یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
اداره اطلاعات انرژی امریکا
برترین شهرهای انرژی محور آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / تولید انرژی پاک / اداره اطلاعات انرژی امریکا / انرژی تجدید پذیر / منابع انرژی / ایالات متحده آمریکا
برترین شهرهای انرژی محور آمریکا
بر اساس یک گزارش جدید ، بسیاری از شهرهای سراسر آمریکا در حال گسترش تلاش‌های خود برای تولید انرژی پاک هستند ، اما سایر شهرها بسیار عقب مانده اند. نیویورک سیتی با تلاش در زمینه بهره برداری از انرژی پاک در صدر این لیست قرار دارد اما بسیاری از شهرهای دیگر در زمینه مبارزه با تغییر اقلیم بسیار عقب هستند. پس از نیویورک به ترتیب بوستون ، سیاتل ، مینیاپولیس ، سانفرانسیسکو ، واشنگتن ، دنور ، لس آنجلس ، سن خوزه و اوکلند در این فهرست جای دارند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
در نشست کمیته وزیران اوپک پلاس چه گذشت؟
کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در نشست روز چهارشنبه اعلام کرد بازار نفت در مسیر بازیابی توازن خود است اما باتوجه به ابهامات درباره روند احیای جهان از پاندمی کووید، پایبندی اعضا به تعهدات‌شان برای کاهش تولید ضرورت دارد. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان‌سعودی که ریاست این کمیته را به‌طور مشترک با وزیر انرژی روسیه برعهده دارد، در سخنرانی آغازین نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس گفت: همچنان که پیش می‌رویم باید تلاش کنیم به پایبندی کامل به توافق کاهش تولید برسیم. نه تنها این امر روند بازیابی توازن بازارهای جهانی نفت را تسریع می‌کند بلکه این پیام قاطع را ارسال می‌کند که روح جدید عزم و دیسیپلین در گروه‌مان وجود دارد. الکساندر نواک، وزیر انرژی …
کاهش بیش از حد انتظار عرضه نفت آمریکا در ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / اداره اطلاعات انرژی امریکا / تولید نفت / بازار نفت
کاهش بیش از حد انتظار عرضه نفت آمریکا در ۲۰۲۰
اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) اعلام کرد کاهش تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا در ۲۰۲۰ بیش از برآورد پیشین این نهاد خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
تولید نفت آمریکا در ماه دسامبر به 9.1 میلیون بشکه می‌رسد
اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت خام این کشور در ماه دسامبر حدود 49 هزار بشکه در روز افزایش یابد و به رکورد 9.13 میلیون بشکه در روز برسد.
۱۳۹۸-۰۸-۰۱
رشد مصرف برق ساختمانی جهان زیر سایه افزایش رفاه
اداره اطلاعات انرژی امریکا در آخرین گزارش خود پیش‌بینی می‌کند که افزایش سطح کیفی زندگی، رشد استفاده از وسایل و تجهیزات برقی و دسترسی بیشتر به برق در کشورهای غیر عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، به خصوص چین و هند، موجب می‌شود که تا سال 2050 مصرف جهانی برق در بخش ساختمان سالانه 1.3 درصد رشد کند.
۱۳۹۸-۰۷-۰۶
کسب و کار گاز تا 2050 «سکه» است
اداره اطلاعات انرژی امریکا پیش‌بینی کرد مصرف جهانی گاز طبیعی تا سال ۲۰۵۰ به میزان ۴۰ درصد رشد خواهد کرد.
۱۳۹۸-۰۶-۰۴
دردسرهای دنیا برای به چالش کشیدن سوخت فسیلی
اداره اطلاعات انرژی امریکا (EIA) برای مقایسه میزان مصرف انرژی در تولید برق از منابع تجدیدپذیر غیر احتراقی با سایر منابع، دو رویکرد را پیشنهاد کرده و اعلام کرده است که هر کدام از این رویکردها ممکن است به نیازهای تحلیلی یا آماری متفاوتی پاسخ دهند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
بازار نفت صعودی است یا نزولی؟
وضعیت گاوی میان مدیران سبدهای سهام، در طول نه هفته اخیر 100 میلیون بشکه بالا رفته است. اما در دو چشم‌انداز قیمتی که در این سال منتشر شد اداره اطلاعات انرژی امریکا برآورد خود از چشم‌انداز قیمت نفت را بدون تغییر نسبت به گذشته برای برنت 60.75 دلار در هر بشکه و برای دبلیو تی آی 54.50 دلار در هر بشکه نگه داشت.
 •  •  •  •  •  •  •