جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
مصوبه
برخی معترضان دریافت کمک معیشتی قانع نشدند
ایسنا / ۴ ساعت قبل / اقتصادی
برخی معترضان دریافت کمک معیشتی قانع نشدند
بعد از اعلام نتایج اعتراض برخی خانوارها نسبت به عدم دریافت کمک معیشتی، پاسخی که برخی معترضان دریافت کردند آنها را قانع نکرده و ظاهرا با آنچه در مصوبه دولت آمده برای تعیین معیارهای مشمولیت این یارانه تا حدودی مغایر بوده که موجب گله‌مندی‌ آنان شده است.
  هدفمندی یارانه‌ها  کمک معیشتی  بنزین
نماینده پارلمان عراق:استقرار سامانه موشکی پاتریوت آمریکا در عراق مردود است
فارس / ۱۷ ساعت قبل / بین‌المللی
نماینده پارلمان عراق:استقرار سامانه موشکی پاتریوت آمریکا در عراق مردود است
عضو فراکسیون «الفتح» در پارلمان عراق با اشاره به مصوبه پارلمان درباره خروج نظامیان آمریکایی از این کشور، تأکید کرد که استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت آمریکا در عراق، نقض حاکمیت این کشور است،
افزایش یک میلیونی حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان
رویداد 24 / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش یک میلیونی حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: با مصوبه این کمیسیون یک میلیون تومان به حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان اضافه شد.
  حقوق کارمندان  افزایش حقوق
مجمع صلاحیت ادامه بررسی CFT را دارد
روزنامه آرمان ملی / ۲۲ ساعت قبل / سیاسی
مجمع صلاحیت ادامه بررسی CFT را دارد
روز گذشته اعلام شد که فرصت یک ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اظهارنظر پیرامون لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) به پایان رسیده است. بر اساس ماده الحاقی (25 مکرر) آیین نامه داخلی مجمع «در صورتی که رسیدگی به مصوبه مجلس نیاز به مهلت بیشتری داشته باشد، بنا به پیشنهاد کمیسیون ذی‌ربط و تایید رئیس مجمع، مهلت مذکور افزایش خواهد یافت.
ثمرات تلخ یک طرح و یک مصوبه
روزنامه تعادل / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
ثمرات تلخ یک طرح و یک مصوبه
بر اساس تازه‌ترین مصوبه ستاد تنظیم بازار، وزارت اطلاعات موظف شده است با توجه به اشراف بر بازارهای کشور، به‌صورت ماهیانه گزارش وضعیت تأمین و قیمت کالاهای اساسی و ضروری را ارایه کند. قبل از آن و پس از افزایش قیمت بنزین نیز طرحی یک‌فوریتی در مجلس با امضای 131 نماینده اصولگرا و اصلاح‌طلب ارایه شد که در صورت تصویب آن هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات به سبب افزایش قیمت سوخت ممنوع می‌شود.
روزنامه شهروند / ۳۰ ساعت قبل / ...
میز خبر
لغو انتقال فرزندان اعضای هیأت‌علمی دانشگاه آزاد به رشته‌های پزشکی [شهروند] شورای سنجش و پذیرش دانشجو تغییر رشته و انتقال ۱۳۴ نفر از فرزندان اعضای هیأت‌علمی دانشگاه آزاد به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را لغو کرد. دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «از آزمون سراسری ‌سال ۱۳۹۹ به بعد پذیرش چهار رشته پرمتقاضی پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت متمرکز و همزمان با پذیرش دوره‌های روزانه، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌های دولتی با انتخاب رشته متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود.» بر اساس مصوبات بیست‌ودومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، دانشگاه آزاد …
روزنامه اعتماد / ۳۰ ساعت قبل / ...
تعداد نظامیان امریکایی در عراق کاهش یافته است
گروه جهان | «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور امریکا در دیدار با «برهم صالح» همتای عراقی خود در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس اعلام کرد، تعداد نظامیان امریکایی در عراق به حدود ۵۰۰۰ نظامی کاهش یافته است. به گزارش فارس، بنا بر گزارش خبرنگاران امریکایی حاضر در نشست دو جانبه روسای جمهور امریکا و عراق در داووس، ترامپ به رغم تنش‌ها بین بغداد و واشنگتن و تصویب مصوبه خروج نظامیان خارجی از این کشور گفت: «ما (امریکا و عراق) یک رابطه بسیار خوبی داریم».
محمد صدر ضمن رد ناممکن بودن همکاری با FATF: مجمع تشخیص مصلحت هنوز تصمیمی درباره CFT نگرفته است
روزنامه اعتماد / ۳۰ ساعت قبل / سیاسی
محمد صدر ضمن رد ناممکن بودن همکاری با FATF: مجمع تشخیص مصلحت هنوز تصمیمی درباره CFT نگرفته است
مهلت قانونی یک‌ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون CFT دیروز دوم بهمن‌ماه به پایان رسید. خبری که البته در روزهای گذشته نیز از آن نوشته و تاکید کرده بودیم اتفاقی است قریب‌الوقوع و حالا باید اضافه کنیم که این مهم واقع شده است.
اختصاص 320 میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده سیستان
روزنامه توسعه ایرانی / ۳۱ ساعت قبل / اجتماعی
اختصاص 320 میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده سیستان
سخنگوی کمسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۱۳۹۹ از مصوبه این کمیسیون برای اختصاص ۳۲۰ میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان در سال آینده خبر داد. به گزارش ایسنا، هادی قوامی در نشست خبری صبح دیروز خود در تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۱۳۹۹ اظهار کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق برای حمایت از هموطنان سیل‌زده سیستان و بلوچستان، مبلغ ۳۲۰۰ میلیارد ریال برای مناطق سیل‌زده در سال ۱۳۹۹ اختصاص می‌یابد البته این مبلغ علاوه بر اعتباری است که دولت در سال جاری با مصوبه هیات وزیران برای این مناطق اختصاص می‌دهد.
افزایش 70 درصدی دستمزد کف حقوق
روزنامه تعادل / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش 70 درصدی دستمزد کف حقوق
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه درباره افزایش حقوق‌ها در سال ۱۳۹۹، گفت: براساس این مصوبه در سال ۱۳۹۹ هیچ حقوق‌بگیر و بازنشسته‌ای حقوق کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه دریافت
  بودجه  حقوق  درآمد  دستمزد  لایحه بودجه
روزنامه ابتکار / ۳۲ ساعت قبل / ...
درهای بسته به‌روی CFT
الهام برخورداراف‌ای‌تی‌اف و لوایح مربوط به آن به یکی از جنجال‌برانگیزترین موضوعات کشور تبدیل شده است به نوعی که پیوستن ایران به این کارگروه بین‌المللی دستاویز جریان‌ها و جناح‌های سیاسی علیه همدیگر شده است. سال‌هاست ایران درگیر این موضوع است و همچنان برای پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و تصویب لوایح چهارگانه آن است. رایزنی‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان ادامه دارد و با اینکه روز گذشته مهلت قانونی یک ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی پیوستن ایران به CFT به پایان رسید، تا کنون نتیجه‌ای از گفت‌وگوها حاصل نشده است. همچنین در تاریخ ۱۸ مهرماه ۹۸، فرصت یک ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لایحه پالرمو نیز به پایان رسید و متعاقباً نظر شورای نگهبان مبنی بر رد لایحه پالرمو به دلیل …
روزنامه ابتکار / ۳۲ ساعت قبل / ...
اگر پرونده ایران را به شورای امنیت ببرند، تصمیمات سخت‌تری می‌گیریم
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با استناد به نامه اردیبهشت ماه روحانی به سران کشورهای اروپایی و موارد مطرح شده در آن، تصریح کرد: تصمیم‌گیری درباره واکنش به مسئله ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل از اختیارات دولت است.به گزارش خبرگزاری‌ها، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره مواضع ایران در شرایطی که پرونده کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شود، اظهار کرد: در دولت راجع به این موضوع بحثی که منجر به مصوبه شود نداشتیم‌ چراکه این موضوع از اختیارات دولت است و قاعدتا جزو مباحثی است که باید جای دیگری درباره آن تصمیم‌گیری شود.وی افزود: در اردیبهشت ماه آقای رئیس‌جمهوری نامه‌ای به سران کشورهای 1+4 نوشتند و در آن اعلام کردند که ما علاقه‌‌مندیم در برجام بمانیم و به تعهدات …
روزنامه آفتاب یزد / ۳۲ ساعت قبل / ...
واکنش ترامپ به خروج نیروهای آمریکایی از عراق : خواهیم دید چه می‌شود!
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با «برهم صالح» همتای عراقی خود در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس اعلام کرد، تعداد نظامیان آمریکایی در عراق به حدود ۵۰۰۰ نظامی کاهش یافته است.به گزارش فارس، بنا بر گزارش خبرنگاران آمریکایی حاضر در نشست دو جانبه روسای جمهور آمریکا و عراق، ترامپ به رغم تنش‌ها بین بغداد و واشنگتن و تصویب مصوبه خروج نظامیان خارجی از این کشور گفت: «ما (آمریکا و عراق) یک رابطه بسیار خوبی داریم».ادعای رئیس‌جمهور آمریکا درباره «رابطه خیلی خوب» این کشور با عراق در حالی مطرح شده که به دنبال اقدام واشنگتن در ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس جانشین سازمان الحشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، پارلمان عراق مصوبه خروج نظامیان خارجی از عراق …
دنیای اقتصاد / ۳۲ ساعت قبل / اقتصادی
تغییر عوارض صادراتی برخی مواد معدنی
عوارض صادراتی برخی از مواد معدنی و صنایع معدنی تغییر کرد. رضا رحمانی در نامه‌ای خطاب به رئیس کل گمرک ایران این تصمیم را در راستای رونق بخشیدن به تولید داخل و ایجاد ارزش افزوده در کشور دانسته و اعلام کرده که با در نظر گرفتن وضعیت تولید، همچنین تامین شدن نیاز صنایع داخلی و به منظور افزایش توان صادراتی در راستای رونق بیشتر معادن کشور، مقرر شده عوارض صادراتی موضوع مصوبه سوم شهریور ماه 98 کارگروه هماهنگی سیاست‌های صادراتی اصلاح شود.
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
روزنامه ایران / ۳۲ ساعت قبل / اقتصادی
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
عوارض، مالیات شد. عوارض خروج از کشور در لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده به مالیات تبدیل شد. روز سه‌شنبه هفته جاری نمایندگان مجلس با تصویب ماده 33 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سازمان مالیاتی را مکلف کردند که بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز موارد استثنا از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
از اخلاق روایتگری تا غوغا سالاری
روزنامه ایران / ۳۲ ساعت قبل / اجتماعی
از اخلاق روایتگری تا غوغا سالاری
نمایندگان مجلس در هفته جاری بررسی لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده را آغاز کرده‌اند، آنها درحین تصویب مواد مختلف لایحه سازمان مالیاتی(دولت)، موافقتشان را با تصویب ماده 33 این لایحه اعلام کردند، به‌طوری که بابت خروج هر مسافر ایرانی، مالیات اخذ شده و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل واریز می‌شود. بعد از انتشار این خبر، از سوی خبرگزاری‌ها؛ منطبق با متن مصوبه مجلس؛ شماری از سر کم اطلاعی و شماری هم مطابق با روال غوغا سالاری توئیتر؛ رسانه‌ها (روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها) را به روایت نادرست از رویداد، بی‌دقتی و کم فهمی از مصوبه مجلس متهم کردند.
روزنامه همشهری / ۳۲ ساعت قبل / ...
ساماندهی حاشیه‌نشینی مشهد به بنیاد مسکن واگذار شد
درحالی‌که حوزه نوسازی و رفع مشکلات حاشیه‌نشینی شهر مشهد پیش از این در اختیار شرکت بازآفرینی شهری بود،  با مصوبه هیأت دولت به بنیاد مسکن واگذار شد. به گزارش مهر،  اسحاق جهانگیری ۲۹ دی‌ماه مصوبه ۲۵ دی‌ماه امسال هیأت دولت درخصوص ساماندهی حاشیه شهر مشهد را به وزرای «کشور»،  «اقتصاد» و «راه و شهرسازی» و رؤسای «سازمان برنامه و بودجه» و «بانک مرکزی» ابلاغ کرد. براساس این مصوبه ۳۳ میلیارد تومان شامل ۲۰ میلیارد تومان به‌صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بابت آماده‌سازی‌،  احداث تأسیسات زیربنایی و زیرساخت‌ها …
سیاست حذف تدریجی سفر
روزنامه همشهری / ۳۲ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
سیاست حذف تدریجی سفر
سفرهای خارجی ایرانی‌ها و حتی سفر آنها در داخل کشور سخت‌تر شد. این گزاره را می‌توان با نگاه به گرانتر شدن عوارض خروج از کشور از سال 87و تداوم آن تا سال 98، افزایش سه برابری قیمت بنزین و حتی مصوبه روز سه‌شنبه مجلس برای تغییر نام عوارض خروج از کشور به مالیات بر ارزش افزوده مشاهده کرد.
روزنامه همشهری / ۳۲ ساعت قبل / ...
سهمیه ترمیمی بنزین وانت‌بارها، تاکسی‌ها و آمبولانس‌ها واریز شد
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای میزان سهمیه ترمیمی انواع وانت‌بار، تاکسی و آمبولانس را اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع تمامی دارندگان خودروهای وانت‌بار، تاکسی و آمبولانس می‌رساند براساس مصوبه هیأت محترم وزیران، مابه‌التفاوت سهمیه افزایش‌یافته این خودروها (مانده از آبان‌ماه و به میزان ۸۰ درصد سهمیه پایه) از تاریخ یکم بهمن‌ماه سال‌جاری همزمان با واریز سهمیه بهمن‌ماه و طبق جدول، در کارت سوخت این هموطنان شارژ …
روزنامه همشهری / ۳۲ ساعت قبل / ...
درآمد 1600میلیارد تومانی دولت از مالیات سفر
«سفر گران ‌شد»؛ این تیتر دیروز روزنامه همشهری براساس مصوبه روز سه‌شنبه مجلس بود که اعلام می‌کرد، مسافرانی که قصد سفر به خارج از ایران دارند، باید مالیات بپردازند و 5درصد مالیات بر ارزش افزوده به ناوگان حمل‌ونقل برون‌شهری که مسافران را در داخل کشور جابه‌جا می‌کنند، تعلق می‌گیرد. اعلام همین بندها، رسانه‌ها و فعالان صنعت گردشگری کشور را به واکنش واداشت که چرا مجلس گامی در جهت گران‌تر‌کردن سفر به جای تلاش برای در دسترس ماندن و تسهیل سفر برای مردم برداشته است؟ فعالان صنعت گردشگری و رسانه‌ها معتقد بودند …
تاوان ناتوانی اروپا
روزنامه همشهری / ۳۲ ساعت قبل / ...
تاوان ناتوانی اروپا
تهدید ظریف مبنی بر خروج ایران از NPT، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سخنگوی وزارت خارجه ایران را به واکنش واداشت. محمود واعظی و سیدعباس موسوی در رابطه با این تهدید، جزئیات تازه‌تری از نامه حسن روحانی به سران 3 کشور اروپایی فاش کردند. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره مواضع ایران در شرایطی که پرونده کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شود، اظهار کرد: در دولت راجع به این موضوع بحثی که منجر به مصوبه شود نداشتیم؛ چراکه این موضوع از اختیارات دولت نیست و قاعدتا جزو مباحثی است که باید جای …
ممکن است از برجام خارج شویم
روزنامه شهروند / ۳۲ ساعت قبل / ...
ممکن است از برجام خارج شویم
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با استناد به نامه اردیبهشت‌ماه روحانی به سران کشورهای اروپایی و موارد مطرح‌شده در آن، تصریح کرد: «تصمیم‌گیری درباره واکنش به مسأله ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل از اختیارات دولت است.»به گزارش ایسنا، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره مواضع ایران درشرایطی که پرونده کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شود، اظهار کرد: «در دولت راجع به این موضوع بحثی که منجر به مصوبه شود، نداشتیم؛ چراکه این موضوع از اختیارات دولت است و قاعدتا جزو مباحثی است که باید جای دیگری درباره آن تصمیم‌گیری شود.»او افزود: «در اردیبهشت‌ماه آقای رئیس‌جمهوری نامه‌ای به سران کشورهای 1+4 …
جزئیات افزایش حقوق‌ها در سال آینده | تفاوت پیشنهاد دولت و تصمیم مجلس
همشهری‌آنلاین / ۳۸ ساعت قبل / سیاسی
جزئیات افزایش حقوق‌ها در سال آینده | تفاوت پیشنهاد دولت و تصمیم مجلس
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: پیشنهاد دولت در لایحه برای حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال ۹۹ یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که با مصوبه کمیسیون تلفیق یک میلیون تومان به حداقل حقوق اضافه شد.
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا / ۳۹ ساعت قبل / ...
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد و چیز تازه‌ای نیست. ایسنا نوشت: الیاس حضرتی با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس...
  رییس کمیسیون اقتصادی  عوارض خروج  مالیات  مالیات خروج از کشور
مصاحبه|سخنگوی حزب‌الله عراق: تظاهرات گسترده مردمی سبب تسهیل ماموریت دولت برای اخراج آمریکایی‌ها خواهد شد
تسنیم / ۳۹ ساعت قبل / بین‌المللی
مصاحبه|سخنگوی حزب‌الله عراق: تظاهرات گسترده مردمی سبب تسهیل ماموریت دولت برای اخراج آمریکایی‌ها خواهد شد
سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق تصریح کرد راهپیمایی میلیونی جمعه آتی، عامل فشار توده‌های مردم و بیانگر اراده قشرهای مختلف جامعه عراق است که سبب تقویت مصوبه مجلس نمایندگان عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی و دیگر نیروهای بیگانه خواهد شد.
مالیات خروج از کشور؛ سوءبرداشت نمایندگان یا مردم؟
ایسنا / ۴۰ ساعت قبل / سیاسی
مالیات خروج از کشور؛ سوءبرداشت نمایندگان یا مردم؟
مجلس روز گذشته لایحه مالیات بر ارزش افزوده خروج از کشور را درحالی تصویب کرد که واکنش‌ها و اعتراض‌های مردمی و فعالان گردشگری، برخی نمایندگان را بر آن داشت تا هنوز مُهر رأی‌شان خشک نشده، اذعان کنند که قرار نیست مالیات اضافه‌ای برای خروج از کشور گرفته ‌شود. سازمان امور مالیاتی نیز یک روز بعد درحالی‌که واکنش‌ها شدت گرفته بود، تصریح کرد که این مالیات همان عوارض خروجی است و برداشت‌های ناصواب و کذبی از آن مصوبه شده است.
  گردشگری  مالیات  عوارض خروج از کشور  مالیات بر ارزش افزوده  مجلس شورای اسلامی
ترامپ با برهم صالح دیدار کرد
الف / ۴۰ ساعت قبل / بین‌المللی
ترامپ با برهم صالح دیدار کرد
رئیس‌جمهور آمریکا در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس با همتای عراقی خود دیدار کرد و با اشاره تلویحی به مصوبه پارلمان عراق برای خروج نظامیان خارجی از این کشور گفت: «ما رابطه خیلی خوبی (با عراق) داریم».
  آمریکا و عراق  برهم صالح  دونالد ترامپ  دیدار ترامپ و برهم صالح  نشست داووس
همه حواشی مالیات برای سفرهای خارجی | مصوبه مجلس چه بود که ماجراساز شد؟
همشهری‌آنلاین / ۴۰ ساعت قبل / سیاسی
همه حواشی مالیات برای سفرهای خارجی | مصوبه مجلس چه بود که ماجراساز شد؟
مالیات بستن به سفرهای خارجی که سه‌شنبه اول بهمن ماه در کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب رسید، موجب تعجب بسیاری از مردم شد و موجی از واکنش‌ها و انتقادهای رسانه‌ها، کاربران شبکه‌های اجتماعی و تحلیلگران اقتصادی و اجتماعی را به دنبال داشت.
رمزگشایی از مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور | فقط بازی با کلمات بود؟
همشهری‌آنلاین / ۴۰ ساعت قبل / سیاسی
رمزگشایی از مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور | فقط بازی با کلمات بود؟
نماینده مردم تهران در مجلس درباره مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور، گفت: «این مصوبه، مالیات جدیدی نیست و همان عوارض خروج از کشور است. همان که قبلا تعریف شده است.»
واکنش الیاس حضرتی درباره مصوبه مالیات خروج از کشور که جنجالی شد
همشهری‌آنلاین / ۴۱ ساعت قبل / سیاسی
واکنش الیاس حضرتی درباره مصوبه مالیات خروج از کشور که جنجالی شد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد و چیز تازه‌ای نیست.
پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شد
ارانیکو / ۴۱ ساعت قبل / اقتصادی
پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شد
با توجه به پایان مهلت قانونی یک ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی مصوبه مجلس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT، پرونده بررسی این لایحه مشابه پرونده بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو در مجمع بسته شد.
کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال 99 را یک میلیون تومان افزایش داد
تسنیم / ۴۱ ساعت قبل / سیاسی
کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال 99 را یک میلیون تومان افزایش داد
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، گفت: پیشنهاد دولت در لایحه برای حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال 99 یک میلیون و 800هزار تومان بود که با مصوبه کمیسیون تلفیق یک میلیون تومان به حداقل حقوق اضافه شد.
وزارت نفت | اعلام منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها
شفقنا / ۴۲ ساعت قبل / اقتصادی
وزارت نفت | اعلام منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها
شفقنا اقتصادی – وزیر نفت منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را اعلام کرد. به گزارش شفقنا اقتصادی متن ابلاغیه وزیر نفت به علی مویدی خرم‌آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شرح زیر است: با سلام- به استناد و در اجرای مصوبه شماره […]
فارس: مهلت قانونی یک ساله مجمع تشخیص برای بررسی پرونده لوایح مرتبط با FATF به پایان رسید
انتخاب / ۴۳ ساعت قبل / سیاسی
فارس: مهلت قانونی یک ساله مجمع تشخیص برای بررسی پرونده لوایح مرتبط با FATF به پایان رسید
خبرگزاری فارس نوشت: با توجه به پایان مهلت قانونی یک ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی مصوبه مجلس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT، پرونده بررسی این لایحه مشابه پرونده بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو در مجمع بسته شد.
واکنش معاون گردشگری به مالیات خروج از کشور: غافلگیر شدیم / نظر وزارتخانه این نبود / وقتی گردشگران خروجی را کم کنیم، نمی‌توان انتظار داشته باشیم تعداد گردشگران خارجی بیشتر شود
انتخاب / ۴۳ ساعت قبل / اجتماعی
واکنش معاون گردشگری به مالیات خروج از کشور: غافلگیر شدیم / نظر وزارتخانه این نبود / وقتی گردشگران خروجی را کم کنیم، نمی‌توان انتظار داشته باشیم تعداد گردشگران خارجی بیشتر شود
معاون گردشگری در واکنش به مصوبه مجلس درباره مالیات خروج از کشور، گفت: از این وجود این لایحه اطلاع نداشتیم و غافلگیر شدیم.
معاون گردشگری در واکنش به مالیات خروج از کشور: غافلگیر شدیم
ایسنا / ۴۴ ساعت قبل / سیاسی
معاون گردشگری در واکنش به مالیات خروج از کشور: غافلگیر شدیم
معاون گردشگری در واکنش به مصوبه مجلس درباره مالیات خروج از کشور، گفت: از این وجود این لایحه اطلاع نداشتیم و غافلگیر شدیم.
  گردشگری  مالیات بر ارزش افزوده  مالیات خروج از کشور  سفرهای خارجی
کمک 8 میلیاردی شهردار تهران به جشنواره فیلم فجر با چه توجیهی صورت می‌گیرد؟
روزنامه آفتاب یزد / ۴۵ ساعت قبل / اجتماعی
کمک 8 میلیاردی شهردار تهران به جشنواره فیلم فجر با چه توجیهی صورت می‌گیرد؟
این روزها بحث در مورد کمک 8 میلیاردی شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر داغ است، موضوعی که موافقان و مخالفان زیادی دارد و به گفته شهرداری تهران غیر‌معمول نیست. اما موضوع حائز اهمیت و غیرمعمول این است که به گفته اعضای شورای شهر اختصاص این اعتبار بدون مصوبه شورا صورت گرفته است!
اعتراض مجدد به مصوبه جدید شورای شهر تهران مبنی بر تغییر نام خیابان تختی
تسنیم / ۴۵ ساعت قبل / ورزشی
اعتراض مجدد به مصوبه جدید شورای شهر تهران مبنی بر تغییر نام خیابان تختی
تعدادی از قهرمانان کشتی مجدداً نسبت به مصوبه جدید شورای شهر تهران مبنی بر تغییر نام خیابان تختی واکنش نشان دادند.
برباد رفتن سرمایه ورزش جانبازان و معلولین
مشرق / ۴۶ ساعت قبل / ورزشی
برباد رفتن سرمایه ورزش جانبازان و معلولین
در حالی‌که مسئولان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین مدعی فروش ساختمانی در مشهد برای امور عمرانی بودند، اما اخبار جدید حکایت از انحراف این مصوبه از هدف اصلی‌اش دارد.
  فدراسیون  جانبازان و معلولین  فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین  حمید علی صمیمی
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
مالیات خروج برای مسافران فرنگ
[شهروند] دریافت مالیات از سفرهای خارجی در رسانه‌ها حسابی خبرساز شد. دیروز در صحن علنی مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده نمایندگان تصویب کردند که سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی از کشور وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. البته آنها رقم این مالیات را مشخص نکردند و تصمیم گرفتند که میزان آن در قوانین بودجه سنواتی پیش‌بینی شود. با این حال این خبر بسیار بحث‌برانگیز شد و تلقی رسانه‌ها و مردم این بود که قرار است علاوه بر عوارض خروجی رقمی به‌عنوان مالیات هم از مسافران خارج از کشور دریافت شود. با این حال، در پیگیری‌های «شهروند» …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
ارتباط سری علی دیواندری با اکبر طبری
علی دیواندری و ۸ متهم دیگر به اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تشکیل و سردستگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت نسبت به وجوه بانک‌های ملت و پارسیان متهم هستند. صبح روز گذشته بیست و سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به ریاست قاضی موحد و با حضور نماینده دادستان، وکلای مدافع و متهمان برگزار شد.به گزارش ایسنا، قهرمانی، نماینده دادستان در جلسه روز گذشته دادگاه گفت: میلیون‌ها دلار پول در اختیار آقای سعادتی و دیواندری در خارج از کشور است و امیدواریم که مقید شوند تا اموال مردم را برگردانند.وی اظهار کرد: در پرونده آقای فلاحتیان ۳۸۸ میلیون درهم در بانک ملت بدون مصوبه اعتبار سنجی، وثیقه و اطلاع اعضای هیئت مدیره داریس و بانک ملت …
سفر گران شد
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / اقتصادی
سفر گران شد
براساس مصوبه دیروز مجلس هم گردشگران خروجی باید مالیات بدهند و هم گردشگران داخلی بلیت سفر را گرانتر می‌خرند رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی: راه‌های بهتری هم برای بستن درهای کشور و جلوگیری از سفر‌های خارجی مردم وجود دارد
حداقل حقوق کارمندان در سال 1398 تعیین شد
فرارو / ۲ روز قبل / اقتصادی
حداقل حقوق کارمندان در سال 1398 تعیین شد
حداقل حقوق کارمندان در سال آینده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان تعیین شد. نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ از مصوبه این کمیسیون در مورد افزایش ۱۵ درصد حقوق‌ کارمندان در سال ۹۹ و تعیین مبلغ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان حداقل حقوق در سال آینده خبر داد.
  حداقل حقوق کارمندان  حقوق کارمندان  حقوق کارمندان در سال 99
حقوق کارمندان | حداقل حقوق در سال آینده چقدر است؟
شفقنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
حقوق کارمندان | حداقل حقوق در سال آینده چقدر است؟
شفقنا اقتصادی _ نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ از مصوبه این کمیسیون در مورد افزایش ۱۵ درصد حقوق‌ کارمندان در سال ۹۹ و تعیین مبلغ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان حداقل حقوق در سال آینده خبر داد. ایسنا نوشت: علی اصغر…
همه سنگ‌های پیش پای قانون «کاهش مالیات پردرآمدها» +فیلم
مشرق / ۲ روز قبل / اقتصادی
همه سنگ‌های پیش پای قانون «کاهش مالیات پردرآمدها» +فیلم
کارشناسان اعتقاد دارند مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره کاهش پله های مالیات بر درآمد که به معنای کاهش چشمگیر مالیات افرادی است که حقوق‌های نجومی می گیرند، برخلاف عدالت است.
  حقوق نجومی  افزایش حقوق  مالیات  کمیسیون تلفیق مجلس  غلامرضا تاجگردون  قانون
نقش رئیس کمیسیون تلفیق و نجومی بگیران در کاهش مالیات پردرآمدها+ویدئو
فارس / ۲ روز قبل / اقتصادی
نقش رئیس کمیسیون تلفیق و نجومی بگیران در کاهش مالیات پردرآمدها+ویدئو
کارشناسان اعتقاد دارند مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره کاهش پله های مالیات بر درآمد که به معنای کاهش چشمگیر مالیات افرادی است که حقوق‌های نجومی می گیرند، هم برخلاف عدالت است و هم موجب کاهش درآمد دولت از این محل می شود.
​حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۲میلیون ۸۰۰ هزار تومان می‌شود/ مالیات بر درآمد چهار پله‌ای شد
فارس / ۲ روز قبل / سیاسی
​حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۲میلیون ۸۰۰ هزار تومان می‌شود/ مالیات بر درآمد چهار پله‌ای شد
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت:‌ با مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق حداقل حقوق در سال آینده دو میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود.
آمریکا را چگونه می‌توان اخراج کرد؟
روزنامه فرهیختگان / ۲ روز قبل / بین‌المللی
آمریکا را چگونه می‌توان اخراج کرد؟
تازه‌ترین تحرکات در عراق پیرامون اخراج نیروهای نظامی خارجی در آن، به یکشنبه هفته گذشته بازمی‌گردد. در جلسه فوق‌العاده، پارلمان مصوبه خروج نیروهای نظامی از عراق را به تصویب رساند.
شهروندان ایرانی برای سفرهای خارجی باید از این پس مالیات پرداخت کنند
اسپوتنیک / ۲ روز قبل / بین‌المللی
شهروندان ایرانی برای سفرهای خارجی باید از این پس مالیات پرداخت کنند
طبق مصوبه مجلس ایران، از این پس سازمان مالیاتی کشور مکلف شده است تا بابت خروج هر مسافر ایرانی وجوهی را به عنوان مالیات دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
آمریکایی ها رفتنی نیستند
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / بین‌المللی
آمریکایی ها رفتنی نیستند
تسنیم نوشت: یک رسانه غربی از تلاش آمریکا برای دور زدن مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیانش از عراق خبر داد.
آمریکا به دنبال دور زدن مصوبه اخراج نظامیانش از عراق
تسنیم / ۲ روز قبل / بین‌المللی
آمریکا به دنبال دور زدن مصوبه اخراج نظامیانش از عراق
یک رسانه غربی از تلاش آمریکا برای دور زدن مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیانش از عراق خبر داد
عراق|مقابله قاطع با ۹۰۰ سایت داعشی/ افشای طرح آمریکا برای بازگرداندن هرج و مرج به عراق
تسنیم / ۲ روز قبل / بین‌المللی
عراق|مقابله قاطع با ۹۰۰ سایت داعشی/ افشای طرح آمریکا برای بازگرداندن هرج و مرج به عراق
یک کارشناس نظامی عراقی از طرح و نقشه آمریکا برای ضربه زدن به تظاهرات مردمی و وارد کردن عناصر خرابکار به آن در پاسخ به مصوبه پارلمان عراق برای اخراج نظامیانش همزمان با تحرکات تروریست‌های داعشی در استان‌های شمالی خبر داده است.
معاون رئیس پارلمان عراق خواستار تحریم دونالد ترامپ در «داووس» شد
شفقنا / ۲ روز قبل / ...
معاون رئیس پارلمان عراق خواستار تحریم دونالد ترامپ در «داووس» شد
شفقنا- معاون اول رئیس پارلمان عراق از مسئولان این کشور خواست تا در نشست اقتصادی داووس، با هیچ کدام از مسئولان آمریکایی دیدار نکرده و آن‌ها را تحریم کنند. «حسن کریم الکعبی» در بیانیه‌ای تأکید کرد: «در چارچوب مصوبه شجاعانه پارلمان برای خروج نیروهای خارجی از عراق و محکومیت نقض حاکمیت کشور، از مقامات عراقی می‌خواهیم تا در نشست داووس […]
  آمریکا  دونالد ترامپ  عراق  نشست داووس
ایران امن‌ترین نقطه جهان است
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
ایران امن‌ترین نقطه جهان است
یک عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصوبه اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا در لغو میزبانی ایران ضمن بیان این‌که ایران امن‌ترین نقطه جهان است، شیطنت‌های عربستان سعودی را موجب صدور چنین مصوبه‌ای عنوان کرد.
  حق میزبانی
اولتیماتوم شرکت عمران هشتگرد به متقاضیان مسکن مهر/ تا ۱۰ روز آینده واریزی را تکمیل کنید
تسنیم / ۲ روز قبل / اقتصادی
اولتیماتوم شرکت عمران هشتگرد به متقاضیان مسکن مهر/ تا ۱۰ روز آینده واریزی را تکمیل کنید
شرکت عمران هشتگرد با استناد به مصوبه شورای مسکن البرز از حذف متقاضیان مسکن مهر در سامانه این طرح در صورت عدم تکمیل واریزی تا ۱۰ روز آینده خبر داد.
عدم اجرای قانون متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته بعد از سه سال
فارس / ۲ روز قبل / سیاسی
عدم اجرای قانون متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته بعد از سه سال
نماینده شاهین شهر در مجلس خطاب به وزیر تعاون گفت: پس از سه سال از مصوبه قانون برنامه ششم که متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته را لازم الاجرا کرده، همچنان متناسب سازی کارگران بازنشسته اجرا نمی شود.
افزایش ۲۰۰۰ میلیاردی سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده/لایحه اصلاح ساختار در نوبت طرح در صحن
مهر / ۲ روز قبل / اجتماعی
افزایش ۲۰۰۰ میلیاردی سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده/لایحه اصلاح ساختار در نوبت طرح در صحن
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با مصوبه امروز مجلس، سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده ۲۰۰۰ میلیارد افزایش پیدا می‌کند.
  محسن هاشمی  شورای شهر تهران  مالیات بر ارزش افزوده  انتخابات 98
افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده
ایلنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: با مصوبه امروز مجلس، سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده به ۵۰ درصد افزایش یافت و از این پس شهرداری‌ها معادل دولت از مالیات سهم خواهند داشت.
  دولت  شهرداری  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  شورای عالی استان ها
عوارض آلایندگی وسایل نقلیه صرف توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی می‌شود
مهر / ۲ روز قبل / سیاسی
عوارض آلایندگی وسایل نقلیه صرف توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی می‌شود
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، عوارض آلایندگی وسایل نقلیه برای کمک به نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی شهرهای آلوده هزینه می‌شود.
  مجلس شورای اسلامی  مالیات بر ارزش افزوده  صحن علنی مجلس
روسای دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و مشهد منصوب شدند
مهر / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
روسای دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و مشهد منصوب شدند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در احکام جداگانه ای، سرپرستان دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و مشهد را به عنوان روسای این دانشگاه ها منصوب کرد.
  دانشگاه علوم پزشکی مشهد  حکم انتصاب  وزارت بهداشت  دانشگاه علوم پزشکی شیراز  شورای عالی انقلاب فرهنگی
انتخاب رشته ۴ رشته پزشکی از دانشگاه آزاد گرفته شد/ اجرای مصوبه جدید از کنکور ۹۹
مهر / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
انتخاب رشته ۴ رشته پزشکی از دانشگاه آزاد گرفته شد/ اجرای مصوبه جدید از کنکور ۹۹
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر نحوه پذیرش ۴ رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد و متمرکز شدن پذیرش توسط سازمان سنجش در کنکور ۹۹ خبر داد.
  دکتر ابراهیم خدایی  سازمان سنجش  دانشگاه آزاد اسلامی  طرح سنجش و پذیرش دانشجو  آموزش پزشکی  وزارت بهداشت  انتخاب رشته  کنکور 99