چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
مشهد
مشهد با معضل سرقت از دکل‌های برق مواجه نیست
۱۱ دقیقه قبل / استانی-اقتصادی / برق / دکل برق
مشهد با معضل سرقت از دکل‌های برق مواجه نیست
مدیر روابط ‌عمومی شرکت توزیع برق مشهد گفت: در شهر مشهد به دلیل استفاده از کابل‌های خودنگهدار با معضل سرقت از دکل‌ها و سرقت برق مواجه نیستیم.
۱ ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمای مشهد ـ چابهار در فرودگاه زاهدان
مدیرکل فرودگاه بین المللی شهدای زاهدان گفت: ساعت ۱۱:۲۵ دقیقه امروز پرواز مشهد- چابهار به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه زاهدان شد.
۱ ساعت قبل
پول ما در جیب دیگران
می‌گویند آن‌کس که به حج می‌رود باید استطاعت مالی داشته باشد. این استطاعت یا همان توانایی مالی یعنی آن فرد بیش از هزینه‌های عادی زندگی، دارای درآمدی باشد که بتواند به حج برود و برگردد و در زمان سفر، نه خودش و نه آنهایی که برای گذران زندگی، وابسته به توانایی اقتصادی او هستند در مضیقه و تنگنا نیفتند. البته این تعریف با توجه به امکاناتی که امروز برای سفر هست تغییر کرده، چراکه در گذشته، سفر، آن هم سفر حج، داستانی متفاوت از امروز داشت و آن‌کس که قصد حج می‌کرد، ممکن بود بعد از ایام حج به مکه برسد و برای همین تا سال بعد که دوباره ایام حج گذاشتن برسد، همان‌جا می‌ماند و گاهی چند سال دیگر هم می‌ماند که از نو، حج بگذارد و این استطاعت برای آن بود که در این مدت، …
۱ ساعت قبل
این عاقبت وطن‌پرستی است
محمدتقی‌خان پسیان به سال 1270ش در محله سرخاب تبریز دیده به جهان گشود. او ضمن فراگیری دروس اولیه متداول با تحصیل در مدرسه نظامی به درجه سروانی رسید و در فرماندهی نیروهای ژاندارمری مشغول به خدمت شد. کلنل بعدها به آلمان عزیمت و با دیدن دوره هوانوردی نام خود را به عنوان اولین خلبان ایرانی در تاریخ ثبت کرد. به پاس موفقیت در ماموریت همدان، از وزارت جنگ مدال طلای نظامی گرفت. کلنل در استان پرآشوب مشهد عهده‌دار ماموریتی سنگین و دشوار می‌شود. به گفته پسیان «اشرار نامی خراسان که با اردوهای دو، سه هزار نفری و مخارج گزاف دستگیری‌شان ممکن نبود دستگیر و به مجازات اعمال جنایتکارنه خود رسیدند و حل و تصفیه مسائل سرحدی، شروع به اصلاحات و شکل دادن به قوای نظامی از یادگارهای فراموش ‌نشدنی …
«شـاه چاقوکـش» قاتـل شد
۱ ساعت قبل / اخبار حوادث / قتل / نیروهای انتظامی / پلیس تهران / بروجرد
«شـاه چاقوکـش» قاتـل شد
جوان ۳۱ ساله معروف به «شاه» که به دلیل چاقوکشی در تهران تحت تعقیب بود، به اتهام قتل عمدی با چاقو در مشهد دستگیر شد.
۳ ساعت قبل
ساماندهی بازار دوم نازی‌آباد با طرح وی‍ژه انضباط شهری
شهردار منطقه۱۶ از ساماندهی بازار دوم نازی‌آباد در قالب طرح انضباط شهری با همکاری نیروهای انتظامی و اداره راهنمایی و رانندگی خبر داد. «پیمان پورنصر» با اعلام این خبر گفت: «از آنجا که ایجاد سدمعبر توسط اصناف و کاسبان در معابر و پیاده‌روها موجب اخلال در نظم عمومی و ترافیک، تصادف و نارضایتی شهروندان می‌شود، شهرداری منطقه اجرای طرح ویژه انضباط شهری را در خیابان شهید اکبر مشهدی و میدان بازار دوم نازی‌آباد در دستورکار قرار داده است.» وی با تأکید بر اینکه این طرح با هدف استمرار آرامش اجتماعی و انضباط شهری …
۳ ساعت قبل
40درصد شهرنشینان حاشیه‌نشینند
‌ مشکل حاشیه‌نشینی در شهر‌هایی مانند تهران، مشهد، اهواز، زاهدان و مانند آن به‌نظر غیرقابل حل می‌آید. در هر دهه شهرداری‌ها بخشی از مناطق حاشیه‌نشین را با کمک برخی قوانین به شهر متصل می‌کنند و با خیابان‌کشی و ایجاد انشعاب‌های رسمی برق و آب آنها را در گروه محلات شهری قرار می‌دهند‍؛ اما در مجاورت همین مناطق به سرعت حاشیه دیگری شکل می‌گیرد و مهاجران ساکن آن یک دهه بعد متقاضی پیوستن به شهر هستند. اگر این منطقه نیز ظاهر شهری پیدا کند و به محله‌ قبلی افزوده شود باز هم باید شاهد هجوم مهاجران و ساخته شدن حلبی‌آباد …
دروغ بچگانه جنایت آفرید
۳ ساعت قبل
دروغ بچگانه جنایت آفرید
«ما مادرت را کتک زدیم». این دروغ بچگانه از زبان پسر همسایه کافی بود تا جنایتی هولناک در یکی از محله‌های شمال شهر مشهد رقم بخورد. در جریان این جنایت پسر جوانی با ضربه کلنگ مردی 30ساله را به قتل رساند و متواری شد. به‌گزارش همشهری، صبح دیروز به قاضی کاظم میرزایی، کشیک جنایی مشهد خبر رسید جوانی 30ساله که از 2‌روز پیش به‌دلیل جراحت شدید در یکی از بیمارستان‌های مشهد بستری بود، جانش را از دست داده است. دلیل مرگ مرد جوان اصابت ضربه هولناک کلنگ بود و پزشکان هرچه تلاش کردند نتوانستند او را از مرگ نجات دهند. درگیری …
نرخ مصوب حق کمیسیون املاک در تهران و مشهد
۴ ساعت قبل / حق کمیسیون / خرید و فروش مسکن / مشاوران املاک
نرخ مصوب حق کمیسیون املاک در تهران و مشهد
سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، نرخ جدید تعرفه کمیسیون مشاوران املاک را اعلام کرد که بر اساس آن، از دو طرف معامله خرید و فروش مسکن، ۲۵ صدم درصد دریافت خواهد شد. نوشته نرخ مصوب حق کمیسیون املاک در تهران و مشهد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۸ ساعت قبل
درگیری بین مسافران و کارکنان دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی عراق در مشهد (فیلم)
مسافران و کارکنان دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی عراق در مشهد به علت ابطال پرواز و بازگشایی مجدد آن با قیمت دو برابر با هم درگیر شدند.
جزئیات نقص فنی در موتور بوئینگ 737 آسمان و فرود اضطراری هواپیما در زاهدان
۱۰ ساعت قبل / فرودگاه زاهدان / بوئینگ آسمان / حسن رضایی فر / مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی / 
جزئیات نقص فنی در موتور بوئینگ 737 آسمان و فرود اضطراری هواپیما در زاهدان
مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی گفت: بوئینگ 737 آسمان مسیر مشهد به چابهار به شماره پرواز 3929 امروز دچار نقص فنی در موتور شماره یک شد و خلبان ساعت 11:28 ‌به سلامت در فرودگاه زاهدان به‌صورت اضطراری فرود آمد‌.
جرم اول زندان مرکزی مشهد، سرقت است
۱۰ ساعت قبل
جرم اول زندان مرکزی مشهد، سرقت است
معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در پاسخ به ایسنا، گفت: در این دوران کرونایی، سرقت فراوان شده است، به‌طوری‌که جرم اول زندان مرکزی مشهد، سرقت است.
۱۰ ساعت قبل
صحنه جرم، ورود ممنوع
[مریم رضاخواه] کشف چهار جسد در مدت 10 روز در چهار استان گیلان، خراسان رضوی، مازندران و تهران معمای پیچیده‌ای را پیش‌روی  پلیس گذاشته است. جسد یک مرد در شفت، دو زن  در تهران و مشهد و یک کودک در ساری کلاف سردرگمی است که تیم‌های پلیسی کشور همچنان در حال تحقیق و بررسی روی این چهار پرونده هستند.
چهارشنبه پر سر و صدای مشهدی‌ها؛ از شروع تمرینات تا خرید جدید/ اردوی تمرینی شاگردان رحمتی، به زودی در تهران
۱۱ ساعت قبل / سید مهدی رحمتی / شهر خودرو
چهارشنبه پر سر و صدای مشهدی‌ها؛ از شروع تمرینات تا خرید جدید/ اردوی تمرینی شاگردان رحمتی، به زودی در تهران
شهر خودرویی‌ها از فردا قرار است دور جدید تمرینات خود را آغاز کنند تا مهیای حضور در لیگ بیستم شوند.
مشاغل آرامستان‌ها در گروه سخت و زیان‌آور قرار گرفت
۱۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / آرامستان / مشاغل زیان‌آور
مشاغل آرامستان‌ها در گروه سخت و زیان‌آور قرار گرفت
مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد از موافقت شورای عالی حفاظت فنی با کلیات الحاق گروه‌های شغلی کارکنان آرامستان‌های کشور به مشاغل سخت و زیان ‌آور گروه " ب " خبر داد.
مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد، مدیر کل حوزه شهردار شد
۱۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / شهرداری مشهد
مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد، مدیر کل حوزه شهردار شد
طی حکمی از سوی شهردار مشهد امیر عزیزی، مدیرعامل سابق آتش‌نشانی شهرداری مشهد به عنوان مدیرکل حوزه شهردار وامور هماهنگی مناطق شهرداری مشهد منصوب شد.
پرواز آسمان در فرودگاه زاهدان فرود اضطراری کرد
۱۲ ساعت قبل
پرواز آسمان در فرودگاه زاهدان فرود اضطراری کرد
مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: پرواز بویینگ ۷۳۷ هواپیمایی آسمان در مسیر مشهد به چابهار در فاصله ۱۰۰ مایلی به زاهدان به دلیل نقص فنی در فرودگاه بین‌المللی این شهر به زمین نشست.
ورودی کودکان کرونایی به بیمارستان ها افزایش یافت/ پیک جدید، بیشتر سنین پایین را درگیر می‌کند/  سندروم شایع در کودکان کرونایی
۱۲ ساعت قبل / کرونا / کرونا در کودکان / کووید۱۹ / پیک جدید کرونا / کودکان کرونایی
ورودی کودکان کرونایی به بیمارستان ها افزایش یافت/ پیک جدید، بیشتر سنین پایین را درگیر می‌کند/ سندروم شایع در کودکان کرونایی
اقتصادنیوز : رئیس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کودکان اکبر مشهد با بیان اینکه پیک جدید، بیشتر سنین پایین را درگیر می‌کند، نسبت به افزایش ورودی کودکان کرونایی به این بیمارستان هشدار داد.
مصوبه پرداخت پاداش درآمدی به کارکنان شهرداری ابطال شد!
۱۳ ساعت قبل
مصوبه پرداخت پاداش درآمدی به کارکنان شهرداری ابطال شد!
هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مقرره پرداخت پاداش درآمدی به کارکنان شهرداری مشهد و همچنین مقرره تمدید آن را باطل کرد.
هشدار: افزایش ابتلای کودکان به کرونا در پیک جدید بیماری
۱۳ ساعت قبل / ابتلای بیشتر کودکان / کرونای کودکان / کرونای کودکان در موج سوم کرونا / موج سوم کرونا / هشدار
هشدار: افزایش ابتلای کودکان به کرونا در پیک جدید بیماری
شفقنا- دکتر غلامرضا خادمی رییس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کودکان اکبر مشهد درباره وضعیت بیماران کرونایی در این بیمارستان بیان کرد: ورودی کودکان کرونایی به این بیمارستان در روزهای اخیر کمی بیشتر شده است. ما روزی چند ورودی در...
اجرای مجدد طرح تدریس شاهنامه در مدارس منتخب مشهد
۱۳ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / شاهنامه / شاهنامه خوانی / شاهنامه فردوسی / شهرداری مشهد / مشهد
اجرای مجدد طرح تدریس شاهنامه در مدارس منتخب مشهد
رئیس اداره رویدادها و فضاهای گردشگری شهرداری مشهد گفت: اجرای طرح تدریس شاهنامه در برخی از مدارس که سال تحصیلی گذشته اجرای آن عملی شده بود با بازخوردهای خوبی همراه بود و قرار است اجرای دوباره آن تا آبان امسال در صورت عقد قراردادها از سر گرفته شود.
احداث ۲ محور ریلی مهم شمال و جنوب کشور با همکاری شبکه بانکی و بازار سرمایه
۱۳ ساعت قبل
احداث ۲ محور ریلی مهم شمال و جنوب کشور با همکاری شبکه بانکی و بازار سرمایه
غفاری، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: سرمایه مورد نیاز احداث راه‌آهن شیراز به بوشهر و راه‌آهن گرگان – بجنورد – مشهد از طریق فاینانس داخلی و بازار سرمایه کشور تأمین خواهد شد.
دانشگاه نقش تربیتی خود را مدیون کانون‌های علمی و فرهنگی است
۱۴ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه / کانون‌های دانشجویی / کانون‌های دانشجویی برتر / انجمن های علمی / انجمن های علمی دانشجویی
دانشگاه نقش تربیتی خود را مدیون کانون‌های علمی و فرهنگی است
مدیر فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه به عنوان یک نهاد آموزشی نقش عمده‌ای در زمینه‌های تربیتی دارد که آن را مدیون بسترها و توانمندی‌هایی است که کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و تشکل‌های اسلامی در فضای دانشگاه ایجاد می‌کنند.
دستیابی به فناوری تولید نبات رژیمی کم کالری در مشهد
۱۴ ساعت قبل / مشهد / پژوهشکده علوم و صنایع غذایی
دستیابی به فناوری تولید نبات رژیمی کم کالری در مشهد
مشهد- ایرنا- رییس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در مشهد از دستیابی به فناوری تولید نبات رژیمی کم کالری برای نخستین بار در جهان خبر داد.
مهر خاموشی کرونا بر صنعت گردشگری
۱۴ ساعت قبل / مشهد / گردشگری / ویروس کرونا
مهر خاموشی کرونا بر صنعت گردشگری
مشهد _ شیوع ویروس کرونا آسیب شدیدی به صنعت گردشگری در خراسان رضوی واردکرد، این ضربه به حدی بود که بخش اعظمی از فعالان این حوزه با بیکاری روبه‌رو شدند.
افتتاح ۲ بازارچه گوهرسنگ در مشهد و تهران تا پایان سال ۹۹
۱۵ ساعت قبل
افتتاح ۲ بازارچه گوهرسنگ در مشهد و تهران تا پایان سال ۹۹
غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه افتتاح «بازارچه گوهرسنگ مشهد» تا اوایل آذر و «بازارچه گوهرسنگ تهران» تا ۱۵ اسفند امسال خبر داد.
مشکل آرد نانوایی‌ها کماکان باقی است
۱۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / نانوایی / آرد نانوایی
مشکل آرد نانوایی‌ها کماکان باقی است
رئیس اتحادیه نانوایان مشهد گفت: متاسفانه تعدادی از واحدهای آزاد ما که از سال ۹۸ سهمیه آرد برای آنان مشخص شده‌ و باید از سامانه خرید کنند، برای خرید سهمیه خود دچار مشکلاتی هستند و به طور مثال نانوایی‌هایی در سطح شهر وجود دارند که ۱۰ کیسه آرد برای پخت لازم دارند اما پنج کیسه سهمیه آرد به آنان تعلق گرفته ‌است.
نوشت افزار فروشان از آموزش‌وپرورش گلایه دارند؛ گرانی نخستین سرمشق تحصیلی امسال
۲۰ ساعت قبل
نوشت افزار فروشان از آموزش‌وپرورش گلایه دارند؛ گرانی نخستین سرمشق تحصیلی امسال
مشهد- بازار مشهد امسال به دلیل شیوع کرونا خالی از مسافر و مشتری بود و لذا بسیاری از اصناف که انتظار بازگشایی سال تحصیلی جدید را می‌کشیدند ظاهراً گرانی کالاهای موردنیاز دانش آموزان اجازه نداد تا روی خوش بازار برای آن‌ها نمایان شود.
انصراف ایران و کره جنوبی از خرید فولاد ترکیه/حراج خودروی کادیلاک توسط بنیاد مستضعفان
۲۲ ساعت قبل / اقتصاد ایران / ترکیه / فولاد / کره جنوبی / کشاورزی
انصراف ایران و کره جنوبی از خرید فولاد ترکیه/حراج خودروی کادیلاک توسط بنیاد مستضعفان
​اقتصادنیوز: مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات۸ مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: طلا باز هم گران شد، صادرات کمپرسی‌های ایران به رومانی واتصال مشهد با خط آهن به افغانستان
تصاویر: بازار فرش مشهد
۲۶ ساعت قبل
تصاویر: بازار فرش مشهد
بازار فرش مشهد یکی از قدیمی­‌ترین آثار تاریخی این شهر، که به همین خاطر در فهرست آثار ملی به عنوان اثری تاریخی به ثبت رسیده است. این بازار که در گذشته بخشی از بازار بزرگ مشهد بوده، امروزه در بافت تاریخی خودنمایی می‌کند. آثار و شواهد مکتوب نشان می‌دهد که این اماکن یکی از قدیمی‌ترین بازارهای ایران و مربوط به دوران قبل از تیمور است. در طی ساخت و سازهای گسترده‌ای که در چندین سال گذشته رخ داده، از بازار بزرگ و قدیمی مشهد در حال حاضر تنها بخش کوچکی از آن با نام بازار فرش مشهد به جای مانده است.
۲۷ ساعت قبل
صدور قبض رایگان برق از آبان ماه
سخنگوی صنعت برق گفت: نخستین قبض رایگان طرح برق امید، از ابتدای آبان ماه صادر می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه شرایط مصرف در کنتورهای هوشمند و مکانیکی قابل رصد است افزود: اطلاعات کم مصرف، خوش‌مصرف یا پرمصرفی مشترکان با پیامک ارسال می‌شود و اگر مشترکی مشمول تخفیف صددرصدی هم باشد با ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. وی با بیان اینکه هدف طرح برق امید، اصلاح الگوی مصرف و ایجاد حساسیت در انتخاب وسایل کم مصرف است گفت: الگوی مصرف تعیین شده برای برخورداری از برق امید در فصول گرم ۱۰۰ کیلو وات ساعت در ماه، و ۸۰ کیلو وات ساعت در ماه‌های غیرگرم و در مناطق عادی است که البته ۸۲ درصد مصرف‌کنندگان برق در مناطق عادی هستند. سخنگوی صنعت برق ادامه داد: الگوی مصرف تعیین شده در مناطق …
اولین بارش باران پاییزی در حرم مطهر رضوی
۳۱ ساعت قبل / حرم رضوی / مشهد / امام رضا(ع) / حرم امام رضا (ع) / بارش باران
اولین بارش باران پاییزی در حرم مطهر رضوی
فیلم اولین بارش باران پاییزی در حرم مطهر رضوی را مشاهده می‌کنید.
گلایه تند هنرپیشه قدیمی از مافیای سینما
۳۱ ساعت قبل / فریده دریامج / مشهد مقدس / احمد کاظم زاده / بچه مهندس / سریال تلویزیونی / سریال / تلویزیون / مافیا
گلایه تند هنرپیشه قدیمی از مافیای سینما
بازیگر سینما و تلویزیون گفت: متاسفانه برای حضور در سینما باید به محفل‌های خصوصی و شبانه بروید. سینما مافیای بزرگی دارد که اجازه حضور بازیگرانی همچون من را نمی‌دهد.
رودپارک سومین مجموعه بزرگ زیست محیطی مشهد است
۳۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی
رودپارک سومین مجموعه بزرگ زیست محیطی مشهد است
شهردار مشهد گفت: سه مجموعه اصلی زیست محیطی  تعریف کرده‌ایم که کوه‌پارک در ارتفاعات جنوب، بوم‌پارک در کشف‌رود و پروژه بوم‌پارک در کنار بزرگراه امام علی(ع) است.
واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن
۳۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی
واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه نکته‌ای که در نامه سازمان بازآفرینی وجود دارد، این است که ۲۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه و حتی مدیران خود را زیر سوال بردند، گفت: این نامه موارد حقوقی قابل خدشه‌ای دارد که به‌ زودی ما پاسخ آن را از طریق مدیریت شهری به شخص آقای وزیر خواهیم داد.
آغاز عملیات اجرایی احداث "رود پارک"
۳۲ ساعت قبل
آغاز عملیات اجرایی احداث "رود پارک"
آغاز عملیات اجرایی احداث "رود پارک" در مسیر کال چهل بازه مشهد، دوشنبه ۷ مهرماه با حضور مسئولان شهری آغاز شد.
بهای خدمات آرامستان‌های مشهد برای متوفیان زیر هفت سال نصف می‌شود
۳۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی
بهای خدمات آرامستان‌های مشهد برای متوفیان زیر هفت سال نصف می‌شود
با مصوبه امروز شورای شهر مشهد تعرفه بهای خدمات عمومی سازمان فردوس‌ها برای متوفیان هفت سال و زیر هفت سال نصف می‌شود.
مشهد بعد از تهران پیشروترین آتش‌نشانی را دارد
۳۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / روز آتش نشانی
مشهد بعد از تهران پیشروترین آتش‌نشانی را دارد
معاون شهردار مشهد گفت: شاید بتوانیم ادعا کنیم که بعد از تهران پیشروترین سازمان آتش‌نشانی را بین کلان‌شهرهای کشور داریم و حتی بعضی از امکانات مثل پلتفرم‌های ۷۲ متری که درواقع وارد چرخه عملیات شده در کشور بی‌نظیر است و نمونه‌اش  را نداریم.
ویدئو / قصه مشهدی «بمانه»
۳۳ ساعت قبل / منطقه خراسان رضوی / خانواده‌های شهدا / چهل سالگی دفاع مقدس / کروناویروس
ویدئو / قصه مشهدی «بمانه»
خراسان رضوی ۱۵ هزار شهید در دوران دفاع مقدس داشته است. دو تن از آنها، همسر و فرزند مشهدی «بمانه» هستند. پسر در سال ۱۳۶۵ و پدر هم یک سال بعد به شهادت رسیدند. تنها مفرِ دلتنگی‌های مشهدی بمانه، دیدار با دو شهیدش بود که شیوع کرونا، همین را هم به تعویقی چندماهه انداخت. کرونا موحب شد تا بسیاری از خانواده‌های شهدا برای مدت طولانی از دیدار مزار عزیزان خود محروم بمانند. پنجشنبۀ گذشته، نخستین روزی بود که مشهدی بمانه بعد از شش ماه توانست به دیدار همسر و فرزندش برود.
سالروز شهادت سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد
۳۶ ساعت قبل
سالروز شهادت سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد
روز ۷ مهر ۱۳۶۰ مصادف است با شهادت سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد در مشهد مقدس، آن شهید بزرگوار در دارالسلام حرم رضوی به خاک سپرده شد.
وزارت مسکن‌وشهرسازی قصد خارج شدن از طرح بازسازی اطراف حرم رضوی را دارد
۳۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / وزارت مسکن / بهسازی اطراف حرم رضوی / شورای شهر مشهد
وزارت مسکن‌وشهرسازی قصد خارج شدن از طرح بازسازی اطراف حرم رضوی را دارد
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: وزارت مسکن و شهرسازی باید پاسخگو باشد که چرا طی ۱۰سالی که مقرر بوده بافت اطراف حرم رضوی را اصلاح کند این کار  را به پایان نرسانده و حالا قصد دارد خود را از این طرح خارج کند.
نجاتیان: آتش نشانی سخت تر از کشتی است/ سرمربی تیم ملی یک فرصت هم به من نداد!
۳۷ ساعت قبل / اسماعیل نجاتیان
نجاتیان: آتش نشانی سخت تر از کشتی است/ سرمربی تیم ملی یک فرصت هم به من نداد!
آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران که به عنوان آتش نشان در مشهد مشغول به کار است، گفت: شغل آتش نشانی سخت تر از کشتی است چرا که باید جانمان را به خاطر مردم عزیزمان در دست بگیریم و به دل خطر بزنیم.
چیزهایی که در دانشکده مهندسی به شما نمی گویند!
۳۸ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد
چیزهایی که در دانشکده مهندسی به شما نمی گویند!
انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد سلسله جلساتی با عنوان "چیزهایی که در دانشکده مهندسی به شما نمی‌گویند" را برگزار خواهد کرد، و در آن به موضوعاتی فراتر از مطالب درسی خواهد پرداخت.
پایان‌نامه‌های دانشگاهی چه نقشی در حل چالش‌ حاشیه‌نشینی دارند؟
۳۸ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه / پایان نامه / پایان‌نامه‌های دانشجویی / حاشیه‌نشینی
پایان‌نامه‌های دانشگاهی چه نقشی در حل چالش‌ حاشیه‌نشینی دارند؟
عضو هیات علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: فاصله چشمگیری در میان دانشگاه و حوزه‌های تصمیم گیرنده کشور وجود دارد و خیلی اوقات در دانشگاه‌ها تحقیقاتی انجام می‌شود که نهادها از آن بی‌اطلاع هستند.
رژه ناوگان آتش‌نشانی مشهد
۳۸ ساعت قبل
رژه ناوگان آتش‌نشانی مشهد
رژه ناوگان خودرویی آتش‌نشانی مشهد، دوشنبه 7مهرماه به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی از محل کوه پارک مشهد آغاز و تا انتهای بلوار وکیل آباد ادامه یافت.
مرتضی کرمانی مقدم در کادرفنی فرشاد پیوس (عکس)
۳۸ ساعت قبل / سیاه جامگان(مشهد) / فرشاد پیوس (سرمربی) / دسته یک / مرتضی کرمانی مقدم (مربی)
مرتضی کرمانی مقدم در کادرفنی فرشاد پیوس (عکس)
بازیکن سابق پرسپولیس به جمع اعضای کادرفنی فرشاد پیوس اضافه شد.
نماهنگ زیبای "باغبون"
۳۹ ساعت قبل / چهل سالگی دفاع مقدس / دفاع مقدس / شهید / نماهنگ
نماهنگ زیبای "باغبون"
نماهنگ زیبای "باغبون" کاری از موسسه ماوا را به مناسبت هفته دفاع مقدس و با صدای گروه سرود رویش مشهد مشاهده می کنید.
بازگشت مربی ایتالیایی به شهر‌ خودرو منتفی شد
۴۱ ساعت قبل / سید مهدی رحمتی / تیم شهر خودرو
بازگشت مربی ایتالیایی به شهر‌ خودرو منتفی شد
مربی ایتالیایی تیم فوتبال شهر خودرو مشهد به این تیم باز نخواهد گشت.
عضو انجمن داروسازان ایران: واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها توزیع نشده است
۴۲ ساعت قبل
عضو انجمن داروسازان ایران: واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها توزیع نشده است
مشهد- ایرنا- عضو انجمن داروسازان ایران گفت: به رغم اعلام سازمان غذا و دارو تاکنون هیچ واکسن آنفلوآنزایی در بین داروخانه های کشور توزیع نشده است.
گرانی یا گران‌فروشی؟ مردم به دنبال جایگزینی برای گوشت
۴۴ ساعت قبل
گرانی یا گران‌فروشی؟ مردم به دنبال جایگزینی برای گوشت
مشهد- گرانی گوشت طی یک سال گذشته شیوه خرید بسیاری از مردم را تغییر داده تا آنجا که خانواده‌ها سعی می‌کنند تا با مصرف حبوبات جایگزین مناسبی برای مصرف گوشت پیدا کنند اما حالا با گرانی حبوبات این مصرف‌کنندگان نمی‌دانند که آیا امکان جایگزین کردن محصول دیگری برای حذف نخود و لوبیا دارند یا خیر.
۴۷ ساعت قبل
تبعات چند ناکامی؛ استقلال زیر و رو می‌شود!
حذف تلخ از لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر صدای هواداران معترض استقلال را در آورده است؛ آنها که بعد از شکست در فینال حذفی امیدوار به صعود تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان بودند حالا مدیرعامل باشگاه را سیبل کردند و تصمیمات یک‌ماه اخیر او را به باد انتقاد گرفتند. تیم فوتبال استقلال تهران در پایان یک سال عجیب و غریب و پر از اتفاق و حاشیه در شرایطی به کار خود در لیگ قهرمانان آسیا پایان داد که به نظر نمی‌رسید حریف ازبکستانی شنبه شب آن‌قدرها هم قدر و غیرقابل دسترس باشد. با این حال نمایش استقلال آن‌قدر ناامیدکننده و دور از انتظار بود که کمتر کسی از هواداران دو آتشه این تیم پیگیر پنالتی مسلم جمال الدین ماشاریپوف در دقایق پایانی بازی هستند که داور باید آن را به سود استقلال اعلام می‌کرد. استقلالی‌ها …
۴۷ ساعت قبل
فتح یامان داغی به یاد مدافعان سلامت
بانوی نجاتگر هلال احمر بر فراز قله ۲۵۰۰ متری یکی از بلندترین ارتفاعات شهر بجنورد و آشخانه ایستاد.فاطمه مرادی که لباس پرستاری را هم بر تن دارد همزمان با هفته دفاع مقدس به ارتفاعات یامان داغی استان خراسان شمالی صعود کرد.او گفت: تلاشی که امروز کادر درمانی و پرستاران در بیمارستان‌ها در مراقبت از بیماران مبتلا به «کرونا» می‌کنند، تکرار جلوه‌های ایثار و فداکاری است که سالیان قبل در دوران ۸ سال دفاع مقدس دیده‌ایم.نجاتگر جمعیت هلال احمر مشهد مقدس گفت: وظیفه تمام انسان هاست که یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را زنده نگه دارند.این آتش نشان داوطلب افزود: برای پاسداشت و احترام به شهدای مدافع سلامت باید فداکاری کرد و این فداکاری می‌تواند رعایت پروتکل‌های بهداشتی، …
۲ روز قبل
انزوای دانش‌آموزان خطرناک است
گروه اجتماعی| تعطیل‌ شدن مدارس و ادامه آموزش به صورت مجازی حالا شرایط متفاوتی را برای دانش‌آموزان پدید آورده است؛ شرایطی که کودکان و نوجوانان را از بستر اجتماعی مدرسه دور می‌کند و می‌تواند مسائل روحی و عاطفی برای آنها به وجود بیاورد. دکتر علی صاحبی، روانشناس و مدرس دانشگاه در سومین نشست «خیر و خرد» با بررسی چالش‌های پیش ‌روی دانش‌آموزان، توصیه‌هایی برای والدین برای گذر از این وضعیت ارایه کرد.  سومین نشست «خیر و خرد» با عنوان «تحصیل دانش‌آموزان در ایام کرونا: چالش‌ها و فرصت‌ها» در تاریخ یکم مهر 1399 در مشهد برگزار و با توجه به شیوع کرونا، این برنامه به صورت مجازی و پخش زنده در شبکه‌های اجتماعی …
۲ روز قبل
باشگاه استقلال در انتظار تغییرات گسترده
برای استقلال همه چیز خیلی زود به پایان رسید؛ کمی بعد از آغاز سوت نیمه دوم و ضربه‌ای که دردیوک از بین مدافعان استقلال به سمت دروازه این تیم شلیک کرد.به گزارش ورزش سه، تیم فوتبال استقلال تهران در پایان یک سال عجیب و غریب و پر از اتفاق و حاشیه در شرایطی به کار خود در لیگ قهرمانان آسیا پایان داد که به نظر نمی‌رسید حریف ازبکستانی امشب آنقدرها هم قدر و غیرقابل دسترس باشد. با این حال نمایش استقلال آنقدر ناامیدکننده و دور از انتظار بود که کمتر کسی از هواداران دو آتشه این تیم پیگیر پنالتی مسلم جمال الدین ماشاریپوف در دقایق پایانی بازی هستند که داور باید آن را به سود استقلال اعلام می‌کرد.استقلالی‌ها در این مسابقه یک تیم بی‌برنامه با شانه‌های افتاده و هضم شده در بازی حریف بودند. حریفی که شاید همین استقلال …
هشدار نظام پزشکی: از سفر به مشهد بپرهیزید
۲ روز قبل
هشدار نظام پزشکی: از سفر به مشهد بپرهیزید
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: در شرایط کنونی سفر به هر علتی باعث انتقال و شیوع ویروس کرونا خواهد شد لذا هموطنان در روز‌های منتهی به اربعین و دهه آخر صفر از سفر به مشهد بپرهیزند. وی افزود: تاکنون ۱۷ نفر از کادر بهداشت و درمان مشهد بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
خرید جدید قلعه‌نویی برای گل گهر +عکس
۲ روز قبل / ورزشی / فوتبال / گل گهر سیرجان / شهر خودرو
خرید جدید قلعه‌نویی برای گل گهر +عکس
بازیکن فصل گذشته تیم شهرخودرو مشهد به جمع شاگردان امیرقلعه‌نویی پیوست.
ششمین خرید ژنرال از مشهد رسید
۲ روز قبل / شهر خودرو / نقل و انتقالات 1399 / گل گهرسیرجان / سعید صادقی
ششمین خرید ژنرال از مشهد رسید
وینگر سرعتی فصل گذشته شهر خودرو خراسان با امضای قراردادی رسما به جمع شاگردان قلعه‌نویی اضافه شد.
نوازی: نکته مثبت رحمتی کار کردن با تیم‌های بزرگ است/ از نظر فوتبالی در آسیا عقب هستیم
۲ روز قبل / فوتبال / سید مهدی رحمتی / تیم شهر خودرو
نوازی: نکته مثبت رحمتی کار کردن با تیم‌های بزرگ است/ از نظر فوتبالی در آسیا عقب هستیم
مربی تیم فوتبال شهر خودرو مشهد گفت: در لیگ قهرمانان آسیا متوجه می‌شویم که حتی تیم‌های قدرتمند ایرانی از رقبای خود عقب هستند.
برگزاری دوره مجازی آموزش مقدماتی و پیشرفته اکسل
۲ روز قبل / فصلنامه انجمن علمی حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد / باشگاه دانشجویان ایسنا / نرم‌افزار اکسل / دانشگاه فردوسی مشهد
برگزاری دوره مجازی آموزش مقدماتی و پیشرفته اکسل
انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد دوره مجازی آموزش نرم‌افزار اکسل را برگزار می‌کند.
افتتاح رشته گردشگری و آتش نشانی در هنرستانها
۲ روز قبل / آتش‌نشانی / گردشگری / هنرستان
افتتاح رشته گردشگری و آتش نشانی در هنرستانها
رشته گردشگری برای اولین بار در یکی از هنرستانهای استان کرمان راه‌اندازی شد. این در حالیست که رشته تحصیلی آتش‌نشانی نیز در هنرستان کاردانش دخترانه مشهد رسما افتتاح شد.
انگیزه‌های درونی افراد در رشته‌ الهیات بسیار اثرگذار است 
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور 99 / دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی
انگیزه‌های درونی افراد در رشته‌ الهیات بسیار اثرگذار است 
عضو هیات علمی گروه الهیات دانشگاه فردوسی مشهد گفت: انگیزه‌های درونی افراد در رشته‌ الهیات بسیار اثرگذار است، اما موفقیت علمی در این رشته‌ها، شاید در حد ۲۰ تا ۳۰ درصد به انگیزه‌های درونی دانشجویان برگردد.
وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیونی شد
۲ روز قبل
وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیونی شد
طبق اعلام بانک مسکن، سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران ۶۰ درصد افزایش یافته و به ۴۰۰ میلیون تومان رسید. همچنین سقف تسهیلات مذکور در شهرهای بزرگ شامل کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه در پایان سال پانزدهم از ۲۱۰ میلیون به ۳۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. این میزان در مورد سایر نقاط شهری ۱۸۴ میلیون تومان بود که امسال در ترمیم صورت گرفته به ۲۹۰ میلیون تومان افزایش یافت.
شـور زنـدگی در آستانه صدسالگی
۲ روز قبل / همشهری محله / منطقه ۶ / همسایه / مهارت‌های زندگی / سالمندی
شـور زنـدگی در آستانه صدسالگی
وقتی حرف می‌زند انگار تاریخ معاصر ایران در مقابلم رژه می‌رود. ۹۷ سال پیش در مشهد به دنیا آمده و ۴۶ سال پیش، یعنی سال ۱۳۵۳ با درجه سرهنگی بازنشسته شده است.
فریادهای اعتراضی نمایندگان در مجلس/  هیات رئیسه تصمیمات خلق الساعه می گیرد/ این رفتارها را کنار بگذارید
۲ روز قبل / انتخابات / رئیس مجلس / صحن علنی / مشهد / نمایندگان مجلس
فریادهای اعتراضی نمایندگان در مجلس/ هیات رئیسه تصمیمات خلق الساعه می گیرد/ این رفتارها را کنار بگذارید
تعدادی از نمایندگان مجلس در تذکراتی از هیات رئیسه انتقاد کردند که چرا دستور کار انتخاب پنج نفر برای عضویت در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها را از دستور امروز مجلس خارج کرده است، انتقاداتی که برای دقایقی جو مجلس را متشنج کرد و با فریاد همراه بود.
برگزاری دومین رویداد گیم‌جم دانشگاه فردوسی مشهد
۲ روز قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه فردوسی مشهد / رویداد گیم جم / بازی رایانه‌ای
برگزاری دومین رویداد گیم‌جم دانشگاه فردوسی مشهد
انجمن علمی دانشجویی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه فردوسی مشهد دومین رویداد گیم‌جم را برگزار می‌کند.
کارایی «کارا» صدای دولتی ها را هم درآورد/ ۴ سال واکسن زدید جنجالش را علیه مجلس جدید می‌کنید؟/ تکذیب بمب‌گذاری در مجتمع تجاری مشهد
۲ روز قبل / روزنامه های کشور / اخبار ویژه روزنامه ها
کارایی «کارا» صدای دولتی ها را هم درآورد/ ۴ سال واکسن زدید جنجالش را علیه مجلس جدید می‌کنید؟/ تکذیب بمب‌گذاری در مجتمع تجاری مشهد
جنجال علیه واگذاری ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا به مجلس در حالی است که وزارت بهداشت هر ساله این کار را انجام می‌دهد.
می خواهم از شوهر دومم جدا شوم/ او زمانی با من ازدواج کرد که همسر اولش باردار بود
۲ روز قبل / طلاق / ازدواج
می خواهم از شوهر دومم جدا شوم/ او زمانی با من ازدواج کرد که همسر اولش باردار بود
زن ۳۸ ساله در حالی که بیان می‌کرد همه حق و حقوقم را می‌بخشم و همسرم را به خدا می‌سپارم تا حق مرا بگیرد، درباره سرگذشت خود به کارشناس اجتماعی کلانتری مشهد توضیحاتی ارائه داد.
قصاص و طناب دار سهم مجرم سابقه‌دار مشهدی شد
۲ روز قبل / استان خراسان رضوی / مشهد / حوادث ایران
قصاص و طناب دار سهم مجرم سابقه‌دار مشهدی شد
دیوان عالی کشور رای قصاص نفس مجرم سابقه‌دار معروف به «گرگ شهر» را تایید کرد و به این ترتیب وی پای چوبه دار می‌رود.
کریدور«کتای» مسیر جایگزین برای بد عهدی‌های ترکمنستان؛ دروازه ورود به آسیای میانه مسدود است
۲ روز قبل
کریدور«کتای» مسیر جایگزین برای بد عهدی‌های ترکمنستان؛ دروازه ورود به آسیای میانه مسدود است
مشهد- مرزهای ترکمنستان قریب به هفت ماه به بهانه کرونا بر روی تجار ایرانی بسته بود و لذا باوجود پاسخ مثبت به تمام درخواست‌های ترکمنستان و رفع تمام بهانه‌های از طرف ایران و رایزنی‌های متعدد اما همچنان اجازه عبور به خودروهای ایرانی داده نمی‌شود و لذا بسیاری از کارشناسان بر این باورند که باید مسیر جایگزینی اتخاذ کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •