پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
گمرک
۳۹ دقیقه قبل / اشتغال و تولید / دپوی کالا در گمرک
دِپوی کالا در کمرگات کمر کارخانه‌‌ها را شکسته است
 احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت و گو با فارس، درباره افزایش قیمت کالاهای اساسی در کشور، اظهار داشت: ما اکنون باید بیشتر متوجه حکمت فرمایش مقام معظم رهبری درباره ضرورت پرداختن به تولید و اینکه امسال باید سال جهش تولید باشد، باشیم.
افزایش ۳۵ درصدی صادرات از گمرک جلفا طی ۸ ماهه سال ۹۹
۴۳ دقیقه قبل
افزایش ۳۵ درصدی صادرات از گمرک جلفا طی ۸ ماهه سال ۹۹
ایلنا: سرپرست اداره کل گمرک جلفا با بیان این خبر از افزایش ۳۵ درصدی صادرات از گمرک جلفا با توجه به وضعیت بحرانی و اختلافات مرزی بین دو کشور جمهوری آذربایجان و…
صادرات کالا از گمرک زنجان ۶ درصد کاهش دارد
۵۵ دقیقه قبل
صادرات کالا از گمرک زنجان ۶ درصد کاهش دارد
زنجان- احمدی، مدیرکل گمرک زنجان به آمار صادرات کالا از گمرک استان اشاره کرد و گفت: طی هشت ماه امسال ۱۵۱ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۴۹۰ دلار کالا صادر شده که از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد کاهش دارد.
۹ ساعت قبل
آیا مطالبه کد رهگیری پس از ورود کالا با توجه به زمانبر بودن و تحمیل هزینه‌های کلان توجیه دارد؟
کسانی که در سال‌های اخیر در امر تجارت خارجی و واردات کالا و ترخیص آن از گمرکات فعال بودند به این امر واقفند که یکی از سدهای واردات و ترخیص کالا، اخذ کد رهگیری از بانک مرکزی است که بسیار زمانبر بوده و هزینه‌های کلانی را با طولانی‌تر کردن مدت رسوب کالا به اقتصاد کشور و قیمت تمام شده کالاهای وارداتی تحمیل می‌کند. در خبرهای چند روز اخیر آمده بود که مدیرعامل محترم بانک مرکزی منتقد بودند به دستوری که ریاست محترم جمهوری جهت ترخیص کالاهای رسوبی در گمرک صادر فرموده بودند. اینجانب به‌‌رغم ارادتی که به جناب آقای همتی دارم در این مورد که کالا پس از ثبت سفارش در وزارت صمت و رعایت مقررات خریداری و وارد کشور می‌شودو جهت ترخیص باید مدت نسبتا طولانی صرف اخذ کد رهگیری از بانک …
۱۱ ساعت قبل
ترخیص حدود 6/ 8 میلیون تن نهاده دامی از گمرکات در ۸ ماه
سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: 8میلیون و ۵۹۶ هزار و ۹۰۴ تن نهاده دامی (جو، ذرت و کنجاله سویا) از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه از گمرکات کشور ترخیص شد.
پاسخ گمرک به نامه همتی
۱۱ ساعت قبل
پاسخ گمرک به نامه همتی
پس از آنکه رئیس‌کل بانک‌مرکزی در یک نامه توضیحاتی درخصوص ترخیص کالاهای رسوبی خطاب به رئیس‌جمهور نوشته بود، حال مهرداد جمال‌ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران توضیحاتی درباره نامه همتی ارائه کرده است:
  گمرک آمار ترخیص نهاده های دامی را داد
۱۷ ساعت قبل / گمرک / نهاده های دامی / واردات نهاده ها
  گمرک آمار ترخیص نهاده های دامی را داد
به گزارش مهر به نقل از گمرک، سید روح الله لطیفی، گفت: از ابتدای سال جاری ۶ میلیون و ۴۰۱ هزار و ۲۱ تن ذرت، یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۶۸ تن جو و ۹۴۵ هزار و ۹۱۵ تن کنجاله سویا از گمرکات ترخیص شده است که سرجمع این سه قلم نهاده دامی نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۲.۷ درصدی را تجربه کرده است.
بیش از نیمی از نهاده‌های وارداتی در اختیار سوداگران قرار دارد
۱۸ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / مدیر کل دفتر امور طیور / تولید داخلی / گوشت مرغ / کاظم خاوازی / تخم مرغ / مرغداری
بیش از نیمی از نهاده‌های وارداتی در اختیار سوداگران قرار دارد
تهران- ایرنا- دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: طبق آمار رسمی سامانه جامع تجارت و گمرک جمهوری اسلامی تا ۳۰ آبان ماه امسال نزدیک ۸.۶ میلیون تن ذرت، کنجاله سویا و دانه های روغنی وارد کشور شده که بیش از نیمی از آن در اختیار سوداگران قرار دارد.
حریری: گمرک اشتباه کرد؛ متخلفین برنده شدند
۱۹ ساعت قبل / قاچاق / واردات / اتاق بازرگانی ایران / مجلس / قوه قضاییه
حریری: گمرک اشتباه کرد؛ متخلفین برنده شدند
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه هر مفسده‌ای در لوای حمایت از تولید رخ داد،‌ گفت: برخی برای مسئولان کشور هرروز روضه رسوب خواندند.
پاسخ ۸ گانه گمرک به رئیس کل بانک مرکزی برای اختلاف در ترخیص کالا
۲۰ ساعت قبل / گمرک / بانک مرکزی
پاسخ ۸ گانه گمرک به رئیس کل بانک مرکزی برای اختلاف در ترخیص کالا
به دنبال نامه رئیس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور در رابطه با دغدغه ها و انتقادات وی نسبت به مصوبه اخیر برای ترخیص فوری کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، گمرک ایران در هشت مورد به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی پاسخ داده و اعلام کرده است که تمامی اقدامات صورت گرفته براساس مصوبات ستاد اقتصادی هماهنگی دولت بوده و رئیس جمهور نیز در جریان آن قرار دارد ، در عین حال که این مصوبه حذف کننده اختیارات و یا کنترل بانک مرکزی بر جریان ارزی ترخیص کالا نیست.
پاسخ گمرک به نامه انتقادی همتی/بانک مرکزی پیشنهاد تامین ارز کالاهای اعتباری را به شورای امنیت ملی داده/ابزار کد رهگیری همچنان در دست بانک است
۲۰ ساعت قبل / گمرک
پاسخ گمرک به نامه انتقادی همتی/بانک مرکزی پیشنهاد تامین ارز کالاهای اعتباری را به شورای امنیت ملی داده/ابزار کد رهگیری همچنان در دست بانک است
معاون گمرک با اشاره به اینکه خود بانک مرکزی در۲نوبت، صدور اعلامیه تامین ارز برای کالاهای اساسی وارد شده به شکل اعتباری را تایید کرده،‌گفت: با توصیه یک مرجع نظارتی ابزار کد رهگیری همچنان در دست بانک مرکزی است، اما قرار شد در صدور آن تسریع شود.
کشف وضبط بیش از ۶۶۲ کیلوگرم مواد مخدر در دوبی
۲۱ ساعت قبل
کشف وضبط بیش از ۶۶۲ کیلوگرم مواد مخدر در دوبی
پلیس امارات از کشف و ضبط بیش از ۶۶۲ کیلوگرم مواد مخدر در گمرک دوبی خبر داد.
صباغیان:چشم مردم از گرانی ها اشکبار است
۲۳ ساعت قبل
صباغیان:چشم مردم از گرانی ها اشکبار است
نماینده مردم بافق در مجلس، گفت: چشم مردم از گرانی اشک بار است اما قاچاق گوشت، انبار شدن کالاهای اساسی در گمرک بر مردم سخت تر است.
یارانه ۴۵ هزار تومانی هزینه خرید ۲۰ عدد گوجه می‌شود
۲۳ ساعت قبل
یارانه ۴۵ هزار تومانی هزینه خرید ۲۰ عدد گوجه می‌شود
صباغیان بافقی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: چشم مردم از گرانی اشک بار است اما قاچاق گوشت، انبار شدن کالاهای اساسی در گمرکات و هزینه شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی در امور دیگر بر مردم سخت تر است.
برخی از مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد
۲۴ ساعت قبل / سازمان امور مالیاتی کشور / جمهوری اسلامی ایران / وزارت دفاع / شورای نگهبان / سازمان ملی استاندارد ایران / گمرک جمهوری اسلامی ایران / وزارت ورزش و جوانان / ستاد کل نیروهای مسلح / سازمان غذا و دارو / شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران
برخی از مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاح برخی از مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعاده شده از شورای نگهبان را تصویب کردند.
۴ میلیون تن کالای غیر اساسی در گمرکات کشور موجود است
۲۵ ساعت قبل
۴ میلیون تن کالای غیر اساسی در گمرکات کشور موجود است
ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی کمرگ ایران گفت: کالاهای اساسی با دو مشکل عمده در بنادر و گمرکات کشور درگیر هستند. مشکل اول اینکه انتقال ارز قسمتی از این کالاهای اساسی صورت نپذیرفته است و مشکل دوم عدم اطمینان واردکنندگان کالاها به اداره گمرک است.
جزئیات دخل و خرج ۷ ماهه دولت +جدول
۲۵ ساعت قبل / بودجه / مالیات / گمرک / نفت / صرفه جویی / محمد باقر نوبخت / آمریکا / بانک مرکزی
جزئیات دخل و خرج ۷ ماهه دولت +جدول
جزئیات دخل و خرج ۷ ماهه دولت نشان می‌دهد حدود ۱۸ درصد از منابع ارزی که به کالاهای اساسی و ضروری پرداخت می‌شود محقق شده و این کسری آثار خود را در سفره مردم نشان می‌دهد.
جزئیات نامه گلایه‌آمیز همتی به رئیس جمهور | پافشاری بر تیک طلایی
۲۷ ساعت قبل / حسن روحانی / بانک مرکزی / عبدالناصر همتی
جزئیات نامه گلایه‌آمیز همتی به رئیس جمهور | پافشاری بر تیک طلایی
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی که بر سر پرداخت یک‌میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا، نظرش درباره ایجاد تورم با تزریق این منابع را نادیده گرفته بودند، این‌بار به مصوبه دولت درباره ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک گله دارد.
معافیت گمرکی ماشین آلات برای تولیدکنندگان دردسرساز شد
۲۸ ساعت قبل / معافیت گمرکی / واردات ماشین آلات
معافیت گمرکی ماشین آلات برای تولیدکنندگان دردسرساز شد
به گزارش ایسنا، بر اساس ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی،  واردات ماشین آلات خط تولید به تشخیص وزارت صنایع و معادن توسط واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی مجاز، از پرداخت حقوق ورودی معاف است. از طرف دیگر طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران (صمت)  بر اساس همین ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی و تفاهم نامه بین گمرک و وزارت صمت، واحدهای تولیدی مجاز می‌توانند در صورت تائید عدم ساخت داخل از معافیت حقوق ورودی ماشین آلات استفاده کرده و در حداقل زمان ممکن ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید خود را از گمرک ترخیص کنند. البته براساس تعهدی که متقاضی ارائه می‌کند، باید ماشین آلات و مواد اولیه وارداتی را در محل واحد صنعتی، موضوع پروانه نصب کند و در صورت عدم استقرار ماشین آلاتی که از معافیت گمرکی استفاده …
گلایه همتی به روحانی از روند ترخیص‌کالا
۳۱ ساعت قبل / بانک مرکزی / دلار / گمرک / مشکلات / معاون
گلایه همتی به روحانی از روند ترخیص‌کالا
رییس کل بانک مرکزی اخیرا در نامه‌ای به روحانی به مصوبه اخیر درباره ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک که بدون حضور نماینده بانک مرکزی تصمیم‌گیری شد،
۳۲ ساعت قبل
زیان‌های یک مصوبه
مصوبه اخیر دولت که در رسانه‌ها با عنوان «آزادسازی واردات» از آن یاد شد؛ به گونه‌ای واردات بدون مشخص بودن منشا ارز را آزاد کرده است. روشی که به گفته دولت، به دلیل کاهش رسوب کالا در گمرکات کشور به کار گرفته شده است. در شرایطی که منابع درآمدی از متوسط ارز در سال از 120-110 میلیارد دلار به زیر 40 میلیارد دلار رسیده و فشار کمبود عرضه ارز در بازار وجود دارد، لازم است سیاست‌های مناسب‌تری برای بازار ارز اتخاذ شود، چراکه امکان عرضه ارز در بازار وجود ندارد. پس بهتر است به جای مانور بر عرضه، سمت تقاضا در بازار ارز بهبود پیدا کند. یکی از روش‌های تقاضای ارز که در یکی، دو سال اخیر اتخاذ شده برای واردات کالاها بود. بدین صورت که باید برای انجام واردات در ابتدا ثبت سفارش صورت …
۳۵ ساعت قبل
جزئیات نامه انتقادی همتی به حسن روحانی
جزئیات نامه انتقادی همتی به حسن روحانیرئیس کل بانک مرکزی اخیراً در نامه‌ای به رئیس جمهوری به مصوبه اخیر درباره ترخیص کالا‌های رسوبی از گمرک که بدون حضور نماینده بانک مرکزی تصمیم‌گیری شد، به ۳ دلیل مهم این مصوبه را غیر عملیاتی، خلاف قوانین و موجب پیچیده‌تر شدن مشکلات ارزی و تجاری دانست.عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی اخیراً در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهوری نکات جدید و مهمی را درخصوص تصمیمات اخیر در خصوص رفع موانع رسوب کالا در گمرکات کشور مطرح کرده است که حاوی انتقاد‌هایی درباره اخذ تصمیمات اخیر درباره ترخیص کالا‌های رسوب کرده گمرک در جلسه‌ای توسط مسئولان وزارت صمت و اقتصاد بدون حضور نماینده بانک مرکزی ‌هست.‌به گزارش تسنیم، همتی در این نامه انتقادی به رئیس جمهوری از تکالیفی که در این مصوبه …
افت صادرات در ماه هشتم
۳۵ ساعت قبل / ایران / تجارت / دلار / گمرک / واردات
افت صادرات در ماه هشتم
جزییات تجارت خارجی در هشتمین ماه از سال ۹۹ اعلام شد. براساس آمار اعلامی از سوی رییس کل گمرک ایران، حجم صادرات و واردات کشور در ۸ ماه منتهی به آبان سال ۹۹ به ۴۴ میلیارد دلار صعود کرده است.
رازهای نامه به رئیس‌جمهور
۳۵ ساعت قبل
رازهای نامه به رئیس‌جمهور
رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نسبت به یک تصمیم در وزارت صنعت، معدن و تجارت آن هم بدون اینکه نماینده‌ای از بانک مرکزی حضور داشته باشد، اعتراض کرده است. نامه نوشتن روسای کل بانک‌های مرکزی به رئیس‌جمهور البته مسبوق به سابقه است و گلایه‌های مطرح شده از سوی عبدالناصر همتی، ورای آنچه در نامه‌اش نوشته، خطر احتمالی رانت و فساد را نمایان می‌سازد، هرچند او تصمیم‌گیری درباره ترخیص کالاهای رسوب شده در گمرک را غیرعملیاتی، خلاف قوانین و موجب پیچیده‌تر شدن مشکلات ارزی و تجاری می‌داند. در واقع آنچه …
۳۵ ساعت قبل
گام مثبت وزارت صمت برای کالاهای رسوبی
رئیس اتاق سمنان می‌گوید: اقدامات دو ماه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تا‌مین کالاهای اساسی و تعیین تکلیف کالا انباشته در گمرکات بسیار مثبت بوده است. امیدواریم روند تصمیم‌گیری با نظارت کارشناسان و نظر بخش خصوصی انجام شود.
۳۵ ساعت قبل
ماه دوم تراز مثبت تجاری
بررسی آمار تجارت خارجی در آبان‌ماه حاکی از تداوم تراز مثبت تجاری برای دومین ماه پیایی است. در این ماه رقم صادرات با سبقت گرفتن از رقم واردات، تراز مثبت 200 میلیون دلاری را ثبت کرده است. در عین حال میزان صادرات در هشتمین ماه سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته (آّبان 98) با افزایش همراه شده است. براساس آمار ارائه‌شده از سوی گمرک ایران، چین، امارات و ترکیه سه مبدأ عمده وارداتی و عراق، چین و امارات سه مقصد عمده صادراتی ایران در این بازه زمانی بوده‌اند.
۳۷ ساعت قبل
واردات کالای ممنوعه در سکوت!
ماجرای واردات ده ها میلیون دلاری لوازم خانگی "بوش" در زمان ممنوعیت و پیشبرد فرایند آن از ثبت سفارش تا واردات، اظهار کالا و تا پای ترخیص رفتن آن در حالی صورت گرفته که هنوز هیچ یک از دستگاه‌های مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گرفته تا بانک مرکزی و گمرک مسئولیتی در این رابطه نپذیرفته‌اند. در این ابهام و فضای غیرشفاف این شائبه ایجاد می‌شود که آیا باز هم نمونه‌های دیگری مانند این پرونده وجود دارد؟
پشت پرده ماجرای توقیف کالا‌های «بوش» چیست؟
۳۸ ساعت قبل / واردات لوازم خانگی / برند بوش / گمرک
پشت پرده ماجرای توقیف کالا‌های «بوش» چیست؟
قبول است که برند «بوش»‌گران است و همگان آن را نمی‌خرند، اما قطعاً ورود انبوهش به بازار، قیمت‌ها را از طریق افزایش عرضه کالا، کاهش خواهد داد؛ لذا به نظر می‌رسد ماجرای این کانتینر‌های لوازم خانگی، نمونه‌ای قوی از مقاومت برخی دست‌های پشت پرده برای سنگ‌اندازی در ورود کالا به کشور و وفور کالا برای حفظ قیمت‌های فعلی و تداوم سودآوری است.
  عبور تجارت خارجی از مرز ۴۴ میلیارد دلار/عمده مقاصد صادراتی ایران کجاست؟
۳۹ ساعت قبل / تجارت / صادرات
  عبور تجارت خارجی از مرز ۴۴ میلیارد دلار/عمده مقاصد صادراتی ایران کجاست؟
به گزارش خبرآنلاین و  به نقل از گمرک ایران، مهدی میراشرفی اظهار داشت: میزان واردات کالا در این مدت ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بودکه از این رقم ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن آن را کالاهای اساسی تشکیل می‌دهد.
گمرک خدمات راه‌اندازی می‌شود
۴۳ ساعت قبل / ایران / تجارت / فناوری اطلاعات و ارتباطات / گمرک / مشکلات اقتصادی
گمرک خدمات راه‌اندازی می‌شود
ایلنا: رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران گفت: بنا بر ابلاغ سازمان توسعه تجارت قرار است گمرک خدمات نیز راه‌اندازی شود.
فارس من| لزوم وحدت رویه برای جلوگیری از واردات پارچه برای حمایت از تولید
۴۳ ساعت قبل / واردات / گمرک / تولید داخلی / رومبلی / انجمن صنایع نساجی ایران / وزارت صمت
فارس من| لزوم وحدت رویه برای جلوگیری از واردات پارچه برای حمایت از تولید
گمرک در پاسخ به انتقاد انجمن صنایع نساجی، ضمن در دستور کار قرار دادن رسیدگی به برخی ابهامات، پیشنهاد داد با حضور نمایندگان دولت، بخش خصوصی و سازمان‌های نظارتی، به منظور حمایت از تولید داخل و ایجاد وحدت رویه جلسه‌ای مشترک برگزار شود.
۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی قاچاق، از گمرک ترخیص نخواهد شد
۴۴ ساعت قبل
۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی قاچاق، از گمرک ترخیص نخواهد شد
نقدی، معاون حقوقی و نظارت گمرک گفت: آخرین رأی تجدیدنظر دیوان عدالت اداری در خصوص پرونده واردات ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی، به نفع گمرک صادر شده و این کالاها از گمرک ترخیص نخواهد شد.
۳نقد مهم و جدی به مصوبه اخیر ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک
۴۴ ساعت قبل / واردات / تیم اقتصادی دولت / عبدالناصر همتی / روغن خام / بانک مرکزی / روحانی / دولت
۳نقد مهم و جدی به مصوبه اخیر ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک
رئیس کل بانک مرکزی اخیراً در نامه‌ای به رئیس جمهور به مصوبه اخیر درباره ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک، این مصوبه را غیر عملیاتی، خلاف قوانین و موجب پیچیده تر شدن مشکلات ارزی و تجاری دانست.
نامه گله‌آمیز رئیس بانک مرکزی به روحانی + متن نامه
۴۵ ساعت قبل
نامه گله‌آمیز رئیس بانک مرکزی به روحانی + متن نامه
رئیس کل بانک مرکزی اخیراً در نامه‌ای به رئیس جمهور به مصوبه اخیر درباره ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک که بدون حضور نماینده بانک مرکزی تصمیم‌گیری شد، به ۳ دلیل مهم این مصوبه را غیر عملیاتی، خلاف قوانین و موجب پیچیده تر شدن مشکلات ارزی و تجاری دانست.
وزیر راه:٤٥٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادر موجود است
۴۵ ساعت قبل / سازمان خصوصی سازی / ایمیدرو / محمد اسلامی / کالای اساسی / گمرک جمهوری اسلامی ایران
وزیر راه:٤٥٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادر موجود است
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود دارد و مشکلی از نظر تأمین روغن خوراکی مردم نداریم، گفت: اکنون چهار میلیون تن کالای اساسی در بنادر است که بخشی در انبارها و بخشی هم در لنگرگاه در حال تخلیه و بارگیری است.
کاهش ۱۸ درصدی تجارت ایران در ۸ ماهه نخست سال/ تراز تجاری همچنان منفی باقی ماند
۴۵ ساعت قبل / گمرک
کاهش ۱۸ درصدی تجارت ایران در ۸ ماهه نخست سال/ تراز تجاری همچنان منفی باقی ماند
رئیس کل گمرک گفت:‌ آمار تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه سال‌جاری حاکی از تبادل ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.
جزئیات نامه انتقادی همتی به رئیس جمهور/۳نقد مهم و جدی به مصوبه اخیر ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک/هشدار درباره بروز هرج‌ومرج در بودجه و تشکیل پرونده‌های سنگین ارزی
۴۶ ساعت قبل
جزئیات نامه انتقادی همتی به رئیس جمهور/۳نقد مهم و جدی به مصوبه اخیر ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک/هشدار درباره بروز هرج‌ومرج در بودجه و تشکیل پرونده‌های سنگین ارزی
رئیس کل بانک مرکزی اخیراً در نامه‌ای به رئیس جمهور به مصوبه اخیر درباره ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک که بدون حضور نماینده بانک مرکزی تصمیم‌گیری شد، به ۳ دلیل مهم این مصوبه را غیر عملیاتی، خلاف قوانین و موجب پیچیده تر شدن مشکلات ارزی و تجاری دانست.
نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی
۴۶ ساعت قبل / بانک مرکزی / ترخیص کالا از گمرک / حسن روحانی / رسوب کالا در گمرک / عبدالناصر همتی
نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی
به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی اخیراً در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور نکات جدید و مهمی را در خصوص تصمیمات اخیر در خصوص رفع موانع رسوب کالا در گمرکات کشور مطرح کرده است که حاوی انتقادهایی درباره اخذ تصمیمات اخیر درباره ترخیص کالاهای رسوب کرده گمرک در جلسه ای توسط مسئولان وزارت صمت و اقتصاد بدون حضور نماینده بانک مرکزی هست.
مهم‌ترین مقاصد صادراتی ایران کدام کشورها هستند؟
۴۷ ساعت قبل / تجارت خارجی / صادرات / واردات / ترکیه / گمرک / امارات متحده عربی / عراق / گمرک ایران / آلمان
مهم‌ترین مقاصد صادراتی ایران کدام کشورها هستند؟
رئیس کل گمرک گفت:‌ آمار تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه سال‌جاری حاکی از تبادل ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.
تعیین تکلیف کالای انباشته در گمرکات، گام مثبت وزارت صنعت بود
۲ روز قبل
تعیین تکلیف کالای انباشته در گمرکات، گام مثبت وزارت صنعت بود
جمعه ای، رئیس اتاق سمنان می‌گوید: اقدامات دو ماه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تأمین کالاهای اساسی و تعیین تکلیف کالای انباشته در گمرکات بسیار مثبت بوده است. امیدواریم روند تصمیم‌گیری با نظارت کارشناسان و نظر بخش خصوصی انجام شود.
چین واردات آبزی از اکوادور را تعلیق کرد
۲ روز قبل / ویروس کرونا / چین / اکوادور / برزیل
چین واردات آبزی از اکوادور را تعلیق کرد
تهران- ایرنا- گمرک ملی چین اعلام کرد به دلیل شناسایی مواردی از ویروس کرونا در آبزیان صادراتی از اکوادور به این کشور، پکن به طور موقت واردات میگو و ابزی از این کشور را متوقف کرده است.
اجازه خروج به ۱۲ میلیون یورو کانتینر لوازم خانگی بوش را نمی‌دهیم/ در مورد مرجوعیت تصمیم می‌گیریم
۲ روز قبل / گمرک / واردات / یورو / هرمزگان / رجایی
اجازه خروج به ۱۲ میلیون یورو کانتینر لوازم خانگی بوش را نمی‌دهیم/ در مورد مرجوعیت تصمیم می‌گیریم
ایلنا: ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی اظهار داشت: با ورود سازمان اطلاعات سپاه استان هرمزگان و دستور مقام قضایی هیچ یک از این کالاهای لوازم خانگی…
اعتراض تولیدکنندگان لوازم خانگی به ترخیص کالاهای برند بوش
۲ روز قبل / ارز / پتروشیمی / واردات / ویروس / گمرک ایران
اعتراض تولیدکنندگان لوازم خانگی به ترخیص کالاهای برند بوش
ایلنا: انجمن لوازم خانگی در نامه‌ای به وزیر صمت نسبت به احتمال ترخیص لوازم خانگی بوش اعتراض و تاکید کرده که تامین ارز واردات مواد اولیه، اجزای و قطعات مورد نیاز…
ابهام‌های ماجرای ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی
۲ روز قبل / گمرک ایران / واردات لوازم خانگی / واردات لوازم خانگی بوش
ابهام‌های ماجرای ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی "بوش"
تسنیم نوشت: محموله بزرگی از لوازم خانگی جزو گروه چهار مربوط به شرکت بوش آلمان (دارای محصول مشابه داخل که ثبت سفارش آنها ممنوع شده است) در آستانه ترخیص از یکی از گمرکات کشور قرار گرفته بود که با پیگیری های رسانه ای و تلاش دستگاه های مربوطه ترخبص متوقف شد.
کشف محموله مشروبات الکلی با نام سفارت امارات در پاکستان
۲ روز قبل / پاکستان / مشروبات الکلی / کشف / گمرک
کشف محموله مشروبات الکلی با نام سفارت امارات در پاکستان
مقامات گمرک بندر قاسم پاکستان از کشف و ضبط یک محموله مشروبات الکلی وارداتی به این کشور تحت نام سفارت امارات خبر دادند.
۱۱۰ هزار تن کالای اساسی از گمرکات استان بوشهر ترخیص شد +فیلم
۲ روز قبل / گمرکات / گمرک / واردات / کالای اساسی
۱۱۰ هزار تن کالای اساسی از گمرکات استان بوشهر ترخیص شد +فیلم
مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به روند تسریع ترخیص کالای تولیدی و اساسی از گمرک گفت: در ۸ماهه امسال افزون بر ۱۱۰هزار تن کالای اساسی از گمرکات استان بوشهر ترخیص شده است.
تعلل 2.5 ماهه گمرک در ابلاغ حکم قضایی 420 کانتینر لوازم خانگی
۲ روز قبل / گمرک / مجلس شورای اسلامی / لوازم خانگی / نمایندگان مجلس
تعلل 2.5 ماهه گمرک در ابلاغ حکم قضایی 420 کانتینر لوازم خانگی
نماینده خمین در مجلس از اینکه گمرک در ابلاغ حکم قضایی 420 کانتینر لوازم خانگی تعلل 2.5ماهه داشته است انتقاد کرد.
۲ روز قبل
کوچک تر شدن سفره ها زیر سایه پرواز قیمت ها
کیمیا نجفیطی چند روز اخیر پرواز قیمت مرغ بر سر زبان‌ها افتاده است. دوم آذرماه قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران به حدود ۳۳ هزار تومان رسید، که البته در برخی مناطق با نرخ کمتر یعنی حدود ۳۰ هزار تومان هم عرضه ‌شد و این افزایش قیمت بی‌سابقه مصرف‌کنندگان را متعجب کرد. البته افزایش قیمت تنها به مرغ ختم نمی‌شود و چرخه افزایش قیمت‌ها تمام کالاها و خدمات را دربر گرفته است. اخیرا مرکز آمار ایران، گزارش داده‌های تورمی آبان‌ماه سال ۹۹ را منتشر کرده است. براساس این گزارش، همه سطوح تورمی دچار افزایش شده است و مردم برای تامین یک میزان ثابت از سبد معاش، باید بیشتر از ماه قبل و یا سال قبل هزینه کنند. البته برای درک افزایش تورم نسبت به ماه‌های گذشته نیازی به اعلام اعداد و ارقارم از سوی مراکز …
۲ روز قبل / ارز / دولت / گمرک / معاون / یورو
اشتباه بزرگ گمرک
فارس |مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک، در یک گفت‌وگوی رادیویی با بیان اینکه اعتراض شرکت‌های تولیدی باعث آزادسازی کالاها به شیوه بدون انتقال ارز شده، گفت:
۲ روز قبل
تعادل در بازار گوشت قرمز و مرغ با افزایش ترخیص نهاده‌های دامی
وزیر صمت با بیان اینکه به‌عنوان تامین‌کننده نهاده‌های دامی، تاکنون 4/ 1 میلیون تن کالا را از گمرکات ترخیص کرده‌ایم، گفت: براساس تقسیم وظایفی که با وزارت جهاد کشاورزی داشته‌ایم، مسوولیت تنظیم بازار در حوزه گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است. به گزارش وزارت صمت، علیرضا رزم‌حسینی افزود: در مجموع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بندرعباس و بندر امام خمینی (ره) وجود داشت که با توجه به دستور (ابلاغیه) رئیس‌جمهور، به سرعت در حال ترخیص است. وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: کالاهای ترخیص‌شده، تحویل وزارت جهاد کشاورزی می‌شود که این وزارتخانه باید از طریق سامانه بازارگاه نسبت به توزیع آن اقدام کند. بنابراین کار نظارت بر توزیع این محصولات نیز بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد …
۲ روز قبل
بررسی نحوه قیمت‌گذاری تجهیزات انحصاری
هشتاد و یکمین جلسه دوره هفتم هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران، با حضور اعضای هیات‌مدیره و بازرسان سندیکا به‌صورت برخط برگزار شد. در این جلسه کمیته یراق‌آلات توزیع، موضوع امضای یک میثاق‌نامه مشترک را در دستورکار خود دارد، مقرر شد ضمانت اجرایی این میثاق‌نامه از سوی کمیته حقوقی و قراردادها بررسی و به هیات مدیره ارائه شود اما در نهایت تصمیمات کمیته در این خصوص مرجع و نافذ باشد. در ادامه با توجه به استعلام تعرفه‌های گمرکی تجهیزات صنعت برق از سوی ساتکاب و همچنین نظر به اینکه سندیکا پیش از این نیز همواره بازنگری و تدوین پیشنهاد برای تعیین تعرفه‌های گمرکی تجهیزات این صنعت را در دستور کار خود داشته، مقرر شد سندیکا مطابق گذشته نسبت به بررسی و تهیه پیشنهاد در این خصوص اقدام کرده و پس از نهایی شدن پیشنهادها، …
تسریع در ترخیص کالاهای متروکه در گمرک بوشهر
۲ روز قبل / بوشهر / اداره کل گمرک بوشهر / بهروز قره بیگی / ترخیص کالا
تسریع در ترخیص کالاهای متروکه در گمرک بوشهر
بوشهر - مدیرکل گمرک بوشهر گفت: سرعت ترخیص کالاهای متروکه در گمرکات استان بوشهر افزایش یافت.
مقام ایرانی حجم تجارت خارجی در سال جاری را بیش از 44 میلیارد دلار اعلام کرد
۲ روز قبل
مقام ایرانی حجم تجارت خارجی در سال جاری را بیش از 44 میلیارد دلار اعلام کرد
رییس کل گمرک ایران از روند صعودی صادرات غیرنفتی خبر داد.
انتقاد ازشیوه نامه ساماندهی بازار فولاد؛  هشدار نسبت به ورشکستگی تولیدکنندگان
۲ روز قبل / اسحاق جهانگیری / افغانستان / فولاد / گمرک / معاون اول رئیس جمهور
انتقاد ازشیوه نامه ساماندهی بازار فولاد؛ هشدار نسبت به ورشکستگی تولیدکنندگان
اقتصادنیوز : شیوه‌نامه ساماندهی بازار فولاد که به تاییدمعاون اول رئیس‌جمهور نیز رسیده، موجب شده است که انجمن فولادسازان در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری اعلام کنند که موانع ایجاد شده در مسیر صادرات شمش فولاد، ورشکستگی تولید این بخش را به همراه خواهد داشت.
حواشی تازه کالاهای ممنوعه «بوش»/ ادامه واردات تا یک ماه پیش!
۲ روز قبل
حواشی تازه کالاهای ممنوعه «بوش»/ ادامه واردات تا یک ماه پیش!
آنطور که معاون فنی گمرک می‌گوید با وجود ممنوعیت واردات کالاهای گروه چهار از حدود دو سال پیش تاکنون، وارد کننده لوازم خانگی بوش حتی تا آبان ماه سال جاری نیز کالاهای خود را وارد و اخیرا به گمرک اظهار کرده است.
چقدر کالای متروکه در بنادر وجود دارد؟
۲ روز قبل / سازمان بنادر و دریانوردی / قانون / کالاهای اساسی / گمرک / مناقصه
چقدر کالای متروکه در بنادر وجود دارد؟
اقتصادنیوز : در حال حاضر حدود ۱۹ هزار کانتینر و ۵۵۰ هزار تن کالای متروکه در گمرک وجود دارد و از مسئولان دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم هر چه سریعتر اقدمات لازم را برای خروج آن‌ها از انبارهای بنادر انجام دهند.
هیچ وارداتی بدون انتقال ارز نیست
۲ روز قبل / ارز / واردات / بانک مرکزی / قاچاق / گمرک / گمرک جمهوری اسلامی ایران
هیچ وارداتی بدون انتقال ارز نیست
عضو اتاق بازرگانی گفت: پول حاصل از قاچاق‌ کالا به خارج از کشور، تبدیل به دلار شده و برای پول‌شویی و پاک‌سازی منشأ ارز، صرف واردات کالا بدون انتقال ارز می‌شود.
وزیر صمت گرانی گوشت، مرغ و تخم‌مرغ را گردن نگرفت
۲ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / گوشت قرمز / وزیر صنعت / افزایش قیمت
وزیر صمت گرانی گوشت، مرغ و تخم‌مرغ را گردن نگرفت
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که تاکنون ۱/۴ میلیون تن کالا از گمرکات ترخیص شده است.
دبیرکانون مرغداران گوشتی: راهکاری برای کاهش قیمت مرغ نداریم
۲ روز قبل / تنظیم بازار / حمل و نقل / گمرک / مرغ / nbsp
دبیرکانون مرغداران گوشتی: راهکاری برای کاهش قیمت مرغ نداریم
اقتصادنیوز :‌درحالی دبیرکانون مرغداران گوشتی قیمت تمام شده مرغ را ۱۸هزار تومان اعلام کرده که درباره دلیل مرغ ۳۶هزاری مدعی است، مرغداران عمده نهاده دام را از بازار آزاد تهیه می‌کنند،برخی مرغداری‌ها تعطیل شدند و جوجه ریزی هم کم شده، و راهکاری برای کاهش قیمت ندارند.
وزیر صمت: تاکنون بیش از ۱ میلیون تن کالا از گمرکات ترخیص شده است
۲ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت جهاد کشاورزی / گوشت قرمز / وزیر صنعت / افزایش قیمت
وزیر صمت: تاکنون بیش از ۱ میلیون تن کالا از گمرکات ترخیص شده است
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که تاکنون ۱/۴ میلیون تن کالا از گمرکات ترخیص شده است.
رزم حسینی: ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بنادر در حال ترخیص است
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / علیرضا رزم حسینی / مجلس یازدهم
رزم حسینی: ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بنادر در حال ترخیص است
تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تاکنون ۱.۴ میلیون تن کالا از گمرکات ترخیص شده است، گفت: ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا به دستور رییس جمهوری درحال ترخیص است.
ناکامی قاچاقچی ارز در مرزهای شمالغرب کشور
۲ روز قبل
ناکامی قاچاقچی ارز در مرزهای شمالغرب کشور
فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی از کشف ۱۱ هزار و ۴۵۰ دلار ارز خارجی در گمرک بازرگان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •