یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
تسهیلات کرونا
۶ ساعت قبل
نهادهای امنیتی هم برای نرخ ارز کمک کنند
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ واقعی ارز بسیار پایین‌تر از قیمت فعلی در بازار است و در روزهای آینده نرخ ارز کاهش می‌یابد از راه‌اندازی سامانه تلفنی بانک مرکزی برای پاسخگویی به درخواست‌های تسهیلات خرد خبر داد. عبدالناصر همتی در گفت‌وگوی زنده با برنامه «بدون تعارف» با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این فشار حداکثری را کنترل کنیم و فشار کمتری به مردم بیاید. وی درباره مدیریت بازار ارز گفت: سال 97 التهابات وحشتناکی در بازار ارز ایجاد شد که آن را مدیریت کردیم و شرایط خوبی را تا آبان 98 داشتیم و ثبات خوبی را شاهد بودیم که در نتیجه آن تورم نزولی شد. اکنون نیز تیم بانک مرکزی همان تیم است و قادریم ثبات را به بازار بازگردانیم. …
هر نوع تسهیلاتی مشمول مصوبه تعویق ۳ ماهه پرداخت اقساط به دلیل کرونا نیست
۸ ساعت قبل / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / تسهیلات
هر نوع تسهیلاتی مشمول مصوبه تعویق ۳ ماهه پرداخت اقساط به دلیل کرونا نیست
دبیر شورای هماهنگی بانک های استان کرمان گفت: هر نوع سررسیدی شامل مصوبه تعویق سه ماهه پرداخت اقساط به دلیل شیوع ویروس کرونا نبوده و تنها تسهیلات قرض الحسنه و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا شامل این بخشنامه خواهند بود.
۸ ساعت قبل
به بانک معرفی می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز بیست و یکم مردادماه روند معرفی متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه اجاره به ۱۹ بانک و موسسه اعتباری آغاز می شود گفت: در این مرحله تلاش این است که در کوتاه ترین زمان وام پرداخت شود.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: بخش زیادی از پالایش متقاضیان تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره انجام شده و متقاضیان طبق اعلامی که از قبل صورت گرفت بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود از روز ۱۴ مرداد نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کرده‌اند که این روند تا بیستم ادامه می‌یابد. از روز بیست و یکم معرفی افراد واجد شرایط را به بانک شروع می‌کنیم تا نسبت به تکمیل پرونده خود در بانک اقدام کنند.محمودزاده با بیان اینکه ۱۷ بانک و دو موسسه اعتباری برای پرداخت …
کرمانی‌ها از تسهیلات مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا استقبال نکرده اند
۸ ساعت قبل / کروناویروس
کرمانی‌ها از تسهیلات مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا استقبال نکرده اند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۴ هزار کارگاه در استان کرمان در سامانه "کارا" تاکنون ثبت نام کرده اند اظهار کرد: ۵۲ هزار کارگاه بیمه شده و با تعداد کارگاه هایی که کد بیمه ای ندارند، حدود ۱۰۰ هزار کارگاه می توانند در این ساماهن ثبت نام کرده اند که انتظار می رود در روزهای باقی مانده از این شرایط اختصاص یافته، بیشتر استفاده شود.
پیامدهای کرونا برای مسافر چهارم تاکسی‌ها
۱۸ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / کیف پول دیجیتال / مرتضی ضامنی / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری / دولت / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / تاکسی / قیمت تاکسی
پیامدهای کرونا برای مسافر چهارم تاکسی‌ها
تهران- ایرناپلاس- تاکسی‌ها جای مسافر چهارم را خالی می‌گذارند تا با ایجاد فاصله بین مسافران، احتمال شیوع کرونا در ناوگان حمل‌ونقل شهری کاهش یابد. با توجه به شیوع ویروس کرونا که موجب کاهش تقاضا برای تاکسی‌ها شده، دولت تسهیلات حمایتی در نظر گرفته است.
کردستان/وام حمایتی کرونا تا ۱۶۰ میلیون ریال نیاز به ضامن ندارد
۲۰ ساعت قبل
کردستان/وام حمایتی کرونا تا ۱۶۰ میلیون ریال نیاز به ضامن ندارد
بانک‌های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، پارسارگاد، اقتصاد نوین، سینا، شهر، حکمت و موسسه‌های کوثر و ملل بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات حمایت از کرونا تعیین شده‌اند.
ترنجستان شهدا در بحران مالی/ وعده تسهیلات ویژه ارشاد چه شد؟
۲۱ ساعت قبل / ترنجستان شهدا در بحران مالی / کتابفروشی / 40 میلیون بدهی / وزارت ارشاد / «محسن جوادی» معاون ف&#x
ترنجستان شهدا در بحران مالی/ وعده تسهیلات ویژه ارشاد چه شد؟
مدیر کتابفروشی ترنجستان شهدا ضمن گلایه از شرایط موجود بواسطه کرونا گفت: حدود 5 ماهی است قادر به تامین حقوق کارمندان و اجاره بهای فروشگاه نیستیم و شرایط نگران کننده است.
اعطای تسهیلات کرونایی به روستائیان در فارس
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان / فارس / مستمری‌بگیران
اعطای تسهیلات کرونایی به روستائیان در فارس
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس از اعطای تسهیلات به مستمری‌بگیران صندوق عشایری و افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند خبر داد و گفت: این مهم به عنوان یک ماموریت در دستور کار قرار گرفته است.
۳ روز قبل
رویکرد حمایتی بانک سینا در ارائه طرح های تسهیلاتی و خدماتی
مدیرعامل بانک سینا با سفر به استان خراسان رضوی، ضمن اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور، رویکرد این بانک را ارائه طرح های تسهیلاتی و خدماتی متنوع در راستای حمایت از هموطنان عزیز اعلام کرد.دکتر ایمانی در جمع همکاران منطقه خراسان با اشاره به تمهیدات بانک سینا در حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا گفت: با توجه ضرر و زیانی که طی ماه های اخیر به صاحبان کسب و کارهای مختلف در کشور وارد شده، این بانک در اجرای وظایف خود مبنی بر حمایت از این عزیزان، با همکاری بنیاد علوی دو طرح مواسات و مهرآفرین را اجرایی کرده است که طی آن به واجدین شرایط، وام قرض‫الحسنه پرداخت می‫شود.وی با بیان آنکه خدمت به مردم، جزو افتخارات بانک سیناست، افزود: این بانک همراستا با توسعه محصولات و خدمات و همچنین تامین زیرساخت …
۳ روز قبل
سه اشکال بسته نجات گردشگری
شیوع ویروس کرونا و درگیری بیش از اندازه بازار گردشگری در جهان موجب شد که سیاست‌گذاران این حوزه برای حمایت از فعالان آن اقداماتی را انجام دهند تا از ورشکستگی و تعطیلی مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری جلوگیری کنند. بازار گردشگری ایران نیز از همین رو دستخوش رکود جدی شد که همین امر به صاحبان کسب‌وکار‌های گردشگری آسیب‌های مالی قابل‌توجهی وارد کرد. سیاست‌گذاران بازار توریسم کشور نیز به منظور حمایت از فعالان این حوزه در کشور تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته‌‌اند. این تسهیلات به ازای هر پرسنل فعال در حوزه‌های مختلف گردشگری 16 میلیون تومان تعیین شده است که سود آن را 12 درصد در نظر گرفته‌اند. یکی از نکات مهم این تسهیلات حمایتی در کشور این است که تنها به صاحبان کسب‌وکارهایی تعلق می‌گیرد که پرسنلی را اخراج …
درخواست 513 میلیارد از سوی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه / پرداخت قطعی 41 میلیارد تسهیلات و 7.5 میلیارد حق بیمه
۳ روز قبل
درخواست 513 میلیارد از سوی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه / پرداخت قطعی 41 میلیارد تسهیلات و 7.5 میلیارد حق بیمه
البته توضیحات معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حاوی پاسخ شفاف به این پرسش نیست که آیا در نهایت رقمی از سوی نهادهای بالادستی مشخصاً برای جبران خسارات کرونا تخصیص یافته و اگر تخصیص یافته این رقم چه میزان است؟
مطالبه سند خانه برای ۶ میلیون تسهیلات؟!
۳ روز قبل / داریوش باقرجوان / بسته حمایتی دولت / رانندگان باری و حمل مسافر
مطالبه سند خانه برای ۶ میلیون تسهیلات؟!
باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری با بیان اینکه برخی بانک ها همکاری خوبی در پرداخت تسهیلات ۶ میلیونی به رانندگان دارند گفت: برخی بانک های دولتی برای پرداخت تسهیلات مصوب ستاد ملی کرونا درخواست سند خودرو و خانه می کنند.
کرونا کمر اصناف را خم کرد؛ افزایش ۳ برابری مواد اولیه اغذیه فروشان
۳ روز قبل / استانداری البرز / اتاق اصناف البرز / بهروز حصاری / وام کرونا / تسهیلات بانکی / اتحادیه اغذیه فروشان کرج / ابوالفضل دهقان
کرونا کمر اصناف را خم کرد؛ افزایش ۳ برابری مواد اولیه اغذیه فروشان
کرج- اغذیه فروشان یکی از پرآسیب ترین صنوف آسیب دیده از کرونا هستند که نه تنها به دلیل بوروکراسی سخت برای دریافت تسهیلات عطای آن را به لقایش بخشیده اند، بلکه اکنون با افزایش سه برابری مواد اولیه مورد نیاز خود شرایط سخت تری را می گذرانند.
ثبت نام ۴۷ هزار نفر برای دویافت تسهیلات کرونایی در آذربایجان غربی
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / تسهیلات کرونایی
ثبت نام ۴۷ هزار نفر برای دویافت تسهیلات کرونایی در آذربایجان غربی
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: ۱۲۰۳ میلیارد تومان اعتبار برای رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا در استان تخصیص یافته است.
چرا وام کرونایی بخش حمل و نقل پرداخت نمی شود؟
۴ روز قبل / وام کرونا
چرا وام کرونایی بخش حمل و نقل پرداخت نمی شود؟
با وجود تصویب و ابلاغ تسهیلات حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومانی ستاد مقابله با کرونا برای بخش‌های مختلف حمل و نقل و اینکه قرار بود در تیر ماه این تسهیلات پرداخت شود، تا خسارت‌های وارد شده به فعالان این حوزه در زیر بخش‌های هوایی، ریلی و حاده‌ای جبران شود، هنوز این تسهیلات پرداخت نشده و در پیچ و خم بانک‌ها گیر کرده است.
ربیعی: ۱۰ هزار میلیارد وام کرونایی پرداخت شد
۴ روز قبل / تسهیلات کرونایی / علی ربیعی / وام کرونا
ربیعی: ۱۰ هزار میلیارد وام کرونایی پرداخت شد
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت که این روزها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شده است، در پاسخ مکتوب به سوالی مبنی بر اینکه «علاوه بر ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی که به یارانه بگیران تخصیص داده شده، چه میزان از باقی مانده این تسهیلات هزینه شده است و چه مقدار از آن صرف کمک به کسب و کارها شده است و بازپرداخت وام هایی که به کسب و کارها داده شده از چه تاریخی آغاز می شود و آیا پیش بینی شده که تا پایان امسال چه مقدار از این تسهیلات برمی‌گردد؟»، گفت: تاکنون درخواست مبلغ ۱۰۳ هزار و ۵۷ میلیارد ریال در قالب تسهیلات از سوی بنگاه‌های ثبت نام شده، تخصیص شده است.
درخواست ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای کسب و کارهای کشاورزی
۴ روز قبل / محمد خالدی / وزارت جهاد کشاورزی / ویروس کرونا / پرداخت تسهیلات
درخواست ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای کسب و کارهای کشاورزی
خالدی، مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰هزار میلیارد ریال درخواست تسهیلات مورد نیاز متقاضیان آسیب دیده از کرونا در بخش کشاورزی تا کنون از استان ها دریافت شده است.
تعریف بیش از 12 هزار فرصت شغلی در استان مرکزی/خبرنگاران مشمول تسهیلات کرونا می‌شوند
۴ روز قبل / کروناویروس / تسهیلات بانکی / واحدهای صنفی / استان مرکزی / استانی-اقتصادی
تعریف بیش از 12 هزار فرصت شغلی در استان مرکزی/خبرنگاران مشمول تسهیلات کرونا می‌شوند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: برای سال جهش تولید ایجاد ۱۲ هزار و ۵۵۵ فرصت شغلی در استان هدفگذاری شده است.
یک مقام مسئول:
خسارات کرونا به مشاغل بخش کشاورزی/ درخواست تسهیلات ۲۰ هزارمیلیاردی
۴ روز قبل
یک مقام مسئول: خسارات کرونا به مشاغل بخش کشاورزی/ درخواست تسهیلات ۲۰ هزارمیلیاردی
یک مقام مسئول گفت:۲۰ هزار میلیارد ریال درخواست تسهیلات مورد نیاز متقاضیان آسیب دیده از کرونا در بخش کشاورزی تا کنون از استان‌ها دریافت شده است.
شبکه بانکی زنجان پرداخت تسهیلات کرونایی را سرعت ببخشد
۴ روز قبل / فتح الله حقیقی / استانداری زنجان / اقتصاد مقاومتی
شبکه بانکی زنجان پرداخت تسهیلات کرونایی را سرعت ببخشد
زنجان- استاندار زنجان با بیان اینکه ۴۸۸ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان زنجان تخصیص یافته است، گفت: بانک‌ها نیز باید این تسهیلات را خیلی سریع و با کمترین مشکل پرداخت کنند.
آغاز ثبت نام اینترنتی وام اجاره از امروز سه شنبه
۴ روز قبل
آغاز ثبت نام اینترنتی وام اجاره از امروز سه شنبه
تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان، مدتی قبل در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد است.
۵ روز قبل
حمایت بانک آینده از شرکت‌های دانش‌بنیان؛ گامی در راستای «جهش تولید» و اشتغال
بانک آینده در راستای اولویت‌های خود، مبنی بر حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، افزایش تولید و اشتغال، برنامه‌های هدف‌مندی را در جهت تامین مالی شرکت‌های خرد و متوسط، در دست اقدام دارد.دستاورد حاصل از این رویکرد، پرداخت ۸۸ (هشتاد و هشت) فقره تسهیلات با رقمی بالغ بر ٧٠٠٠ میلیارد ریال طی سال ۱۳۹۸ به شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است. این بانک، هم‌چنین در طول همین مدت، بیش از ۴۰ (چهل) فقره ضمانت‌نامه با ارزشی بیش از یک هزار میلیارد ریال، با شرایطی مناسب برای شرکت‌های مذکور، صادر نموده است. بر اساس این مستندات، بانک آینده موفق شد به‌عنوان شریک استراتژیک صندوق شکوفایی و نوآوری، رتبه نخست همکاری با این صندوق طی سال ۱۳۹۸ را به خود اختصاص دهد.بانک آینده همچنین در سال ۱۳۹۹، مرحله سوم پرداخت تسهیلات با هدف حمایت از …
۵ روز قبل
فروش اوراق مشارکت، محرکی برای جذب نقدینگی
سعید معادی، معاونت شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در پاسخ به سوالی در مورد مهم‌ترین چالش‌های صنعت بانکداری و پرداخت معتقد است: تحریم، کرونا و کاهش سود سپرده‌ها منجر به خروج منابع از بانک‌ها شده است، فروش اوراق مشارکت، می‌تواند به محرکی برای تجهیز منابع شبکه بانکی کشور تبدیل شود.اقتصاد ایران بر مبنای بانک و فعالیت‌های بانکی قرار دارد، پس طبیعی است که چرخه محرک آن، بانک‌ها باشند. بنابراین، اگر شبکه بانکی شرایط مناسبی داشته باشد و چرخه فعالیت آن روی روال مشخصی طی شود، این امر تاثیر مثبتی بر اقتصاد می‌گذارد. اما اگر بانک‌ها با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه باشند، شرایط اقتصادی کشور نیز مختل می‌شود.تحریم و کرونااکنون اقتصاد و شبکه بانکی ایران، با معضلات مهمی مواجه هستند؛ نخست مساله تحریم که فروش نفت و …
۵ روز قبل
با مردم
   برای پرداخت قسط تسهیلات تبدیل تاکسی مهلت بگذارند با توجه به کاهش استفاده مردم از تاکسی به‌دلیل شیوع کرونا و نیز کاهش تعداد مسافر در هر بار سفر درون شهری، از مسئولان تقاضا داریم برای رانندگانی که از تسهیلات تبدیل تاکسی کهنه به نو استفاده کرده‌اند مهلت پرداخت و تنفس بیشتر قائل شوند. اکنون رانندگان تاکسی که تاکسی نو گرفته‌اند ماهانه بالغ بر 2میلیون تومان به‌عنوان قسط باید بپردازند که در این شرایط واقعا کار دشواری است و چه بسا رانندگان یا قادر به پرداخت قسط نباشند یا در خرج روزانه خود و خانواده و …
۵ روز قبل
طرح «بخشودگی جرایم» بانک مسکن تمدید شد
به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف مساعدت به مشتریان بانک مسکن، زمان اجرای طرح «میثاق» که با هدف بخشودگی جرایم بانکی اجرا می‌شود، تا پایان مردادماه تمدید شد. مالک آزادیان، رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن با اشاره به اینکه بانک مسکن نهایت مساعدت با مشتریان بدهکار را برای بخشودگی بدهی آنها بابت تاخیر در پرداخت بدهی دارد، گفت: طراحی طرح میثاق در سال گذشته با هدف حمایت از مشتریانی که به هر دلیل در یک مقطع زمانی موفق به بازپرداخت به‌موقع اقساط یا اصل تسهیلات خود نشده‌اند، صورت گرفت و این طرح از شهریور سال گذشته کلید خورد.
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
۵ روز قبل / تسهیلات وام ودیعه مسکن / ستاد ملی مبارزه با کرونا / محمود محمودزاده / مستاجران / وام ودیعه مسکن
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
حسن‌ روحانی، رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد، وام ودیعه مسکن با شرایط جدید در اختیار مستاجران قرار می‌گیرد. نوشته تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اعتصاب رانندگان اتوبوس های درون شهری ارومیه به کجا رسید؟
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / اتوبوسرانی / تسهیلات کرونایی / شهرداری ارومیه
اعتصاب رانندگان اتوبوس های درون شهری ارومیه به کجا رسید؟
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: مشکلات بیمه ای رانندگان اتوبوس درون شهری ارومیه برطرف می شود.
۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی کرونا به مشاغل در اردبیل پرداخت شد
۵ روز قبل / تسهیلات کرونا / پرداخت تسهیلات / قاسم رحیمی
۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی کرونا به مشاغل در اردبیل پرداخت شد
اردبیل - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: مبلغ ۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی کرونا به تعداد هزار و ۸۰۰ متقاضی پرداخت شد.
کسب و کارهای کشاورزی آسیب دیده از کرونا تسهیلات حمایتی دریافت می‌کنند
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / تسهیلات حمایتی کرونا / کشاورزان
کسب و کارهای کشاورزی آسیب دیده از کرونا تسهیلات حمایتی دریافت می‌کنند
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: کسب و کارهای اقتصادی کشاورزی آسیب دیده از شیوع کرونا از تسهیلات حمایتی سازمان جهاد کشاورزی برخوردار می‌شوند.
حمایت از کسب و کارها با اعطای وام‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بیمه بیکاری / ویروس کرونا / کسب و کارهای کوچک / سامانه کارا
حمایت از کسب و کارها با اعطای وام‌های کرونایی
تهران- ایرنا- نخستین راهکار برای مقابله با کرونا، تعطیلی کامل مشاغل بود که به دلیل تبعات منفی، دولت اقدام به اعطای تسهیلات ویژه کرونایی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا کرد، آن هم در زمانی که به دلیل تحریم و کاهش شدید فروش نفت، تحت فشارهای اقتصادی قرار داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
هدف تحمیل جنگ اقتصادی، هیجان‫زدگی و بی‌برنامگی در مدیریت کشور است
رئیس‌جمهوری با تبیین فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور گفت: بی‫تردید حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی کشور ‌باید مبتنی بر واقعیت‌های این عرصه بوده و نباید گرفتار تحلیل‌های غیر واقع‌بینانه برگرفته از بدبینی و سیاه‌نمایی باشد.حسن روحانی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز عید قربان درباره مسائل اقتصادی کشور و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در این حوزه، دربرگیرنده راهبردهای اصلی و کلان کشور و راهگشای سیاستگذاران اقتصادی دولت و تقویت کننده مدیران اقتصادی است. رئیس‌جمهوری تصریح کرد: واقعیت‌های اقتصادی کشور نشان دهنده آن است که با بهره‌گیری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی و هماهنگی میان همه ارکان کشور و انسجام در مدیریت و اجرای برنامه‌های هماهنگ …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت اقدام دارند
آذربایجان شرقی – فلاح: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت دارند تا نسبت به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۸ اقدام کنند. غلامرضا شریفی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اظهار کرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند.کسانی که اظهارنامه ندهند، نمی‌توانند از معافیت استفاده کنند وی افزود: معافیت مالیاتی برای صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی در عملکرد سال ۱۳۹۸، مبلغ ۲۵۸ میلیون ریال سالانه برابر ماده ۱۰۱ قانون …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
حرکت در مسیر جهش اقتصادی باید مبتنی بر واقعیت‌ها باشد
رئیس‌جمهوری با تبیین فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور گفت: «حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی کشور باید مبتنی بر واقعیت‌های این عرصه باشد و نباید گرفتار تحلیل‌های غیرواقع‌بینانه برگرفته از بدبینی و سیاه‌نمایی شود.» به گزارش ایرنا، حسن روحانی روز یکشنبه در یکصدوپنجاه‌و‌ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهار داشت: «رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در روز عید قربان درباره مسائل اقتصادی کشور و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در این حوزه، دربرگیرنده راهبردهای اصلی و کلان کشور و راهگشای سیاست‌گذاران اقتصادی دولت و تقویت‌کننده مدیران اقتصادی است.»رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «واقعیت‌های اقتصادی کشور نشان‌دهنده …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
برای دریافت تسهیلات کرونا اقدام کنید
استاندار تهران با دعوت از واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی برای دریافت تسهیلات کرونا از پرداخت 973میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به متقاضیان در استان تهران خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی‌بندپی در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدکنندگان اظهار داشت: «در شرایط شیوع کرونا 10هزار و 640میلیارد تومان تسهیلات کرونایی با سود 12درصد به استان تهران جهت حمایت از صاحبان تولید و فعالان صنعتی اختصاص پیدا کرده است.» او ادامه داد: «تاکنون در استان تهران 973میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است؛ البته با توجه به نامعلوم‌بودن وضعیت کرونا دوره تنفس سه‌ماهه این تسهیلات نیاز به بازنگری دارد که در این زمینه …
روی ترش مردم به تسهیلات کرونایی دولت/ چرا کسی این وام را دوست ندارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-اجتماعی / منطقه قم / تسهیلات کرونایی / قم
روی ترش مردم به تسهیلات کرونایی دولت/ چرا کسی این وام را دوست ندارد؟
وام حمایت از آسیب دیدگان کرونا، ویژگی یک وام حمایتی مناسب را ندارد و همین مهم موجب عدم استقبال از این وام شده است و این سیاست‌ حمایتی را تا کنون با شکست مواجه کرده است، تا جایی که در استان قم، تنها 10 درصد از کل مبلغ تخصیص‌یافته برای وام، تقاضا شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تسهیلات مالیات / مالیات سال 98
 تسهیلات برای مالیات سال ۹۸ مشاغل خُرد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم با توجه به محدودیت‌های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن‌ها در سال ۹۷ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده برای سال ۹۸ بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.
۹۷۳ میلیارد تومان به تولید کنندگان استان تهران تسهیلات کرونایی پرداخت شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانداری تهران / انوشیروان محسنی بندپی / پرداخت تسهیلات
۹۷۳ میلیارد تومان به تولید کنندگان استان تهران تسهیلات کرونایی پرداخت شده است
تهران- استاندار تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون۹۷۳ میلیارد تومان به تولید کنندگان استان تهران تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری / تسهیلات کرونایی / خراسان شمالی
ثبت نام ۴۶۳ نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه خراسان شمالی برای دریافت تسهیلات کرونا
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۴۶۳ متقاضی از خراسان شمالی برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.
۶۲ هزار واحد صنفی در استان همدان فعال است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سید سعید شاهرخی / فعالیت اصناف / استانداری همدان
۶۲ هزار واحد صنفی در استان همدان فعال است
همدان - استاندار همدان از پرداخت ۱۲۸ میلیاردتومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در این استان خبر داد و گفت: ۶۲ هزار واحد صنفی در استان همدان فعال است.
مهلت ثبت‌نام بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در لرستان تمدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-اقتصادی / تعاون کار و رفاه اجتماعی / سامانه کارا / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / همه علیه کرونا / همه با همه علیه کرونا
مهلت ثبت‌نام بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در لرستان تمدید شد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از تمدید ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تا ۱۵ مرداد خبر داد.
اعطای تسهیلات به ۴۶۲۸ کسب و کار آسیب دیده در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / خراسان شمالی / مشاغل آسیب دیده از کرونا / استانی-اجتماعی
اعطای تسهیلات به ۴۶۲۸ کسب و کار آسیب دیده در خراسان شمالی
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: تاکنون چهار هزار و ۶۲۸ کسب کار آسیب دیده از کرونا به منظور دریافت تسهیلات نام نویسی کرده اند.
واحدهای اقتصادی بوشهر ۹ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند/ آغاز به‌کار هیئت خبرگان بانکی و اقتصادی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / داریوش زراعتگر / تسهیلات کرونا / پیامد اقتصادی کرونا / بنگاه های اقتصادی
واحدهای اقتصادی بوشهر ۹ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند/ آغاز به‌کار هیئت خبرگان بانکی و اقتصادی
بوشهر- زراعت‌گر، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های بوشهر گفت: تاکنون ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی در راستای حمایت از واحدهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا در استان پرداخت‌شده است.
وام کرونایی ریلی‌ها در گیر و دار بانک عامل
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / کروناویروس / تسهیلات / حمل و نقل ریلی
وام کرونایی ریلی‌ها در گیر و دار بانک عامل
درحالی‌که پیش از این معاون شرکت راه آهن از تصویب ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای جبران خسارت وارد شده به شرکت‌های ریلی ناشی از شیوع ویروس کرونا خبر داده بود، به نظر می‌رسد این وام برای شرکت‌ها هنوز در گیر و دار بانک عامل قرار دارد و پرداخت نشده است.
بانک‌های عامل اردبیل در اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی سخت‌گیر نباشند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اعطای تسهیلات / تسهیلات اشتغال روستایی / تسهیلات کرونا / اکبر بهنامجو / استانداری اردبیل
بانک‌های عامل اردبیل در اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی سخت‌گیر نباشند
اردبیل- استاندار اردبیل گفت: بانک‌های عامل در اعطای وام‌های اشتغال پایدار روستایی و حمایت از آسیب دیدگان بیماری کرونا با رعایت دستورالعمل‌ها سخت‌گیر نباشند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
بانک‌ها اجازه ندهند گیرندگان تسهیلات پول ملت را صرف اموری غیر از تعهدشان کنند
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر لزوم سیاستگذاری صحیح بانک‌ها برای هدایت منابع به حوزه تولید، از مدیران عامل بانک‌ها خواست واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیلی را که در تملک می‌گیرند، فعال کرده و آن‌ها را وارد چرخه تولید کنند.به گزارش «ابتکار» به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی که برای بررسی مشکلات و مسائل نظام بانکی میزبان مدیران عامل ۱۲ بانک دولتی و نیمه دولتی و نماینده بانک‌های غیردولتی بود، از مدیران بانکی خواست که خودشان پیش از همه پیشگام در عرصه اصلاح نظام بانکی و پیگیری احقاق حقوق بانک‌ها باشند. رئیس قوه قضائیه با تقدیر از اقدامات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به محرومان و نیازمندان و گره‌گشایی از زندگی مردم به ویژه در ایام شیوع کرونا به آمار بالای متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج …
۸۳۰۰ پرونده درخواست تسهیلات به دلیل شرایط کرونا از سوی وزارت گردشگری تائید شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / کرونا / ولی تیموی / معاون گردشگری / کرونا / تسهیلات
۸۳۰۰ پرونده درخواست تسهیلات به دلیل شرایط کرونا از سوی وزارت گردشگری تائید شد
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بیش از 8300 پرونده درخواست تسهیلات از سوی وزارت گردشگری تایید شد و در اختیار شعب بانک‌های عامل قرار گرفت‌.
تاثیر شیوع کرونا بر صنف طلا/ تقاضای پرداخت تسهیلات ارزان
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
تاثیر شیوع کرونا بر صنف طلا/ تقاضای پرداخت تسهیلات ارزان
بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا و جواهر از حل مشکلات صنف طلا با پرداخت تسهیلات ارزان خبر داد.
گلایه رانندگان تاکسی شهر تهران از کندی روند پرداخت تسهیلات کرونا/ اقلام بهداشتی بسیار محدود توزیع شده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / الکل / ماسک / کرونا / رانندگان تاکسی / تسهیلات کرونا / توزیع اقلام بهداشتی میان رانندگان تاکسی
گلایه رانندگان تاکسی شهر تهران از کندی روند پرداخت تسهیلات کرونا/ اقلام بهداشتی بسیار محدود توزیع شده‌اند
ایلنا: جمعی از رانندگان تاکسی شهر تهران از کندی روند پرداخت تسهیلات کرونا به تاکسیرانان و پایین بودن تعداد دفعات توزیع وسایل اقلام بهداشتی، برای حفظ سلامتشان در…
پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۲ میلیونی ویژه کرونا به رانندگان تاکسی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۲ میلیونی ویژه کرونا به رانندگان تاکسی
مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌های کشور اظهارکرد: به‌دنبال شیوع ویروس کرونا بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهری جزو شاغلانی هستند که شدیدا در معرض ابتلا به این بیماری هستند و از این‌رو با تصمیمات اتخاذ شده، رانندگان این ناوگان در اولویت کمک‌های حمایتی و معیشتی قرار گرفتند.
وضعیت نامعلوم کرونا، مانع جدی استفاده تسهیلات کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / فرماندار قم
وضعیت نامعلوم کرونا، مانع جدی استفاده تسهیلات کرونا
فرماندار قم یکی از دلایل عدم استفاده بسیاری از مردم از تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا را نامعلوم بودن وضعیت این بیماری دانست.
تشکیل ۲۹۱۱ پرونده برای پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد
تشکیل ۲۹۱۱ پرونده برای پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل۲۹۱۱ پرونده برای پرداخت تسهیلات به واحدها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
بانک آینده
کسب‌وکارهایی که به ‌دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در فعالیت اقتصادی خود آسیب دیده‌اند، می‌توانند از تسهیلات حمایتی بانک آینده بهره‌مند شوند.بانک آینده با هدف کمک به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از همه‌گیری کرونا و به‌ منظور حفظ رونق اشتغال و جبران بخشی از خسارات عملیاتی واحدهای تولیدی کشور از 19/04/1399، نسبت به پرداخت تسهیلات به معرفی‌شدگان از طریق سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (کارا) اقدام کرده تا 07/05/1399، با اعطای 273 فقره تسهیلات حمایتی بیش از 41 میلیارد ریال پرداخت کرده است.
پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در ایام کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / تهران / امیرپویان رفیعی شاد / گردشگری
پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در ایام کرونا
آژانسداران در جلسه ای پیشنهاد کردند که بخش خصوصی گردشگری باید بتواند تسهیلات جدیدی پیشنهاد بدهد تا مردم بتوانند در ایام کرونا سفر ایمن داشته باشند.
پیگیر ارائه تسهیلات مالیاتی به اصناف هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ابراهیم درستی / اتاق اصناف ایران / ویروس کرونا
پیگیر ارائه تسهیلات مالیاتی به اصناف هستیم
عضو هیات رئیسه اتاق های اصناف ایران و تهران با یادآوری آسیب ۶۰ درصدی کرونا به کلیه صنوف کشور از پیگیری برای استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ مالیات برای ارائه تسهیلات مالیاتی به صنوف خبر داد.
اختصاص ۷۰۰ میلیارد تسهیلات بانکی برای جبران خسارت کرونا در لرستان
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اجتماعی / همه علیه کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / همه با همه علیه کرونا / کروناویروس
اختصاص ۷۰۰ میلیارد تسهیلات بانکی برای جبران خسارت کرونا در لرستان
استاندار لرستان از اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای جبران خسارت کرونا در استان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
۷۵ درصد جمعیت استان مشمول خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند
آذربایجان شرقی - فلاح: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در نشست تخصصی با حجت الاسلام میر تاج الدینی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۷۵ درصد جمعیت استان از خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخوردار هستند.به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی، حسین فتحی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان عضو شرکت های تعاونی هستند، خاطر نشان کرد: تعاون نقش مهمی در اقتصاد ایفا می کند که با برنامه ریزی در این حوزه به دنبال ایفای نقش بیشتر این بخش در اقتصاد کشور هستیم.وی جلب رضایت مردم را از مهم ترین برنامه های این اداره کل از خدمات قابل ارائه به مردم خواند و افزود: با وجود نیروهای متخصص و متعهد و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و منشور حقوق …
۶۰ درصد صنوف ایران به خاطر کرونا آسیب دیده اند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
۶۰ درصد صنوف ایران به خاطر کرونا آسیب دیده اند
ابراهیم درستی در خصوص تسهیلات اداره مالیات برای صنف های آسیب دیده از گسترش ویروس کرونا خبر داد.
سفته و برات الکترونیکی در راه است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دولت الکترونیک / سهام عدالت / فرهاد دژپسند / وزیر اقتصاد
سفته و برات الکترونیکی در راه است
وزیر اقتصاد گفت: باید خدمات الکترونیکی سفته، برات، تسهیلات و خدماتی را که در زمان حاضر مرتبط با اعتبارات و تسهیلات کرونا است و توسط بانک ملی ارائه می‌شود در آینده‌ای نزدیک به تمام بانک‌ها و برای همه تسهیلات و اعتبارات تعمیم داد. نوشته سفته و برات الکترونیکی در راه است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آغاز ثبت نام واحدهای متضرر بخش کشاورزی در سامانه کارا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-اقتصادی / جهاد کشاورزی
آغاز ثبت نام واحدهای متضرر بخش کشاورزی در سامانه کارا
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اعلام کرد که واحدهای تولیدی بخش کشاورزی آسیب دیده از کرونا به منظور دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کنند.
تشریح جزئیات پرداخت تسهیلات کرونا به مشمولان بیمه شده و فاقد بیمه
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عیسی منصوری / پرداخت تسهیلات کرونا
تشریح جزئیات پرداخت تسهیلات کرونا به مشمولان بیمه شده و فاقد بیمه
ایلنا: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: بر اساس آخرین آمارها، تعداد ۵۰۳ هزار واحد تاکنون در سامانه کارا ثبت نام کرده اند. از این…
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
۲۳هزار کسب و کار وام کرونا گرفتند
تعداد ۵۰۳ هزار واحد به شدت آسیب دیده از کرونا تاکنون در سامانه کارا ثبت نام کرده اند و ۱۲ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال تحت عنوان تسهیلات کرونا از سوی مؤسسات عامل پرداخت شده است.
تسهیلات کرونایی، کارگشای بنگاه‌های زیان دیده بوشهر
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کرونا / بوشهر / تسهیلات بانکی / اصناف / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تسهیلات کرونایی، کارگشای بنگاه‌های زیان دیده بوشهر
بوشهر- ایرنا- صاحبان بنگاه‌های اقتصادی زیان دیده از دوران قرنطینه و محدودیت‌های پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر، اقدام دولت در زمینه تصویب پرداخت تسهیلات حمایتی به این واحدها را بسیار کارگشا عنوان کردند، و خواستار افزایش میزان، تسهیل شرایط و سرعت گیری روند پرداخت این وام‌ها شدند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بانک رفاه / بانک رفاه کارگران / دژ پسند / وزیر اقتصاد
اظهارات وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از "نسخه الکترونیکی سفته" و "تسهیلات و اعتبارات دیجیتال"
باید خدمات الکترونیکی سفته، برات، تسهیلات و خدماتی که در حال حاضر مرتبط با اعتبارات و تسهیلات کرونا است و توسط بانک ملی ارائه می شود را در آینده ای نزدیک به تمامی بانک ها و برای همه تسهیلات و اعتبارات تعمیم داد.
آسیب کرونا به ۶۰ درصد صنوف کشور/ پیگیری جدی برای ارائه تسهیلات مالیاتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اصناف / ابراهیم درستی / اتاق های اصناف ایران
آسیب کرونا به ۶۰ درصد صنوف کشور/ پیگیری جدی برای ارائه تسهیلات مالیاتی
ایلنا: ابراهیم درستی از پیگیری جدی برای استفاده از تبصره ماده 100 مالیات برای ارائه تسهیلات مالیاتی به صنوف خبر داد.
جزییات اقدامات رفاهی دولت برای حمایت از خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی
جزییات اقدامات رفاهی دولت برای حمایت از خانواده‌ها
ایرنا نوشت: دولت برای کاهش تاثیر شیوع بیماری کرونا و بحران‌های ناشی از آن حمایت‌های نقدی و اعتباری همچون پرداخت تسهیلات به بیکاران، یارانه‌بگیران و تعویق در پرداخت اقساط تسهیلات برای خانواده‌ها را در نظر گرفت.
ظرفیت‌های یزد فراتر از تعهدات دستگاه‌ها در زمینه اشتغال است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-اقتصادی / استاندار یزد / کارگروه اقتصادی / اشتغال / تسهیلات کرونایی / کروناویروس
ظرفیت‌های یزد فراتر از تعهدات دستگاه‌ها در زمینه اشتغال است
استاندار یزد ضمن تاکید به این که ظرفیت‌های یزد فراتر از تعهدات دستگاه‌ها در زمینه ایجاد اشتغال است، دستور تسهیل روندها برای بهره‌گیری از تمام تسهیلات تخصیص یافته به استان را صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پرداخت وام ازدواج به ۳۳هزار نفر در بانک آینده
با انجام تقریبا ۱۰۰درصدی تعهدات بانک آینده، بیش از ۳۳هزار نفر با دریافت تسهیلات ازدواج از این بانک به خانه بخت رفتند.به گزارش روابط عمومی بانک آینده تاکنون بیش از ۳۳ هزار نفر از ثبت‌نام‌کنندگان از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج این بانک استفاده کرده‌اند.بنا بر این گزارش امسال با توجه به افزایش سقف پرداخت وام به ۵۰۰میلیون ریال و همچنین محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و با پرداخت بیش از ۲ هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج، نزدیک به صد‌درصد از تعهدات بانک آینده درپرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج انجام شده است.
وزیر اقتصاد: تعمیم خدمات الکترونیکی سفته، برات، تسهیلات و خدمات مرتبط با اعتبارات و تسهیلات کرونا به تمامی بانکها
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
وزیر اقتصاد: تعمیم خدمات الکترونیکی سفته، برات، تسهیلات و خدمات مرتبط با اعتبارات و تسهیلات کرونا به تمامی بانکها
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با توجه به تجربیاتی که از دهه هشتاد شمسی در اصلاح قانون تجارت و بحث اسناد الکترونیکی بویژه سفته و برات داشتیم، تحقق اقتصاد هوشمند را به عنوان یکی از محورهای برنامه های خود در وزارت اقتصاد قرار دادم. عده ای از دلسوزان، طرح این موضوع را بلند پروازانه ارزیابی می کردند اما بر این باورم که این یک ضرورت اجتناب ناپذیر و بهترین راه دسترسی به اهداف سند چشم انداز است.
فرصت کرونا برای هوشمندسازی اقتصاد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اقتصاد هوشمند / فرهاد دژپسند / کارآمدی دولت / ویدیوژورنال
فرصت کرونا برای هوشمندسازی اقتصاد
از نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال رونمایی شد.
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تسهیلات ودیعه مسکن / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن / وزارت راه و شهرسازی
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
دیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در مرحله اول پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تلاش شده تا ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر وام ودیعه مسکن دریافت کنند و از تاریخ مصوبه ستاد ملی کرونا که ۴ مرداد است اجاره نامه‌ها مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند. نوشته پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تسهیلات مقابله با کرونا به 260 شرکت دانش‌بنیان رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / کرونا / کرونا / دانش / تسهیلات / نوآوری / فناوری / دانش بنیان
تسهیلات مقابله با کرونا به 260 شرکت دانش‌بنیان رسید
شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و همچنین شتاب‌دهنده‌ها و مراکز فضای کاری اشتراکی از جمله بنگاه‌های اقتصادی هستند که از همه‌گیری شیوع ویروس کووید 19 آسیب دیدند. صندوق نوآوری و شکوفایی در سه مرحله به این مراکز تسهیلات مقابله با کرونا پرداخت کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •