دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
پیمان عشقی
۶ ساعت قبل
درخواست از مردم برای اهدای خون
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از مردم خواست امسال با توجه به شرایط ویژه ماه‌های محرم و صفر اهدای خون به بیماران را در اولویت نذورات خود قرار دهند و تأکید کرد: «محرم تا اربعین امسال فرصتی ارزشمند برای افزایش ذخایر مورد نیاز خون و پلاسمای بهبودیافتگان کووید-۱۹ است.» به گزارش ایسنا، پیمان عشقی گفت: «ذخایر خون ایران در اوج شیوع کرونا و در هفته سوم اسفند ۳۵‌درصد افت پیدا کرد.» عشقی از بهبود سطح ذخایر و افزایش اهدای خون نیز خبر داد و گفت: «هم‌اکنون ۱۳ تا ۱۵‌درصد نسبت به مدت زمان مشابه‌ سال گذشته کاهش آمار اهدای خون داریم.» او ذخایر فعلی خون را قابل قبول و ۶ روز برشمرد و یادآور شد:   «نیاز استان‌ها در قالب شبکه خون‌رسانی …
سازمان انتقال خون: در محرم و صفر نذر خون کنید
۱۲ ساعت قبل / اهدای خون / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون
سازمان انتقال خون: در محرم و صفر نذر خون کنید
به گزارش تسنیم، دکتر پیمان عشقی درباره تدابیر سازمان انتقال خون در دوران پاندمی ویروس کرونا گفت: ما قبل از آنکه کرونا به ایران برسد وضعیت ذخایر خون در کشور چین کرونا در آن شیوع بیشتری داشت را رصد می‌‌کردیم چرا که کاهش ذخایر خون در صورت شیوع ویروس در ایران دور از انتظار نبود.
نذر خون در محرم و صفر فراموش نشود/اهمیت پلاسما درمانی
۱۹ ساعت قبل / نذر خون / پیمان عشقی / پلاسما
نذر خون در محرم و صفر فراموش نشود/اهمیت پلاسما درمانی
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از مردم خواست امسال با توجه به شرایط ویژه ماه های محرم و صفر اهدای خون به بیماران را در اولویت نذورات خود قرار دهند.
۳۵ درصد کمبود خون در شیوع کرونا/ذخایر خونی قابل قبول است
۳ روز قبل / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون ایران / پلاسما
۳۵ درصد کمبود خون در شیوع کرونا/ذخایر خونی قابل قبول است
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، در مورد وضعیت خون و فرآورده‌های خونی در کشور، توضیحاتی ارائه داد.
رسانه ها در بحران کرونا همراه سازمان انتقال خون باشند
۴ روز قبل / سازمان انتقال خون ایران / پیمان عشقی / روز خبرنگار
رسانه ها در بحران کرونا همراه سازمان انتقال خون باشند
مدیر عامل سازمان انتقال خون به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار از نقش پررنگ رسانه ها در گسترش فرهنگ اهدای خون و پلاسمای کووید ۱۹ تقدیر کرد.
تجربیات انتقال خون ایران در اختیار جامعه جهانی/حفظ استانداردها در تحریم ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون ایران / اهدای خون
تجربیات انتقال خون ایران در اختیار جامعه جهانی/حفظ استانداردها در تحریم ها
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، با اشاره به حفظ استانداردهای خون در شرایط تحریم ها و کمبودها، قرار دادن تجربیات انتقال خون در اختیار جامعه جهانی را افتخاری برای کشور دانست.
سهم اندک زنان ایرانی از اهدای خون/چرا بانوان خون نمی دهند
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / اهدای خون / سازمان انتقال خون ایران / پیمان عشقی
سهم اندک زنان ایرانی از اهدای خون/چرا بانوان خون نمی دهند
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، خواستار مشارکت بیش از پیش بانوان در اهدای خون شد.
ایران بیشترین تعداد پلاسما را در تحقیقات علمی به کار برده است
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون ایران / ویروس کرونا / جایزه مصطفی (ص) / پلاسما
ایران بیشترین تعداد پلاسما را در تحقیقات علمی به کار برده است
رئیس سازمان انتقال خون با بیان اینکه تا کنون ۲۲۰۰ واحد پلاسما از مردم دریافت کرده ایم، گفت: ایران بیشترین تعداد پلاسما را در تحقیقات علمی به کار برده است.
ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کووید۱۹ در دنیا
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / پیمان عشقی
ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کووید۱۹ در دنیا
ایلنا: مدیرعامل و سرپرست موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون با تاکید بر اهمیت و مرجعیت تحقیقات انجام شده در مورد تاثیر پلاسمای دریافتی از بهبود یافتگان کووید…
پلاسمای بیماران مبتلا به کرونا، چند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / پلاسما درمانی کرونا / پلاسمای خون / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون
پلاسمای بیماران مبتلا به کرونا، چند؟
دکتر پیمان عشقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حواشی که اخیرا با عنوان پلاسما فروشی مطرح شده است، می‌گوید: از  آنجایی که مخاطب رسانه‌های عمومی با مخاطبین رسانه‌های علمی متفاوتند و من هم فردی آکادمیک بوده و هستم و زیاد در جایگاه‌هایی که مخاطبین عمومی داشته باشم، قرار نداشتم، در نتیجه تمایل زیادی به صحبت در رسانه‌های عمومی ندارم، اما برخی‌ها سابقه بیشتری در مخاطب قرار دادن مردم دارند و یا به این کار علاقه دارند. به هر حال در چند ماهی که در جایگاه مدیرعامل سازمان انتقال خون هستم، از دوستان یاد گرفتم که چگونه باید با مردم صحبت کنم. البته برخی دوستانی که مباحث علمی و فنی را در رسانه‌های عمومی مطرح می‌کنند هنرشان در این است که اصطلاحات را با یکدیگر خَلط …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
میز خبر
مدیرعامل سازمان انتقال خون: پلاسمادرمانی مرگ‌ومیر کرونا را ۵۰درصد کاهش می‌دهد [شهروند] مدیرعامل سازمان انتقال خون می‌گوید، نتایج کارآزمایی پلاسمادرمانی برای بیماران کووید-۱۹ موفقیت‌آمیز بوده و میزان مرگ‌ومیر و مدت بستری در بیمارستان را در این بیماران حدود ۵۰درصد کاهش داده است. پیمان عشقی در این‌باره گفت: «کارآزمایی اول پلاسمادرمانی تمام شده و نتایج خوبی داشته است. گزارش آن امروز در کمیته علمی ستاد ملی کرونا مطرح می‌شود، نتایج آن این بود که در بین حدود ۲۰۰ بیماری که پلاسما گرفته بودند، در مقایسه با ۷۰نفر گروه شاهد، مرگ‌ومیر ۵۰درصد کاهش یافته است و مدت اقامت در بیمارستان هم ۳۰درصد کاهش پیدا کرده بود.» او ادامه داد:‌ «میزان درمان بیمارانی …
پلاسمادرمانی مرگ و میر کرونا را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / پلاسما درمانی کرونا / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون / شیوع کرونا در ایران / کرونا
پلاسمادرمانی مرگ و میر کرونا را کاهش می‌دهد
وی افزود: میزان درمان بیمارانی که پلاسما درمانی شدند و کارشان به آی سی یو کشیده شده بود نیز بیش از ۵۰ درصد بیشتر بهبود یافتند. میزان مرگ  و میر آنها حداقل ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده بو. وقتی پلاسما به موقع و سریع به بیماران برسد میزان موفقیت پلاسما درمانی قابل قبول است  این آمار امیدوار کننده است  و سبب شد که سازمان انتقال خون کارآزمایی بالینی دوم را شروع کند و از این روش در بیماران بدحال در ۲۴ ساعت اول بستری استفاده می شود.
نتایج امیدبخش پلاسمادرمانی بیماران کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / پیمان عشقی / انتقال خون / ویروس کرونا
نتایج امیدبخش پلاسمادرمانی بیماران کرونا
مدیرعامل سازمان انتقال خون از نتایج مثبت حاصل از پلاسمادرمانی بیماران کرونا خبر داد .
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
همه بهبودیافتگان کرونا شرایط اهدای پلاسما را ندارند
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت:‌ پلاسمای بهبود یافتگان ویروس کرونا به دلیل وجود پادتن ضد ویروس برای نجات بیماران مفید است و تاکنون هزار و ۱۰۰ بهبود یافته، پلاسمای خود را اهدا کرده‌اند، اما همه بهبود یافته‌ها شرایط اهدا را ندارند. پیمان عشقی گفت: بهترین زمان برای اهدای پلاسما بهبودیافتگان حداقل ۱۴ و ترجیحا ۲۸ روز بعد از بهبودی است تا در این فاصله زمانی مطمئن شویم که آن‌ها دیگر ناقل نیستند و میتوانند بدون هیچ دغدغه ای آن‌ها را به مراکز اهداء فراخوان داد. اقدامات لازم برای اهدای پلاسمای بهبود یافتگان ویروس کرونا در پایگاه‌های انتقال خون از اوایل اردیبهشت امسال آغاز شد و قبل ازآن هم این اقدام در بیمارستان‌ها انجام می شد.
ضرورت اهدای پلاسمای خون توسط بهبود یافتگان از بیماری کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بیماری کرونا / اهدای خون / پلاسما / انتقال خون / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون ایران
ضرورت اهدای پلاسمای خون توسط بهبود یافتگان از بیماری کرونا
شاهرود- مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر ‌ضرورت اهدای پلاسمای خون توسط مردم، گفت: کسانی که یک ماه از بهبود بیماری کرونای آن‌ها می‌گذرد برای کمک به درمان حتماً پلاسما اهدا کنند.
کاهش ۲۰ درصدی اهدای خون در ماه رمضان/ ایجاد مراکز اهدای پلاسما
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / پیمان عشقی / اهدای خون / پلاسما
کاهش ۲۰ درصدی اهدای خون در ماه رمضان/ ایجاد مراکز اهدای پلاسما
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، از کاهش ۲۰ درصدی اهدای خون در کشور خبر داد.
پلاسما تراپی راهی برای درمان کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
پلاسما تراپی راهی برای درمان کرونا
دکتر پیمان عشقی مدیر عامل سازمان انتقال خون جمهوری اسلامی ایران درباره ی آمار اثر بخشی پلاسما تراپی در درمان کرونا که اخیرا منتشر شده بود به خبرنگار اسپوتنیک در تهران چنین گفت:
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
پادتن موجود در خون مبتلایان بهبودیافته کرونا موقتی است
مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور گفت: بهبودیافتگان کرونا ۲۸ روز بعد از بهبودی پلاسمای خود را اهدا کنند، زیرا سطح پادتن در خون بهبودیافتگان موقتی است و ممکن است کاهش پیدا کند. به گزارش ایلنا، پیمان عشقی در خصوص دعوت سازمان انتقال خون از بهبودیافتگان ویروس کرونا برای اهدای پلاسمای خون، گفت: موضوع این دعوت از کارآزمائی بالینی ما مستثنا است؛ یعنی ما به‌عنوان سازمان انتقال خون ایران موظف هستیم که خون و فرآورده‌های خونی را که پیش‌بینی می‌شود موردنیاز باشند، آماده کنیم. مبنای دعوت برای اهدای پلاسما بر پیش‌بینی سازمان از نیاز آتی به پلاسما است. او افزود: لازم است افراد هم‌اکنون برای اهدای پلاسما اقدام کنند، زیرا سطح پادتن در بدن بهبودیافتگان موقتی است و ممکن است کاهش پیدا …
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
رویداد
رئیس سازمان انتقال خون کشور جزئیات پلاسمادرمانی بیماران بدحال کرونا را اعلام کرد بهبود یافته‌ها بعد از 28 روز می‌توانند خون اهدا کنند [شهروند] در آخرین روز فروردین‌ماه، سازمان انتقال خون به تلفن‌های همراه ایرانیان پیامکی فرستاد. در این پیامک از بهبودیافته‌های کرونا خواسته شد برای اهدای پلاسما به یکی از مراکز انتقال خون در 14 استان مراجعه کنند؛ چراکه بررسی‌های اولیه نشان داده پلاسمای خون افراد بهبودیافته به دلیل برخورداری از پادتن ضدویروس برای درمان بیماران بدحال مبتلا به کووید- 19 موثر است. شرط اهدای پلاسما، اما سپری‌شدن 28روز از بهبودی کامل افراد است. با گذشت سه‌روز از این فراخوان سازمان انتقال خون، مدیرعامل این سازمان در پاسخ به «شهروند» …
پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی/ کدام گروه‌های خونی بیشتر مبتلا به کرونا شدند؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / اهدای خون / پلاسمای خون / پیمان عشقی / درمان کرونا با پلاسما / سازمان انتقال خون
پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی/ کدام گروه‌های خونی بیشتر مبتلا به کرونا شدند؟
به گزارش ایرنا، پیمان عشقی روز سه شنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد، درباره زمانی که بهبود یافتگان کرونا می‌توانند پلاسما اهدا کنند، افزود: بر اساس استانداردهایی که اکنون در بانک خون‌های معتبر جهان در مورد کرونا مورد تایید است، سخت گیرانه استاندارد را ما در ایران انتخاب کرده‌ایم.
توانستیم کمبود بحران خون را مدیریت کنیم/ همه گروههای خونی مورد نیاز است
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / پیمان عشقی
توانستیم کمبود بحران خون را مدیریت کنیم/ همه گروههای خونی مورد نیاز است
ایلنا: مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه در ایام کرونا بیش از ۹۰ درصد تقاضاها را جواب دادیم، گفت: سازمان انتقال خون توانست بحران کمبود خون را مدیریت کند…
آغاز پروژه جمع آوری پلاسمای مورد نیاز درمان بیماران کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / پیمان عشقی / پلاسما / اهدای خون / سازمان انتقال خون ایران
آغاز پروژه جمع آوری پلاسمای مورد نیاز درمان بیماران کرونا
مدیرعامل سازمان انتقال خون از بهبود یافتگان کووید ۱۹ خواست با حضور در مراکز جامع اهدای پلاسما، در پروژه جمع آوری و ذخیره پلاسما با هدف تأمین نیازهای درمانی بیماران کرونا، شرکت کنند.
پیشنهاد ما به‌کار گیری روش پلاسمادرمانی است/ FDA همین شیوه درمان را در پیش گرفته/ برای کاهش مرگ و میرها باید سریعا وارد عمل شویم
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / کرونا / سازمان انتقال خون کشور / پلاسمادرمانی / رئیس سازمان انتقال خون کشور / پیمان عشقی
پیشنهاد ما به‌کار گیری روش پلاسمادرمانی است/ FDA همین شیوه درمان را در پیش گرفته/ برای کاهش مرگ و میرها باید سریعا وارد عمل شویم
ایلنا: پیمان عشقی در توضیحات تکمیلی درباره پلاسمادرمانی گفت: در شیوه پلاسمادرمانی ما نتایج خوبی دیده‌ایم و این نتایج روز به روز بهتر می‌شود. مشکل امروز دنیا و مملکت…
توصیه به اهدا کنندگان خون در زمان شیوع کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / ویروس کرونا / اهدای خون / پیمان عشقی
توصیه به اهدا کنندگان خون در زمان شیوع کرونا
جلسه تخصصی چگونگی مواجهه با شیوع ویروس کرونا، در محل ستاد مرکزی سازمان انتقال خون ایران تشکیل شد.
ماجرای تجاری سازی پلاسما/ اشتباه استراتژیک وزارت بهداشت
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / پلاسما / سازمان انتقال خون ایران / پیمان عشقی
ماجرای تجاری سازی پلاسما/ اشتباه استراتژیک وزارت بهداشت
سازمان انتقال خون جمع آوری پلاسما را از دستور کار خارج کرده و قرار است پلاسمای مورد نیاز برای تهیه داروهای مشتق از پلاسما، فقط توسط مراکز خصوصی انجام شود.
طب انتقال خون مغفول مانده است/وضعیت شاخص اهدای خون در کشور
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون ایران / اهدای خون
طب انتقال خون مغفول مانده است/وضعیت شاخص اهدای خون در کشور
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، به تشریح دستاوردها و برنامه های حوزه انتقال خون کشور پرداخت.
۶۶ سالگی پایان سن بازنشسته شدن از اهدای خون
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اهدای خون / سازمان انتقال خون ایران / پیمان عشقی
۶۶ سالگی پایان سن بازنشسته شدن از اهدای خون
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، سن بازنشسته شدن از اهدای خون را ۶۶ سالگی عنوان کرد.
گروه خونی ۳ درصد ایرانی ها O منفی است/ وضعیت خون های نادر
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اهدای خون / پیمان عشقی / انتقال خون
گروه خونی ۳ درصد ایرانی ها O منفی است/ وضعیت خون های نادر
مدیرعامل سازمان انتقال خون، بر ضرورت شناخت گروه‌های خونی نادر در کشور تاکید کرد.
سهم بالای تهران از مصرف خون در کشور/مهم ترین سیاست انتقال خون
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / پیمان عشقی / انتقال خون / اهدای خون
سهم بالای تهران از مصرف خون در کشور/مهم ترین سیاست انتقال خون
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، به تشریح مهم ترین سیاست این سازمان در دوره جدید مدیریتی پرداخت.
سازمان انتقال خون باید از دیدگاه تجاری سازی دور بماند
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون ایران / اهدای خون
سازمان انتقال خون باید از دیدگاه تجاری سازی دور بماند
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، گفت: باید از سیاست‌هایی که دیدگاه تجاری‌سازی می‌دهد، دوری کرد و همه فعالیت ها به صورت داوطلبانه انجام شود.
انتقاد از ارجاع بیماران تالاسمی شهرستان ها به تهران
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / پیمان عشقی / سازمان انتقال خون ایران / بیماران تالاسمی
انتقاد از ارجاع بیماران تالاسمی شهرستان ها به تهران
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، گفت: خدمات درمانگاه تالاسمی باید در شان بیماران باشد و از ارجاع غیر منطقی بیماران تالاسمی شهرستان ها به تهران اجتناب کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / سعید نمکی / وزارت بهداشت / پیمان عشقی
مدیرعامل سازمان انتقال خون تغییر کرد
وزیر بهداشت، در حکمی، مدیرعامل جدید سازمان انتقال خون ایران را منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / سازمان انتقال خون / پالایشگاه خون
ماموریت وزیر بهداشت به مدیر عامل جدید سازمان انتقال خون برای راه‌اندازی پالایشگاه خون
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حکمی دکتر پیمان عشقی را به عنوان مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰
تصاویر | ازدواج به سبک ۲ کارتن خواب‌ بهبود یافته
این روزها که بحث بازگشت تیم‌های لیورپول و تاتنهام به جریان بازی و زمین فوتبال، نقل زبان اکثر طرفداران فوتبال است، سمانه و سعید با کمک جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، بازگشت طلایی را با اراده‌ی خود و یاری خدا از کارتن‌خوابی و ترک اعتیاد به جریان زندگی داشته و در روزهای اول ماه مبارک رمضان، ماه بهار دلها، بهار زندگی خویش را با بستن پیمان ازدواج آغاز کردند تا با توکل بر خدا و عشقی ابدی، زندگی سالم خود را در کنار یکدیگر بسازند و نشانه‌ای باشند برای دیگر کارتن خواب‌ها که از یاد نبرند که برای بازگشت به زندگی هیچ وقت دیر نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •