دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
شهرستان گمیشان
دستگیری داماد حین مراسم عروسی چند صد نفری
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / دستگیری / داماد / برگزاری مراسم عروسی / ستاد مقابله با کرونا
دستگیری داماد حین مراسم عروسی چند صد نفری
دامادی که در شرایط قرمز شهرستان گمیشان عروسی برگزار کرده بود، بازداشت شد؛ برای این داماد متخلف پرونده تشکیل شده است.
داماد گلستانی در مراسم عروسی خود بازداشت شد | چرا برخی مردم از کرونا نمی‌ترسند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استان گلستان / کرونا در ایران / حوادث ایران
داماد گلستانی در مراسم عروسی خود بازداشت شد | چرا برخی مردم از کرونا نمی‌ترسند؟
داماد جوان که بر خلاف دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط قرمز شهرستان گمیشان استان گلستان، مراسم عروسی خود را برگزار کرده بود، بازداشت شد.
بهره‌برداری از ۱۰ قفس پرورش ماهی در آب در گمیشان
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / استانی-اقتصادی / طرح پرورش ماهی در قفس / گمیشان / گلستان / استانداری گلستان
بهره‌برداری از ۱۰ قفس پرورش ماهی در آب در گمیشان
آیین شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی در کل کشور با حضور رئیس قوه قضاییه برگزار شد. در این مراسم طرح پرورش ماهی در قفس در شهرستان گمیشان نیز به بهره‌برداری رسید.
رهایی پسر ۱۱ ساله پس از ۵۰ روز اسارت
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / کودک ربایی / شهرستان گمیشان / پلیس / دستگیری
رهایی پسر ۱۱ ساله پس از ۵۰ روز اسارت
رئیس دادگستری گمیشان با اشاره به این که اختلافات مالی علت کودک ربایی عنوان شده است گفت: تحقیقات بر روی این پرونده در دادسرای گمیشان در حال انجام است.
وقوع زمین‌لرزه ۴.۶ ریشتری در دریای خزر
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / اخبار حوادث / زلزله / گلستان / دریای خزر / زمین لرزه / اخبار داغ
وقوع زمین‌لرزه ۴.۶ ریشتری در دریای خزر
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر دقایقی پیش در دریای خزر در حوالی شهرستان گمیشان استان گلستان رخ داد.
چاقوکشی در عروسی باعث قتل شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
چاقوکشی در عروسی باعث قتل شد
درگیری نیمه شب گذشته چند جوان در مهمانی عروسی در سیمین‌شهر از توابع شهرستان گمیشان به مرگ یک تن و زخمی شدن ۲ جوان ختم شد و عروسی زوج گلستانی را به عزا تبدیل کرد
زهکشی در گمیشان تولید محصول را ۳ تا ۷ برابر کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-سیاسی / استانی-شهرستانها / زهکشی / گمیشان / استاندار گلستان
زهکشی در گمیشان تولید محصول را ۳ تا ۷ برابر کرد
استاندار گلستان گفت: اجرای طرح زهکشی اراضی در شهرستان گمیشان و بهره‌گیری از آب‌بندان‌ها، محصول اراضی را ۳ تا ۴ برابر و در برخی نقاط تا ۷ برابر افزایش داده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
حریم 15 اثر تاریخی استان گلستان مشخص شد
معاون میراث‌فرهنگی گلستان گفت: «در راستای صیانت از آثار تاریخی استان طی یک سال گذشته، برای 15 اثر تاریخی تعیین حریم صورت گرفته است.» به گزارش میراث آریا سارا اخوت معاون میراث فرهنگی گلستان با توجه به اینکه تعیین حریم اثر تاریخی نقشی مهم در جلوگیری از تعدی‌های عمدی و سهوی افراد به آثار تاریخی دارد، اضافه کرد: «تعیین حریم فرصتی برای کنترل کیفیت ساخت‌وساز پیرامون بناهای تاریخی است و موجب می‌شود به لحاظ بصری و حریم حفاظتی، بنا موردتوجه قرار گیرد.» او خاطرنشان کرد: «در سال 1398 حرایم 15 اثر استان واقع در شهرستان گمیشان که نقشه حریم آنها توسط دفتر ثبت آثار و حرایم این اداره کل تهیه‌شده بود، در جلسه شورای حرایم آثار ملی کشور مصوب شد.»
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / استانی-سیاسی / سیل گلستان / سیل 98 / گمیشان / بازسازی مناطق سیل زده
اختصاص زمین سایت اداری گمیشان به ساخت مسکن برای سیل‌زدگان
استاندار گلستان با اشاره به آخرین روند بازسازی مناطق سیل‌زده گمیشان، گفت: با تغییر کاربری یک زمین اهدایی برای سایت اداری به مسکونی در شهرستان گمیشان، ۵۰ واحد مسکونی در این زمین احداث می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
هم اندیشی هنرمندان صنایع دستی ترکمن
ایرنا – گرگان - همایش نشست هم اندیشی هنرمندان صنایع دستی ترکمن آلتین چاغی در روستای قلعه جیق کوچک بخش مرکزی شهرستان گمیشان به منظور آموزش و ارتقای هنر صنایع دستی زنان ترکمن بعنوان یک ابزار در آمدزایی تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱
چند تصویر از حضور فرمانده کل سپاه در جمع زلزله‌زدگان
سردار سلامی، فرمانده‌کل سپاه ‌از روند بازسازی مناطق سیل‌زده شهرستان گمیشان بازدید و از نزدیک با مردم آسیب دیده از سیل دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱
دیدار فرماندار گمیشان با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان
فرماندار گمیشان با مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان جهت رفع پاره ای از مشکلات شهرستان در حوزه صنعت برق دیدار و گفتگو کرد.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: طی چهار سال اخیر در شهرستان گمیشان توزیع نیروی برق در جهت توسعهزیرساخت ها، افزایش ولتاژ برق و کلیه امورات برق رسانی خدمات ارزنده ای را داشته است چرا که تامین برق پایدار برای مشترکین جزوء رسالت های شرکت است. علی اکبر نصیری با اشاره به قرارگرفتن شهرستان گمیشان جزو شهرهای کمتر توسعه یافته کشور گفت : تقویت و گسترش زیرساخت های حوزه برق در مناطق محروم از رویکردهای مهم این شرکت است. وی افزود: در سیل اواخر سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸، پرسنل توزیع نیروی برق گمیشان خدمات قابل توجهی را ارائه کردند چرا که برق هیچ مشترک خانگی در این شهرستان در …
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / سیل / منطقه گلستان
پرداخت بیش از ۱۳ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان گمیشان سیل زده
استاندار گلستان گفت: متأسفانه شهرستان گمیشان یکی از ۳۱ شهرستان محروم کشور است و وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست که تلاش کنیم تا این شهرستان از محرومیت خارج شود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اجتماعی / سیل 98 / خسارت / گلستان
خسارت 590 میلیارد تومانی سیل به روستاهای گمیشان
گرگان - ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از بروز خسارت 5 هزار و 900 میلیارد ریالی سیل به روستاهای شهرستان گمیشان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
پدر بی احتیاط نوزاد یک ساله را به کام مرگ برد
گرگان - ایرنا - مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان گمیشان گفت: در اثر تصادف یک دستگاه سمند با پراید در سیمین شهر از توابع این شهرستان، نوزاد یک ساله که روی پای پدر به تماشای رانندگی نشسته بود در دم جان باخت و 2 نفر مصدوم شدند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
ساخت مدارس تخریب شده در سیل آغاز شد
گرگان - ایرنا - ساخت مدارس تخریب شده مناطق سیل زده کشور با احداث مدرسه 6 کلاسه حمید آخوند قولی شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان توسط وزیر آموزش و پرورش آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
حضور کاروان 21 نفره پزشکان متخصص جهت ارایه خدمت در گمیشان
گرگان – ایرنا – رییس جمعیت هلال احمر بندرترکمن و گمیشان گفت : کاروان بیست و یک نفره پزشکان متخصص و فوق متخصص با حضور در مناطق روستایی شهرستان گمیشان به آسیب دیدگان از سیل خدمات پزشکی رایگان ارایه می دهند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
آب گرفتگی منازل حاشیه گرگان رود به 70 سانتیمتر رسید
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان با اشاره به افزایش حجم آب گرگانرود گفت: ارتفاع آب در برخی منازل روستایی حاشیه این رودخانه به 70 سانتیمتر رسید.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
گیلان خانه های سیل زده گمیشان را می سازد
گرگان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: خانه های سیل زده شهرستان گمیشان با سرعت حداکثری و رعایت کامل اصول ایمنی و مقاوم سازی توسط مهندسان گیلانی ساخته می شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
حرکت آب‌ از سمت آق‌قلا به گمیشان / فرماندار گمیشان: تمام دستگاه‌ها در آماده‌باش کامل باشند
فرماندار شهرستان گمیشان با اشاره به حرکت آب‌ از سمت آق‌قلا به این شهرستان، گفت: کلیه دستگاه‌های سطح شهرستان در آماده‌باش کامل باشند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
نجات یافتگان حادثه واژگونی قایق امداد گمیشان تجلیل شدند
گرگان - ایرنا - جمعی از اهالی شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان در یک اقدامی خودجوش از 18 بازمانده حادثه واژگونی قایق امدادرسانی در جریان سیل اخیر منطقه تجلیل کردند
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
بازسازی منازل سیل زده گمیشان آغاز شد
همشهری آنلاین: بازسازی واحدهای مسکونی شهری آسیب دیده از سیل در شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان با حضور معاون بنیاد مسکن کشور و جمعی از مدیران گلستان آغاز شد
۱۳۹۸/۰۱/۳۰
آغاز بازسازی خانه‌های ویران شده در سیل گمیشان
ایرنا نوشت: بازسازی واحدهای مسکونی شهری آسیب دیده از سیل در شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان با حضور معاون بنیاد مسکن کشور و جمعی از مدیران گلستان آغاز شد
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
آخرین وضعیت گمیشان پس از سیلاب اخیر
فرماندار شهرستان گمیشان با اشاره به وضعیت آبگرفتگی در سطح این شهرستان، گفت: در حال حاضر در کمتر از ۳ درصد سطح شهر گمیشان آب وجود دارد.با توجه به خروج آب از سطح مناطق مسکونی، اولویت مهم رسیدگی به وضعیت استحکام بنا‌های ساختمانی است. تاکنون بررسی استحکام بنای ۹۰ درصد ساختمان‌ها در شهر‌ها و روستا‌ها توسط کمیته‌های ارزیابی انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
فرماندار گمیشان: هیچ بیماری واگیرداری در گمیشان گزارش نشده / بازگشت خانوار‌ها به منازل؛ ۱۲۰ نفر در محل اسکان اضطراری حضور دارند
فرماندار گمیشان گفت: بر اساس گزارش ها تاکنون هیچ گونه بیماری واگیردار در سطح شهرستان گمیشان وجود نداشته است. توماج اظهار کرد: تیم‌های بهداشتی در سطح شهرستان به صورت مرتب عملیات بازرسی و پایش‌های مورد نظر را انجام می‌دهند. آهک پاشی و ضدعفونی معابر تخلیه شده از آب از دیگر برنامه‌های بهداشتی در سطح شهرستان است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
هیچ‌ بیماری واگیرداری در گمیشان گزارش نشده است
فرماندار گمیشان گفت: بر اساس گزارشات تاکنون هیچ گونه بیماری واگیردار در سطح شهرستان گمیشان وجود نداشته است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
کاهش ۴ درصدی آبگرفتگی مناطق مسکونی گمیشان
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: در بیست و چهارمین روز از گذشت سیلاب، میزان آبگرفتگی در شهر گمیشان به ۴ درصد رسیده و با استفاده از پمپ‌ها، در تلاش برای تخلیه کامل آب از سطح شهر هستیم.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
تداوم روند فروکش‌کردن آب از مناطق شهری آق‌قلا و گمیشان
شفقنا- در بیست و سومین روز سیلاب در غرب استان گلستان، آبگرفتگی سطح شهرهای آق قلا و گمیشان روز به روز در حال کاهش است و به تخلیه کامل آب نزدیک می شوند. به گزارش ایسنا، «امیرشیر توماج» فرماندار شهرستان گمیشان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با فروکش کردن آب، در حاضر تنها ۴ درصد سطح شهر گمیشان […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
معاون فرماندار گمیشان: عملیات تخلیه آب از منازل سیل زده شهر گمیش تپه پایان یافت
معاون فرماندار گمیشان گفت که با تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح، آتش نشانان شهرداری تهران، دستگاه های محلی و بومیان منطقه عملیات تخلیه آب از منازل سیل زده شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان  پنجشنبه پایان یافت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
شیوع گال و اسهال در گمیشان
معاون فرماندار گمیشان گفت: عملیات تخلیه آب از منازل سیلزده شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان شامگاه امشب پنجشنبه و با تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح، آتش نشانان شهرداری تهران، دستگاه های محلی و بومیان به پایان رسید.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ایجاد «حصار» در اطراف آق قلا توسط ارتش/ حجم بالایی از آب موجود در شهر فروکش کرده است
ایلنا نوشت: ارشد نظامی ارتش در استان گلستان از ایجاد حصار و حفر خندق در اطراف شهرستان سیل‌زده آق قلا به منظور کاهش حجم آب خبر داد و افزود که بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی و دریایی ارتش و همچنین یک آشپزخانه و خبازخانه در شهرستان گمیشان و آق قلا به صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی هستند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
فرماندار گمیشان: آبگرفتگی به زیر ۲۰ درصد سطح شهر کاهش یافته / ارتفاع آب از ۱۲۰ به ۷۰ سانتیمتر رسید / ۶۰۰ هزار متر مکعب آب در سطح شهر وجود دارد
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: آبگرفتگی در شهر گمیشان به کمتر از ۲۰ درصد از سطح شهر کاهش یافته است. تا روز گذشته حدود ۳۰ درصد شهر دچار آبگرفتگی بود. امیرشیر توماج در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰ هزار متر مکعب آب در سطح شهر گمیشان وجود دارد. توماج تصریح کرد: در مناطقی که ارتفاع آب یک متر و ۲۰ سانتی متر بوده اکنون به ۷۰ سانتی متر رسیده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
آبگرفتگی در گمیشان کاهش یافت
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: آبگرفتگی در شهر گمیشان به کمتر از 20 درصد از سطح شهر کاهش یافته است. تا روز گذشته حدود 30 درصد شهر دچار آبگرفتگی بود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بخش‌های شرقی گمیشان همچنان دچار آبگرفتگی
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: حجم آب در شهر گمیشان 850 هزار متر مکعب است و با توجه به ورود رواناب های ناشی از ذوب برف ها و بارندگی، این میزان مقداری افزایش خواهد یافت.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ارتش تا برگشت زندگی عادی در کنار مردم منطقه خواهد بود
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مجدد در گلستان در نشست با مسئولین شهرستان گمیشان گفت: ارتش تا آخرین روز و برگشت زندگی عادی، در کنار مردم منطقه خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
گرگانرود نیازمند حق آبه دائمی است
گرگان - ایرنا - معاون فرماندار شهرستان گمیشان گفت: مدیران حوزه آب گلستان برای جلوگیری از تکرار سیل اخیر، حق آبه دائمی برای گرگانرود در نظر بگیرند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
کندی خدمات‌رسانی در محور گمیشان به خواجه‌نفس/ توقف روند افزایشی آبگرفتگی
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: آبگرفتگی که در چند روز گذشته در شهر گمیشان در حال افزایش بود، طی دیروز و امروز افزایش نداشته است. البته در حال حاضر حدود ۳۵ درصد از شهر دچار آبگرفتگی است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
فرماندار گمیشان: مدارس فرسوده شهرستان بلااستفاده شده؛ در خواست کمک ویژه از خیران داریم
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: مدارس فرسوده در گمیشان غیر قابل استفاده است و انتظار داریم که وزارت آموزش و پرورش و همچنین سازمان نوسازی و تجهیز مدارس به تکمیل، ترمیم و بازسازی این مدارس در این شهرستان محروم کمک کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
آیین بزرگداشت جان باختگان قایق امداد رسان گمیشان برگزار شد
گرگان - ایرنا - آیین بزرگداشت جان باختگان حادثه واژگونی قایق امدادرسان سیل شهرستان گمیشان عصر امروز یکشنبه درشبستان حضرت رسول اکرم (ص) امام زاده عبدالله گرگان مرکز استان گلستان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
سیل در استان گلستان؛ اظهارات ضدونقیض درباره وضعیت گمیشان
طبق گزارش‌های فرمانداری استان گلستان،‌ آب های ماندابی به وسعت ۶۰ کیلومتر‌مربع به شهرستان گمیشان رسیده و محدوده شمال و شمال شرقی مرکز شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دسترسی زمینی به مرکز گمیشان فراهم شد
شفقنا- دسترسی زمینی به شهر گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان که از روزهای گذشته به سبب بالا آمدن سطح روان آبهای ناشی از سیل استان گلستان قطع شده بود، امروز شنبه دهم فروردین ۹۸ و با نصب...
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
گفت‌وگوی صمیمانه سرلشکر جعفری با مردم سیل‌زده گمیشان؛ درخواست مردم از سپاه برای لایروبی گرگان‌رود و خروج سیلاب+فیلم اختصاصی
فرمانده کل سپاه با حضور در مناطق سیل‌زده شهرستان گمیشان با مردم این شهر گفت‌وگویی صمیمانه داشت، مردم این شهر سیل‌زده خواستار کمک سپاه برای لایروبی گرگان‌رود و خروج سیلاب از شهرها و روستاهایشان بودند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
گمیشان مشکل تامین خواربار ندارد
گرگان - ایرنا - رییس اتاق اصناف شهرستان گمیشان از تامین مایحتاج ضروری و خواربار مورد نیاز مردم بویژه در شهر 20 هزار نفری و سیل زده گمیش تپه خبر داد و گفت : 110 خواربارفروشی این شهر فعال و همه اقلام ضروری به حد کفایت در دسترس است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نیروی دریایی ارتش فعالیت خود را در مناطق سیل زده گلستان تشدید کرد
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تشدید فعالیت های نیروهای تحت امرش در امدادرسانی به مناطق سیل زده گلستان گفت: از تمام راهکارها و ظرفیت برای بازگشایی آبراهه های نیمه مسدود منتهی به دریای خزر در پیرامون شهرستان گمیشان استفاده می کنیم.
۱۳۹۸/۰۱/۰۹
جدیدترین وضعیت آبگرفتگی در ‌گمیشان؛ هر لحظه میزان آب افزایش می‌یابد / برخی مناطق زیر آب رفت / مردم با کیسه‌های پر از خاک سیل بند ساخته‌اند
برخی از مناطق شهرستان گمیشان به خصوص مناطق شرقی از دیروز دچار آگرفتگی شده و هر لحظه میزان آب افزایش می‌یابد. مردم گمیشان برای جلوگیری از ورود سیل به داخل شهر در دور شهر با کیسه‌های پر از خاک سیل بند درست کرده‌اند که تا حد زیادی از پیشروی آب داخل شهر جلوگیری شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
حضور امام جمعه گرگان در گُمیشان
گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با حضور در شهر سیل زده گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان گفت: مردم ترکمن صحرا با وجود مشکلات به خوبی پای کار برای حل و جبران خسارات وارده هستند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
پیام تسلیت جهانگیری در پی واژگونی قایق امدادرسانی در استان گلستان
معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی حادثه واژگونی قایق امدادرسانی در شهرستان گمیشان استان گلستان و جان‌باختن و مجروحیت جمعی از امدادگران را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
جهانگیری: فقدان امدادگران ایثارگر خسارتی بزرگ برای جامعه ماست
ایلنا: معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی حادثه واژگونی قایق امدادرسانی در شهرستان گمیشان استان گلستان و جان‌باختن و مجروحیت جمعی از امدادگران را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
ویدئو/ مردم گمیشان مثل زمان جنگ بهم کمک کردند
مردم سیل زده شهرستان گمیشان که بیشترین خسارات سیل در استان گلستان را این روزها متحمل شدند حالا بعد از فروکش کردن تقریبی آب حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
جسد 2 نفر از سرنشینان قایق واژگون شده پیدا شد
فرماندار شهرستان گمیشان با اشاره به حادثه واژگونی قایق در گمیشان گفت:‌ تاکنون 17 نفر از سرنشینان قایق سالم از آب خارج شده و متاسفانه جسد 2 نفر پیدا شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
مفقود شدن دو نفر بر اثر واژگونی قایق در سیل گمیشان
در پی واژگونی یک فروند قایق موتوری حامل 17 سرنشین اعم از امدادگران و سیل زدگان شهرستان گمیشان در استان گلستان 2 نفر مفقود شدند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
گزارش تصویری(۵):گمیشان درمحاصره سیل و تلاش برای کمک به مردم شهر
شفقنا -گزارش تصویری(۵):گمیشان درمحاصره سیل و تلاش برای کمک به مردم شهر شهرستان گمیشان در بندر ترکمن استان گلستان در محاصره سیل قرار دارد و آب لحظه به لحظه در حال بالا آمدن است روستاهای اطراف این شهرستان در حال تخلیه شدن هستند و ستاد مدیریت بحران نیز دستور تخلیه شهررا داده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
گزارش سرپرست استانداری گلستان به رییس جمهور از وضعیت سیل استان
گرگان - ایرنا - سرپرست استانداری گلستان با ارائه گزارش به رییس جمهور گفت که افزایش رسوبات گرگان رود و مصب این رودخانه از عوامل اصلی تخلیه نشدن سیلاب شهرستان گمیشان است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
افزایش رسوبات گرگانرود مانع تخلیه سیلاب است
گرگان - ایرنا - سرپرست استانداری گلستان گفت: خطر بروز افزایش رسوبات گرگانرود و مصب این رودخانه از عوامل اصلی تخلیه نشدن سیلاب شهرستان گمیشان است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
رفع توقیف شناورهای غیرمجاز ماهیگیری برای امدادرسانی
گرگان - ایرنا- رئیس کل دادگستری گلستان در حاشیه سرکشی از وضعیت آبگرفتگی و سیلاب در شهرستان گمیشان گفت: شناورهایی که به علت صید غیرمجاز توقیف بود، برای امدادرسانی به سیلزدگان رفع توقیف شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
آخرین وضعیت سیلاب در گلستان/ تلاش برای بازگشایی راه‌های گمیشان
سرپرست استانداری گلستان گفت: امروز همه امکانات در منطقه مستقر است و تلاش می‌شود تا مسیرهای ارتباطی شهرستان گمیشان بازگشایی شوند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۵
فرماندار گمیشان: 4 نقطه از جاده گمیشان به بندرترکمن برش داده شد
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: برای تسریع در خروج آب، 4 نقطه در جاده گمیشان به بندرترکمن برش داده شد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
18 شناور مرزبانی گلستان در اختیار سیل زدگان قرار گرفت
گرگان - ایرنا - جانشین فرماندهی مرزبانی استان گلستان گفت: به منظور کمک و خدمت رسانی به سیل زدگان شمال استان 18 فروند شناور این یگان انتظامی در اختیار مردم مرزنشین روستای بصیرآباد خواجه نفس از توابع شهرستان گمیشان قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
فرماندار: تلاش برای انتقال آب تالاب گمیشان به دریا
فرماندار شهرستان گمیشان گفت: برای مقابله با وضع موجود به هر طریق ممکن باید آب تالاب گمیشان با ایجاد حفره به دریا وصل شود که در حال انجام این کار هستیم.
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
2 زن باردار گمیشانی از سیل نجات یافتند
گرگان - ایرنا - سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی استان گلستان از انتقال 2 زن باردار ساکن روستای مرزی و محصور در سیل قلعه جیق شهرستان گمیشان به مراکز درمانی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۲
در سیمین‌شهر و روستا‌های گرگانرود خانه‌های خود را تخلیه کنید
در حال حاضر وضعیت ورودی آب از شهرستان آق‌قلا را رصد می‌کنیم و تلاش داریم که ورود آب به سکونتگاه‌های روستایی و شهری را در شهرستان گمیشان کاهش دهیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •