یکشنبه, ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 29 March, 2020
طرح انتقال آب خزر به کویر
درخواست از رئیس‌جمهوری برای توقف انتقال آب خزر
درخواست از رئیس‌جمهوری برای توقف انتقال آب خزر
60 استاد دانشگاه، کارشناس محیط‌زیست، جامعه‌شناس و اقتصاددان، متخصص آب و بوم‌شناس از رئیس‌جمهوری خواستند بدون معطلی طرح انتقال آب خزر به سمنان را متوقف کند - کارشناسان با مطالعه و بررسی طرح انتقال آب خزر متذکر شده‌اند که این طرح نه‌تنها ارزیابی تطبیقی ندارد، بلکه تبعات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی برای ساکنان کویر مرکزی و شمال ایران دارد
۱۳۹۸-۱۰-۰۱ /
هشدار حزب ندا درباره طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران
هشدار حزب ندا درباره طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران
حزب ندای ایرانیان طی اطلاعیه‌ای نسبت به طرح انتقال آب از دریای خزر به کویر مرکزی ایران هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
غلبه نگاه سیاسی و منطقه ای جز هدررفت سرمایه آبی نتیجه‌ای ندارد
غلبه نگاه سیاسی و منطقه ای جز هدررفت سرمایه آبی نتیجه‌ای ندارد
تهران- ایرنا- حزب ندای ایرانیان در بیانیه‌ای نسبت به طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی ایران هشدار داد و نوشت: غلبه‌ نگاه سیاسی و منطقه‌ای با رویکرد کوتاه‌مدت به امر بسیار حیاتی و علمی مدیریت آب و منابع آبی، نتیجه‌ای جز هدر رفت سرمایه و منابع استراتژیک آبی را به دنبال نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / سیستان و بلوچستان / سد گتوند / حزب ندای ایرانیان /
کلانتری: اجرای طرح انتقال آب دریای خزر بر عهده وزارت نیرو است
کلانتری: اجرای طرح انتقال آب دریای خزر بر عهده وزارت نیرو است
رئیس سازمان محیط زیست درباره طرح انتقال آب دریای خزر به کویر گفت: ما بعد از بررسی با ۶ شرط گفتیم مخالفتی نداریم، این با وزارت نیرو است که آن را اجرا می‌کند یا نه.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
دانشجویان مازندران به پویش «نه به انتقال آب خزر» پیوستند
دانشجویان مازندران به پویش «نه به انتقال آب خزر» پیوستند
ساری- ایرنا- جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه مازندران در بابلسر روز سه‌شنبه با تجمع و پیاده روی در محوطه دانشگاه مخالفت خود را با طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی اعلام کرده و به پویش " نه به انتقال آب دریای خزر " پیوستند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سازمان حفاظت محیط زیست / انتقال آب دریای خزر / دانشگاه مازندران / بابلسر /
فیلم | جنایت در خزر یا نجات ایران نسل بعد؟
فیلم | جنایت در خزر یا نجات ایران نسل بعد؟
طرح جنجالی انتقال آب خزر با گذشت نزدیک به دو دهه، همچنان خبرساز است. طرحی که اولین بار توسط دولت احمدی نژاد طرح شد حالا به عنوان بهترین راه برای نجات کویر مرکزی ایران و استان‌هایی مثل سمنان از سوی وزارت نیرو و سازمان محیط زیست مطرح می شود. اگرچه فعالان محیط زیست و نمایندگان استان مازندران این طرح را جنایتی زیست محیطی می دانند اما کلانتری رئیس سازمان محیط زیست تشریح کرده این تصمیم لطمه ای به محیط زیست نمی زند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / دریای خزر / استان سمنان / انتقال آب دریای خزر به سمنان / رضا اردکانیان / عیسی کلانتری /
ویدئو / چالش بر سر انتقال آب خزر به کویر
ویدئو / چالش بر سر انتقال آب خزر به کویر
یک روز بعد از مخالفت رسمی اداره کل منابع طبیعی مازندران با طرح انتقال آب خزر به کویر، عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای این طرح موافقت کرد. در نامۀ کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی مازندران آمده است: «درصورت اجرای این طرح، بیش از ۱۱ کیلومتر از مسیر پیشنهادی انتقال لوله آب از جنگل‌های هیرکانی عبور می‌کند و تخریب زیادی برای جنگل و حیات وحش به دنبال دارد. در ادامه نمایندگان شهرهای شمالی در صحن علنی مجلس، مخالفت خود را با اجرای این طرح اعلام کرده‌اند. با این حال موافقت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای این طرح، راه انجام انتقال آب از خزر به سمنان را نشان می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / طرح انتقال آب به سمنان / طرح انتقال آب خزر به کویر /
طرح انتقال کویر به خزر!
طرح انتقال کویر به خزر!
۷ نکته درباره طرح جنجالی انتقال آب خزر به سمنان؛ طرحی‌ که حالا با موافقت سازمان محیط‌ زیست همراه شده است. بیش از ۴۰۰۰ اصله درخت اُرس، ۲۶هزار اصله درخت جنگلی هیرکانی و چند میلیون تن خاک، قربانی انتقال آب خزر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / انتقال آب خزر به سمنان /
طرح انتقال آب خزر به سمنان با وجود مخالفان بسیار با موافقت دولت دوازدهم روبه‌رو شد
پا فشاری معاون، استیضاح وزیر زهرا داستانیهفته پیش بود که کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی مازندران با طرح انتقال آب خزر به کویر مخالفت کرد اما چهارشنبه گذشته این پروژه در کارگروه محیط‌زیستی ‌پروژه انتقال آب خزر به سمنان، به ‌صورت مشروط و با تاکید بر حفظ برخی الزامات محیط‌زیستی از جانب وزارت نیرو به‌ عنوان پیمانکار، به تایید سازمان محیط‌زیست رسید و نامه تایید آن نیز با امضای عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست منتشر شد. انتشار این نامه اما سبب واکنش‌های بسیار شد. واکنش‌هایی که به تهیه نامه‌ای اعتراضی به رئیس جمهوری با امضای برخی از نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان شهرهای شمالی ختم شد.پروژه انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی، پروژه‌ پرحاشیه و دراز‌مدتی است که نامش هر‌از‌گاهی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ /
نامه نمایندگان به رئیس‌جمهوردر مخالفت با انتقال آب خزر به کویر مرکزی
نامه نمایندگان به رئیس‌جمهوردر مخالفت با انتقال آب خزر به کویر مرکزی
نمایندگان ملت در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور ضمن مخالفت خود با انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی و استان سمنان خواستار توقف اجرای این طرح شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ /
انتقال آب خزر به کویر خطرناک است
نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها گفت: طرح انتقال آب خزر به کویر و استان سمنان یک طرح ناپخته و یک شوخی خطرناک است. انتقال آب خزر به کویر خطرناک است
۱۳۹۷/۱۲/۱۶ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •