جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
رئیس شرکت اپل
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
دو مدیر ارشد اپل از این شرکت خداحافظی کردند
شرکت اپل به‌زودی با دو تن از مدیران ارشد خود که نقش تعیین‌کننده‌ای را در تولید محصولات مهم این شرکت و همچنین مدیریت اموری همچون تولید، زنجیره تامین و گروه‌ عملیاتی این شرکت ایفا می‌کردند، خداحافظی می‌کند. نیک فورلنزا که به عنوان نایب رئیس بخش طراحی تولید در اپل کار می‌کرد، بازنشست شده و به گفته افراد مطلع، دوکو پاسموجی نیز که در لباس نایب رئیس بخش عملیات‌ این شرکت فعالیت می‌کرد، قصد دارد تا در آینده نزدیک از یاران تیم کوک جدا شود. پاسموجی بیش از یک سال پیش از تیم عملیاتی جدا شد و ارائه گزارش از عملکرد بخش واقعیت افزوده به مدیر اپل را بر عهده داشت. البته هنوز این خبر به‌طور رسمی‌ توسط اپل تایید نشده و در این میان، فورلنزا و پاسموجی نیز هیچ اظهارنظری نکرده‌اند.
مخترع «کپی پیست» درگذشت
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
مخترع «کپی پیست» درگذشت
تسلر نقشی کلیدی در توسعه طیفی از محصولات اپل داشت و به عنوان نایب رئیس «اپل نت» و «اپل ادونسد تکنولوژی گروپ» فعالیت می‌کرد. او پس از تحصیل در دانشگاه استنفورد در واحد تحقیق و توسعه شرکت Xerox PARC مشغول شد.
رئیس شرکت اپل بخشی از ثروت خود را در تولید دوش حمام سرمایه‌گذاری کرد!
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / علم و فناوری / شرکت اپل / اپل / دوش حمام / رئیس شرکت اپل
رئیس شرکت اپل بخشی از ثروت خود را در تولید دوش حمام سرمایه‌گذاری کرد!
رئیس اجرایی غول صنایع فناوری جهان بخشی از ثروت خود را در تولید دوش حمام سرمایه‌گذاری کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ترامپ و آیفون / طراحی آیفون
اعتراض ترامپ نسبت به طراحی آیفونهای جدید
دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور ایالات متحده از طراحی آیفونهای جدید راضی نیست و نسبت به نوع طراحی آیفون به تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل معترض شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ترامپ از اپل خواست چین را ترک کند
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از شرکت اپل خواست تا چین را ترک کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
5 بار دیدار پیاپی مدیرعامل اپل و رئیس جمهور آمریکا نتیجه داد؟ / توییت امیدوارکننده ترامپ به نفع تیم کوک: شام امشب با مدیر اپل هزینه های هنگفتی به نفع این شرکت خرج کرد
پس از تصویب تعرفه های سنگین تجاری ایالات متحده علیه چین، یکی از شرکت هایی که به شدت متضرر شد شرکت اپل بود. بر همین اساس نیز مدیرعامل اپل طی سال 2018 و 2019 حداقل 5 بار تلاش کرد ضمن دیدار با دونالد ترامپ او را متقاعد کند که دست از قوانین سخت خود بردارد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
هشدار رئیس جمهور آمریکا به شرکت اپل
رئیس جمهور آمریکا نسبت به ساخت قطعات رایانه های اپل در چین هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
دونالد ترامپ شرکت اپل را نقره داغ کرد / خبری از معافیت تعرفه های وارداتی چین نخواهد بود
دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده که پیش از این وعده هایی در خصوص کاهش تعرفه های مالیاتی برای اپل مطرح کرده بود، اکنون اعلام کرده که خبری از این کاهش تعرفه ها نخواهد بود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
نمایش آثار بنکسی در لیسبون پرتغال
نمایشگاهی از آثار هنری «بنکسی» نقاش مرموز انگلیسی در لیسبون پرتغال برگزار شد. به گزارش ایرنا به نقل از شینهوا، این نمایشگاه تحت عنوان «بنکسی - نابغه یا تباهگر؟»، ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) در این شهر دایر شد. پیش از این نیز نمایشگاه‌هایی آثار بنکسی به نمایش درآمده که برپایی نمایشگاهی حاوی ۲۰ اثر از وی از اسفند ۱۳۹۷ تا فروردین سال جاری در شهر تایپه پایتخت تایوان، از جمله آن است.بنکسی نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است. آثار هنری وی با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌های شهرهای مختلف دنیا به تصویر درآمده است. وی هنرمندی است که اغلب به محنت مهاجران و آوارگان در آثارش می‏پردازد و در سال ۲۰۱۵ پرتره «استیو جابز» رئیس شرکت اپل را بر دیوار یک اردوگاه …
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
طرح دو فوریتی مجلس برای تحریم شرکت "آیفون" در کشور
طبق گزارشی که ساعتی پیش خبرگزاری ایلنا منتشر کرد، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اعلام شده است که تعدادی از نمایندگان حال تدوین طرحی دو فوریتی برای تحریم شرکت "آیفون" از سوی کشورهای اسلامی هستند. به گفته این خبرگزاری رئیس کمیسیون امنیت ملی پیش از گفته بود که برای مقابله با اقدامات آمریکا علیه ایران، 15 طرح تدوین شده است که به تدریج مورد بررسی کمیسیون امنیت ملی قرار خواهد گرفت.  این موضوع در حالی در مجلس مطرح شده است که وزیر ارتباطات چندی پیش و پس از اقدام اپل مبنی بر محدودیت بیشتر بر …
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
صنعت سرگرمی در مقابل غول‌های تکنولوژی
چه کسی امکان دارد نت‌فلیکس را بخرد؟ با رشد چشمگیر این شرکت در یک دهه گذشته، حدس و گمان درباره این موضوع هم افزایش پیدا کرده است. اپل با ذخیره سرمایه هنگفتی که دارد، بارها و بارها به‌عنوان گزینه خواستار این خرید از سوی کارشناسان مطرح شده است. این در حالی است که آمازون هم گزینه مهم دیگری است، اما شرکت‌های پخش‌کننده بزرگ و فعال در صنعت سرگرمی مانند AT&T یا Comcast هم گزینه‌های بالقوه دیگری می‌توانند باشند. حتی منابع آگاه می‌گویند که زمانی «باب ایگر» مدیرعامل دیزنی به‌طور مستقیم از «رید هاستینگز» رئیس شرکت نت‌فلیکس پرسیده بود که آیا از چنین درخواستی استقبال می‌کند و هاستینگز در جواب گفته بود؛ خیر.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
اشتباه عجیب ترامپ سوژه شبکه های اجتماعی شد!
دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در جریان دیدار خود با تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل ر اقدامی عجیب، وی را " تیم اپل" نامید.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
اشتباه عجیب رئیس جمهور آمریکا سوژه شبکه های اجتماعی شد / وقتی ترامپ مدیرعامل غول فناوری را «تیم اپل» صدا کرد!
دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در جریان دیدار خود با تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل ر اقدامی عجیب، وی را " تیم اپل" نامید.
 •  •  •  •  •  •  •