سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
تصفیه خانه آب
یک واحد تصفیه خانه آبرسانی شهرهای «الف» مازندران بهره برداری می شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
یک واحد تصفیه خانه آبرسانی شهرهای «الف» مازندران بهره برداری می شود
ساری- مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: به زودی یک واحد تصفیه خانه اصلی آب سد البرز برای آبرسانی به شهرهای گروه «الف» در استان تکمیل و راه اندازی می شود.
۷۰ کیلومتر از خط انتقال آبرسانی شهرهای گروه الف احداث شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
۷۰ کیلومتر از خط انتقال آبرسانی شهرهای گروه الف احداث شد
بابل- حسین زادگان، استاندار مازندران با تاکید بر تسریع در ساخت تصفیه خانه آب شهرهای گروه الف گفت: تاکنون ۷۰ کیلومتر از خط انتقال آبرسانی احداث شده است.
سفر نوبخت به کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / افتتاحیه / محمدباقر نوبخت / کرمانشاه
سفر نوبخت به کرمانشاه
ایرنا - کرمانشاه - محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه چهارشنبه شب (2 مهر) به کرمانشاه سفر کرد. بازدید از پروژه های سرسرای ۶ هزار نفری شهر کرمانشاه، باغ موزه دفاع مقدس، تصفیه خانه آب کرمانشاه، افتتاح ۲ هزار و ۴۱ واحد مسکونی بازسازی شده ناشی از سیل شهرستان هرسین و حضور در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی در سرسرای شهدای دولت استانداری از جمله برنامه های او در روز پنج شنبه تاکنون بود.
تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس تعطیل نیست
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / تصفیه خانه آب / دریاچه چیتگر / تذکرات شورای شهر
تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس تعطیل نیست
مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: عدم فعالیت تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس را مطابق یک برنامه از پیش تعیین شده دانست.
۱۳۰ میلیارد تومان باشد، تصفیه‌خانه آب کرمانشاه دهه فجر افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / محمدباقر نوبخت / کرمانشاه / استانی-اقتصادی / تصفیه خانه آب
۱۳۰ میلیارد تومان باشد، تصفیه‌خانه آب کرمانشاه دهه فجر افتتاح می‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه تصفیه خانه آب شرب شهر کرمانشاه بازدید و در جریان روند احداث این پروژه قرار گرفت.
۳ روستا تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / استانی-اقتصادی / تصفیه‌خانه / آب شرب / استانی-شهرستانها
۳ روستا تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند
مدیر آبفا گلپایگان گفت: در سال جاری سه روستای دم آسمان، شادگان و فاویان با جمعیتی بالغ بر هزار و ۱۰۰ نفر از آب شرب سالم و بهداشتی تصفیه خانه گلپایگان برخوردار شدند، درحالیکه در سال گذشته ۹ روستای مجتمع زرنجان هم تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند.
تصفیه خانه آب شرب ملایر در پویش «هر هفته-الف-ب-ایران» افتتاح خواهد شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
تصفیه خانه آب شرب ملایر در پویش «هر هفته-الف-ب-ایران» افتتاح خواهد شد
همدان - ستوده؛ رئیس شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان همدان گفت: تصفیه خانه آب شرب ملایر به زودی در پویش «هر هفته-الف-ب-ایران» افتتاح خواهد شد.
بررسی موانع تکمیل تصفیه خانه آبادان توسط قالیباف
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف / استان خوزستان
بررسی موانع تکمیل تصفیه خانه آبادان توسط قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از تصفیه خانه شهید کشتکار شهر آبادان، بر رفع مشکلات و موانع این تصفیه خانه و بهبود موضوع آب رسانی به منطقه تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
عملکرد آبفا آذربایجان شرقی در سال جهش تولید بی نظیر و جهادی است
آذربایجان شرقی – فلاح: نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی و مدیرعامل آبفا مراغه، عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان را در سال جهش تولید در نوع خود بی نظیر و جهادی خواند. در ابتدای این دیدار صمیمی مدیرعامل شرکت آبفا استان ضمن تبریک انتخاب دکتر علیزاده بعنوان نماینده منتخب مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی، با ارائه گزارش کوتاهی از روند اجرای پروژه های در دست اقدام شرکت آب و فاضلاب مراغه خواستار تسریع جذب منابع مالی در خصوص روند اجرای احداث فاز سوم مدول تصفیه خانه فاضلاب مراغه، احداث مخزن زلال ساز پنج هزار مترمکعبی تصفیه خانه آب مراغه به منظور افزایش ظرفیت آب شرب شهرستان و همچنین اجرای عملیات توسعه و …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
از شتاب اجرای طرح های فاضلاب در شهرها تا اجرای مجتمع های آبرسانی در روستاها
اراک ـ کمال‌آبادی:‌ یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در تشریح عملکرد این شرکت طی دولت تدبیر و امید بیان نمود: این شرکت از ابتدای دولت یازدهم تا کنون با برنامه ریزی و حمایت دولت و تلاش و کوشش دلسوزانه کارکنان خود توانست فصل جدیدی را در ارایه خدمت به مردم قدرشناس استان مرکزی آغاز نماید.وی در ادامه افزود: در سایه حمایت و توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم، اجرای طرح های فاضلاب در شهرهای استان شتاب بیشتری گرفت و مجموعا 6 طرح بزرگ فاضلاب شامل ساخت تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای اراک، ساوه، تفرش، خمین، آشتیان و شازند به اجرا درآمد که تا کنون 3 تصفیه خانه به بهره برداری رسیده و امید است تا پایان دولت هم یک تصفیه خانه دیگر، به بهره برداری برسد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی …
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
آب شرب سنندج کاملا بهداشتی و از پاکترین آب های کشور است
محسن فتحی نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس در جریان بازدید از مجتمع تصفیه خانه آب سنندج گفت: آب شرب تصفیه خانه سنندج کاملا بهداشتی و از پاک ترین آب های کشور می باشد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در جریان این بازدید، محسن فتحی به همراه مدیران دستگاه های خدمات رسان از نواحی منفصل و نایسر بازدید کردند و شهروندان این نقاط مشکلات و نیازهای خود را در حوزه های مرتبط با این دستگاه ها به گوش مسئولان و همچنین نماینده مردم کردستان در مجلس رساندند.فتحی نماینده مردم کردستان در مجلس در این بازدید ها و در جمع مردم با تقدیر از تلاش های شرکت آبفا در ارائه خدمات به شهروندان بر ضرورت ارتقای این خدمات با هدف رضایتمندی بیشتر مردم نایسر و ننله تاکید کرد.وی در ادامه …
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
تامین آب 235 روستای کردستان پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام شد
از آغاز یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در کردستان، مشکل کمبود آب بیش از 43 هزار روستانشین برطرف شده است.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در شهرستان قروه در 138 روستا با 12995 اشتراک و 36579 نفر جمعیت مشکل کمبود یا افت فشار آب با راه اندزای و تجهیز چاه، اجرای خط انتقال و احداث ایستگاه پمپاژ حل شده است.در شهرستان کامیاران مشکل کمبود یا افت فشار آب 6 روستا با 1505 نفر جمعیت و 419 خانوار با شناسایی یک دهنه چشمه جدید، بهسازی یک دهنه چشمه، حفر چاه، اجرای 2850 متر خط انتقال، 1500 متر شبکه و نصب 34 فقره انشعاب و تکمیل مخزن تازه ساخت 100 مترمکعبی، برطرف شده است.در شهرستان دهگلان مشکل کمبود آب 15 روستا با 1067 اشتراک و جمعیت 2971 نفر با تنظیم شیر فلکه ها و آبرسانی سیار …
جنگل‌های زیبای حرا در خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
جنگل‌های زیبای حرا در خلیج فارس
درخت حرا در حقیقت یک تصفیه خانه آب‌شیرین‌کن طبیعی است و هنگام مد دریا تا گلوگاه در آب فرو می‌رود و با خاصیت تصفیه‌ای که در پوست این درخت وجود دارد، بخش شیرین آب دریا را جذب و نمکش رو دفع می‌کند.
گاندو هنوز قربانی می‌گیرد/ چالش قابل حل تامین آب شرب
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / گاندو / سازمان محیط زیست / سازمان بنادر و کشتیرانی کشور / تصفیه خانه آب / وحید پورمردان
گاندو هنوز قربانی می‌گیرد/ چالش قابل حل تامین آب شرب
طرح‌های آبرسانی به روستاهای حوالی محل زیست گاندوها سالهاست نیمه‌کاره رها شده ‌اند، هر تابستان کودکان بلوچ برای تامین آب با حمله این تمساح قربانی اهمال مسئولان می‌شوند.
تسریع در اتمام و راه اندازی تصفیه خانه شهرستان سقز ضروری است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی / تصفیه خانه آب / شهرستان سقز
تسریع در اتمام و راه اندازی تصفیه خانه شهرستان سقز ضروری است
سقز - نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی بر اتمام و راه اندازی تصفیه خانه سقز تاکید کرد و گفت: این پروژه یکی از پروژه های اولویت دار شهرستان سقز است.
وزیر نیرو: در ۷ سال اخیر هر ۵۰ روز یک سد ملی افتتاح کردیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سد آبی / انرژی / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف
وزیر نیرو: در ۷ سال اخیر هر ۵۰ روز یک سد ملی افتتاح کردیم
در ۷ سال دولت به طور متوسط هر ۳۰ روز یک تصفیه خانه فاضلاب، هر ۵۰ روز یک سد بزرگ ملی و هر ۶۰ روز یک تصفیه خانه آب به مدار بهره برداری رسیده است.
دستاوردهای دولت در صنعت آب و برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / رضا اردکانیان / وزیر نیرو / سد / توافقنامه پاریس / اردکانیان / برنامه نگاه یک / وزارت نیرو / سد سازی
دستاوردهای دولت در صنعت آب و برق
وزیر نیرو گفت: در 7 سال دولت به طور متوسط هر ۳۰ روز یک تصفیه خانه فاضلاب، هر ۵۰ روز یک سد بزرگ ملی و هر ۶۰ روز یک تصفیه خانه آب به مدار بهره برداری رسیده است.
سهم البرز از آب سد کرج و طالقان بیشتر شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-سیاسی / کرج / سد کرج / البرز / حسن مددی / سد «طالقان»
سهم البرز از آب سد کرج و طالقان بیشتر شود
دادستان عمومی و انقلاب کرج در پی دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص قطعی آب در برخی مناطق کرج ضمن بازدید از تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج بر افزایش کیفیت آب مصرفی شهروندان و جلوگیری از قطعی آب در مناطق شهر کرج تاکید کرد.
تنش آبی ساوه با ارتقای تصفیه خانه برطرف می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / تصفیه‌خانه / ساوه / تنش آبی / آبفا / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
تنش آبی ساوه با ارتقای تصفیه خانه برطرف می شود
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: تنش آبی شهر ساوه با ارتقای تصفیه خانه آب برطرف می‌شود.
تقویت ظرفیت آبرسانی از تصفیه خانه آب اصفهان بزرگ
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / استانی-اقتصادی / آب و فاضلاب / تصفیه‌خانه / آبرسانی
تقویت ظرفیت آبرسانی از تصفیه خانه آب اصفهان بزرگ
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان گفت: با اجرای ۱۲.۳ کیلومتر خط انتقال آب از شیرخانه نجف آباد به مرکز کنترل و توزیع آب اصفهان محل چاه‌های فلمن، ظرفیت آبرسانی به شهرهای تحت پوشش تصفیه خانه آب اصفهان بزرگ تقویت می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
فرهنگ سازی در نحوه مصرف درست آب باید مورد توجه قرار گیرد
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به تشریح اهمیت و جایگاه آب در جامعه و مدیریت مصرف آب پرداخت .علیرضا ایمانلو اظهار کرد: در این برهه از زمان، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان ما که رعایت نکات بهداشتی از طرف شهروندان لازم بوده و همچنین با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و تابستان و افزایش میزان مصرف آب توسط شهروندان و مشترکین و از طرفی با توجه به ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان مبنی بر تامین آب شرب بهداشتی برای شهروندان و همچنین مسئولیت اجتماعی شرکت آبفا جهت مقابله با ویروس کرونا، این شرکت تمام خدمات خود در خصوص آب و فاضلاب را به صورت شبانه روزی و غیرحضوری به مشترکان ارائه می دهد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به برداشت آب از …
دومین تصفیه خانه بزرگ آب شرب در گیلان افتتاح می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / استانی-اجتماعی / آب شرب / تصفیه خانه آب
دومین تصفیه خانه بزرگ آب شرب در گیلان افتتاح می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان به احداث دومین تصفیه خانه بزرگ آب شرب گیلان اشاره کرد و گفت: امسال تصفیه خانه مذکور در قالب پویش الف – ب – ایران افتتاح می شود.
معرفی فیلتر شنی و کاربرد آن
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / آب آشامیدنی / تصفیه آب / تصفیه خانه آب
معرفی فیلتر شنی و کاربرد آن
فیلتر شنی یک دستگاه تصفیه فیزیکی آب است که ذرات معلق، باکتری‌ها و گل و لای موجود در آب را از بین می‌برد، این دستگاه با جدا کردن املاح و ذرات معلق، آب را فیلتر و تصفیه می‌کند.
روحانی: هر پشت بام تبدیل به یک نیروگاه خورشیدی شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / حسن روحانی / دولت یازدهم / دولت دوازدهم / استان کرمانشاه / استان فارس
روحانی: هر پشت بام تبدیل به یک نیروگاه خورشیدی شود
رئیس جمهور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دولت یازدهم و دوازدهم گفت:در این دو دولت هر دو ماه یک سد مخزنی ملی و هر پنجاه روز یک تصفیه خانه آب شهری افتتاح کرده است.
سخنان روحانی پس از افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / افتتاح طرح / حسن روحانی / کرمانشاه / وزارت نیرو / فارس
سخنان روحانی پس از افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو
رییس جمهوری روز پنجشنبه در مراسم افتتاح بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو که در قالب پویش الف ب و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم توانستیم هر دو ماه یک سد مخزنی ملی، هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب و هر ۵٠ روز هم یک تصفیه خانه آب شهری افتتاح کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
حدود 75 درصد آب شرب شهروندان از منابع سطحی تامین می شود
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به تشریح اهمیت و جایگاه آب در جامعه و مدیریت مصرف آب پرداخت .علیرضا ایمانلو اظهار کرد: در این برهه از زمان، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان ما که رعایت نکات بهداشتی از طرف شهروندان لازم بوده و همچنین با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و تابستان و افزایش میزان مصرف آب توسط شهروندان و مشترکین و از طرفی با توجه به ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان مبنی بر تامین آب شرب بهداشتی برای شهروندان و همچنین مسئولیت اجتماعی شرکت آبفا جهت مقابله با ویروس کرونا، این شرکت تمام خدمات خود در خصوص آب و فاضلاب را به صورت شبانه روزی و غیرحضوری به مشترکان ارائه می دهد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به برداشت آب از …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
تامین منابع جدید آبی برای کلانشهر تبریز ضروری است
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: بهینه سازی و تغییر الگوی مصرف در بخش آب شرب همواره مورد تاکید بوده و این شرکت خود را ملزم به اتخاذ تمهیدات و برنامه ریزی برای استفاده درست آب شرب توسط مشترکین کرده است .علیرضا ایمانلو به منظور تبیین اهمیت جایگاه آب در زندگی روزمره شهروندان و نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف آب و همچنین پاسخگویی به سوالات مشترکین در خصوص آب و فاضلاب در برنامه زنده رادیویی دانیشیق حضور یافت. وی با اشاره به اینکه آب شرب شهر تبریز بصورت فرااستانی تامین می شود، گفت: با توجه به اینکه آب شرب تبریز از سه منبع زرینه رود که از 200 کیلومتری وارد شهر تبریز می شود، منطقه دامنه سهند، سعید آباد، هروی و تصفیه خانه آب نهند تامین می شود بمنظور یکسان …
قطعی آب برخی از شهرستانهای گیلان در روزهای آینده
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / استانی-اقتصادی
قطعی آب برخی از شهرستانهای گیلان در روزهای آینده
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: در پی عملیات اجرایی بهره برداری از دومین تصفیه خانه آب گیلان،مردم ممکن است با قطعی و یا افت فشار آب مواجه شوند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان تاکید کرد:
کیفیت آب شرب در تمام شهرها و روستاهای تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ یکسان استاصفهان –راعی : مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: تمام شهرها و روستاهایی که تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند،از کیفیت یکسان آب شرب برخوردار هستند.هاشم امینی در جمع مدیر و کارکنان مرکز پایش و نظارت بر کنترل کیفیت آب و فاضلاب که موفق به اخذ استاندارد بین المللی 17025 کنترل کیفیت شدند، گفت:کارکنان در این بخش باید با مطالعه و تحقیق جامع درصدد شناسایی آلاینده های نو ظهورباشند و تاثیر این نوع آلاینده ها بر کیفیت آب و فاضلاب را مورد بررسی قرار دهند.وی با بیان اینکه مطالعه و تحقیق پیرامون چگونگی ارتقا کیفیت آباز عوامل موثر در افزایش رضایتمندی مردم در ارائه خدمات این صنعت می باشد، اظهار داشت: باید با مطالعه …
استان تهران از بحران فرونشست خارج می‌شود/خاموشی ۲۰۰ حلقه چاه در تهران
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / سید حسن رضوی / آب و فاضلاب شهری / فرونشست زمین / تصفیه خانه فاضلاب
استان تهران از بحران فرونشست خارج می‌شود/خاموشی ۲۰۰ حلقه چاه در تهران
با اجرای ۴ طرح در قالب دو تصفیه خانه آب، جایگزینی منابع آب زیرزمینی با پساب و تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه، فرونشست تهران از حالت بحرانی خارج می‌شود.
ظرفیت تولید آب در آذربایجان‌غربی به ۱۳۵۵ لیتر در ثانیه افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / استانی-اقتصادی
ظرفیت تولید آب در آذربایجان‌غربی به ۱۳۵۵ لیتر در ثانیه افزایش یافت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: با بهره برداری از سه واحد تصفیه خانه آب در سال گذشته، ظرفیت تولید آب در استان، ۱۳۵۵ لیتر در ثانیه افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق آب صفر است
اصفهان –راعی : مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان در برنامه رادیویی جاری حیات عنوان کرد: پس از تصفیه نهایی آب،کلر باقیمانده در آب بین هشت دهم تا یک PPM است که با وجود این مقدارماده گندزدایی در آب، ویروس کاملا از بین می رود.فهمیه امیری افزود: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می گیرد، کاملا از بین می رود. وی با بیان اینکه خط قرمز شرکت آبفا استان اصفهان کیفیت آب است تصریح کرد: اولویت شرکت آبفا اصفهان تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی می باشد، که براین اساس در سطح استان آزمایشگاه های متعددی ، کیفیت آب را از لحاظ میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین مورد آزمایش قرار می دهند.مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به تعداد مراکز …
طراحی و ساخت کلکتور تصفیه خانه آب زهک
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان / تصفیه خانه آب / زابل
طراحی و ساخت کلکتور تصفیه خانه آب زهک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از ساخت کلکتور تقسیم آب تصفیه خانه زهک توسط پرسنل این شرکت خبر داد.
توسعه تصفیه خانه غرب اهواز با فاینانس خارجی/چین، پای کار آمد
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / تصفیه خانه فاضلاب / تصفیه خانه / تصفیه خانه آب / آبرسانی / اهواز / فاینانس چینی
توسعه تصفیه خانه غرب اهواز با فاینانس خارجی/چین، پای کار آمد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: اجرای طرح توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز با استفاده از فاینانس خارجی به‌زودی آغاز می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
آبفا آذربایجان شرقی جزو چند شرکت برتر و اول صنعت آبفا کشور
تبریز – فلاح: با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور مراسم معارفه علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برگزار شد.در ابتدای این مراسم علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد شرکت آب و فاضلاب شهری استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: این شرکت در حال حاضر خدمات خود را در زمینه تامین و توزیع آب شرب بهداشتی در قالب 1 میلیون و 666 هزار فقره انشعاب آب به جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 927200 نفر در 62 شهر استان و تعداد 2232 روستا ارائه می کند.ایمانلو همچنین به اقدامات انجام شده در خصوص آب در 5 سال اخیر اشاره کرد و افزود: در زمینه اصلاح، بازسازی و توسعه شبکه ها اقدامات اساسی صورت گرفته است به طوری که در 5 سال گذشته …
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / استانی-عکس / تصفیه خانه آب
افتتاح تصفیه خانه سلماس
تصفیه‌خانه آب شرب سلماس پس از ۶ سال با اعتبار ۶۷ میلیارد تومان با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / رضا اردکانیان / صنعت آب و برق / تصفیه خانه فاضلاب / تصفیه خانه آب / نیروگاه برق‌آبی
افتتاح ۱۳۲ طرح آب و برق با سرمایه ۲۰ هزار میلیارد تومانی
وزیر نیرو گفت: ۱۳۲ طرح صنعت آب و برق در ۳۲ استان با سرمایه گذاری ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومانی، به بهره برداری رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / حسن روحانی / تصفیه خانه آب تهران
بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران با دستور روحانی
طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران با دستور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / حسن روحانی / تصفیه خانه آب تهران
آغاز مراسم افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه آب تهران با حضور روحانی
مراسم افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران با حضور رییس‌جمهور آغاز شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
فاز اول طرح آب شیرین کن ملکشاهی به بهره برداری رسید
ایلام-خبرنگارابتکار- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام گفت: فاز اول طرح آب شیرین کن شهرستان ملکشاهی به صورت آزمایشی در مدار بهره برداری قرار گرفت.افشین مظاهری اظهار داشت: فاز اول این طرح با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال و با ظرفیت یک هزار و ۲۰۰ مترمکعب هم اکنون آماده شده و به صورت آزمایشی در مدار آبرسانی شهرستان قرار گرفت.وی با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح مشکل شوری آب شهرستان برطرف می شود، تاکید کرد: این طرح با اعتبار ۶۴ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع بیش از ۱۶ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به فاز دوم اجرای این طرح یادآور شد: با رایزنی های انجام شده تلاش خواهیم کرد بزودی و با تامین اعتبار فاز دوم این پروژه را اجرایی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
اجرای تصفیه خانه ۹شهر بیش از ۹۰۵میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
داراب بیرانوندی گفت: اجرای تصفیه خانه فاضلاب در ۹شهر استان به ۹۰۵میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.به گزارش «ابتکار» از قزوین؛ داراب بیرانوندی مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور شیرکوند معاون هماهنگی اقتصادی معاون اول رئیس جمهور و جمالی پور استاندار قزوین در استانداری برگزار شد اظهار کرد: در شرایطی که با کمبود شدید آب مواجهیم باید از پساب‌ها استفاده بهینه کنیم.بیرانوندی تصریح کرد: شبکه فاضلاب ۹شهر در استان در حال انجام است و دو پروژه فاضلاب ردیف دارد که هر سال اعتبار کمتری به آن داده می‌شود و امسال هم تلاش کردیم تا برخی طرح‌ها ردیف دار شود تا سریع‌تر عملیاتی شود.وی بیان کرد: برای اجرای شبکه فاضلاب و تصفیه خانه ۹شهر بیش از ۹۰۵میلیارد تومان لازم دارد که در بخش دولتی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
بازدید هنرمندان از فرآیند تصفیه
اصفهان_راعی : چند سالی که شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان به منظور نهادینه کردن مصرف صحیح آب میان گروه‌های مختلف مردم راهکارهای بسیاری را در دستور کار قرار داد که در این میان می توان به  استفاده ظرفیت هنرمندان که به شیوه های کاملا هنرمندانه مردم ترغیب  را به مصرف آب می‌کند اشاره کرد. براین اساس 40 نفراز هنرمندان که در زمینه کاریکاتور ،گرافیک ،تصویرگر،نویسنده،شاعر،ایده پرداز فعال هستندبه منظور ارائه طرح ها و برنامه های موثرتر در ترغیب مردم به مصرف صحیح آب از تصفیه خانه آب باباشیخعلی دیدن کردند.پیام پورفلاح مدیر خانه کاریکاتور اصفهان آشنایی با فرآیند تصفیه آب را منجر به فهم دقیق تر کیفیت آب شرب اصفهان دانست و گفت: از نزدیک که با فرآیند تصفیه آب آشنا شدیم موجب شد که  به درک صحیح تردر خصوص کیفیت آب …
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / رضا اردکانیان / سفر استانی / سنندج
۲۲۷ پروژه وزارت نیرو تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد
سنندج - وزیر نیرو گفت: تا پایان امسال ۲۲۷ طرح‌ با ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های آبرسانی، تصفیه خانه آب و فاضلاب و نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / محمدرضا بختیاری / آبفا / آبرسانی / سامانه اضطراری آبرسانی کشور / تصفیه خانه فاضلاب / تصفیه خانه آب
بهره برداری از تصفیه‌خانه ششم تهران تا خرداد سال آینده/ احداث ۳۷۴ مخزن آب اضطراری برای پایتخت
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: طرح تصفیه خانه ششم پیشرفت مناسبی دارد و پیش بینی می‌کنیم تا پایان خردادماه سال آینده به بهره برداری برسد. 
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
بهره برداری تصفیه خانه آب اضطراری یاسوج پایان سال مالی ۹۸
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از بهره برداری تصفیه خانه آب اضطراری شهر یاسوج تا پایان سال مالی ۹۸ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / دهدشت / یاسوج / آبرسانی / رضا اردکانیان / وزارت نیرو / چرام
۲ پروژه آبرسانی شهری و روستای با حضور وزیر نیرو در چرام و کهگیلویه افتتاح شد
یاسوج - ایرنا - با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو ،مجتمع آبرسانی دهدشت شرقی و تصفیه خانه آب شرب شهری سرفاریاب در شهرستان‌های کهگیلویه و چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / تصفیه خانه آب / تاسیسات / استانی-شهرستانها
سازه و تاسیسات تصفیه‌خانه‌های گرمی و خلخال مستهلک است
مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: سازه و تأسیسات تصفیه‌خانه‌ شهرهای گرمی و بیله‌سوار مستهلک شده و ادامه روند فعالیت آنها باید بازنگری شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / تصفیه خانه فاضلاب / تصفیه خانه / تصفیه خانه آب / ساخت تصفیه خانه
نصب تجهیزات تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران آغاز شد
مدیر امور نظارت بر اجرای طرح‌های تصفیه‌خانه‌های غرب شرکت فاضلاب تهران از شروع نصب تجهیزات بخش حوضچه‌های ته‌نشینی تصفیه‌خانه فاضلاب غرب پایتخت (فیروز بهرام) خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
بهره برداری از سامانه‌های مکانیزه جمع آوری ضایعات رودخانه ای زاینده رود
ایرنا - اصفهان - سامانه‌های مکانیزه جمع آوری ضایعات رودخانه ای زاینده رود و بیومانیتورینگ مواد سمی امروز سه شنبه به مناسبت هفته دولت در محل تاسیسات تصفیه خانه آب و سد چم آسمان اصفهان به بهره برداری رسید. عکاس رسول شجاعی
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / کارآمدی دولت
وزیر نیرو: ۳۲۰ هزار میلیارد ریال طرح آب و برق در کشور افتتاح می‌شود
تبریز - ایرنا - وزیر نیرو گفت: تا پایان امسال ۲۱۷ پروژه مهم صنعت آب و برق شامل سد، شبکه آبیاری و زهکشی، تصفیه خانه آب و فاضلاب و نیروگاه با ۳۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
کیفیت و سلامت آب شرب و بهداشت مردم خط قرمز ماست
اصفهان –راعی : معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان باتاکید بر سلامت آب شرب گفت: در فصل تابستان در پیک مصرف با افزایش دما، بیش از 15 هزار لیتر در ثانیه آب شرب برای رفع نیاز مشترکین در 56 شهر در استان لازم است در حالیکه نهایت ظرفیت تامین تصفیه خانه آب اصفهان حدود 10 هزار و300 لیتر در ثانیه است بنابراین برای رفع این کمبود منابع زیرزمینی در مدار بهره برداری قرار گرفت.ناصر اکبری افزود: حدود 15 درصد آب شرب مشترکین در سطح استان از طریق منابع زیرزمینی تامین می شود و 85 درصد دیگر بوسیله تنها سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ تامین می شود.وی ادامه داد : میزان املاح موجود در منابع زیرزمینی در سطح استان متفاوت است بنابراین طعم و مزه آب هم با توجه به املاح موجود در آب کمی تغییر می کند اما در …
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / تصفیه خانه فاضلاب / تصفیه خانه / تصفیه خانه آب / ساخت تصفیه خانه / مرتضی عزالدین
صرفه جویی ۵۲۴ هزار یورویی ثمره بومی سازی در تصفیه خانه تهران
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران گفت: با بومی‌سازی تولید قطعات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران ۵۲۴ هزار یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
سفر معاون اول رئیس‌جمهور به استان فارس
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری سه شنبه ۱۸ تیرماه در سفر به استان فارس از پروژه آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد و شرکت پترو پیمان دانا (تولید کننده بنزین)، طرح استحصال اتان در پالایشگاه سپهر پارسیان در شهرستان مُهر بازدید کرد. وی در ادامه این سفر یک روزه، پس از شرکت در جلسه بررسی توسعه جنوب استان فارس در لامرد، طرح راه اندازی سامانه انتقال آب از سد سلمان فارسی و تصفیه خانه آب جهرم را افتتاح کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
افتتاح 2 طرح آبرسانی در لرستان با حضور وزیر نیرو
ایرنا - خرم آباد - رضا اردکانیان وزیر نیرو در سفر ۲ روزه به لرستان عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی به ۹۶ روستای شهرستان الیگودرز را افتتاح و همزمان پروژه آبرسانی به ۳۷ روستا در سطح استان را به بهره‌برداری رساند و از عملیات اجرای سد آبسرده بروجرد بازدید، تصفیه خانه آب این شهرستان را افتتاح و عملیات ساخت پست ۲۳۰ کیلوولت برق بروجرد را کلنگ زنی کرد.وی همچنین تصفیه‌خانه آب شرب شهر ازنا و پروژه آبرسانی به شهر کوهدشت را افتتاح، از مسیر رودخانه کشکان و ایستگاه پمپاژ واشیان پلدختر بازدید می‌کند و دستورآغاز عملیات اصلاح شبکه‌های برق آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده را صادر خواهد کرد.(عکس از بهزاد سلاحورزی)
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / تصفیه خانه آب
پنج تصفیه‌خانه فاضلاب تا سال ۱۴۰۰ در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: پروژه آبرسانی کوهدشت۴ حلقه چاه، ۲۵۰۰ خط انتقال و ایستگاه پمپاژ و سه مخزن ذخیره دارد. این ایستگاه غیرمتعارف، متفاوت با ایستگاه‌ها یکدیگر است که با راندمان بالا و هزینه بسیار کم و دو باب مخزن پیش ساخته احداث شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
۱۴ تصفیه خانه بزرگ آب وارد مدار می‌شود/ احتمال آبگیری سد «کمندان»
ازنا- وزیر نیرو با اشاره به افتتاح یکصد و چهل و سومین تصفیه خانه بزرگ آب کشور در شهرستان ازنا گفت: تا پایان امسال ۱۴ تصفیه خانه آب دیگر وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
۱۴۲ تصفیه خانه آب سالم در کشور ساخته شده است
اصفهان- ایرنا- وزیر نیرو با بیان اینکه اکنون ۱۴۲ تصفیه خانه آب سالم در کشور ساخته شده است، گفت: این تعداد در دوران پیش از انقلاب اسلامی فقط 27 تصفیه خانه احداث شده بود.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
در فصل تابستان تامین آب شرب از طریق یک سامانه آبرسانی امری دشوار است
اصفهان – راعی : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جمع مدیران طرح آبرسانی اصفهان بزرگ با اشاره به افزایش نیاز آبی مردم در نیمه اول سال اعلام کرد:بدون شک با افزایش دما میزان مصرف هم بیشتر می شود این در حالیست که تنها سامانه آبرسانی اصفهان ظرفیت محدودی در تامین آب شرب دارد.هاشم امینی اعلام کرد: نهایت ظرفیت تامین آب شرب تصفیه خانه آب باباشیخعلی ۱۱.۵ متر مکعب در ثانیه هست در حالیکه نیاز آبی در فصل تابستان حداقل ۱۴.۵ متر مکعب است وی به کمبود ۳ الی ۳.۵ متر مکعبی در ثانیه آب برای تامین آب شرب مردم پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون ذخیره آب سد زاینده رود ۷۵۰ میلیون مترمکعب است و مردم شاهد بارندگی های مناسب در فصل بارش بودند براین اساس مردم نمی پذیرند که در فصل تابستان در تامین آب شرب با چالش هایی …
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
آب شرب و خام منطقه آزاد ارس 9.5 برابر می شود
تبریز- ایرنا - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از آغاز عملیات تکمیلی تصفیه خانه آب شرب ارس خبر داد و گفت: با تکمیل این تصفیه خانه، آب شرب و خام منطقه 9.5 برابر افزایش می یابد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
سیلاب 50 میلیارد ریال به تاسیسات آب شهر گوریه خسارت زد
اهواز - ایرنا - رییس اداره آب وفاضلاب شهرستان شوشترگفت: سیلاب فروردین جاری بیش از 50 میلیارد ریال به تاسیسات و تصفیه خانه آب شهر گوریه خسارت، و موجب از مدار خارج شدن آن شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
درخواست نیازآذری به خاطر تصفیه‌خانه آب شرب بابل
نماینده مردم بابل در مجلس گفت: شهر بابل نوروز کم آبی را تجربه کرد. بخش وسیعی از مردم شهر با قطع آب شرب مواجه شدند. از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که وعده تصفیه خانه آب شرب بابل را اجرایی کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
فرماندار آستارا حفظ تصفیه خانه آب در برابر سیل را خواستار شد
آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: بخش بیشتری از منابع آب شرب آستارا در تصفیه خانه بهارستان تولید می شود و حفاظت فیزیکی از تاسیسات آن در برابر حوادث احتمالی نظیر سیل ضروری است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۵
مشکل کدورت آب آشامیدنی بابل رفع شد
ساری - ایرنا - جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران گفت : کم آبی ناشی از سیل اخیر که به دلیل خارج شدن تصفیه خانه آب در شهرهای گروه الف از جمله شهر بابل پرجمعیت ترین شهر مازندران رفع شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
خبرنگاران از تصفیه آب شهید نظری کرمانشاه بازدید کردند
کرمانشاه- ایرنا- جمعی از خبرنگاران و عکاسان رسانه های کرمانشاه روز یکشنبه با هدف آشنایی با روند تصفیه آب و انعکاس عمومی آن در رسانه ها، از تصفیه خانه آب شهید نظری کرمانشاه بازدید کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •