چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
تسهیلات بانکی
الف / ۵ ساعت قبل / اقتصادی
بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در هشت ماهه امسال در مجموع ۵۳۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری صرف ایجاد، تامین سرمایه درگردش، تعمیر، توسعه، خرید کالای شخصی، خرید مسکن و سایر بخش‌ها شده که بیشترین سهم از آن معادل ۵۳.۸ درصد و حدود ۲۸۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش‌های مختلف شده است.
  تسهیلات بانکی  سرمایه در گردش
فرارو / ۱۸ ساعت قبل / اقتصادی
رونق تولید با کمک بانک مرکزی ادامه می‌یابد
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سایپا در یک‌سال اخیر تلاش کرده ارتباط خود با شبکه بانکی را در مسیر صحیح ادامه داده و نسبت به بازپرداخت تسهیلات در موعد مقرر و تسویه حساب با بانک‌ها اقدام کند.
  رونق تولید  بانک مرکزی
تدابیر کمیته امداد برای حل مشکل ضمانت بانکی مددجویان
ایسنا / ۴۶ ساعت قبل / اجتماعی
تدابیر کمیته امداد برای حل مشکل ضمانت بانکی مددجویان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از ایجاد ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با استفاده از ۳۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تا پایان دی‌ماه برای مددجویان این نهاد خبر داد.
  وام  ضمانت بانکی  مددجو  کمیته امداد امام خمینی
پرداخت بهره بانکی به‌صرفه‌تر از پرداخت اجاره مسکن است
روزنامه آرمان ملی / ۲ روز قبل / اقتصادی
پرداخت بهره بانکی به‌صرفه‌تر از پرداخت اجاره مسکن است
مخالفت بانک مرکزی با طرح وزارت اقتصاد برای پرداخت وام به مستاجران، حالا بانک مسکن مشغول چکش‌کاری این طرح است تا شاید از سال 99 اجاره‌نشینان به تسهیلات بانکی دسترسی داشته باشند و بدین صورت بخشی از مشکلاتشان حل شود. مسئولان وزارت اقتصاد سود احتمالی این تسهیلات را 18 درصد اعلام کرده‌اند و معتقدند که بدین شکل مستاجران از پرداخت سود 36 اجاره به جای رهن نجات پیدا می‌کنند.
مالیات سپرده و سهام منتفی شد
ارانیکو / ۲ روز قبل / اقتصادی
مالیات سپرده و سهام منتفی شد
اخذ مالیات از سود سپرده‌ها و سهام، در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم منتفی شد. با اینکه پیش‌تر پیش‌نویسی از این لایحه در آبان ماه منتشر شده بود که نشان می‌داد سود سهام و سپرده به‌عنوان دو جزء درآمدی افراد دیده شده است، اما محمدعلی دهقان دهنوی، معاون وزیر اقتصاد خبر داد در لایحه‌ای که وزارت اقتصاد تنظیم و به هیات دولت ارسال کرده، از این دو جزء درآمدی مالیات اخذ نمی‌شود. مالیات بر سود سپرده در طول سال‌های اخیر موافقان و مخالفان زیادی را در مقابل هم قرار داده است. موافقان معتقدند که دولت با این‌کار به تبعیضی که بین درآمدهای اشخاص وجود دارد، پایان می‌دهد. طبق استدلال موافقان، اگر بنگاه تولیدی بابت سودش مالیات می‌دهد، شخصی که میلیاردها تومان در بانک نگه می‌دارد هم باید مالیات دهد. در مقابل مخالفان …
ثبت‌نام 100هزار متقاضی مسکن ملی باطل شد
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
ثبت‌نام 100هزار متقاضی مسکن ملی باطل شد
در جریان پایش اطلاعات ثبت‌نام‌کنندگان طرح مسکن ملی، 42درصد از کل کسانی که متقاضی خرید مسکن ملی بودند حائز شرایط اعلام‌شده نبودند و نام آنها از فهرست ثبت‌نام‌کنندگان خط خورده است. با این حساب، فعلا 100هزار ظرفیت خالی به طرح مسکن ملی اضافه شده که قرار است ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آن تا پیش از پایان سال آغاز شود. به گزارش همشهری، در طرح اقدام ملی تولید مسکن، دولت برای تولید 400هزار واحد مسکونی در مناطق شهری کشور برنامه‌ریزی کرد و بنا را بر این گذاشت که با تخصیص زمین دولتی و تسهیلات بانکی به این پروژه‌ها، …
افزایش ۲۹ درصدی سپرده‌های بانکی
همشهری‌آنلاین / ۲ روز قبل / اقتصادی
افزایش ۲۹ درصدی سپرده‌های بانکی
آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۲۹.۲ درصدی مانده سپرده‌ها و ۲۲.۳ درصدی مانده تسهیلات بانکی تا پایان مهر ۹۸ نسبت به مقطع مشابه پارسال حکایت دارد.
سپرده‌های بانکی زیاد شد
مشرق / ۲ روز قبل / اقتصادی
سپرده‌های بانکی زیاد شد
آمارهای بانک مرکزی بیانگر افزایش ۲۹.۲ درصدی مانده سپرده‌ها و ۲۲.۳ درصدی مانده تسهیلات بانکی تا پایان مهر ۹۸ نسبت به مقطع مشابه پارسال است.
  بانک مرکزی  بانک ها  سپرده های بانکی  تسهیلات بانکی
حسینی شاهرودی: بانک مرکزی در خصوص طرح حذف ربح مرکب اقدام موثر انجام دهد
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
حسینی شاهرودی: بانک مرکزی در خصوص طرح حذف ربح مرکب اقدام موثر انجام دهد
نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس کل بانک مرکزی گفت: متاسفانه علیرغم ارجاع طرح حذف ربح مرکب و سود جرایم تسهیلات بانکی تولیدکنندگان کشاورزی، دامی و صنعتی و... از سوی مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام و تصویب و ابلاغ آن، متاسفانه تاکنون اقدام موثری از سوی بانک‌ها صورت نگرفته و وام گیرندگان دچار سرگردانی شده‌اند.
  بانک مرکزی  ربح مرکب
کاهش ۴.۵ درصدی نسبت تسهیلات به سپرده‌ها
ایلنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
کاهش ۴.۵ درصدی نسبت تسهیلات به سپرده‌ها
ایلنا: آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۲۹.۲ درصدی مانده سپرده‌ها و ۲۲.۳ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان مهر ۹۸ نسبت به مقطع مشابه سال قبل حکایت دارد.
  استان تهران  استان کهگیلویه و بویراحمد  بانک مرکزی  تسهیلات بانکی  کهگیلویه و بویر احمد
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
اعطای جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت به بانک دی
تقدیرنامه یک ستاره چهارمین دوره جایزه مسئولیت‏های اجتماعی مدیریت به برات کریمی، مدیرعامل بانک دی اعطا شد. به گزارش اداره روابط‏عمومی و تبلیغات بانک دی، در چهارمین دوره جایزه مسئولیت‌های اجتماعی که به همت انجمن مدیریت ایران و با همکاری دانشگاه خاتم برگزار شد از بانک دی به پاس اهتمام مستمر در حوزه مسئولیت اجتماعی تقدیر‌‌ شد.بر اساس این گزارش، در چهارمین دوره جایزه مسئولیت‏های اجتماعی مدیریت که با حضور جمعی از مدیران ارشد سازمان‌های دولتی و خصوصی، استادان دانشگاه و دانش‌پژوهان حوزه مدیریت برگزار شد از بانک دی به پاس اهتمام به هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و پیاده‏سازی رویکردهای منسجم در انجام مسئولیت‌های اجتماعی با اعطای تقدیرنامه یک ستاره تقدیر شد.جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت که هر ساله با هدف شناسایی …
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
بهبود صورت‌های مالی موسسه اعتباری ملل
قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل با بیان اینکه در صورت‌های مالی موسسه بهبود قابل ملاحظه‌ای رخ داده است گفت: وصول مطالبات رشد داشته و از 3 درصد به 5 درصد افزایش یافته که این امر باعث آزادسازی منابع و اعطای تسهیلات بیشتر به متقاضیان می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل، مروجی افزود: افزایش سرمایه موسسه نیز در انتظار مجوز بانک مرکزی و سازمان بورس است که پس از اخذ مجوزها حدود 66 درصد است که این امر به دو صورت انجام می‌پذیرد. وی تصریح کرد: حدود 100 میلیارد تومان از محل سود انباشته و حدود 300 میلیارد تومان نیز آورده نقدی سهامداران است. مروجی با بیان اینکه هم اکنون سود انباشته موسسه بیش از یکصد میلیارد تومان است تصریح کرد: اگر مجوز افزایش سرمایه به سال آینده موکول شود احتمالا افزایش سرمایه از محل …
تامین آورده اولیه برای دریافت تسهیلات در توان مددجویان بهزیستی کلات نیست
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
تامین آورده اولیه برای دریافت تسهیلات در توان مددجویان بهزیستی کلات نیست
رئیس اداره بهزیستی کلات گفت: حدود ۳۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی کلات فاقد منزل مسکونی مناسب هستند ولی به دلیل اینکه توان تامین آورده اولیه و پرداخت اقساط را برای ساخت منزل ندارند، نمی‌توانند از تسهیلات بانکی و بلاعوض سازمان استفاده کنند.
  استانی-شهرستانها  _بهزیستی  کلات  خبرهای شهرستان کلات
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
افزایش سود تسهیلات بانکی دلالان مسکن مهر
با گذشت بیش از 10 سال از کلید خوردن ساخت واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور، آمارهای جدید ارایه‌شده از سوی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که واحدهای دارای متقاضی این مسکن در گام‌های پایانی ساخت قرار دارند و به زودی در اختیار متقاضیان قرار خواهند گرفت.
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
سهم 21 هزار واحدی استان مرکزی از طرح اقدام ملی مسکن
اراک ـ کمال‌آبادی: مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: سهم این استان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ هزار و ۸۹۰ واحد است که ساخت 4005 آن به‌صورت مشارکتی سازمان ملی زمین و مسکن، ۲ هزار و ۴۰ واحد در تعهد بنیاد مسکن، ۲ هزار و ۸۴۵ واحد در تعهد بازآفرینی شهری و ۱۲ هزار واحد در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران ساخته خواهد شد .«احمد مرزبان» افزود: در مرحله نخست ثبت‌نام این طرح در استان مرکزی که در ماه گذشته بصورت متمرکز صورت پذیرفت ، چهار هزار و ۵۰۰ نفر برای شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و یک‌هزار و ۹۹۱ نفر برای سایر شهرهای استان مرکزی ثبت‌نام کرده‌اند.وی بیان کرد: بر اساس بند ۱۰ مصوبات پانزدهمین نشست شورای هماهنگی مسکن که با حضور وزیر راه و شهرسازی در ۱۸ آبان‌ماه امسال برگزار شد، مقرر است در شهرهایی …
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
دپوی پول‌ها در بازار پول؟
آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که نسبت تسهیلات به سپرده در مهرماه برای سومین ماه متوالی به کمتر از 80 درصد رسیده است. این در حالی است که به‌طور معمول بانک‌ها باید حداقل 80 و حداکثر 85 درصد از منابع خود را به تسهیلات‌دهی اختصاص دهند. از سوی دیگر آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که مانده سپرده بانکی در اولین ماه پاییز از حدود 2372 هزار میلیارد تومان گذشته و مانده تسهیلات شبکه بانکی کشور نیز به حدود 1700 هزار میلیارد تومان نزدیک شده است.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
تخصیص اعتبار برای جبران خسارات عشایر
با تصویب هیئت وزیران مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد) با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل با معرفی سازمان امور عشایر ایران بین عشایر کشور و تشکل‌های عشایری آسیب دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه با ضمانت زنجیره‌ای به منظور جبران خسارات پرداخت می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
ارتقای منزلت بازنشستگان با خدمات بانک رفاه
بازنشستگان و مستمری بگیران از مهم‌ترین اقشار اجتماع هستند و هر گونه یاری به این قشر در واقع یاری و کمک به منزلت این قشر به شمار می‌آید. هر گونه تلاش برای ارتقای منزلت بازنشستگان و رفع نیازهای مادی این قشر در واقع نوعی امیدآفرینی برای تمام اقشار اجتماع به شمار می‌آید و پیامدهای آن در تمام جامعه ملموس خواهد بود. به گزارش روابط‏عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از خبرگزاری کار ایران(ایلنا)، بانک رفاه در میان بانک‌های کشور، بانکی است که ارتقای وضعیت معیشتی و بهبود زندگی بازنشستگان را در اولویت فعالیت خود قرار داده است و در راستای این اولویت اقدامات و خدمات گوناگونی را طراحی و اجرا کرده است. بانک رفاه با برنامه‏ریزی منسجم و هماهنگ خدمات شایسته‏ای به مستمری‏بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه کرده …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
پابرجا بودن چالش قدرت خرید مسکن
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: پرداخت تسهیلات مسکن نمی‌تواند قدرت خرید مسکن را بالا ببرد و هم اکنون با وام ۲۰۰ میلیون تومانی حداکثر می‌توان ۱۰ تا ۱۵ مترمربع آپارتمان خریداری کرد، درحالی‏که پرداخت تسهیلات در سراسر دنیا یک امر متداول است و نرخ تسهیلات آن عدد تک‏رقمی و کمتر از ۵ درصد است.به گزارش اقتصاد۲۴، هرچند که قدرت خرید مردم در بازار مسکن طی سالیان گذشته کاهش یافته است، اما در یکی دو سال اخیر گزینه‌های قابل اتکایی در این بازار برای خانه‏دار شدن افراد مطرح شده است که می‌تواند میزان شانس مردم را برای خرید خانه و خانه‌دار شدن افزایش دهد. یکی از این گزینه‌ها تسهیلات بانکی است که به‏تازگی سقف آن افزایش یافته است. با سیاست جدید دولت، وام مسکن ۱۸۰ میلیون تومانی به ۲۴۰ میلیون تومان افزایش یافت، هرچند …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
فروش اقساطی لوازم خانگی ایرانی در فروشگاه‌های اتکا
مدیر عامل سازمان اتکا گفت: فروش اقساطی لوازم خانگی ایرانی در فروشگاه‌های اتکا آغاز شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد» عیسی رضایی با بیان اینکه فروش اقساطی لوازم خانگی در فروشگاه‌های اتکا آغاز شده است، افزود: لوازم خانگی ایرانی ارائه شده در فروشگاه‌ها مشمول این طرح هستند. وی تصریح کرد: کالای لوازم خانگی با اقساط 36 ماهه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و سقف تسهیلات تهیه لوازم خانگی از فروشگاه‌ها 20 میلیون تومان است. پیش‌تر نیز اعلام شده بود که بانک قرض‌الحسنه رسالت و سازمان تعاونی مصرف کادر نیروهای مسلح (اتکا) تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌اند که هدف آن ارائه خدمات بانکی به کارکنان و خانواده‌های نیروهای مسلح بدون حضور در شعبه، دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بدون نیاز به ضامن (با عضویت در سامانه مرآت)، …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
اگر حوادث آبان نبود رشد اقتصادی به 2/5 درصد می‌رسید
روز گذشته (یکشنبه) ششمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در محل این اتاق برگزار شد. غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران در این نشست به ارایه دغدغه‌های بانکی بخش خصوصی پرداخت و خواست ضمن در دستور کار قرار گرفتن اصلاح قانون بانکداری بدون ربا، این اصلاحات به شکلی بررسی و نهایی شود که به حل مشکلات اقتصادی کشور کمک کند، زیرا در غیر این صورت، اصلاح قانون بدون پشتوانه فنی و علمی می‌تواند به افزایش مشکلات اقتصادی کشور منجر شود. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تغییراتی که در نگاه کلان اقتصادی کشور به وجود آمد، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که در سال‌های ابتدایی دهه 60 از سوی مقامات تصمیم‌گیر و مجری قانون کشور در دستور کار قرار گرفت، اصلاح ساختار نظام بانکی کشور …
اعتبار و تسهیلات بانکی در اختیار سیلزدگان ۳ استان قرار می‌گیرد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
اعتبار و تسهیلات بانکی در اختیار سیلزدگان ۳ استان قرار می‌گیرد
هیأت وزیران روز یکشنبه با اختصاص مبلغ ۶ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی خسارات ناشی از سیل و آبگرفتگی استان‌های سیستان وبلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.
  هیت دولت  سیل زدگان
سهم سبز کشاورزی در رونق اشتغال در خراسان جنوبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
سهم سبز کشاورزی در رونق اشتغال در خراسان جنوبی
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ورود صنایع فرآوری به چرخه تولید محصولات کشاورزی و افزایش تسهیلات بانکی و اعتبارات باعث افزایش تقاضای کار و کاهش نرخ بیکاری در استان شده است.
  استانی-اقتصادی  اشتغالزایی
در مناطق محروم سیستان و بلوچستان کاملاً خانه‌ها را نوسازی می‌کنیم/ انعقاد تفاهم نامه با مولوی عبدالحمید برای ارائه تسهیلات بانکی به اهل تسنن
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
در مناطق محروم سیستان و بلوچستان کاملاً خانه‌ها را نوسازی می‌کنیم/ انعقاد تفاهم نامه با مولوی عبدالحمید برای ارائه تسهیلات بانکی به اهل تسنن
سیدخلیل منبتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در گفتگو با دیدارنیوز گفت:تمام تلاش ما این است که در مناطق محروم کاملاً خانه‌ها را نوسازی کنیم. ما ۱۶ هزار واحد خسارت دیده داریم. از این ۱۶ هزار واحد، حدود ۱۴ هزار واحد روستایی و ۲ هزار واحد شهری هستند که قرار است بازسازی انجام شود. همچنین قرار است تسهیلات معیشیتی به خانه‌هایی که فقط آبگرفتگی داشتند و وسایل خراب شده است داده شود. ۱۸ هزار واحد هم وام تعمیری برای خسارت وارد آمده دریافت می‌کنند؛ مثلاً گچ ریخته یا رنگ خانه خراب شده یا نمای خانه خراب شده است که تسهیلاتی داده می‌شود، اما بیشتر واحد‌ها گلی هستند که خسارت دیدند و تصمیم داریم تمام واحد‌های گلی را به واحد‌های نوساز تبدیل کنیم
تسهیلات بانکی توسعه فعالیت‌های اقتصادی در بانک ملی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
تسهیلات بانکی توسعه فعالیت‌های اقتصادی در بانک ملی
بانک ملی ایران آمادگی دارد تا تسهیلات لازم برای توسعه فعالیت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی اشخاص حقیقی یا حقوقی را در قالب عقد مشارکت مدنی فراهم کند.
  تسهیلات ازدواج  بازیگر  اخبار بانک ملی
کشاورزان متقاضی خرید پهپاد  از تسهیلات کم‌بهره برخوردار می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
کشاورزان متقاضی خرید پهپاد از تسهیلات کم‌بهره برخوردار می‌شوند
معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس استفاده از پهپاد در بخش کشاورزی را فرصتی نو برای سرمایه گذاری و کاهش هزینه‌ها دانست و گفت: تسهیلات بانکی با کارمزد ۴ درصد به متقاضیان خرید پهپاد اختصاص داده می‌شود.
  استانی-اقتصادی  سازمان نظام مهندسی کشاورزی  پهباد  شیراز
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
پرداخت بیش از ۱۸۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان
شبکه بانکی برای جبران خسارت های ناشی از سیل فروردین ۹۸ در همه استان‌های آسیب دیده برای بازسازی اماکن مسکونی ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۸ هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال یارانه پرداخت کرده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
پرداخت تسهیلات برای بازسازی اماکن سیل‌زده
شبکه بانکی برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل فروردین امسال در همه استان‌های آسیب‌دیده برای بازسازی اماکن مسکونی ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و یارانه‌ای به مبلغ ۱۸هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
اختصاصِ 100 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تعاونی‌های جدیدالتاسیس/ تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
اختصاصِ 100 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تعاونی‌های جدیدالتاسیس/ تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور
با امضای تفاهم‌نامه میان 2 وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان امکان تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور محقق شد.
بانک‌ها به مناطق سیل زده چقدر وام دادند؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
بانک‌ها به مناطق سیل زده چقدر وام دادند؟
شبکه بانکی برای جبران خسارت های ناشی از سیل فروردین ماه ۱۳۹۸ در همه ی استان های آسیب دیده برای بازسازی اماکن مسکونی، ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ تسهیلات قرض الحسنه و یارانه ای برای بازسازی اماکن مسکونی به مبلغ ۱۸هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
آمار وزیر رفاه از مردم کشور که هرگز وام بانکی نگرفته‌اند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
آمار وزیر رفاه از مردم کشور که هرگز وام بانکی نگرفته‌اند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تنها ۴۰ درصد مردم ایران وام بانکی گرفته‌اند و ۶۰ درصد مردم تاکنون هیچ بهره‌ای از وام‌های بانکی نبرده‌اند، گفت: از ۲۵ میلیون خانوار تنها ۱۰۰ هزار خانوار ایرانی تسهیلات بالای ۱۰۰ میلیون تومان گرفته‌اند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
پرداخت ۷ میلیارد تومان وام به اهالی فرهنگ و هنر در سال جاری
در ۹ماه امسال ۱۱۰۰نفر از اهالی فرهنگ و هنر به منظور اخذ حدود ۷میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی‌شدند. سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به همکاری موثر صندوق اعتباری هنر با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده این تسهیلات به منظور تامین و رفع احتیاجات ضروری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در چارچوب ضوابط صندوق و مقررات بانکی پرداخت می‌شود.
چند درصد مردم هرگز وامی دریافت نکردند؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
چند درصد مردم هرگز وامی دریافت نکردند؟
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تنها ۴۰ درصد مردم تسهیلات بانکی دریافت کرده اند، گفت:از ۲۵ میلیون خانوار ایرانی تنها۱۰۰هزارخانوار وام بالای ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند.
  جنگ تحمیلی  استان تهران  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  شهر تهران  سیستان و بلوچستان  استان کردستان  شریعتمداری  یارانه نقدی
۶۰ درصد مردم تاکنون هیچ وامی دریافت نکردند/گفتمان فقرزدایی نداریم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
۶۰ درصد مردم تاکنون هیچ وامی دریافت نکردند/گفتمان فقرزدایی نداریم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تنها ۴۰ درصد مردم تسهیلات بانکی دریافت کرده اند، گفت:از ۲۵ میلیون خانوار ایرانی تنها۱۰۰هزارخانوار وام بالای ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند.
  محمد شریعتمداری  سیستان و بلوچستان  طرح معیشتی خانوار
افزایش وام ازدواج چگونه خواهد بود؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
افزایش وام ازدواج چگونه خواهد بود؟
سیستم بانکی نگاه بنگاه محوری به معادله پرداخت تسهیلات و دریافت سپرده‌ها دارد. به این معنا که ترجیح می‌دهد به جای پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه و با بهره‌ای معادل کارمزد یک وام آن را به عنوان وام‌های کلان با بهره بالاتر پرداخت کند. البته نباید از نظر دور داشت که متاسفانه در سیستم بانکی به دلیل بلوکه بودن دارایی، بانک‌ها با منابع منجمد بالا مواجه هستند و این امر توان وام‌دهی را کاهش داده است.
  وام ازدواج  افزایش  بانک مرکزی
اختصاص اعتبار برای جبران خسارات وارده ناشی از حوادث غیرمترقبه به عشایر در دولت
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
اختصاص اعتبار برای جبران خسارات وارده ناشی از حوادث غیرمترقبه به عشایر در دولت
هیات وزیران با اختصاص اعتبار لازم و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات وارده به عشایر و تشکل‌های عشایری ناشی از حوادث غیرمترقبه و نیز نوسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی در مناطق حاشیه‌ای شهر‌های مشهد و زاهدان موافقت کرد.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
در جلسه امروز هئیت دولت چه گذشت؟
هیئت وزیران با اختصاص اعتبار لازم و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات وارده به عشایر ناشی از حوادث غیرمترقبه، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در مناطق حاشیه‌ای شهرهای مشهد و زاهدان موافقت کرد.
بانک‌ها در پذیرش ضمانت‌نامه با متقاضیان همکاری کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
بانک‌ها در پذیرش ضمانت‌نامه با متقاضیان همکاری کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه خواستار همراهی بیشتر ‏بانک‌ها در پذیرش ضمانت بانکی از واجدان شرایط برای پرداخت تسهیلات و آسان سازی اخذ ‏مجوزها هستیم، تأکید کرد: بانک‌ها نسبت به متقاضیان بانکی نگاه مثبت داشته باشند.‏
  سرمایه‌گذاری  اشتغال  استانی-شهرستانها
پرداخت تسهیلات بانکی بدون محدودیت به سه بخش کشاورزی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
پرداخت تسهیلات بانکی بدون محدودیت به سه بخش کشاورزی
تهران - ایرنا - مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: تسهیلات بانک کشاورزی بدون هیچ محدودیتی در همه استان ها برای توسعه گلخانه ها، مکانیزاسیون و پرورش ماهی در قفس پرداخت می شود.
  وزارت جهاد کشاورزی  مدیر عامل بانک کشاورزی
وام خرید خانه های 25سال به بالا چقدر است؟
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
وام خرید خانه های 25سال به بالا چقدر است؟
جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده است.
متقاضیان وام ازدواج بخوانند | دریافت و پرداخت وام ازدواج موبایلی می‌شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
متقاضیان وام ازدواج بخوانند | دریافت و پرداخت وام ازدواج موبایلی می‌شود
صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان تصمیم به ارائه خدمات بانکی (شناسایی متقاضی)، ثبت درخواست و واریز تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از طریق اپلیکیشن موبایلی برای متقاضیان را دارد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
گزیده اخبار
شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی [شهروند]  هیأت وزیران شرایط جدید پرداخت حمایت معیشتی را مشخص کرد که بر این اساس «خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی مشمول حمایت نمی‌شوند.» براساس تصمیم جدید هیأت وزیران خانواده‌های تهرانی و ساکن کلانشهرها که املاکی به ارزش حداقل یک‌میلیارد و 200‌میلیون تومان دارند، مشمول یارانه معیشتی نمی‌شوند. همچنین افراد ساکن در شهرستان‌ها در صورتی که ارزش خانه‌شان حداقل 900‌میلیون تومان باشد، از فهرست یارانه معیشتی حذف می‌شوند. به جز این حداقل ارزش خودروهای سواری خانوارها نباید بیشتر از 300‌میلیون تومان باشد و خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیرزیارتی …
سوال از وزیر اقتصاد درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق برنامه ششم
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
سوال از وزیر اقتصاد درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق برنامه ششم
سوال ملی نماینده داراب در مجلس از وزیر اقتصاد با موضوع «عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه» اعلام وصول شد.
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال نماینده داراب از وزیر اقتصادی و دارایی درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست های برنامه ششم توسعه اعلام وصول شد. در جلسه علنی امروز-دوشنبه- مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه از اعلام وصول یک فقره سوال ملی از وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد. وی گفت: […]
  سوال مجلس از وزیر اقتصاد  عدم پرداخت تسهیلات بانکی  فرهاد دژپسند  وزیر اقتصاد
اعلام وصول سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
اعلام وصول سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد
سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد در مورد عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه اعلام وصول شد.
  وزیر اقتصاد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
اخذ سود مرکب از جرایم بانکی حذف می‌شود
با ابلاغ قانون تسهیل تسویه بدهی‌های بدهکاران شبکه بانکی، سود تسهیلات اعطایی و جرایم آن براساس نرخ سود ساده و غیرمرکب محاسبه می‌شود.
فروش پهپاد به کشاورزان/ آمریکا جلوی ورود قوزه چین پنبه را به ایران گرفت
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
فروش پهپاد به کشاورزان/ آمریکا جلوی ورود قوزه چین پنبه را به ایران گرفت
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: ۵۴ نوع پهپاد کشاورزی با ارائه ۸۰ درصد تسهیلات بانکی و با قیمت ۵۰ میلیون تومانی تا ۲۰۰ میلیون تومانی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
شبکه بانکی به هر فرد سالانه بیش از 2 میلیون تومان سود می‌دهد/ آیا سود بالای سپرده بانکی رکود تولید را تمدید می‌کند؟
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۸-۱۰-۲۱ / اقتصادی
شبکه بانکی به هر فرد سالانه بیش از 2 میلیون تومان سود می‌دهد/ آیا سود بالای سپرده بانکی رکود تولید را تمدید می‌کند؟
انتقاد کارشناسان از نرخ سود بالای سپرده بانکی از این منظر است که وقتی تولید در رکود و نرخ سود تسهیلات نیز بالای 25 درصد است، بهتر است دولت به جای خواب سرمایه‌های خرد و کلان در بانک‌ها، راهی برای هدایت سرمایه‌ها به بخش صنعت پیدا کند.
متقاضیان هلدینگ کشاورزی تسهیلات بانکی  دریافت می‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
متقاضیان هلدینگ کشاورزی تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند
کرج - ایرنا - مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی گفت: متقاضیان مراکز پشتیبانی (هلدینگ) کشاورزی تسهیلات بانکی ویژه با سود ۱۵ درصد دریافت می‌کنند.
  وزارت جهاد کشاورزی  استاندارد  استان البرز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
بهره‏وری تسهیلات افزایش یافت
در نشست مشترک مدیران بانک مسکن و وزارت اقتصاد آخرین اقدامات و برنامه‏های این بانک تشریح شد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، نشست مشترک مدیران بانک مسکن با مدیران وزارت اقتصاد و دارایی با دستور‏کار بررسی اقدامات و برنامه‏های بانک مسکن و همچنین تشریح عملکرد برنامه‏های هشت‏ماهه گذشته با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه‏ای و شرکت‏‏های دولتی وزیر اقتصاد و رحیمی‏انارکی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.در این نشست، ابوالقاسم رحیمی‏انارکی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک مسکن، گفت: ما در بانک مجموعه اقدامات و سیاست‏‏‏هایی را برای توسعه انضباط مالی پیش‏بینی کردیم که یکی از این برنامه‏ها مدیریت هزینه‏‏های عملیاتی و غیرعملیاتی است.مدیرعامل بانک مسکن همچنین گزارشی از وضعیت اعتباری بانک …
طرح پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید سهام نهایی شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
طرح پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید سهام نهایی شد
معاون نظارت بانک مرکزی گفت: بحث‌های مربوط به اعطای تسهیلات بانکی به مشتریان برای خرید سهام نهایی شده و به زودی سهامداران عزیز می‌توانند از تسهیلات بانک‌ها برای خرید سهام استفاده کنند.
  فرهاد حنیفی  بانک مرکزی ایران  بانک مرکزی  بازار سرمایه  بازار سهام  تسهیلات بانکی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
روش‏های تامین ارز برای صادرکنندگان
کارشناس ارزی اداره خزانه‏داری بانک توسعه صادرات ایران گفت: با توجه به سیاست‏های ارزی، تامین ارز با توجه به گروه کالای مورد نظر به دو روش تامین از سوی بانک مرکزی با تایید فیش ثبت سفارش جهت کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای استراتژیک به نرخ بانکی و تامین ارز از طریق سیستم نیما با نرخ بانکی نیما برای سایر کالاها انجام می‏شود.کارشناس امور مالی در ادامه اظهار کرد: یوان چین، وون کره، روپیه هند و یورو، ارزهای بانکی در دسترس هستند؛ که البته یورو صرفا بابت اقلام خاص پزشکی و دارویی با تایید وزارتخانه متبوع، یورو و درهم با کد کارگزار NICOIRTH صرفا جهت واردات دارو و تجهیزات پزشکی ارائه می‏شود.فیروزی در خصوص گروه کالایی 2( نیمایی) گفت: این گروه در هفت طبقه از گروه کالایی 21 تا 27 اولویت‏بندی می‏شود؛ …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
درسال‌جاری 19هزارواحد مسکونی برای اقشار بی سرپناه درسطح کشوراحداث می‌شود
علیرضا تابش ـ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوردر آیین افتتاح 55 هزارمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده استان اردبیل در روستای عنبران علیا با بیان این مطلب افزود : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانه دارشدن اقشار بی سر پناه درسالجاری بیش از 19هزارواحد مسکونی را با اعتباری بالغ بر 500میلیارد ریال از محل حساب 100حضرت امام و منابع داخلی این نهاد مقدس دردست اجرا دارد که برای هر واحد احداثی مبلغ200تا250میلیون ریال تسهیلات بصورت کمک بلاعوض درنظر گرفته شده است وی تصریح نمود: این اقدام دراستان هایی مثل : استان سیستان وبلوچستان ، خراسان جنوبی ، جنوب کرمان و اخیرا تعداد200واحد در استان چهارمحال بختیاری ر اشامل میشودکه استان اردبیل نیزباتوجه به موقعیتی که دارد تا سقف 1000 واحد از این طریق ساخت وساز …
متهم با زعفران به بانک می‌رفت و تسهیلات می‌گرفت
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / حوادث
متهم با زعفران به بانک می‌رفت و تسهیلات می‌گرفت
جلسه رسیدگی به اتهامات برخی دیگر از متهمان بانک سرمایه به نام گروه جهانبانی به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی برگزار شد. قاضی مسعودی مقام در ابتدای جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه گفت: امروز آخرین دفاع از آقایان جهانبانی و صالحی اخذ می‌شود و در موعد مقرر حکم پرونده صادر خواهد شد. در ادامه قاضی مسعودی مقام اتهامات محمدرضا جهانبانی فرزند علی را مجدداً تفهیم کرد و از وی خواست ضمن کنار گذاشتن حواشی آخرین دفاعیات خود را مطرح کند. متهم جهانبانی در جایگاه قرار گرفت و گفت: اتهام اینجانب اخلال در نظام اقتصادی کشور ذکر شده است در حالی که نماینده حقوقی بانک شاکی در راستای اثبات ادعای خود، اتهامی واهی را مطرح نموده و در پی آن بنده هزار و ۱۰۸ روز (به مدت سه سال) در بازداشت بودم.وی ادامه داد: …
جهانبانی: ۷۰۱ میلیارد تومان تسهیلات گرفتم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
جهانبانی: ۷۰۱ میلیارد تومان تسهیلات گرفتم
جهانبانی از بدهکاران کلان بانکی گفت: تسهیلات دریافتی از بانک سرمایه طی ۴ سال ۹۱ تا ۹۴ نسبت به ۷ شرکت و در زمان مدیرعاملی ۵ نفر جمعا ۷۰۱ میلیارد تومان بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در مراسم افتتاح 55 هزارمین واحد مسکونی روستایی استان اردبیل:
19هزارواحد مسکونی برای اقشار بی سرپناه درسطح کشوراحداث می‌شودعلیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوردر آیین افتتاح 55 هزارمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده استان اردبیل در روستای عنبران علیا با بیان این مطلب افزود : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانه دارشدن اقشار بی سر پناه درسالجاری بیش از 19هزارواحد مسکونی را با اعتباری بالغ بر 500میلیارد ریال از محل حساب 100حضرت امام و منابع داخلی این نهاد مقدس دردست اجرا دارد که برای هر واحد احداثی مبلغ200تا250میلیون ریال تسهیلات بصورت کمک بلاعوض درنظر گرفته شده است.وی تصریح نمود: این اقدام دراستان هایی مثل : استان سیستان وبلوچستان ، خراسان جنوبی ، جنوب کرمان و اخیرا تعداد200واحد در استان چهارمحال بختیاری ر اشامل میشودکه استان اردبیل نیزباتوجه …
وضعیت نامطلوب پرداخت تسهیلات بانکی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
وضعیت نامطلوب پرداخت تسهیلات بانکی
قزوین|معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه رونق تولید در استان قزوین نامطلوب بوده و باید تلاش کنیم
  استان قزوین  بخش کشاورزی  تسهیلات بانکی  سرمایه  معاون