دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
امضای تفاهمنامه
واکنش دولت طرابلس به تفاهمنامه دریایی مصر و یونان
۲ روز قبل
واکنش دولت طرابلس به تفاهمنامه دریایی مصر و یونان
وزارت خارجه دولت وفاق ملی در واکنش به امضای تفاهمنامه ترسیم مرزی دریایی میان مصر و یونان اعلام کرد: به هیچ کشوری اجازه تجاوز به حقوق دریایی لیبی را نخواهد داد.
اجرای طرح پسادکتری ویژه در ۱۳ دانشگاه برتر کشور
۴ روز قبل / امضای تفاهمنامه / صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور / دانشگاه تربیت مدرس
اجرای طرح پسادکتری ویژه در ۱۳ دانشگاه برتر کشور
تهران- ایرنا- رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از اجرای طرح حمایتی پسادکتری ویژه در ۱۳ دانشگاه برتر کشور خبر داد.
امضای ۲ تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تربیت مدرس و صندوق حمایت از پژوهشگران
۴ روز قبل / امضای تفاهمنامه / صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور / دانشگاه تربیت مدرس
امضای ۲ تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تربیت مدرس و صندوق حمایت از پژوهشگران
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه‌های همکاری پسادکتری و پسادکتری ویژه به عنوان سومین تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه تربیت مدرس منعقد شد.
صاحبان ایده و کسب و کارهای جدید الکترونیک حمایت می‌شوند
۵ روز قبل / امضای تفاهمنامه / شرکت ملی پست ایران / پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
صاحبان ایده و کسب و کارهای جدید الکترونیک حمایت می‌شوند
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در چند ماده برای حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید در حوزه کسب و کار الکترونیک به صورت مشترک منعقد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
امضای7500 تفاهمنامه برق جهت گذر از پیک تابستان
سرپرست شرکت توزیع برق مازندران از امضای 7500 تفاهمنامه با حدود 200 مگاوات همکاری بین مشترکان برق مازندران جهت گذر از پیک تابستان خبر داد. دکتر محمد حسین اسدی گرجی گفت: صنایع، کشاورزی، شالیکوبی، مرغداری‌ها، سردخانه‌ها، ایستگاه‌های پمپاژ آب، تصفیه‌خانه‌ها از جمله مشترکانی هستند که با امضای تفاهمنامه جهت گذر از پیک تابستان همکاری لازم با شرکت توزیع برق مازندران به عمل می‌آورند. وی افزود: طرح ذخیره عملیاتی، طرح کاهش در اوج بار، طرح همکاری 24 ساعته، طرح جابه‌جایی جمعه با یکی از روزهای غیرتعطیل، طرح استفاده از مولد به صورت خود تامین از طرح‌های صنعتی هستند که جمعا به تعداد458 مورد و به میزان 76 مگاوات صورت می‌گیرد. سرپرست شرکت توزیع برق مازندران همچنین از …
انعقاد تفاهم‌نامه تسهیلات قرض‌الحسنه اعتباری کالا کارت برای فرهنگیان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بانک قرض الحسنه مهر ایران / امضای تفاهمنامه / وزارت آموزش و پرورش / فرهنگیان / محسن حاجی‌ میرزایی
انعقاد تفاهم‌نامه تسهیلات قرض‌الحسنه اعتباری کالا کارت برای فرهنگیان
تهران-ایرنا- وزیر آموزش‌وپرورش از انعقاد تفاهم‌نامه تسهیلات قرض ‌الحسنه اعتباری کالا کارت فرهنگیان با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
امضای تفاهم‫نامه بین ارتش و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری
با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، تفاهمنامه علمی تحقیقاتی بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در ستاد ارتش امضا شد.به گزارش «ابتکار» به نقل از ارتش، امیر سرلشکر موسوی در حاشیه امضای این تفاهمنامه گفت:  مجموعه نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران از قبل هم همکاری‌هایی با معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری داشتند؛ ان‌شاءالله این جلسه و تفاهمنامه‌ای که امروز امضا شد یک جهشی در ادامه این همکاری‌های فیمابین، خواهد بود. وی افزود: این تفاهمنامه در حوزه‌های  مختلف زمینی، پدافند، هوایی، دریایی و فضایی است.سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری نیز گفت: ما توسعه‌های زیادی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و …
خدمت‌رسانی به شرکت‌های خلاق حوزه فناوری‌های نرم با امضای 24 تفاهمنامه
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / معاونت علمی ریاست جمهوری
خدمت‌رسانی به شرکت‌های خلاق حوزه فناوری‌های نرم با امضای 24 تفاهمنامه
ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری به منظور توسعه زیرساخت‌ها برای شرکتهای دانش‌بنیان و خلاق، اقدام به امضای 24 تفاهمنامه با نهادهای مختلف کرده است.
سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و نیروی زمینی ارتش تفاهم نامه امضا کردند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / امضای تفاهمنامه / وزارت دفاع / نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران / ستاد کل نیروهای مسلح
سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و نیروی زمینی ارتش تفاهم نامه امضا کردند
تهران- ایرنا- سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و معاونت اطلاعات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با هدف توسعه همکاری و تعاملات اجرایی، علمی، آموزشی و پژوهشی جهت استفاده از امکانات و توانمندی‌های دو طرف، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
توسعه مترو با سرمایه مالی منطقه22
محمد سرابی- خبر‌نگار  شبکه حمل‌ونقل عمومی پایتخت تا‌کنون در منطقه22 توسعه چندانی نیافته است و رفت‌وآمد در شمال‌غربی شهر بیشتر با تکیه بر خودرو‌های شخصی انجام می‌شود. شبکه مترو نیز این منطقه را پوشش نمی‌دهد، اما خط10 مترو و پس از آن گسترش 2خط دیگر، می‌تواند بخشی از این مشکل را حل کند؛ نیازی که با بهره از ظرفیت‌های مالی منطقه به تامین نزدیک می‌شود و به همین منظور تفاهمنامه‌ای امضا شد. به گزارش همشهری، شهردار منطقه22 در مراسم امضای تفاهمنامه تامین منابع مالی برای احداث خط10 مترو، گفت: «از برنامه …
سازمان اوقاف تا ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مردم می‌سازد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سازمان اوقاف و امور خیریه / امضای تفاهمنامه / وزارت راه و شهرسازی / مسکن
سازمان اوقاف تا ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مردم می‌سازد
تهران- ایرنا- سازمان اوقاف در تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی منعقد کرد، متعهد شد تا ۵۰ هزار واحد مسکونی را در اراضی موقوفه بسازد و به افراد واجد شرایط در «طرح اقدام ملی مسکن» تحویل دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
ابتکار: مهارت‌های زندگی و حرفه‌ای دو بال آموزش هستند
معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه مهارت‌های زندگی و مهارت‌های حرفه‌ای به‌مثابه دو بال مکمل بحث سواد و آموزش هستند، گفت: اگر در کنار سوادآموزی، مهارت‌های ارتباطی هم آموزش داده شود کمک بزرگی به خانواده‌های روستایی و عشایری خواهد بود تا با شتاب و رشد دیجیتال در کنار فرزندان بایستند و ارتباط خوبی داشته باشند. به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز سه‌شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با نهضت سوادآموزی در جهت آموزش بیش از ۱۵۰۰ مربی سوادآموزی و تحت پوشش سواد قرار دادن بیش از ۱۵ هزار بی‌سواد، افزود: با این تفاهمنامه امیدواریم همانند همکاری‌های گذشته بتوانیم برای سوادآموزی دختران روستایی و عشایری …
تلفیق علوم انسانی و پزشکی به ارتباط موثرتر کادر درمان با بیماران منجر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / امضای تفاهمنامه / دانشگاه علامه طباطبایی / دانشگاه های علوم پزشکی
تلفیق علوم انسانی و پزشکی به ارتباط موثرتر کادر درمان با بیماران منجر می‌شود
ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آیین امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه متبوع خود و دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تلفیق آموزش پزشکی و علوم انسانی به ارتباط موثرتر کادر درمان با بیماران منجر می‌شود.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای حفظ و تکثیر ماهیان خاویاری
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وزارت جهاد کشاورزی / امضای تفاهمنامه / سازمان شیلات ایران
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای حفظ و تکثیر ماهیان خاویاری
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور برای حفظ، پرورش و تکثیر ذخایر ماهیان خاویاری منعقد شد.
مهارت آموزی اقتصادی‌ترین نوع آموزش‌ها است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / امضای تفاهمنامه / البرز / دانشگاه فنی وحرفه ای / استانداری البرز
مهارت آموزی اقتصادی‌ترین نوع آموزش‌ها است
ایرنا - کرج - رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: مهارت آموزی، اقتصادی‌ترین نوع آموزش‌ها است و باید به عنوان یکی از شاخص‌های مهم در کشور مورد توجه قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
ساخت ۱۲ مدرسه در ۳ استان سیل زده کشور با مشارکت کارکنان بانک ملت
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه، روز انعقاد تفاهمنامه ساخت ۱۲ مدرسه را روز خوبی برای کارکنان این بانک خواند و اظهار داشت: توجه و پرداختن به سیستم فضای آموزشی کشور، از ابزارهای مهم توسعه آموزش و به تبع آن توسعه علمی و رشد اقتصادی کشور است و وظیفه خطیر مدیریت فعالان و خیران امر مدرسه سازی، بر عهده سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
پرداخت وام خرید لوازم خانگی و جهیزیه به بازنشستگان با اقساط 5 ساله
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای ۹ طرح معیشتی و رفاهی تدارک دیده‌ شده از سوی این صندوق برای بهبود وضعیت بازنشستگان و فرزندان آنان در شرایط کنونی اقتصادی کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر اکبر افتخاری در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری و قرعه‌کشی جوایز طرح یاری که سه‌شنبه شب در محوطه باز سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، افزود: گام اول صندوق بازنشستگی کشوری در این جهت، امضای تفاهمنامه سه‌جانبه با بانک صادرات ایران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه تحت عنوان طرح «یاری» در اسفندماه گذشته بود که طبق آن در 3 مرحله مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به صورت وام کوتاه‌مدت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تفاهمنامه 136 میلیارد تومانی برای ایجاد ۸ هزار شغل
تفاهمنامه راه‌اندازی مرکز تولید و تکثیر آبزیان دریایی با سرمایه‌گذاری ۱۳۶ میلیارد تومانی بین ستاد اجرایی فرمان امام و بخش خصوصی امضا شد. ایین امضای تفاهمنامه راه‌اندازی مرکز تکثیر و تولید آبزیان دریایی درمناطق محروم ساحلی با سرمایه‌گذاری ۱۳۶ میلیارد تومان صبح دیروز با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل شیلات کشور، مدیران شرکت آبزیان گستر نصر و مدیران بنیاد برکت و تدبیر در محل ساختمان ستاد اجرایی برگزار شد. محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) گفت: محور فعالیت‌ها در ستاد اجرایی اشتغال است؛ اشتغال هم باید ناشی از ایجاد تشکیلاتی باشد که محور تولید است و تولید نیز باید منطبق با اقتصاد …
آزمایش موفقیت‌آمیز واکسن ایرانی کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
آزمایش موفقیت‌آمیز واکسن ایرانی کرونا
محمد مخبر از موفقیت‌آمیز بودن آزمایش «واکسن کرونا»ی ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبرداد. محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صبح دیروز در جمع خبرنگاران و درحاشیه مراسم امضای تفاهمنامه 136میلیارد تومانی تولید آبزیان دریایی با اعلام این خبر افزود: واکسن ایرانی ساخته شده توسط همکاران دارویی ستاد با موفقیت تست حیوانی خود را پشت سر گذاشته وهم‌اکنون درحال آماده‌سازی مقدمات تست انسانی پس از تأیید وزارت بهداشت هستیم. به گزارش همشهری، وی درخصوص تولید داروی ضدکرونایی Remdesivir توسط ستاد اجرایی …
شریعتمداری: نهضت مهارت افزایی نیاز اساسی جامعه است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / محمد شریعتمداری / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / وزارت آموزش و پرورش
شریعتمداری: نهضت مهارت افزایی نیاز اساسی جامعه است
تهران- ایرنا- محمد شریعتمداری در نشست امضای تفاهمنامه همکاری‌های مشترک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش با بیان اینکه نهضت مهارت افزایی نیاز اساسی جامعه ایران امروز است، تاکید کرد: آموزش های فنی و حرفه‌ای می تواند یک جامعه باسواد و دارای مهارت را به بازار کار ایران تحویل دهد.
تأمین تجهیزات نمازخانه مدارس با تأکید بر رعایت فرهنگ اسلامی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / امضای تفاهمنامه / سازمان نوسازی مدارس / خیرین مدرسه ساز / وزارت آموزش و پرورش
تأمین تجهیزات نمازخانه مدارس با تأکید بر رعایت فرهنگ اسلامی
تهران-ایرنا- تفاهم‌نامه تأمین و مناسب‌سازی تجهیزات نمازخانه مدارس با تأکید بر رعایت فرهنگ اسلامی بین وزارت آموزش‌وپرورش، جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و سازمان نوسازی مدارس منعقد شد.
غلامعلی خوشرو: بهبود وضعیت کنونی تنها با همکاری میسر است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / برجام / امضای تفاهمنامه / چین / برنامه جامع همکاری ایران و چین، حدس‌ها و ابطال‌ها
غلامعلی خوشرو: بهبود وضعیت کنونی تنها با همکاری میسر است
تهران- ایرنا- «غلامعلی خوشرو» نماینده اسبق ایران در سازمان ملل در نشست تخصصی برنامه جامع همکاری ۲۵ ساله ایران و چین گفت، جایگاه آمریکا و چین در مناسبات بین‌المللی در حال تغییر است و پکن به عنوان یک قدرت مهم در حال تثبیت جایگاه خود در جهان می‌باشد. چین بزرگ‌ترین مصرف کننده انرژی و ایران هم به عنوان یکی از تامین‌کنندگان این انرژی در جهان مطرح است که این امر روابط دو کشور را اجتناب‌ناپذیر می‌نماید.
تفاهم‌نامه ایران و چین موجب ثبات سیاسی طرفین است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / امضای تفاهمنامه / چین / برنامه جامع همکاری ایران و چین، حدس‌ها و ابطال‌ها
تفاهم‌نامه ایران و چین موجب ثبات سیاسی طرفین است
تهران- ایرنا- سفیر اسبق ایران در چین در نشست تخصصی پیرامون برنامه جامع همکاری ۲۵ ساله ایران و چین گفت، جوسازی علیه تفاهم‌نامه ایران و چین ریشه در دو منبع خارجی دارد که از حدود ۲ سال قبل تلاش‌هایی را آغاز کرده بودند، این در حالیست که سطح روابط ایران و چین ساده نبوده و در مناسبات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد که هر دو طرف از آن منتفع می‌شوند.
توافق ارزی میان ایران و عراق در مراحل نهایی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / امضای تفاهمنامه / وزارت امور خارجه / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / عراق
توافق ارزی میان ایران و عراق در مراحل نهایی
تهران - ایرنا - مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی که برای انجام مذاکرات بانکی به همراه هیئت وزارت امور خارجه به عراق سفر کرده‌ بود، از گسترش بیش از پیش همکاری‌های ارزی و بانکی میان دو کشور خبر داد و گفت: چندین میلیارد دلار ارز به زودی وارد بازار می‌شود.
دفاع وزیر راه از سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین/ اسلامی: سند راهبردی یک کار ارزشمند است
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
دفاع وزیر راه از سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین/ اسلامی: سند راهبردی یک کار ارزشمند است
محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهمنامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: سند راهبردی 25 ساله بین ایران و کشور چین یک سند راهبردی ارزشمند است، وقتی دو کشور می‌پذیرند نقشه راه بلندمدت داشته باشند به مفهوم آن است که به یافتن راه‌های همکاری طولانی فکر می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
همکاری شهرداری تهران با سفارت اتریش
تفاهمنامه همکاری بین‌المللی شهرداری تهران با سفارت اتریش در حوزه فرهنگی و اجتماعی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران امضا شد. به گزارش سایت شهر، امضای تفاهمنامه همکاری بین‌المللی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و سفارت اتریش با حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اشتفان شلتس سفیر اتریش، الکساندر ریگر، وزیر مختار، معاون سفیر و مدیر انجمن فرهنگی اتریش‌ انجام شد. معاون شهردار تهران در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در این مراسم با بیان اینکه سابقه روابط …
مجوز بارگذاری‌های 06 به‌شرط اصلاح
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
مجوز بارگذاری‌های 06 به‌شرط اصلاح
محمد سرابی ـ خبر‌نگار با گذشت یک‌ ماه از امضای توافقنامه تبدیل پادگان06 به بوستان، رئیس شورای شهر از اختلاف نظر میان مدیریت شهری و ارتش درباره میزان بارگذاری در این محدوده خبر داد و گفت: که «به‌ گفته شهردار تهران، ارتش به‌دلیل مخالفت اعضای شورای شهر از این تفاهمنامه عقب نشینی کرده است، اما تفاهمنامه به‌طور کامل لغو نشده و نیاز به زمان دارد.» پس از انتشار این خبر در حاشیه جلسه دیروز شورای شهر، روابط عمومی شهرداری اعلام کرد که «شهرداری و ‎ارتش در عالی‌ترین سطح در حال گفت‌وگو برای اجرای فوری توافق …
تفاهم‌نامه صدور پروانه کار موقت محققان خارجی امضا شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / امضای تفاهمنامه / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
تفاهم‌نامه صدور پروانه کار موقت محققان خارجی امضا شد
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه صدور پروانه کار موقت برای محققان خارجی فرصت مطالعاتی و پسادکتری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
وام ودیعه اجاره در چه مرحله‌ای است؟
توسعه ایرانی-  وزیر راه و شهرسازی گفت: وام ودیعه اجاره در فرآیند بررسی از سوی بانک مرکزی قرار دارد و زمان بر شدن آن نشانه این است که یک وعده نیست بلکه برنامه دولت است و به زودی محقق می‌شود. محمد اسلامی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه تامین مسکن ایثارگران در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت تصویب وام ودیعه مسکن، گفت: مستاجران برای دریافت این وام باید قرارداد رسمی با کدرهگیری داشته باشند و ملک آنها طبق الگوی مصوب مسکن که برای پایتخت ۷۵متر و برای باقی شهرها ۹۰ متر است، باشد. وی گفت: اکنون منتظر بانک مرکزی هستیم تا موافقت نهایی خود را با مبلغ پیشنهادی وام اعلام کند. وی با بیان اینکه پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی در فرآیند بررسی قرار دارد، گفت: زمان‌بر شدن اجرای این برنامه نشانه این …
شتابدهنده حوزه کارآفرینی اجتماعی راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و / امضای تفاهمنامه
شتابدهنده حوزه کارآفرینی اجتماعی راه‌اندازی می‌شود
تهران- ایرنا- ایجاد شتابدهنده تخصصی در حوزه کارآفرینی اجتماعی با امضای تفاهم‌نامه توسط ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و انجمن حامیان فرهنگ قرض‌الحسنه ایران در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.
۲۰ هزار واحد مسکونی برای ایثارگران ساخته خواهد شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / وزارت راه و شهرسازی / سعید اوحدی / بنیاد شهید و امور ایثارگران
۲۰ هزار واحد مسکونی برای ایثارگران ساخته خواهد شد
تهران - ایرنا- با امضای تفاهمنامه تامین مسکن ایثارگران بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران ۲۰ هزار واحد مسکونی برای جامعه ایثارگران، خانواده شهدا و آزادگان در سراسر کشور ساخته خواهد شد.
اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد رشته‌ مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / امضای تفاهمنامه / شورای عالی استان ها / دانشگاه آزاد اسلامی
اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد رشته‌ مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی
تهران-ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه و شورای عالی استان‌ها را گامی در راستای آموزش و مهارت در مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی دانست و گفت: دانشگاه آزاد آمادگی دارد که رشته‌ و سرفصل‌های مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی را ایجاد کند.
همه باید جهادی کار کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / امضای تفاهمنامه / شورای عالی استان ها / دانشگاه آزاد اسلامی
همه باید جهادی کار کنیم
تهران-ایرنا- رییس شورای عالی استان‌ها گفت:اعضای این شورا طبق منویات رهبر معظم انقلاب و در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران، جهادی وارد عرصه خدمت‌رسانی به مردم شده‌اند و در شرایط کنونی کشور همه باید جهادی کار کنیم.
امنیت مهمترین مطالبه به‌حق مردم از پلیس
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / ناجا / ارتش جمهوری اسلامی ایران / امنیت / تفاهمنامه
امنیت مهمترین مطالبه به‌حق مردم از پلیس
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا در آیین امضای تفاهمنامه با مرکز مطالعات راهبردی ارتش تأکید کرد: امنیت از مهمترین مطالبات به‌حق مردم از پلیس به شمار می‌رود و پلیس در راستای تحقق این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
آغاز ساخت پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در پایتخت
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در دیدار با سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، از اجرای دستور شهردار تهران برای ساخت پیست اتومبیلرانی در حریم تهران خبر داد. به‌گزارش همشهری، در این دیدار امیر محسنی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به فعالیت‌های این فدراسیون در حوزه شهروندی گفت: آمادگی داریم با امضای تفاهمنامه با فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی زمینه مشارکت بیشتر را بین شهرداری و مجموعه فنی فدراسیون در حوزه ورزش و آموزش و تفریحات شهروندان تهرانی ایجاد کنیم. مازیار ناظمی، …
امکان استفاده بازنشستگان از ۲۷۰ مرکز ورزشی فراهم شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
امکان استفاده بازنشستگان از ۲۷۰ مرکز ورزشی فراهم شد
امکان استفاده بازنشستگان کشوری از ۲۷۰ مجموعه ورزشی کشور با امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فراهم شد.
توسعه فناوری‌های حفاظت از محیط‌زیست با کمک دانش‌بنیان‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / سازمان حفاظت محیط زیست / امضای تفاهمنامه
توسعه فناوری‌های حفاظت از محیط‌زیست با کمک دانش‌بنیان‌ها
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه‌ای با هدف فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای توسعه فناوری‌های حفاظت محیط‌زیست و تأمین نیازهای فناورانه صنایع در زمینه کاهش آلاینده‌های محیط‌زیستی با تکیه بر ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای جهش تولید و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و پایدار امضا شد.
تفاهم‌نامه آستان قدس با وزارت فرهنگ و ارشاد وارد مرحله اجرایی شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / امضای تفاهمنامه / مشهد / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / آستان قدس رضوی
تفاهم‌نامه آستان قدس با وزارت فرهنگ و ارشاد وارد مرحله اجرایی شد
مشهد- ایرنا- قائم مقام اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی وارد مرحله اجرایی شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
امضای تفاهمنامه احداث خط ریلی کشور با حضور مدیرعامل فولاد
تفاهمنامه «احداث خط دوم راه‌آهن سنگان- تربت حیدریه- جندق- بافق» و «حمل ریلی مواد اولیه معدنی و محصولات صنایع معدنی سنگان» با حضور سرپرست وزارت صمت، وزیر راه و شهرسازی، رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شهردار تهران به امضا رسید.  به گزارش خبرنگار فولاد، در این تفاهمنامه که به امضای رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیرعامل فولاد مبارکه و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران رسید، از این پروژه 8 هزار میلیارد تومانی به عنوان شاخص‌ترین خط ریلی کشور نام برده شد و مقرر است سرمایه‌گذاری آن از سوی شرکت‌های فعال در ناحیه معدنی سنگان انجام گیرد و راهبری پروژه بر عهده فولاد مبارکه باشد. در این مراسم مدرس …
۷ نهاد علمی و اجرایی برای توسعه طب ایرانی و گیاهان دارویی همکاری می‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / امضای تفاهمنامه / گیاهان دارویی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
۷ نهاد علمی و اجرایی برای توسعه طب ایرانی و گیاهان دارویی همکاری می‌کنند
تهران- ایرنا - دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، تفاهم‌نامه‌ای را برای توسعه فرهنگ کشت و مصرف گیاهان دارویی و ترویج سبک زندگی سلامت‌محور بر مبنای آموزه‌های طب ایرانی با پنج نهاد علمی و اجرایی کشور امضا کردند.
بنیاد استاد مطهری و سازمان نظام روانشناسی تفاهمنامه همکاری امضا کردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / امضای تفاهمنامه / قانونی برای تامین امنیت زنان
بنیاد استاد مطهری و سازمان نظام روانشناسی تفاهمنامه همکاری امضا کردند
تهران-ایرنا- بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با هدف همکاری، همفکری و هم‌افزایی نهادها و سازمان‌ها در جهت خدمت‌رسانی به اقشار مختلف در امور خدمات مربوط به روانشناسی ومشاوره تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
سرمایه‌گذاری چینی‌ها
پیش‌نویس سند همکاری راهبردی میان ایران و چین به تصویب هیات دولت رسیده و با توجه به اینکه جزییاتی از آن نیز منتشر نشده، بازتاب‌هایی نیز در رسانه‌ها داشته است. در حالی که سند همکاری با چین موضوع جدیدی نیست. در ژانویه 2016 با ورود رییس‌جمهور چین به ایران، تفاهمنامه‌ای موسوم به «مشارکت جامع استراتژیک چین و ایران» به امضای دو کشور رسید. در این مدت هم دو طرف تلاش‌هایی برای رسیدن به مفادی واحد کردند. آنگونه که گفته شده، این توافق در همه ابعاد سیاسی‌، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، نظامی و... خواهد بود که البته نزدیک به یک سال است که وزارت امور خارجه با تایید مقامات عالی کشور در حال پیگیری و تدوین پیش‌نویس آن هستند. بر این اساس سال گذشته پیش‌نویس این …
توسعه زنجیره صنعت برق خورشیدی کشور با هدایتگری صندوق نوآوری
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / امضای تفاهمنامه / صندوق نوآوری و شکوفایی / دانشگاه تربیت مدرس
توسعه زنجیره صنعت برق خورشیدی کشور با هدایتگری صندوق نوآوری
تهران- ایرنا- موافقت‌نامه همکاری دوجانبه برای توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور و مدیریت اجرای پروژه‌های مرتبط با حلقه‌های زنجیره با هدف استفاده حداکثری از دانش فنی داخلی و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان میان صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت فراب به امضا رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اختلال در روابط اجتماعی مستاجران و موجران
یک کارشناس در گفت‌وگو با آفتاب یزد:شکل حمایت‌های دولت‌های دیگر از مستاجران و مالکان واحدهای مسکونی اجاره‌ای کشورهای استرالیا، نیوزیلند، آلمان، انگلیس، جمهوری چک، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، آفریقای‌جنوبی و کانادا بسیار متفاوت از یک اقدام تک بعدی کشور ماستآفتاب یزد- گروه اقتصادی: وزیر راه و مسکن و شهرسازی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه فرودگاهی در وزارت راه و شهرسازی به‌جای پاسخ به پرسش‌های فرودگاهی در خصوص تصمیم جدید دولت که برای ساماندهی بازار اجاره به ویژه متاثر از کرونا و جابجایی دشوار برای مستاجران گرفته شده صحبت می‌کند و می‌گوید: "ستاد ملی کرونا در اردیبهشت امسال مصوبه‌ای داشت که به دلیل شرایط کرونایی، قراردادهای اجاره به مدت 2 ماه با همان مبلغ قبلی تمدید شود و حال امروز (روزگذشته) مجدد تصویب …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
موضوع فاضلاب برای‌مان اهمیت دارد
محسن هاشمی گفت: کاش مدت ۲۵ ساله برای استفاده رایگان از پساب، مادام‌العمر می‌شد. همان قدری که موضوع مترو برای ما اهمیت داشته است موضوع شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه‌ها هم اهمیت ویژه‌ای داشته است. به گزارش مهر، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم امضای تفاهم میان شهرداری تهران و شرکت و آب و فاضلاب گفت: اهمیت آب، از برق و گاز هم بالاتر است. غربی‌ها می‌گویند برای شروع هر کاری باید ابتدا به موضوع آب توجه شود. او ادامه داد: در استان تهران از سد طالقان، امیرکبیر، لار، ماملو و لتیان به عنوان پنج مخزن آبی شهر استفاده می‌کنیم. هاشمی با اشاره به اینکه اولویت اول ما، کاهش مصرف آب است به خصوص کاهش مصرف آب در حوزه آبیاری فضای سبز خاطرنشان کرد: البته می‌توان …
40میلیون آورده نقدی مسکن ملی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
40میلیون آورده نقدی مسکن ملی
نادر قاسمی، سرپرست بانک مسکن در مراسم امضای تفاهمنامه تأمین مالی ۳۰هزار واحد مسکن ملی، میزان آورده نقدی متقاضیان مسکن ملی را 40میلیون تومان اعلام و تأکید کرد: تسهیلات تا سقف ۱۰۰میلیون تومان با نرخ سود ۱۸درصد به سازنده‌ها پرداخت می‌شود به‌گونه‌ای که طول دوره مشارکت ۲ساله و طول زمانی بازپرداخت نیز ۱۰ساله درنظر گرفته شده است. دولت تلاش دارد با تقویت ساخت مسکن، آرامش را به بازار برگرداند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
همکاری شورای استان تهران با کمیسیون ملی یونسکو
 رئیس شورای استان تهران هدف از امضای تفاهمنامه همکاری با کمیسیون ملی یونسکو را استفاده از ظرفیت‌های این کمیسیون برای ارتقای دیپلماسی شهری عنوان کرد. به‌ گزارش همشهری، الهام فخاری در مراسم امضای تفاهمنامه شورای اسلامی استان تهران و کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به هجوم اخبار منفی، گفت: «چرا مدام باید از آسیب‌ها خبر تهیه شود درصورتی که شهرستان‌های استان تهران گنج‌های بزرگی هستند. تلاش ما در دوره پنجم شورا، بهره‌برداری مردم از میراث فرهنگی بوده است. هدف از همکاری و همراهی با کمیسیون ملی یونسکو، زنده نگه‌داشتن …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بازار مسکن ایران چقدر ارزش دارد؟
رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: درحالیکه ارزش بازار سرمایه 6 هزار هزار میلیارد تومان محاسبه شد، ارزش بازار مسکن 15 هزار هزار میلیارد تومان یعنی 2.5 برابر بازار سرمایه بوده است. مسعود خوانساری در مراسم امضای تفاهمنامه تولید مسکن ملی بین وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و اتاق بازرگانی با اشاره به سهم بازارها در اقتصاد گفت: GDP کشور در پایان سال 98 حدود 2500 میلیارد تومان برآورد شد. همچنین ارزش بازار سرمایه 6 هزار هزار میلیارد تومان محاسبه شد و در این بین ارزش بازار مسکن 15 هزار هزار میلیارد تومان یعنی 2.5 برابر بازار سرمایه بوده است. وی اداهم داد: رشد سرمایه‌گذاری واقعی در سال 98 در بازار مسکن 3.4- دهم درصد و در سال 97، 9.4- درصد بوده است. یعنی رشد سرمایه‌گذاری دو سال پیاپی …
ارزش بازار مسکن چند برابر بازار سرمایه است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / اتاق بازرگانی
ارزش بازار مسکن چند برابر بازار سرمایه است؟
مسعود خوانساری در مراسم امضای تفاهمنامه تولید مسکن ملی بین وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و اتاق بازرگانی با اشاره به سهم بازارها در اقتصاد گفت: GDP کشور در پایان سال ۹۸ حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شد.
وزیر راه: عامل گرانی مسکن، خارج از اختیار وزارتخانه است!
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / بازار مسکن / گرانی مسکن / محمد اسلامی
وزیر راه: عامل گرانی مسکن، خارج از اختیار وزارتخانه است!
به گزارش ایرنا، «محمد اسلامی» عصر امروز (دوشنبه) در مراسم امضای دو تفاهمنامه مسکن که با بخش خصوصی به امضا رسید، گفت: سازندگان و انبوه سازان ثروت یک جامعه هستند و خدا را برای حضور اثرگذار بخش خصوصی در ساخت و ساز شاکریم.
راه‌اندازی تعاونی‌های جوانان بررسی شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / امضای تفاهمنامه / سازمان های مردم نهاد / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
راه‌اندازی تعاونی‌های جوانان بررسی شد
تهران - ایرنا - نشست مدیران کل حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان با نمایندگان وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی شیوه‌های تشکیل تعاونی‌های جوانان و ترویج آن بین جوانان و سمن‌ها برگزار شد.
دانشگاه حمایت از دانشجو را بعد فارغ‌التحصیلی وظیفه خود می‌داند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / امضای تفاهمنامه / محمود نیلی احمد آبادی / ریاست دانشگاه تهران
دانشگاه حمایت از دانشجو را بعد فارغ‌التحصیلی وظیفه خود می‌داند
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ایجاد دانشگاه کارآفرین با مسوولیت اجتماعی یکی از برنامه های پنج ساله ما است، گفت: دانشگاه تهران کسب و کار و حمایت از دانشجو را بعد از فارغ‌التحصیلی وظیفه خود می‌داند.
اجرای برنامه‌های مرکز منطقه‌ای رامسر با حمایت صندوق محیط‌زیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / امضای تفاهمنامه
اجرای برنامه‌های مرکز منطقه‌ای رامسر با حمایت صندوق محیط‌زیست
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک مرکز منطقه‌ای رامسر با صندوق ملی محیط‌زیست به امضاء رسید و بر اساس آن برنامه‌های این مرکز با حمایت‌های مالی صندوق اجرایی خواهد شد.
250 اتوبوس و مینی‌بوس در راه تهران
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
250 اتوبوس و مینی‌بوس در راه تهران
تا پایان سال‌جاری ۱۲۰اتوبوس و ۱۳۰مینی‌بوس نو به شهرداری تهران تحویل داده می‌شود. دیروز تفاهمنامه ساخت این وسایل نقلیه با حضور مسئولان شهری و مدیران ایران‌خودرو امضا شد. 60درصد ناوگان اتوبوسرانی تهران هم‌اکنون فرسوده شده و اگر اقدامی برای نوسازی آن صورت نگیرد، تا 6سال آینده باید با آن خداحافظی کرد. شهردار تهران صبح دیروز در آیین امضای تفاهمنامه ساخت اتوبوس با ایران‌خودرو دیزل، گفت: اینکه اتوبوس‌های تهران توسط کارگران هموطن تولید می‌شود برای ما خوشایند است. پیروز حناچی، افزود: طبق تفاهمنامه‌ای که با …
شهرداری تا پایان سال ۱۲۰ اتوبوس و ۱۳۰ مینی بوس تحویل می گیرد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / پیروز حناچی / ایران خودرو / ناوگان اتوبوسرانی / مینی بوس
شهرداری تا پایان سال ۱۲۰ اتوبوس و ۱۳۰ مینی بوس تحویل می گیرد
شهردار تهران در آیین امضای تفاهمنامه ساخت اتوبوس با ایران خودرو دیزل گفت: شهرداری تا پایان سال ۱۲۰ اتوبوس و ۱۳۰ مینی بوس از ایران خودرو تحویل می گیرد اما تهران ۳ هزار دستگاه اتوبوس کم دارد.
امضای تفاهم‌نامه تولید اتوبوس و مینی‌بوس ایران خودرو دیزل با شهرداری تهران
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / امضای تفاهمنامه / شهرداری تهران / خودرو
امضای تفاهم‌نامه تولید اتوبوس و مینی‌بوس ایران خودرو دیزل با شهرداری تهران
تهران- ایرنا - قرارداد تولید و تحویل ۲۵۰ دستگاه اتوبوس ومینی بوس باهدف تجهیز ناوگان حمل ونقل عمومی امروز (شنبه) بین مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و شهردار تهران امضا شد.‌
رویش بذر توسعه در خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / امضای تفاهمنامه / سازمان برنامه و بودجه / بشرویه / محمدباقر نوبخت / خراسان جنوبی / توسعه روستایی / برنامه توسعه / طبس / مسکن / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
رویش بذر توسعه در خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - همت و تلاش مسوولان می‌تواند بسیاری از محرومیت‌ها را از بین ببرد و با سومین سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی رویش بذر توسعه در این استان به وضوح قابل مشاهده است.
۵ هزار مسکن در مناطق کم‌برخوردار شهری خراسان جنوبی احداث می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / امضای تفاهمنامه / سازمان برنامه و بودجه / محمدصادق معتمدیان / خراسان جنوبی / محمدباقر نوبخت / اعتبارات / محرومیت / مسکن
۵ هزار مسکن در مناطق کم‌برخوردار شهری خراسان جنوبی احداث می‌شود
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس تفاهم‌نامه سه جانبه سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری که امروز به امضا رسید، پنج هزار واحد مسکونی در مناطق کمتر برخوردار شهری استان احداث می‌شود.
بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان به بخش عمرانی کشور تخصیص یافت
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / امضای تفاهمنامه / سازمان برنامه و بودجه / خراسان جنوبی / محمدباقر نوبخت / برنامه توسعه / اعتبارات / طبس
بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان به بخش عمرانی کشور تخصیص یافت
بیرجند - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان تا امروز برای طرح‌های عمرانی کشور تخصیص یافت که در تاریخ بودجه‌ریزی کشور به خاطر نداریم در نیمه نخست حتی در فصل اول سال این رقم اختصاص یافته باشد.
تفاهم‌نامه‌های اشتغالزایی و جهش تولید در خراسان جنوبی امضا شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / امضای تفاهمنامه / سازمان برنامه و بودجه / جهش تولید / خراسان جنوبی / محمدباقر نوبخت / طبس
تفاهم‌نامه‌های اشتغالزایی و جهش تولید در خراسان جنوبی امضا شد
بیرجند - ایرنا - تفاهم‌نامه‌های اشتغالزایی و جهش تولید روز پنجشنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در استان خراسان جنوبی امضا شد.
تفاهمنامه سازمان بنادر و منطقه آزاد چابهار امضا شد/تفویض بخشی از اختیارات منطقه آزاد به سازمان بنادر
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / منطقه آزاد چابهار / سازمان بنادر
تفاهمنامه سازمان بنادر و منطقه آزاد چابهار امضا شد/تفویض بخشی از اختیارات منطقه آزاد به سازمان بنادر
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از امضای تفاهمنامه با سازمان بنادر با هدف استفاده حداکثری از مزایای قانون الحاق بندر چابهار به محدوده منطقه آزاد خبر داد و گفت: مدیرکل بنادر استان با پیشنهاد منطقه آزاد تعیین می‌شود.
احداث سایت پسماندهای صنعتی جنوبشرق در استان کرمان
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / پسماند / محیط زیست / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
احداث سایت پسماندهای صنعتی جنوبشرق در استان کرمان
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به امضای تفاهمنامه سایت پسماندهای صنعتی در جنوبشرق کشور گفت: محل پیشنهادی در کریدور سه استان کرمان، هرمزگان و فارس است و با اجرای این طرح، محیط زیست نیز سهم اندکی در اشتغال زایی برای استان خواهد داشت.
امضای تفاهمنامه همکاری مشترک صندوق بازنشستگی با بیمه ملت
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / صندوق بازنشستگی / بیمه ملت / تفاهمنامه
امضای تفاهمنامه همکاری مشترک صندوق بازنشستگی با بیمه ملت
مراسم امضای تفاهم نامه اعطای بیمه نامه های تخفیفی و تقسیطی بیمه ملت به بازنشستگان و موظفین کشوری با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل بیمه ملت، اعضای هیات مدیره بیمه ملت، عده ای از نمایندگان کانونهای بازنشستگی استان تهران و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / مسکن کارگری / وزیر راه و شهرسازی
ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کارگری
به گزارش ایرنا، «محمد اسلامی» روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه با اتاق تعاون ایران افزود: ساخت منازل کارگری در جوارشهرک‌های صنعتی مورد حمایت است و در هر شهرک صنعتی که امکان سکونت گاهی دارد برای ساخت مسکن از هیچ کمکی، صرف نظر نخواهیم کرد.
امضای تفاهمنامه پرداخت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به دستیاران پزشکی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / مرتضی اکبری / وزارت علوم / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
امضای تفاهمنامه پرداخت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به دستیاران پزشکی
تهران - ایرنا- مراسم امضای تفاهمنامه پرداخت تسهیلات به دانشجویان دوره‌های دستیاری پزشکی میان نظام بانکی و صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شد.
توسعه همکاری وزارت آموزش‌وپرورش با مشاوران خانواده قوه قضاییه
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / امضای تفاهمنامه / کانون وکلای دادگستری / وزارت آموزش و پرورش / قوه قضاییه
توسعه همکاری وزارت آموزش‌وپرورش با مشاوران خانواده قوه قضاییه
تهران- ایرنا- وزارت آموزش‌ و پرورش همکاری‌های خود با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه را با امضای تفاهم نامه همکار توسعه می‌دهد.
زمینه‌های درخشش فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه فرهنگیان ایجاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / امضای تفاهمنامه / ریاست دانشگاه فرهنگیان / حسین خنیفر / عبدالهادی فقهی زاده / معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دانشگاه فرهنگیان
زمینه‌های درخشش فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه فرهنگیان ایجاد می‌شود
تهران-  ایرنا- معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تفاهم‌نامه امضاشده میان این معاونت و دانشگاه فرهنگیان زمینه‌هایی را برای درخشش فعالیت‌های قرآنی و پرورش مربیان قرآن کریم در دانشگاه فرهنگیان ایجاد خواهد کرد.
آغاز فصل جدید همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / کرونا / امضای تفاهمنامه / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / علیرضا زالی
آغاز فصل جدید همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی تخصصی میان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در تحقیقات بین رشته‌ای بر پایه زمینه‌های علوم پزشکی با استفاده از فناوری‌های نوین نرم افزاری امضا شد.
تامین تجهیزات پایگاه‌های آموزش مجازی و سنجش سلامت
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / آموزش‌و‌پرورش استثنائی / آموزش مجازی
تامین تجهیزات پایگاه‌های آموزش مجازی و سنجش سلامت
در راستای تولید تجهیزات آموزشی و توانبخشی دانش آموزان با نیازهای ویژه امضای تفاهمنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی ‌با شرکت صنایع آموزشی ایران صورت گرفت.
قدردانی وزیر راه از سیاست‌گذاری ناجا در کاهش جان باختگان جاده‌ای
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / امضای تفاهمنامه / وزارت راه و شهرسازی / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
قدردانی وزیر راه از سیاست‌گذاری ناجا در کاهش جان باختگان جاده‌ای
تهران - ایرنا- وزیر راه و شهرسازی همکاری مشترک با ناجا را گام بزرگی برای منافع ملی و مردمی توصیف و از سیاست‌گذاری هوشمندانه نیروی انتظامی برای کاهش جان باختگان جاده‌ای تقدیر کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
امضای تفاهمنامه بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و دانشگاه شهید بهشتی
محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آیین امضای تفاهمنامه بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و دانشگاه شهید بهشتی در حوره فناوری‌های سلامت و پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بخش‌های تجهیزات، تشخیص، درمان، دارو و خدمات از ابتدای این بحران؛ فعال و در همه این موارد از مشاوره‌ها و نظرات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برخوردار بوده‌ایم. این تفاهمنامه جهت‌گیری و سرعت‌دهی را تسهیل خواهد کرد که لازمه حل این بحران است. او با بیان لزوم بهره‌گیری از ظرفیت جوانان نخبه برای مقابله با بحران فعلی جهانی ادامه داد: اگر از دانشگاه‌ها و علمای علم پزشکی پشتیبانی کنیم، چیزی از دنیا کم نخواهیم داشت. این اقدام نیز با مدیریت و دلسوزی …
بومی‌سازی ساخت تجهیزات پایش و پیش‌بینی هوا / امضای قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / سحر تاجبخش / وزارت راه و شهرسازی / سازمان هواشناسی
بومی‌سازی ساخت تجهیزات پایش و پیش‌بینی هوا / امضای قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بحث بومی سازی و توسعه تجهیزات و زیرساخت های سازمان هواشناسی با چندین شرکت دانش بنیان تفاهمنامه و قرارداد امضا شده است.
بخشی از ماسک و لباس بیمارستانی کشور تهیه می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
بخشی از ماسک و لباس بیمارستانی کشور تهیه می‌شود
تهران – ایرنا – دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور از امضای تفاهم نامه کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی برندها خبر داد و گفت: ‌براساس این تفاهمنامه بخشی از لباس ایزوله و ماسک مورد نیاز کشور و به ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهیه و تامین خواهد شد.
دانشگاه آزاد و مرکز فناوری‌های پیشرفته ایران-چین تفاهم نامه امضا کردند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / امضای تفاهمنامه / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشجو / چین
دانشگاه آزاد و مرکز فناوری‌های پیشرفته ایران-چین تفاهم نامه امضا کردند
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از امضای تفاهم نامه همکاری میان این دانشگاه و مرکز فناوری های پیشرفته ایران-چین خبر داد.
حمایت مالی از زیست بوم نوآوری و صنایع خلاق گسترش می‌یابد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و / امضای تفاهمنامه / شرکت دانش بنیان / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی
حمایت مالی از زیست بوم نوآوری و صنایع خلاق گسترش می‌یابد
تهران- ایرنا- تفاهم نامه‌ همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هلدینگ سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان به نمایندگی از بنیاد مستضعفان برای همکاری در ایجاد و توسعه شتاب دهنده‌های تخصصی، مراکز نوآوری و حمایت از زیست بوم صنایع خلاق و فرهنگی منعقد شد.
ساختمان انرژی نزدیک به صفر در ایران ساخته می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / امضای تفاهمنامه / بهینه سازی مصرف انرژی / ناحیه نوآوری دانشگاه شریف
ساختمان انرژی نزدیک به صفر در ایران ساخته می‌شود
تهران- ایرنا- تفاهم نامه احداث ساختمان انرژی نزدیک به صفر میان پروژه بهینه‌سازی مصرف انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایستگاه نوآوری شریف منعقد شد.
قرارگاه خاتم الانبیاء و هپکو تفاهم نامه همکاری امضا کردند
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / امضای تفاهمنامه / اراک / هپکو / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)
قرارگاه خاتم الانبیاء و هپکو تفاهم نامه همکاری امضا کردند
تهران-ایرنا- اولین تفاهم نامه مشترک بین قرارگاه خاتم الانبیاء و شرکت مجتمع تولیدی هپکو اراک برای تولید و عرضه دستگاه های مورد نیاز راهسازی این قرارگاه امضا شد.
کارگاه اصلاح رنگ برگزار می شود/ امضای تفاهمنامه
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / قصر شیرین / دانشگاه سوره / فیلم تنگه ابوقریب
کارگاه اصلاح رنگ برگزار می شود/ امضای تفاهمنامه
لابراتوار پیشگامان سینمای آریا و دانشگاه سوره در راستای ارتقای دانش تخصصی مبتنی بر فن‌آوری‌های نوین سینما تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / ایران و ترکیه / ویروس کرونا در ایران
سفر هیئت ترکیه‌ای به ایران لغو شد
به گزارش مهر، هیئت فرهنگی کشور ترکیه که قرار صبح امروز با سفر به ایران به امضای تفاهمنامه حضور ترکیه در نمایشگاه کتاب تهران بپردازد سفر خود به تهران را کنسل کرد.
یادداشت تفاهمنامه علمی، فرهنگی، هنری و گردشگری ایران با اتریش
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / ابوذر ابراهیمی ترکمان / ایران / اتریش / محمد جواد ظریف / تفاهم نامه همکاری
یادداشت تفاهمنامه علمی، فرهنگی، هنری و گردشگری ایران با اتریش
یادداشت تفاهمنامه علمی، فرهنگی، هنری و گردشگری ایران با اتریش به امضای ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و استفان شولتس، سفیر جمهوری فدرال اتریش رسید.
سفر هیئت ترک به ایران برای امضای تفاهمنامه حضور در نمایشگاه کتاب
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / ترکیه / ایران / نمایشگاه کتاب تهران
سفر هیئت ترک به ایران برای امضای تفاهمنامه حضور در نمایشگاه کتاب
هیئتی از کشور ترکیه به منظور امضاء تفاهمنامه حضور ترکیه به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران وارد تهران شد.
تولید ۳ هزار موتورسیکلت برقی برای موزعین پست
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / امضای تفاهمنامه / ستاد توسعه فناوری‌ های فضایی و حمل‌ و نقل پیشرفته / منوچهر منطقی
تولید ۳ هزار موتورسیکلت برقی برای موزعین پست
تهران- ایرنا- تولید سه‌هزار دستگاه موتور سیکلت برقی برای موزعین پست با امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه در دستور کار ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.
نگذاریم پول کثیف وارد رسانه شود/ ورود ساترا به بورس
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر / بورس / سازمان صداوسیما
نگذاریم پول کثیف وارد رسانه شود/ ورود ساترا به بورس
مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) و شرکت فرابورس ایران دوشنبه شب برگزار شد.
وزیر راه: مردم می‌توانند با تخفیف ۲۰ درصدی خانه‌دار شوند
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / وزارت راه و شهرسازی / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / طرح مسکن ملی / مسکن ملی / محمد اسلامی
وزیر راه: مردم می‌توانند با تخفیف ۲۰ درصدی خانه‌دار شوند
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: * با امضای تفاهمنامه با بازار تهاتر ایرانیان طی امروز مصالح ساختمانی با تخفیف در اختیار سازندگان طرح ملی مسکن قرار می‌گیرد؛ موضوعی که باعث می‌شود مردم راحت‌تر بتوانند با تخفیف ۲۰ درصدی خانه‌دار شوند.
رونمایی از سامانه ملی اسکان و املاک کشور
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
رونمایی از سامانه ملی اسکان و املاک کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی از رونمایی سامانه ملی اسکان و املاک کشور خبر داد و گفت: با امضای چند تفاهمنامه قیمت تمام شده تولید مسکن در طرح ملی مسکن را ۲۵ درصد کاهش می‌دهیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
تفاهم بین سازمان شهرداری‌ها و سازمان جنگل‌ها
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از امضای تفاهمنامه همکاری بین این سازمان با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در زمینه حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری بهینه از منابع طبیعی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد. به گزارش ایسنا، مهدی جمالی‌نژاد اهداف عمده امضای این تفاهمنامه را گسترش فرهنگ حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری در مناطق شهری و روستایی اعلام کرد.او همچنین ارتقای سطح دانش و بینش مجریان و بهره‌برداران عرصه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری و …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •