جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
آلودگی صوتی
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
عکس‌نوشت
خبرگزاری مهر با انتشار مجموعه عکس مستندی گزارش کرد: «انسان مدرن با ظهور انقلاب صنعتی گسترش شهرنشینی با انواع و اقسام آلودگی‌ها مواجه شده است. آلودگی هوا، آلودگی آب‌ها، آلودگی صوتی و... اما آن آلودگی که معمولا مورد غفلت قرار می‌گیرد آلودگی بصری یا دیداری است. آلودگی بصری در دراز مدت با ایجاد تغییرات مضر در محیط طبیعی باعث ایجاد ناراحتی ذهنی بیننده می‌شود. نمای ساختمان‌های زشت، سیم‌های برق، دیوارنوشته‌های نامتعارف، خطوط راهنمایی در هم و زشت خیابان‌ها، داربست‌ها، دیوارهای چرک و سیاه، به عنوان مصادیق آلودگی بصری شناخته می‌شود که با تاثیر منفی دیداری که بر انسان می‌گذارد در درازمدت باعث پریشانی ذهن و عدم لذت‌بردن از زیبایی حقیقی می‌شود».
وضعیت خطرناک آلودگی صوتی در ۱۹ نقطه تهران
تابناک / ۳ روز قبل / ...
وضعیت خطرناک آلودگی صوتی در ۱۹ نقطه تهران
بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، در ۱۹ نقطه، آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد.
تابناک / ۳ روز قبل / ...
این تصاویر آلودگی بصری دارد
انسان مدرن با ظهور انقلاب صنعتی گسترش شهر نشینی با انواع و اقسام آلودگی‌ها مواجه شده است. معمولاً آلودگی هوا، آلودگی آب‌ها، آلودگی صوتی به دلیل بروز و تأثیر جسمانی معمولاً بیشتر به چشم می‌آید و در صدر اخبار قرار می‌گیرند، اما آن آلودگی که معمولاً مورد غفلت قرار می‌گیرد آلودگی بصری یا دیداری است. آلودگی بصری در دراز مدت با ایجاد تغییرات مضر در محیط طبیعی باعث ایجاد ناراحتی ذهنی بیننده می‌شود. نمای ساختمان‌های زشت، سیم‌های برق، دیوار نوشته‌های نامتعارف، خطوط راهنمایی در هم و زشت خیابان‌ها، داربست‌ها، دیوار‌های چرک و سیاه، به عنوان مصادیق آلودگی بصری شناخته می‌شود که با تأثیر منفی دیداری که بر انسان می‌گذارد در دراز مدت باعث پریشانی ذهن و عدم لذت بردن از زیبایی حقیقی می‌شود. /ایمان حامی خواه -مهر
عکس / دیواری عجیب در تهران که با دیدنش سرگیجه می گیرید!
نامه نیوز / ۳ روز قبل / عکس
عکس / دیواری عجیب در تهران که با دیدنش سرگیجه می گیرید!
انسان مدرن با ظهور انقلاب صنعتی گسترش شهر نشینی با انواع و اقسام آلودگی‌ها مواجه شده است. معمولاً آلودگی هوا، آلودگی آب‌ها، آلودگی صوتی به دلیل بروز و تأثیر جسمانی معمولاً بیشتر به چشم می‌آید و در صدر اخبار قرار می‌گیرند اما آن آلودگی که معمولاً مورد غفلت قرار می‌گیرد آلودگی بصری یا دیداری است. آلودگی بصری در دراز مدت با ایجاد تغییرات مضر در محیط طبیعی باعث ایجاد ناراحتی ذهنی بیننده می‌شود. نمای ساختمان‌های زشت، سیم‌های برق، دیوار نوشته‌های نامتعارف، خطوط راهنمایی در هم و زشت خیابان‌ها، داربست‌ها، دیوارهای چرک و سیاه، به عنوان مصادیق آلودگی بصری شناخته می‌شود که با تأثیر منفی دیداری که بر انسان می‌گذارد در دراز مدت باعث پریشانی ذهن و عدم لذت بردن از زیبایی حقیقی می‌شود.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
احتمالا گوگرد منشا بوی نامطبوع تهران است
انتشار بوی نامطبوع و آلودگی صوتی در برخی مناطق تهران بار دیگر سلامتی شهروندان را به خطر انداخت.مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در خصوص انتشار بوی نامطبوع دیروز تهران گفت: احتمالا گوگرد منشا این بوی نامطبوع است.
آلوده‌ترین شهر کشور کجاست؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
آلوده‌ترین شهر کشور کجاست؟
صدا و سیما نوشت: اصفهان آلوده‌ترین کلانشهر کشور است.
  محیط زیست  آلودگی هوا  آلودگی آب  آلودگی صوتی  استان اصفهان
آلودگی صوتی ۱۷ نقطه تهران در وضعیت خطرناک
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
آلودگی صوتی ۱۷ نقطه تهران در وضعیت خطرناک
براساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاه‌های ثابت سنجش صوت در تهران، آلودگی صوتی در ۱۷ نقطه در مرحله خطرناک قرار دارد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
رویداد
آلودگی صوتی ۱۵ نقطه تهران در وضعیت خطرناک [شهروند]   آلودگی صوتی ۱۵ نقطه تهران در وضعیت خطرناک قرار دارد. براساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاه‌های ثابت سنجش صوت تهران، در ۱۵ نقطه از پایتخت آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد. تجریش، همت، میدان تهرانسر، نیروی هوایی، بزرگراه افسریه، حکیم، شهید گمنام، میدان نماز، میدان خراسان، بعثت، میدان الغدیر، آذری، منطقه ۱۸، تهرانسر گلها، ۱۵ منطقه‌ای هستند که آلودگی آنها از مرز ۷۰ گذر کرده و در وضعیت خطرناک است.  براساس این اطلاعات، آلودگی صوتی میدان الغدیر در منطقه ۱۸، از تمامی نقاط وضعیت خطرناک‌تری دارد. میدان المپیک، شهران، آریاشهر، توحید،‌میدان صنعت، میرداماد، هلال احمر، منطقه چهار و میدان بهار شاخص آلودگی صوتی وضعیت …
تولید یک ماده سبک برای رهایی از آلودگی صوتی خیابان‌ها
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فناوری
تولید یک ماده سبک برای رهایی از آلودگی صوتی خیابان‌ها
شرکت نیسان یک ماده آکوستیک سبک تولید کرده که با استفاده از آن در حریم خیابان‌ها و بزرگراه‌ها می‌توان جلوی آلودگی صوتی را گرفت.
  آلودگی صوتی  شرکت خودروسازی نیسان  نمایشگاه سی ای اس
تاکسی‌ پرنده هیوندای در 2028
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
تاکسی‌ پرنده هیوندای در 2028
شرکت هیوندای درحال بررسی ایده‌ای است تا بتواند وسایل‌ نقلیه هوایی طراحی و تولید کند. هیوندای به‌تازگی در یک همایش تجهیزات الکترونیک، طرح مفهومی یک تاکسی‌ پرنده را رونمایی کرد تا بتواند از آن در همکاری با شرکت «اوبر» برای حمل‌و‌نقل مسافران بهره ببرد. تاکسی هوایی مفهومی هیوندای قادر خواهد بود سرعتی برابر با 290 کیلومتر بر ساعت داشته باشد و بین 300 تا 600 متر از زمین فاصله بگیرد. به‌علاوه برد پرواز آن حدود 90 کیلومتر خواهد بود. نمونه‌های اولیه قرار است توسط خلبان‌ها کنترل و هدایت شوند اما در نسل‌های بعدی قرار است مجهز به فناوری خودران شوند. این وسیله‌نقلیه قرار است به جای یک ملخ بزرگ، دارای چند ملخک باشد تا به این ترتیب آلودگی صوتی آن کاهش یابد. هیوندای اعلام کرده است باتوجه به موانع و چالش‌های …
کاهش آلودگی صوتی در پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
کاهش آلودگی صوتی در پایتخت
بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، در حال حاضر فقط در ۷ نقطه، آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد.
  آلودگی صوتی  شهرداری تهران  شهر تهران
آلودگی صوتی منطقه 11 کنترل می شود!
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
آلودگی صوتی منطقه 11 کنترل می شود!
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ از ثبت داده های ۲۱۰ مرکز آموزشی و درمانی در فاز نخست اجرای طرح کنترل آلودگی صوتی این منطقه خبر داد.
صداهای مزاحم روی اعصاب تهرانی ها
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
صداهای مزاحم روی اعصاب تهرانی ها
هنوز کابوس آلودگی هوا، دست از سر تهران نشین‌ها برنداشته، زنگ خطر آلودگی صوتی در برخی مناطق پایتخت هم به صدا درمی‌آید. آخرین اطلاعات (دیروز) از ایستگاه سنجش آلودگی صوتی نشان می‌دهد 7 نقطه از تهران در وضعیت خطرناک قرار دارند. حکیم (75.5)، بزرگراه افسریه (73.4)، شهید گمنام (72.5)، تهرانسر گلها، (71.4)، همت (71.4) و آذری (70.1) به ترتیب 7 نقطه‌ای هستند که در نقشه‌ها به رنگ قرمز درآمده‌اند.
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه7 دی 98
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / فرهنگی و هنری
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه7 دی 98
بیانات رهبرانقلاب در جمع اعضای کنکره بزرگداشت شهدا،رزمایش دریایی ایران و چین و روسیه مقابل ائتلاف آمریکایی؛ آلودگی صوتی پایتخت و... از تیترهای مطبوعات امروز است.
  روزنامه چاپی  مطبوعات
پر شدن چوب خط آلودگی‌های پایتخت! آلودگی صوتی در ۱۱ نقطه از تهران به حد خطرناکی رسیده است
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
پر شدن چوب خط آلودگی‌های پایتخت! آلودگی صوتی در ۱۱ نقطه از تهران به حد خطرناکی رسیده است
فشار خون، انقباض رگ‌ها، رنگ‌پریدگی، مشکلت عصبی، افت دمای بدن، اختلال خواب، کاهش شنوایی و ده‌ها عارضه دیگر می‌تواند ناشی از آلودگی‌هایی باشد که این بار به جای دهان و بینی از گوش‌ها وارد بدن می‌شوند. بله سخن از آلودگی صوتی است. نوعی از آلودگی که شاید حتی آثار آن نسبت به آلودگی هوا یا خوراکی و آشامیدنی بیشتر باشد؛ اما کمتر به آن توجه می‌شود.
آلودگی‌هوا در کدام مناطق خطرناک‌تر است؟ | آلودگی صوتی هم در این ۱۱ نقطه خطرناک است
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
آلودگی‌هوا در کدام مناطق خطرناک‌تر است؟ | آلودگی صوتی هم در این ۱۱ نقطه خطرناک است
میانگین شاخص آلودگی هوا در حالی امروز ششم دی ماه روی عدد ۱۴۰ قرار دارد که در برخی از مناطق شاخص آلودگی از مرز ۱۸۰ رد شده است.
آلاینده‌‌های صنعت فولاد موجب بیماری‌های جسمی و روحی می‌شوند/ کارگران باید عوارض دردناکِ آلودگی صوتی را بدانند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
آلاینده‌‌های صنعت فولاد موجب بیماری‌های جسمی و روحی می‌شوند/ کارگران باید عوارض دردناکِ آلودگی صوتی را بدانند
ایلنا: مدرس مرکز HSE جنوب کشور و کارشناس حفاظت فنی و بهداشت کار، انواع آلاینده‌‌‌هایی را که در محیط‌های کار صنایع فولاد موجب…
  شهرام غریب  کارگران صنعت فولاد  ایمنی و بهداشت کار در صنعت فولاد
این ۱۲ نقطه در تهران دچار بحران آلودگی صوتی هستند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بهداشت و سلامت
این ۱۲ نقطه در تهران دچار بحران آلودگی صوتی هستند
بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، در ۱۲ نقطه، آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد.
  آلودگی صوتی  شهر تهران
برخورد شهرداری و پلیس راهور با هنجارشکنان امیرآباد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
برخورد شهرداری و پلیس راهور با هنجارشکنان امیرآباد
سد معبر و ایجاد آلودگی صوتی براساس قانون شهرداری، تخلف شهری محسوب می‌شوند و براساس مصوبات، برخورد با مسببان سد معبر با شهرداری و کاسبانی که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند با نیروهای پلیس راهور است. چند سالیست که اهالی محله امیر آباد با مزاحمت و آلودگی صوتی وانتی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و همسو نبودن شهرداری و راهور مانع حل این مشکل شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ...
اما و اگرهای «موتورسوار خوب»
گروه جامعه – محمد طحانی: اگر از بسیاری عابران و رانندگان خودروها سوال کنید که موتورسیکلت‌ها و موتورسوارها را به چه می‌شناسند، اغلب به صفت‌ها و توصیف‌های مثبتی بر نمی‌خورید. انواع بی‌قانونی، احساس ناامنی، خطر، آلودگی هوا، آلودگی صوتی و ... برخی از اصلی‌ترین چیزهایی است که مترادف نام موتورسیکلت به ذهن می‌رسد. در شرایطی که رفتارهای ترافیکی ایرانی‌ها به طور کلی برای هر بازدیدکننده خارجی عجیب و خطرناک است، آیا می‌توان امیدی به بهبود رفتارهای موتورسیکلت‌سواران و کاهش معضلات مربوط به آن‌ها داشت، آن هم در شرایطی که به دلیل شرایط مختلف کنترل آن سخت‌تر است؟از روزگاری که گوتلیب دایملر و ویلهلم مایباخ، دو مخترع آلمانی در سال 1885 دوچرخه موتوردارشان به نام «ریت‌واگن» با معنای نامتناسب «ماشین سواری» را به …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
جای خالی خلاقیت
گروه فرهنگ و هنر - خسته از ترافیک، آلودگی و هیاهوی شهر در خانه را باز می‌کند، روبه‌روی تلویزیون می‌نشیند، کیفش را به گوشه‌ای پرتاب می‌کند و تلویزیون را به امید لبخندی بی‌رمق روشن می‌کند؛ اخبار، سخنرانی، سریال غم‌انگیز و... دکمه‌های کنترل را می‌فشارد تا بلکه در شبکه‌ای برنامه‌ای طنز پخش شود و بتواند اینگونه کمی از آنچه در خیابان‌ها اتفاق می‌افتد فاصله بگیرد...یکی از بخش‌های رسانه‌های صوتی و تصویری عمومی برنامه‌های حوزه سرگرمی است؛ برنامه‌هایی که بتوانند مخاطب را پای تلویزیون بنشانند و کمی آنها را از تنش‌های روزمره دور کنند. این روزها گرچه گهگاه شاهد ساخت و پخش برنامه‌های طنز در صدا و سیما هستیم اما نسبت اینگونه محتواهای تولیدی به سایر برنامه‌ها بسیار اندک است. زمانی ساعت خوش، جنگ 77، پاورچین، …
سروصدا در کدام محلات تهران گوشخراش است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اجتماعی
سروصدا در کدام محلات تهران گوشخراش است؟
مهر نوشت: بر اساس اطلاعات ایستگاه های سنجش صوت در تهران ۹ نقطه از پایتخت در وضعیت قرمز صدا هستند.
  نیروی هوایی  مترو  آلودگی صوتی
تاثیرات آلودگی صوتی بر قلب و عروق و فشار خون
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اجتماعی
تاثیرات آلودگی صوتی بر قلب و عروق و فشار خون
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه بخشی از عوارض جسمانی آلودگی هوا مربوط به سیستم شنوایی نیست بلکه به سایر اندام‌های بدن مربوط می‌شود،تصریح کرد: آلودگی صوتی از سیستم قلب و عروق و فشار خون گرفته تا سیستم گوارش تاثیر می‌گذارد و اثرات روانی نیز در پی دارد.
  آلودگی صوتی
راهکارهای موثر بر کنترل آلودگی صوتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اجتماعی
راهکارهای موثر بر کنترل آلودگی صوتی
آلودگی صوتی نمود عینی ندارد اما از جمله فاکتورهایست که به شدت به سلامت جسم و روان آسیب می‌رساند.
  آلودگی صوتی  مقابله با آلودگی صوتی
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
اینفوگرافیک/ خطرات آلودگی صوتی برای سلامتی
سایت Firstpost در گزارشی، برخی عوارض ناشی از آلودگی صوتی برای سلامتی را تشریح کرده است. از جملۀ این عوارض می‌توان به مشکلات شنوایی، اختلالات خواب و نارسایی شناختی در کودکان خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و مشکلات سلامت روان ناشی از استرس اشاره کرد. در این اینفوگرافیک به چند خطر آلودگی صوتی برای سلامتی اشاره می‌کنیم.
عدم کاهش آلودگی صوتی موجب انقراض حیات وحش می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / علمی و آموزشی
عدم کاهش آلودگی صوتی موجب انقراض حیات وحش می‌شود
دانشمندان هشدار می دهند که عدم کاهش آلودگی صوتی ناشی از فعالیت‌های انسانی می‌تواند تداوم حیات بخش را به طور جدی به خطر بیندازد و موجب انقراض بسیاری از گونه های جانوری و پرندگان شود.
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
ماجرای سرقت دیواره‌های صوتی بزرگراه‌های تهران
رئیس پلیس تهران انگشت اتهام در خصوص سرقت دیواره‌های صوتی بزرگراه‌های پایتخت را به سوی پیمانکاران شهرداری نشانه رفت و گفت: این موضوع قبلا هم به شهرداری اعلام شده است.
  آلودگی صوتی تهران  دیوارهای صوتی تهران  رئیس پلیس پایتخت
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
در شهر
بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های ثابت سنجش صوت تهران، ۶ نقطه از لحاظ آلودگی صوتی در مرحله خطرناک هستند.
تهران ۶  نقطه خطرناک از لحاظ آلودگی صوتی دارد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / اجتماعی
تهران ۶  نقطه خطرناک از لحاظ آلودگی صوتی دارد
مهر نوشت: بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت تهران شش نقطه از لحاظ آلودگی صوتی در مرحله خطرناک است.
  آلودگی صوتی  شهر تهران  شهرداری تهران
سر و صداهایی که فشار خون را افزایش می‌دهد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / بهداشت و سلامت
سر و صداهایی که فشار خون را افزایش می‌دهد
محققان با بررسی ارتباط سطوح خطرناک نویز و بیماری‌های جسمی به این نتیجه رسیده‌اند که آلودگی صوتی محل کار باعث افزایش فشار خون می‌شود.
خطری که مدارس مجاوربزرگراه‌ها را تهدید می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
خطری که مدارس مجاوربزرگراه‌ها را تهدید می‌کند
یک کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: مدارسی که در مجاورت…
  آلودگی صوتی  مدارس  شرکت کنترل کیفیت هوای تهران
فیلم | این اسب غول پیکر هلندی ۵ هزار یورویی در ورزشگاه آزادی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / فیلم
فیلم | این اسب غول پیکر هلندی ۵ هزار یورویی در ورزشگاه آزادی
پلیس های اسب سوار برای دیدار امروز تیم ملی ایران و کامبوج در استادیوم آزادی مستقر بودند. اسب های جدید پلیس سواره نظام از نژاد فریزین هستند از بهترین نژاد اسب های تربیت شده هلندی که در تمام دنیا به عنوان اسب پلیس استفاده می شوند. این اسب ها نسبت به نژادهای دیگر از شهامت و ریلکسی خاصی برخوردارند و در برابر دود، آلودگی صوتی و گونه های آموزش دیده شان حتی برابر صدای انفجار وحشت نمی کنند. جالب اینکه در مقابل گونه های چند صد هزار یورویی اسب های زینتی، این اسب های فریزین قیمتی حدود ۵ هزار یورو دارند اما حضورشان نمایی زیبا به ورزشگاه آزادی داده بود.
  اسب  پلیس  ورزشگاه آزادی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
آموزش زندگی روی دوچرخه
دوچرخه، این وسیله نقلیه دوست‌داشتنی و بی‌دود که روزی فقط برای تفریح و بازی مورد استفاده قرار می‌گرفت حالا به یک وسیله نقلیه عمومی تبدیل شده که با چرخ‌هایش از روی ترافیک و آلودگی هوا عبور می‌کند. این وسیله در شرایط کنونی کلانشهر تهران تنها گزینه مناسب و کم‌هزینه برای کاهش بار ترافیک و میزان آلودگی هوا و صوتی است. در این میان اگر شهروندان به حقوق شهروندی عمل کنند و استفاده از آن را سرلوحه سبک زندگی‌شان قرار دهند، قطعاً سهم بسزایی در کاهش مشکلات شهری خواهند داشت؛ کاری که مریم معمار، بانوی دوچرخه‌سواری …