پنجشنبه, ۱۴ فروردین, ۱۳۹۹ / 2 April, 2020
ملکه ویکتوریا
قرنطینه کرونا و پرسه‌زنی بزهای کوهی نژاد کشمیر در بریتانیا+ فیلم
قرنطینه کرونا و پرسه‌زنی بزهای کوهی نژاد کشمیر در بریتانیا+ فیلم
این بزهای کوهی از نسل بزهای کوهی کشمیر هستند که گفته می‌شود در سال ۱۹۰۷ توسط شاه ایران به‌عنوان هدیه به ملکه ویکتوریا اهدا شده‌اند .
۱۳ ساعت قبل /
رابطه ملکه ویکتوریا و خدمتکار هندی که باعث خجالت خانواده سلطنتی بود! +تصاویر
رابطه ملکه ویکتوریا و خدمتکار هندی که باعث خجالت خانواده سلطنتی بود! +تصاویر
ملکه ویکتوریا تا سال ۱۹۰۱ میلادی بر تخت سلطنت نشست و در آن زمان هند مستعمره امپراتوری بریتانیا بود. ملکه ویکتوریا در آن دوران دچار روزمرگی‌های تکراری شده بود. روزی برای او هدیه‌ای از هند آمد که واپسین سال‌های عمر او را تغییر داد و به زندگی او رنگ و بوی جدیدی بخشید. اما این هدیه مورد پسند سایر اعضای خانواده سلطنتی در قصر قرار نگرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / پارسی خبر / سرگرمی / ملکه ویکتوریا / هند / مستعمره / خانواده سلطنتی / بریتانیا /
رابطه شرم آور ملکه ویکتوریا و خدمتکار هندی
رابطه شرم آور ملکه ویکتوریا و خدمتکار هندی
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از تازه ترین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده است، مطالب ارسالی شما را نیز متناسب با موضوعات همسان با سایت منتشر کند. گزارش کامل از گزیده‌خبر‌های امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ /
هدیه ملکه ویکتوریا
هدیه ملکه ویکتوریا
پرنیان سلطانی مردمان تهران قدیم داستان‌های زیادی درباره ساعت شمس‌العماره نقل می‌کردند؛ داستان‌هایی که بی‌شباهت به افسانه نبود! مثلا می‌گفتند صدای این ساعت به قدری بلند بود که تا 4فرسخ می‌رسید و از صدایش بیماران قالب تهی می‌کردند! یا می‌گفتند در محفظه این ساعت 2جغد نر و ماده روزگار می‌گذراندند که هر وقت این جغدها از آشیانه‌شان بیرون می‌آمدند، اتفاقات عجیب و غریبی در شهر می‌افتاد! هر چه بود این هدیه ملکه ویکتوریا به ناصرالدین‌شاه همواره نقل محافل تهرانی‌ها بود؛ مردمی که سال‌ها پیش ساعت خواب‌وخوراک …
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
آتش سوزی هتل دوران ملکه ویکتوریا در شهر ایست‌بورن انگلیس
منابع انگلیسی روز جمعه اعلام کردند که هتل قدیمی «کلارمونت» در شهر ساحلی «ایست‌بورن» انگلیس که زمان ساخت آن به دوران ملکه ویکتوریا می رسد، دچار آتش سوزی گسترده شده‌است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ /
مجسمه یادیود قربانیان برده‌داری در موزه تیت مدرن لندن به نمایش گذاشته شد
کارا واکر، هنرمند آمریکایی ساکن نیویورک و خالق این اثر برای ایجاد آن از مجمسه «یادبود ویکتوریا» که به افتخار ملکه ویکتوریا ساخته شده و در مقابل کاخ باکینگهام قرار دارد، الهام گرفته است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ /
با عجیب ترین روشهای پاک کردن دودکش در دوران ملکه ویکتوریا آشنا شوید
با عجیب ترین روشهای پاک کردن دودکش در دوران ملکه ویکتوریا آشنا شوید
شاید این روزها دودکش ها مثل دوران گذشته کارایی نداشته باشند و اغلب خانه ها به پیکیج های گرمایشی وابسته باشند اما سالها پیش خانه های قدیمی همگی دودکش داشتند و به عبارتی دقیق تر صدها سال پیش دودکشها به شومینه ها یا اجاق های سنتی متصل بود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ /
(تصاویر) ملکه انگلیس نمایشگاه مادربزرگش را افتتاح کرد
(تصاویر) ملکه انگلیس نمایشگاه مادربزرگش را افتتاح کرد
ملکه انگلیس نمایشگاه مادربزرگ خود ملکه ویکتوریا را که در کاخ باکینگهام به نمایش گذاشته شده افتتاح کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / ملکه انگلیس / ملکه ویکتوریا / کاخ باکینگهام / نمایشگاه / بریتانیا /
لباس های سنتی عروس و دامادها در کشورهای مختلف جهان
لباس های سنتی عروس و دامادها در کشورهای مختلف جهان
لباس سفید رنگی که به تن عروس های امروزی می بینیم، از قرن نوزدهم میلادی به واسطه ویکتوریا، ملکه آن زمان بریتانیا باب شد. ملکه ویکتوریا اولین زنی بود که لباس عروس سفید به تن کرد. قبل از او، زن ها در روز عروسی خود یک لباس سنتی یا لباسی که در آن دوران مد بود را می پوشیدند. حالا به ندرت می توان لباس عروسی را پیدا کرد که سفید نباشد. با این حال، در بعضی فرهنگ ها، به ویژه در آسیا و آفریقا، زوج های جوان هنوز لباس های سنتی کشور خود را ترجیح می دهند. در ادامه به تعدادی از لباس عروسی های سنتی در کشورهای مختلف دنیا می پردازیم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ /
تکه کیک عروسی ملکه ویکتوریا و شاهزاده آلبرت
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده است، مطالب ارسالی شما را نیز متناسب با موضوعات نامبرده در سایت منتشر کند. گزارش کامل از گزیده‌خبرهای امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •