پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
آهن‌آلات
افزایش ۷۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی/ آهن‌آلات در صدر گرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / مرکز آمار ایران / مصالح ساختمانی / قیمت مصالح ساختمانی / آهن‌آلات
افزایش ۷۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی/ آهن‌آلات در صدر گرانی‌ها
اقتصادنیوز : بر اساس گزارش مرکز آمار ایران طی تابستان ۹۹ قیمت نهاده‌های ساختمانی نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷۱.۴ درصد افزایش یافته است.
چرا آهن گران شد؟!
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / آهن و فولاد / آهن‌آلات / محصولات فولادی
چرا آهن گران شد؟!
افزایش قیمت آهن‌آلات به عوامل بسیاری وابسته است. در این مقاله فاکتورهای مهم و اثرگذار در تعیین قیمت بازار آهن و فولاد را مورد بررسی قرار خواهیم داد. نوشته چرا آهن گران شد؟! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خرید ۴۲ میلیاردی آهن‌آلات با چک های مسروقه
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی از دستگیری کلاهبرداری که با استفاده از چک مسروقه ۴۲ میلیارد ریال آهن‌آلات خریده کرده بود، خبر داد. به گزارش مهر، سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده در تشریح این خبر اظهار کرد: چندی پیش پرونده‌ای با موضوع سرقت لپ‌تاپ، مدارک شخصی و دسته چک از کلانتری ۱۱۳ بازار به منظور رسیدگی تخصصی به این پایگاه ارجاع شد و در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت لوازم خودرو پایگاه هفتم قرار گرفت.وی بیان کرد: شاکی در تشریح اتفاق رخ داده اظهار کرد، خودرو پراید خود را در کنار خیابان پارک کرده بودم که پس از مراجعه متوجه سرقت اموال و مدارکم شدم.رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بیان اینکه در تحقیقات میدانی سرنخی از عامل یا عاملان سرقت به دست نیامد، افزود: پس از گذشت مدتی شاکی ضمن حضور در این پایگاه …
تبدیل قدیمی‌ترین ناو هواپیمابر جهان به موتورسیکلت
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / هند / قدیمی ترین / ناو / موتورسیکلت
تبدیل قدیمی‌ترین ناو هواپیمابر جهان به موتورسیکلت
گروه صنعتی «شری رام» هند که در حراجی این کشتی جنگی قدیمی شرکت کرده و برنده شده است، اعلام کرد پس از کار باز کردن و اوراق کردن که حدود یک سال طول می‌کشد، آهن‌آلات و قطعات اسقاطی آن را برای ساخت موتورسیکلت خواهد فروخت.
ارائه نکاتی مهم برای خرید آهن‌آلات
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / شرکت آهن ملل اصفهان / قیمت میلگرد / آهن آلات
ارائه نکاتی مهم برای خرید آهن‌آلات
امروزه آهن‌آلات در صنایع مختلف به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان گفت که یکی از نیازهای اساسی بشر فعلی محسوب می‌شود. بر همین اساس به نظر می‌رسد که آشنایی با محصولات فولادی امری مهم و ضروری باشد.
قیمت آهن‌آلات ساختمانی در ۹۹/۵/۵
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / آهن‌آلات / تیرآهن / میلگرد
قیمت آهن‌آلات ساختمانی در ۹۹/۵/۵
قیمت انواع آهن‌آلات ساختمانی شامل (تیرآهن، میلگرد، پروفیل و ورق سیاه) را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید. نوشته قیمت آهن‌آلات ساختمانی در ۹۹/۵/۵ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تاثیر کاهش نرخ دلار بر قیمت آهن
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بازار آهن / قیمت آهن / قیمت دلار / نرخ ارز
تاثیر کاهش نرخ دلار بر قیمت آهن
قیمت انواع آهن‌آلات در مبادلات روز سه شنبه ۳۱ تیر ماه همگام با افت نرخ ارز کاهشی بود. نوشته تاثیر کاهش نرخ دلار بر قیمت آهن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
بازار آهن شادآباد
 مجموعه شهرآهن شادآباد، فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۷ آغازکرده و در زمینه فروش و عرضه آهن‌آلات ساختمانی و صنعتی مرجع بسیار خوبی است. در این بازار انواع آهن‌آلات اعم از تیرآهن، میلگرد، ورق و غیره در دسترس مهندسان، پیمانکاران ساختمان و البته خریداران شخصی قرار گرفته که می‌خواهند بر مراحل خرید مصالح ساختمانی خود نظارت داشته باشند.    انواع آهن‌آلات ساختمانی و صنعتی تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، پروفیل و ورق در این بازار با قیمت مناسب‌تر از دیگر جاها عرضه شده و کارشناسان این بازار می‌توانند در …
سارق پل‌های عابرپیاده: ٦٠‌میلیون تومان گیرمان آمد!
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / سرقت / آهن آلات
سارق پل‌های عابرپیاده: ٦٠‌میلیون تومان گیرمان آمد!
سارق آهن آلات پل‌های عابر پیاده در بازجویی‌ها به ٢٠ سرقت اموال دولتی با همکاری یکی از دوستانش اعتراف کرد و گفت: آهن‌آلات پل‌های عابرپیاده در حال احداث را شب‌ها سرقت می‌کردیم و به دو مالخر در جنوب تهران می‌فروختیم؛ ٦٠‌میلیون تومان گیرمان آمد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
دستگیری سارقانی که حتی به پل‌های عابر پیاده هم رحم نکردند
ماموران پلیس باندی که اعضایش اقدام به سرقت اجزا و قطعات پل‌های عابر کرده بودند را دستگیر کردند. مدتی قبل و درپی وقوع چندین فقره سرقت اجزای پل های عابر در شهرداری منطقه ۲۱ تهران، پرونده‌ای به دستور قضایی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شده و رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران قرار گرفت.به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت، کارآگاهان در گام اول تحقیقات متوجه شدند که سارقان با یک دستگاه تریلی اقدام به سرقت و بارگیری آهن‫آلات پل‫های عابر پیاده شهرداری کرده‌اند، این افراد سرقت را در تاریکی شب و مناطق کم تردد انجام داده بودند. با این وجود، تحقیقات نتیجه داد و ماموران موفق به شناسایی مالک تریلی که فردی با هویت معلوم بود، شدند و پس از اخذ مجوز از مقام قضایی این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی …
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه جمعه ۷ تیر ۱۲۶۸/ بازدید شاه قاجار از معادن ذغال‌سنگ و ذوب‌آهن شهر لیژ بلژیک
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه جمعه ۷ تیر ۱۲۶۸/ بازدید شاه قاجار از معادن ذغال‌سنگ و ذوب‌آهن شهر لیژ بلژیک
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه جمعه ۷ تیر ۱۲۶۸: امروز به کارخانه سرنگ که در شهر «لی‌یژ» [لیژ] واقع است. این کارخانه‌ایست که حاجی محمدحسن و حاجی محمدرحیم اسباب آهن‌آلات و ماشین و راه‌آهن و این‌ها که برای ایران و مازندران لازم دارند از این کارخانه می‌خرند و معامله با این‌ها دارند... این کارخانجات نه هزار و پانصد عمله دارد. هشت هزار نفر از این عملجات روی زمین این کارخانجات کار می‌کنند. هزار و پانصد نفر در زیرِ زمین در معادن ذوغال‌سنگ کار می‌کنند و آن‌جا در زیر زمین دستگاهی دارند...
اجاره کانکس مسکونی، ماهانه ۱.۱ میلیون! / گرانی ۴۰ درصدی آهن‌آلات
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / مصالح ساختمانی / بهای تولید نهادهای ساختمانی / ساخت و ساز / مرکز آمار ایران
اجاره کانکس مسکونی، ماهانه ۱.۱ میلیون! / گرانی ۴۰ درصدی آهن‌آلات
مرکز آمار ایران در گزارشی، در خصوص قیمت نهاده‌های ساختمانی در زمستان ۹۸، از افزایش ۴۰ درصدی آهن آلات و آسانسور نسبت به پاییز سال قبل خبر داد.
نامه انبوه‌سازان به وزیر صنعت: یارانه پرداختی به صنایع فولادی بی هدف است/جهش 40 درصدی قیمت آهن‌آلات طی چند ماه اخیر
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / وزارت صنعت و معدن / صنایع فولادی / بازار مسکن
نامه انبوه‌سازان به وزیر صنعت: یارانه پرداختی به صنایع فولادی بی هدف است/جهش 40 درصدی قیمت آهن‌آلات طی چند ماه اخیر
کانون سراسری انبوه‌سازان طی نامه‌ای به وزیر صمت با تاکید بر این‌که یارانه پرداختی به صنایع فولادی بی هدف است نسبت به افزایش افسارگسیخته قیمت فولاد انتقاد کردند.
مدفون شدن ۲ کارگر زیر اسکلت فلزی در خیابان برزیل شرقی + تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / حوادث / اورژانس / آتش‌نشانی تهران / آتش‌نشانی
مدفون شدن ۲ کارگر زیر اسکلت فلزی در خیابان برزیل شرقی + تصاویر
سقوط اسکلت فلزی و آهن‌آلات بر روی دو کارگر جوان در خیابان برزیل شرقی، خیابان لاهیجانی منجر به مصدومیت هر دو نفر شد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
سقوط خونین تاورکرین در غرب تهران
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از سقوط آهن‌آلات یک دستگاه تاورکرین در یک کارگاه ساختمانی در غرب تهران و مصدومیت دو نفر بر اثر این حادثه خبر داد.
تصاویر: سمپوزیوم مجسمه سازی اصفهان
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تصاویر: سمپوزیوم مجسمه سازی اصفهان
سمپوزیوم مجسمه‌سازی اصفهان از تاریخ سوم تا سیزدهم اسفندماه سال جاری به دبیری پیمان کریمی با حضور هنرمندانی از سراسر کشور در حال برگزاری است. این هنرمندان با استفاده از آهن‌آلات بازیافتی آثار هنری ماندگاری با امضای هنری برای اصفهان خلق می‌کنند تا در ایام نوروز در سطح شهر نصب شود. مراحل ساخت این آثار بازدید عمومی نداشته و پس از نصب در شهر به مجموعه مجسمه‌های شهری اصفهان اضافه می‌شود و بطور دائمی باقی خواهند ماند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
تنورِ داغِ مَسکن
کیمیا نجفیامروزه با کمی پرس‏وجو در‏‏می‌یابیم که بازار مسکن وارد فاز تازه‌ای شده و آن‏طور که فعالان می‌گویند این بخش به نسبت ماه‌های اخیر کمی جان تازه گرفته است. به عبارتی دیگر بررسی‌‌ها حاکی از آن است که معاملات در آذرماه سال جاری افزایش یافته و می‌توان گفت رونق پس از مدت‌ها به بازار مسکن رسیده است.پس از افزایش نرخ بنزین این انتظار می‌رفت که بازارهای اقتصادی تحت تاثیر جو روانی پیش‏آمده قرار بگیرند و با جهش قیمتی همراه باشند. بازار مسکن یکی از بازارهایی بود که بسیاری از فعالان در این بازار سعی در ایجاد تنش و برهم‏زدن قیمت‌ها ناشی از جو روانی پیش‏آمده را داشتند. اما افزایش قیمت در سطح کلی ایجاد نشد و تلاش برخی مالکان برای ایجاد جو روانی در بازار مسکن ناشی از تغییر نرخ بنزین بی‌نتیجه ماند. حالا …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
یک کارشناس: تورم مجدد در بازار مسکن امکان‌پذیر نیست
شفقنا- یک کارشناس بازار مسکن با بیان این‌که افزایش نسبی معاملات این علامت را می‌دهد که بازار به حالت تعادل رسیده است، گفت: به دنبال تغییر نرخ بنزین، آهن‌آلات و دستمزد گران‌تر شده اما افزایش هزینه‌ها بر دوش تولیدکنندگان است و با توجه به کاهش توان متقاضیان شرایط برای انتقال تورم به خریداران وجود ندارد. ایسنا نوشت: سید محمد مرتضوی […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
استاندار تهران: قیمت کالاها همچنان ثابت است
استاندار تهران گفت: بر اساس رصد انجام‌شده از ۱۲۶ قلم کالای اساسی، طبق قیمت ۲ آذرماه قیمت کالاها ثابت بوده و افزایش قیمت گوجه‌فرنگی نیز به‌سبب تغییر فصل بوده و در مورد آهن‌آلات و فلزات نیز افزایش قیمت با عرضه کالا تعدیل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / عصر آهن / قیمت آهن / قیمت میلگرد
عصر آهن، مرجع رسمی و مطمئن قیمت میلگرد و آهن‌آلات
قیمت آهن‌آلات در کشور از جمله قیمت میلگرد به‌صورت روزانه دستخوش تغییراتی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
آخرین وضعیت تجارت بین دو کشور ایران و ترکیه/ افزایش خرید ملک توسط ایرانیان در ترکیه
شفقنااقتصادی – رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه اظهار داشت: ترکیه یکی از قطب‌های تولید فولاد و آهن در دنیا است اما با توجه به افزایش نرخ ارز و قیمت پایین انرژی در ایران، واردات آهن‌آلات، فلزات و ورق‌های فولادی برای این کشور صرفه اقتصادی دارد و به همین دلیل تجار ترکیه به سمت واردات […]
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
افزایش نرخ ارز تجار ترکیه را به سمت ایران سوق داد
رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه اظهار داشت: ترکیه یکی از قطب‌های تولید فولاد و آهن در دنیا است اما با توجه به افزایش نرخ ارز و قیمت پایین انرژی در ایران، واردات آهن‌آلات، فلزات و ورق‌های فولادی برای این کشور صرفه اقتصادی دارد و به همین دلیل تجار ترکیه به سمت واردات از ایران سوق می‌یابند .
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / خاورمیانه / فولاد استان یزد / اتحادیه آهن‌فروشان یزد
تاثیر گرانی آهن بر کاهش استحکام بناهای نوساز
دبیر اتحادیه آهن‌فروشان یزد نسبت به استفاده از آهن‌آلات بی‌کیفیت در صنعت ساخت و ساز و کاهش استحکام بناهای نوساز به دنبال افزایش قیمت آهن در بازار هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / تخلف میلیاردی توزیع‌کنندگان آهن‌آلات و کاغذ
کشف تخلف میلیاردی توزیع‌کنندگان آهن‌آلات و کاغذ در شیراز
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: 5 انبار آهن‌آلات و یک واحد عمده فروشی کاغذ متخلف در این استان شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
واکنش رئیس اتحادیه املاک به بازی جدید در بازار مسکن
رئیس اتحادیه مشاوران در واکنش به اظهارات معاون مسکن وزیر راه مبنی بر اینکه مشاوران املاک، بازی جدیدی را در بازار مسکن آغاز کرده‌اند، گفت: بازی جدید در بازار مسکن را کسانی آغاز کرده‌اند که تراکم، مصالح ساختمانی و آهن‌آلات دراختیار دارند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •