سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
گاو دریایی
۵ روز قبل
حک کردن نام ترامپ بر بدن گاو دریایی!
مقامات حیات وحش و آبزیان ایالتی و فدرال آمریکا تحقیقات برای شناسایی و تعقیب قضائی عامل یا عاملین آزار یک گاو دریایی را که روی بدن آن کلمه ترامپ حک شده است، آغاز کردند. به گزارش فرارو، این گاو دریایی اولین بار هفته گذشته در رودخانه هوموساسا در نزدیکی شهرستان سیتروس ایالت فلوریدا مشاهده شد. این گاو دریایی از تیره تن موییان و راسته گاودریایی‌سانان، یکی از گونه‌های در حال انقراض است. برخی مقام‌های آمریکایی به آسوشیتدپرس گفتند به نظر نمی‌رسد این حیوان آسیب جدی دیده باشد و این کلمه روی جلبک‌هایی که روی پوست گاو دریایی رشد کرده بود تراشیده شده است. اما انتشار ویدئویی از این گاو دریایی باعث اعتراض‌های زیادی شد. این گاو دریایی در منطقه حفاظت شده در شمال تامپا زیست می‌کند. جریمه آزار حیوانات در این ایالت …
علف خوردن یک گاو در اعماق دریا + فیلم
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
علف خوردن یک گاو در اعماق دریا + فیلم
گاوهای دریایی کاملاً آبزی و گیاه‌ خوارند و بیشتر آنها بدون مو و اندام حرکتی در بخش عقبی بدن خود هستند. گاو دریایی با خانواده گاوماهیان از نظر شکل جمجمه و دُم تفاوت دارد. دم گاو دریایی پارویی‌ شکل و دم گاوماهی چنگالی است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
تمپا در قاب 4K
«تامپا / تمپا / Tampa» شهر و بندری در غرب ایالت فلوریدای آمریکا است. باغ بوش یکی از جاذبه‌های محبوب در منطقه تمپا شهر فلوریدا است. این پارک آفریقایی دارای انواع مختلف حیوانات عجیب و غریب است و مغرورانه ادعا می‌کند که یکی از بزرگترین باغ وحش آمریکای شمالی است. مرکز تماشای گاو دریایی الکتریک تمپا نیز در ساحل آپولو واقع شده است. یک نیروگاه محلی آب را گرم می‌کند و این موجودات عجیب شبیه گراز دریایی را جذب می‌کند. مناظر شگفت‌انگیزی از اقیانوس از روی پل معروف سان شاین اسکای وی قابل مشاهده است و این پل، یک شاهکار مهندسی زیبایی شناختی است. این پل در حقیقت بزرگراهی به طول 19 کیلومتر است که به صورت هلال روی خلیج تمپا قوس پیدا کرده است. تمپای را از نمای نزدیک در قاب 4K می‌بینید.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
کشف بقایای گاو دریایی ۲۰ میلیون ساله در پاناما
محققان به‌طور تصادفی بقایای گاو دریایی 20 میلیون ساله را در آمریکای مرکزی و در سواحل پاناما (بخش پاسیفیک) کشف کردند.