شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
طلاق
آمارهای متناقض قربانیان کرونا در پایتخت | کرونا در سال ۹۹ جان چه تعداد تهرانی را گرفته است؟ | افزایش ازدواج و طلاق در سال کرونا!
۱۰ ساعت قبل / کروناویروس / ستاد ملی مقابله با کرونا / کرونا در ایران / شورای شهر / آمار / سازمان‌ بهشت‌ زهرا
آمارهای متناقض قربانیان کرونا در پایتخت | کرونا در سال ۹۹ جان چه تعداد تهرانی را گرفته است؟ | افزایش ازدواج و طلاق در سال کرونا!
آماری که رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تهران ارائه داده است نشان می‌دهد میزان مرگ‌های ثبت شده در استان از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مرداد، در مقایسه با سال قبل ۳۱.۶ درصد افزایش داشته است. آیا همگی از کرونا جان‌باخته‌اند؟
۱۵ ساعت قبل
ماجرای مرگ تلخ دو خواهر در روستای زنگو
شهروندآنلاین| مرد جوان، همسرش را  به آتش کشید و از مهلکه گریخت. هشت روز پس از این حادثه زن جوان در بیمارستان جان باخت. روستای زنگو شهر سلماس این روزها لبریز از داغی سنگین است. مریم در آتش خشم شوهرش سوخت و قلب اهالی روستا در غم کشته‌شدن دردناک او می‌سوزد. «زمان حادثه ما در روستا نبودیم. شنیدیم که خواهرم دچار سوختگی شدید شده است و با کمک همسایه‌ها به بیمارستان منتقل شده بود. ما هم خیلی سریع خودمان را به او رساندیم. حال خواهرم وخیم بود اما می‌توانست برای ما توضیح دهد که چه اتفاقی برای او افتاده است.» اینها را برادر مریم اطمانی می‌گوید و ادامه می‌دهد: «خواهرم زمانی که در بیمارستان بستری بود، به ما گفت که روز حادثه با همسرش جروبحث‌شان شده. …
چه کسی باعث سقوط هواپیمای علیرضا پهلوی شد؟
۳۲ ساعت قبل / جنگ جهانی / صنعت نفت / طلاق / کودتای ۲۸ مرداد / مرگ
چه کسی باعث سقوط هواپیمای علیرضا پهلوی شد؟
اقتصادنیوز:چرا هواپیمای حامل برادر محمدرضا پهلوی که در آستانه مقام ولیعهدی بود؛ سقوط کرد؟
ثبت بیش از۳۱ هزار فوتی و افزایش آمار ازدواج در ۵ ماهه نخست امسال در استان تهران
۳۲ ساعت قبل / ازدواج / طلاق / وفات / ولادت / ثبت احوال / سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران / سال 1399
ثبت بیش از۳۱ هزار فوتی و افزایش آمار ازدواج در ۵ ماهه نخست امسال در استان تهران
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینکه در…
جهش مرگ و میر در تهران
۲ روز قبل / استان تهران / اقتصاد / طلاق / مردان / مرگ
جهش مرگ و میر در تهران
اقتصاد نیوز:مقایسه میزان مرگ و میر ثبت شده در تهران تا پایان مرداد نشان می دهد نرخ فوتی در مقایسه با سال قبل بیش از 31 درصد افزایش یافته است.دلیل این جهش کرونا عنوان می شود.
پسرم می گوید اگر نوه ام را به بهزیستی بسپارم مرا می کشد
۲ روز قبل / اختلافات خانوادگی / طلاق
پسرم می گوید اگر نوه ام را به بهزیستی بسپارم مرا می کشد
خراسان نوشت: زن 58 ساله با بیان این که پنج فرزندم را به سختی بزرگ کرده ام و این نوه ام را نیز با چنگ و دندان سرپرستی می کنم اما به حمایت مالی نیاز دارم تا خانه ای اجاره کنم، درباره سرگذشت تلخ خود به کارشناس اجتماعی کلانتری سپاد مشهد توضیح داد.
ببینید | میزان طلاق بالاخره کاهش یافت
۲ روز قبل / طلاق
ببینید | میزان طلاق بالاخره کاهش یافت
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگوی خود گفت : میزان طلاق کاهش یافته و افزایش پایداری خانواده از ۷ سال به۹ سال رسیده. منبع: سیمانیوز
مهم ترین عوامل ناسازگاری زوجین
۲ روز قبل / روانشناسی / خانواده / طلاق
مهم ترین عوامل ناسازگاری زوجین
یکی از مهم ترین عوامل ناسازگاری و تنش بین زوجین مخصوصا مردان، نتیجه دزدیده شدن نقش آنها توسط همسرشان است.
مخالف عربستانی: 90 سال از نظام بردگی در عربستان سعودی گذشت
۲ روز قبل / عربستان سعودی / حقوق / غانم الدوسری / بأکمله ونسب الشعب
مخالف عربستانی: 90 سال از نظام بردگی در عربستان سعودی گذشت
یکی از مخالفان عربستانی مقیم، از اطلاق نام قبیله‌ای بر کشورش انتقاد کرد و گفت که برده‌داری نزدیک به یک قرن است در عربستان سعودی شکل گرفته است.
۲ روز قبل
دو علت کاهش معاملات تبدیل به احسن در بازار مسکن
یک کارشناس اقتصاد مسکن «کمبود عرضه واحد مسکونی جدید» و «افزایش نااطمینانی از آینده اقتصاد» را دو فاکتور اصلی کاهش معاملات مسکن با هدف تبدیل به احسن در ماه های اخیر توصیف کرد.محمود اولاد کارشناس اقتصاد مسکن با بیام اینکه روند افزایش قیمت در بازار املاک و مستغلات طی ماه های گذشته ناشی از شرایط اقتصادی است نه حباب قیمتی، گفت: آمارهای رسمی نشان می‫دهد طی چند ماه گذشته با وجود روند افزایشی قیمت، حجم معاملات خرید و فروش به شدت کاهش پیدا کرده است. از یک سو خانه اولی ‫هایی که با استفاده از ابزار تسهیلاتی تا پیش از این امکان ورود به بازار مسکن را داشتند به دلیل بالارفتن قیمت‫ها و متعادل نشدن سقف تسهیلات، عملا امکان حضور در بازار را ندارند و از سوی دیگر بخش زیادی از تقاضای سرمایه ای به دلیل بازدهی بالای …
اخبار عصرگاهی ایرنا در ۲مهر۱۳۹۹
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / فولاد مبارکه اصفهان / روسیه / دفاع مقدس / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / گاز / اربعین / بغداد
اخبار عصرگاهی ایرنا در ۲مهر۱۳۹۹
اخبار«هفت عصر» ایرنا؛ ۲ مهر ۱۳۹۹ یک خبر خوب ؛۲۵۰هزار خانواده از طلاق منصرف شدند ، کاهش طلاق برای نخستین باردر۲ سال گذشته ، بلومبرگ میلیارد به کمک «بایدن» می آید، آغازجشنواره آتش بازی «روستک» روسیه،عمره مفرده پس ازهفت ماه وفقه ازسر گرفته می شود، تاکید برممنوعیت ورود به عراق، افزایش ۶۵ درصدی ظرفیت پالایش گازدر۷ سال گذشته ، کشتی یخ شکن هسته ای روسیه در آب های آزاد ،تصویب کلیات طرح جهش تولید و تامین مسکن ،۴ برابر شدن زیر ساخت های بهداشت و درمان دردولت روحانی،انتخاب سازمان سنجش کشورانتخاب رشته می کند !و..
6 اشتباه بزرگ که بعد از طلاق رُخ می‌دهد
۳ روز قبل / طلاق / احساسات / زندگی مشترک / جدایی
6 اشتباه بزرگ که بعد از طلاق رُخ می‌دهد
وقتی درخصوص آسیب‌های اجتماعی صحبت می‌کنیم موارد فراوانی هستند که به ذهن‌مان خطور می‌کنند، از اعتیاد به مواد مخدر گرفته تا بیکاری، بی‌بند و باری، حاشیه‌نشینی، فضای‌مجازی و البته طلاق.
دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی: پایداری خانواده در ایران به ۹ سال رسیده
۳ روز قبل
دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی: پایداری خانواده در ایران به ۹ سال رسیده
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به گزارش شورای اجتماعی کشور گفت: برای نخستین بار در ۲ سال گذشته میزان طلاق کاهش یافته و افزایش پایداری خانواده از هفت سال به ۹ سال رسیده است؛ ۲۵۰ هزار خانواده نیز از طلاق منصرف شده‌اند.
پایداری خانواده در ایران به ۹ سال رسید | ۲۵۰ هزار زوج از طلاق منصرف شدند
۳ روز قبل / ازدواج
پایداری خانواده در ایران به ۹ سال رسید | ۲۵۰ هزار زوج از طلاق منصرف شدند
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای نخستین بار در ۲ سال گذشته میزان طلاق کاهش یافته و افزایش پایداری خانواده از ۷ سال به ۹ سال رسیده است. ۲۵۰ هزار زوج هم از طلاق منصرف شده‌اند.
دختری که عاشق چشمانش شدم برای آرامش دادن به من معتادم کرد و بعدش طلاق گرفت
۳ روز قبل / طلاق / معتاد
دختری که عاشق چشمانش شدم برای آرامش دادن به من معتادم کرد و بعدش طلاق گرفت
خراسان نوشت:مرد 35ساله ای که مدعی بود با ترک اعتیاد، از اعماق تاریکی ها به بلندای روشنایی سفر کرده و با کشتی ایمان و خودباوری، خود را از جزیره فلاکت و بدبختی به ساحل خوشبختی رسانده است ماجرای زندگی خود را در کلانتری مشهد بیان کرد.
توصیه های رفتاری به زوجین در شروع زندگی مشترک
۳ روز قبل / طلاق / روانشناسی / ازدواج
توصیه های رفتاری به زوجین در شروع زندگی مشترک
زوجین لازم است به این بینش برسند که چه عواملی باعث شده رابطه عاطفی و هیجانی آنها کم شود و یا حتی از بین برود.
علت بروز اختلالات روانی پس از طلاق
۴ روز قبل / روانشناسی / طلاق / افسردگی
علت بروز اختلالات روانی پس از طلاق
یک روانشناس بالینی، گفت: بسیاری از اختلالات روانی پس از طلاق و یا شکست های عاطفی به دلیل کامل نشدن مراحل سوگ عاطفی پس از گذشت ۶ ماه است.
۴ روز قبل
طرح عدل بانک رفاه تمدید شد
طرح عدل بانک رفاه با توجه به استقبال مشتریان و به منظور بهره‫مندی هرچه بیشتر آن‌ها از مزایای این طرح تمدید شد.طرح عدل که بر اساس آن، کارشناسان رسمی دادگستری دارای مجوز از قوه قضائیه یا کانون کارشناسان، سر دفتر دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق دارای مجوز از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدیر (دارنده مجوز فعالیت) دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دارای مجوز از قوه قضائیه، مترجمین رسمی دادگستری دارای مجوز از قوه قضائیه و کانون مترجمان رسمی ایران و کارکنان رسمی یا قرارداد دائم شاغل در اداره های ثبت اسناد و املاک کشور تسهیلات دریافت می‫کنند، تا پایان آذرماه سال جاری تمدید شد.   
۵ روز قبل
۴ روش برای تقویت میل جنسی
 بسیاری از زوج‌های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره‌ای از موارد نبود آگاهی کا فی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران‌های خانوادگی می‌گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه، تنوع طلبی جنسی و. قابل مشاهده می‌باشد. سیمرغ با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده، جهت افزایش دانایی زوج‌های جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده استآیا بتازگی متوجه کاهش میل جنسی خود شده اید؟ اگر این چنین است، شما تنها نیستید چرا که بسیاری از افراد با این مشکل مواجه هستند. برخی از مردم آن را یک مشکل جسمی میدانند، اما اینگونه نیست. این …
انتقام از همسر سابق با انتشار عکس‌های خصوصی!
۵ روز قبل / انتقام / طلاق / همسر سابق / پلیس فتا
انتقام از همسر سابق با انتشار عکس‌های خصوصی!
متهمان سه پرونده که با استفاده از عکس‌های خصوصی زنان جوان دست به انتقام‌گیری زده بودند، دستگیر شدند.
۵ روز قبل
آشنایی با انواع طلاق در قانون مدنی ایران؛ از طلاق رجعی تا طلاق خلع و مبارات و توافقی
طلاق از نظر لغوی به معنی باز کردن گره و رها کردن است از نظر حقوقی به معنی انحلال نکاح دائم با رعایت تشریفات و شرایط مقرر در قانون می‌باشد. انشاء طلاق به اختیار مرد است انشاء آن به صیغه مخصوص و در حضور ۲ مرد عادل باید واقع شود حضور ۲ مرد عادل صرفا از شرایط اثبات طلاق نیست بلکه از شرایط ثبوت طلاق است یعنی بدون حضور آن‌ها اصلا طلاقی حاصل نمی‌شود.
طلاق به خاطر کم کاری تیروئید
۵ روز قبل / افسردگی / پدر / خانواده / روحی و روانی / طلاق
طلاق به خاطر کم کاری تیروئید
اقتصاد نیوز : زن جوان با فشار پدر و مادرش قصد طلاق دارد چون انها همسرش را عامل کم کاری تیروئید او می دانند
۵ روز قبل
جرم سیاسی؛ قانونی رو به جلو اما محدود
«جرم سیاسی» به رفتاری اطلاق می‌شود که با انگیزه اصلاح امور، تغییر بخش یا کل حاکمیت علیه حاکمیت یا نهادهای مربوط به آن اتخاذ می‌‌شود. اینکه چه عملی «جرم سیاسی» است و چه عملی نمی‌تواند «جرم سیاسی» باشد، کماکان در کشورهای مختلف و نظام‌های حقوقی با اختلاف و تفاوت دیدگاه مواجه است. برخی معتقدند افرادی که برای رسیدن به قدرت و اجرای برنامه‌های گروهی و جناحی خود مرتکب هر اقدامی می‌شوند، اگر با انگیزه شرافتمندانه و اصلاح امور و تغییر حاکمیت بدون نفع شخصی دست به این کار بزنند، جرم‌شان جرم سیاسی است. البته در سال‌های اخیر ترور، وحشت، تخریب، قتل و سرقت را از «جرم سیاسی» مستثنی کرده‌اند؛ یعنی کسی نمی‌تواند …
۵ روز قبل
بی‌خوابی
خواب، خواب، خواب… ژست جنینی بگیرم، هرچه محکم‌تر سر را به بالش فشار دهم... و بخوابم. تا ابد در خوابی مقدس فرو روم. وقتی همه خوابند، بخوابم. وقتی همه بیدارند، بخوابم. وقتی مردم درکولاک با ریتم فیلم‌های قدیمی با قدم‌های سنگین به طرف ایستگاه می‌روند، بخوابم. وقتی کارگران زحمتکش ابزار می‌تراشند، وقتی چیز می‌فروشند و وقتی به خود افتخار می‌کنند، بخوابم. در روز اعتدال بهاری و بعد از آن، در آوریل و می، بخوابم. در نیمروز بلند ژوییه، توی ننوی درختی با عطر انگور بیدانه، با صدای بچه‌هایی که پابرهنه روی شن‌ها می‌دوند، بخوابم. در هوای بارانی، در انتظار ناهار یا بعد از ناهار، بخوابم. روی مبل قناس کلبه خارج از شهر که سطحش انگاری شهر تولاست، بیفتم، دگمه …
شاعر رادیکال
۵ روز قبل
شاعر رادیکال
  ستایش یگانه     زندخت شیرازی، روزنامه‌نگار، شاعر، نویسنده و از پیشگامان جنبش زنان، در سال ۱۲۸۸ در خانواده‌ای از طبقات بالای شیراز متولد شد. پدرش از بازماندگان خاندان سلطنتی زندیه بود و مادرش با اینکه تحصیلات کمی داشت اما یار و یاور دخترش بود. او در ده سالگی در حالی که هنوز در دنیای کودکی خود سیر می‌کرد، مجبور به ازدواج اجباری شد که به طلاق انجامید. زندخت در سال ۱۳۰۶ در هجده سالگی «مجمع انقلابی نسوان» را بنیاد گذاشت و در سال ۱۳۱۰ نشریه‌ای به نام «دختران ایران» را با هدف آگاهی دادن به زنان در شیراز …
پایین‌ترین نرخ ازدواج کشور در سمنان/لزوم ایجاد مرکز جامع آموزش زنان و خانواده در استان
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-اجتماعی / دفتر امور زنان / جهاد دانشگاهی / سمنان / ازدواج / طلاق
پایین‌ترین نرخ ازدواج کشور در سمنان/لزوم ایجاد مرکز جامع آموزش زنان و خانواده در استان
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان بر ضرورت توجه ویژه به آموزش خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: متاسفانه استان سمنان علی‌رغم برخورداری از پیشینه مذهبی و فرهنگی غنی از نظر نرخ ازدواج آخرین استان کشور است.
جنبه‌های مختلف دن براون بودن/ چطور موسیقی قدیمی از پستو درآمد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دن براون / نویسنده جهانی / ادبیات جهان / ادبیات کودک و نوجوان / آلبوم موسیقی
جنبه‌های مختلف دن براون بودن/ چطور موسیقی قدیمی از پستو درآمد
نویسنده «کد داوینچی» به تازگی یک آلبوم موسیقی کلاسیک برای کودکان منتشر کرد. این یکی از دارایی‌هایی است که او و همسرش در دادگاه‌ طلاق‌شان سر آن مبارزه می‌کنند.
کدام تیپ شخصیتی، گرفتار طلاق عاطفی نمی‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
کدام تیپ شخصیتی، گرفتار طلاق عاطفی نمی‌شود؟
طلاق عاطفی، یکی از معضلات پیچیده‌ای است که اخیراً در بسیاری از جوامع ازجمله کشور خودمان دیده می‌شود و بایستی برای کاهش وقوع آن چاره‌ای مؤثر اندیشید. محققان کشور طی مطالعه‌ای، نوع شخصیت‌هایی را که ممکن است به‌سوی این اقدام بروند، شناسایی کرده‌اند.
۵ دلیلی که زوج های امروز از هم طلاق می گیرند
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / طلاق
۵ دلیلی که زوج های امروز از هم طلاق می گیرند
اقتصاد نیوز:پیله کردن به تلویزیون از هر نوعی، خانه‌نشینی مرد، اضافه‌کاری به خصوص اگر هر دو شاغل باشند، نرسیدن به وضع ظاهر در خانه، عدم توجه به علایق و سلیقه‌های یکدیگر در همه جوانب، اهانت به بستگان یکدیگر، حذف شدن و کمرنگ شدن خدا در زندگی ناشی از بغض‌های سیاسی یا اقتصادی دشمنان زندگی مشترک هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
پذیرش سهل‌گیرانه دعاوی اعسار تالی فاسد دارد
وإن کان ذو عسره فنظرة إلی میسرة وأن تصدقوا خیر لکم إن کنتم تعلمون (۲۸۰ بقره)  -  (و اگر بدهکارتان) تنگدست باشد، پس تا (هنگام) گشایش، مهلتی (به او دهید) و اگر به راستی قدرت پرداخت ندارد، بخشیدن آن برای شما بهتر است اگر بدانید. (آیه ۲۸۰ سوره مبارکه بقره)  اعسار به وضعیتی اطلاق می‌شود که فرد یا به صورت دایمی یا  در برهه زمانی خاص، توانایی پرداخت بدهی با انجام تکلیف قانونی ندارد، اعسار هم می‌تواند عدم توانایی پرداخت از هزینه دادرسی باشد و هم عدم توانایی پرداخت مبلغ محکومیت از سوی دادگاه له اشخاص حقیقی یا حقوقی. آیه شریفه ۲۸۰ از سوره مبارکه بقره و قاعده اعسار در مواد ۳ و ۸ و ۱۱ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی و مواد ۵۰۴ الی ۵۱۴ قانون آیین دادرسی مدنی تبلور یافته …
طنزی جدی: مهمترین عامل طلاق، ازدواج است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-اجتماعی / ازدواج و طلاق
طنزی جدی: مهمترین عامل طلاق، ازدواج است
این مساله که به لطیفه‌ای در ادبیات روزمره تبدیل شده است و مهمترین عامل طلاق را ازدواج می‌داند حکایت از حقیقتی تلخ و البته روشنگرانه نیز دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
متناسب‌سازی مستمری‌ زیر سایه گلایه‌ها
این روز‌ها که موضوع متناسب‌سازی دریافتی ماهانه عموم مستمری‌بگیران بحث روز است، جمعیت بیمه‌شدگان از کار افتاده نیز به شکلی دیگر درگیر ماجرا هستند و شرایط متفاوت آن‌ها باعث شده هر گروه از این بیمه‌شدگان نیز به نوعی از وضعیت موجود ناراضی و دلخور باشند.تنوع معترضان به افزایش مستمری‌های امسال سازمان آنقدر هست که نتوان به همه مدعیان پاسخی یکسان داد. نوبتی هم باشد بعد از جمعیت حدودا ۳۰۰ هزار نفری بازنشسستگان سخت و زیان‌آوری که از نادیده گرفته شدن سوابق استحقاقی‌شان در برنامه متناسب‌سازی مستمری‌ها شاکی بودند حالا نوبت مستمری بگیران از کار افتاده است تا نارضایتی خود را از سهم‌شان در اعتبارات متناسب‌سازی اعلام کنند.به گزارش اقتصاد۲۴، وضعیت از کارافتادگی به حالتی اطلاق می‌شود که نیروی کار برای مدتی موقت …
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / آسیب اجتماعی مدارس / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش
آیا می دانید چه عواملی احتمال بروز رفتار پرخطر در فرزندان را بالا می برد؟
رییس مرکز مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: عوامل شخصی از جمله عوامل روانی عاطفی، استرس، پرخاشگری، عوامل خانوادگی از جمله خانواده های طلاق، بدسرپرست و در خانواده هایی که والدین رفتارهای پرخطر دارند، احتمال بروز رفتار پرخطر در فرزندشان بسیار بالاست.
خدمات CIP فرودگاه امام خمینی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایوار / فرودگاه امام خمینی / سفر
خدمات CIP فرودگاه امام خمینی
به افرادی چون رؤسای شرکت‌ها و آن دسته از اشخاصی اطلاق می‌شود که از نظر تجاری برجسته و مهم هستند.
چگونه فرد شادی باشیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / روانشناسی / شاد بودن / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه فرد شادی باشیم؟
مرجان پلوئی کارشناس ارشد روان‌شناسی عمومی ، درباره اینکه چطور فرد شادی باشیم، اظهار کرد: تعریف شادمانی به قضاوت فرد از درجه یا میزان مطلوبیت و کیفیت کل زندگی اش اطلاق می شود. او ادامه داد: این که ما فرد شادی باشیم مقداری از آن به شخصیت فرد مربوط می شود، شخصیتی که به عوامل ژنتیک و عوامل محیطی وابسته است، کودکی که در سبک تربیتی مقتدرانه رشد کرده، چون عزت نفس بالایی دارد، شادمانی آن بیشتر است چراکه عزت نفس با شادمانی رابطه مستقیم دارند کودکانی که مثلا در سبک تربیتی مستبدانه یا سهل گیرانه پرورش پیدا می‌کنند به علت پایین بودن عزت نفس فرد شادی نیستند.  پلوئی بیان کرد: فرد برای برون‌ریزی میزان نشاط خود یکی از گوشه‌هایی از اتفاقات زندگی خود را ملاک قرار می‌دهد،  از دیگر موارد مرتبط با شادی سلامت جسمانی …
چرا «وکالت تضمینی» غیر قانونی است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
چرا «وکالت تضمینی» غیر قانونی است؟
این روز‌ها وضعیت به گونه‌ای است که هر چیزی را می‌توان تبلیغ کرد البته نه به سبک قبل که فردی فریاد می‌زد «بدو بدو حراج‌اش کردم.» حالا کمی وضع فرق دارد و باید مشتری را راضی کرد که کالا یا خدماتی را خریداری کند. اگر کمی دقیق به در و دیوار شهر نگاه کنید گاهی این آگهی هم رخ نمایی می‌کند: «وکالت طلاق، صددرصد تضمینی» یا «احقاق حق شما به مدد وکلای زبده».ا
طلاق عاطفی چگونه اتفاق می افتد/ردپای ناکامی های قبل از ازدواج
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / طلاق عاطفی / ازدواج / آسیبهای اجتماعی
طلاق عاطفی چگونه اتفاق می افتد/ردپای ناکامی های قبل از ازدواج
یک استاد دانشگاه گفت: ازدواج، بازسازی و ترمیم رنج های دوران مجردی نیست و افرادی که با انگیزه مرهم گذاشتن روی دردهای گذشته ازدواج می کنند اغلب زندگی مطلوبی ندارند.
مه مغزی اثرماندگار کرونا بر انسان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / کرونا
مه مغزی اثرماندگار کرونا بر انسان
اقتصادنیوز : مه مغزی یکی از دیگر مواردی است که در بیماران کرونایی پس از بهبودی مشاهده می‌شود. مه مغزی به حالتی اطلاق می‌شود که فرد دچار اختلالات فکری می‌شود و فرد احساس می‌کند فرآیند تفکر و یادگیری‌اش به درستی کار نمی‌کند.
پیشنهاد کاری فراوان به بازیگران پس از طلاق +ویدئو
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
پیشنهاد کاری فراوان به بازیگران پس از طلاق +ویدئو
فلور نظری از بازیگران ایرانی در رابطه با پیشنهاد کاری به بازیگران پس از جدایی از همسرانشان افشاگری کرد.
افت بازار بورس نقدینگی را به سمت بازار خودرو هدایت کرد / روش فعلی فروش و پیش فروش خودرو نادرست است / دلالان به آسانی پیش‌شرط‌های تعیین شده را دور می‌زنند / ۸۰ درصد مردم در یک سال اول خودروی خود را فروخته‌اند؛ خودرو به مصرف کننده واقعی نرسیده / برخی خانواده‌ها برای دریافت خودرو پیش فروش شده از یکدیگر طلاق صوری گرفته‌اند / برای رفع بی‌ثباتی در بازار خودرو یا باید خودرو در بورس ارائه شود یا اینکه مانند دهه ۷۰، به قیمت حاشیه بازار فروخته شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
افت بازار بورس نقدینگی را به سمت بازار خودرو هدایت کرد / روش فعلی فروش و پیش فروش خودرو نادرست است / دلالان به آسانی پیش‌شرط‌های تعیین شده را دور می‌زنند / ۸۰ درصد مردم در یک سال اول خودروی خود را فروخته‌اند؛ …
احمد نعمت بخش گفت: آمار‌ها حاکی از آن هستند که ۸۰ درصد مردم در یک سال اول خودروی خود را فروخته‌اند که این نشان‌گر آن است که خودرو به مصرف کننده واقعی نرسیده و این دلالان هستند که افسار بازار را در دست دارند. در مجموع، می‌توان گفت: روش پیش فروش خودرو به شکل فعلی معیوب است و به آسانی دور زده خواهد شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / بازیگر سینما و تلویزیون / فلور نظری
افشاگری خانم بازیگر درباره زنان مطلقه در سینمای ایران +فیلم
افشاگری فلور نظری، بازیگر سینما و تلویزیون: بازیگران وقتی طلاق می‌گیرند، پیشنهادهای کاری فوران می‌کند!
۵ دلیل طلاق زوج‌های امروزی | از ارتباط با عشق سابق تا ازدواج اجباری و... | ۴ رابطه که قبل از ازدواج باید تعیین تکلیف شوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
۵ دلیل طلاق زوج‌های امروزی | از ارتباط با عشق سابق تا ازدواج اجباری و... | ۴ رابطه که قبل از ازدواج باید تعیین تکلیف شوند
یک پژوهشگر اجتماعی گفت: هر رابطه‌ای نه تنها ازدواج، باید سه ویژگی داشته باشد به نفع تو باشد، به ضرر هیچکس نباشد، مبتنی بر واقعیت باشد نه رؤیاپردازی، نکته دوم این است که در این حوزه چهار رابطه باید متعادل شود یعنی مطالعه و بررسی شده و صحت آن تأیید شود.
بیماری عجیب کف دست
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / کف دست
بیماری عجیب کف دست
اقتصاد نیوز:بیماری دوپویترن به تغییر شکل ظاهری دست ناشی از جمع شدن پوست و بافت زیر جلدی در ناحیه کف دست اطلاق می‌شود که سیری کند و پیش‌رونده داشته و تنها راه درمان آن جراحی است.
۵ دلیل طلاق، از خیانت تا ازدواج برای فراموشی
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / طلاق / ازدواج / خانواده
۵ دلیل طلاق، از خیانت تا ازدواج برای فراموشی
یک پژوهشگر اجتماعی دلایل عمده طلاق و ۵ شرط اساسی ازدواج موفق را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
میراث فیلیپ راث
رمان «میراث»، نوشته فیلیپ راث، با ترجمه بنفشه میرزایی در انتشارات گویا منتشر شده است. خانواده راث از مهاجران اروپایی بودند که در قرن نوزدهم به امریکا، مهاجرت کرده بودند. فیلیپ راث از مهم‌ترین نویسندگان قرن بیستم و بیست و یکم امریکا است که برخی از آثارش به فارسی ترجمه شده. در این اثر که شاید بخشی از زندگینامه‌اش باشد، می‌نویسد: «آنها ماییم، یک صف مذکر، هنوز ویران نشده‌ایم و خوشحالیم. در حال بالندگی از کودکی به بلوغ. این همانی این دو تصویر، صلابت مرد درون عکس و تلاشی مرد روی کاناپه، هم ممکن بود و هم محال. برای تطبیق تصویر این دو پدر، تمام قوای ذهنی‌ام را به کار گرفتم. عذاب‌آور بود و سردرگم‌کننده و با این حال، ناگهان حس کردم که به ‌تمامی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
جشن سالگرد ازدواج زن انگلیسی با درخت!
یک زن انگلیسی که با ثبت ازدواج عجیب خود با یک درخت به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده بود سالگرد یک سالگی ازدواجش را نیز جشن گرفت.به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک زن انگلیسی با جشن گرفتن سالگرد یک سالگی ازدواج خود با یک درخت بار دیگر به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. «کِیت چونینگهام» که پیشتر نامش را به اِلدِر تغییر داده بود گفت که ازدواجش با این درخت موفق بوده و تصمیمی برای جدایی و طلاق ندارد. هدیه سنتی این زن برای درخت در لوین سالگرد ازدواجشان یک کاغذ بود.این زن ۳۸ ساله ضمن ابراز خوشحالی از این انتخاب خود گفت که ازدواج با این درخت که در سپتامبر سال گذشته در پارک ریمورس، ولی کانتی در منطقه سِفتون مری سیاد انجام شد بهترین تصمیم زندگی‌اش بوده است. جشن ازدواج این زن با حضور دو نفر از دوستانش و همچنین به گفته این …
۵ دلیل طلاق از زبان سیدمحمد انوشه
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
۵ دلیل طلاق از زبان سیدمحمد انوشه
یک پژوهشگر اجتماعی دلایل عمده طلاق و ۵ شرط اساسی ازدواج موفق را تشریح کرد.
بیماری دوپوئیتر: وقتی انگشتان جمع می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بیماری دوپوئیتر: وقتی انگشتان جمع می‌شوند
بیماری دوپویترن به تغییر شکل ظاهری دست ناشی از جمع شدن پوست و بافت زیر جلدی در ناحیه کف دست اطلاق می‌شود که سیری کند و پیش‌رونده داشته و تنها راه درمان آن جراحی است.
از بیماری کف دست چه می‌دانید؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / بیماری / سلامت / درمان / جراحی
از بیماری کف دست چه می‌دانید؟
بیماری دوپویترن به تغییر شکل ظاهری دست ناشی از جمع شدن پوست و بافت زیر جلدی در ناحیه کف دست اطلاق می‌شود که سیری کند و پیش‌رونده داشته و تنها راه درمان آن جراحی است. 
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
۸ دلیل که دست کم موجب طلاق عاطفی می‌شود
اینها مشکلاتی هستند که پیش از مطرح کردن‌ آنهاف تصمیم به ترک شریک زندگی خود می‌گیریم چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ فیزیکی.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
ابداع ماسکی که بوی بد دهان را می‌گیرد
محققان موفق به ابداع یک نسخه پیشرفته از ماسک‌های N۹۵ شده‌اند که با لایه‌های کربن قادر است همراه با نابودی ویروس‌ها و باکتری‌ها، بوی بد دهان را نیز از بین ببرد.به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، با آشفتگی وضع شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در سراسر جهان، صنعت تجهیزات حفاظت شخصی(PPE) شاهد رونق سفارشات بوده است و هر هفته محصولات جدیدی را به خود می‌بیند که خیلی زود وارد بازار می‌شوند.تجهیزات حفاظتی شخصی به ابزار، تجهیزات و پوشش‌های محافظتی اطلاق می‌شود که استفاده‌کننده را در برابر هرگونه خطرات سلامتی یا ایمنی در محل کار محافظت می‌کند. تجهیزات حفاظتی شخصی شامل مواردی چون کلاه ایمنی، دستکش، محفاظ چشم، جلیقه ضدگلوله، کفش ایمنی، ماسک غواصی، محافظ گوش و تجهیزات تنفسی هستند.اکنون گروهی از محققان موسسه فناوری …
کولبری با رویای مدرسه | گفتگو با مادر مانی؛ کولبر ۱۴ ساله‌ای که برای خرید گوشی هوشمند از کوه سقوط کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
کولبری با رویای مدرسه | گفتگو با مادر مانی؛ کولبر ۱۴ ساله‌ای که برای خرید گوشی هوشمند از کوه سقوط کرد
روناک خودش قربانی کودک‌همسری است، در سیزده‌سالگی ازدواج کرده و چند سال بعد، به خاطر مشکلات شوهرش طلاق گرفته است. دوباره به عقد پدر مانی درآمده، مردی گرفتار اعتیاد و فقر که روناک مجبور شده در نهایت، با دو بچه مجددا طلاق بگیرد و دادگاه هم حضانت مانی و خواهرش مونا را سپرده به روناک.
مشکلاتی که سردفتران ازدواج و طلاق در چهارمحال و بختیاری با آن مواجهند
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / کانون سردفتران ازدواج و طلاق
مشکلاتی که سردفتران ازدواج و طلاق در چهارمحال و بختیاری با آن مواجهند
رئیس جامعه سردفتران ازدواج و طلاق چهارمحال و بختیاری به نبود نظارت عادلانه بر تقسیم‌بندی تعداد ثبت واقعه طلاق اشاره کرد و گفت: برخی از دفاتر سالانه دو الی چهار فقره طلاق و عده‌ای قریب به ۱۰۰ فقره را ثبت می‌کنند که در این خصوص ناعدالتی وجود داشته و مکانیسم نظارتی دقیقی وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
رتبه اول بانک سینا از لحاظ کمترین میزان چک‫های عودتی در نظام بانکی
بانک سینا با اجرای سیاست‫های فرایندی و کنترلی مناسب در بخش چک‫های عهده، حائز رتبه برتر در بین بانک های گروه خود طی ماه‫های پایانی سال گذشته و نیز سال جاری شده است.بر اساس گزارش اداره کل معاملات ریالی بانک مرکزی از وضعیت بانک های عضو چکاوک به لحاظ میزان چک‫های عهده، این بانک در 5 ماهه مهر تا بهمن 98 حائز رتبه اول در بین بانک های گروه بوده است.طبق این گزارش، در حالی که بانک سینا در ماه های اسفند 98 و فروردین 99 رتبه دوم و اردیبهشت 99 رتبه سوم را کسب نموده اما در ماه های خرداد و تیر 99 با تلاش همکاران و اجرای سیاست های کنترلی مناسب، مجددا به جایگاه اصلی خود یعنی رتبه اول بازگشته است.گفتنی است این بانک در خرداد و تیر 99 رتبه اول در کل شبکه بانکی از لحاظ کمترین میزان چک های عودتی را نیز دارا بوده …
وصلت ناتمام دو خاندان
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
وصلت ناتمام دو خاندان
فرزانه ابراهیم‌زاده «3سال پیش ملکه فوزیه بنا به دلایل پزشکی ایران را ترک گفتند و اخیراً تقاضای طلاق کرده‌اند، زیرا اقامت معظم لها در تهران برایشان از نظر سلامت جسمانی مضر است. در اجابت به این درخواست، ما محمدرضا پهلوی، شاه ایران طلاق خود را از همسرم فوزیه اعلام می‌کنیم... این طلاق در روابط ایران و مصر اثری نخواهد داشت، بلکه این روابط بهتر از گذشته خواهد بود.»  این بیانیه رسمی که در سال ۱۳۲۷در تمام روزنامه‌های ایران و مصر منتشر شد پایانی بود برای یک ازدواج سلطنتی که ۱۰سال پیش از این در بهمن‌ماه …
سیامک اطلسی منتظر سلمان میرباقری | دوبلوری که حصین بن نمیر صدایش می‌زنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
سیامک اطلسی منتظر سلمان میرباقری | دوبلوری که حصین بن نمیر صدایش می‌زنند
بازیگری که خیلی به دوبله عشق می‌ورزد اما در عرصه بازیگری هم کارنامه ماندگاری دارد؛ این روزها ترجیح می‌دهد کمتر کار کند، به موضوعات پیش‌پاافتاده سریال‌ها و مشکلات دوبله در تلویزیون گلایه دارد. در "طلاق" طالبی بازی می‌کند و منتظر "سلمان" میرباقری است.
هورمون عشق در کودکان طلاق کمتر است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
هورمون عشق در کودکان طلاق کمتر است
طبق یک مطالعه که در نشریه روانشناسی منتشر شده، سطح هورمون اکسی‌توسین که به هورمون عشق معروف است در افرادی که در کودکی والدینشان از هم جدا شده‌اند، کمتر از سایرین است.
جدایی عجیب زن و مرد جوان پس از ۶ ماه زندگی مشترک
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
جدایی عجیب زن و مرد جوان پس از ۶ ماه زندگی مشترک
زن و مرد جوانی که ۶ ماه از زندگی مشترکشان می‌گذشت، با درخواست طلاق از سوی زن به دادگاه مراجعه کردند.
زن عاشق فضای مجازی خطاب به همسرش: من نمی توانم مثل زنهای سنتی،بوی پیاز داغ بدهم/ فالوورهایم برایم مهم هستند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / فضای مجازی / طلاق
زن عاشق فضای مجازی خطاب به همسرش: من نمی توانم مثل زنهای سنتی،بوی پیاز داغ بدهم/ فالوورهایم برایم مهم هستند
شاید تصویر ما از حضور زوج‌ها در دادگاه خانواده زن و شوهرانی باشد که تا لحظه صدور حکم طلاق نیز باهم درگیر هستند و جز ابراز ناراحتی و بیان مشکلات یکدیگر حرفی ندارند. اما داستان زندگی پریسا و پرهام تا حد زیادی متفاوت است.
عشق زن به فضای مجازی، کار زن و شوهر را به دادگاه کشاند | زن: آقای قاضی! فالوئرهایم برایم مهم‌ترند | دوست ندارم همیشه بوی پیاز داغ بدهم
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
عشق زن به فضای مجازی، کار زن و شوهر را به دادگاه کشاند | زن: آقای قاضی! فالوئرهایم برایم مهم‌ترند | دوست ندارم همیشه بوی پیاز داغ بدهم
شاید تصویر ما  از حضور زوج‌ها در دادگاه خانواده زن و شوهرانی باشد  که تا لحظه صدور حکم طلاق نیز باهم درگیر هستند و جز ابراز ناراحتی و بیان مشکلات یکدیگر حرفی ندارند. اما داستان زندگی پریسا و پرهام تا حد زیادی متفاوت است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
عجیب ترین علت طلاق پریسا و پرهام در تهران ! / فقط 6 ماه زیر یک سقف!
شاید تصویر ما از حضور زوج‌ها در دادگاه خانواده زن و شوهرانی باشد که تا لحظه صدور حکم طلاق نیز باهم درگیر هستند و جز ابراز ناراحتی و بیان مشکلات یکدیگر حرفی ندارند. اما داستان زندگی پریسا و پرهام تا حد زیادی متفاوت است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
ورود مجلس به بورس
بازار سرمایه، بورس، مجلس، همتی، بورس محکم، قالیباف، مجلس انقلابی از جمله هشتگ‌های پرکاربرد روز گذشته بودند که کاربران در توییت‌های جدی و گاه با لحن شوخی نظراتشان را درباره صحبت‌های مسوولان و شرایط بورس می‌نوشتند. اما یکی از توییت‌هایی که روزگذشته مورد توجه کاربران قرار گرفت این نوشته بود: «بورس مثل بچه‌ طلاق شده، که بین پدرو مادر در نوسان است. دولت می‌گوید حمایت می‌کنم، مجلس مخالفت می‌کند و بالعکس! به نظرم برای حفظ سلامت این بچه، بهتر است او را بدهید پرورشگاه، مردم خودشان تَر و خشکش می‌کنند، شما هم بروید جای دیگر دعوا کنید.»
نماینده مجلس: کجای دنیا قیمت خودرو در بازار آزاد دو برابر درب کارخانه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / انتقادها به گرانی خودرو / بازار خودرو / بحران خودرو / خودرو در ایران / قیمت خودرو / نماینده مجلس
نماینده مجلس: کجای دنیا قیمت خودرو در بازار آزاد دو برابر درب کارخانه است؟
شفقنا- نماینده مردم بروجرد در مجلس اطلاق واژه کارتل اقتصادی به ایران خودرو و سایپا را اجحاف در حق واژه‌ها دانست. خانه ملت نوشت: فاطمه مقصودی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 23 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور...
ماجرای زنی که ۷ بار شوهر کرد و یک میلیارد مهریه گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
ماجرای زنی که ۷ بار شوهر کرد و یک میلیارد مهریه گرفت
از دفتر دادستان خواستم تا سوابق سجلی ثریا استعلام گردد. با وصول پاسخ تازه متوجه شدم جریان چیست. شش ازدواج منجر به طلاق توافقی و تحصیل یک میلیارد وجه نقد در عوض بخشش مهریه!
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
حکمرانی خوب و همبستگی ملی
دغدغه‫مندان بسیاری در عرصه‫های گوناگون تلاش می‫کنند تا راهکارهایی عاجل برای انواع چالش‫های بی‫سابقه که اخلاق سیاسی به عنوان دروازه مدنیت را ویران کرده است، کشف کنند. اما بنابر شواهد و تجربیات بسیار دردناک از زیست طاقت فرسای شهروندان در سرتاسر ایران زمین، این تلاش‫ها به دلایل نامعلوم، عقیم و بی‫حاصل و زیست روزمره شهروندان پیوسته وخیم‫تر از دیروز می‫شود. به امید یافتن گوش‫های شنوا، این موجز تلاش می‫کند تا به راهکار برون‫رفت از شرایط بغرنج شهروندان در قالب تبیین حکمرانی خوب و همبستگی ملی، اشاره‫ای کلی و مختصر داشته باشد.بحث پیرامون حکمرانی خوب و همبستگی ملی بسیار فراتر از توان و مجال این موجز است. بنابراین به منظور نظم بخشیدن به نکات مد نظر و پرهیز از ابهامات و پراکنده‫گویی ناخواسته، این موجز تلاش …
کاهش آمار ازدواج در دوران کرونا و گرانی/ افزایش آمار سقط جنین و فروش کودکان در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / جمعیت ایران / آمار طلاق
کاهش آمار ازدواج در دوران کرونا و گرانی/ افزایش آمار سقط جنین و فروش کودکان در کشور
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری حتما تاثیر خود را خواهد گذاشت.
گسترش تکنولوژی، از عوامل افزایش اعتیاد و طلاق در جامعه
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-اجتماعی / اعتیاد
گسترش تکنولوژی، از عوامل افزایش اعتیاد و طلاق در جامعه
یک جامعه‌شناس با اشاره به این‌که امروز با گسترش تکنولوژی؛ آسیب‌های اجتماعی ازجمله طلاق و اعتیاد شدت یافته، گفت: برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی و اجتماعی باید آموزش لازم از سوی مبلغان و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی به جوانان و سایر آحاد جامعه منتقل شود.
رتبه هفتم و هجدهم لرستان در ازدواج و طلاق
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-اجتماعی / ازدواج و طلاق
رتبه هفتم و هجدهم لرستان در ازدواج و طلاق
مدیرکل ثبت احوال لرستان از رتبه هفتم و هجدهم استان در ازدواج و طلاق بین استان‌ها خبر داد.
چگونه مشاوره آنلاین رایگان بگیریم ؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
چگونه مشاوره آنلاین رایگان بگیریم ؟
درگیر شدن با مشکلات حقوقی دردسرهای فراوانی دارد، مشاوره آنلاین رایگان با وکیل پایه یک دادگستری در زمینه های طلاق مهریه خانواده به شما در نتیجه موفقیت پرونده کمک می ‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
عروسان خون‌بس، قربانیان همیشگی یک نکاح غیرنافذ
نه مهریه دارند و نه از ارث سهمی می‌برند، نه نکاح‌شان به اختیار خودشان است و نه طلاق‌شان، آنها مایملک خانواده همسر خود هستند، آنها خونبهای خطا و جرم دیگری، آنها قربانیان همیشگی یک سنت شبه‌‌منسوخ هستند. به‌‌رغم اینکه عموما از این سنت به عنوان امری «شبه‌منسوخ» یاد می‌شود، با این حال احتمال «فصلیه ‌شدن» دختر 11 ساله اهوازی در هفته‌ای که گذشت نشان می‌دهد که هنوز تتمه‌های این سنت در بافت عشیره‌ای پابرجاست و علاوه بر آن، هنوز اصرارهایی بر ثبت این سنت به عنوان میراث معنوی ناملموس به چشم می‌خورد. «منیژه محمدی»، حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری که در حوزه دفاع از حقوق کودکان فعال است، در گفت‌وگو …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
حیات برهنه
امیر جدیدی| دولت السالوادور برای نمایش موفقیت‌هایش در برخورد با جرم ،در زندان‌های پرازدحامش را به روی رسانه‌ها باز کرده. در همین روز دادستان کل کشور اعلام کرد قرار است تحقیقاتی روی احتمال مذاکره دولت با سردسته گنگ‌ها برای کاهش میزان قتل، انجام شود. اما بسیاری معتقدند که این اتفاقات به نوعی تبلیغات انتخاباتی ناییب بولکه، رییس‌جمهور السالوادور است که هم به مردم نشان دهد دولتش در ایجاد امنیت موفق بوده و هم در پشت پرده با سران گروه‌های تبهکار مذاکره کنند که در ازای ساپورت تبلیغاتی و ادامه ریاست‌جمهوری به آنها امکاناتی بدهد. گنجایش این زندان‌ها نزدیک به 18 هزار نفر است اما بیش از 38 هزار نفر زندانی را در خود جای داده‌اند.‌ در بندی که تبهکاران در آن …
پدیده‌ی نوظهور سلفی طلاق در شبکه‌های اجتماعی +عکس
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
پدیده‌ی نوظهور سلفی طلاق در شبکه‌های اجتماعی +عکس
تصاویر جدیدی از سلفی طلاق پس از جشن طلاق در فضای مجازی منتشر شده است که با واکنش بسیاری از کاربران در صفحات اجتماعی همراه شده است.
زن درخواست طلاق کرد، شوهر معتادش به صورت او اسید پاشید
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / اسید پاشی / طلاق
زن درخواست طلاق کرد، شوهر معتادش به صورت او اسید پاشید
ایران نوشت: ساعت ۸ صبح سه‌شنبه ۱۸ شهریور ساکنان یکی از خیابان‌های پیروزی در شرق تهران با شنیدن صدای فریادهای «سوختم، سوختم» زن همسایه وحشت زده به خیابان آمدند و با دیدن زن جوانی که از ناحیه سر و صورت دچار سوختگی شده بود بلافاصله با اورژانس و کلانتری ۱۱۰ شهدا تماس گرفتند.
دو زن، قربانی شوهران سابق!
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / مرگ زن جوان / قتل / حوادث
دو زن، قربانی شوهران سابق!
مرد جوان به قتل اعتراف کرد و گفت: من و همسرم با هم اختلافات زیادی داشتیم. به همین دلیل طلاق گرفتیم، اما بعد از آن نیز مشکل حل نشد و این‌بار اختلافات بر سر حضانت فرزندمان شدت گرفت تا اینکه روز حادثه وقتی به خانه او رفتم تا با هم در‌این‌باره صحبت کنیم، به‌شدت عصبانی شدم و او را کشتم
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
یک سانت و ۱۳۳ مرتبه
در آینه به لباس نو و آرایشش نگاه کرد. خوب شده بود. دستی کشید توی موهایش و رفت پای گاز. قابلمه را هم زد. بوی لیمو امانی بلند شد. پاکت را گذاشت زیر عروسک خرس بزرگی که امروز صبح با وسواس خریده بود. اول خرس را گذاشته بود روی میز ناهارخوری. خنده‌دار شده بود. چون می‌دانست می‌رود روی کاناپه ولو می‌شود، گذاشت کنار میز تلویزیون. تازه برگشته بود توی آشپزخانه که کلید انداخت و آمد تو. لباس عوض کرد و آمد توی آشپزخانه. معلوم بود، گرسنه است. در قابلمه خورش را باز کرد و بو کشید «چه خبره امشب. بالاخره بوی غذا تو این خونه دراومد.» زن ابرو در هم کشید و با شوخی و خنده رد کرد «برو بشین برات چای بریزم. تازه دمه» مرد مثل همیشه رفت روی کاناپه ولو شد و کنترل به دست شروع کرد …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •