دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
یهودیان
انصارالله: امارات میلیون‌ها یمنی را آواره کرده و برای یهودیان کنیسه می‌سازد
۵ ساعت قبل
انصارالله: امارات میلیون‌ها یمنی را آواره کرده و برای یهودیان کنیسه می‌سازد
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با انتقاد از رفتارهای ضدانسانی مقامات امارات و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت امارات میلیون‌ها یمنی را آواره کرده است و برای یهودیان کنیسه می‌سازد.
۱۷ ساعت قبل / جنگ یمن و امارات
یمن: امارات به‌جای ساخت کنیسه، بگوید چرا یمنی‌ها را آواره کرده است؟
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اقدام مقامات اماراتی در ساخت کنیسه برای یهودیان را محکوم کرد و گفت که ابوظبی نمی‌تواند با این کارها پرونده جنایت‌های خود را پاک کند.
الحوثی : سیاست  امارات در قبال یمنی‌ها شرکت در جنایت و در قبال یهودیان بشردوستانه است
۱۷ ساعت قبل / یمن / جنبش انصارالله
الحوثی : سیاست امارات در قبال یمنی‌ها شرکت در جنایت و در قبال یهودیان بشردوستانه است
تهران-ایرنا-"محمد علی الحوثی" رییس کمیته عالی انقلاب مردم یمن یکشنبه شب از سیاست دوگانه امارات در خصوص اقدامات در قبال یمنی ها و یهودیان انتقاد کرد.
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
۵ روز قبل
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
کیسینجر در بدبینی خود چندان تنها هم نبوده است. دیگر یهودیان آلمانی، که الگوی نازی را پیش چشم خود داشتند، با اندیشه او همراه هستند. مقاومت در برابر مفهوم پیشرفت در امور بشری بسیار سخت است. به خصوص، دو نویسنده دیگر که به اندازه کیسینجر «مبهم» هستند- لوئی اشتراوس و هانا آرنت- به دلیل پنجره‌ای که به روی ذهن کیسینجر گشودند،شایسته توجه ویژه هستند.
بازیگران یهودی از دروغ‌های اسرائیل می‌گویند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / رژیم صهیونیستی / فلسطین / یهودیان آمریکا
بازیگران یهودی از دروغ‌های اسرائیل می‌گویند
ست روگن ـ بازیگر و نویسنده یهودی ـ و مارک مارون ـ کمدین و نویسنده یهودی آمریکایی ـ اسرائیل را به نابودی و گمراهی دین یهودیت متهم کردند.
مهاجرت معکوس و فرار مغزها؛ آیا اسرائیل در آستانه انزوای جهانی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / المیادین / مهاجرت معکوس در اسراییل
مهاجرت معکوس و فرار مغزها؛ آیا اسرائیل در آستانه انزوای جهانی است؟
به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری المیادین،آمار و تحقیقات رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که با آغاز سال جاری میلادی تعداد ساکنان عرب به اندازه‌ای افزایش یابد که شمار یهودیان در اراضی اشغالی به کمتر از 50 درصد برسد و اگر مهاجرت معکوس همچنان ادامه داشته باشد، صهیونیست‌ها دچار یک بحران امنیتی و سیاسی شده و در این میان نقش مقاومت در مقابل رژیم اشغالگر پررنگ و گسترده‌تر خواهد شد.
روایت روزنامه نگار آمریکایی از فریبکاری آمریکا و اسراییل درباره انفجار مقر یهودیان آرژانتین
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / آمیا / انفجار مقر یهودیان آرژانتین / نشریه گری زون
روایت روزنامه نگار آمریکایی از فریبکاری آمریکا و اسراییل درباره انفجار مقر یهودیان آرژانتین
یک روزنامه نگار آمریکایی با اشاره به حادثه انفجار در مقر یهودیان آرژانتین (آمیا) در  سال ۱۹۹۴ می گوید، بازخوانی این حادثه و ادای شهادت یک جاسوس سابق پلیس آرژانتین، ادعای آمریکا و اسرائیل را در خصوص دخالت ایران در این انفجار رد می کند. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
گانتس: خطر بروز جنگ داخلی در اسرائیل وجود دارد
با بالا گرفتن خشونت‌های سیاسی در اراضی اشغالی و حملات خونبار علیه تظاهرات اعتراضی در این مناطق، نشانه‌هایی از بروز اختلاف درون ائتلاف دولتی و نیز هشدار درباره احتمال برگزاری انتخابات جدید، درخواست‌ها از رهبران سیاسی این رژیم برای کنترل خود و متوقف کردن خصومت‌هایی که احتمال وخیم‌تر کردن اوضاع و بردن آن به سوی یک جنگ داخلی را دارند، افزایش یافته است به گزارش الشرق الاوسط، در راس چهره‌هایی که نسبت به احتمال بروز جنگ داخلی هشدار داد، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و نخست وزیر جایگزین قرار دارد. گانتس در این رابطه گفت: زبان گفت‌وگوی سیاسی در اسرائیل به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ اسرائیل رسیده است. گانتس در ادامه هشدار داد: اگر اقدامات بزرگی را برای متوقف …
اعتراضات در تل‌آویو ریشه در تبعیض نژادی دارد/ نتانیاهو برای فرار از مشکلات، انتخابات چهارم را برگزار خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بنیامین نتانیاهو / فلسطین / لبنان / اسرائیل / حزب لیکود / حزب‌الله لبنان / الحاق کرانه باختری / معامله قرن
اعتراضات در تل‌آویو ریشه در تبعیض نژادی دارد/ نتانیاهو برای فرار از مشکلات، انتخابات چهارم را برگزار خواهد کرد
ایلنا: کارشناس مسائل اسرائیل و فلسطین گفت: فرآیندِ فساد، شکاف میان یهودیان شرق و غرب را به وجود آورده و باعث تضاد در شعارها و بالا رفتن میزان آسیب‌پذیری شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
حرکات ایذایی تل‌آویو
خرابکاری و تهاجمی عمل کردن در سیاست خارجی اسراییل پدیده‌ای غریب نیست. ایدئولوژی صهیونیسم اسراییل را تنها مامن امن یهودیان در جهان می‌داند که پس از هزاران سال آوارگی یهودیان در گتوهای بنا شده است و برای حفظ آن توسل به هر اقدامی ولو غیرقانونی و خشن مجاز و مباح است. البته این تفسیر رسمی از مبانی هویتی دولت یهود مورد قبول همه یهودیان نیست اما همچنان هویت رسمی حاکم در اسراییل است؛ هویتی که در آمیزش با ناسیونالیسم اسراییلی حالتی تهاجمی به خود گرفته است. دقیق‌ترین توصیف از رابطه هویت و سیاست خارجی در اسراییل را می‌توان در این تز بن گوریون یافت که اسراییل نباید اجازه دهد هیچ دولتی جز خودش در منطقه هسته‌ای شود. زیرا وسعت سرزمینی اندک و آسیب‌پذیری اسراییل باعث می‌شود …
محاکمه مرد ۹۳ ساله در دادگاه اطفال
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / آلمان / نازی / محاکمه عوامل نازی / یهودیان
محاکمه مرد ۹۳ ساله در دادگاه اطفال
هیبت الله نژندی منش در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: با دیدن تیتر این یادداشت، شاید در ذهن شما سوال ایجاد شود که دادگاه اطفال به جرایم اطفال یعنی افراد انسانی زیر ۱۸ سال رسیدگی می کند. اما چرا این مرد ۹۳ ساله در دادگاه اطفال محاکمه شد؟ برونو دی نگهبان یکی از ارودگاه های آلمان نازی به نام اشتوتهاف (Stutthof) از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۴۵ بود. وی متهم به معاونت در ۵۲۳۰ فقره قتل شده است. بیش از ۴۰ شاکی از ایالات متحده آمریکا، لهستان، فرانسه و رژیم اشغالگر قدس (اسرائیل) در محاکمه برونو علیه وی شهادت دادند. محاکمه برونو ۷۵ سال بعد از پایان جنگ جهانی دوم در اروپا، یکی از آخرین محاکمات یک نازی سابق است. 
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
زادروز راقم بیانیه اهریمنی
[شهروند] 172سال پیش درچنین روزی، برابر بیست‌وپنجم جولای 1848 میلادی، آرتور جیمز بالفور، سیاستمدار بریتانیایی و نخست‌وزیر این کشور طی سال‌های 1902 تا 1905 میلادی، در لوتیان شرقی (اسکاتلند) به دنیا آمد. بالفور با  وجود نام‌های بزرگی چون دوک ولینگتون، بنجامین دیزرائیلی، ویلیام گلدستون، نویل چمبرلین، وینستون چرچیل، کلمنت اتلی، و... نخست‌وزیر چندان شاخصی در تاریخ انگلستان به حساب نمی‌آید. اما نکته‌ای که او را در آوردگاه سیاست‌ورزی بریتانیا به فردی شاخص تبدیل کرده است، نه در دوران نخست‌وزیری‌اش، بلکه به زمان تصدی‌ بالفور بر وزارت خارجه انگلستان طی سال‌های 1916 تا 1919 میلادی برمی‌گردد؛ جایی که امضای او به‌عنوان وزیرخارجه بریتانیای …
گفت و شنود/ یزید و مَزید!
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / گفت و شنود / یزید / یهودیان / صهیونیست / رژیم کودک کش اسرائیل / رژیم صهیونیستی
گفت و شنود/ یزید و مَزید!
درویشی به نام «مَزید» به مجلسی وارد شد که جامی نیز در آنجا بود، بزرگی از درویش پرسید؛ چرا یزید را لعنت نمی‌کنی؟ گفت؛ چون اهل قبله بوده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بیماری ملک سلمان / سلمان بن عبدالعزیز / عربستان و اسرائیل
دعای خاخام صهیونیست برای شفای "ملک سلمان"
به گزارش فارس، صفحه «اسرائیل تتکلم بالعربیه» (اسرائیل به زبان عربی سخن می‌گوید) در شبکه اجتماعی فیسبوک وابسته به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بتازگی با انتشار ویدئویی از «دیوید روزین» رئیس بین‌المللی بخش گفت‌وگوی ادیان کمیته یهودیان آمریکا از دعای او برای شفای «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نگرانی نیکی هیلی از رویکرد جو بایدن نسبت به ایران
نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل از پیروزی احتمالی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رویکرد او نسبت به ایران ابراز نگرانی کرد.به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در نشستی مجازی که به میزبانی ائتلاف یهودیان جمهوریخواه برگزار شد، درباره جو بایدن رقیب دموکرات دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ ریاست جمهوری این کشور، مدعی شد که اگر بایدن در ماه نوامبر انتخاب شود، به توافق هسته‫ای ایران باز خواهد گشت.هیلی در ادامه به اقدامات ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی و خارج کردن آمریکا از توافق هسته‫ای اشاره کرده و گفت: به خاطر تمام پیشرفت‌هایمان در زمینه اسرائیل، خاورمیانه و رساندن …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
عید پوریم یهودیان با تصویر محمدرضاشاه پهلوی
عید پوریم در ایران توسط یهودیان برگزار می‌شده است که به افتخار نجات آنها از دست هامان بوده است. در تصویر تاریخی امروز، عکسی از مراسم پوریم در ایران را ببینید.
دستورات قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) در مورد حجاب زنان/ ماجرای چادری که یهودیان را مسلمان کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / عفاف و حجاب
دستورات قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) در مورد حجاب زنان/ ماجرای چادری که یهودیان را مسلمان کرد
چادری که در روایت‌ها به آن اشاره‌شده، شامل پارچه‌ای است که از سر تا پایین پای زنان را می‌پوشاند و مانع از نگاه نامحرم به آن‌ها می‌شود.
شباهت شعار تظاهرکنندگان در قدس به مطالبات اعتراض‌های ضد نژادپرستی آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / اسرائیل / قدس / رژیم صهیونیستی / هراس جهانی از ویروس کرونا
شباهت شعار تظاهرکنندگان در قدس به مطالبات اعتراض‌های ضد نژادپرستی آمریکا
تهران- ایرنا- صدها تن از یهودیان ارتدوکس افراطی در حالی به اعتراض خود برای دومین شب پیاپی در قدس ادامه دادند که شعارهای معترضین شباهت زیادی به خواسته های مردم در اعتراض‌های ضد نژاد پرستی آمریکا داشت .
هشدار ۴۰ خاخام یهودی درباره طرح الحاق کرانه باختری
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / طرح الحاق کرانه باختری
هشدار ۴۰ خاخام یهودی درباره طرح الحاق کرانه باختری
ایلنا: ۴۰ خاخام یهودی در انگلیس تاکید کردند که در صورت اجرای طرح الحاق کرانه باختری، تاریخ رژیم صهیونیستی و یهودیان را محاکمه خواهد کرد.
سریال صهیونیستی «تهران» تصویری خنده‌دار از مناسبات سیاسی و اجتماعی ایران دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / یهودیان / هوملند
سریال صهیونیستی «تهران» تصویری خنده‌دار از مناسبات سیاسی و اجتماعی ایران دارد
شخصیت اصلی سریال تهران، نه ظاهری چنانکه رادیو پیام رژیم صهیونیستی توصیف کرده دارد و نه فارسی را به شکل قابل تحملی صحبت می‌کند.
ترویج عفاف و حجاب از اهداف پدرم بود
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / یهودیان / حجاب و عفاف / سردار سلیمانی / زینب سلیمانی
ترویج عفاف و حجاب از اهداف پدرم بود
زینب سلیمانی گفت: ترویج عفاف و حجاب از اهداف پدرم بود که با شهادت خود به این هدف رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ناکام‌ترین کمونیست (6)
مهران اکبری قاضی چاکیاما به علت شکافی که بین او و منشویکها از مدتها قبل پدید آمده بود و لنین که لیدر اصلی جریانات مبارزاتی روسیه هم که در جریان بود به سرعت به همراه دوست قدیمی تروتسکی یعنی زینوویف در پتروگراد نزد تروتسکی رفت و با چرب زبانی خود و نفوذ زینوویف توانست برگه آس منشویکها را به سمت خود بکشاند و تروتسکی هم که ‌شیفته تمجید بود در یک تغییر دگردیسی به بلشویکها پیوست. > پدر انقلاب کمیسر خارجه و موسس ارتش سرخاو برخلاف لنین خواستار تنها حضور بلشویکها در قدرت آینده روسیه نبود بلکه خواستار حزبی مجتمع از همه مبارزین و احزاب بود. اما قبضه کردن قدرت با حضور دولت موقت که از سوی دوما سرکار آمده بود چندان آسان نبود و طبعا بین مبارزان و دولت موقت درگیری به وجود آمد و تروتسکی بر خلاف لنین نتوانست …
عناصر اضمحلال و فروپاشی اسرائیل۲-| یهودیان فلاشا و کابوس نژادپرستی به جای سرزمین شیر و عسل
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / اسرائیل
عناصر اضمحلال و فروپاشی اسرائیل۲-| یهودیان فلاشا و کابوس نژادپرستی به جای سرزمین شیر و عسل
«وقتی از تبعیض سخن می‌گوییم درباره مسائل ملموس حرف می‌زنیم نه امری غیر موجود، می‌توانیم از تبعیض بر اساس رنگ ، فرهنگ،جنس و شرایطی اقتصادی سخن بگوییم، امروز در جامعه ما(صهیونیستی) هم همچنان رنگ سیاه (اتیوپیایی‌ها) را به عنوان رنگ بردگان تصور می‌کنند».
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / رژیم صهیونیستی / شبکه تلویزیون خدا
اسرائیل پخش شبکه «تلویزیون خدا» را متوقف کرد
به گزارش فارس به نقل از واشنگتن تایمز، شورای پخش تلویزیون کابلی و ماهواره‌ای اسرائیل می‌گوید شبکه  «God TV»(تلویزیون خدا) که به زبان عبری پخش می شود به دلیل تبلیغ مسیحیت و تشویق یهودیان به تغییر دین به مدت یک هفته قطع شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تنها راه مقاومت، ماندن است
[مجتبی پارسا] فقط چند روز باقی مانده تا بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل براساس توافق دولت ائتلافی، ‏انضمام غیرقانونی خاک کرانه باختری را به اسراییل پیش ببرد. بحث‌های زیادی در این باب شده که سرنوشت این ‏سرزمین در هفته‌ها و ماه‌های پیش‌رو چه خواهد شد.‏ به گزارش خبرگزاری الجزیره، سناریوهای مختلفی در مورد انضمام کرانه باختری مورد بحث قرار گرفته است. از ‏سناریوی انضمام 30‌درصد کرانه باختری که در طرح دولت ترامپ پیش‌بینی شده -که شامل منطقه دره اردن ‏می‌شود- تا سناریوی انضمام زمین‌های اطراف شهرک‌های اصلی.‏ بحث‌های سیاسی اسراییل همراه با دیپلماسی بین‌المللی به صورت موازی پیش می‌رود و همزمان، مقامات فلسطینی ‏در …
یهودیان در انگلیس و ایران .. تفاوت جایگاه یک اقلیت
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / اخبار ایران (بین‌الملل) / اخبار "انگلیس" / اسرائیل
یهودیان در انگلیس و ایران .. تفاوت جایگاه یک اقلیت
چند روز پیش اظهارات خاخام یهودا گرامی خاخام ارشد یهودیان ایران بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های رژیم صهیونیستی داشت و تقریبا اکثر رسانه‌های این رژیم بخش‌هایی از آن را به نقل از گفتگوی اصلی انجام شده با المانیتور منتشر کردند.
خاخام ارشد ایران: آزادی مذهبی کامل در کشور وجود دارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
خاخام ارشد ایران: آزادی مذهبی کامل در کشور وجود دارد
تهران - ایرنا - «یهودا گرامی» خاخام ارشد ایران در مورد وضعیت جامعه یهودیان در کشور تصریح کرد که آزادی مذهبی کامل در ایران وجود دارد.
امنیت یهودیان در ایران به روایت خاخام ارشد یهودیان
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
امنیت یهودیان در ایران به روایت خاخام ارشد یهودیان
خاخام ارشد یهودیان ایران در مصاحبه‌ای تاکید کرد که امنیت یهودیانی که در ایران زندگی می‌کنند بسیار عالی است و بر خلاف اروپا نیازی به حضور نیرو‌های امنیتی برای حفاظت از مدارس و عبادتگاه‌های یهودیان وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / خاخام ارشد یهودیان ایران / یهودیان ایران
خاخام‌ارشد یهودیان ایران: بر خلاف اروپا، امنیت یهودیان در ایران عالی است
خاخام ارشد یهودیان ایران در مصاحبه‌ای تاکید کرد که امنیت یهودیانی که در ایران زندگی می‌کنند بسیار عالی است و بر خلاف اروپا نیازی به حضور نیروهای امنیتی برای حفاظت از مدارس و عبادتگاه‌های یهودیان وجود ندارد.
خاخام ارشد ایران گفت که اسرائیل نماینده یهودیان نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خاخام ارشد ایران گفت که اسرائیل نماینده یهودیان نیست
خاخام ارشد ایران: فعالیت‌های مذهبی یهودیان در این کشور به صورت آزادانه و بدون هیچگونه محدودیتی صورت می‌ گیرد.
خشم یهودیان انگلیس از نامزدی سیاستمدار ضد فلسطین برای سفارت اسرائیل
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / انگلیس / رژیم صهیونیستی
خشم یهودیان انگلیس از نامزدی سیاستمدار ضد فلسطین برای سفارت اسرائیل
براساس گزارش رسانه‌ها، اکثریت جامعه یهودیان انگلیس از انتصاب یک حامی تندروی طرح الحاق کرانه باختری اشغالی به عنوان سفیر بعدی رژیم صهیونیستی در این کشور ناراضی بوده و دولت آنجا را تحت فشار گذاشته‌اند تا با انتصاب او موافقت نکند.
خاطره ای ناگفته از نفوذ پیام شهید حججی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / شهید محسن حججی / شهید / انقلاب اسلامی ایران
خاطره ای ناگفته از نفوذ پیام شهید حججی
خاطره ای از زبان پدر شهید حججی از چگونگی نفوذ پیام انقلاب و شهادت در دل یهودیان بواسطه ی این شهید بزرگوار را مشاهده می کنید.
چشم انداز روابط هند و اسرائیل در دوره مودی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اسرائیل / هند / روابط هند و اسرائیل / نارندرا مودی / بنیامین نتانیاهو
چشم انداز روابط هند و اسرائیل در دوره مودی
حسام الدین حجت زاده در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: شواهد نشان می دهند که به دلایل سیاسی و تاریخی، آتال بیهاری واجپایی (۲۰۰۴ ـ ۱۹۹۹) و نارندرا مودی (۲۰۱۹ ـ ۲۰۱۳) نخست وزیران راستگرای هند در مقایسه با رهبران حزب چپگرای کنگره هند، تمایل بیشتری به برقراری روابط صمیمانه با غرب و رژیم صهیونیستی داشته اند. در عین حال، وجود یک اقلیت یهودی ۸۰ هزار نفری در هند و یک اقلیت کوچک از یهودیان هندی تبار در فلسطین اشغالی بهانه خوبی برای صهیونیست ها و راستگرایان هندو فراهم ساخته تا به گسترش روابط سیاسی و فرهنگی فیمابین بر اساس ایدئولوژی های شان اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
مقام اماراتی: ارتباط با اسرائیل مهم است
وزیر مشاور در امور خارجه امارات روز سه‌شنبه در سخنرانی در کنفرانس کمیته یهودیان آمریکا گفت که ارتباط با رژیم‌صهیونیستی مهم بوده و می‌توان در برخی زمینه‌ها با این رژیم همکاری کرد.
درخواست وزیر سابق دادگستری عربستان برای بازسازی روابط یهودیان با مسلمانان
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / عربستان
درخواست وزیر سابق دادگستری عربستان برای بازسازی روابط یهودیان با مسلمانان
محمد العیسی، دبیرکل اتحادیه جهانی اسلام و وزیر سابق دادگستری عربستان در همایش بین‌المللی کمیته یهودی-آمریکایی خواهان بازسازی روابط یهودیان و مسلمانان شد.
گانتس: طرح ترامپ را با کمک کشورهای دیگر اجرایی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / بنی گانتس / رژیم صهیونیستی اسرائیل / طرح معامله قرن
گانتس: طرح ترامپ را با کمک کشورهای دیگر اجرایی می‌کنیم
فارس نوشت: «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در اجلاس کمیته یهودیان آمریکا، گفت که تل‌آویو بایستی طرح  موسوم به «معامله قرنِ» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را با هماهنگی با برخی شرکا در منطقه اجرایی کند.
دلیل حضور مقام سعودی در نشست یهودی-آمریکایی چه بود؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / عربستان / ایالات متحده آمریکا
دلیل حضور مقام سعودی در نشست یهودی-آمریکایی چه بود؟
رئیس نهاد سعودی موسوم به «اتحادیه جهان اسلام» طی مشارکت خود در نشست مجازی کمیته یهودی-آمریکایی، یهودیان را برادر خواند و بر تقویت روابط با آنها تأکید کرد.
رژیم صهیونیستی به دنبال احداث۱۲۹۴ واحد مسکونی جدید در قدس
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / شهرک‌سازی‌های اسرائیل
رژیم صهیونیستی به دنبال احداث۱۲۹۴ واحد مسکونی جدید در قدس
رژیم صهیونیستی بی اعتنا به درخواست های مکرر جامعه بین الملل، همچنان به مصادره اراضی فلسطینیان و ساخت و ساز در آن برای یهودیان ادامه می‌دهد.
تماشا کنید: اماراتی‌ها در بن‌گورین! / ماجرای پرواز هواپیماهای امارات به فرودگاه بن‌گورین اسرائیل چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
تماشا کنید: اماراتی‌ها در بن‌گورین! / ماجرای پرواز هواپیماهای امارات به فرودگاه بن‌گورین اسرائیل چیست؟
دومین پرواز هواپیمای اماراتی به اسرائیل به بهانه کمک به فلسطینیان این شائبه را به‌وجود آورده است که این کشور عربی قصد عادی سازی روابط خود با اسرائیل را دارد. این پروازها در حالی صورت می‌گیرد که جنبش خودگردان از دریافت آن‌ها سر باز زده است. پیش از این نیز امارات به جامعه توییتری یهودیان اجازه فعالیت تحت عنوان جامعه یهودیان را در این کشور داده بود.
پیرانگاه زرتشتیان، کلیمیان و مسلمانان در یزد ثبت ملی شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / زندگی مسالمت‌آمیز ادیان / مسلمانان / یهودیان / زرتشتیان
پیرانگاه زرتشتیان، کلیمیان و مسلمانان در یزد ثبت ملی شد
پیرانگاه ادیان زرتشتی، یهودی و مسلمان در یزد که عبادتگاهی مشترک میان این ادیان است، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
گام جدید در عادی سازی با صهیونیست‌ها/ فعالیت توییتری جامعه یهودیان در امارات
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / اسرائیل / اخبار "امارات"
گام جدید در عادی سازی با صهیونیست‌ها/ فعالیت توییتری جامعه یهودیان در امارات
امارات در اقدام جدید خود در راستای عادی‌سازی با صهیونیست‌ها این بار از ایجاد حساب توییتری جامعه یهودیان در این کشور استقبال کرد.
عکس روز| اعتراض به تبعیض در تل‌آویو
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
عکس روز| اعتراض به تبعیض در تل‌آویو
زنی در شهر تل‌آویو با پرچم فلسطین با تصویر مشت «قدرت سیاه‌پوستان» و شعار «مقاومت در برابر تبعیض نژادی» در تظاهرات اعراب و یهودیان بر ضد «طرح صلح» دونالد ترامپ شرکت کرده است.
اتهام‌زنی آمریکا به ایران به بهانه «یهود ستیزی»
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / آزادی یهودیان در ایران / آمریکا و ایران / ادعای آمریکا علیه ایران / مورگان اورتاگاس / یهودستیزی
اتهام‌زنی آمریکا به ایران به بهانه «یهود ستیزی»
به گزارش فارس، به رغم تاکید‌های مکرر نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی بر وضعیت خوب یهودیان ساکن ایران، آمریکا امروز یکشنبه ایران را به یهودستیزی متهم کرد.
یهودیان مطرح  انگلیسی طرح الحاق کرانه باختری را محکوم کردند
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / تل آویو / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / انگلستان
یهودیان مطرح انگلیسی طرح الحاق کرانه باختری را محکوم کردند
لندن – ایرنا – ۴۰ تن از یهودیان سرشناس انگلیسی در نامه‌ای خطاب به سفیر رژیم صهیونیستی در لندن، درباره پیامدهای منفی اشغال کرانه باختری از جمله نابودی موجودیت رژیم اسرائیل هشدار دادند.
خشم پمپئو از توئیت ظریف
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / اعتراض به نژادپرستی / برخورد پلیس آمریکا با سیاهپوستان / مایک پمپئو / محمدجواد ظریف
خشم پمپئو از توئیت ظریف
به گزارش ایسنا، وزیرخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای پوچ حکومت این کشور علیه ایران نوشت: «شما همجنسگرایان را اعدام، زنان را سنگسار و یهودیان را نابود می‌کنید»!
شناسایی مقصر تولید کرونا در انگلیس/ "توطئه یهودیان" است
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / ویروس کرونا / انگلیس / رژیم صهیونیستی اسرائیل
شناسایی مقصر تولید کرونا در انگلیس/ "توطئه یهودیان" است
ایسنا نوشت: بر اساس تحقیق جدید صورت گرفته از سوی محققان دانشگاه آکسفورد، مشخص شد که یکی از هر پنج انگلیسی بر این باور است که یهودیان کووید -۱۹ را برای نابودی و فروپاشی اقتصادی به منظور کسب دستاورد مالی ایجاد کرده‌اند.
از هر پنج انگلیسی یک نفر "توطئه یهودیان" را مقصر تولید کرونا می‌داند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / کرونا در جهان / کروناویروس / یهودستیزی / انگلیس
از هر پنج انگلیسی یک نفر "توطئه یهودیان" را مقصر تولید کرونا می‌داند
بر اساس تحقیق جدید صورت گرفته از سوی محققان دانشگاه آکسفورد، مشخص شد که یکی از هر پنج انگلیسی بر این باور است که یهودیان کووید -۱۹ را برای نابودی و فروپاشی اقتصادی به منظور کسب دستاورد مالی ایجاد کرده‌اند.
چالش های رژیم صهیونیستی در مقابله با کرونا از نگاه پرس تی وی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / ویروس کرونا / یهودیان / اسرائیل / حسین‎الشیماری / رژیم صهیونیستی
چالش های رژیم صهیونیستی در مقابله با کرونا از نگاه پرس تی وی
نقد و بررسی چالش های رژیم صهیونیستی در مقابله با ویروس کرونا در برنامه «داخل اسرائیل» شبکه پرس تی وی انجام می شود.
اتفاق مشکوک غیرفعال بودن دوربین‌های زیارتگاه یهودیان | چرا پمپئو برای حادثه کوچک استر واکنش نشان می دهد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اتفاق مشکوک غیرفعال بودن دوربین‌های زیارتگاه یهودیان | چرا پمپئو برای حادثه کوچک استر واکنش نشان می دهد؟
آتش‌سوزی در زیارتگاه استرومردخای گرچه با تاخیر توسط دادستان همدان تایید شد و پس از آن هم مسئولان بسیاری در این باره سخن گفتند اما انچه در این میان بسیار جنجال برانگیز شد، احتمال عمدی بودن آن بود.
پشت‌پرده پروژه اختلافات قومی و دینی در ایران!
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / اسرائیل / یهودیان / همدان
پشت‌پرده پروژه اختلافات قومی و دینی در ایران!
مجید تفرشی، تحلیلگر سیاسی مقیم لندن از پشت‌پرده پروژه اختلافات قومی و دینی در ایران پرده برداشت. ماجرای جنجال‌آفرینی برای آرامگاه "استر و مردخای" همدان در آستانه روز قدس چیست؟
واکنش وزیر خارجه انگلیس به سخنان مقام معظم رهبری
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / انگلیس / دومینیک راب / ایران / مقام معظم رهبری / روز قدس / فلسطین / یهودیان / رژیم صهیونیستی
واکنش وزیر خارجه انگلیس به سخنان مقام معظم رهبری
همزمان با بازتاب جهانی سخنان مقام معظم رهبری به مناسب روز قدس، وزیرخارجه انگلیس نیز به سخنان مقام معظم رهبری واکنش نشان داد.
سیاستمدار ایرلندی: صلح خاورمیانه در گروی نابودی رژیم آپارتاید اسرائیل است
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / تشکیلات خودگردان فلسطین / اسرائیل / جمهوری ایرلند / فلسطین / روز قدس / روز جهانی قدس در جهان
سیاستمدار ایرلندی: صلح خاورمیانه در گروی نابودی رژیم آپارتاید اسرائیل است
لندن – ایرنا – نماینده پارلمان ایرلند با اشاره به جنایت‌های گسترده رژیم صهیونیستی در حق مردم مظلوم فلسطین در طول ۷۲ سال گذشته تصریح کرد که برقراری صلح میان یهودیان، مسلمانان و یهودیان در فلسطین در گرو نابودی رژیم آپارتاید اسرائیل است.
یک مسئول: اسرائیل نه تنها حق حاکمیت، بلکه حق حیات را از فلسطینیان گرفته است
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / استانی-سیاسی / القدس درب الشهداء / روز قدس / مرگ بر اسرائیل
یک مسئول: اسرائیل نه تنها حق حاکمیت، بلکه حق حیات را از فلسطینیان گرفته است
رئیس پژوهشکده مدیریت دفاعی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: رژیم صهیونیستی هویتی از خود ندارد و با وعده‌های توخالی از قبیل پول توانست یهودیان را دورهم جمع و سرزمین قدس شریف را غصب کنند. این رژیم جعلی نه‌تنها حق حاکمیت را نقض کرده بلکه حق حیات را از مردم مظلوم فلسطین گرفته است.
رد پای جنایت صهیونیست‌ها در
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / یعقوب نیمرودی / پهلوی / تل آویو / اصفهان / اسرائیلی‌ها / فرانسه / حکومت پهلوی / پژمان جمشیدی / سرزمین های اشغالی / شبکه یک سیما
رد پای جنایت صهیونیست‌ها در "زیرخاکی"
نوشته عبری لوگوی سریال زیرخاکی شبکه یک سیما و ترجمه آن، شاید بتواند پرده از یک جنایت فرهنگی اسرائیل علیه ایران بردارد؛ لوگویی که روی آن به شکل هوشمندانه‌ای نوشته شده؛ «عتیقه دزدهای اسرائیلی!»
نماینده کلیمیان در مجلس: یهودیان عالم علیه فاجعه صهیونیسم قیام کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / سیامک مره‌صدق / نماینده کلیمیان ایران / نماینده کلیمیان در مجلس
نماینده کلیمیان در مجلس: یهودیان عالم علیه فاجعه صهیونیسم قیام کنند
شفقنا- نماینده کلیمیان ایران در مجلس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال سواستفاده از دین یهود است، گفت: علاوه بر وظیفه انسانی، وظیفه دینی همه یهودیان است که علیه فاجعه صهیونیست در جهان قیام کنند. سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان...
ما و روز قدس/دشمنی‌مان با اسرائیل ابعادی تمدنی دارد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / صلاح فحص / روز قدس 99 / اسرائیل / لبنان / فلسطین / مقاومت فلسطین / امام موسی صدر
ما و روز قدس/دشمنی‌مان با اسرائیل ابعادی تمدنی دارد
مخالفت و دشمنی ما با اسرائیل فقط جنبۀ نظامی ندارد. این دشمنی ابعادی تمدنی دارد. نژادپرستی در ذاتِ این رژیم سرشته است. یهودیان برداشتی نژادپرستانه از آئین یهودیت دارند.
تاکید بر ادامه راه قدس و همدلی آزادی خواهان ادیان ابراهیمی برای مقابله با ظلم رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / معامله قرن / روسیه / اسرائیل / قدس / روز جهانی قدس در جهان
تاکید بر ادامه راه قدس و همدلی آزادی خواهان ادیان ابراهیمی برای مقابله با ظلم رژیم صهیونیستی
مسکو - ایرنا - جمعی از مقامات، صاحبنظران، شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و مذهبی ایران، روسیه، قرقیزستان و جمهوری آذربایجان در میزگردی که به همت سفارت ایران در روسیه برگزار شد ضمن تاکید بر تداوم راه قدس، اتحاد و همدلی مسلمانان، مسیحیان و یهودیان آزادی‌خواه جهان را تنها راه نجات ملت فلسطین از ظلم و ستم رژیم صهیونیستی دانستند.
فلسطینیان نباید هزینه جنایات تمدن غرب علیه یهودیان را بپردازند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / ظریف
فلسطینیان نباید هزینه جنایات تمدن غرب علیه یهودیان را بپردازند
ایلنا: وزیر امور خارجه در پیامی توییتری گفت که فلسطینیان نباید هزینه جنایات تمدن غرب علیه یهودیان را بپردازند.
ظریف خطاب به کشور‌های غربی: فلسطینی‌ها نباید تاوان جنایات شما را بپردازند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ظریف خطاب به کشور‌های غربی: فلسطینی‌ها نباید تاوان جنایات شما را بپردازند
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه کشتار یهودیان در اتاق‌های گاز در اروپا «راهکار نهایی» تمدن غربی بوده است، تأکید کرد که مردم فلسطین نباید تاوان جنایات و گناهان غربی‌ها را بپردازند.
آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / اشغالگری اسراییل / فروش زمین فلسطینی ها به یهودیان
آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟
به گزارش الف به نقل از مرکز مطالعاتی الزیتونه، یهودیان صهیونیست در تبلیغات خود‌ ادعا می‌کنند که خود فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروخته‌اند و این زمین‌ها کاملا حلال است؛ بنابراین فلسطینی‌ها دیگر نباید ادعایی در این زمینه داشته باشند!  تبلیغات صهیونیست‌ها از ابتدای تشکیل رژیم جعلیشان مبتنی بر این تفکر بود که «زمین بدون ملت برای ملتی که زمین ندارد!» بنابراین آنها مدعی بودند سرزمین فلسطین بدون مالک و ملت است، پس یهودیانی که زمینی برای خود ندارند حق دارند در فلسطین برای خود کشوری تاسیس کنند.
ظریف: جمله «اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، یک پیش بینی است نه یک اقدام
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ظریف: جمله «اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، یک پیش بینی است نه یک اقدام
ظریف در پاسخ به این پرسش که «مقام معظم رهبری چندسال قبل فرمودند که اسرائیل ۲۵سال آینده را نخواهد دید، به نظر شما این جمله حضرت آقا چه قدر می‌تواند تحقق پیدا کند؟» گفت: ببینید آنچه که حضرت آقا - از دیدگاه بنده - فرمودند یک پیش بینی است نه یک اقدام. او ادامه داد:‌ تضادهای درونی اسرائیل، وضعیت خروج بسیاری از یهودیان از منطقه و بازگشت شان به برخی کشورهایی که از آن آمده اند و همینطور وضعیت افزایش جمعیت در بین سایر گروه‌ها، اسرائیل را به این نگرانی رسانده که ممکن است این واقعیت و پیش بینی به وقوع بپیوندد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ایمنی در برابر حریق حلقه مفقوده حفاظت
روز شنبه روز آتش‌سوزی میراث‌ فرهنگی بود. صبح این روز، خبر آتش‌سوزی مقبره «استر و مردخای» استان همدان با شایعات و جهت‌گیری‌های متناقضی منتشر شد و عصر شنبه، خبر آتش‌سوزی معبد هندوها در بندرعباس به سرخط خبرها رسید. انتشار خبر آتش‌سوزی در این مقبره که یکی از اماکن مقدس یهودیان عنوان می‌شود، بهانه‌ای شد تا «ایلان کار استکاتس»، نماینده ویژه دولت امریکا در اداره سیاست‌های ایران‌ستیزانه واکنش تندی نشان دهد. در این واکنش به بیانیه 3 ماه پیش دانشجویان بسیجی نیز اشاره شده بود. طیب فریادرس، رییس بسیج دانشجویی استان همدان در واکنش به شائبه ارتباط آتش‌سوزی در این مقبره تاریخی با بیانیه سال گذشته بسیج مبنی بر تبدیل این مکان …
محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست/ محو اسرائیل اتفاق خواهد افتاد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / ایران / مقام معظم رهبری / بیت المقدس
محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست/ محو اسرائیل اتفاق خواهد افتاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: ما با مردم یهود کاری نداریم. محو اسرائیل یعنی مردم فلسطین اوباشی مثل نتانیاهو را بیرون کنند. محو اسرائیل یعنی این و این اتفاق خواهد افتاد.
یهودیان معترض به صهیونیسم در سرزمین‌های اشغالی سرکوب می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
یهودیان معترض به صهیونیسم در سرزمین‌های اشغالی سرکوب می‌شوند
لندن- ایرنا- سخنگوی اتحاد یهودیان ضد صهیونیسم، با اعلام اینکه جامعه یهودیان هرگز موجودیت اسرائیل را نخواهد پذیرفت، گفت:‌آنها در حالی هر ساله در روز جهانی قدس در سراسر جهان دست به تظاهرات می‌زنند که در داخل سرزمین‌های اشغالی از سوی عوامل این رژیم سرکوب و بازداشت می‌شوند.
استر و مردخای؛ داستان نیایشگاه یهودیان در همدان/ آیا شاه ایران، ملکه‌ای به نام استر داشت؟ (فیلم)
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استر و مردخای؛ داستان نیایشگاه یهودیان در همدان/ آیا شاه ایران، ملکه‌ای به نام استر داشت؟ (فیلم)
خشایارشاه که تازه ملکه خود را از دست داده بود، با دیدن هدسه که بعدها استر نام می‌گیرد، هوش از سر می برد و او را ملکه جدید خود می‌کند.
یهودیان ایران در مبارزه علیه اشغالگران قدس با مسلمانان همراه هستند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / مجلس یازدهم / بیت المقدس / ایالات متحده آمریکا / فلسطین / رژیم صهیونیستی
یهودیان ایران در مبارزه علیه اشغالگران قدس با مسلمانان همراه هستند
منتخب کلیمیان در مجلس یازدهم گفت: جامعه یهودیان ایران در مبارزات علیه اشغالگران قدس شریف با مسلمانان همراه هستند.
اولین عکس از مقبره مقدس یهودیان در همدان پس از آتش‌سوزی اخیر
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اولین عکس از مقبره مقدس یهودیان در همدان پس از آتش‌سوزی اخیر
اولین عکس از مقبره مقدس یهودیان در همدان ( آرامگاه «اِستر و مُردخای») پس از آتش‌سوزی اخیر / عکس از ایرنا
فعال یهودی آمریکایی: روز قدس الهام‌بخش جنبش‌های مردمی در جهان است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / دولت ترامپ / قدس / رژیم صهیونیستی / روز جهانی قدس در جهان
فعال یهودی آمریکایی: روز قدس الهام‌بخش جنبش‌های مردمی در جهان است
نیویورک– ایرنا– یک فعال صلح آمریکایی، روز قدس و مبارزات فلسطینی‌ها را نماد و منبع الهام جنبش‌های برابری‌خواه و آزادیبخش در جهان از جمله ایالات متحده دانست و گفت مسیحیان و یهودیان مخالف اسرائیل هم در این مبارزه سهیم هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
دوربین‌های مقبره «استر»از کار افتاده بود
[شهروند] با گذشت چند روز از آتش‌سوزی مقبره «استر و مردخای» واکنش‌ها به این حادثه همچنان ادامه دارد. در حالی ‌که احتمال عمدی‌بودن این حادثه قوت گرفته، پلیس همدان اعلام کرده که تا کنون کسی در این زمینه بازداشت نشده است. مسئولان قضائی استان هم از پیگیری و بررسی این پرونده خبر داده‌اند. از سوی دیگر گفته می‌شود که آتش‌سوزی به وسیله فردی انجام شده که با شیئی مشتعل وارد این مجموعه شده است. اما اینکه این فرد ناشناس با چه انگیزه‌ای یکی از مهم‌ترین زیارتگاه‌های یهودیان را به آتش کشیده است هنوز به‌درستی مشخص نیست. آنچه به‌ طور قطعی در مورد این آتش‌سوزی تاکنون اعلام شده، این است که در جریان این حادثه به مقبره اصلی هیچ آسیبی وارد …
شیطنت رسانه‌ای درباره آرامگاه استر و موردخای
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
شیطنت رسانه‌ای درباره آرامگاه استر و موردخای
مقبره استرو موردخای یکی از مکان‌های مقدس یهودیان در همدان به ادعای فضای مجازی و شبکه‌های معاند غربی به آتش کشیده شده بود، آتشی که نه دود داشت و نه خرابی به بار آورد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
عکس‌نوشت
خبرگزاری ایرنا با انتشار مجموعه عکسی گزارش داد: «خبر آتش‌سوزی در کوچه «اِستر» شهر همدان بار دیگر نام مقبره «اِستر و مُردخای» که از اماکن مشهور و مورد توجه یهودیان جهان است را به سوژه رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل کرد.» تصویری که می‌بینید توسط این خبرگزاری از بازدید «همایون سامه یح» رییس انجمن کلیمیان از مقبره «اِستر و مُردخای» پس از وقوع آتش‌سوزی تهیه شده است.
تصاویر | وضعیت آرامگاه «اِستر و مُردخای» پس از آتش‌سوزی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
تصاویر | وضعیت آرامگاه «اِستر و مُردخای» پس از آتش‌سوزی
خبر آتش‌سوزی در کوچه «اِستر» شهر همدان بار دیگر نام مقبره «اِستر و مُردخای» که از اماکن مشهور و مورد توجه یهودیان جهان است را به سوژه رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل کرد.
زیارتگاه مقدس قوم یهود در همدان سالم است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / استر و مردخای / زیارتگاه / یهودیان
زیارتگاه مقدس قوم یهود در همدان سالم است
آرامگاه «استر و مردخای» یکی از مهمترین بناهای تاریخی- زیارتی یهودیان در ایران است و از قدیمی‌ترین یادمان‌های مذهبی آنها به شمار می‌رود.
قدس، مساله‌ای فراملی است/ معامله قرن با مزدوران عرب محقق نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / روز قدس / مجمع تشخیص مصلحت نظام / یهودیان / اسرائیل / سوریه / مقاومت فلسطین / رژیم صهیونیستی / محمود محمدی عراقی
قدس، مساله‌ای فراملی است/ معامله قرن با مزدوران عرب محقق نمی‌شود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خود طراحان معامله قرن هم می‌دانند مه غیرممکن است اسرائیل و آمریکا بتوانند با چند کشور مزدور عرب معامله قرن را محقق کنند.
در کوچه اِستر  چه می‌گذرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / نیروی انتظامی همدان / اطفای حریق / همدان / میراث فرهنگی / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همدان
در کوچه اِستر  چه می‌گذرد
همدان- ایرنا- خبر آتش‌سوزی در کوچه «اِستر» شهر همدان همزمان با سالگرد بیرون راندن صدها هزار فلسطینی از سرزمینشان که از آن به نام روز «نکبت» یاد می‌شود، بار دیگر نام مقبره «اِستر و مُردخای» که از اماکن مشهور و مورد توجه یهودیان جهان است را به سوژه رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل کرد.
جزئیات آتش‌سوزی مقبره «استر و مردخای» در همدان
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / مقبره استر و مردخای / مقبره مقدس یهودیان / آتش سوزی
جزئیات آتش‌سوزی مقبره «استر و مردخای» در همدان
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با اشاره به اخباری در زمینه وقوع حریق در مقبره «استر و مردخای» گفت: این مقبره که جزء بنا‌های تاریخی و ثبت ملی استان همدان است، هیچ‌گونه آسیبی ندیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
ماه رمضان و تابو شکنی سریال‌های عربی
در یکی از دیالوگ‌های کلیدی این سریال چنین آمده است «ما به خاطر حمایت از فلسطین به جنگ رفته‌ایم. تولید نفت‌مان را به خاطر فلسطین متوقف کردیم. زمانی که تشکیلات اداری فلسطین تاسیس شد، این ما بودیم که هزینه‌ها و حقوق کارکنانش را دادیم آن هم زمانی که خودمان به پول نیازمند بودیم ولی الان به ما نیش و کنایه می‌زنند.» بازیگر دیگری که این سخنان را می‌شنود، پاسخ می‌دهد «انگشتان دست همگی، یکی نیستند. درست مثل آن زمانی که فلسطینی‌ها در سال 1948 از آنجا اخراج می‌شدند و قتل عام می‌شدند و خیلی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند... یهودی‌ها هم مثل بقیه هستند. هم خوب دارند و هم بد. ولی این اسراییل است که بین فلسطینی‌ها و …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
آتش‌سوزی در دو مکان مقدس دینی در جنوب و غرب کشور
یک مقبره مقدس یهودیان در همدان و یک معبد تاریخی هندوها در بندرعباس، طی سه روز گذشته دچار حادثه آتش‌سوزی شده است. روز پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۹۹ آرامگاه استر و مردخای در شهر همدان دچار آتش‌سوزی شد. با این حال طبق مشاهدات میدانی، این اتفاق به ظاهر این بنای ایلخانی آسیبی وارد نکرده است. آرامگاه استر، ملکه یهودی عصر هخامنشی و همسر خشایارشا و دایی‌اش مردخای، از معروف‌ترین اماکن مقدس یهودیان در ایران و جهان است که بنایی متعلق به عصر ایلخانی دارد و در فهرست آثار میراث فرهنگی ملی ایران نیز به ثبت رسیده است و هر سال زائران بسیاری از ایران و دیگر نقاط جهان دارد. در روزهای اخیر، شایعاتی درباره عمدی بودن این حادثه مطرح شده است و برخی نهادهای یهودی در ایران و جهان نیز به این حادثه واکنش نشان داده و خواستار …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / الحاق کرانه باختری به اسرائیل / ترکیه و اسرائیل
ترکیه: جهان در برابر وحشی‌گری مدرن اسرائیل ایستادگی کند
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «ابراهیم کالین» سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه به مناسبت هفتاد و دومین سالروز «نکبت» در سرزمین‌های اشغالی بیانیه‌ای را صادر کرد، که به شرح زیر است:«نکبت، بیان‌کننده فاجعه عظیمی است که ملت فلسطین دچار آن شده است و نام اشغال، بی‌قانونی، بی عدالتی و ظلمی است که به مدت هفتاد و دو سال ادامه دارد.مردم فلسطین بیش از یک قرن است که در سرزمین خود تبدیل به پاریا شده‌اند و هفتاد درصد از جمعیت آنان از خاک خود طرد شده و ۶ میلیون فلسطینی بالاجبار به عنوان پناهنده در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند.علیرغم قطعنامه‌های سازمان ملل و احکام آشکار حقوق بین‌الملل، اسکان غیرقانونی یهودیان در قدس شرقی و کرانه باختری …
مواضع علمای شیعه در
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / خاورمیانه / بریتانیا / سازمان‌ملل / سیا / انگلیس / شیعه / عیسی مسیح / تهران / پاکستان / هندوستان
مواضع علمای شیعه در "یوم‌النکبه"
غصب زمین‌های فلسطینیان توسط صهیونیست‌ها در سال ۱۳۲۷ مورد واکنش مردم و علما و مراجع تقلید ایران قرار گرفت و ایران به کانون مبارزات ضد انگلیسی پس از جنگ جهانی دوم تبدیل شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •