دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
درمان آرتروز
درمان آرتروز زانو در خانه!
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
درمان آرتروز زانو در خانه!
بعد از نقرس، التهاب مفصل، روماتیسم و دیسک گردن حالا نوبت به انواع مختلف آرتروز می‌رسد. یکی از شایع‌ترین دردهای التهاب مفاصل مربوط به زانوهاست؛ درباره آرتروز زانو چه می‌دانید؟ آیا درمان آرتروز زانو در خانه امکان‌پذیر است؟ شما با روش‌های گیاهی و درمانی ساده می‌توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید.
3 داروی خانگی برای درمان رماتیسم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / وبگردی
3 داروی خانگی برای درمان رماتیسم
برخی از افراد در سنین بالا دچار درد مفاصل، رماتیسم  و آرتروز می شوند. گرچه برخی از جوانان نیز این حالت را تجربه می کنند. با این وجود برای درمان این بیماری افزون بر داروهای شیمیایی می توان از برخی روشها برای حل مشکل رماتیسم استفاده کرد.
همه‌ی مفصل‌دردها، آرتروز نیستند!
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بهداشت و سلامت
همه‌ی مفصل‌دردها، آرتروز نیستند!
در سراسر دنیا افراد بسیار زیادی از دردهای مزمن مفاصل رنج می‌برند و زانودرد، یکی از شایع‌ترین آن‌هاست. پیدا کردن علت درد مفصل بسیار مهم است؛ اما این را نیز باید بدانید که درد مفصل، علامتی بسیار جدی است که باید مورد بررسی‌های دقیق پزشکی قرار بگیرد تا درمان مناسب شروع شود.
خواص شگفت‌انگیز رزماری
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / بهداشت و سلامت
خواص شگفت‌انگیز رزماری
گیاه رزماری حاوی اسید فنولیک، فلاونوئید، اسید تریترپن و الکل است که برای درمان بیماری‌های رماتیسم مفصلی و آرتروز بسیار مفید است.
آرتروز ناشی از افزایش سن شایع‌ترین علت تعویض مفصل زانو است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
آرتروز ناشی از افزایش سن شایع‌ترین علت تعویض مفصل زانو است
تهران- ایرنا- یک متخصص ارتوپدی گفت: برخی آسیب های ناشی از ورزش یا تصادفات مانند پارگی های رباط یا آسیب های غضروفی به تدریج منجر به تخریب مفصل می شوند و این عارضه ممکن است جراحی تعویض زانو را برای بیمار الزامی کند.
  درمان آرتروز  بهداشت و درمان
فرار از درد خاموش تنها با ۵ قدم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اجتماعی
فرار از درد خاموش تنها با ۵ قدم
تهران - ایرنا- امروز روز جهانی پوکی استخوان است، بیماری که به درد خاموش شهرت یافته و گفته می شود که زنان بیش از مردان به آن مبتلا می شوند و برای فرار از این درد خاموش تنها ۵ قدم اعم از ورزش کافی، تغذیه مناسب، پرهیز از عادت‌های غلط در زندگی، اجتناب از کشیدن سیگار و مصرف الکل، کافی است.
  درمان آرتروز  بهداشت و درمان  درد خاموش
مرگ غضروف‌ها، آهسته و بی صدا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اجتماعی
مرگ غضروف‌ها، آهسته و بی صدا
تهران - ایرنا - آرتروز نوعی فرسایش و ساییدگی مفصلی است که غضروف ضخامت خود را از دست می‌دهد و در این راستا انعطاف پذیری اش کاهش پیدا می‌کند و در انتها غضروف از بین می‌رود.
  درمان آرتروز  بهداشت و درمان
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
غضروف‌ها قابلیت ترمیم دارند
انسان مانند سمندر توانایی رشد مجدد اندام‌ها را ندارد؛ ولی محققان به تازگی احتمال می‌دهند عضروف قابلیت ترمیم و احیا دارد. به گزارش ایرنا، این فرضیه با مخالفت‌های زیادی همراه است؛ چراکه از نظر برخی محققان، عضروف به دلیل عدم برخورداری از منابع خونی، نمی‌تواند قابلیت ترمیم داشته باشد و به همین دلیل است که افراد به استئو آرتریت (آرتروز) مبتلا می‌شوند. بین مفاصل به طور طبیعی نوعی روان‌کننده وجود دارد، ‌ زمانی‌که در بیماری آرتروز میزان تولید این روان کننده کاهش می‌یابد، مفاصل و غضروف‌ها به هم ساییده می‌شوند و علاوه بر ایجاد درد، باعث می‌شود بیمار در انجام فعالیت‌های عادی مانند راه رفتن و نشستن با مشکل مواجه شود.مطالعات جدید محققان نشان می‌دهد عدم منابع خونی در غضروف به معنای عدم توانایی ترمیم و احیا …
۲۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال کشور آرتروز دارند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اجتماعی
۲۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال کشور آرتروز دارند
تهران- ایرنا- دبیر انجمن روماتولوژی ایران گفت: آرتروز شایع ترین بیماری مفصلی است که ۲۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال کشور به این بیماری مبتلا هستند.
  درمان آرتروز  بهداشت و درمان