پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020
پیوند قلب
۲۴ ساعت زنده نگه‌داشتن قلب در بیرون بدن
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
۲۴ ساعت زنده نگه‌داشتن قلب در بیرون بدن
عمادالدین قاسمی پناه_خبرنگار با استفاده از تکنولوژی جدیدی که می‌تواند قلب را 24ساعت زنده نگه دارد، بیمارانی که نیاز به پیوند این اندام دارند امیدوارتر از پیش می‌شوند. در شرایط فعلی یک قلب اهدایی معمولا می‌تواند حدود 4ساعت زنده بماند و به همین علت برای رساندن آن به فرد نیازمند باید تعجیل شود. اما دانشمندان با پمپاژ یک مایع به داخل رگ‌های خونی قلب و استفاده از پالس‌های اکسیژن که حرکت ضربان قلب را تقلید می‌کند توانستند قلب خوک‌ها را به‌مدت 24ساعت حفظ کنند. آنها می‌گویند که این تکنولوژی می‌تواند …
راه  مرکز پیوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
راه مرکز پیوند "قلب" به زودی/ پیگیر راه‌اندازی پیوند "کبد" هستیم
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه اندازی پیوند قلب در استان در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: راه اندازی پیوند کبد را نیز در برنامه داریم.
  استانی-اجتماعی  کرمانشاه  منطقه کرمانشاه  دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  پیوند قلب
پروانه جان داد و جان بخشید
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
پروانه جان داد و جان بخشید
[شهروند] به‌طرز عجیبی پس از سکته مغزی و ایست قلبی احیا شد. انگار هنوز کاری مانده بود که باید انجام می‌داد. با اینکه دیگر هیچ‌وقت نتوانست چشمانش را باز کند، اما با همان وضع هم دست بخشنده‌ای شد برای آنانی که هنوز می‌توانند زندگی کنند. پروانه سخاوتمندانه قبل از پایان همیشگی زندگی‌اش جان چند بیمار نیازمند را نجات داد. این مادر مهربان بارها به فرزندانش وصیت کرده بود که اگر روزی اتفاقی برایش افتاد، غم و اندوه، آنان را از یاد بیماران در صفِ پیوند دور نکند. آن‌طور که اقوام پروانه می‌گویند این زن 55 ساله کارت اهدای عضو نداشت و هیچ وقت هم دنبال آن نرفت، اما به دخترش گفته بود که پس از مرگ، اعضای بدنش را اهدا کنند. عاقبت دست تقدیر همانی را رقم زد که پروانه می‌خواست. …
مدافع حرمی که به 4 نفر زندگی بخشید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
مدافع حرمی که به 4 نفر زندگی بخشید
مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از اهدای اعضای جانباز مدافع حرم به چهار بیمار نیازمند خبر داد.
  استانی-اجتماعی  اهدای عضو  پیوند کبد  پیوند قلب  پیوند کلیه  دانشگاه علوم پزشکی تبریز
ویدئو / داستان پیوند قلب؛ از رشت تا تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / بهداشت و سلامت
ویدئو / داستان پیوند قلب؛ از رشت تا تهران
هفته گذشته یک قلب اهدایی از بیمار مبتلا به مرگ مغزی، فاصله رشت به تهران را طی کرد تا به یک پسربچه ۹ ساله زندگی دوباره ببخشد. با توجه به اینکه پیوند قلب باید طی زمان کوتاهی انجام شود، پروسۀ جداسازی، انتقال و پیوند با سرعت و استرس بالایی همراه است. در این ویدئو، داستان این پیوند قلب را خواهید دید و توضیحات تعدادی از پزشکان این عمل جراحی را خواهید شنید.
  پیوند قلب  پیوند قلب از رشت تا تهران
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
عملیات ویژه هوایی برای رساندن قلب ۲۰ ساله به تهران
با هماهنگی انجام شده توسط سازمان اورژانس کشور، اداره پیوند وزارت بهداشت و آشیانه جمهوری اسلامی، قلب مرحوم حسن خستو ۲۰ ساله که در تصادف دچار مرگ مغزی شده بود صبح پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ از طریق اورژانس هوایی کشور از رفسنجان به تهران منتقل و به جوانی ۲۶ ساله در بیمارستان امام خمینی پیوند شد. عمل اهدا و پیوند با حضور دکتر علیرضا بخشنده و دکتر صالحی انجام شد. این عمل سیزدهمین عمل پیوند عضو است که با همکاری اورژانس هوایی کشور انجام می شود./ باشگاه خبرنگاران جوان
انجام پانزدهمین عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بهداشت و سلامت
انجام پانزدهمین عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، گفت: پانزدهمین عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور صبح پنج شنبه صورت گرفت.
  پیوند قلب  اهدای عضو  مهدی شادنوش
انتقال هوایی پانزدهمین قلب اهدایی از رفسنجان به تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بهداشت و سلامت
انتقال هوایی پانزدهمین قلب اهدایی از رفسنجان به تهران
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: پانزدهمین عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور و دومین مورد از رفسنجان به تهران صبح امروز (۲۴ بهمن ماه) صورت گرفت.
  اهدای عضو  قلب  وزارت بهداشت
انتقال هوایی "قلب پیوندی" نوجوان گیلانی به‌تهران/ نجات جان ۸ تا ۵۳ نفر با اعضای اهدایی هر مرگ مغزی!
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اجتماعی
انتقال هوایی "قلب پیوندی" نوجوان گیلانی به‌تهران/ نجات جان ۸ تا ۵۳ نفر با اعضای اهدایی هر مرگ مغزی!
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به سیزدهمین انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور از شمال کشور به تهران گفت: هر فرد مرگ مغزی، می‌تواند جان هشت تا ۵۳ نفر را نجات دهد!
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
لوپوس و ۸ محرک احتمالی آن
شاید تصور این که یک بیماری بتواند بخش‌های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار داده و همچنان تا حد زیادی در برابر چشم غیر مسلح پنهان باقی بماند، دشوار باشد، اما این واقعیتی برای افراد مبتلا به بیماری لوپوس است. لوپوس یک بیماری خودایمنی است به این معنی که سیستم ایمنی بدن فرد به بافت‌ها و سلول‌های سالم حمله می‌کند. تقریبا ۷۰ درصد از تمام موارد لوپوس به عنوان لوپوس سیستمیک دسته بندی می‌شوند که یک اندام یا بافت اصلی مانند قلب، ریه ها، کلیه‌ها یا مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.لوپوس موجب علائم مختلفی می‌شود که موارد خوش خیم و خفیف تا موارد تهدیدکننده زندگی را در بر می‌گیرد و از آن جمله می‌توان به سفتی و تورم مفاصل، راش‌های پوستی روی صورت (یکی از شناخته شده‌ترین موارد راش پروانه‌ای شکلی است که روی بینی و گونه‌ها …
پیوند موفقیت آمیز اولین ماهیچه قلب آزمایشگاهی به بیمار قلبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / علمی و آموزشی
پیوند موفقیت آمیز اولین ماهیچه قلب آزمایشگاهی به بیمار قلبی
چندی پیش محققان دانشگاه اساکا ژاپن خبر اولین پیوند ماهیچه قلب برای اولین بار در نوع خود را منتشر کرد که بارقه‌ای از امید در بیماران قلبی ایجاد کرد.
  استانی-علمی و آموزشی  پزشکی
پیوند ماهیچه‌های قلب رشدیافته در آزمایشگاه به انسان
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / فناوری
پیوند ماهیچه‌های قلب رشدیافته در آزمایشگاه به انسان
برای اولین‌بار در جهان، پژوهشگران ژاپنی به‌جای پیوند قلب کامل، سلول‌های قلبی حاصل از سلول‌های بنیادی را وارد بخش‌های آسیب‌دیده قلب بیمار کردند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اجتماعی
پیوند عضلات قلب ممکن شد
یمی از پژوهشگران ژاپنی روز گذشته به‌طور رسمی اعلام کردند که برای نخستین بار در جهان موفق به انجام پیوند بافت‌های عضلانی قلب شده‌اند. این بافت‌های عضلانی به‌طور مصنوعی از سلول‌های بنیادی موسوم به آی پی اس استخراج‌شده‌اند.
چرا آمار اهدای قلب در کشور پایین است؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اجتماعی
چرا آمار اهدای قلب در کشور پایین است؟
مدیرکل طرح و برنامه‌ هیات‌ امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت به آمار پایین اهدای قلب در کشور اشاره کرد و گفت: از آنجا که پیوند قلب، پیوندی خاص است، دهنده آن در کشور کمتر از سایر عضوهاست.
قلب رباتیک در بدن انسان آزمایش می شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / علمی و آموزشی
قلب رباتیک در بدن انسان آزمایش می شود
محققان مشغول توسعه یک قلب رباتیک هستند که تا ۸ سال دیگر در بدن انسان آزمایش می شود و نیاز به پیوند قلب را از بین می برد.
  بیماری های قلبی و عروقی  پیوند اعضا  تحقیقات علمی  رباتیک
چهارمحال و بختیاری یکی از قطب‌های پیوند اعضا می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
چهارمحال و بختیاری یکی از قطب‌های پیوند اعضا می‌شود
شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به موقیعت برتر این استان در حوزه اهدای عضو، بزودی بخش‌های پیوند کبد، قلب و سایر نسوج در این دانشگاه راه‌اندازی خواهد شد و این استان تلاش می‌کند یکی از قطب‌های پیوند اعضا شود.
  چهارمحال وبختیاری  اهدای عضو
هزینه ۱۹ میلیاردی پیوند عضو در ۹۷ / اقبال کم برای اهدای
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بهداشت و سلامت
هزینه ۱۹ میلیاردی پیوند عضو در ۹۷ / اقبال کم برای اهدای "قلب"
مدیرکل طرح و برنامه‌ هیات‌ امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات هیات‌امنا در حوزه پیوند، گفت: در سال ۹۷ به طور کلی ۱۹.۸ میلیارد تومان برای انجام چهار نوع پیوند از سوی هیات‌امنا هزینه شده است.
  پیوند عضو  پیوند مغز استخوان  پیوند کلیه  پیوند قلب  عمل پیوند ریه  پیوند کبد  وزارت بهداشت
برگزاری مراسم خاکسپاری پیکر مرزبان شهید سروان رضا عبدی پور در ماکو ‌
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
برگزاری مراسم خاکسپاری پیکر مرزبان شهید سروان رضا عبدی پور در ماکو ‌
این شهید والا مقام شنبه ۷ دی ماه در حین انجام ماموریت مرزی به فیض عظیم شهادت نائل آمده بود که امروز دوشنبه ساعت ۱۱ صبح بر روی دستان مردم قدرشناس منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو، از مقابل مسجد جامع به سمت مزار شهدا تشییع و در گلزار شهدای ماکو تدفین شد شایان ذکر است؛ قلب و کبد این شهید والا مقام که جان خود را فدای میهن کرد، برای پیوند و جان بخشیدن به همنوعان اهدا شد.
  شهید مرزبانی  شهید مرزبانی چالدران  استانی-عکس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
وجود ۲۵۰۰۰ نفر در لیست انتظار پیوند
سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور انجام شد و قلب مردی ۳۴ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، برای پیوند به بیماری ۵۰ ساله به تهران منتقل شد.به گزارش ایسنا، ‌سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور انجام شد که در این عملیات قلب مردی ۳۴ ساله که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، به مردی ۵۰ ساله و نیازمند پیوند قلب، در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران پیوند شد.مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در این باره گفت: این سیزدهمین انتقال هوایی قلب بود که با موفقیت انجام شد. در عین حال، دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف در حال پیوستن به این اقدام هستند تا انتقال هوایی عضو در کشور نهادینه شود. تاکنون از استان‌های یزد، گیلان، بوشهر و تبریز انتقال هوایی عضو انجام شده است. از استان‌های …
تاکنون ۱۱ پیوند قلب در کشور با انتقال هوایی انجام شده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / بهداشت و سلامت
تاکنون ۱۱ پیوند قلب در کشور با انتقال هوایی انجام شده است
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، گفت: تاکنون ۱۱ انتقال هوایی برای پیوند قلب در کشور انجام شده است.
  پیوند قلب  مهدی شادنوش  وزارت بهداشت
انتقال هوایی "قلب اهدایی یک جوان" از تبریز به تهران و انجام پیوند موفقیت‌آمیز
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
انتقال هوایی "قلب اهدایی یک جوان" از تبریز به تهران و انجام پیوند موفقیت‌آمیز
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: قلب یک جوان ۳۴ ساله تبریزی که دچار مرگ مغزی شده بود به صورت "هوایی" به تهران منتقل شد و در بیمارستان امام خمینی(ره) با موفقیت به فرد ۵۹ ساله پیوند زده شد.
یک بیمار مرگ مغزی می‌تواند چند نفر را نجات دهد؟/ ۲۵ هزار نفر در لیست انتظار پیوند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
یک بیمار مرگ مغزی می‌تواند چند نفر را نجات دهد؟/ ۲۵ هزار نفر در لیست انتظار پیوند
ایسنا نوشت: سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور انجام شد و قلب مردی ۳۴ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، برای پیوند به بیماری ۵۰ ساله به تهران منتقل شد.
  اهدای عضو  وزارت بهداشت
یازدهمین پرواز- دوازدهمین قلب
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / عکس
یازدهمین پرواز- دوازدهمین قلب
ایرنا - تهران - با هماهنگی انجام شده توسط سازمان اورژانس کشور، اداره پیوند وزارت بهداشت و آشیانه جمهوری اسلامی قلب مرحوم رضا عبدی پور 34 ساله که در تاریخ 8 دیماه بعلت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، صبح جمعه از طریق اورژانس هوایی کشور از تبریز به تهران منتقل و به مردی 59 ساله در بیمارستان امام خمینی(ره) پیوند شد. عمل اهدا و پیوند قلب با حضور دکتر مهرزاد رحمانیان،دکتر علیرضا بخشنده و شاهین احمدی تیم پزشکی بیمارستان امام خمینی(ره) و محمد قادری نمانیده اورژانس کشور انجام شد. این عمل دوازدهمین عمل اهدا و پیوند عضو است که با همکاری اورژانس هوایی کشور انجام می شود.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
گروه خونی بیشتر ایرانی‌ها چیست؟
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: «با گسترش مراکز پیوند، جراحی‌های قلب باز و... میزان مصرف فرآورده‌های خونی در کشور به‌شدت بالا رفته و توقع ما این است که مردم به‌طور مستمر به پایگاه‌های انتقال خون جهت اهدای زندگی به نیازمندان مراجعه کنند.» بشیر حاجی‌بیگی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل انتقال خون البرز اظهار کرد: «سالانه بیش از دو‌و‌نیم‌ میلیون ایرانی برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه می‌کنند.» به گزارش ایسنا، او با بیان اینکه همه مراجعه‌کنندگان موفق به اهدای خون نمی‌شوند، ادامه داد: «از مجموع مراجعه‌کنندگان، دو‌میلیون و ۱۰۰‌هزار نفر موفق به اهدای خون می‌شوند.» …
ادبیات قلب مردم را به هم پیوند می‌دهد
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / فرهنگی و هنری
ادبیات قلب مردم را به هم پیوند می‌دهد
آندرانیک خچومیان هم در عرصه بازیگری تئاتر و سینما فعال است و هم درزمینه نویسندگی ونقد و ترجمه متون داستانی. نکته جالب‌توجه درباره خچومیان این است که تاکنون چهره‌هایی موثر از نویسندگان مدرن کشور ارمنستان را به فارسی‌زبانان معرفی کرده است. خچومیان دراین گفت‌وگو ازکارهای تازه‌اش گفته و نوع نگاهش به چگونگی ایجاد پل فرهنگی میان دو کشور.
آلودگی هوا شانس بقای قلب‌های پیوندی را کاهش می‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
آلودگی هوا شانس بقای قلب‌های پیوندی را کاهش می‌دهد
تهران-ایرنا- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که آلودگی هوا شانس زنده ماندن افرادی را که قلب‌های پیوندی دریافت کرده اند، کاهش می‌دهد. 
  پیوند قلب  آلودگی هوا  مرگ و میر
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
آلودگی هوا عامل مرگ زودرس در بیمارانی که قلب پیوندی دارند
پزشکان در آمریکا تاکید کردند آلودگی هوا شانس زنده ماندن را در افرادی که عمل پیوند قلب انجام داده‌اند، کاهش می‌دهد.
لزوم پوشش خدمات تغذیه‌ای توسط بیمه‌ها برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی/ ۱۱۷۶ پیوند قلب طی ۲۲ سال
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
لزوم پوشش خدمات تغذیه‌ای توسط بیمه‌ها برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی/ ۱۱۷۶ پیوند قلب طی ۲۲ سال
یک فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات تغذیه‌ای در پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی اکتسابی بسیار موثر خواهد بود.
انجام 1176 «پیوند قلب» طی 22 سال گذشته در ایران
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
انجام 1176 «پیوند قلب» طی 22 سال گذشته در ایران
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: از سال ۷۶ تاکنون ۱۱۷۶ مورد پیوند قلب در کشور انجام شده است.
احیا و پیوند یک قلب مرده برای نخستین بار در آمریکا!+فیلم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / علمی و آموزشی
احیا و پیوند یک قلب مرده برای نخستین بار در آمریکا!+فیلم
جراحان آمریکایی موفق شدند برای نخستین بار، قلب یک مرده را احیا کنند و آن را به بدن یک فرد بیمار پیوند بزنند.
  قلب  احیا  پیوند  دانشگاه دوک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
چگونه خود را ببخشیم؟
مفهوم بخشش معمولاً به عنوان یک تصمیم آگاهانه باعث می‌شود که شما بتوانید احساسات منفی و سنگینی از جمله خشم، نارضایتی و یا مجازات را از خود دور کنید. هر فردی در زندگی خود بار‌ها دچار خطا و اشتباهات بزرگ و کوچک می‌شود و به همین دلیل نیز درک مفهوم بخشش خود و عمل کردن به آن از ملزومات زندگی به شمار می‌رود. اینکه شما نتوانید حتی خودتان را نیز ببخشید، باعث می‌شود که همه‌چیز را بر خود سخت و سخت‌تر بگیرید و زندگی را برای خود همچون زهری تلخ و آزاردهنده بدانید. در این مطلب همراه ما باشید تا در این رابطه بیشتر بگوییم و ببینیم که چگونه می‌توان با درک و پذیرش اشتباهات، آن‌ها را رها کرد و برای دستیابی به بخشش و آمرزش خود پیش رفت.فواید بخششبدیهی است که در روان‌شناسی مفهوم بخشش مورد ستایش قرار بگیرد و کار نیکویی …
چشم فتنه دشمن را کور کردیم‌
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اجتماعی
چشم فتنه دشمن را کور کردیم‌
جانشین فرمانده ناجا گفت: در جریان اتفاقات هفته گذشته شاهد همکاری و هماهنگی مثال زدنی نیروی انتظامی، بسیج، سپاه و سایر دستگاه های امنیتی با یکدیگر بودیم که این پیوند و همکاری قوت قلب مردم بود.
انجام چیزی شبیه «عمل قلب باز» در فضا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / فیلم
انجام چیزی شبیه «عمل قلب باز» در فضا
یکی از عملیات‌های فنی ایستگاه فضایی بین‌المللی به گفته فضانوردان شبیه انجام «عمل قلب باز» است، اما این بار در فضا. ابزاری به نام طیف‌سنج مغناطیسی آلفا قرار است جراحی شود. سیستم کنترل حرارتی روی طیف‌سنج مغناطیسی آلفا خراب شده و باید در فضا تعمیر و ضمن بازکردن سیستم، لوله‌های فعلی آن قطع شود؛ درست مانند زمانی که شما عمل پیوند قلب انجام می‌شود و پمپی جدید و به عبارتی قلبی جدید جاگذاری شود و لوله‌های جدید در سیستم خنک کننده جای‌گذاری شود. این ویدیو را درباره پیچیدگی چنین جراحی می‌بینید.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / سیاسی
(تصاویر) انتقال قلب پسر ۱۶ ساله از رشت به تهران
قلب اهدا کننده، برای یک پسر بچه ۵ ساله به بیمارستان شهید رجایی توسط اورژانس هوایی تهران منتقل شد.
  قلب  پیوند قلب  اورژانس
زیر پوست میدان تحریر بغداد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / سیاسی
زیر پوست میدان تحریر بغداد
بغداد – ایرنا – میدان تحریر در مرکز بغداد که به شهرت لوح بزرگ «آزادی» ساخته هنرمند معروف عراقی «جواد سلیم» (۱۹۲۱ – ۱۹۶۱) پیوند خورده، اینک به قلب تپنده اعتراضات اجتماعی در عراق تبدیل شده است.
  بغداد  میدان تحریر  عراق  برگزاری تجمع‌های اعتراضی در عراق
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
اهدا قلب از بوشهر به تهران
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در عملیاتی حساس با هماهنگی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت قلب دهنده ۱۹ ساله بوشهری به تهران منتقل و به گیرنده‌ای که به مدت یک‌ماه در بیمارستان تهران بستری بود، پیوند شد.
ایران دارای بهترین نظام‌های مراقبت اولیه سلامت و بیمارستانی در منطقه مدیترانه شرقی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اجتماعی
ایران دارای بهترین نظام‌های مراقبت اولیه سلامت و بیمارستانی در منطقه مدیترانه شرقی
وزیر بهداشت عمان در بدو ورود به تهران گفت: ایران، نیروهای متخصص زیادی در حوزه بهداشت و درمان دارد و ما چند گروه را برای آموزش از جمله در حوزه پیوند قلب به ایران فرستادیم.
  اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در تهران
وزیر بهداشت عمان: چند گروه را برای آموزش از جمله در حوزه پیوند قلب به ایران فرستادیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اجتماعی
وزیر بهداشت عمان: چند گروه را برای آموزش از جمله در حوزه پیوند قلب به ایران فرستادیم
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت عمان گفت: ایران نیروهای متخصص زیادی در حوزه بهداشت و درمان دارد و ما چند گروه را برای آموزش از جمله در حوزه پیوند قلب به ایران فرستادیم.
  وزارت بهداشت  عمان  سعید نمکی  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
گاوها هم رفیق می‌خواهند!
تحقیقات نشان می‌دهد گاوها در صورت جدایی از گاوی که اغلب در کنارشان است، استرس می‌گیرند و در واقع مثل انسان نیاز به یک دوست نزدیک دارند.به گزارش ایسنا و به نقل از پلنت‌بیس، با افزایش تقاضا برای لبنیات در سطح جهان، بسیاری از گاوها در گروه‌های بزرگ در دامداری‌ها در کنار هم نگهداری می‌شوند و چندان به نحوه برخورد با این حیوان فکر نمی‌شود.محققان تاکنون بر رفتار پرخاشگرانه گاوها متمرکز بوده‌اند، اما به تازگی به احساسات و عواطف شبیه به انسان آنها پی برده‌اند و دریافته‌اند که آنها به گاوی که اغلب کنارشان است، وابسته می‌شوند و احساس رفاقت می‌کنند.محققان دانشگاه نورثهمپتون با هدایت «کریستا ماری مک‌لنان» با بررسی دو دامداری بزرگ که خانه چند هزار گاو است، اقدام به بررسی چگونگی برخورد گاوها با همتایان خود …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
بیماری قلبی و عروقی عامل مرگ بیش از ۱۷ میلیون نفر در جهان
متخصص قلب و فلوشیپ نارسایی قلب و پیوند از مرگ بیش از ۱۷ میلیون نفر در جهان توسط بیماری قلبی و عروقی خبر داد.
امکان پیچیده‌ترین اعمال جراحی قلب در کشور وجود دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / علمی و آموزشی
امکان پیچیده‌ترین اعمال جراحی قلب در کشور وجود دارد
تهران- ایرنا- رئیس واحد فراهم‌آوری اعضاء و نسوج پیوند دانشگاه علوم پزشکی ایران به پیشرفت‌های ایران در حوزه پزشکی اشاره کرد و گفت: امکان اعمال جراحی پیچیده قلب در کشور وجود دارد.
  دانشگاه علوم پزشکی ایران  بیماری های قلبی  روز جهانی قلب
گزارش تصویری: نهمین قلب هوایی
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / ...
گزارش تصویری: نهمین قلب هوایی
قلب یک زن ۳۵ ساله تبریزی که دچار مرگ مغزی شده بود، جمعه (5 مهر) از طریق اورژانس هوایی به تهران منتقل شد تا در بیمارستان شهید رجایی به یک دختر ۱۲ ساله پیوند زده شود.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / ...
اهدای اعضای بدن زن ۳۶ ساله تبریزی
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به عملیات ویژه انتقال هوایی قلب اهدایی از تبریز به تهران گفت: طی عملیات هماهنگ شده سازمان اورژانس کشور و دانشگاه علوم پزشکی تبریز، قلب خانم ۳۶ ساله جهت پیوند به تهران منتقل شد.
نهمین قلب پروازی از تبریز به تهران منتقل شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / وبگردی
نهمین قلب پروازی از تبریز به تهران منتقل شد
همشهری آنلاین: رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: قلب خانم ۳۵ ساله از طریق اورژانس هوایی کشور از تبریز به تهران منتقل شد. این نهمین قلبی است که برای پیوند به صورت پروازی منتقل می‌شود.
انتقال هشتمین قلب برای پیوند در سال جاری
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / اجتماعی
انتقال هشتمین قلب برای پیوند در سال جاری
ایلنا: رییس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور گفت: خانواده مرد ۴۵ ساله یزدی که مرگ مغزی شده بود، رضایت به اهدای قلب و کلیه ایشان به بیماری نیازمند پیوند دادند.
روایت هفتمین عملیات هوایی پیوند قلب
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / بهداشت و سلامت
روایت هفتمین عملیات هوایی پیوند قلب
هفتمین عملیات هوایی انتقال قلب بیمار مرگ مغزی، با موفقیت در کشور انجام شد.
ویدئو / ارمغان پیشرفت علم برای سلامتی انسان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / بهداشت و سلامت
ویدئو / ارمغان پیشرفت علم برای سلامتی انسان
پیشرفت‌های حوزه علم و فناوری در بسیاری جهات توانسته زندگی را برای بشر ساده‌تر کرده و دید انسان نسبت به محیط پیرامونی را گسترده‌تر کند. در این بسته اخبار علم و فناوری، دو خبر فضایی و چند خبر در زمینه خدمات علم به حوزه درمان را مرور می‌کنیم.
  بسته اخبار علم و فناوری  فضاپیما چاندریان 2  پیوند قلب  سیاهچاله  کهکشان راه شیری
هفتمین انتقال قلب بین استانی روز عاشورا با موفقیت انجام شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / اجتماعی
هفتمین انتقال قلب بین استانی روز عاشورا با موفقیت انجام شد
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به عملیات پروازی انتقال قلب از یزد به تهران گفت: قلب کودک ۹ ساله یزدی در روز عاشورا برای پیوند به کودک ۹ ساله‌ای در تهران منتقل شد.
  قلب  عاشورا  یزد  وزارت بهداشت  پیوند اعضا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ / ...
قلب پسر ۹ ساله در روز عاشورا اهدا شد
دکتر ساناز دهقانی؛ مسول گروه پیوند وزارت بهداشت در این باره گفت: در تهران کودک ۹ ساله‌ای برای ادامه زندگی به پیوند قلب نیاز داشت، به همین منظور با اعلام رضایت بیمار مرگ مغزی یزدی تیمی از پزشکان صبح امروز با پرواز به یزد رفتند.
انتقال قلب کودک ۹ ساله به تهران برای پیوند به یک بیمار قلبی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ / اجتماعی
انتقال قلب کودک ۹ ساله به تهران برای پیوند به یک بیمار قلبی
رییس اورژانس کشور از انتقال قلب یک کودک ۹ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود برای پیوند به یک بیمار قلبی در تهران خبر داد.
پرواز هفتمین قلب در روز عاشورا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ / اجتماعی
پرواز هفتمین قلب در روز عاشورا
تهران- ایرنا- عملیات هفتمین قلب اهدایی به صورت پروازی در روز عاشورای ٩٨ انجام شد. قلب کودک ٩ ساله یزدی در این عملیات برای پیوند به کودک ٩ ساله ای در تهران منتقل شد.
  پیوند عضو  سازمان اورژانس کشور  تهران  یزد  عاشورا
جزئیات عمل پیوند قلب سرباز مرگ مغزی/جوان۲۳ساله ای به زندگی بازگشت
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / بهداشت و سلامت
جزئیات عمل پیوند قلب سرباز مرگ مغزی/جوان۲۳ساله ای به زندگی بازگشت
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: قلب سرباز وظیفه ۲۰ ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود با موفقیت به جوان ۲۳ ساله پیوند زده شد.
  مهدی شادنوش  وزارت بهداشت  مرگ مغزی  پیوند قلب
قلب بیونیکی که خون را در بدن پمپاژ می کند
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / علمی و آموزشی
قلب بیونیکی که خون را در بدن پمپاژ می کند
عده ای از محققان یک قلب بیونیک ساخته اند که با کمک تعلیق مغناطیسی خون را در بدن بیماران قلبی پمپاژ می کند. این دستگاه مناسب افرادی است که در صف انتظار پیوند عضو هستند.
  بیماری های قلبی و عروقی  پیوند عضو  تحقیقات علمی
پیوند
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / بهداشت و سلامت
پیوند "قلب خوک به انسان" در چند سال آینده! + تصاویر
جراح انگلیسی از پیوند قلب خوک به انسان طی ۳ سال آینده خبر می‌دهد!
پیوند قلب خوک به انسان ممکن می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / علمی و آموزشی
پیوند قلب خوک به انسان ممکن می‌شود
تهران-ایرنا- دانشمندان ظرف سه سال آینده قلب خوک را به انسان پیوند می‌زنند.
  پیوند عضو  سلول های قلب  قلب و عروق
دف‌نوازان همراه با باران آوای دوستی سر دادند +‌تصاویر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / فرهنگی و هنری
دف‌نوازان همراه با باران آوای دوستی سر دادند +‌تصاویر
در میان سازهایی که وجود دارد شاید هیچ سازی به اندازه دف نتوانسته که در کردستان با آهنگ حیات و ضربان زندگی انسان، پیوند برقرار کند، دف قلب تپنده زندگیست و ریتم‌هایش در زندگی کُردها جریان دارد.
  دف، نوای رحمت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / ...
مرز هویت استراتژیک ملی است
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نفوذ در قلب مردم را باور و دستور کار سپاه دانست و تاکید کرد: امنیت خواسته بلاواسطه مردم و مرز هویت استراتژیک ملی است. به گزارش روابط‏عمومی سپاه، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» در پایان سفر به استان کرمانشاه در جمع فرماندهان نیروی زمینی سپاه و قرارگاه نجف، با قدردانی از مجاهدت‌ و همت‌ یگان‌های مختلف مهندسی و عملیاتی این نیرو برای به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در قله‌های رفیع و صعب‌العبورترین مناطق مرزی در غرب کشور گفت: نیروی زمینی سپاه پس از دفاع مقدس، به اقتضای شرایط و مقتضیات فراروی کشور در حوزه امنیت و تهدیدات، مشق مقابله با دشمن در صحنه جنگ‌های محتمل آینده را در چارچوب دکترین دفاعی کشور، آموخته‌اند و به‏ویژه طی دو دهه اخیر با راه‌اندازی …