی دنیا به روایت نیویورک تایمز
۲ روز قبل / استان اصفهان / نیویورک تایمز / گردشگری
تصاویر | اصفهان؛ یکی از ۵۲ مکان دوست‌داشتنی دنیا به روایت نیویورک تایمز
روزنامه معتبر نیویورک تایمز شهر اصفهان ایران را یکی از ۵۲ مکان دوست‌داشتنی دنیا در سال ۲۰۲۱ دنیا معرفی کرد و از مردم خواست که به اصفهان رفته و این شهر زیبا را از نزدیک تماشا کنند. منبع: همشهری
گزینه‌های بایدن برای پست‌های کلیدی وزارت خارجه آمریکا
۲ روز قبل / کامالا هریس / وزارت خارجه آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن
گزینه‌های بایدن برای پست‌های کلیدی وزارت خارجه آمریکا
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز یکشنبه اسامی برخی گزینه‌های خود را برای مشاغل کلیدی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد.
تحقیقات چندساعته دادستانی منهتن از وکیل سابق ترامپ / آسوشیتد پرس: این تحقیق بر ارتباط  رئیس جمهور با دویچه بانک آلمان متمرکز بود
۲ روز قبل
تحقیقات چندساعته دادستانی منهتن از وکیل سابق ترامپ / آسوشیتد پرس: این تحقیق بر ارتباط رئیس جمهور با دویچه بانک آلمان متمرکز بود
روز پنجشنبه دادستان‌های نیویورک ساعت‌ها با وکیل شخصی سابق «دونالد ترامپ» درباره مسائل مالی وی گفت‌وگو کردند. خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتد پرس» به نقل از سه منبع مطلع از این جلسه گزارش داد این مصاحبه را دفتر دادستانی منهتن انجام داد و بخشی از آن بر ارتباط ترامپ با دویچه بانک آلمان متمرکز بود.
عباس عبدی: چرا تهران ۱۲ برابر نیویورک راننده مسافرکش دارد؟
۲ روز قبل / عباس عبدی / تحلیل گر / شغل
عباس عبدی: چرا تهران ۱۲ برابر نیویورک راننده مسافرکش دارد؟
اکنون بیش از ۴۵ درصد شاغلین کشور در وضعیت کارکن مستقل و کارکن فامیلی هستند. سیاست‌های اشتغالی و توسعه اقتصادی باید به گونه‌ای باشد که سهم مزد و حقوق‌بگیران را هر چه بیش‌تر کند. متاسفانه هر روز بیش از گذشته در این مسیر نادرست حرکت کرده‌ایم.
المپیک توکیو لغو می شود؟
۲ روز قبل
المپیک توکیو لغو می شود؟
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به احتمال لغو بازی‌های توکیو اشاره کرد.
زخم‌های سیاسی مهلکی که ترامپ را آزار خواهد داد
۳ روز قبل / کنگره آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ / ایالات متحده آمریکا
زخم‌های سیاسی مهلکی که ترامپ را آزار خواهد داد
تهران – ایرنا – نشریه آمریکایی نیویورک روز شنبه و در آستانه خروج دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از کاخ سفید نوشت: ترامپ از زخم های سیاسی مهلک رنج می برد، بعد از پایان دوره زمامداری اش، به نظر می‌رسد همه چیز را از دست خواهد داد.
گزارش نیویورک تایمز از احتمال لغو المپیک برای اولین بار بعد از جنگ جهانی
۳ روز قبل
گزارش نیویورک تایمز از احتمال لغو المپیک برای اولین بار بعد از جنگ جهانی
تایمز ژاپن در گزارشی از احتمال بالای لغو بازی‌های المپیک توکیو به خاطر اوج گرفتن دوباره ویروس کرونا نوشت.
معترضانی که از هنگ‌کنگ فرار کردند در آمریکا پناهنده می‌شوند
۳ روز قبل / هنگ کنگ / اعتراضات هنگ‌کنگ
معترضانی که از هنگ‌کنگ فرار کردند در آمریکا پناهنده می‌شوند
پنج معترض هنگ‌کنگی که در ژوئیه ۲۰۲۰ به دنبال اعمال قانون امنیت ملی چین در این دولت‌شهر با یک قایق به تایوان فرار کرده بودند، وارد نیویورک شده و درصدد پناهندگی در آمریکا هستند.
(تصاویر) معلق شدن اتوبوس روی پل روگذر
۳ روز قبل / اتوبوس مسافربری / نیویورک / حادثه / آمریکا
(تصاویر) معلق شدن اتوبوس روی پل روگذر
با اینکه بخش جلویی اتوبوس از ارتفاع ۱۵ متری آویزان بود، هیچیک از مسافران دچار جراحات جدی نشدند.
حقوقدان بین‌الملل:تغییر برچسب تحریم‌ها هزینه‌تراشی برای دولت بایدن است
۳ روز قبل / برجام / جمهوری اسلامی ایران / دولت ترامپ / جو بایدن
حقوقدان بین‌الملل:تغییر برچسب تحریم‌ها هزینه‌تراشی برای دولت بایدن است
نیویورک- ایرنا- حقوقدان بین‌المللی گسترش برچسب تحریم‌های ایران توسط دولت ترامپ را ایجاد هزینه سیاسی برای دولت جدید آمریکا دانست و گفت:همه تحریم‌های پس از خروج از برجام، با استناد به این توافق قابل اعتراض است.
۳ روز قبل
پلن خشن انتهای «دار و دسته نیویورکی» در انتظار ترامپ؟!
علی ودایع در سرمقاله امروز مردمسالاری با عنوان بهای سقوط گاتهام نوشت: تمام شکوه و عظمت گاتهام، چهارشنبه هفته گذشته فروپاشید. هرچه زمان می‌گذرد، عمق ویرانی و خشم پدران آمریکا را بهتر می‌توان حس کرد. یازده سپتامبر هم شبیه چهارشنبه سگی واشنگتن بود. وقتی گرد و خاک برج‌های دوقلو خوابید، ویرانی مشخص شد.
مقایسه احمدی نژاد ۸۴ و ترامپ ۲۰۱۶ در سرمقاله شرق/راه کاسبی با اصلاح‌طلبی تا اطلاع ثانوی بسته شده است! /پلن خشن انتهای «دار و دسته نیویورکی» در انتظار ترامپ؟!
۳ روز قبل
مقایسه احمدی نژاد ۸۴ و ترامپ ۲۰۱۶ در سرمقاله شرق/راه کاسبی با اصلاح‌طلبی تا اطلاع ثانوی بسته شده است! /پلن خشن انتهای «دار و دسته نیویورکی» در انتظار ترامپ؟!
۶ روایت از تولد ارز ۴۲۰۰، چرا ایران برای وزیر خارجه آمریکا مهم بود؟، هشدار متخصصان به مجلس در مورد زمزمه حذف غربالگری، فروش چای ۴۵ هزار تومانی به قیمت ۱۰۰ هزارتومان!، تبدیل مازوت به نوشابه، دوگانه خطرناک در بازگشایی مدارس، آینده سیاسی ترامپ در هاله‌ای از ابهام، منع استفاده از نامزد عاریه‌ای و جلب رضایت مردماز جیب چه کسی؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
دولت جدید بایدن برای همکاری با سازمان ملل مصمم است
۳ روز قبل
دولت جدید بایدن برای همکاری با سازمان ملل مصمم است
نیویورک- ایرنا- رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی و ناراحتی از آنچه که در یورش به ساختمان کنگره آمریکا رخ داد، گفت: دولت جدید آمریکا برای همکاری با این سازمان اراده قوی دارد.
معاون ترامپ پیروزی در انتخابات را به «کامالا هریس» تبریک گفت
۳ روز قبل / ایالات متحده امریکا / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / دونالد ترامپ / کامالا هریس
معاون ترامپ پیروزی در انتخابات را به «کامالا هریس» تبریک گفت
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که «مایک پنس» در گفتگویی تلفنی با معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا به وی تبریک گفته و برای اجرای فرآیند انتقال قدرت به وی پیشنهاد کمک داده است.
۳ روز قبل
خشم و آشفتگی در کاخ سفید
مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح دونالد ترامپ رای داد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، مجلس نمایندگان آمریکا در پایان جلسه خود به استیضاح دونالد ترامپ رای داد. در این راستا 232 نماینده به استیضاح ترامپ رای مثبت دادند و 197 نماینده با این طرح مخالفت کردند. در میان موافقان استیضاح ترامپ، ۱۰ نماینده جمهوری‌خواه حضور داشتند. ترامپ حالا تبدیل به نخستین رئیس‌جمهوری شده که در طول دوران حاکمیتش بر کاخ سفید دوبار استیضاح می‌شود. اکنون سنا باید نظر خود را درباره استیضاح رئیس‌جمهور مستقر دولت آمریکا اعلام کند. طرح استیضاح برای تایید در سنا به آرای دو‌سوم سناتورها نیازمند است. در حال حاضر از 100 نماینده سنا، ٥٠ تن دموکرات و ٥٠ تن جمهوری‌خواه هستند. باید دید جمهوری‌خواهان با دموکرات‌ها برای برکناری وی دست …
نخستین تماس تلفنی معاون ترامپ با معاون بایدن
۳ روز قبل / کامالا هریس / دونالد ترامپ / جو بایدن / مایک پنس
نخستین تماس تلفنی معاون ترامپ با معاون بایدن
نیویورک- ایرنا- معاون رئیس جمهوری آمریکا در نخستین تماس تلفنی با جانشین خود در دولت بایدن، پیروزی او را تبریک گفت.
برای نخستین بار؛ تماس تلفنی پنس و هریس
۳ روز قبل
برای نخستین بار؛ تماس تلفنی پنس و هریس
برای نخستین بار پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) «مایک پنس» معاون ترامپ با «کاملا هریس» معاون «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا تماس تلفنی برقرار گرفت. به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» این تماس تلفنی روز پنجشنبه انجام شده و پنس در این تماس تلفنی ضمن تبریک به هریس، به وی پیشنهاد مساعدت در آستانه برگزاری مراسم تحلیف بایدن را ارائه کرد.
نشست استماعی مدیر اطلاعات ملی بایدن به تعویق افتاد
۳ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / سنای آمریکا / جو بایدن
نشست استماعی مدیر اطلاعات ملی بایدن به تعویق افتاد
نیویورک- ایرنا- حضور ۲۱ هزار نظامی آمریکا در واشنگتن دی‌سی و تشدید شرایط امنیتی، نشست استماعی سنا برای بررسی صلاحیت گزینه پیشنهادی مدیر اطلاعات ملی دولت بایدن را به تعویق انداخت.
آمریکا سه سازمان ایرانی را تحریم کرد
۳ روز قبل / تحریم / ایران / مایک پمپئو
آمریکا سه سازمان ایرانی را تحریم کرد
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا از تحریم سازمان‌های صنایع دریایی، صنایع هوافضا و صنایع هوایی ایران خبر داد.
مجری تحریم‌های ایران، در دولت بایدن معاون سیا می‌شود
۳ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / تحریم / جو بایدن
مجری تحریم‌های ایران، در دولت بایدن معاون سیا می‌شود
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری منتخب آمریکا، دیوید کوهن معاون پیشین سازمان جاسوسی سیا را بار دیگر برای دولت خود برگزید.
نیویورک تایمز: اصفهان یکی از ۵۲ مقصد گردشگری زیبا در دنیاست
۴ روز قبل
نیویورک تایمز: اصفهان یکی از ۵۲ مقصد گردشگری زیبا در دنیاست
این نشریه امریکایی از خوانندگان خود خواسته تا مکان‌هایی که موجب خرسندی، الهام بخشی و آرامش آن‌ها در یک سال سخت شده است را معرفی کنند و از میان بیش از ۲ هزار پیشنهاد دریافت شده، ۵۲ مقصد گردشگری انتخاب شد تا یادآوری شود که دنیا هنوز در انتظار ماست.
ترامپ؛ رانده از سیاست، مانده از تجارت
۴ روز قبل / نیویورک / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ
ترامپ؛ رانده از سیاست، مانده از تجارت
تهران-ایرنا- با ادامه پروژه حذف دونالد ترامپ از سوی بانک های مختلف، شرکت های تجاری  و رسانه های اجتماعی، به نظر می‌رسد رئیس جمهوری آمریکا نه تنها در سیاست شکست خورده بلکه با اقداماتش آینده تجاری خود را نیز به خطر انداخته است.
«کوین» هم خواستار حذف ترامپ از «تنها در خانه» شد
۴ روز قبل / ترامپ / فیلم تنها در خانه
«کوین» هم خواستار حذف ترامپ از «تنها در خانه» شد
به گزارش مهر به نقل از ددلاین، پس از حمله خشونت‌بار هواداران ترامپ به کنگره آمریکا، هواداران فیلم «تنها در خانه» در شبکه‌های اجتماعی خواستار حذف صحنه‌ای از فیلم «تنها در خانه ۲: گمشده در نیویورک» شدند که در آن کوین دیداری کوتاه با ترامپ در لابی هتل دارد. حالا بازیگر نقش «کوین» نیز با کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه و خواستار این حذف شده است.
افزایش بهای نفت در بازار نیویورک
۴ روز قبل
افزایش بهای نفت در بازار نیویورک
بهای نفت خام در پایان معاملات روز گذشته نیویورک افزایش یافت.
ببینید | خبرنگار صداوسیما در نیویورک از تازه ترین شرایط کف خیابانهای آمریکا می گوید
۴ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / نیویورک / دونالد ترامپ
ببینید | خبرنگار صداوسیما در نیویورک از تازه ترین شرایط کف خیابانهای آمریکا می گوید
نجف زاده خبرنگار صدا و سیما در گفتگو تصویری از شرایط موجود در خیابانهای آمریکا توضیح داد و گفت: معترضان آمریکایی اغنا نشده اند و راضی به شرایط کنونی نیستند.
در دادستانی منتظر پسر ترامپ برای بازجویی از وی هستند
۴ روز قبل
در دادستانی منتظر پسر ترامپ برای بازجویی از وی هستند
دفتر دادستان کل شهرستان کلمبیا در ایالت نیویورک منتظر دونالد ترامپ جونیور پسر رئیس جمهور آمریکا برای بازجویی از وی هستند و موضوع بازجویی یک دادخواست در مورد بودجه کمیته تحلیف پدرش در چهار سال قبل است
ترامپ:۲.۵ تریلیون دلار برای ساخت تجهیزات نظامی سرمایه‌گذاری شد
۴ روز قبل
ترامپ:۲.۵ تریلیون دلار برای ساخت تجهیزات نظامی سرمایه‌گذاری شد
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای به کاهش نیروی نظامی این کشور در افغانستان، عراق و سوریه اشاره کرد اما گفت 2.5 دلار در ساخت تجهیزات نظامی این کشور سرمایه‌گذاری شده است.
سنای آمریکا به بررسی صلاحیت کابینه بایدن می‌پرازد+جدول زمانی
۴ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / سنای آمریکا / جو بایدن
سنای آمریکا به بررسی صلاحیت کابینه بایدن می‌پرازد+جدول زمانی
نیویورک- ایرنا- سنای آمریکا برنامه زمانی حضور گزینه‌های پیشنهادی بایدن برای دولت خود را برای بررسی صلاحیت آنها اعلام کرد.
هشدار نمایندگان آمریکا به پمپئو درباره صادرات سلاح به خلیج فارس
۴ روز قبل / مجلس نمایندگان آمریکا  / دولت ترامپ / خلیج فارس / مایک پمپئو
هشدار نمایندگان آمریکا به پمپئو درباره صادرات سلاح به خلیج فارس
نیویورک- ایرنا- رئیس و چند عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان نسبت به صدور مجوز صادرات سلاح در روزهای پایانی دولت ترامپ، هشدار دادند.
صعود بورس های جهانی
۴ روز قبل / بورس نیویورک / بورس / اقتصادنیوز / وال / شغلی
صعود بورس های جهانی
اقتصاد نیوز : در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.
تحلیف بایدن کمی متفاوت از گذشته انجام می‌شود
۴ روز قبل / کامالا هریس / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن
تحلیف بایدن کمی متفاوت از گذشته انجام می‌شود
نیویورک- ایرنا- کرونا و تهدید ناشی از بازگشت شورشیان هوادار ترامپ، مراسم تحلیف رئیس جمهوری چهل و ششم ایالات متحده آمریکا را کمی با گذشته متفاوت کرده است.
پایتخت آمریکا در آستانه تحلیف بایدن امنیتی و پادگان نظامی شده است
۴ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / واشنگتن / دونالد ترامپ / جو بایدن
پایتخت آمریکا در آستانه تحلیف بایدن امنیتی و پادگان نظامی شده است
نیویورک- ایرنا- پایتخت آمریکا پس از شورش هواداران ترامپ و یورش آنها به ساختمان کنگره که 5 کشته برجای گذاشت و نگرانی از بازگشت آنها در روز مراسم تحلیف «جو بایدن » رئیس جمهوری منتخب، امنیتی شده و با حضور 15 هزار نیروی نظامی به پادگان تبدیل شده است.
هشدار اف‌بی‌آی به رؤسای پلیس آمریکا: تا بیستم ژانویه باید در آماده‌باش حداکثری باشید
۴ روز قبل
هشدار اف‌بی‌آی به رؤسای پلیس آمریکا: تا بیستم ژانویه باید در آماده‌باش حداکثری باشید
اداره تحقیقات فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» به روسای پلیس در سراسر آمریکا هشدار داده در حالت آماده‌باش بالا باشند و به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوط به وقایع منتهی به تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب ادامه دهند. به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از کسانی که بخشی از این تماس‌ها بوده‌اند، این هشدار در تماس ۴۵ دقیقه‌ای «کریستوفر ری» سرپرست اف‌بی‌آی و «کن کوچنلی» سرپرست خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده با روسای پلیس مطرح شده است.
نشست کشورهای عربی عضو جنبش عدم تعهد درباره فلسطین
۴ روز قبل / محمود عباس / سازمان ملل متحد / نیویورک / فلسطین
نشست کشورهای عربی عضو جنبش عدم تعهد درباره فلسطین
تهران- ایرنا- کشورهای عربی عضو جنبش عدم تعهد قرار است فردا جمعه نشستی را برای بررسی مسئله فلسطین و طرح آن در شورای امنیت برگزار کند.
دادستان نیویورک هشدار داد؛ «تروریست‌های داخلی» دنبال حمله به کنگره‌های ایالتی
۵ روز قبل / جو بایدن / نیویورک / مراسم تحلیف / آمریکا
دادستان نیویورک هشدار داد؛ «تروریست‌های داخلی» دنبال حمله به کنگره‌های ایالتی
دادستان کل نیویورک هشدار داد شورشیان و تروریست‌های داخلی قصد دارند تا روز تحلیف رئیس جمهور منتخب آمریکا به ساختمان‌های کنگره در ایالات مختلف حمله کنند.
سومین بانک نیز روابط تجاری با ترامپ را قطع کرد
۵ روز قبل / تجارت / رئیس جمهور / رئیس جمهور آمریکا / نیویورک / نرخ بهره
سومین بانک نیز روابط تجاری با ترامپ را قطع کرد
ایلنا: یک بانک دیگر از طرح خود برای قطع روابط با رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا و سازمان وی در پی ناآرامی‌های اخیر کاخ کنگره خبر داد.
زوج ثروتمند، غریبه اغواگر و یک جنایت | سریال فروپاشی با بازی نیکول کیدمن و هیو گرانت
۵ روز قبل / سینمای جهان / ادبیات / کتاب - داستان و رمان / سینما چهره‌ها / سینما - ژانرها
زوج ثروتمند، غریبه اغواگر و یک جنایت | سریال فروپاشی با بازی نیکول کیدمن و هیو گرانت
یک زن روانشناس و شوهر پزشکش در نیویورک، درگیر ماجرای یک جنایت می‌شوند. در حالی که پلیس و رسانه‌ها بر یک متهم اتفاق نظر دارند، تماشاگر مدام میان تردید و یقین در نوسان است. سریال کوتاه «فروپاشی» (The Undoing) محصول جدید اچ‌بی‌او HBO و از محبوب‌ترین سریال‌های این روزها است.
ادعاهای بی‌اساس پمپئو زمینه‌ساز چانه‌زنی برای دولت بایدن است/ مردم آمریکا نسبت به رسانه‌ها بی‌اعتماد شده‌اند
۵ روز قبل / جو بایدن / مایک پمپئو
ادعاهای بی‌اساس پمپئو زمینه‌ساز چانه‌زنی برای دولت بایدن است/ مردم آمریکا نسبت به رسانه‌ها بی‌اعتماد شده‌اند
مصطفی خوش چشم کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با برنامه «بحث روز» رادیو ایران در واکنش به ادعاهای بی اساس مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مورد ارتباط ایران با گروه القاعده اظهار داشت: پس از یازدهم سپتامبر سال 2001 که حادثه برج های دوقلو در نیویورک رخ داد قانونی در آمریکا تصویب شد که به رییس جمهور اجازه می داد که در صورتی که تشخیص دهد که کشوری با یک گروه تروریستی مثل القاعده ارتباط دارد نیازی به اجازه کنگره برای شروع جنگ نداشته باشد و از آن زمان به بعد یعنی از دوره جورج بوش تاکنون سیاستمداران آمریکایی برای تهدید سایر کشورها به جنگ از این حربه نخ نما شده استفاده می کنند و اظهارات پمپئو نیز صرفا در راستای تهدید مجدد ایران است.
مقاله تحلیلی نیویورکر | برترپنداران نژاد سفید؛ میوه‌های تلخ دوران ریاست جمهوری ترامپ
۵ روز قبل / آمریکا - دونالد ترامپ
مقاله تحلیلی نیویورکر | برترپنداران نژاد سفید؛ میوه‌های تلخ دوران ریاست جمهوری ترامپ
نشریه معتبر نیویورکر ۷ روز پس از واقعه ۶ ژانویه ۲۰۲۱ در مقاله‌ای به زورمندی و قلدری و اخاذی قدرت از سوی برترپنداران نژاد سفید (راستگرایان افراطی، ملی‌گرایان سفیدپوست و نونازیست‌ها) از جامعه سیاهپوست آمریکا پرداخته و این رفتارها را در ۴ سال اخیر میوه‌های تلخ دوران ریاست جمهوری ترامپ نامیده است.  
احتمال شورش تروریستهای داخلی آمریکا در روز تحلیف بایدن
۵ روز قبل / ایالات متحده امریکا / ایالت نیویورک / دادستان‌کل / مراسم تحلیف / جو بایدن / اغتشاش
احتمال شورش تروریستهای داخلی آمریکا در روز تحلیف بایدن
دادستان کل ایالت نیویورک اعلام کرد که همزمان با مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید در روز بیستم ژانویه این ایالت شاهد بروز شورشهای احتمالی خواهد بود.
تاثیر استرس مادر بر بیمارشدن کودک
۵ روز قبل / استرس / نوزاد / بارداری / DNA / شهر نیویورک / سلامت
تاثیر استرس مادر بر بیمارشدن کودک
محققان دریافتند بین تروما (آسیب روحی) و جهش DNA ارتباط وجود دارد.
محکمه استیضاح ترامپ پیش از تحلیف بایدن برگزار نمی‌شود
۵ روز قبل / مجلس سنا / حزب جمهوری خواه آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ
محکمه استیضاح ترامپ پیش از تحلیف بایدن برگزار نمی‌شود
نیویورک- ایرنا- رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا پس از استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان گفت: محکمه این استیضاح تا پس از ۱۹ ژانویه آغاز نخواهد شد.
ترامپ استیضاح شد
۵ روز قبل / مجلس نمایندگان آمریکا  / مجلس سنا / انتخابات ۲۰۲۰ / استیضاح ترامپ
ترامپ استیضاح شد
نیویورک- ایرنا- چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی بی‌سابقه برای دومین بار در مجلس نمایندگان این کشور استیضاح شد.
۵ روز قبل
واشنگتن قُرُق شد
واشنگتن دی سی شاهد اقدامات شدید امنیتی به مناسبت مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکاست گفته شده حداقل ۱۰ هزار گارد ملی مسلح در شهر مستقر شده‌اند و نرده‌هایی که فردی قادر به بالا رفتن از آنها نیست اطراف ساختمان کنگره و کاخ سفید گذاشته شده و بناهای یادبود ملی بسته شده‌اند.به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، اقدامات ویژه امنیتی زودتر از موعد مقرر و به دنبال حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره در جریان نشست تایید ریاست‌جمهوری بایدن اعمال شده‌اند.بر اساس گزارش یک عکاس خبرگزاری فرانسه، سربازان گارد ملی آمریکا که در خیابانهای واشنگتن مستقر شده‌اند در یک تغییر وضعیت عمده در آستانه برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور از اواخر سه شنبه شروع به حمل سلاح کرده‌اند.سربازان …
طوری ننویسید که مادرتان خجالت بکشد!
۵ روز قبل
طوری ننویسید که مادرتان خجالت بکشد!
  ترجمه‌ی سارا منصوری می‌گوید: «من جان آر. اریکسون هستم. دوران کودکی و نوجوانی‌ام را در شهر کوچکی در تگزاس گذراندم. برای ورود به دانشگاه، شهرم را ترک کردم. در دانشگاه‌های دِنوِر و تگزاس و هم‌چنین مدرسه‌ی دینی هاروارد تحصیل کردم. دو سال در نیویورک کار کردم و بعد قسم خوردم که دیگر به آن‌جا برنمی‌روم! به تگزاس برگشتم و تا امروز با همسرم در این‌ شهر زندگی می‌کنم.» این شرح حال کوتاهی از زندگی اوست؛ «جان ریچارد اریکسون»، گاوچران و نویسنده‌ی 78ساله‌ی مجموعه‌کتاب محبوب «هنک، سگ گاوچران» که از پرفروش‌ترین …
شهردار نیویورک: تمامی قرارداد‌ها با سازمان ترامپ فسخ می‌شوند
۵ روز قبل / شهردار نیویورک / دونالد ترامپ
شهردار نیویورک: تمامی قرارداد‌ها با سازمان ترامپ فسخ می‌شوند
کنگره آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.
اظهارات دو پهلوی ترامپ:طرفدار خشونت نیستم
۵ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ
اظهارات دو پهلوی ترامپ:طرفدار خشونت نیستم
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در حالیکه استیضاح وی در مجلس نمایندگان جریان داشت در پیامی اعلام کرد که تظاهرات بیشتری در راه است اما او طرفدار خشونت نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •