شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
هوندا
سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه؛ از ترامپ تا بایدن
۴ روز قبل
سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه؛ از ترامپ تا بایدن
 فن هوندا- استاد دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای ورود جو بایدن به کاخ سفید، با تغییر در سیاست‌های خاورمیانه‌ای آمریکا همراه خواهد بود. در دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، ویژگی‌های زیر در سیاست خاورمیانه‌ای آمریکا برجسته بوده است: اول، تحت فشار قرار دادن ایران. اینکه آمریکا در سال2018 به دستور ترامپ از توافق هسته‌ای خارج شد. علاوه بر این، سیاست فشار حداکثری محور سیاست آمریکا در قبال ایران قرار گرفت. دولت ترامپ همچنین پیشنهاد کرد که کشورهای عربی خلیج‌فارس به علاوه مصر و اردن یک اتحاد استراتژیک …
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
دست‌انداز جدید در مسیر تولید خودروسازان بزرگ
افزایش تقاضا برای خودرو و همچنین بالا رفتن تقاضا برای ریزتراشه‌ها به خاطر فروش بیشتر کامپیوتر طی بحران ویروس کرونا باعث شده خودروسازان و سازندگان قطعات الکترونیکی با کمبود جهانی ریزتراشه‌ها مواجه شوند و مجبور شوند تولید خود را پایین بیاورند. به گزارش رویترز، شرکت‌های فورد، تویوتا، فیات‌کرایسلر و نیسان اعلام کردند تولید خودروهای خود را در این ماه به خاطر کمبود نیمه‌رسانا‌ها پایین می‌آورند. این شرکت‌ها جدیدترین شرکت‌های خودروسازی هستند که از کمبود ریز‌تراشه‌ها ضربه خورده‌اند. تقاضا برای این قطعات افزایش یافته است. شرکت هوندا هم اعلام کرد تولید آن در ژاپن تحت تاثیر کمبود نیمه‌رسانا‌ها قرار می‌گیرد. خودروسازان و سازندگان قطعات الکترونیکی با کمبود جهانی ریزتراشه‌ها مواجه هستند چون تقاضای مصرف‌کنندگان …
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
پیوند عجیب بین جنرال موتورز و هوندا
جنرال‌موتورز در آمریکای شمالی و مکزیک، خودروهای برقی هوندا و آکورا تولید می‌کند. روزگار عجیبی شده است، دو خودروساز جنرال موتورز و هوندا، همه امکانات و توانایی‌های خود را از طراحی گرفته تا مهندسی و تولید روی میز قرار می‌دهند و می‌خواهند با هم کار مشترک انجام دهند و باید منتظر ماند و دید که این «پیوند مودت» تا کجا پیش می‌رود.
پورتیمونزه به هوندا پیشنهاد داد
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / ژاپن / فوتبال / روسیه / ایتالیا
پورتیمونزه به هوندا پیشنهاد داد
بازیکن باسابقه فوتبال ژاپن با پیشنهادی از تیمی در لیگ حرفه ای پرتغال مواجه شد.
آغاز داخلی سازی باتری موتورسیکلت های برقی| «هوندا کلیک» جایگزین موتورهای 125 سی سی می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
آغاز داخلی سازی باتری موتورسیکلت های برقی| «هوندا کلیک» جایگزین موتورهای 125 سی سی می‌شود
خداپسند، مدیرعامل کویر موتور با اشاره به اینکه طرح بومی سازی موتورسیکلت طرح «هوندا کلیک» آغاز شده است، گفت: این موتورسیکلت طرفدار زیادی داشته و جانشین موتورسیکلت‌های ۱۲۵ سی سی فعلی در آینده بازار موتورسیکلت است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
ماسک خودرو؛ راهی برای مبارزه با ویروس‌ها
شرکت خودروسازی هوندا، فیلتر هوای جدیدی را معرفی کرده است که نه‌تنها از ورود ویروس‌ها به‌خودروی شما جلوگیری می‌کند، بلکه آنهایی که توانسته‌اند داخل شوند را نیز از بین می‌برد. به گزارش دیلی‌میل، این فیلتر ابداعی که «ماسک خودرو» نام گرفته است، می‌تواند ظرف 15دقیقه 8/99درصد از ویروس‌ها را از میان ببرد. این فیلتر با نام «کوروماکو» (Kurumaku) درحال حاضر تنها برای میکرو اتومبیل N-Box Kei هوندا آزمایش شده و تنها برای این مدل موجود است، اما پس از تکمیل مراحل نهایی، روی خودروهای دیگر نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرد …
«هوندا» ماسک مخصوص خودرو اختراع کرد
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
«هوندا» ماسک مخصوص خودرو اختراع کرد
گفته اند که احتیاج مادر اختراع است و نوآوری محصول ضرورت. آخرین محصول هوندا هم همین ویژگی را دارد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
خداحافظی هوندا با روسیه
خودروسازی هوندا با صدور بیانیه‌ای از تصمیمش برای خروج از بازار روسیه خبر داد. به گزارش راشاتودی، خودروسازی ژاپنی هوندا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در راستای عمل به استراتژی جدید این شرکت در کاهش هزینه‌ها و بازسازی ساختاری از ابتدای سال ۲۰۲۲ از بازار خودروی روسیه خارج خواهد شد و فعالیت آن در این کشور تنها محدود به موتورسیکلت و تجهیزات موتوری خواهد شد. قرار است ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان روس این شرکت که تا سال ۲۰۲۱ خودروهای هوندا می‌خرند، ادامه یابد. با وجود افزایش نسبی فروش برخی از برندهای خارجی در بازار خودرو روسیه پس از فروکش کردن موج نخست کرونا، هوندا با اقبال زیادی مواجه نشده و فروش آن در روسیه در ماه نوامبر امسال نسبت به نوامبر سال قبل بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است. این خودروساز ژاپنی …
توقف فروش محصولات هوندا از سال ۲۰۲۲ در روسیه
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
توقف فروش محصولات هوندا از سال ۲۰۲۲ در روسیه
هوندا فروش خودروهای جدید خود را از سال ۲۰۲۲ در روسیه متوقف و ادامه فعالیتش را منوط به ارائه خدمات پس از فروش و عرضه موتورسیکلت و تجهیزات برقی خواهد کرد.
در چه کشورهایی افراد دیده نمی‌شوند؟ نوشتاری از محمود سریع القلم
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / انتخابات 1400 / محمود سریع القلم
در چه کشورهایی افراد دیده نمی‌شوند؟ نوشتاری از محمود سریع القلم
شفقنا- استاد علوم سیاسی دانشگاه علوم بهشتی در یادداشتی نوشت، در کشورهایی که سیستم، حزب، تشکیلات، بنگاه و شرکت‌ها کار می‌کنند، افراد دیده نمی‌شوند کما اینکه ژاپن در جهان با سونی، پاناسونیک، هوندا و تویوتا شناخته می‌شود. متن یادداشت محمود...
سیویک جدید جذاب‌تر می‌ شود
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
سیویک جدید جذاب‌تر می‌ شود
سیویک جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین محصول هوندا در آمریکایی شمالی است. سیویک نسل یازدهم در قالب یک نسخه پیش تولیدی معرفی شده که به نظر می‌رسد شباهتی نزدیک به صد در صد شدن آن با نسخه تولید انبوه داشته باشد.
هاچ بک آتشین هوندا در نسخه تولید محدود 2021/ تایپ آر رقبای خود از فولکس واگن و فورد را به چالش می کشد (+عکس)
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
هاچ بک آتشین هوندا در نسخه تولید محدود 2021/ تایپ آر رقبای خود از فولکس واگن و فورد را به چالش می کشد (+عکس)
هوندا برف پاک کن شیشه عقب، طاقچه عقب در صندوق و بخش هایی دیگر را در این مدل تولید محدود به منظور کاهش وزن 22.6 کیلوگرمی حذف کرده است.
فراخوان 1.79 میلیون خودروی هوندا در سراسر جهان
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / خودرو / ژاپن / جهان / اقتصاد
فراخوان 1.79 میلیون خودروی هوندا در سراسر جهان
شرکت خودروسازی هوندای ژاپن شب گذشته اعلام کرد که به خاطر وجود نقص سنگین 1.79 میلیون دستگاه از خودروهای خود در سراسر جهان به نمایندگی‌ها فرا خواهد خواند.
توقف تولید در کارخانه هوندای انگلیس
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
توقف تولید در کارخانه هوندای انگلیس
شرکت خودروسازی هوندا ژاپن چهارشنبه از توقف در تولید در کارخانه خود در سوئیندون انگلیس خبر داد و دلیل آن را نبود قطعات یدکی کافی به دلیل ازدحام در بسیاری از بنادر انگلیس پیش از پایان دوره انتقالی برگزیت اعلام کرد.
هوندا در مسیر حذف بنزینی‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
هوندا در مسیر حذف بنزینی‌ها
در راستای عمل به تعهدات محیط‌زیستی، هوندا به زودی تولید خودروهای بنزینی را متوقف می‌کند. به نقل از اتوکار، خودروسازی ژاپنی هوندا در نظر دارد از سال ۲۰۲۲ عرضه خودروهای بنزینی ساخت این شرکت را در اروپا متوقف کند.
هوندا از ۲۰۲۲ عرضه خودرو بنزینی را متوقف می کند
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / خودروی بنزینی / هوندا
هوندا از ۲۰۲۲ عرضه خودرو بنزینی را متوقف می کند
به گزارش ایسنا به نقل از اتوکار، خودروسازی ژاپنی هوندا در نظر دارد از سال ۲۰۲۲ عرضه خودروهای بنزینی ساخت این شرکت در اروپا را متوقف کند. یان هاولز- قائم مقام این برند با تایید این خبر گفته است تمرکز هوندا از این پس بر روی تولید خودروهای هیبریدی و الکتریکی خواهد بود و طبق هدف گذاری های انجام شده قرار است در بازه زمانی هدف گذاری شده تا سال ۲۰۳۵، خودروهای بنزینی از خط تولید هوندا به طور کامل کنار گذاشته شوند.
افزایش فروش خودرو در هند طی ماه نوامبر
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
افزایش فروش خودرو در هند طی ماه نوامبر
دو خودروساز اصلی هند یعنی شرکت‌های ماروتی و هوندا روز سه شنبه از رشد فروش خود در ماه نوامبر خبر دادند.افزایش فروش خودرو در این کشور در حالی حائز اهمیت است که بحران کرونا باعث نابودی مشاغل و رکود اقتصادی شدید در هند شده است.شرکت ماروتی سوزوکی هند که مجموع فروش خود در نوامبر سال ۲۰۲۰ را ۱۵۳۲۲۳ دستگاه اعلام کرد رشد ۱.۷ درصدی فروش را نسبت به نوامبر ۲۰۱۹ شاهد بود.
سورپرایز خودروسازان برای سال ۲۰۲۱
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / خودرو / هوندا / پورشه / فولکس واگن
سورپرایز خودروسازان برای سال ۲۰۲۱
هوندا نیز با ایجاد تغییراتی در هوندا آکورد آن را آماده حضور در بازار خواهد کرد. هوندا آکورد در کلاس‌های متنوعی شامل کامپکت، میان سایز و همچنین گرندتور معرفی شده و از منظر استایل بدنه نیز شامل مدل‌های ۳ و ۵ در هاچ‌بک، ۴ درسدان، ۲ درکوپه و ۵ در استیشن واگن است. تاکنون ۱۰ نسل از این محصول توسط هوندا عرضه شده است. شرکت خودروسازی پورشه نیز در تدارک است تا دو محصول پورشه باکستر ۷۱۸ و پورشه ماکان را سال آینده با ایجاد تغییراتی به بازار عرضه کند.
نسل جدید
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / هونداسیویک / رونمایی / جوانان / شاسی بلندی
نسل جدید "هوندا سیویک"؛ انتخاب اول جوانان
فرم ماشین نسبت به قبل تغییر زیادی نکرده، اما طراحان هوندا در واکنش به انتقاد‌ها از نسل پیش، ظاهر سیویک را به سلیقه عمومی نزدیک‌تر کرده‌اند. هوندا همچنین تولید مدل کوپه دو در سیویک را هم به خاطر فروش کم متوقف می‌کند و نسل جدید را تنها در فرم سدان و هچ‌بک چهار در می‌سازد.
دستگیری موبایل قاپ‌های هونداسوار/ ۴۲ مالباخته شناسایی شدند
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / پلیس آگاهی / دستگیری / موبایل قاپ / ناجا / هوندا سوار
دستگیری موبایل قاپ‌های هونداسوار/ ۴۲ مالباخته شناسایی شدند
پلیس آگاهی تهران از دستگیری موبایل قاپ‌های هوندا سواری خبر داد که ۵۰ فقره موبایل را سرقت کرده بودند.
پروتوتایپ نسل جدید هوندا سیویک ۲۰۲۲ رسما رونمایی شد + تصاویر
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / استاندارد / افزایش قیمت / خودرو / سیستم ایمنی / نمایشگر
پروتوتایپ نسل جدید هوندا سیویک ۲۰۲۲ رسما رونمایی شد + تصاویر
اقتصادنیوز : شاید باورش سخت باشد اما هوندا سیویک حدود ۵۰ سال سن دارد. اولین نمونه‌های این خودرو در سال ۱۹۷۲ خط تولید را ترک کردند و این سدان و هاچبک کوچک اندکی بعد وارد بازار خودروی آمریکا نیز شد.
برترین لحظات کیسوکه هوندا در سری آ برزیل
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / لیگ برزیل / کیسوکه هوندا
برترین لحظات کیسوکه هوندا در سری آ برزیل
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خودروسازان وفادار به دنده دستی
چرا هوندا سیویک و سوبارو اصرار به زنده نگه داشتن دنده دستی (سیستم انتقال قدرت غیراتومات) دارند؟ هوندا و سوبارو چندی پیش از خودروهایی رونمایی کردند که مشتری می‌تواند دنده دستی آنها را سفارش دهد. این دو خودرو عبارتند از سیویک 2022 (که هنوز در حد نمونه اولیه است و به تولید انبوه نرسیده) و بی آر زی 2022.در حالی که هم تعداد فروش و هم امکان خرید خودروهای دنده دستی روند کاهشی دارد، هنوز در بازار هوادارانی وجود دارند که به سه پدال علاقه‌مند هستند. در بین این هواداران، بیشتر جوانان به خودروهای دنده دستی اشتیاق نشان می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
رونمایی از هوندای جدید
خودروساز بزرگ ژاپنی خود را برای رونمایی از محصول جدیدش سیویک 2022 آماده می‌کند، منتها با روشی متفاوت از گذشته. طبق اخبار رسیده، هونداموتورز به جای رونمایی از سیویک در وب‌سایت خود یا یوتیوب (مانند خودروسازانی که در گذشته این کار را انجام می‌دادند)، آن را در توویچ (Twitch) معرفی می‌کند. این خودروساز ژاپنی پلت‌فرم ایجاد شده برای نمایش جهانی سدان جمع و جور را به‌صورت پخش زنده برگزار می‌کند. نمونه اولیه با محصول نهایی تقریبا باید یکسان باشد. طبق گفته هوندا، نسل یازدهم سیویک «بهبود استایل ظاهری، عملکرد، ایمنی و فناوری پیشرفته در بازار خودروهای کامپکت است.» برای علاقه‌مندان، یک جعبه دنده دستی نیز در دسترس خواهد بود. در حالی که سیویک فعلی به شکل پنج درب در سویندون در انگلستان ساخته می‌شود، کارخانه انگلیس …
عکس/ بلایی که موتور هوندا سر بی‌ام‌و ۱۰ میلیاردی آورد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
عکس/ بلایی که موتور هوندا سر بی‌ام‌و ۱۰ میلیاردی آورد
ی‌ام‌و i8 ده ملیاردی در خیابان‌های تهران با دستگاه موتورسیکلت تصادف کرد و خسارت زیادی دید.
ادامه رشد بازار خودروی چین
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
ادامه رشد بازار خودروی چین
فروش وسایل نقلیه در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان، رشد 5/ 12 درصدی را در ماه اکتبر سال جاری نسبت به یک ماه قبل از آن تجربه کرد تا رشد فروش خودرو در این بازار برای هفتمین ماه متوالی نیز ادامه یابد. بازار خودروی چین در زمینه بهبود از پیامدهای ویران‌کننده ویروس کرونا، نسبت به دیگر کشورها پیشرو بوده است. خودروسازان جهانی نظیر هوندا و تویوتا با در نظر گرفتن رشد فروش در بازار چین، اکنون سودآوری بیشتری را برای خود پیش‌بینی کرده‌اند. از سوی دیگر در سه‌ماه منتهی به سپتامبر نیز، رشد اقتصادی این کشور با رسیدن به 9/ 4 درصد، شتاب بیشتری را نسبت به فصل دوم سال جاری گرفته است. بر اساس اعلام انجمن تولیدکنندگان خودروی چین، فروش خودرو در بازار این کشور طی ماه اکتبر توانست تا به عدد 57/ 2 میلیون دستگاه برسد. …
تولید انبوه خودران هوندا
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تولید انبوه خودران هوندا
شرکت هوندا موتور می‌گوید نخستین خودروسازی خواهد بود که خودران‌های سطح سه مجهز به حسگرها را به تولید انبوه می‌رساند؛ سطح سه این امکان را در اختیار راننده‌ها قرار می‌دهد تا به وسایل نقلیه خود اجازه دهند مسیر خود را از میان ترافیک پرحجم در بزرگراه‌ها پیدا کنند و حرکت خود را ادامه دهند. هوندا در بیانیه‌‌ای گفت: «ما بنا داریم تا فروش سدان لوکس هوندا «لجند» را که به تجهیزات رانندگی خودکار مجهز شده است و به‌تازگی مجوز مراجع ایمنی را دریافت کرد، پیش از پایان مارس 2021 آغاز کنیم.» ساخت خودران‌ها، یک فناوری کلیدی برای خودروسازان مختلف است که اکنون به میدانی برای نبرد آنها بدل شده است. از سوی دیگر شرکت‌های فناوری دیگری نظیر آلفابت، برند مادر گوگل، در حال سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار در این فناوری هستند تا …
اودیسه ۲۰۲۱؛ مینی ون لوکس از هوندا
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / اودیسه 2021 / هوندا / مینی ون / ژاپن / فناوری / لوکس
اودیسه ۲۰۲۱؛ مینی ون لوکس از هوندا
هوندا مکانیسم شناسایی حرکت دست برای بازشدن درب کشویی کناری را نیز به عنوان یک آپشن استاندارد به تمامی تریم‌ها افزوده است
شبیخون کرونا به تیم دوم رئال مادرید
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / ویروس کرونا / رئال مادرید
شبیخون کرونا به تیم دوم رئال مادرید
دیدار فردای تیم های کاستیا(تیم دوم رئال) و رایو ماخاداهوندا به دلیل ابتلای چندین بازیکن کاستیا به کرونا لغو خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
معرفی هامر الکتریکی 2020 با گشتاور 15592 نیوتن متری! (+عکس)
مجموعه باتری هامر 2020 نیز از فناوری شرکت هوندا با نام التیوم امده که کیفیت بالایی دارد و دستیابی به برد حرکتی 563 کیلومتر را ممکن خواهد ساخت.
هوندا سیویک ۲۰۲۱ چه زمان می‌آید؟
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
هوندا سیویک ۲۰۲۱ چه زمان می‌آید؟
به تازگی تصاویر رندر دیجیتالی از هوندا تایپ-آر بر اساس داده‌هایی که پیش‌تر به سازمان ثبت اختراع ایالات متحده رفته بود، منتشر شده است.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
رینز فاتح نبرد کلاسیک در پیست آراگون
الکس رینز، اسپانیایی موتورسوار تیم سوزوکی موفق شد هموطنش الکس ماکرز را با اختلافی میلی‌متری پشت سر بگذارد و فاتح گرندپری موتو جی‌پی آراگون اسپانیا شود. او با قهرمانی تبدیل به هشتمین قهرمان متفاوت رقابت‌ها در ده رویداد امسال تا به اینجای فصل شد. دور تعیین خط گرندپری آراگون با برتری فابیو کوارتارارو موتورسوار تیم یاماها به پایان رسیده بود و این موتورسوار فرانسوی روز یکشنبه در رقابت اصلی از خط یک استارت زد. بعد از او ماوریک وینالس و کال کراچلو از جایگاه‌های دو و سه استارت زدند. جالب اینکه رینز برنده نهایی مسابقه از جایگاه شماره ۱۰ رقابت را آغاز کرد. پیش از شروع مسابقه والنتینو روسی موتورسوار مشهور ایتالیایی به دلیل ویروس کرونا از رقابت کنار رفته بود.  در ابتدای رقابت و بعد …
رونمایی از سدان جذاب هوندا آکورد مدل ۲۰۲۱  + تصاویر و مشخصات فنی
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / خودرو / هوندا آکورد / سدان
رونمایی از سدان جذاب هوندا آکورد مدل ۲۰۲۱ + تصاویر و مشخصات فنی
اقتصادنیوز : هوندا آکورد به روز شده مدل ۲۰۲۱ وارد بازار می شود تا ارتقای متفاوت و عمده ای به این خودروی سدان بدهد.
هوندا گلدوینگ‌تور سفر را آسوده تر می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
هوندا گلدوینگ‌تور سفر را آسوده تر می‌کند
قیمت نسخه گلدوینگ تور نسخه ۲۰۲۰ از ۳۱ هزار و ۸۵۰ دلار آغاز می‌شود.
هوندا آکورد 2021؛ فرمول ژاپنی در معرفی یک سدان جذاب با قیمت رقابتی! (+عکس)
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
هوندا آکورد 2021؛ فرمول ژاپنی در معرفی یک سدان جذاب با قیمت رقابتی! (+عکس)
در مدل 2021 و کلاس سدان با محصولی زیبا، لوکس و چشم نواز روبرو می شویم که جزئیات بالایی را به عنوان یک خودروی باکیفیت پیش روی مشتری قرار می دهد.
هوندا سیویک تایپ آر 2021؛ هیولای کوچک ژاپنی در خیابان! (+عکس)
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
هوندا سیویک تایپ آر 2021؛ هیولای کوچک ژاپنی در خیابان! (+عکس)
هوندا برای این محصول خود از رینگ های بسیار باکیفیتی استفاده کرده که از آلومینیومی سری 6000 تولید شده است.
پیچ تند هوندا در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
پیچ تند هوندا در آمریکا
شرکت هوندا موتور در حال بازطراحی چهره و بازاریابی خودروهای شاسی‌بلند و پیکاپ‌های خود است تا آنها را باب میل آن دسته از مصرف‌‌کنندگان آمریکایی کند که حاضر هستند برای وسایل‌نقلیه‌ای که چهره نیرومندتر و ویژگی‌های آفرود بیشتری دارند، پول‌های گزاف بپردازند. از دهه 70 میلادی هوندا با تولید خودروهای با مهندسی عالی و کارآمدی بالا نظیر هوندا سیویک و آکورد شناخته می‌شود. شاسی‌بلندها، پیکاپ‌ها و مینی‌ون‌های هوندا نیز تقریبا روی همین نوع از شاسی‌های نه‌چندان نیرومند ساخته شده‌اند. اما در پنج سال اخیر سلیقه مصرف‌کننده آمریکایی بیشتر به سوی خرید وسایل‌نقلیه حجیم با سیستم تعلیق تقویت شده و چهار چرخ متحرک برای راندن در مسیرهای کوهستانی و صحرایی متمایل شده است. خودروسازانی نظیر فورد و فیات-کرایسلر نیز همین روند …
فیس لیفت ریجلاین؛ محصول جدید هوندا
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / فیس لیفت / ریجلاین / 2021 / هوندا / مدل جدید
فیس لیفت ریجلاین؛ محصول جدید هوندا
بامپر (سپر) جلو نیز حجیم شده و در مقایسه با محصول قبلی جزئیات بیشتری را به نمایش می‌گذارد که شامل ورودی‌های هوا و جانمایی جدید مه شکن‌ها در دو ردیف می‌شود.
انتخاب سخت میان نیسان ماکسیما اتوماتیک و هوندا سیویک
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استاندارد / خودرو / ژاپن / نیسان / نیوتن
انتخاب سخت میان نیسان ماکسیما اتوماتیک و هوندا سیویک
اقتصادنیوز : مشخصات فنی خودرو نیسان ماکسیما اتوماتیک و هوندا سیویک در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را بخرید.
ریجلاین HPD فیس لیفت 2021/ هوندا مدل جدید محصول موفق خود را معرفی کرد (+عکس)
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ریجلاین HPD فیس لیفت 2021/ هوندا مدل جدید محصول موفق خود را معرفی کرد (+عکس)
آنچه که ریجلاین را به یک محصول شاخص تبدیل می کند ویژی های فنی و بویژه ایمنی این خودرو است.
وانت پیکاپ هوندا ریجلاین 2021 معرفی شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
وانت پیکاپ هوندا ریجلاین 2021 معرفی شد
هوندا تلاش می‌کند تا با مدل ۲۰۲۱ ریجلاین در کلاس وانت‌های اندازه متوسط با فورد رنجر، تویوتا تاکوما و شورولت کلورادو رقابت کند.
هوندا و شورولت برای ایندی‌کار پیشرانه هیبرید ۹۰۰ اسب‌بخاری می‌سازند
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
هوندا و شورولت برای ایندی‌کار پیشرانه هیبرید ۹۰۰ اسب‌بخاری می‌سازند
شورولت و هوندا با تمدید قرارداد ایندی‌کار، از سال ۲۰۲۳ پیشرانه‌ی هیبریدی ۲/۴ لیتری خورجینی ۶ سیلندر با قدرت بیش از ۹۰۰ اسب‌بخاری را برای تیم‌های حاضر در این مسابقات تأمین می‌کنند.
هوندای ژاپنی چطور سرمربی تیم کامبوج شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / مصاحبه اختصاصی / مجید جلالی (سرمربی) / کیسوکه هوندا / تیم ملی کامبوج / اختصاصی ورزش3
هوندای ژاپنی چطور سرمربی تیم کامبوج شد؟
قسمت هایی از گفتگوی اختصاصی سایت و اپلیکیشن آنتن با محید جلالی
ژاپن درصدد تولید خودرو بدون آلاینده
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
ژاپن درصدد تولید خودرو بدون آلاینده
شرکت خودروسازی هوندا اعلام کرده است که به سمت ساخت موتورهای فرمول یک به کمک فناوری سلول‌های سوختی و باتری‌ها حرکت خواهد کرد.
«هوندا» ۱۷ آمریکایی را به کام مرگ کشید
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / رویترز / آمریکا / دولت آمریکا / اخبار حوادث / نقص فنی / خودرو
«هوندا» ۱۷ آمریکایی را به کام مرگ کشید
شرکت خودروسازی هوندا ژاپن، اعلام کرد که به خاطر نقص فنی در ایربگ خودروهایش تاکنون ۱۷ آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند.
صدای آکراپوییچ آشناست!
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
صدای آکراپوییچ آشناست!
محصولات آکراپوییچ روی دوکاتی پانیگال V۴، دوکاتی سوپرلجرا، یاماها YZF-R۱، کاوازاکی نینجا H۲، هوندا CBR۱۰۰۰RR و سوزوکی GSX-R۱۰۰۰R نصب شده است.
مرگ ۱۷ نفر در اثر ترکیدگی کیسه هوای تاکاتای در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / بزرگراه / ترافیک / تصادف / خودرو / مرگ
مرگ ۱۷ نفر در اثر ترکیدگی کیسه هوای تاکاتای در آمریکا
شرکت هوندا موتور اعلام کرد که هفدهمین مرگ ناشی از ترکیدگی کیسه هوای معیوب تاکاتا را در ایالات متحده تأیید کرده است.
هوندا با هدف تمرکز بر خودروهای برقی از فرمول یک خداحافظی کرد
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
هوندا با هدف تمرکز بر خودروهای برقی از فرمول یک خداحافظی کرد
هوندا که سابقه چندین دهه فعالیت در مدیریت تیم و عرضه پیشرانه برای خودروهای فرمول یک را در کارنامه دارد، از فصل ۲۰۲۲ فعالیتی در این زمینه نخواهد داشت. برند ژاپنی، علاقه‌مند گسترش تولید خودروهای برقی است.
هوندا پیشتاز در سیستم انتقال قدرت است
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
هوندا پیشتاز در سیستم انتقال قدرت است
سیستم انتقال قدرت گیربکس دوکلاچه DCT می‌تواند پویایی بیشتر، رانندگی اسپرت‌تر و شتاب بهتری را به راکب هدیه دهد.
بازنشر تبلیغ خلاق شرکت هوندا توسط کاربران +ویدئو
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
بازنشر تبلیغ خلاق شرکت هوندا توسط کاربران +ویدئو
تبلیغ خلاقانه هوندا برنده بهترین تبلیغ سال 2014!
ایران باید آذربایجان و ارمنستان را به ترک مخاصمه مجاب کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / مناقشه قره باغ
ایران باید آذربایجان و ارمنستان را به ترک مخاصمه مجاب کند
پروفسور هوندا فن، استاد دانشگاه مطالعات بین الملی شانگهای می گوید، خواه به دلیل منافع بشردوستانه و خواه منافع ملی، ایران باید فعالانه ارمنستان و آذربایجان را برای پایان جنگ مجاب کند.
ایربگ‌های نسل جدید هوندا برای سرنشینان جلو
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ایربگ‌های نسل جدید هوندا برای سرنشینان جلو
هوندا در جدیدترین اقدام خود موفق به طراحی نسل جدید ایربگ‌های روبه‌رو برای دو سرنشین جلو شده است.
شاسی بلند مفهومی و برقی هوندا رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
شاسی بلند مفهومی و برقی هوندا رونمایی شد
هوندا از شاسی‌بلند مفهومی و برقی ای:کانسپت در نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۲۰ رونمایی کرد که پیش‌نمایش محصولات برقی این شرکت برای رقابت با خودروهای الکتریکی بازار چین است.
هوندا خودروی برقی شاسی بلند می‌سازد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
هوندا خودروی برقی شاسی بلند می‌سازد
شرکت هوندا قصد دارد یک خودروی برقی جدید شاسی بلند بسازد و نمونه مفهومی آن را طراحی کرده است.
همرزم‌ها ننه خیرالله صدایم می‌کردند
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / چهل سالگی دفاع مقدس / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / جنگ تحمیلی / سنندج / عراق / شهدا / مادر شهید / عملیات کربلای ۵ / عملیات والفجر
همرزم‌ها ننه خیرالله صدایم می‌کردند
با یک موتور هوندای قدیمی وارد کوچه شد. موتور را کنار پیاده‌رو پارک کرد و بعد با لبخند گفت: «این موتور حکم بنز را برایم دارد، از این بیشتر چه کار می‌خواهم بکنم؟»
سامورایی‌ها محبوب‌ترین برندهای خودروساز
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
سامورایی‌ها محبوب‌ترین برندهای خودروساز
بر اساس گزارش موسسه JD Power چهار خودروساز ژاپنی تویوتا، هوندا، سوبارو و مزدا به عنوان محبوب‌ترین خودروسازان معرفی شدند.
جلوه‌های ویژه فیلم کیمیاگر تمام‌فلزی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
جلوه‌های ویژه فیلم کیمیاگر تمام‌فلزی
فیلم سینمایی «کیمیاگر تمام‌ فلزی / Fullmetal Alchemist» به کارگردانی فومیهیکو سوری بر پایه مجموعه مانگا ژاپنی به همین نام و اثر هیرومو آراکاوا محصول سال 2017 است. ریوسوکه یامادا، هوندا سوباسا، فوجیئوکا تاتسوئُو، میساکو رنبوتسو، جون کونیمورا و یاسوکو ماتسویوکی در این فیلم مقابل دوربین کیجی هاشیموتو بازی کردند. ریجی کیتاساتو موسیقی متن این فیلم را ساخت. پشت صحنه جلوه‌های ویژه این فیلم سینمایی را در تابناک می‌بینید.
نگاهی عمیق به خودروی هیبریدی هوندا جاز (فیت) 2020
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
نگاهی عمیق به خودروی هیبریدی هوندا جاز (فیت) 2020
هوندا جاز (فیت) ۲۰۲۰ مجهز به فناوری هیبریدی e:HEV، از پیشرانه چرخه اتکینسون بنزینی ۱/۵ لیتری در ترکیب با موتور الکتریکی بهره می‌برد و مصرف سوخت آن در شهر حدود ۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
موتورسوار ایتالیایی قهرمان شد
رقابت‌های موتوجی‌پی قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۰ که بعد از وقفه‌ای چند ماهه از جولای آغاز شده بود روز ۱۳ سپتامبر مرحله ششم خود را نیز پشت‌سر گذاشت. این رقابت در پیست جهانی مارکو سیمونچلی میسانو و با نام گرندپری سن‌مارینو برگزار شد. در این رقابت مارک مارکز موتورسوار مشهور تیم هوندا و مدافع عنوان قهرمانی باز هم به دلیل مصدومیت غایب بود. یک روز قبل از مسابقه اصلی و در دور تعیین خط این ماوریک وینالس اسپانیایی بود که با زمان یک دقیقه و ۳۱ ثانیه و ۴۱۱ هزارم ثانیه توانست جایگاه پول‌پوزیشن را به دست آورد. بعد از او موربیدلی و کوارتارارو دوم و سوم شدند.  در شروع مسابقه این موربیدلی از تیم یاماها بود که توانست شروع بهتری داشته باشد و به جایگاه پیشتازی برسد. در طول مسابقه …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
قطعات دست‌دوم موتور
  اگر برای تامین قطعات برخی موتورسیکلت‌های قدیمی یا انواع برندهای خارجی که واردات و عرضه آن طی چند سال اخیر ممنوع یا محدود شده، با مشکل مواجه هستید، بهتر است شال و کلاه کنید و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی راهی بورس فروش قطعات دست‌دوم موتورسیکلت در میدان رازی تهران شوید.   در این راسته بازار می‌توانید انواع قطعات اصلی و البته دست‌دوم موتور، بدنه و حتی لوازم جانبی و مصرفی انواع موتورسیکلت‌های یاماها، هوندا، کاوازاکی، وسپا، موتور گازی و حتی موتورسیکلت‌های قدیمی یا جدیدی که چند …
رابطه با ایران در فلسفه چینی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
رابطه با ایران در فلسفه چینی
پروفسور هوندا فن-  استاد دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای هم‌اکنون هردو کشور چین و ایران با وظایف سنگین توسعه ملی روبه‌رو هستند؛ توسعه 2کشور به‌شدت مکمل یکدیگر است و بهبود روابط چین و ایران آشکارا به نفع هر دوطرف خواهد بود. چین و ایران باید با نگرش مثبت‌تری روابط دوجانبه‌ خود را مشاهده کرده و توسعه دهند. ایران در دیپلماسی چین  بسیاری از کشورها چین را دومین کشور قدرتمند جهان قلمداد می‌کنند و ایالات‌متحده چین را به‌عنوان حریف استراتژیک شماره یک خود درنظر گرفته است. از نظر ایالات متحده، هم‌اکنون …
با پول دنا پلاس چه ماشین‌های خارجی می‌توان خرید؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بازار خودرو / قیمت خودروهای خارجی / قیمت دنا پلاس
با پول دنا پلاس چه ماشین‌های خارجی می‌توان خرید؟
با قیمت این روزهای «دنا پلاس» می‌شود خودروهایی مانند «تویوتاکمری ۲۰۲۰، تویوتا ۲۰۲۰CHR، مزدا۶ مدل ۲۰۲۰، سوناتا ۲۰۲۰، توسان۲۰۲۰، هوندا آکورد۲۰۲۰» تهیه کرد.
تبدیل اتوبوس‌ها به منبع شارژ سیار
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / اتوبوس / برق / شارژ / توفان
تبدیل اتوبوس‌ها به منبع شارژ سیار
دو شرکت هوندا و تویوتا با همکاری یکدیگر تغییراتی در اتوبوس‌های عادی ایجاد کرده اند تا آنها را به منابع شارژ سیار وسایل الکترونیکی در زمان وقوع حوادث و سوانح مبدل کنند.
افت فروش نیسان در چین
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
افت فروش نیسان در چین
شرکت ژاپنی نیسان‌موتور اعلام کرد که فروش این شرکت در بازار چین طی ماه آگوست با افت 4/ 2 درصدی نسبت به همین ماه در سال گذشته مواجه شده است. این در حالی است که به گزارش رویترز، فروش رقبای هموطن نیسان مانند تویوتا موتورز و هوندا موتورز در بازار چین طی این ماه با رشد روبه رو شد. نیسان که از ابتدای سال 2018 و با برکناری کارلوس گوسن، رئیس پیشین این شرکت به دلیل اتهام مالی، با انواع بحران‌های مختلف دست و پنجه نرم کرده است، مصمم است تا به هر صورتی فروش خود در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان را ارتقا دهد. نیسان می‌گوید که در آگوست موفق شده است 126 هزار و 592 دستگاه از محصولاتش را در چین به فروش برساند که این رقم نسبت به ماه گذشته رشد 7/ 4 درصد را نشان می‌دهد. در مقابل، تویوتا در این ماه رشد 2/ 27 درصدی …
توسعه اتحاد جی‌ام و هوندا
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
توسعه اتحاد جی‌ام و هوندا
شرکت‌های جنرال‌موتورز و هوندا به تازگی از برنامه خود برای همکاری در راستای تولید طیفی از خودروها در آمریکای شمالی خبر دادند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
اس660؛ کوپه اختصاصی هوندا برای بازار ژاپن(+تصاویر)
نمونه اولیه هوندا S660 در نمایشگاه خودروی توکیو 2013 رونمایی شد. فروش نسخه اقتصادی آن محدود به 660 دستگاه از آوریل 2015 در ژاپن آغاز شد اما هوندا هیچوقت احتمال موفقیت آنرا در بازارهای بین المللی مورد آزمایش قرار نداد!
قیمت جدید انواع موتورسیکلت کارکرده در بازار چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / موتورسیکلت / موتور الکتریکی / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها
قیمت جدید انواع موتورسیکلت کارکرده در بازار چقدر است؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با مبلغی حدود ۶۵ میلیون تومان، امکان خریدموتور سیکلت هوندا کیلیک و موارد مشابه را دارید.
وزیر اقتصاد: سرمایه‌گذاران بورس حوصله به خرج دهند/ تولید خودرو ۲۲ درصد افزایش یافت/ اقتصاد هند زیر تیغ کرونا/ میلیاردری که بیشترین نفع را از شیوع ویروس کرونا در جهان برد/ تداوم رکود در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
وزیر اقتصاد: سرمایه‌گذاران بورس حوصله به خرج دهند/ تولید خودرو ۲۲ درصد افزایش یافت/ اقتصاد هند زیر تیغ کرونا/ میلیاردری که بیشترین نفع را از شیوع ویروس کرونا در جهان برد/ تداوم رکود در بازار خودرو
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ثبت بدترین رشد اقتصادی تاریخ آلمان، تزریق ۲۹میلیارد دلار نقدینگی به سیستم بانکی از سوی بانک مرکزی چین، بازار مسکن در هفته اول شهریور، دردسر‌های تاکاتا برای هوندا و کاهش ۷۰ درصدی سود بانک‌های آمریکا به علت شیوع کرونا را در بر دارد.
دردسرهای تاکاتا برای هوندا
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
دردسرهای تاکاتا برای هوندا
شرکت ژاپنی هوندا خبر داد که موافقت کرده است تا برای توقف تحقیقات اغلب ایالت‌های آمریکا در زمینه استفاده از کیسه‌های هوای مرگبار تاکاتا در وسایل‌نقلیه این خودروساز، غرامت 85 میلیون دلاری را پرداخت کند. تحقیقات ایالت‌های آمریکایی مربوط به فراخوان‌های ده‌ها میلیون دستگاه از وسایل‌نقلیه‌ای است که مجهز به کیسه‌ هوای مرگبار تولید شرکت تاکاتا هستند. این خودروها بیشتر توسط شرکت هوندا و چند خودروساز بزرگ دیگر طی بیست سال اخیر به فروش رسیده‌اند. تا به امروز، بالغ بر 40 میلیون وسیله‌نقلیه در آمریکا که مجهز به بیش از 60 میلیون کیسه‌هوای معیوب تاکاتا بوده‌اند فراخوان شده‌اند. این کیسه‌های هوا در زمان باز شدن ممکن است هزاران ذره فلزی ریز را به داخل کابین پرتاب کنند و مرگ را برای سرنشینان به ارمغان آورند. تاکنون …
تجربه متفاوت از یک سوپر بایک ۲۱ هزار دلاری!
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
تجربه متفاوت از یک سوپر بایک ۲۱ هزار دلاری!
شرکت هوندا از اواسط ماه سپتامبر پیش فروش این مدل از سوپربایک جسور را با قیمت پایه‌ای ۲۱ هزار دلار در نمایندگی‌های خود آغاز می‌کند.
ادامه جدل خودرویی ترامپ و کالیفرنیا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
ادامه جدل خودرویی ترامپ و کالیفرنیا
دولت ایالتی کالیفرنیا اعلام کرد که برخی از بزرگترین خودروسازان جهانی توافقنامه‌های الزام‌آوری را با این دولت و در مورد مقررات کاهش آلایندگی خودروها به امضا رسانده‌اند. این اقدام دولت کالیفرنیا که برای ماه‌ها است بر سر موضوع آلایندگی خودروها با دولت فدرال ترامپ به مشکل برخورده است، به نوعی نقض تلاش‌های کاخ‌سفید برای کاهش محدودیت‌های تولید آلایندگی در خودروها است. این توافقنامه‌ها بین کالیفرنیا و شرکت‌های خودروسازی فورد‌موتور، فولکس‌واگن، هوندا موتور و بی‌ام‌و برای نخستین بار در جولای 2019 اعلام شد که خشم دونالد ترامپ را نیز درپی داشت. یک ماه بعد از انتشار این خبر، وزارت دادگستری ایالات‌متحده تحقیقاتی را در مورد این توافقنامه‌ها آغاز کرد. شرکت ولوو نیز که مالکیت آن تحت برند جیلی چین است در روز …
تلاش مخفیانه برای ادغام نیسان و هوندا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
تلاش مخفیانه برای ادغام نیسان و هوندا
روزنامه فایننشال‌تایمز گزارش داد که به‌دنبال پس‌لرزه‌ای که بازداشت کارلوس گوسن، رئیس سابق نیسان به اتهام فساد، برای اتحاد قدیمی بین نیسان و رنو داشته است، برخی از مقامات ژاپنی به حدی نگران این موضوع بوده‌اند که تلاش‌هایی را برای ادغام نیسان با هوندا، دیگر خودروساز ژاپنی انجام داده‌اند. منابع آگاه به این روزنامه گفته‌اند که برخی از مقامات ژاپنی این ایده را با نیسان و هوندا در میان گذاشتند تا تلاش کنند مشکلات ایجاد شده را با ادغام این دو خودروساز داخلی برطرف کنند. نیسان برای مدت زمانی است که دردسرهای بدون پایانی را تجربه می‌کند و این مقامات نگران بوده‌اند که امکان دارد اتحاد نیسان و رنو به طور کلی از هم فروبپاشد. از سوی دیگر با این اقدام تلاش داشتند هوندا را که برخلاف دیگر خودروسازانی که با دیگران …
نیسان و هوندا ادغام می شوند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
نیسان و هوندا ادغام می شوند
منابع آگاه از تلاش دولت ژاپن برای ادغام خودروسازی نیسان و هوندا خبر دادند.
ایران چگونه قدرت منطقه‌ای خود را حفظ می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
ایران چگونه قدرت منطقه‌ای خود را حفظ می‌کند
پروفسور هوندا فن- استاد دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای بعد از اینکه رژیم صدام در عراق و طالبان در افغانستان سرنگون شدند و بهار عربی (بیداری اسلامی) منجر به افت ناگهانی نفوذ منطقه‌ای در چندین کشور عربی شد، جایگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران بهبود چشمگیری پیدا کرد؛ با این حال برخی از کشورهای منطقه که به ظهور قدرت ایران معترفند، همزمان از ایران به‌عنوان تهدید برای خودشان یاد می‌کنند. هم‌اکنون خاورمیانه در دوره دیگری برای تعدیل الگوی قدرت‌های بزرگ قرار دارد. بسیاری از قدرت‌های اصلی در داخل …
دستگیری سارق هوندا سوار/ تک نفره ۱۵ موبایل دزدیده بود!
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / پلیس آگاهی / سرقت
دستگیری سارق هوندا سوار/ تک نفره ۱۵ موبایل دزدیده بود!
مهر نوشت: رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق حرفه ای که به صورت تک نفره موبایل قاپی می‌کرد خبر داد و گفت: متهم تا کنون به ۱۵ فقره سرقت اعتراف کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •