جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
محله محوری
۵ روز قبل
رباط کریم روی ریل سازندگی
شهرداری رباط کریم در بحبوحه کرونا و تبعات اقتصادی آن از پا ننشست و همچنان به روال پیشین و شاید با قدم‌های محکم تر در مسیر سازندگی گام بر می دارداصغر پارسا شهردار رباط کریم که با حضور خود در مسند شهردار، آرامش را به بدنه شهرداری و شورا تزریق کرد، بدون جنجال و حاشیه سازی در حال اجرای پروژه های متعدد عمرانی استاز جمله:آغاز عملیات ساختمان جدید دادگستری شهرستان به همین منظور آئین کلنگ زنی احداث ساختمان دادگستری شهرستان رباط کریم با حضور مسئولین شهرستان بر زمین زده شد.شهردار رباط کریم در حاشیه این مراسم گفت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۵۹۴۳ متر مربع و از محل اعتبارات قوه قضائیه و استانی احداث می شود. پارسا افزود: تاکنون مسئولین و دستگاه های شهرستان حمایت های خوبی را داشته اند و امیدواریم با تداوم …
نخستین پارکینگ زیر سطحی در منطقه ۵ احداث می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / پارکینگ عمومی / شهرداری منطقه 5 تهران / محله محوری
نخستین پارکینگ زیر سطحی در منطقه ۵ احداث می‌شود
به منظور حل مشکل کمبود پارکینگ و استفاده حداکثری از فضاهای شهری موجود، پارکینگ محله ای زیرسطحی در محله جنت آباد مرکزی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ساخته می‌شود.
روند انتخاب مدیر محله شفاف تر شده است
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / مهدی شیرزاد / محله محوری / شورایاری
روند انتخاب مدیر محله شفاف تر شده است
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله ضمن ارائه گزارشی از استقرار رویه قانونی و ایجاد سازوکاری منظم، برای انتخاب مدیران محلات گفت: در سازوکار فعلی، فرایند انتخاب مدیر محله شفاف‌تر شده است.
ساخت نخستین مرکز محله با تأمین مالی از منابع خیرین در بافت فرسوده منطقه ۱۳
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / نوسازی بافت فرسوده / شهرداری منطقه 13 / محله محوری
ساخت نخستین مرکز محله با تأمین مالی از منابع خیرین در بافت فرسوده منطقه ۱۳
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: ساخت نخستین مرکز محله در بافت فرسوده با تأمین مالی از منابع خیرین در منطقه ۱۳ عملیاتی شد.
​ایجاد سامانه متمرکز مدیریت مشارکت محله محور به معنای ادغام فعالیت گروه‌ها و دستگاه‌ها نیست
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / تقی رستم وندی
​ایجاد سامانه متمرکز مدیریت مشارکت محله محور به معنای ادغام فعالیت گروه‌ها و دستگاه‌ها نیست
ایلنا: ​معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی کشور اعلام کرد: الگوی محله محوری در مهار بحران ویروس کرونا در کشور موفقیت خود را بخوبی نشان داد و تلاش می شود این…
مشارکت‌های مردمی نیازمند راه‌اندازی سامانه یکپارچه است
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
مشارکت‌های مردمی نیازمند راه‌اندازی سامانه یکپارچه است
تهران-ایرنا- معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور با تاکید بر این که ساماندهی مشارکت های مردمی در سطح کشور نیازمند راه اندازی سامانه یکپارچه است گفت: اجرای الگوی محله محوری در مهار بحران کرونا کارآمد و موثر بود.
احداث جایگاه‌های سـوخت در مقیاس محلات منطقه۲ 
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / جایگاه سوخت / رسول کشت پور / محله محوری
احداث جایگاه‌های سـوخت در مقیاس محلات منطقه۲ 
شهردار منطقه ۲ گفت: به منظور افزایش سرانه های خدماتی محلات و افزایش رضایت شهروندان، احداث و توسعه جایگاه های سوخت در مقیاس محلات در دستور کار قرار گرفت.
تأکید امام جمعه کرج بر توزیع اقلام بهداشتی و ارائه خدمات اجتماعی محله محور
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / استانی-سیاسی / امام‌جمعه کرج / استان البرز
تأکید امام جمعه کرج بر توزیع اقلام بهداشتی و ارائه خدمات اجتماعی محله محور
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر استفاده از شبکه توزیع مردمی به‌صورت محله محوری برای پخش کالاهای بهداشتی، عنوان کرد: می‌توان برای توزیع نظام‌مند اقلام بهداشتی در استان از مساجد محلات طی برنامه‌ای زمان‌بندی‌شده استفاده کرد.
برگزاری دومین جلسه کارگروه ملی مشارکت های مردمی مبارزه با کرونا در وزارت کشور
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
برگزاری دومین جلسه کارگروه ملی مشارکت های مردمی مبارزه با کرونا در وزارت کشور
دومین نشست کارگروه ملی مشارکت های مردمی در مبارزه با کرونا با رویکرد محله محوری در سازمان امور اجتماعی کشور تشکیل شد.
نشست بررسی طرح توسعه و نوسازی محله مسگرآباد در منطقه ۱۵ 
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / نوسازی بافت فرسوده / شهرداری منطقه 15 تهران / محله محوری
نشست بررسی طرح توسعه و نوسازی محله مسگرآباد در منطقه ۱۵ 
نشست بررسی طرح توسعه و نوسازی محله مسگرآباد در منطقه ۱۵ برگزار شد.
اولویت اجرای پروژه های خرد محله ای با هدف افزایش کیفیت زندگی
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / حامد مظاهریان / شهرداری تهران / محله محوری
اولویت اجرای پروژه های خرد محله ای با هدف افزایش کیفیت زندگی
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران با همراهی شهردار، معاونین و مدیران شهرداری منطقه ١٩ از تعدادی از پروژه های این منطقه بازدید کردند.
تحقق محله محوری در بودجه با مشارکت شورایاران
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / افشین حبیب زاده / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
تحقق محله محوری در بودجه با مشارکت شورایاران
نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران از تحقق محله محوری در بودجه با مشارکت شورایاران خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
شفافیت در ارائه عملکرد و آمار  شهرداری منطقه ۴ همدان 
منطقه چهار شهرداری همدان  یکی از مناطق شهری همدان است که بیشترین حاشیه شهر در این منطقه قرار گرفته است  و این منطقه با وسعت ۸۱۴/۱۵۱۰ هکتار دارای 3 ناحیه و  19 محله استشهرداری منطقه چهار همدان در زمینه حسابرسی و تطبیق بودجه سال 96  رتبه برتر  را کسب  کرده است که این نشان از تلاش و کوشش شهردار جوان و کارکنان این منطقه برای توسعه پایدار  این منطقه است.شهردار منطقه چهار شهرداری همدان از مناسب‌سازی معابر سطح منطقه چهار با بیش از18 هزار تن آسفالت به منظور تسهیل عبور و مرور شهروندان خبر داد و گفت: طی مدت 9 ماه سالجاری، این معابر روکش، لکه‌گیری و آسفالت شده است.مجید یوسفی‌نوید اظهار کرد: آسفالت معابر اصلی و محلی در راستای بهبود محیط شهری و تردد آسان شهروندان یکی از اولویت‌های کاری در منطقه و مورد اهتمام …
پروژه‌های کوچک مقیاس با رویکرد محله محوری در دستور کار مدیریت شهری
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
پروژه‌های کوچک مقیاس با رویکرد محله محوری در دستور کار مدیریت شهری
معاون شهردار تهران گفت: پروژه‌های کوچک مقیاس شهری با رویکرد محله محوری در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / مدیریت شهری / بافت فرسوده تهران / عبدالرضا گلپایگانی / شوراهای معماری مناطق / تخلفات شهرسازی / محله محوری
صدور پروانه در مناطق ۱ ، ۲ و ۳ خارج از ضوابط طرح تفصیلی بوده است/ مغایرت بیش از ۷۰ درصد مصوبات شوراهای معماری مناطق با ضوابط/ وجود فساد و سوءاستفاده از موقعیت
ایلنا: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: بررسی حدود ۸ هزار تصمیم شورای معماری نشان داد که بیش از۷۰ درصد مصوبات با ضوابط طرح تفصیلی مغایر بوده است که چنین…
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
مانور سراسری زلزله و ایمنی با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ،بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بصورت همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار گردید.در این راستا شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز طی هماهنگی های انجام شده در دفتر مدیریت بحران جهت مشارکت در اجرای هر چه بهتر این مانور که در دبیرستان دخترانه قدس شهر بوشهر و شهر جم برگزار گردید پذیرای ۵۵۰ نفر دانش آموز و همچنین نسبت به تهیه اقلامی از قبیل :ژنراتور برق،منبع آب اقدام نمود.دانش آموزان در این مانور نحوه صحیح و سریع پناهگیری و خروج اضطراری ،امداد و نجات ،اطفاء حریق ، اسکان اضطراری را به کمک معلمان و بدون دخالت سازمانهای متولی از جمله امداد و نجات به صورت خود امدادی و محله محوری انجام دادند.یکی از …
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
محله محوری نباید باعث شود از برنامه‌های کلان و توسعه شهری فاصله بگیریم
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه محله محوری اهمیت بالایی دارد گفت: البته نباید این بخشی نگری باعث شود تا از برنامه‌های توسعه کلان شهری فاصله بگیریم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
تنظیم بودجه سال 99 بر اساس نیاز محلات و نظرات نخبگان
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: محله محوری و توسعه محوری بر اساس نظرات نخبگان محلات برای تنظیم بودجه سال 99 جز مهم ترین برنامه ها است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / حامد مظاهریان / شهر تهران / شهرداری تهران
تخصیص بودجه برای توسعه محلات از سال آینده
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا  با بیان اهمیت محله محوری در مدیریت شهری پنجم به ارتباط میان برنامه و بودجه برای توسعه محله محوری تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
تاکید شورا و شهردار بر تخصیص بودجه به محلات
ایلنا: معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به اهمیت محله محوری در مدیریت شهری پنجم به ارتباط میان برنامه و بودجه برای توسعه محله محوری تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / محله محوری / حامد مظاهریان / شهرداری تهران
محله های پایتخت باید محور توسعه شوند
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، یکی از اهداف مدیریت شهری در دوره جدید را کاستن فاصله میان شمال و جنوب شهر می‌داند و معتقد استمحله های پایتخت باید محور توسعه شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
جزئیات طرح شادستان در تابستان‌های پایتخت
معاون شهردار منطقه 5 تهران گفت: برای افزایش نشاط اجتماعی برنامه‌های شادستان را با رویکرد محله گرایی و خانواده محوری در تابستان اجرا می کنیم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / انتخابات / زنان
افزایش نقش زنان در مدیریت شهری با حضور در انتخابات شورایاری
تهران-ایرنا-مدیریت محله بدون مشارکت مردمی امکان‌پذیر نیست و نقش محوری در این بخش را زنان به عنوان نیمی از پیکره جامعه بر عهده دارند، زنانی که بنابر سنت قدیمی بیش از مردان در سطح محله تردد دارند و ایجاد فضای امن و عاری از خطر برای خود و فرزندان بیشترین خواسته آنان است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / فرهنگی / فتح خرمشهر / سوم خرداد / ارتحال امام راحل
200 برنامه بزرگداشت فتح خرمشهر در بیرجند برگزار می شود
بیرجند - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: 200 برنامه در پایگاه های مقاومت بسیج، مساجد، محله ها و روستاهای این شهرستان به مناسبت سوم خرداد روز آزادی خرمشهر و پیروزی عملیات بیت المقدس برگزار می شود که 20 برنامه محوری است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
تاکید رئیس جمهور بر بازآفرینی شهری رسیدگی به بافت‌های فرسوده است
معاون اقتصادی رییس جمهوری گفت: یکی از نکاتی که در بازآفرینی شهری مورد تاکید رئیس جمهوری است، رسیدگی به بافت فرسوده و توجه به رکن محله محوری است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
تسریع نوسازی بافت‌های فرسوده با روش تهاتری
مکانیزم بهره‌گیری از روش تهاتری بر مبنای احیای بافت فرسوده به روش محله محوری است به طوری که تولید در مقیاس بالایی صورت می‌گیرد این تولید به عنوان تن‌خواه گردان در دست توسعه‌گر و انبوه‌ساز قرار می‌گیرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
محرومیت زدایی و محله محوری اولویت اصلی شورای پنجم کرج است
کرج - ایرنا - رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد که محرومیت زدایی و محله محوری در دستور کار شورای پنجم قرار دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •