پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
ژل ضدعفونی
چگونه از شر آلودگی‌های ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی  و ... راحت شویم؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / ویروس کرونا
چگونه از شر آلودگی‌های ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی و ... راحت شویم؟
در روزهایی که مردم تازه داشتند نسبت پیامدهای زیست‌محیطی پلاستیک آگاه می‌شدند، خرید و فروش آنلاین، ماسک‌های یک بار مصرفت، تولید «شیلد» و افزایش خرید غذا و نوشیدنی بیرون‌بر انفجاری در تولید پلاستیک به وجود آورده است. به طوری که انجمن بین‌المللی زباله‌های جامد تخمین زده است که تنها در آمریکا استفاده یک بار مصرف پلاستیک ۳۰۰درصد افزایش یافته است.
کارگران امسال نمی‌توانند فرزندانشان را به مدرسه بفرستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
کارگران امسال نمی‌توانند فرزندانشان را به مدرسه بفرستند
چه آموزش مجازی باشد و چه حضوری، فرزندان کارگران مغبون می‌شوند؛ نه «شاد» برای کارگران، شاد و رایگان است و نه خرید ماسک و ژل ضدعفونی کننده برای یک کارگر ساختمانی یا پاکبان شهرداری راحت است؛ واقعا چه بر سر اصل ۳۰ قانون اساسی و آموزش رایگان آمده است؟!
روش‌های ساده برای جلوگیری از خشکی پوست
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / خشکی پوست / ژل ضدعفونی کننده / سبک زندگی / پارسی خبر / شستن دست
روش‌های ساده برای جلوگیری از خشکی پوست
پارسینه: یک متخصص پوست و مو گفت: برای جلوگیری از خشکی پوست به دلیل استفاده مکرر از مواد ضدعفونی کننده رعایت برخی نکات مهم و ضروری است.
ژل ضدعفونی‌کننده و افزایش مقاومت میکروب‌ها؟!
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / کرونا / کووید 19 / ژل ضدعفونی کننده / افزایش مقاومت / میکروب / آنتی بیوتیک
ژل ضدعفونی‌کننده و افزایش مقاومت میکروب‌ها؟!
برخی باکتری‌ها وقتی در معرض مواد ضدمیکروب مثل دارو‌های آنتی‌بیوتیک، ضدتنش، ضدویروس و ضدقارچ قرار می‌گیرند، دچار دگرگونی یا جهش می‌شوند یعنی با دارو‌هایی که برای کشتن آن‌ها ساخته‌اند سازگار می‌شوند و مقابله با آن‌ها دشوارتر می‌شود.
استفاده از ژل ضدعفونی و ایجاد ابرباکتری؟ | غذا و دارو: صحت ندارد، اما از آب و صابون استفاده کنید بهتر است!
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
استفاده از ژل ضدعفونی و ایجاد ابرباکتری؟ | غذا و دارو: صحت ندارد، اما از آب و صابون استفاده کنید بهتر است!
یکی از اساتید دانشگاه لینکلن هشدار داده است "در صورتی که از ژل دست بیش از حد استفاده شود، باعث مقاومت باکتری و ایجاد یک ابرباکتری خواهد شد که سلامت بشر را در معرض خطر انقراض قرار خواهد داد" و این مطلب دست به دست در فضای مجازی می چرخد و نگرانی هایی را ایجاد کرده است.
استفاده مداوم از ژل‌های الکلی باعث ایجاد ابرباکتری می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / سلامت / ویروس کرونا / باکتری‌ / ژل ضدعفونی کننده / ژل‌های الکلی
استفاده مداوم از ژل‌های الکلی باعث ایجاد ابرباکتری می‌شود
به گفته محققان استفاده بیش از حد از ژل‌های ضدعفونی کننده دست در دوران شیوع کرونا باعث ایجاد ابرباکتری آخرالزمانی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
توزیع اقلام بهداشتی و دارویی شرکت سها هلال در مناطق محروم
[شهروند] اقدامات شرکت پخش سها هلال وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر در تأمین و توزیع سراسری اقلام بهداشتی و دارویی برای مقابله با ویروس کرونا ادامه دارد. شرکت پخش سها هلال از بدو شیوع بیماری کرونا و در راستای اهداف ملی ارتقای سلامت و بهداشت جامعه، اقدام به تأمین و توزیع اقلام بهداشتی و انواع داروها به‌خصوص داروهای خاص در سراسر کشور کرده و توانسته است بخش قابل توجهی از نیازهای مردم و بیماران را ،به‌ویژه در مناطق محروم، برطرف کند.شرکت پخش سها هلال علاوه بر توزیع بیش از 117هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده دست، بیش از 2‌میلیون و 600‌هزار عدد پد الکلی، 20‌هزار و 500 لیتر ژل ضدعفونی‌کننده و همچنین داروهای مورد نیاز را تأمین و از طریق مراکز چهارده‌گانه …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
دلم برای مظلومیت مردم ایران سوخت
معصومه سیفی| در این شرایط کرونا، بد نیست مقایسه‌ای میدانی داشته باشیم از رفتار مردم ایران و مردم فرانسه در بحران کرونا. با شروع بحران کرونا مثل هر بحران دیگری اتهامات روبه ایران بود که عدم جلوگیری از پروازهای بین چین و تهران سبب آلودگی ایران شد. همین موضوع به راحتی برای کشورهای اروپایی اتفاق افتاد. در تمام مدت قرنطینه، در فرانسه به عنوان یک کشور جهان اول، برای استفاده عموم مردم نه یک عدد ماسک پیدا می‌شد و نه محلول و ژل ضدعفونی‌کننده. در صورت سوال از داروخانه برای خرید ماسک به تندی با مشتری برخورد می‌شد که چرا اصلا برای خرید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده سوال می‌پرسید؟ دستور دولت این است که بیمارستان‌ها در اولویت قرار دارند و کلیه محصولات به بیمارستان‌ها انتقال …
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
توزیع پک بهداشتی کرونا بین اتباع افغانستانی در مرز دوغارون
[شهروند] جلسه‌ اجرای طرح توزیع پک بهداشتی کرونا بین اتباع خارجی کشور افغانستان با حضور نمایندگان جمعیت هلال‌احمر و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در مرکز آگاهی از خطرات مین دوغارون برگزار شد.محمدعلی کاووسی، رئیس اداره‌ آموزش‌های تخصصی سازمان امدادونجات گفت: «توزیع پک بهداشتی کرونا بین اتباع افغانستانی با هماهنگی‌های صورت‌گرفته بین سازمان امدادونجات، معاونت امور بین‌الملل جمعیت هلال‌احمر و دفتر کمیته‌ بین‌المللی صلیب‌سرخ در تهران انجام می‌شود.»او ادامه داد: «در راستای اهداف بشردوستانه‌ هلال‌احمر در کنار آموزش‌های آگاهی از خطرات مین نسبت به آموزش موارد ایمنی و خودحفاظتی و همچنین توزیع اقلام بهداشتی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
تولید بیش از یک‌میلیون انواع ماسک در هلال‌احمر
[شهروند] مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی از روند تأمین، تولید و توزیع محصولات بهداشتی مورد نیاز کادر درمانی و مردم در شرایط شیوع کرونا خبر داد.حسن صفاریه در این زمینه افزود: «فعالیت‌های این سازمان برای تأمین اقلام بهداشتی و دارویی به منظور کمک به کادر درمانی و بیماران مبتلا به کووید-19 بیش از پیش ادامه دارد و با افزایش تقاضا برای محصولات بهداشتی مورد نیاز، اقدامات سازمان و شرکت‌های تابعه نیز در این زمینه گسترش یافته است تا بتوانیم پاسخگوی بخشی از نیازهای کشور باشیم.»او با اشاره به اینکه خط تولید ماسک از ابتدای ‌سال‌جاری در شرکت سها آغاز شده است، افزود: «در این راستا و با تلاش متخصصان و کارکنان شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی، در …
بهترن روش های ضدعفونی کردن دست‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ضدعفونی کردن دست / ژل ضدعفونی کننده / سبک زندگی / پارسی خبر / ویروس کرونا
بهترن روش های ضدعفونی کردن دست‌ها
با پاسخ به ۱۰ پرسش ساده، درستی دانسته‌هایتان از فرآیند ضدعفونی کردن دست‌ها را محک بزنید.
هشدار درباره استفاده از ژل‌های ضدعفونی کننده الکلی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ژل ضدعفونی کننده / الکل / ویروس کرونا / سبک زندگی / پارسی خبر / ژل‌های الکلی
هشدار درباره استفاده از ژل‌های ضدعفونی کننده الکلی
پزشکان انگلیسی معتقدند، ژل‌های ضدعفونی‌کننده‌ دست به خاطر دارا بودن الکل، در برابر نور خورشید واکنش نشان داده و منجر به سوختگی می‌شوند.
کشف ۴۳۲ عدد ژل ضد کننده تقلبی در کرمان
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / نیروی انتظامی / ژل ضدعفونی
کشف ۴۳۲ عدد ژل ضد کننده تقلبی در کرمان
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از کشف ۴۳۲ عدد ژل ضد عفونی کننده تقلبی و دستگیری یک متهم در این رابطه در عملیات ماموران انتظامی کلانتری ۱۶ این فرماندهی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
از تولید ماسک‌های سه لایه تا شیلد و محلول ضدعفونی‌کننده
‎ ]‎شهروند] مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی اعلام کرد:   «تأمین و توزیع انواع محلول‌های ضدعفونی کننده، پدالکلی، ژل ‏ضدعفونی‌کننده و ... از سوی شرکت پخش سها هلال انجام شده است‎.» دکترحسن صفاریه گفت: «این سازمان در مقابله با کرونا، تاکنون خدمات ارزشمندی در راستای تأمین اقلام بهداشتی و دارویی برای ‏کمک به هم‌وطنان و بیماران مبتلا به کووید- 19 انجام داده است و ارایه این خدمات همچنان ادامه دارد. شرکت بازرگانی سها کیش ‏وابسته به سازمان تدارکات پزشکی هم در راستای رسالت تأمین داروهای حیاتی کشور در شرایط خاص و بحرانی، تأمین و ‏واردات نیازهای دارویی مردم را در این زمینه در اولویت نخست خود قرار داده است‎.» او با اشاره به گسترش …
کرونا در ماه چقدر خرج روی دست ایرانی‌ها می‌گذارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / کرونا / قیمت ماسک / قیمت ژل ضدعفونی
کرونا در ماه چقدر خرج روی دست ایرانی‌ها می‌گذارد؟
هزینه‌های ماهانه بهداشت و درمان خانواده‌ها نسبت به مدت مشابه سال پیش در حال افزایش است و می‌توان ردپای کرونا را به‌شکل واضح در این مسئله مشاهده کرد. بررسی‌های ما نشان می‌دهد یک خانواده چهار نفره برای خرید محصولاتی مثل ماسک و دست‌کش و ژل ضدعفونی، در ماه رقمی حدود ۶۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند.
(ویدئو) اثر جدید بنکسی با ماسک و ژل
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بنکسی / نقاشی دیواری / ماسک / مترو / لندن / ویروس کرونا / کروناویروس
(ویدئو) اثر جدید بنکسی با ماسک و ژل
 در اثر جدید بنکسی نقاش مشهور بریتانیایی یکی از این موش‌ها در حال عطسه کردن و دیگری در حال پاشیدن ژل ضدعفونی کننده است.
برای مبارزه با کرونا می‌توان دست‌ها را با مایع ظرفشویی هم شست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / شستن دست
برای مبارزه با کرونا می‌توان دست‌ها را با مایع ظرفشویی هم شست؟
به گفته موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، مایع ظرفشویی در شرایط عدم دسترسی به صابون و ژل ضدعفونی‌کننده، می‌تواند عوامل بیماری‌زا را از دست‌ها پاک کند ولی چربی‌های طبیعی پوست را نیز از بین می‌برد. این موضوع ممکن است برای افرادی که مستعد خشکی پوست و اگزما هستند، مشکل ایجاد کند.
تشکیل پرونده گرانفروشی برای ۱۲ شرکت تولیدکننده ژل ضدعفونی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / ویروس کرونا / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان
تشکیل پرونده گرانفروشی برای ۱۲ شرکت تولیدکننده ژل ضدعفونی
تهران - ایرنا - مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت از تخلف ۱۵ میلیارد تومانی ۱۲ شرکت تولیدکننده محصولات بهداشتی خبر داد.
۶ نشانه که می‌گوید باید ژل ضدعفونی‌کننده‎‌تان را عوض کنید!
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
۶ نشانه که می‌گوید باید ژل ضدعفونی‌کننده‎‌تان را عوض کنید!
شستن دست با آب و صابون بهترین راه از بین بردن ویروس کروناست، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری، استفاده از ضدعفونی کننده‌ی دست رو هم توصیه می‌کنن.
نکات مهم برای رفتن به رستوران در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / ویروس کرونا / رستوران / سبک زندگی / پارسی خبر
نکات مهم برای رفتن به رستوران در شرایط کرونا
باز شدن رستوران ها همراه با موج پیش رونده ویروس کرونا شرایط را برای افراد خطرناک تر خواهد کرد زیرا با شیوع بیشتر بیماری، مهار و کنترل آن برای تمام افراد سخت‌تر خواهد شد. طبق بررسی‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، مراکز تهیه و توزیع غذا، به خصوص رستوران‌ها جزو مشاغل پرخطر شناخته شده اند. اگرچه فعالیت رستوران‌ها شروع شده است، اما کارشناسان همچنان توصیه می‌کنند فعلا از رفتن به رستوران خودداری کنید و اگر هم می‌روید این نکات را رعایت کنید. چه کسانی باید بیشتر احتیاط کنند؟ در این شرایط افرادی که بالای ۶۵ سال سن داشته و بیماری‌های زمینه‌ای دارند باید بیشتر از قبل مراقب خود باشند، زیرا در مقایسه با کسانی  دیگر نسبت به بیماری مستعدتر هستند.  در چه شرایطی باید قید رستوران را زد؟ برخی اوقات باید قید رفتن به …
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
راهکارهای حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپا
در پی شیوع گسترده ویروس کووید-19 در کشور و لزوم افزایش ظرفیت‌های تشخیص بیماری و تامین نیاز به اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی و سایر موارد مرتبط، شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت اقدامات مؤثر و امیدآفرینی را آغاز کردند. هرچند برخی از این فعالیت‌ها به بار نشسته و برخی در آغاز یا میانه راه قرار دارد، اما تجربه مواجهه با کووید-19، انگیزه‌ها و توانمندی‌های محققان کشور و شرکت‌های فناور را برای حل مشکلات اساسی و رفع بحران‌ها آشکار ساخت. تاثیرگذاری و تاثیرپذیری زیست‌بوم نوآوری کشور در مواجهه با کرونا، لزوم توجه و حمایت به فعالیت‌های نوآورانه را بیش از پیش آشکار ساخت.
تولید ماده مؤثره وارداتی تبدیل الکل به ژل در کشور/بومی‌سازی پلیمر لباس‌ ایزوله بیمارستانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / الکل / ژل ضدعفونی / پژوهشگاه پلیمر / همه_باهم_علیه_کرونا
تولید ماده مؤثره وارداتی تبدیل الکل به ژل در کشور/بومی‌سازی پلیمر لباس‌ ایزوله بیمارستانی
رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران از تولید ماده وارداتی تبدیل الکل به ژل برای تولید ژل‌های ضدعفونی کننده خبر داد و گفت: با دریافت مجوزها در حال حاضر در حال راه‌اندازی خط تولید این محصول برای رفع نیاز کشور هستیم.
محققان دانشگاه بیرجند به فرمول تولید ژل ضدعفونی دست یافتند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
محققان دانشگاه بیرجند به فرمول تولید ژل ضدعفونی دست یافتند
مسئول راه‌اندازی شبکه آزمایشگاهی و ‏عضو هیئت علمی گروه آموزشی شیمی دانشگاه بیرجند گفت: محلول ژل ضدعفونی دست، به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با حمایت معاونت پژوهش، فناوری و نوآوری و به همت شبکه آزمایشگاهی در دانشگاه بیرجند ‏تولید شد‎.
تولید روزانه ۷۰ هزار تیوپ ژل ضدعفونی کننده توسط یک شرکت فناورانه
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / صندوق نوآوری و شکوفایی / ویروس کرونا / تولید / شرکت دانش بنیان
تولید روزانه ۷۰ هزار تیوپ ژل ضدعفونی کننده توسط یک شرکت فناورانه
یک شرکت دانش بنیان خط تولید ژل ضدعفونی‌کننده دست را به سبد تولیدات خود با ظرفیت روزانه ۷۰ هزار تیوپ ۶۰ گرمی اضافه کرده است. 
رقابت شرکت‌های چینی برای تولید تجهیزات مقابله با کروناویروس
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / کروناویروس / ماسک / ژل ضدعفونی / کرونا در جهان
رقابت شرکت‌های چینی برای تولید تجهیزات مقابله با کروناویروس
با گسترش کروناویروس در چین، بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز روی آورده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / ماسک / ضد عفونی / آموزش و پرورش / بسته معیشتی
توزیع ۵۰۰ عدد ماسک و ۱۲۰ عدد ژل ضدعفونی‌کننده در مدارس محروم نهاوند
مدیر آموزش و پرورش شهرستان نهاوند گفت: ۵۰۰ عدد ماسک و ۱۲۰ عدد ژل ضدعفونی کننده توسط ستاد مردمی مبارزه با کروناویروس به آموزش و پرورش نهاوند برای توزیع در مدارس محروم و حاشیه ای شهرستان اهدا شده است.
سوداگری در عرضه ژل ضدعفونی صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / استانی-شهرستانها / تنکابن / سوداگری / ژل ضدعفونی کننده
سوداگری در عرضه ژل ضدعفونی صحت ندارد
رئیس انجمن داروسازان تنکابن و رامسر ادعای مطرح شده درباره سوداگری در عرضه ژل ضدعفونی کننده در داروخانه‌های تنکابن را تکذیب کرده و مردود دانست.
ژل ضدعفونی کننده دست swish شرکت فدک از لیست محصولات غیرمجاز خارج شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / استانی-علمی و آموزشی / ژل ضدعفونی
ژل ضدعفونی کننده دست swish شرکت فدک از لیست محصولات غیرمجاز خارج شد
وب سایت سازمان غذا و داروی کشور، آخرین به روز رسانی محصولات دارای مجوز فراورده های ضدعفونی کننده را اعلام کرده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
راه سوئیسی‌ها در حمایت کتاب‌فروشی‌های متضرر از کرونا: کتاب بخریم
کمپین خریداری کتاب راه حلی است که سوئیسی‌ها برای حمایت از کتاب‌فروشی‌ها و آسیبی که در دوران کرونا دیده‌اند، انتخاب کرده‌اند.به گزارش مهر به نقل از فیگارو، کتاب‌فروشی‌های سوئیس با اجازه دولت می‌توانند بعد از مدت‌ها قرنطینه به خاطر گسترش ویروس کرونا، از روز دوشنبه یازدهم ماه مه (۲۲ اردیبهشت) دوباره درهای خود را به روی مخاطبان باز کنند.از دو روز دیگر، کتاب‌فروشی‌های سوئیسی می‌توانند با استفاده از ژل ضدعفونی‌کننده دست، دستکش و ماسک و همچنین با قبول کردن تعداد محدودی از مشتریان که فقط می‌توانند از کارت‌های بانکی استفاده کنند، به مشتریان خدمت‌رسانی کنند. به این مناسبت و برای حمایت از کتاب‌فروشی‌ها، انجمن کتاب سوئیس کمپینی در سطح کشور راه‌اندازی کرده است تا مردم را وارد عمل کند.اما بازه قرنطینه به کتاب‌فروشی‌های …
هشدار کرونایی ؛ اسامی ژل ضدعفونی کننده دست که خطرناک هستند + جدول
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
هشدار کرونایی ؛ اسامی ژل ضدعفونی کننده دست که خطرناک هستند + جدول
متاسفانه برخی از شرکت های تولید محصولات ضدعفونی دست در دوران کرونا بدوم مجوز سازمان غذا و دارو اقدام به تولید محصولات شان کرده اند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
لارستان، شهر بخشش
‏  [مهتاب جودکی] وقتی گفتند برای تولید ژل ضدعفونی‌کننده، آلوئه‌ورا کم است، در کمتر از 48 ساعت حیاط دانشکده علوم پزشکی لارستان از برگ‌های درشت و سبز پر شد. آنها را که بیشتر از حد نیاز بود، از مزارع آلوئه‌ورا آورده بودند و از گلدان‌های کوچک خانگی. چند روز بعد خیران لارستانی درِ تک‌تک خانه‌ها را زدند و در دست همه اهالی ماسک و دستکش و ژل گذاشتند. طغیان ویروس در این نقطه از جنوب استان فارس همان اوایل اسفند بر همه روشن شد و رفته‌رفته 2هزارو300 نفر را از کار بیکار کرد. پیدا بود که به سیاق همیشه در تعطیلی شهر و بحران رخنه ویروس به دنیا، نیکوکاران پا پیش خواهند گذاشت. اگر دست خیر آنها نبود، لارستان امروز فرودگاه، بیمارستان و دانشکده علوم پزشکی نداشت و اهالی …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
لیست محصولات ژل ضدعفونی کننده دست غیرمجاز اعلام شد
روابط عمومی سازمان غذا و داروی اصفهان لیست محصولات ژل دست ضدعفونی که مجوز سازمان غذا و دارو را ندارند اعلام کرد.
اهدای ۴۰۰۰ بسته بهداشتی به خانواده شهدا و ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / استانی-فرهنگی و هنری / کهگیلویه و بویراحمد / بنیاد شهید
اهدای ۴۰۰۰ بسته بهداشتی به خانواده شهدا و ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از اهدای حدود ۴ هزار بسته بهداشتی شامل ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی کننده توسط سپاه فتح استان به ایثارگران خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
مدیرکل امور مالیاتی استان و شهردار اصفهان از شرکت پالایش نفت اصفهان بازدید کردند
حرکت پالایشگاه اصفهان به سوی تولید گازوئیل یورو 5اصفهان-بهمن راعی : مدیر کل امور مالیاتی استان و شهردار اصفهان ضمن دیدار با مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان از واحدهای عملیاتی و پروژه های در دست اجرای این شرکت بازدید کردند.مرتضی ابراهیمی با بیان اینکه شرکت پالایش نفت اصفهان در کنار پالایش روزانه حدود 370 هزار بشکه نفت خام و تولید فرآورده های نفتی، خوراک صنایع پایین دستی همچون شرکت های پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی اراک، نفت سپاهان، پالایش نفت جی و صنایع شیمیایی ایران را تامین می کند،گفت: پالایشگاه توجه به محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قرار داده و پروژه های کلان زیست محیطی فراوانی اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد. همچنین در حالی که استاندارد فضای سبز برای پالایشگاه ها 20 درصد مساحت کل آنها …
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
فرصت‌های اقتصادی تهدید کرونا
کیمیا نجفیبا شیوع ویروس کرونا در ایران، بازارهای اقتصادی تغییراتی جدی را تحت‏تاثیر کاهش شدید مشتریان، کسادی کسب‌وکار و تعطیلی برخی از واحدهای صنفی تجربه کردند و زیان‌های جبران‌ناپذیری را متحمل شدند. اما در این شرایط برخی از مشاغل با رونق ویژه‏ای مواجه شده‌اند و از گزند کرونا در امان ماندند. این مشاغل در روزهای کرونایی سودهای کلانی را به سمت خود روانه کردند و بازارشان بیش از هر زمان دیگری داغ شد.ابتلاء به ویروس کرونا استفاده از ماسک، ژل شست‏وشو و برخی از مواد غذایی را در صدر توصیه‌های ایمنی و بهداشتی برای جلوگیری از آلودگی به این ویروس قرار داد و این توصیه‌ها با سرعت بالایی در فضای مجازی دست به دست می‌شود. همزمان با این توصیه‌ها دلالان و سودجویان وارد عمل شدند و برای کسب سود بیشتر سلامت و بهداشت …
اقدامات ضدکروناییِ شهردار پاریس/ تجهیز ایستگاه‌ها به ژل و احتمال اجباری شدنِ ماسک
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کرونا در جهان / کروناویروس / کووید-19 / پاریس / ژل ضدعفونی / ماسک / حمل و نقل عمومی
اقدامات ضدکروناییِ شهردار پاریس/ تجهیز ایستگاه‌ها به ژل و احتمال اجباری شدنِ ماسک
شهردار پاریس اعلام کرد به محض رفع محدودیت‌های قرنطینه در این شهر ورودی‌های تمام ایستگاه‌های اتوبوس و مترو به ژل‌های ضدعفونی‌کننده مجهز شده و شهروندان نیز برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی در پاریس ملزم به استفاده از ماسک خواهند بود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
کشف بیش از 100 هزار تجهیزات بهداشتی و دستگیری 28 محتکر
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش 100 هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی در سراسر کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، 100 هزار و 52 عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل 22 هزار و 550 عدد انواع دستکش، 75 هزار و 459 عدد انواع ماسک، 1225 ثوب لباس پزشکی (گان) و 818 تیوب ژل ضدعفونی کننده به همراه 5044 لیتر مواد ضدعفونی کننده کشف و همچنین 68 مرکز عرضه متخلف تجهیزات بهداشتی را نیز پلمب کردند. وی با اشاره به اینکه تجهیزات بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت و درمان و در استان‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل شد، عنوان کرد: در این رابطه 28 محتکر دستگیر و برای …
دستگیری عامل آلوده کردن شیشه‌های نوشابه در مشهد
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
دستگیری عامل آلوده کردن شیشه‌های نوشابه در مشهد
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ دستگیری عامل آلوده کردن شیشه‌های نوشابه در مشهد/ قتل، پایان تلخ اختلافات خانوادگی!/ قاتل در کارواش به دام افتاد/ «قصاص» فرجام دوئل بر سر عشق خیابانی/ محمود شهریاری بازداشت شد/ کش روی از مغازه‌های سوپرمارکت و میوه فروشی‌ها/ سارقان ۳۰ خانه در غرب تهران دستگیر شدند/ عرضه کننده ژل ضدعفونی تقلبی جریمه شد/ دستگیری عامل آلوده کردن شیشه‌های نوشابه در مشهد/ قتل، پایان تلخ اختلافات خانوادگی! قاتل در کارواش به دام افتاد «قصاص» فرجام دوئل بر سر عشق خیابانی محمود شهریاری بازداشت شد کش روی از مغازه‌های سوپرمارکت و میوه فروشی‌ها سارقان ۳۰ خانه در غرب تهران دستگیر شدند عرضه کننده ژل ضدعفونی تقلبی جریمه شد
جریمه ۶۴۰ میلیونی عرضه کننده ژل ضدعفونی تقلبی در فارس
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / تعریرات حکومتی
جریمه ۶۴۰ میلیونی عرضه کننده ژل ضدعفونی تقلبی در فارس
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه ۶۴۰ میلیون ریالی عرضه کننده ژل ضدعفونی تقلبی خبر داد.
عرضه‌کننده ژل ضدعفونی تقلبی ۶۴ میلیون تومان جریمه شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
عرضه‌کننده ژل ضدعفونی تقلبی ۶۴ میلیون تومان جریمه شد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه ۶۴ میلیون تومانی عرضه‌کننده ژل ضدعفونی تقلبی خبر داد.
فروشنده غیرمجاز ژل ضدعفونی‌کننده در دام پلیس ابهر
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / زنجان / نیروی انتظامی / استانی-شهرستانها / ابهر
فروشنده غیرمجاز ژل ضدعفونی‌کننده در دام پلیس ابهر
فرمانده انتظامی شهرستان ابهر گفت: عامل فروش غیرمجاز ژل ضدعفونی‌کننده در دام پلیس فتای شهرستان ابهر افتاد.
تولید بیش از ۱۲۰ هزار لیتر الکل در کارخانه الکل یاسوج/ تولید ۸۴هزار ژل ضدعفونی کننده
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / الکل / دانشگاه علوم پزشکی یاسوج / کروناویروس
تولید بیش از ۱۲۰ هزار لیتر الکل در کارخانه الکل یاسوج/ تولید ۸۴هزار ژل ضدعفونی کننده
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: کارخانه الکل یاسوج بیش از ۱۲۰هزار لیتر الکل تولید داشته که ۴۰هزار لیتر از این میزان را به کارخانه "سینره" یاسوج برای تولید ژل ضدعفونی کننده تحویل داده است.
آیا بعد از فروکش کرونا باز هم باید نگران بود؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
آیا بعد از فروکش کرونا باز هم باید نگران بود؟
ر همین زمانی که عموم دست‌اندرکاران کشور به دنبال کنترل شیوع عالم‌گیر کرونا هستند و به هر دری می‌زنند تا ماسک و ژل ضدعفونی دست مردم برسانند و فاصله‌گذاری اجتماعی محقق شود، ما در ابتدای یک شیوع فراگیر تنش و اضطراب هم هستیم.
لزوم اختصاص الکل به شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / شرکت های دانش بنیان / ویروس کرونا
لزوم اختصاص الکل به شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده
یک شرکت دانش بنیان با استفاده از تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به افزایش ظرفیت تولید ژل ضدعفونی‌کننده برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شده است؛ این در حالی است که برخی شرکت‌های دانش‌بنیان با مشکل در خرید الکل مواجه‌اند.
آخرین جلسه
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
آخرین جلسه
فرورتیش رضوانیه_روزنامه‌نگار دست‌های‌تان را با ژل ضدعفونی می‌کنید. جلسه هنوز تمام نشده. شما منشی مدیرعامل یک شرکت تجاری هستید. امروز آخرین روز کاری پایان سال است، برای همین رئیس‌تان از صبح چند جلسه داشته. ساعت ۵ عصر است. از اینکه همه کارکنان شرکت در روزهای گذشته دورکار بودند اما شما مجبور بودید به آنجا بروید، عصبانی هستید. وقتی آخرین جلسه سال تمام می‌شود و میهمان آنجا را ترک می‌کند، رئیس شما را صدا می‌زند. نزد او می‌روید. می‌گوید: «من بی‌شعور نیستم، می‌فهمم وقتی این مدت به شرکت می‌آمدی چقدر ریسک …
داروخانه‌ها: ماسک و ژل موجود است
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / ویروس کرونا / وزارت صنعت معدن و تجارت / داروخانه / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا و تغییر خط تولید / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / هراس جهانی از ویروس کرونا
داروخانه‌ها: ماسک و ژل موجود است
تهران - ایرنا - «ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده موجود است»؛ جمله‌ای که این روزها روی شیشه داروخانه‌ها جاخوش کرده و جای «ماسک و ژل نداریم، لطفا سوال نفرمایید» چند هفته پیش را گرفته است.
آموزش ساخت الکل ریز اتوماتیک بدون تماس دست +فیلم
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / فیلم روز / کرونا / الکل / ژل ضدعفونی کننده
آموزش ساخت الکل ریز اتوماتیک بدون تماس دست +فیلم
در فیلم روز ببینید؛ آموزش ساخت دستگاه الکل ریز اتوماتیک بوسیله‌ی کارتن، آرمیچر، باتری و بطری آب.
تولید ماسک و ژل ضدعفونی در حرم مطهر علی بن حمزه(ع) شیراز
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / شیراز / ویروس کرونا / شیوع کرونا / ستاد مقابله با کرونا / بیماری کرونا
تولید ماسک و ژل ضدعفونی در حرم مطهر علی بن حمزه(ع) شیراز
تولید ماسک و مایع ضدعفونی در ذیل فعالیت های اجتماعی حرم حضرت علی بن حمزه بن موسی الکاظم(ع) شیراز با حضور نیروهای مردمی و جهادی درحال انجام است.
انعقاد قرارداد ۱۰۰ میلیارد ریالی برای تولید محلول و ژل ضدعفونی
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
انعقاد قرارداد ۱۰۰ میلیارد ریالی برای تولید محلول و ژل ضدعفونی
معاون وزیر صمت گفت: ایدرو قراردادی ۱۰۰ میلیاردی ریال جهت تولید و تامین ۱۳۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی محیط و سطوح و نیز ۱۰۰ هزار لیتر محلول شوینده و ژل های ضدعفونی دست و سطوح منعقد کرده است.
تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ژل ضدعفونی کننده / نانوفناوری / صندوق نوآوری و شکوفایی / شرکت دانش بنیان
تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست
یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه تولید نانو ذرات گرافنی توانسته است با استفاده از فناوری نانو محلول‌های ضدعفونی کننده تولید کنند که به گفته آنها این محلول علاوه بر خاصیت ضد عفونی کنندگی، لایه‌بردار و نرم‌کننده پوست نیز هست.
جدیدترین وضعیت تولید و توزیع محصولات ضدعفونی
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
جدیدترین وضعیت تولید و توزیع محصولات ضدعفونی
به گفته مدیر کل دفتر صنایع بهداشتی و شوینده وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) محدودیت تعداد شرکت‌های پخش دارویی برداشته شده و در حال حاضر کمبودی در زمینه تولید محلول و ژل ضدعفونی وجود ندارد.
روزانه ۳.۲ میلیون ماسک ۳ لایه و N۹۵ تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
روزانه ۳.۲ میلیون ماسک ۳ لایه و N۹۵ تولید می‌شود
کارخانه‌های ستاد اجرایی فرمان امام روزانه ۴۰۰هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی و ۳۰۰هزار ماسک تولید می‌کنند.
کشف و توقیف ۱۱ هزار ماسک، ۶۱۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده در زنجان
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / کرونا / کروناویروس / مرتضی ممیزی / کروناویروس_احتکار / کروناویروس_قوه قضائیه / کروناویروس_سوداگری / مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان
کشف و توقیف ۱۱ هزار ماسک، ۶۱۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده در زنجان
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از کشف و توقیف ۱۱ هزار عدد ماسک، ۶ هزار و یکصد لیتر مواد ضدعفونی کننده و ۵ هزار تیوپ ژل ضدعفونی کننده خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / آمار واردات / دارو و تجهیزات پزشکی / سازمان صمت
وزارت صمت: واردات تجهیزات پزشکی موقتی است/ گمرک ۲ساعته اقلام را ترخیص می‌کند
به گزارش وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی با اشاره به بسیج همه امکانات داخلی برای تولید ماسک، لباس پزشکی و الکل مورد نیاز تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده خبر داد و گفت: واردات محموله‌های ماسک و تجهیزات پزشکی موقعی است و تکیه‌گاه اصلی و برنامه‌ریزی بلندمدت وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مسئول لجستیک اقلام و تجهیزات پزشکی، بر به‌کارگیری ظرفیت‌های تولید داخلی است.
نیمی از داروخانه های روزانه آذربایجان غربی در ایام عید باید فعال باشند
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / داروخانه / ژل ضدعفونی
نیمی از داروخانه های روزانه آذربایجان غربی در ایام عید باید فعال باشند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا باید علاوه بر داروخانه های شبانه روزی و بیمارستانی، ۵۰ درصد داروخانه های روزانه نیز در ایام عید فعال باشند از دستگاه های نظارتی خواست بر این روند نظارت داشته باشند.
ببینید | ربات‌های هندی مخصوص توزیع لوازم بهداشتی
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
ببینید | ربات‌های هندی مخصوص توزیع لوازم بهداشتی
ربات‌های ویژه‌ای در هند، لوازم بهداشتی مخصوص پیشگیری از ابتلا به کرونا را میان کارکنان دفتری توزیع می‌کنند؛ این لوازم شامل ماسک،‌ ژل ضدعفونی‌کننده و دستمال کاغذی است.
برای تولید مواد ضدعفونی با کمبود الکل روبه‌رو هستیم
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مواد ضدعفونی کننده
برای تولید مواد ضدعفونی با کمبود الکل روبه‌رو هستیم
مدیر یک شرکت تولیدی گفت: درحالی‌که پنج خط تولیدی ما آمادگی تولید محلول و ژل ضدعفونی‌کننده دارد به دلیل کمبود الکل خطوط این شرکت در حال تعطیل شدن است و در حال حاضر با ۲ خط مشغول به فعالیت هستیم.
کرمانشاه| کشف اقلام بهداشتی احتکار شده
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
کرمانشاه| کشف اقلام بهداشتی احتکار شده
شفقنا- جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف بیش از ۳۲ هزار بطری ژل ضدعفونی کننده، اقلام دارویی و بهداشتی احتکار شده خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمال سلمانی اظهار داشت: در پی اطلاع مأموران کلانتری‌های ترمینال...
صابون بهتر است یا ژل ضد عفونی‌کننده؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / ویروس کرونا
صابون بهتر است یا ژل ضد عفونی‌کننده؟
ایرنا نوشت: با ادامه گسترش ویروس کرونا در کشور، بسیاری از شهرها شاهد هجوم مردم به فروشگاه‌ها و خرید مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی هستند، به این امید که بتوانند از خود در برابر ویروس کرونا محافظت کنند. اما سئوال این است که دشمن واقعی کرونا صابون است یا ژل ضدعفونی کننده؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
تدابیر و تمهیدات ضدکرونایی در شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش
تدابیر و تمهیدات ضدکرونایی در افق کوروش از لحظه شیوع این ویروس در کشور آغاز شد و تا پایان بحران کرونا ادامه دارد. به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، این شرکت با شیوع ویروس کرونا در کشور و انتشار اخبار رسمی از افزایش مبتلایان به آن، با تشکیل ستاد مدیریت بحران و مقابله با کرونا، اقدامات حفاظتی و بهداشتی ویژه ای را به منظور حفظ سلامت مشتریان و همکاران در فروشگاهها، انبار و ستادهای مناطق افق کوروش آغاز کرد. شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در نخستین قدم، امکانی را فراهم کرد تا همکارانی که پیش‌زمینه بیماری قلبی، عروقی و تنفسی دارند، به صورت غیرحضوری فعالیت‌های خود را از منزل دنبال کنند. همچنین به دستور ستاد مقابله با کرونای افق کوروش ، پرسنل ستادی شرکت این امکان را پیدا …
کشف قرص‌های کمیاب بیماران کرونایی و ژل‌های ضد عفونی احتکاری
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
کشف قرص‌های کمیاب بیماران کرونایی و ژل‌های ضد عفونی احتکاری
رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف بیش از یک هزار و ۵۰۰ قرص کمیاب بیماران کرونا و ۳ هزار و ۴۵۶ ژل ضدعفونی احتکار شده به ارزش ۴ میلیارد ریال خبر داد و گفت: در این رابطه ۲ متهم دستگیر شدند.
اطمینان خاطر وزیر دفاع به مردم درباره تولید ماسک و ژل ضدعفونی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
اطمینان خاطر وزیر دفاع به مردم درباره تولید ماسک و ژل ضدعفونی
وزیر دفاع در بازدید از خطوط تولید مواد ضدعفونی کننده گفت: به مردم اطمینان می دهیم در تولید مواد ضدعفونی و ماسک از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
اهدای مواد بهداشتی رایگان به بیمارستان‌ها توسط برند فرانسوی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / کرونا / فرانسه / اتحادیه اروپا / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
اهدای مواد بهداشتی رایگان به بیمارستان‌ها توسط برند فرانسوی
تهران - ایرنا - شرکت کالای لوکس و مد فرانسوی «لویی ویتون» اعلام کرده که با اختصاص بخشی از خطوط تولید خود برای تولید ژل ضدعفونی کننده، این تولیدات را به صورت رایگان در اختیار بیمارستان‌ها برای مقابله با ویروس کرونا قرار می دهد.
یک برند فرانسوی لوکس ژل ضدعفونی به جای عطر تولید می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
یک برند فرانسوی لوکس ژل ضدعفونی به جای عطر تولید می‌کند
شرکت فرانسوی لویی ویتون، که محصولات لوکس و گران قیمت تولید می‌کند اعلام کرده است که از خط تولید عطرهای خود برای تولید و عرضه مواد ضدعفونی دست استفاده می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •