یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
فاجعه
رودنیل: اشتباه‌های داوری در نیم فصل لیگ برتر فاجعه بار بود
فارس / ۳ ساعت قبل / ورزشی
رودنیل: اشتباه‌های داوری در نیم فصل لیگ برتر فاجعه بار بود
کارشناس داوری فوتبال گفت: اشتباه‌های تاثیرگذار داوری در نیم فصل اول خیلی زیاد بود و باید فکری اساسی به حال این شرایط کرد.
ایران؛ پرتگاهِ ترامپ
فرارو / ۱۱ ساعت قبل / سیاسی
ایران؛ پرتگاهِ ترامپ
تحتِ ریاست جمهوری دونالد ترامپ، آمریکا هیچ هدف مشخصی در قبال ایران ندارد. از این رو، راهبرد مشخصی هم در رابطه با این کشور وجود ندارد. آمریکا باید این موضوع را در خاورمیانه آموخته باشد. مساله‌ای که در نوع خود، دستورالعملی برای وقوع فاجعه است.
  خاویر سولانا  دونالد ترامپ  ترور سردار سلیمانی  ایران و امریکا
اینترسپت: معمار کلیدی جنگ عراق، اکنون معمار کلیدی سیاست ترامپ علیه ایران شده است / ورمسر در وادار ساختن ترامپ به ترور سردار سلیمانی نقش داشت
انتخاب / ۱۲ ساعت قبل / سیاسی
اینترسپت: معمار کلیدی جنگ عراق، اکنون معمار کلیدی سیاست ترامپ علیه ایران شده است / ورمسر در وادار ساختن ترامپ به ترور سردار سلیمانی نقش داشت
دیوید ورمسر یکی از اصلی‌ترین مدافعان جنگ با عراق در دولت بوش بود. او سرانجام نیز به آنچه که می‌خواست، رسید و آمریکا وارد جنگی شد که نتیجه‌اش یک فاجعه تمام عیار بود. حالا ورمرسر بار دیگر در گوش ترامپ از جنگ با ایران می‌گوید.
اگر در لیگ قهرمانان شرکت نکنیم فاجعه می شود؟
خبر ورزشی / ۱۴ ساعت قبل / ورزشی
اگر در لیگ قهرمانان شرکت نکنیم فاجعه می شود؟
ما برابر تحکم کنفدراسیون فوتبال آسیا و زور سعودی ها، پذیرفتیم در کشور ثالث با تیم های عربستانی بازی کنیم؛ حالا که بهانه ای تازه دست آنها افتاده معلوم است که این گونه به نمایندگان فوتبال ایران تحکم می کنند و حرف خودشان را به کرسی می نشانند.
  لیگ قهرمانان آسیا  کنفدراسیون فوتبال آسیا  وزارت ورزش و جوانان  فدراسیون فوتبال ایران  نمایندگان ایران در آسیا  پرسپولیس  استقلال  شهرخودرو  سپاهان  میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا
گرفتاری های اقتصادی به حدی نرسیده که ذخیره‌ دانایی کشور از عهده‌ آن برنیاید
سایر منابع / ۱۷ ساعت قبل / اقتصادی
گرفتاری های اقتصادی به حدی نرسیده که ذخیره‌ دانایی کشور از عهده‌ آن برنیاید
فرشاد مومنی، اقتصاددان و رئیس موسسه مطالعاتی دین و اقتصاد، اظهار کرد: در اکثریت قریب به اتفاق جلساتی که به صورت هفتگی برگزار می‌کنیم روی این مسئله تأکید کردیم که آنچه عملاً صرف نظر از نیّت افراد در نظام تصمیم‌گیری و تخصیص منابع مشاهده می‌کنیم این است که بنیه‌ی اندیشه‌ای و کیفیت سیاست‌هایی که اتخاذ می‌شوند به طرز فاجعه آمیزی اندک و ضعیف است.
جبران آتش سوزی جنگل‌های استرالیا با اجرای بازی‌های ویدئویی
فارس / ۱۸ ساعت قبل / علمی و آموزشی
جبران آتش سوزی جنگل‌های استرالیا با اجرای بازی‌های ویدئویی
با وقوع آتش سوزی گسترده در جنگل‌های استرالیا، روش‌های متنوعی به منظور جمع آوری پول با هدف کمک به جبران این فاجعه ابداع شده که یکی از آنها مبتنی بر اجرای بازی‌های ویدئویی است.
الف / ۲۱ ساعت قبل / اجتماعی
انقراض ٣٠ گونه جانوری در استرالیا
یک فعال محیط زیست گفت: نزدیک به ٣٠ گونه جانوری بر اثر آتش‌سوزی جنگل‌های استرالیا برای همیشه منقرض شده‌اند که این مساله یک فاجعه بزرگ بین‌المللی محسوب می‌شود.
  آتش سوزی استرالیا  حیوانات سوخته در آتش سوزی استرالیا
روزنامه اعتماد / ۲۵ ساعت قبل / ...
بارش برف کار دست مرمتگران داد
گروه اجتماعی|«گنبد مسجد شیخ لطف‌الله را تعمیر و به نظر من یک ترک آن را خراب کردند. رنگ این ترک با بقیه ترک‌ها نمی‌خورد و اندازه آن هم غلط است. وقتی لچکی را بالا برده‌اند نتوانسته‌اند آن را جفت کنند و گنبد خراب شده است.» این صحبت‌های مهدی حجت، رییس کمیته ملی ایکوموس بود. حجت 23 آبان در دانشگاه هنر اصفهان با انتقادی شدید به جسارت متولیان در برخورد با یکی از عالی‌ترین مساجد تاریخی ایران تاخته بود. به نقل از «میراث‌باشی»، این استاد دانشگاه بعدتر هم در پاسخ به هر سوالی نسبت به نحوه برخورد با گنبد مسجد صفوی این سوال را طرح کرده بود: «وقتی سراغ مهم‌ترین گنبد جهانی رفتید، چه کسانی تایید کردند این کار را بکنید؟ صورتجلسه آن کجاست؟ …
روزنامه اعتماد / ۲۵ ساعت قبل / ...
نمک بر زخم مردم سیل‌زده نپاشید
طی مصاحبه‌ای تلویزیونی یکی از مسوولان مدیریت بحران کشور (محمدفرید لطیفی معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور) با علی ضیاء اعلام کرد که بحران سیستان‌و بلوچستان ملی نیست. مردم و برخی نهادهای انقلابی و مردمی با دستان مهربان مشغول کمک‌رسانی به مردم هستند. عمق فاجعه دردناک است. مردم کاشانه، مزارع، احشام و زندگی‌شان را از دست داده‌اند؛ مردمی که در فقر مطلق و با سختی شب و روز می‌گذرانند. از خدا بترسید و به جای گردش‌های نمایشی و تبلیغاتی به داد مردم برسید. این گلایه نسبت به همه نهاد‌ها نیست. جای تشکر دارد برخی نهادهای دولتی و مردمی (شیعه و سنی، فارس و بلوچ، کرد و لر، ترکمن و عرب و همه اقوام ایرانی) بی‌ریا و صادقانه مشغول خدمت هستند. حتما باید مردم …
روزنامه همشهری / ۲۷ ساعت قبل / ...
30گونه جانوری در آتش‌سوزی‌های استرالیا منقرض شدند
نزدیک به ٣٠ گونه جانوری بر اثر آتش‌سوزی جنگل‌های استرالیا برای همیشه منقرض شدند و کارشناسان محیط‌زیست این موضوع را فاجعه بزرگ بین‌المللی نامیده‌اند. محمد درویش، عضو کرسی محیط‌زیست یونسکو در تهران و عضو هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع با اعلام اینکه انقراض 30گونه جانوری در آتش‌سوزی‌های استرالیا فاجعه است به ایسنا گفت: بزرگ‌ترین قربانیان آتش‌سوزی جنگل‌ها، جانورانی هستند که در این اکوسیستم‌ها زندگی می‌کنند که اغلب آنها یا کشته می‌شوند یا به‌شدت آسیب می‌بینند و نمی‌توانند به طبیعت بازگردند. عضو …
دردهای بازماندگان؛  توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی برای مراقبت‌های بعد از تجربه یک فاجعه یا حادثه چیست؟
روزنامه همشهری / ۲۷ ساعت قبل / اجتماعی
دردهای بازماندگان؛ توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی برای مراقبت‌های بعد از تجربه یک فاجعه یا حادثه چیست؟
دکتر مارگارت چان، رئیس سابق سازمان بهداشت جهانی، قرن حاضر را عصر ریاضت انسان‌ها نامیده بود. او می‌گفت در این قرن آب و هوا گرم‌تر می‌شود، فجایع طبیعی بیشتر و ویران کننده‌تر می‌شوند. نزاع‌ها و درگیری‌های مدنی گاه کوتاه و گاه پایدار تقریبا در هر نقطه‌ای از جهان رخ می‌دهد.
ظریف: فاجعه هواپیمای اوکراینی نباید سیاسی شود
ایرنا / ۲۹ ساعت قبل / سیاسی
ظریف: فاجعه هواپیمای اوکراینی نباید سیاسی شود
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدار با همتای کانادایی خود درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کرد که این فاجعه نباید سیاسی‌سازی شود.
  اوکراین  محمد جواد ظریف  کانادا  پیدا و پنهان سقوط  همدردی مردم با خانواده های جانباختگان سانحه هوایی
اظهارات مقام دولتی که ۲ فرزندش را در سقوط هواپیما از دست داد | مطمئنم تنها یک اشتباه عامل فاجعه نیست
همشهری‌آنلاین / ۴۵ ساعت قبل / سیاسی
اظهارات مقام دولتی که ۲ فرزندش را در سقوط هواپیما از دست داد | مطمئنم تنها یک اشتباه عامل فاجعه نیست
مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت‌بهداشت گفت: مطمئن هستم یک اشتباه یا فشار دادن یک دکمه عامل سقوط هواپیمای اوکراینی نبوده است.
آغاز فاجعه بهمن‌های سنگین کوه‌های هیمالیا در شمال پاکستان؛ 15 نفر دیگر کشته شدند
تسنیم / ۲ روز قبل / بین‌المللی
آغاز فاجعه بهمن‌های سنگین کوه‌های هیمالیا در شمال پاکستان؛ 15 نفر دیگر کشته شدند
به دنبال بارش بی سابقه برف در تمام پاکستان و به خصوص مناطق شمالی این کشور بهمن‌های سنگین و عظیم کوه های هیمالیا و قراقرم نیز آغاز شد.
رهبری نباید تضعیف شود/پاسخگویی سریع به ابهامات داشته باشیم
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
رهبری نباید تضعیف شود/پاسخگویی سریع به ابهامات داشته باشیم
معاون اول رییس‌جمهور گفت: شوک ناشی از سقوط هواپیما و مرگ جان‌گداز مسافران آن تکان‌دهنده بود؛ به جامعه حق و اجازه انتقاد دهیم. فاجعه را درست تحلیل کنیم و پاسخگویی سریع به ابهامات داشته باشیم.
  هاشمی رفسنجانی  اسحاق جهانگیری
وای از آن روز که از پرده برون افتد راز
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / اجتماعی
وای از آن روز که از پرده برون افتد راز
در روزهای گذشته و درست زمانی که جامعه با التهاب و هیجان و اضطراب ناشی از یک خطای سترگ انسانی! دست‏و‏پنجه نرم می‌کرد و هنوز فاجعه پیش‌آمده را باور نکرده بود، بار دیگر بی‌تدبیری، لجاجت، ناکارآمدی و سخافت در برنامه‌ریزی صدا‏و‏‏سیما به میدان آمد و داغی بر داغ مردم افزود.
شرایط فعلی کشور را درک کنیم
روزنامه آرمان ملی / ۲ روز قبل / سیاسی
شرایط فعلی کشور را درک کنیم
یک هفته از فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی می‌گذرد و ابهاماتی در این زمینه وجود دارد که انتظار می‌رود به مرور شفاف‌سازی صورت بگیرد که این اتفاق چگونه افتاده و به سوالات متعددی که در این زمینه وجود دارد پاسخ داده شود. آنچه رئیس‌جمهور نیز در این زمینه گفته خارج از این قضیه نیست.
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
به یادِ حرف‌هایی که ناگفته ماند
«یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ 737 بامداد امروز در ایران سقوط کرد»، این سرتیتر اخباری است که پس از شبی سخت و پر از موشک و اضطراب از صداوسیمای رسمی جمهوری اسلامی پخش شد. چندی بعد کشته شدن 176 مسافر بر اثر این سقوط تایید شد اما 72 ساعت طول کشید تا سپاه پاسداران انقلاب انقلاب اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و رییس‌جمهوری ایران پرده از علت سقوط این بویینگ بردارند. با اعلام رسمی انهدام هواپیمای مسافربری اوکراینی به دست پدافند هوایی سپاه، مسوولان مربوطه علاوه بر عذرخواهی کوشیدند با حضور در منزل قربانیان از آنان دلجویی هم به عمل آورند. اسحاق جهانگیری، در قامت معاون اول رییس‌جمهوری که عالی‌رتبه‌ترین مقام جمهوری اسلامی است در خانواده چند تن از قربانیان این …
بررسی سهم امریکا در اخلال سیستم راداری کشور
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
بررسی سهم امریکا در اخلال سیستم راداری کشور
معاون هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص نقش داشتن امریکا در ایجاد اخلال راداری و رخداد فاجعه هواپیمای اوکراینی گفت:
  آماده باش  نیروهای مسلح  هواپیما  zwnj  امریکا
زندگی فاجعه‌بار برد پیت | او در مصاحبه‌ای زندگی شخصی خود را فاجعه خواند
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
زندگی فاجعه‌بار برد پیت | او در مصاحبه‌ای زندگی شخصی خود را فاجعه خواند
ستاره فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) در برنامه‌ای گفت که مانند شیرینی مگس‌ها را به دور خود جلب می‌کند.
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
آینده برجام به اقدامات شما بستگی دارد
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس گفت‌وگوی بین‌المللی رایسینای هند به دهلی نو سفر کرده است، روز گذشته علاوه بر سخنرانی در این نشست با جمعی از مقامات ارشد هندی و نیز همتایان اروپایی خود دیدار و گفت‏و‏گو کرد.گفتنی است وی در دیدار با نیلس آنن وزیر مشاور در امور خارجی دولت فدرال آلمان، با انتقاد از بی‌عملی اروپایی‌ها در قبال تعهدات‌شان در برجام، اقدام آنها برای استفاده از مکانیزم حل و فصل اختلافات را از نظر حقوقی بی‌مبنا و از نظر سیاسی اشتباه راهبردی خواند. او همچنین روز گذشته پس از دیدار با ناندرا مودی نخست وزیر هند، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: پاسخ سه کشور اروپایی به حمله آمریکا به برجام، قطع تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران و در عین حال تحریم نفت ایران بوده است. در …
تسلیت باشگاه آ اس رم به خانواده‌های قربانیان پرواز ۷۵۲
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / بین‌المللی
تسلیت باشگاه آ اس رم به خانواده‌های قربانیان پرواز ۷۵۲
باشگاه فوتبال آ اس رم ایتالیا در توئیتی فارسی به خانواده قربانیان فاجعه ساقط کردن پرواز ۷۵۲ به خصوص خانواده یکی از طرفدارانش که در این سانحه کشته شد، تسلیت گفت.
نشریه دیپلمات: مناقشه ایران و آمریکا برای ازبکستان یک فاجعه خواهد بود
ایرنا / ۳ روز قبل / بین‌المللی
نشریه دیپلمات: مناقشه ایران و آمریکا برای ازبکستان یک فاجعه خواهد بود
تهران - ایرنا - نشریه دیپلمات در گزارشی درباره تنش‌های اخیر بین ایران و آمریکا خاطرنشان کرد که کشور ازبکستان در آسیای مرکزی به شدت نگران این تنش‌ها است زیرا می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های سیاسی و مالی چند دهه‌ای این کشور برای توسعه مسیرهای حمل و نقلی را به خطر اندازد.
  شوکت میرضیایف  توسعه اقتصادی  آسیای مرکزی  تاشکند
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
توصیه‌هایی برای عبور از این «روزهای سخت»
«مخاطبان اخبار منفی تنش‌های شدیدی را پس از آگاهی از این اخبار و رویدادهای غیرمنتظره متحمل می‌شوند و این کار نه تنها به حجم ناامیدی‌شان اضافه می‌کند بلکه صرف زمان زیاد درباره فکر کردن و حرف زدن در مورد آن موضوع باعث می‌شود مخاطبان اخبار منفی بواسطه نگرانی خود بیش از اصل ماجرا فاجعه بسازند.» این‌ها بخشی از حرف‌های رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت است.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  شهادت سردار سلیمانی
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
بررسی قضایی فاجعه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی
در شرایطی که افکار عمومی ایرانیان بعد از وقوع فاجعه شلیک موشک به هواپیکای اوکراینی خواستار اطلاع‌رسانی شفاف و مقابله با متخلفان این حادثه است؛
  بنزین  دادسرا  قوه قضاییه  مادی و معنوی  معاون
مادورو: ادامه سیاست آمریکا منجر به فاجعه می شود
اسپوتنیک / ۴ روز قبل / سیاسی
مادورو: ادامه سیاست آمریکا منجر به فاجعه می شود
به زودی سیاست بین المللی واشنگتن منجر به فاجعه جهانی خواهد شد.
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
بازداشت ۳۰ نفر در تجمعات اخیر
سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه حضور بی‌نظیر مردم در تکریم و تشییع شهید سلیمانی و همرزمانش همایش قدرت نظام جمهوری اسلامی بود، گفت: این حضور یک رزمایش بی‌نظیر نظامی و راهپیمایی بی‌نظیر مردمی در امتداد اربعین حسینی و رفراندوم بزرگ خیابانی بود.به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری سه‌شنبه ۲۴ دی گفت: او قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم به ویژه تروریسم دولتی در عصر حاضر بود. حضور بی‌نظیر مردم در تکریم و تشییع این شهیدان همایش قدرت و پایگاه مردمی نظام جمهوری اسلامی و نمایش انسجام همه نیروهای انقلاب در برابر دشمن جنایتکار و تروریسم دولتی آمریکا بود. مردمی که دشمنان خیلی تلاش کردند که آنها را از حکومت و حاکمیت جدا کنند و از صحنه‌های انقلاب دور کنند اما خون به ناحق ریخته این شهیدان مردم را …
گفت‌و‌گوی اجتماعی التهاب جامعه را کم می‌کند
روزنامه ایران / ۴ روز قبل / اجتماعی
گفت‌و‌گوی اجتماعی التهاب جامعه را کم می‌کند
«مخاطبان اخبار منفی تنش‌های شدیدی را پس از آگاهی از این اخبار و رویدادهای غیرمنتظره متحمل می‌شوند و این کار نه تنها به حجم ناامیدی‌شان اضافه می‌کند بلکه صرف زمان زیاد درباره فکر کردن و حرف زدن در مورد آن موضوع باعث می‌شود مخاطبان اخبار منفی بواسطه نگرانی خود بیش از اصل ماجرا فاجعه بسازند.»
عکس های منتخب روز/ بازنمایی دردناک فاجعه سیل در سیستان و بلوچستان از دریچه نگاه «میزان و ایسنا»
شفقنا / ۴ روز قبل / ...
عکس های منتخب روز/ بازنمایی دردناک فاجعه سیل در سیستان و بلوچستان از دریچه نگاه «میزان و ایسنا»
شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و […]
  عکس های منتخب روز
اگر فرضیه حمله سایبری تایید شود، آمریکا مقصر سقوط هواپیما است
ایرنا / ۴ روز قبل / دانشگاه/آموزش‌وپروش
اگر فرضیه حمله سایبری تایید شود، آمریکا مقصر سقوط هواپیما است
تهران- ایرنا- آزمایشگاه پژوهشی فضای سایبر دانشگاه تهران، درپی گمانه زنی‌ها درخصوص علل اصلی سقوط هواپیمای اوکراین، اعلام کرد: اگر فرضیه حمله سایبری آمریکا به پدافند هوایی ایران تایید شود که با اعمال عملیات فریب بر سیستم فرماندهی و کنترل سامانه‌ پدافند موشکی ایران سبب سقوط تأسف‌بار این هواپیما شده است، آمریکا مقصر اصلی این فاجعه انسانی خواهد بود.
  اوکراین  سقوط هواپیما  دانشجو  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا  حمله سایبری  قاسم سلیمانی  ایران  موشک کروز  دانشگاه تهران
دولت در کنار خانواده قربانیان سقوط هواپیما خواهد بود
ایلنا / ۴ روز قبل / سیاسی
دولت در کنار خانواده قربانیان سقوط هواپیما خواهد بود
​رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: سنگینی درد فراتر از حد تحمل و فاجعه بی‌نهایت جانکاه است.
اسماعیلی: در پرونده فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی افرادی بازداشت شدند/ سفیر انگلیس «عنصر نامطلوب» است
الف / ۴ روز قبل / سیاسی
اسماعیلی: در پرونده فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی افرادی بازداشت شدند/ سفیر انگلیس «عنصر نامطلوب» است
سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه حضور بی نظیر مردم در تکریم و تشییع شهید سلیمانی و همرزمانش همایش قدرت نظام جمهوری اسلامی بود، گفت: این حضور یک رزمایش بی نظیر نظامی و راهپیمایی بی نظیر مردمی در امتداد اربعین حسینی و رفراندوم بزرگ خیابانی بود.
  سخنگوی قوه قضاییه  غلامحسین اسماعیلی  نشست خبری قوه قضاییه
فیلم | روحانی: در سقوط هواپیمای اوکراینی فردی که دکمه را زده تنها نبوده و دیگرانی که مقصرند هم باید به مردم گفته شود
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / سیاسی
فیلم | روحانی: در سقوط هواپیمای اوکراینی فردی که دکمه را زده تنها نبوده و دیگرانی که مقصرند هم باید به مردم گفته شود
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در همایش تجلیل از نمونه های ملی بخش کشاورزی اظهار داشت: غم این ایام را یکبار دیگر به ملت بزرگ ایران تسلیت می‌گویم غم از دست دادن سرداری شجاع و فداکار در میدان امنیت کشور و منطقه، غم از دست دادن عزیزانی در کرمان در تشییع پیکر این سردار و در این ایام غم بسیار بزرگ و سهمگین سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که ۱۷۶ نفر در این حادثه بسیار فاجعه آمیز جان خود را از دست دادند. رییس جمهوری بیان کرد: من به دلیل کم و بیش آشنایی که با مساله پدافند هوایی دارم، این را می گویم که در این داستان نمی‌تواند فقط یک فرد مقصر باشد. نه اینکه یک نفر که دکمه را فشار داده مقصر بوده است. دیگرانی هم هستند و من می‌خواهم که این مساله با صداقت برای مردم بیان بشود.
  حسن روحانی  سقوط هواپیمای اوکراینی
سخنگوی قوه قضاییه: بازداشت افرادی در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی
شفقنا / ۴ روز قبل / ...
سخنگوی قوه قضاییه: بازداشت افرادی در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی
شفقنا- سخنگوی قوه قضاییه  ضمن تسلیت جان باختن  مردم در کرمان و سقوط هواپیمای اوکراینی افزود: این عزیزان و بویژه جان باختگان و شهدای حادثه خطوط هوایی اوکراین از ما و خانواده ما و هم وطن ما و از کشور ما و از این مردم و سرزمین  و تعدادی نیز میهمانان جمهوری اسلامی ایران بودند.  داغدار این فاجعه ماییم نه دیگران. امریکا […]
  اسماعیلی  جان باختن  مردم در کرمان و سقوط هواپیمای اوکراینی  سخنگوی قوه قضاییه
عمق فاجعه و خسارات مردم دلگان در سیل اخیر بالاست
تابناک / ۴ روز قبل / ...
عمق فاجعه و خسارات مردم دلگان در سیل اخیر بالاست
باید بگوئیم که عمق فاجعه و خسارات مردم دلگان در سیل اخیر بالاست، بنابراین به شدت نیازمند اقلام گرمایشی و پوشاک و مواد غذایی هستیم.
بررسی حقوقی یک رویداد
روزنامه همدلی / ۴ روز قبل / سیاسی
بررسی حقوقی یک رویداد
شنیدن خبر دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی پرواز۷۵۲ از زبان فرماندهی هوا-فضای سپاه، کشور را به یکباره در سکوتی بهت‌آلود و سوگی مضاعف غرق کرد. عمق فاجعه و تراژدی داستان در جایی است که خطا و اشتباه انسانی در وقوع این سقوط با نهایت اطمینان سه روز توسط مسئولان اجرایی و رسانه‌های دولتی تکذیب می‌شود و تقریبا همه به اتکاء بر اظهارات مسئولان هواپیمایی و حتی سخنگوی دولت، گزافه‌گویی‌های دول بیگانه را بر نمی‌تابیدند و قویا رد می‌کردند، مردم نیز مطابق رویه گذشته تهمت‌های بیگانگان را از روی کینه‌توزی با انقلاب اسلامی می‌پنداشتند و احتمال لطمه از خودی را به ذهن خود خطور نمی‌دادند تا اینکه آن خبر بد، شنبه از راه رسید و همه را غافلگیر کرد: اپراتور پدافند به دلیل اختلال ارتباط با فرمانده آتش به اختیار بوده و با شلیک …
زیان‌های جامعه دو قطبی
روزنامه همدلی / ۴ روز قبل / سیاسی
زیان‌های جامعه دو قطبی
سقوط هواپیما با خطای انسانی حقیقتا تلخ و دردناک بود. اگر از عواطف انسانی و افکار عمومی که به حق جریحه‌دار شدند بگذریم، از منظر سیاسی این اتفاق تبعات بسیار جدی به دنبال داشت. خشم عمومی ناشی از این فاجعه و همچنین عدم اطلاع‌رسانی و آدرس غلط دادن به جامعه و تاکید بی‌مورد برخی مسئولان دولتی بر آن که از سوی مردم به عنوان پنهان‌کاری عامدانه تفسیر می‌شود، باعث ایجاد تجمعات اعتراض‌آمیز با جهت‌گیری‌های تند سیاسی در برخی نقاط پایتخت و دیگر شهرهای ایران شده است.
سهم دیگران در فاجعه سقوط بویینگ
فرارو / ۴ روز قبل / سیاسی
سهم دیگران در فاجعه سقوط بویینگ
آیا منطقی و منصفانه است که چنین توقعی داشته باشیم؟ وقتی ما مردم شعار انتقام سریع، کوبنده و کاملا موفق و آن‌هم بدون هیچ‌گونه پیامد منفی ناشی از اقدام تلافی‌جویانه ترامپ را مطالبه می‌کنیم و مرتب صداوسیما آن را در بوق و کرنا می‌کند و افراد و شخصیت‌ها در تریبون‌ها آن را درخواست و مطالبه می‌کنند، به‌ناچار باید اخلاقا در چنین موقعیتی نیز خود را مسئول پیامد‌های این فاجعه بدانند و لااقل نزد وجدانشان پاسخ‌گو باشند.
  سقوط هواپیما  هواپیمای اوکراینی  مهرنوش جعفری
کوروش احمدی :ابعاد حقوقی فاجعه سقوط
شفقنا / ۴ روز قبل / ...
کوروش احمدی :ابعاد حقوقی فاجعه سقوط
شفقنا -کوروش احمدی در مطلب یبا عنوان« ابعاد حقوقی فاجعه سقوط» در روزنامه اعتماد نوشت: در کنار رنج و دردی که فاجعه سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی برای خانواده‌های ۱۷۶ انسان شریف و ملت ایران و برخی ملت‌های دیگر به بار آورد، طرف‌های ذی‌ربط به تدریج باید وارد بحث در مورد جنبه‌های حقوقی این فاجعه بزرگ شوند. پذیرش مسوولیت یکی از […]
  روزنامه اعتماد  سقوط هواپیمای اوکراینی  کوروش احمدی
تناقض‌گویی پمپئو درباره ترور سردار سلیمانی | انتقاد ترودو از نقش آمریکا در فاجعه هواپیمای اوکراین
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / سیاسی
تناقض‌گویی پمپئو درباره ترور سردار سلیمانی | انتقاد ترودو از نقش آمریکا در فاجعه هواپیمای اوکراین
وزیر امور خارجه آمریکا در تناقضی آشکار با سخنان پیشین خود ادعا کرد ترور سردار قاسم سلیمانی بخشی از یک «راهبرد بزرگ‌تر» برای بازداشتن دشمنان ایالات متحده است.
روایت تصویری از قربانیان افغانستانی سقوط هواپیمای اوکراینی | صفحه اول روزنامه صبح کابل پس از حادثه
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / سیاسی
روایت تصویری از قربانیان افغانستانی سقوط هواپیمای اوکراینی | صفحه اول روزنامه صبح کابل پس از حادثه
‏ روزنامه صبح کابل شماره روز گذشته خود را به فاجعه سقوط هواپیمای اوکراین اختصاص داد.
به شدت نیازمند اقلام گرمایشی، پوشاک و مواد خوراکی هستیم
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
به شدت نیازمند اقلام گرمایشی، پوشاک و مواد خوراکی هستیم
فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه چهار روز از وقوع بارش های سنگین و سیلاب و زیر آب رفتن شهرها و مناطق روستائی دلگان می گذرد، باید بگوئیم که عمق فاجعه و خسارات مردم دلگان در سیل اخیر بالاست، لذا به شدت نیازمند اقلام گرمایشی و پوشاک و مواد خوراکی هستیم.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  شهرستان دلگان  خسارت سیل
سناریویی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ چرا دروغگویی مسوولان از صداقت آنان باورپذیرتر است؟ / سیلاب برخی مسئولان را هم با خود برده است
تابناک / ۵ روز قبل / سیاسی
سناریویی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ چرا دروغگویی مسوولان از صداقت آنان باورپذیرتر است؟ / سیلاب برخی مسئولان را هم با خود برده است
سیستان و بلوچستان در اسارت سیلاب، رویکرد اصلاح‌طلبان بعد از رد صلاحیت کاندیدا‌های اصلاح طلب، دلجویی و دیدار مسئولان با داغدیدگان حادثه هواپیما، چه کسانی به مسئولان مشاوره می‌دهند؟، چالش‌های سلطان جدید عمان، گزارش رسانه‌ها از عین الاسد بعد از حمله موشکی ایران، کدام هنرمندان به جشنواره‌های فجر نمی‌روند؟، تلویزیون و لاپوشانی حقیقت، بیانیه اروپا در حوزه هسته‌ای و موشکی، بازدهی ۱۱ درصدی بورس در ۷۲ ساعت و سهم دیگران در فاجعه سقوط بویینگ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
فراتر از سیل و زلزله
سیل یا هر فاجعه طبیعی با توجه به خصلت ویرانگر خود افراد یک جامعه را در نقش‌های «قربانیان، امدادگران و نظاره گران» تقسیم‌بندی می‌کند و روابط اجتماعی را تا چندی دستخوش تحول می‌سازد.
  جامعه  دولت  رقابت  زلزله  سیل
سناریویی احتمالی؛  ‏اگر حمله سایبری نقشی در این فاجعه داشته، مصداق «جنایت جنگی» است. پاسخ به آن نیز نباید الزاما «نظامی» باشد
روزنامه اعتماد / ۵ روز قبل / سیاسی
سناریویی احتمالی؛ ‏اگر حمله سایبری نقشی در این فاجعه داشته، مصداق «جنایت جنگی» است. پاسخ به آن نیز نباید الزاما «نظامی» باشد
در یادداشت دیروز به (سه وجه ماجرا) اشاره کردم که: «حتی ممکن است فرضیه‌های خرابکاری خارجی در وقوع این حادثه را مورد بحث قرار داد به ویژه آنکه شواهد و قرائن (بدون اظهارنظر درباره اعتبار یا دقت آنها) در این زمینه وجود دارد که امکان بررسی آنها هست.»
سیلاب برخی مسئولان را هم با خود برده است
روزنامه خراسان / ۵ روز قبل / اجتماعی
سیلاب برخی مسئولان را هم با خود برده است
سال‌ها قبل، سفرم به سیستان و بلوچستان همزمان شده بود با ریزگردهای منطقه سیستان به ویژه در زابل که اگرچه حالا برای مردم «درد»ی عادی است اما باید آن جا بود تا این فاجعه را لمس کرد که چگونه ریزگردها نامهربانانه تا اعماق تنفس‌ها و زندگی را در می‌نوردند.
همشهری آوا | پادکست ریلکس ؛ قسمت ششم - مراقبت از کودکان در برابر انبوه خبرهای بد
همشهری‌آنلاین / ۵ روز قبل / وبگردی
همشهری آوا | پادکست ریلکس ؛ قسمت ششم - مراقبت از کودکان در برابر انبوه خبرهای بد
وقتی اخبار یک فاجعه را دنبال می‌کنید، کودکان خود را به قدر کافی از صدا و تصاویر دور کنید.
تیم ملی دوباره در آغوش مربی ایرانی؛ فاجعه 2010 تکرار می‌شود؟
ایلنا / ۵ روز قبل / ورزشی
تیم ملی دوباره در آغوش مربی ایرانی؛ فاجعه 2010 تکرار می‌شود؟
حضور سرمربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی در 25 سال گذشته خاطرات خوبی در مقدماتی جام جهانی به همراه نداشته است
  جام جهانی 2022 قطر  تیم ملی فوتبال
در این فاجعه تلخ، همدردی بی‌معناست/ بیانیه خانه موسیقی به مناسبت سرنگونی هواپیمای اوکراینی
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
در این فاجعه تلخ، همدردی بی‌معناست/ بیانیه خانه موسیقی به مناسبت سرنگونی هواپیمای اوکراینی
هیئت مدیره خانه موسیقی ایران، در پیامی به مناسبت سرنگونی هواپیمای اوکراینی، خواستار آن شد تا همه مسئولان با دغدغه‌مندی و جدیت، به مطالبات ملی مردم که همانا ایجاد شفافیت، پاسخگویی و برخورد با عوامل پنهانکاری است، پاسخ داده شود.
  موسیقی  خانه موسیقی  نوازنده و آهنگساز  خواننده  سقوط هواپیمای اوکراینی
در ادامه کنش هنرمندان نسبت به جشنواره فجر؛ ۱۶ گروه بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» انصراف دادند
شفقنا / ۵ روز قبل / ...
در ادامه کنش هنرمندان نسبت به جشنواره فجر؛ ۱۶ گروه بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» انصراف دادند
شفقنا- ۱۶ گروه از ۱۸ گروه در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، از حضور در این رویداد انصراف دادند. پس از فاجعه سرنگونی هواپیمایی اوکراین در پی اصابت موشک و موجی از انصراف‌های هنرمندان از حضور در جشنواره تئاتر فجر، اکنون ۱۶ گروه از ۱۸ گروه در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی […]
  اصابت موشک به هواپیمای مسافربری  اعتراض هنرمندان  انصراف از جشنواره  انصراف هنرمندان از جشنواره فجر  تحریم جشنواره فجر  جشنواره فجر  سقوط هواپیما  واکنش هنرمندان به جشنواره فجر
فاجعه‌ زیست‌محیطی پسماندهای خلیج‌فارس
تابناک / ۵ روز قبل / ...
فاجعه‌ زیست‌محیطی پسماندهای خلیج‌فارس
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد: پسماندهای درون سواحل و دریاها در خلیج فارس در حال مبدل شدن به فاجعه ای زیست محیطی هستند.
عمق فاجعه سیل سیستان و بلوچستان بعد از فرونشست آب روشن می‌شود
ایرنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
عمق فاجعه سیل سیستان و بلوچستان بعد از فرونشست آب روشن می‌شود
استان‌ها - ایرنا - پژوهشگر اجتماعی و فعال مدنی در سیستان و بلوچستان با اشاره به وقوع سیل اخیر و خسارات شدید به این استان گفت: عمق فاجعه زمانی مشخص می‌شود که آب، فرونشیند.
  سیستان و بلوچستان  خسارت سیل  سیل  سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی
ضرغامی به شمخانی گفتم یک مسلمون نبود به مردم بگه حادثه مشکوک و مبهم است؟
دیدارنیوز / ۵ روز قبل / ...
ضرغامی به شمخانی گفتم یک مسلمون نبود به مردم بگه حادثه مشکوک و مبهم است؟
سید عزت الله ضرغامی با انتشار توییتی نسبت به نحوه اطلاع رسانی فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی اعتراض کرد.
ضرغامی: حتما باید آبروی رسانه‌ها می‌رفت؟
ایسنا / ۵ روز قبل / سیاسی
ضرغامی: حتما باید آبروی رسانه‌ها می‌رفت؟
سید عزت الله ضرغامی با انتشار توییتی نسبت به نحوه اطلاع رسانی فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی اعتراض کرد.
  عزت‌الله ضرغامی  سقوط هواپیمای اوکراینی
ورود فضولات حیوانی به بولاغلار فاجعه زیست محیطی است
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
ورود فضولات حیوانی به بولاغلار فاجعه زیست محیطی است
عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها گفت: ورود پسماندها و فضولات حیوانی به داخل رودخانه بولاغلار فاجعه زیست محیطی را رقم زده که با همکاری امور آب و شبکه بهداشت باید بساط این معضل برچیده شود.
  استانی-شهرستانها  فاضلاب شهری  مشکلات زیست‌محیطی
بیشترین ضربه حادثه سقوط هواپیما، ساده‌پندار فرض کردن مردم بود/ سرکوب اعتراضات به بی اعتمادی ها دامن می زند
رویداد 24 / ۵ روز قبل / سیاسی
بیشترین ضربه حادثه سقوط هواپیما، ساده‌پندار فرض کردن مردم بود/ سرکوب اعتراضات به بی اعتمادی ها دامن می زند
ناصر فکوهی استاد انسان شناسی دانشگاه تهران: آنچه در این فاجعه بیشترین ضربه را زد، نوعی پنهانکاری، یعنی ساده‌پندار فرض کردن مردم به عمد یا به سهو بود که در شرایط مدرن قابل تحمل نیست.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  سقوط هواپیما
کنکاش در زیر لایه‌های تراژیک سقوط بوئینگ ۷۳۷
فرارو / ۵ روز قبل / سیاسی
کنکاش در زیر لایه‌های تراژیک سقوط بوئینگ ۷۳۷
آنچه در این فاجعه بیشترین ضربه را زد، نوعی پنهانکاری، یعنی ساده‌پندار فرض کردن مردم به عمد یا به سهو، بود که در شرایط مدرن قابل تحمل نیست/ امروز دروغ گویی‌ها و پنهانکاری‌ها هر اندازه هم پیچیده باشند، به فاصله شاید چند روز و یا حتی چند ساعت بر روی شبکه‌های متفاوت اجتماعی و اینترنتی رو خواهند شد؛ بنابراین تفسیر من از این فاجعه آن است که بزرگترین اشتباه، عدم هماهنگی میان برنامه نظامی و موقعیت‌های مدنی در مدیریت بوده است/ وقتی کسی عزیزی را از دست بدهد، هر اندازه هم از خودش کار‌های خشن نشان دهد، یا برعکس یاس و نومیدی همه سعی می‌کنند درکش کنند نه اینکه جلوی خشم و غمش را به زور بگیرند مثلا با ترساندنش از مجازات.
  ناصر فکوهی  شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی  هواپیمای مسافربری اوکراین  ترامپ
ببینید | خبرنگار CNN: آمریکایی‌ها قادر نبودند جلوی این حملات موشکی ایران را بگیرند
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / فیلم
ببینید | خبرنگار CNN: آمریکایی‌ها قادر نبودند جلوی این حملات موشکی ایران را بگیرند
 خبرنگار CNN در گفت و گو با بخش خبری این شبکه تلویزیونی گفت: حمله ایرانی‎ها به پایگاه‌های آمریکایی (در عراق) بسیار بسیار دقیق و قابل توجه انجام شد. آمریکایی‎ها قادر نبودند جلوی این حملات (موشکی) را بگیرند. آنها (ایرانی‎ها) اطلاعات بسیار دقیقی درباره اهداف احتمالی در داخل پایگاه هوایی (عین الاسد) داشتند که این سیگنال و نشانه را ارسال می کند که ایرانی‎ها تحت تحریم های فاجعه آمیز اقتصادی به عنوان یک نیروی (نظامی) متعارف قدرتمند باقی مانده‌اند.
  حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد
فاضل‌میبدی: نحوه اطلاع‌رسانی درباره سقوط هواپیما بد بود
تابناک / ۵ روز قبل / ...
فاضل‌میبدی: نحوه اطلاع‌رسانی درباره سقوط هواپیما بد بود
یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه با مسببین فاجعه سقوط هواپیما باید برخورد قاطع شود، گفت: اشتباه بزرگی انجام شده ، نحوه اطلاع رسانی هم خیلی بد بوده است.
۱۸ ماه برنامه ریزی مخفیانه برای ترور سردار سلیمانی / رئیس CIA به شدت به دنبال انجام این عملیات بود
رویداد 24 / ۵ روز قبل / سیاسی
۱۸ ماه برنامه ریزی مخفیانه برای ترور سردار سلیمانی / رئیس CIA به شدت به دنبال انجام این عملیات بود
عملیاتی که ژنرال سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار داد، آمریکا را به سمت فاجعه جنگ با ایران سوق داد.
  ترور سردار سلیمانی  شهادت سردار قاسم سلیمانی
آتلانتیک: ترامپ فاجعه ساخت و خود در دام آن افتاد
مشرق / ۵ روز قبل / سیاسی
آتلانتیک: ترامپ فاجعه ساخت و خود در دام آن افتاد
دو مقام سابق آمریکایی معتقدند کاخ سفید با صدور دستور ترور ژنرال ارشد ایرانی، در دام تراژدی‌ای افتاده که خود آن را به وجود آورد.
موج انصراف و  استعفا؛ برخی هنرمندان از رویدادهای مختلف هنری کنار کشیدند
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فرهنگی و هنری
موج انصراف و استعفا؛ برخی هنرمندان از رویدادهای مختلف هنری کنار کشیدند
در پی بروز سانحه هوایی سراسر اندوه‌بار و تلخ پرواز تهران به اوکراین که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان ما شد، جامعه هنری ایران برای همدلی و همدردی با خانواده‌های جانباختگان با آنها همراه شده و هر یک در بیانیه‌هایی جداگانه از مسوولان خواستند رفتار، صادقانه‌تر و مهربان‌تری در قبال آنها که جگر گوشه‌های خود را در این رویداد از دست داده‌اند اتخاذ کرده و بار دیگر مطالبه خود را تکرار کردند که تشییع عمومی پیکر سوختگان این فاجعه در خیابان‌های اصلی شهرهای زادگاه برگزار شود.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
اینها طلسم‌شکن نیستند
[شهروند] شاگردان حمید استیلی با شکست تلخ مقابل کره‌جنوبی یه یک‌قدمی حذف از مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک رسیدند. یعنی حسرت حضور در مسابقات المپیک برای فوتبال ایران در آستانه 48ساله‌شدن است. در چنین وضعیتی واکنش مدیریت فوتبال ایران که با سیاست‌ و تصمیمات اشتباه خود عملا ضربات مهلکی به تیم المپیک در ‌سال و ماه‌های اخیر وارد کرد، چیزی نیست جز سکوت. تیم امید دیروز در شرایطی به مصاف کره‌جنوبی رفت که در بازی اول با ارایه یک فوتبال خوب با بدشانسی نتوانست مقابل ازبکستان به برتری برسد و به تساوی و گرفتن یک امتیاز رضایت داده بود. اما برای بازی دوم با کره درست است که همه قبول داشتند ایران کار بسیار سختی برای برنده‌شدن دارد اما به خاطر این نسل با استعداد و …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
هنر، عزادار «خطای انسانی»
گروه فرهنگ و هنر - روز شنبه، در پی تایید خطای انسانی در سقوط هواپیمای اوکراین تمام مردم کشور در شوکی عمیق فرو رفتند. گویا بار دیگر عزادار از دست رفتن 176 مسافر این پرواز شدند.سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین از روز نخست شوک عظیمی به مردم ایران وارد کرد، اما در کار بودن خطای انسانی در این فاجعه انسانی، دردی مضاعف بر درد قبلی بود! عکس‌های حساب‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی در همدردی با خانواده‌های قربانیان سیاه شد و تقریبا تمام کاربران در این فضا پست‌هایی در جهت ابراز همدردی منتشر می‌کردند. در این میان برخی هنرمندان، داوران از شرکت در جشنواره‌های گوناگون فجر انصراف دادند. ابراهیم حقیقی، دبیر دوازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر در اینستاگرام خود با نوشتن متنی،‌ انصراف خود از این جشنواره را اعلام کرد. …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
شماره مستقیم وزارت خارجه برای تماس بازماندگان هواپیمای اوکراینی
وزیر امور‏خارجه کشورمان در پیامی توئیتری شماره تماس وزارت امور‏خارجه را به منظور «مساعدت به بازماندگان» حادثه مورد هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی در ایران منتشر کرد.محمدجواد ظریف وزیر امور‏خارجه ایران در پی اعلام علل سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران در پیامی توئیتری نوشت: با عرض تسلیت و پوزش مجدد، به منظور مساعدت به بازماندگان فاجعه دردناک هواپیمای PS۷۵۲، وزارت امور‏خارجه خط تماس پاسخگوی شبانه‏روزی ۹۸۲۱۶۱۱۵۳۰۰۹ را برقرار و نمایندگی‏های ایران موظف به مساعدت به خانواده‏ها و آشنایان قربانیان هستند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
تاکید سردار سلامی بر مسئولیت نداشتن سپاه برای توقف پروازها
یک عضو هیئت رئیسه مجلس گفت که در جلسه غیرعلنی سردار سلامی فرمانده سپاه تاکید داشت که مسئولیت پروازهای مسافربری با سپاه نیست و لذا سپاه مسئول توقف این پروازها نیست.به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در توضیح جلسه غیرعلنی روز یکشنبه برای بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی درپی شلیک موشک به این هواپیما و درگذشت ۱۷۶ سرنشین آن گفت: حضور سردار سلامی در جلسه غیرعلنی نشان‌دهنده اهتمام مجلس به این فاجعه اسفناک بود. انتظار نمایندگان این بود که بیشتر به سوالات جواب داده شود اما فرصت طرح سوالات محدود بود. نمایندگان به قید قرعه در همان فرصت محدود به بیان توضیحاتی پرداختند که در بین آنها اعضای فراکسیون امید نبود چون نام آنها به قید قرعه بیرون نیامده بود. لذا عمده صحبت نمایندگان هم پیرامون تشکر از زحمات سپاه و تامین …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
اختتامیه جایزه مهرگان به تعویق افتاد
دبیرخانه جایزه مهرگان با اعلام همدردی با مردم ایران، برگزاری مراسم پایانی این جایزه را به تعویق انداخت.به گزارش ایرنا، دبیرخانه جایزه مهرگان ادب و مهرگان علم از به تعویق افتادن مراسم نهایی اهدای جایزه و اعلام برگزیدگان تا زمان مهیا شدن فضای مناسب برای برگزاری این‏گونه رخدادهای شوق‌انگیز خبر داد.دبیرخانه جایزه مهرگان شرایط پرالتهاب و سخت این روزها، وقوع حوادث ناگوار و مکرر، اندوه و ناخشنودی گروه بزرگی از مردم خصوصاً اهالی علم، ادبیات و هنر را مهم‌ترین دلیل این تصمیم اعلام می‌کند.علیرضا زرگر، مدیر جایزه مهرگان از سوی خود، هیئت‌های داوری جایزه مهرگان و اعضای دبیرخانه ضمن ابراز تاسف عمیق و اظهار همدردی با خانواده انسان‌های بی‌گناهی که از آبان‌ماه تا امروز به دلیل سوءتدبیر و خطاهای پی‌درپی جان‏شان …
استعفا در جشنواره تجسمی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
استعفا در جشنواره تجسمی
 دبیر و شماری از داوران رشته‌های گوناگون دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از داوری در جشنواره استعفا کردند. مسائل انسانی بر هنر ارجحیت دارد داوران بخش عکس جشنواره نخستین گروهی بودند که استعفای خود را اعلام کردند. در بیانیه داوران بخش عکس به امضای سیف‌الله صمدیان، کیارنگ علایی، شهریار توکلی آمده است: «در همدلی با قربانیان فاجعه اخیر و درک شرایط اجتماعی و حال عمومی جامعه انسانی و فرهنگی، ما دبیر و هیأت داوران بخش عکس دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به‌عنوان هنرمندانی مستقل که با هدف تداوم …
نصف مجلس رد شد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
نصف مجلس رد شد
فرزانه آئینی - خبر‌نگار دیروز، روز اعلام احراز صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس بود و فرقی نمی‌کرد که نمایندگان در صف احراز صلاحیت شده باشند یا در خیل ناراضیان و گلایه‌مندان رد صلاحیت شده. آنها دیروز چنان درگیر و پیگیر خبرهای احراز صلاحیت‌هایشان بودند که از پرداختن اساسی و دارای نتیجه به موضوع روز کشور یعنی فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی و شوک مردمی بابت چگونگی وقوع این حادثه بازماندند و نشست غیرعلنی‌شان که در این‌باره برگزار شده بود بدون دستاورد خاصی برای مجلسی‌ها پایان یافت. پیامک‌های جسته …
هشدار! سلامت نسل‌آینده در‌خطر‌است
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
هشدار! سلامت نسل‌آینده در‌خطر‌است
لیلی خرسند _ روزنامه نگار از فاجعه می‌گویند، فاجعه‌ای که نسل آینده را تهدید می‌کند، کودکان امروز را. کودکانی که به جای بازی در کوچه و پارک‌ها، پای تلویزیون نشسته‌اند، گوشی به‌دست یا دنبال بازی‌های جدید می‌گردند یا پست‌های جدید اینستاگرام را تماشا می‌کنند. شهر ناامن، همه را در خانه‌ها حبس کرده. ماندن در خانه شاید برای آنهایی که کودکی‌شان روی درخت‌ها و دیوارها گذشته، روزشان با بازی شب شده، عواقب وحشتناکی نداشته باشد اما برای کودک امروز که از هر حرکتی منع می‌شود تا همسایه‌ای آزرده نشود، مدرسه فقط …
واکنش هنرمندان به فاجعه هواپیمای اوکراین ادامه دارد؛ رفیعی: شمعی برای جانباختگان روشن می‌کنم
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فرهنگی و هنری
واکنش هنرمندان به فاجعه هواپیمای اوکراین ادامه دارد؛ رفیعی: شمعی برای جانباختگان روشن می‌کنم
هنرمندان هم مانند سایر اقشار جامعه، این روزهایشان را با سؤال‌های فراوان پشت سر می‌گذارند و از همدردی با بازماندگان می‌نویسند. آنهایی که حضوری فعال در شبکه‌های اجتماعی دارند، در صفحات شخصی‌شان به این موقعیت واکنش نشان می‌دهند و گروهی دیگر نیز همچنان از مسیرهای رسمی فعالیت می‌کنند و نوشته‌هایشان را در اختیار خبرگزاری‌های رسمی کشور می‌گذارند. آنچه در این میان جالب‌ توجه است، پررنگ شدن نهادهای صنفی در این میان است.
معمای کروز مرموز؛  مطرح شدن رویت چند موشک کروز بر روی رادار همزمان با پرواز بوئینگ اوکراینی تا چه حد محتمل است؟
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
معمای کروز مرموز؛ مطرح شدن رویت چند موشک کروز بر روی رادار همزمان با پرواز بوئینگ اوکراینی تا چه حد محتمل است؟
در پی انتشار خبر سرنگونی اشتباهی هواپیمای اوکراینی توسط پدافند هوایی ایران، سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این باره توضیحات مبسوطی داد و برای اولین بار، ابعاد ناگفته این فاجعه را در تلویزیون برای مردم مطرح کرد. حاجی زاده در بخشی از گفته هایش از اعلام شلیک موشک کروز آمریکایی به سمت کشور توسط شبکه پدافندی گفت، اعلامی که در دو مرحله هم تاکید می شود موشک های کروز در مسیر هستند.
بیانیه دولت در خصوص وقایع اخیر کشور
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
بیانیه دولت در خصوص وقایع اخیر کشور
هیئت دولت در بیانیه ای، با ابراز تأسف عمیق نسبت به فاجعه شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، خود را در غم خانواده‌های داغدار شریک دانسته و به ملت بزرگ ایران، به مناسبت از دست دادن فرزندان خود که برخی از آنان از دانشجویان و چهره‌های علمی ملت بوده‌اند، تسلیت گفت.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  بیانیه دولت
بیانیه هیات دولت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ تشکیل کارگروه برای رسیدگی به حادثه
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
بیانیه هیات دولت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ تشکیل کارگروه برای رسیدگی به حادثه
هیات دولت در بیانیه ای، با ابراز تأسف عمیق نسبت به فاجعه شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، خود را در غم خانواده‌های داغدار شریک دانسته و به ملت بزرگ ایران، به مناسبت از دست دادن فرزندان خود که برخی از آنان از دانشجویان و چهره های علمی ملت بوده اند، تسلیت گفت.
وزارت‌خارجه باید از سفیر انگلستان عذرخواهی کند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
وزارت‌خارجه باید از سفیر انگلستان عذرخواهی کند
بازداشت سفارت انگلستان در تجمع اعتراضی مقابل دانشگاه امیرکبیر و واکنش‌های جهانی به آن توجه‌ها را از فاجعه سقوط هواپیما و واکنش‌های مردمی نسبت به آن منحرف کرد و برخی را به مقصود رساند.
ورزش سه / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ورزشی
هوادارانی که طاقت تماشای فاجعه را نداشتند! (عکس)
هواداران آستون ویلا تمایلی به تماشای ادامه نمایش فاجعه‌بار تیمشان مقابل منچسترسیتی نداشته‌اند.
خط تماس شبانه روزی برای مساعدت باخانواده های قربانیان حادثه هوایی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
خط تماس شبانه روزی برای مساعدت باخانواده های قربانیان حادثه هوایی
وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: به منظور مساعدت به بازماندگان فاجعه دردناک هواپیمای 752 PS، وزارت خارجه خط تماس پاسخگوی شبانه روزی برقرار کرد.
  محمدجواد ظریف  وزارت خارجه  ایران
نتانیاهو ایران را به دروغگویی در خصوص هواپیمای اوکراینی متهم کرد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
نتانیاهو ایران را به دروغگویی در خصوص هواپیمای اوکراینی متهم کرد
نخست وزیراسرائیل، بنیامین نتانیاهو ایران را به دروغگویی درمورد هواپیمای سرنگون شده اوکراین متهم کرد و به قربانیان این فاجعه تسلیت گفت.
واکنش مهدی یراحی به سانحه سقوط هواپیما
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
واکنش مهدی یراحی به سانحه سقوط هواپیما
مهدی یراحی با انتشار فوتوکلیپی از قربانیان فاجعه هواپیمای ایران-اوکراین در صفحه شخصی‌اش، یاد کشته‌شدگان را گرامی داشته است.