یکشنبه, ۴ آبان, ۱۳۹۹ / 25 October, 2020
ارزآوری
سهم منطقه آزاد اروند از گردشگران روسیه چقدر است؟
۳ روز قبل
سهم منطقه آزاد اروند از گردشگران روسیه چقدر است؟
آبادان- علاقمندی مردم روسیه به آفتاب و گرما فرصت خوبی را برای ارزآوری از طریق سفر روس‌ها به منطقه آزاد اروند پیش رو قرار داده است؛ محمود نواصر، کارشناس گردشگری در یادداشت زیر به این موضوع پرداخته است.
عقب ماندگی اقتصادی کشور ماحصل بی‌توجهی به پالایشگاه‌سازی
۳ روز قبل
عقب ماندگی اقتصادی کشور ماحصل بی‌توجهی به پالایشگاه‌سازی
سنگدوینی، عضو کمیسیون انرژی مجلس، عقب‌ ماندگی اقتصادی کشور را ماحصل بی‌توجهی به پالایشگاه‌سازی دانست و افزود: به‌یقین تولید هر نوع محصولی برای کشور اشتغال و ارزآوری به دنبال دارد و مانع از خروج ارز خواهد شد.
حل مشکلات صادرکنندگان اندر خم قوانین دست و پاگیر
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / صادرات غیرنفتی / توسعه صادرات / ارزآوری
حل مشکلات صادرکنندگان اندر خم قوانین دست و پاگیر
در سال‌های اخیر تحریم‌ها، ممنوعیت صادرات برخی از کالاها به خارج از کشور، واردات بی‌رویه برخی از محصولات، عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات و ... مشکلاتی را برای صادرکنندگان در کشور و به ویژه چهارمحال و بختیاری ایجاد کرده است.
۵ روز قبل
تسهیلات 2.5 میلیارد دلاری 3 طرح نفتی ابطال شد
گزارش صندوق توسعه ملی نشان می‌دهد مانده مسدودی مصرف نشده سه فقره طرح نفتی مجموعا به میزان ۲ میلیارد و ۵۵۳میلیون دلار، جهت آزاد شدن منابع بلوکه صندوق نزد بانک مرکزی و قابل اختصاص شدن این منابع به طرح‌های واجد اولویت، ابطال شد. به گزارش فارس، گزارش عملکرد تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی در شش ماهه نخست سال 98 منتشر شد. در این گزارش آمده است‌: باتوجه به تبصره ۳ بند خ اساسنامه صندوق ماده ۱۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور که مقرر می‌دارد اعطای کلیه تسهیلات صندوق صرفا از طریق عاملیت بانک‌های دولتی و غیردولتی خواهد بود و همچنین به استناد جزء ۳ بند ت اساسنامه، در ابتدای سال ۱۳۹۸، تعداد ۱۷ فقره قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات ارزی مجموعا به مبلغ ۶/۵۲۰ میلیون دلار تنظیم و جهت امضا و اجرایی شدن …
۵ روز قبل
مانع سوم صادرات را بردارید
غلامحسین شافعی- رئیس اتاق ایران روز ملی صادرات در تقویم شمسی نمادی است که ضرورت توجه به بالاترین اولویت اقتصاد ایران را گوشزد می‌کند. اقتصاددانان و اقتصادگردانان با یکدیگر بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند که صادرات غیرنفتی مهم‌ترین مسیر برای رسیدن به توسعه اقتصادی است. جهش تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار دارد، در سایه رونق‌بخشی به صادرات امکان‌پذیر خواهد شد؛ چراکه رونق صادرات از دو جهت، مسیر را برای رونق تولید فراهم خواهد کرد. از یک طرف با افزایش ارزآوری شرایط برای واردات تکنولوژی، ماشین‌آلات …
سال‌ها است که از مشوق‌های صادراتی بی‌خبریم
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / روز ملی صادرات / صادرات / توسعه صادرات / مشوق صادراتی
سال‌ها است که از مشوق‌های صادراتی بی‌خبریم
یک صادرکننده قهوه گفت: صادرکنندگان معمولا در زمینه سود و زیان صادرات، روی سود و زیان صفر کار می‌کنند و سعی بر این است تا در منطقه ضرر وارد نشود، آن‌ها چندان دنبال سود نیستند، زیرا احساس می‌کنند علاوه بر موضوع ارزآوری، در زمینه مشوق‌های ارزی صادراتی می‌توانند تسهیلاتی دریافت کنند اما سال‌ها است که از مشوق‌های صادراتی هیچ خبری نداریم.
از ارزآوری بازی های رایانه‌ای درکشور تا مدیریت غلط/گسترش بازار داخلی
۵ روز قبل / بازی های رایانه ای / صنایع فرهنگی / بنیاد ملی بازی های رایانه ای / فنلاند
از ارزآوری بازی های رایانه‌ای درکشور تا مدیریت غلط/گسترش بازار داخلی
حسن مهدی‌اصل، بازی‌ساز رایانه‌ای می‌گوید، در شرایط فعلی کشور بهترین حوزه‌ای که می‌تواند ارز آوری مناسب و ایجاد اشتغال برای جوانان با استعداد کشور کند، بازی‌سازی است.
۵ روز قبل
تنها راه نجات کشور گسترش صادرات است
محمد رحمانی| در حالی که کلیه تحلیل‌های داخلی و بین‌المللی حاکی از رشد منفی برای اقتصاد است که با توجه به نرخ تورم رکود حاکم بر بازار امری روشن و قابل پیش‌بینی نیزهست، تکیه بر صادرات غیرنفتی و تلاش جهت کسب درآمد ارزی برای کشور آن هم در شرایطی که وضعیت فروش نفت در کشور در شرایط مبهم و نامشخصی است، ضرورتی انکارناپذیر است. ضربه‌ای که اظهارات نسنجیده به یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های انسانی کشور تحت عنوان صادر‌کننده می‌زند، پدیده‌ای نیست که به راحتی قابل اصلاح یا جبران باشد در حالی که در بسیاری از کشورهای دنیا صادرکنندگان جایگاه رفیعی در اقتصاد کشورها دارند و از آنها به عنوان تلاشگران عرصه ارزآوری و بهبود جایگاه اقتصادی کشورها یاد می‌شود در کشور ما تجار …
سلطانی‌فر: با توجه به زیرساخت‌ها برای میزبانی تلاش کردیم/مونسان: با گردشگری ورزشی می‌توان به ارزآوری کمک کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / وزیر ورزش / مسعود سلطانی‌فر / لیگ قهرمانان آسیا / سلامت
سلطانی‌فر: با توجه به زیرساخت‌ها برای میزبانی تلاش کردیم/مونسان: با گردشگری ورزشی می‌توان به ارزآوری کمک کرد
وزرای ورزش و میراث فرهنگی در خصوص تفاهمنامه همکاری صحبت کردند.
توسعه پنجره تجارت فرامرزی اقتصاد داخلی را بارور می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
توسعه پنجره تجارت فرامرزی اقتصاد داخلی را بارور می‌کند
قزوین- نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه پنجره تجارت فرامرزی اقتصاد داخلی را بارور کرده و زمینه افزایش صادرات و ارزآوری را برای کشور فراهم می کند.
تولید و صادرات زغال سنگ ونزوئلا افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / صادرات زغال سنگ ونزوئلا / تحریمهای نفتی ونزوئلا / تحریم‌های آمریکا
تولید و صادرات زغال سنگ ونزوئلا افزایش یافت
ونزوئلا در پی تشدید تحریمهای آمریکا علیه صادرات نفت، برای کسب منابع جدید ارزآوری در حال افزایش تولید و صادرات زغال سنگ به کشورهای اروپایی است.
صنایع پایین دستی فولاد در انتظار تامین مواد اولیه/ رشد نرخ ارز وسوسه‌ای برای صادرات
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
صنایع پایین دستی فولاد در انتظار تامین مواد اولیه/ رشد نرخ ارز وسوسه‌ای برای صادرات
دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه حضور مافیا موجب شده مواد اولیه موردنیاز صنایع پایین دستی فولاد و مس تامین نشود می‌گوید در حوزه آهن برخی تولیدکنندگان، شمش را با هدف ارزآوری صادر کردند و این امر موجب افزایش چشم گیر قیمت شمش به دلیل کمبود عرضه شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
قدردانی از حضور پررنگ گروه فولاد مبارکه در جنگ اقتصادی
رییس ‌کل بانک مرکزی ایران در آیین تقدیر از صادرکنندگان بازگرداننده ارز به کشور با اهدای لوح‌های جداگانه‌ای از دو شرکت فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان تجلیل کرد. به گزارش خبرنگار فولاد، در این مراسم که روز شنبه 12 مهرماه در محل برگزاری همایش‌های بانک مرکزی با حضور ۵۰ صادرکننده نمونه برگزار شد، عبدالناصر همتی، رییس ‌کل بانک مرکزی ایران، از مدیران عامل فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان به دلیل انجام تعهدات ارزی و کمک به رشد و توسعه صادرات غیرنفتی کشور که امروزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همچنین حفظ ارزش پول ملی و ثبات بازار ارز تقدیر و تشکر کرد.  در پی کسب این موفقیت، مدیر امور مالی فولاد مبارکه گفت: شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان علاوه‌بر …
ماموریت استان‌ها برای جلب اعتماد مسافران
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ماموریت استان‌ها برای جلب اعتماد مسافران
با توجه به اینکه بازار گردشگری یکی از مشاغلی است که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده است و همچنین به علت اهمیتی که این حوزه به جهت ارزآوری برای کشورها دارد اغلب کشورها توجه ویژه‌ای به صنعت توریسم در دوران شیوع ویروس کووید-19 داشته‌اند. اما با وجود اقدامات صورت گرفته براساس آمارها پیش‌بینی می‌شود که تا آخر سال 2020 با کاهش 75 تا 80 درصدی سفر در جهان مواجه خواهیم بود. محمد قاسمی مدیرکل واحد بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شیوع ویروس کرونا یک بحران جهانی است که همه کشورها با آن درگیر هستند بنابراین ما نمی‌توانیم به تنهایی برای بر طرف کردن مشکلی به این وسعت تصمیم بگیریم. براساس آمارها پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال 2020 با افت 75 تا 80 درصدی در …
خروج از وضعیت نامطلوب اقتصادی در گرو توسعه اقتصاد غیر نفتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خروج از وضعیت نامطلوب اقتصادی در گرو توسعه اقتصاد غیر نفتی
در حال حاضر یکی از اهرم‌های فشار بر جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های ظالمانه توسط کشور‌های بیگانه می‌باشد و محوری‌ترین تحریم، خرید نفت ایران است، در صورتی که با توسعه اقتصاد و تجارت غیر نفتی میتوان ارزآوری و پیشرفت در صنایع دیگر را رقم زد.
بهترین راه ارزآوری و جبران کاهش درآمدهای نفتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / زعفران / درآمدهای نفتی / ارزآوری / صادرات / پسته / نفت / ترانزیت / حمل و نقل ریلی / حمل و نقل دریایی / تولید داخلی
بهترین راه ارزآوری و جبران کاهش درآمدهای نفتی
یک فعال کارگری با تاکید بر بهره مندی از ظرفیتهای بالای حمل و نقل ریلی و دریایی، تقویت و توسعه ترانزیت و تبادلات تجاری با کشورهای آسیای میانه را یکی از راهکارهای ارزآوری و جبران کاهش درآمدهای نفتی عنوان کرد.
افزایش ظرفیت تولید ذوب آهن با تخصیص سنگ آهن مورد نیاز آن
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / استانی-اقتصادی / ذوب‌آهن اصفهان / مواد اولیه / سنگ‌آهن
افزایش ظرفیت تولید ذوب آهن با تخصیص سنگ آهن مورد نیاز آن
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: تولید و تبدیل مواد اولیه به محصول نهایی می تواند ارزآوری بیشتری نسبت به خام فروشی داشته باشد و توجه به این مهم باید در اولویت قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
ارزهای نفتی در دوراهی تهاتر و بلوکه شدن
یک تحلیلگر اقتصادی بر وابستگی نظام اقتصادی کشور به ارزآوری تاکید کرد و گفت: دولت‌ها برای تامین نیاز‌های مالی جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی و سایر بخش‌های اقتصادی باید به دنبال راهکار‌هایی برای ارزآوری بیشتر باشند در غیر این صورت تمام بخش‌های اقتصادی به صورت زنجیروار تحت تاثیر تزریق دیرهنگام منابع مالی قرار گرفته و خسارات وارد شده به اقتصاد، جبران‌ناپذیر خواهد بود. هرچند کارشناسان معتقدند ایران با استفاده از روش‌های متنوعی که طی سال‌های اخیر به آن‌ها دست یافته است، می‌تواند به‌راحتی تحریم‌ها را دور بزند و نفت خود را به مشتریان خارجی خود در سراسر جهان تحویل دهد، اما دولت همواره کاهش درآمد‌های ارزی حاصل از فروش نفت را اعلام می‌کند و اجرای بیشتر طرح‌های اقتصادی را معطل بودجه گذاشته است.به گزارش اقتصاد۲۴، …
صنعت ارزآور طلای یزد چشم به راه حمایت است
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
صنعت ارزآور طلای یزد چشم به راه حمایت است
یزد- نوری‌زاده، رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان یزد با بیان اینکه صنعت طلای یزد چشم به راه حمایت است، اظهار کرد: صنعت طلای یزد یک صنعت پرطرفدار بوده و شایسته نیست با کم‌توجهی به این صنعت، از ارزآوری حاصل از این صنعت چشم‌پوشی کرد.
اثر مثبت منطقه آزاد بر اقتصاد مازندران
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-اقتصادی / منطقه آزاد اقتصادی / مازندران
اثر مثبت منطقه آزاد بر اقتصاد مازندران
رئیس کانون زنان بازرگان مازندران گفت: منطقه آزاد به عنوان یک طرح قابل اجرا می تواند با ایجاد اشتغال، ارزآوری، تسریع و تسهیل روند تجارت بر روی رونق اقتصاد استان تاثیر مثبت بگذارد.
ارزآوری ۲ میلیون دلاری محصولات دانش‌بنیان قزوین در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / استانی-اقتصادی / شرکت‌های دانش‌بنیان / معاون وزیر علوم
ارزآوری ۲ میلیون دلاری محصولات دانش‌بنیان قزوین در سال ۹۸
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک علم و فناوری قزوین در سال ۹۸ حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار ارزآوری داشت که با توسعه شرکت‌ها و افزایش صادرات شاهد ارزآوری بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان خواهیم بود. با توجه به گستردگی صنایع در قزوین خوش‌بین هستیم که شرکت‌های دانش‌بنیان سهمی در تولید و صادرات این استان داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خودکفایی در صنعت نساجی با توان صنعتگران داخلی و حمایت های بانک ملی ایران
با حمایت های صورت گرفته از ایده تا طراحی و تولید محصولات این واحد صنعتی بزرگ در داخل کشور با تکیه بر۷۰۰ متخصص جوان کشور و براساس استانداردهای جهانی و با توجه به تامین ۱۰۰ درصد نیاز مصرف‌کنندگان داخلی با صادرات این کالا سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه دارد.
ماهی‌هایی که می‌توانند بیشتر از نفت ارزآوری داشته باشند
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / استانی-اقتصادی / روستای اوغلان تپه / شهرستان ساوجبلاغ / پرورش ماهی زینتی
ماهی‌هایی که می‌توانند بیشتر از نفت ارزآوری داشته باشند
قیمت برخی از گونه‌ها تا ۶۰ الی ۷۰ دلار متغیر است که این مبلغ تقریبا معادل دو بشکه نفت است. یعنی ما می‌توانیم با هزینه هزاران برابر کمتر، محصولی تولید و به خارج از کشور صادر کنیم که ارزش افزوده آن بسیار بیشتر از نفت است. این را یک پرورش دهنده ماهی زینتی در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز می‌گوید.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سیاست‌های بازدارنده برای جلوگیری از خام‌فروشی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بخش توسعه معادن باید نگاه‌های خلاقانه و جدیدی شکل بگیرد. به‌گزارش «شاتا»، سعید زرندی گفت: در گذشته برای فرآوری سنگ‌آهن و ... فقط از عیارهای بالا استفاده می‌شد اما در حال‌حاضر در برخی معادن توانسته‌اند از عیار پایین خاک نیز استفاده کنند. وی گفت: وقتی بخش خصوصی واقعی وارد کار شود، بسیاری از نشدنی‌ها را به‌اجرا درمی‌آورند. زرندی افزود: توسعه معادن و صنایع‌معدنی یکی از بهترین روش‌ها برای توسعه کشور، ایجاد اشتغال و ارزآوری است. وی گفت: برای جهش تولید بهترین ظرفیت و قابلیت در بخش معادن و صنایع‌معدنی است. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: سیاست جلوگیری از خام‌فروشی ‌به‌طور جدی در کشور دنبال می‌شود. زرندی گفت: مشکلاتی درخصوص …
سرخط فارس| ارزآوری با شرکت‌های دانش‌بنیان
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
سرخط فارس| ارزآوری با شرکت‌های دانش‌بنیان
سال گذشته ۱۲۰ هزار میلیار تومان فروش شرکت‌های دانش بنیان بوده و ۴۱ شرکت هم در بورس فعال هستند که 280هزارمیلیاردتومان ارزش‌گذاری شده‌اند.
دست تحریم بر گلوی طلای سرخ و سبز
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
دست تحریم بر گلوی طلای سرخ و سبز
آوین آزادی- روزنامه‌نگار در روزگار اعمال تحریم‌های نفتی سنگین علیه ایران، میوه، زعفران، پسته و... می‌توانند برای ما ارزآوری کنند اما تصمیم‌های یک‌شبه شاید مهم‌ترین مشکلاتی است که صادرکنندگان حوزه کشاورزی با آن - همواره- مواجه می‌شوند. مرداد‌ماه امسال، جمعی از صادرکنندگان محصولات کشاورزی به‌دنبال تعلیق کارت‌های بازرگانی به اتحادیه ملی محصولات کشاورزی نامه نوشتند و اعلام کردند که این اقدام منجر به دپو شدن کانتینرهای حامل محصولات کشاورزی فسادپذیر در بنادر کشور شده است. سرعت در صادرات محصولات کشاورزی …
فقدان برنامه توسعه منسجم، به کاهش ارزآوری و رشد ارزبری تولید منجر شده است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
فقدان برنامه توسعه منسجم، به کاهش ارزآوری و رشد ارزبری تولید منجر شده است
شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران معتقد است درنتیجه نبود یک برنامه توسعه منسجم و در سایه ضعف عملکرد دولت‌ها در برخورد با بخش مولد اقتصاد، حوزه تولید بیش از آنکه ارزآور باشد، به ارزبری دچار شده و در این مسیر تعریف تولید نیز از ایجاد ارزش به خام فروشی و حراج ثروت‌های عمومی تغییر کرده است.
بام ایران پهنه طلای سرخ
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
بام ایران پهنه طلای سرخ
زعفران یکی از محصولات صادراتی با ارزآوری بالا است که به طلای سرخ در جهان مشهور است و به گفته کارشناسان کیفیت زعفران تولیدی در چهارمحال و بختیاری از مرغوب‌ترین انواع آن از هر نظر در کشور محسوب می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ایران / آب انار / صادرات
ارز آوری آب انار 15 برابر نفت!
آیا می دانستید یک بشکه آب میوه انار می‌تواند حدود ۱۵ برابر نفت ارزآوری داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
خبرخوان
یک بشکه آبمیوه انار ۱۵ برابر نفت ارزآوری دارد
تضمین صادرات پسته منوط به رعایت بهداشت در فرایند تولید است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تضمین صادرات پسته منوط به رعایت بهداشت در فرایند تولید است
یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی اردکان با بیان اینکه پسته به لحاظ اقتصادی و سازگاری با آب و خاک و شرایط اقلیمی از مهمترین محصول شهرستان است، گفت: این محصول ارزآوری مناسبی به همراه دارد و تضمین صادرات آن منوط بر رعایت اصول بهداشتی در فرایندهای تولید تا صادارات است .
زردآلوی ابرکوه در انتظار توسعه زیرساخت‌های صادرات
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
زردآلوی ابرکوه در انتظار توسعه زیرساخت‌های صادرات
یزد - ایرنا- فراهم‌سازی زیرساخت صادرات محصولات کشاورزی از بسترهایی است که می‌تواند زمینه جهش تولید را در بخش کشاورزی محقق سازد، محصول زردآلوی شهرستان ابرکوه که در کشور نوبرانه و پیش رس است، از ظرفیت لازم برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه برخوردار بوده و ارزآوری مناسبی به همراه دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
15 شرکت دانش بنیان دارای ظرفیت تولیدصادراتی شناسایی شد
رئیس شعبه بیرجند بانک توسعه صادرات ایران گفت: بر اساس سیاست های دولت برای حمایت از شرکت های دانش بنیان این بانک، اقدام به بازاریابی برای جذب حداکثری این گروه ازشرکت ها در خراسان جنوبی کرده و تا کنون 15 شرکت دانش بنیان دارای ظرفیت های صادراتی در این استان شناسایی شده است.به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران،حسن رستگار مقدم با اشاره به تعامل نزدیک پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی و بانک توسعه صادرات ایران برای شناسایی شرکت های دانش بنیان صادرات محور، افزود: در پی نشست سه جانبه برای معرفی تسهیلات وخدمات جدیدبانک توسعه صادرات ایران در محل پارک علم و فناوری خراسان شمالی، فرآیند تامین مالی شرکتهای دانش بنیان برای مدیران و کارشناسان پارک علم و فناوری تشریح شد.به گفته رئیس شعبه بیرجند بانک …
مصرف سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون جفت کفش توسط ایرانی ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / صنعت چرم سازی
مصرف سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون جفت کفش توسط ایرانی ها
یک فعال تعاونی حوزه چرم با تاکید بر توان بالای صادراتی صنعت چرم ایران، گفت: با توجه به سرانه مصرف کفش و محصولات چرمی در کشور،این صنعت از اشتغالزایی و ارزآوری بسیار بالایی برخوردار است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
تسهیل صادرات تعاونی‌های فرش دستباف
یک فعال تعاونی با اشاره به ارزآوری بالای صنعت فرش ایران بر لزوم رفع مشکل تامین مواد اولیه و تسهیل صادرات تعاونی‌های فرش تاکید کرد.به گزارش ایسنا، عبداله بهرامی اظهار کرد: فرش دستباف به لحاظ تامین مواد اولیه، نیروی کار، ارزآوری و اشتغال تنها کالای ایرانی است که اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق می‌کند. این کالا با وجود آنکه با فرمایشات رهبری در بحث جهش تولید و اشتغالزایی تناسب دارد اما مغفول مانده و نادیده گرفته شده است. فرش ایران همواره جزو کالاهای مهم و با ارزش صادراتی بوده و نباید جایگاه این هنر صنعت در جهان تنزل پیدا کند. طی چند سال گذشته صادرات فرش ایران کاهش یافته است.بهرامی بر ضرورت رفع مشکل تامین مواد اولیه بافندگان و تسهیل شرایط صادرات تعاونی های فرش تاکید کرد و گفت: ایران در بحث مواد اولیه …
ارزآوری ۲.۱ میلیارد دلاری صادرات بخش کشاورزی و غذا/ تراز تجاری بهبود یافت
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / گمرک / وزارت جهاد کشاورزی / سید روح الله لطیفی / صادرات غیرنفتی
ارزآوری ۲.۱ میلیارد دلاری صادرات بخش کشاورزی و غذا/ تراز تجاری بهبود یافت
یک مقام مسئول گفت:در پنج‌ماهه نخست سال ۱۳۹۹، محصولات بخش کشاورزی و غذا با سهم ۱۹.۹درصدی نسبت به کل صادرات غیرنفتی در همین بازه زمانی، با وزن تقریبی سه میلیون و ۵۶ هزار تن‌صادر شد.
ایجاد زمینه‌های درآمدزایی کشور از طریق تامین گاز صنایع
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
ایجاد زمینه‌های درآمدزایی کشور از طریق تامین گاز صنایع
منتظرتربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: بخش عمده‌ای از گاز تولیدی به‌عنوان یک کالای ارزشمند، به پتروشیمی‌ها تخصیص یافته که هم ارزش افزوده و هم ارزآوری بسیار خوبی برای کشور دارد.
جبران زیان‌های شیوع کرونا با تعریف سرفصل‌های جدید ممکن است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / استانی-فرهنگی و هنری / هما / میراث فرهنگی / فارس / اقامتگاه بوم‌گردی
جبران زیان‌های شیوع کرونا با تعریف سرفصل‌های جدید ممکن است
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از توسعه همکاری با ناوگان حمل‌ونقل هوایی برای پیشبرد ظرفیت ارزآوری در حوزه صنایع‌دستی خبر داد.
ظرفیت ۳۵۰ میلیون دلاری برای صادرات تجهیزات خودروهای گازسوز
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
ظرفیت ۳۵۰ میلیون دلاری برای صادرات تجهیزات خودروهای گازسوز
بیش از یک دهه تولید خودروهای گازسوز در ایران فرصتی فراهم کرده است تا از طریق صادرات تجهیزات سیستم دوگانه‌سوز امکان ارزآوری به کشور فراهم شود.
ارزآوری و توسعه صادرات غیرنفتی، ضرورت اقتصاد ملی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
ارزآوری و توسعه صادرات غیرنفتی، ضرورت اقتصاد ملی است
زادبوم، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی بر ضرورت هماهنگی کلیه دستگاه‌های اجرایی با سیاست‌ها و اهداف کلان توسعه صادرات تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اقتصاد تعاونی
نقش موثر تعاونی های زنان در ارزآوری و اشتغالزایی
بر اساس آمارها طی سال گذشته ۴۹۵ شرکت تعاونی زنان تشکیل شده که از محل راه اندازی این تعاونی ها ۷۵۸۰ نفر مشغول به کار شده اند.
وعده وزارت صمت برای کاهش قیمت فولاد به زیر 8500 تومان/ مجلس به دنبال «قیر رایگان» نیست
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / وزارت نیرو / وزارت نیرو / مجلس شورای اسلامی / مقام معظم رهبری / استان خوزستان / مجلس / هلی نیکز&#x
وعده وزارت صمت برای کاهش قیمت فولاد به زیر 8500 تومان/ مجلس به دنبال «قیر رایگان» نیست
وعده وزارت صمت برای کاهش قیمت فولاد به زیر 8500 تومان، ارزآوری 2.1 میلیارد دلاری زعفران برای کشور و پرداخت 2000 فقره وام 12 میلیونی با سود 4 درصد به زعفران کاران، از مواردی بود که در گفت‌وگوی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با فارس، مطرح شد.
ساوه در مرز جهانی شدن
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ساوه / دفتر امور پایگاه های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور / میراث فرهنگی / یونسکو
ساوه در مرز جهانی شدن
ساوه - ایرنا - قلعه ماچوپیچو در پرو، دیوار چین، میدان نقش جهان اصفهان و کتیبه داریوش در بیستون آنگاه که از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) به عنوان آثار فاخر شناخته و ثبت جهانی شدند اعتباری به وسعت گیتی یافتند و مسیر ورود گردشگران، ارزآوری، ‌توسعه مشاغل و کسب درآمد ساکنان بومی هم هموار شد.
اهداف دوگانه یک طرح حمایتی از اقشار آسیب پذیر و توجه به مدیریت مصرف برق
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / توانیر / صنعت برق ایران
اهداف دوگانه یک طرح حمایتی از اقشار آسیب پذیر و توجه به مدیریت مصرف برق
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه اجرای موفق طرح برق امید می تواند باعث کاهش مصرف برق در بخش خانگی شود، می توان برق مازاد بر نیاز داخل را به کشورهای دیگر صادر و‌ امکان ارزآوری بیشتر برای کشور ایجاد کرد.
ارزآوری ۳۳ میلیون دلاری میگو برای گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
ارزآوری ۳۳ میلیون دلاری میگو برای گلستان
گمیشان- قدس علوی، مدیرکل شیلات استان گلستان از بهره‌برداری کامل فاز یک مجتمع پرورش میگوی گمیشان تا سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: با بهره‌برداری فاز یک میزان صادرات میگو از گلستان به بیش از پنج هزار تن می‌رسد و ۳۳ میلیون دلار ارزآوری را شاهد خواهیم بود.
جلیلی: می‌توان کشور را به قطب تولید داروهای بیوتکنولوژی تبدیل کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سعید جلیلی / عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام / شرکت های دانش بنیان / داروسازی / علیرضا عباسی
جلیلی: می‌توان کشور را به قطب تولید داروهای بیوتکنولوژی تبدیل کرد
عضو شورای‌عالی امنیت ملّی گفت: باتوجه به اینکه ارزبریِ مواد اولیه داروهای بیوتکنولوژی حداقلی و امکان ارزآوری آن بالاست با توجه ویژه به این صنعت می‌توان کشور را به قطب تولید و صادرات این داروها در منطقه تبدیل کرد.
بخش معدن ظرفیت ارزآوری ۲۰ میلیارد دلاری دارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
بخش معدن ظرفیت ارزآوری ۲۰ میلیارد دلاری دارد
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: پارسال از مجموع صادرات غیرنفتی ۴۱.۴ میلیارد دلاری، بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود یک چهارم با رقم حدود ۱۰ میلیارد دلار داشت که البته ظرفیت تحقق دو برابر این میزان را دارد.
پگاه خراسان ۴ گواهینامه صادراتی گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
پگاه خراسان ۴ گواهینامه صادراتی گرفت
شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان با هدف ارزآوری برای مجموعه پگاه، گواهینامه صادرات دریافت کرد.
صنعت چاپ با چه مشکلاتی مواجه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / چاپخانه‌داران / صنعت چاپ / فناوری
صنعت چاپ با چه مشکلاتی مواجه است؟
امروزه بسیاری از کالاهای موجود در سطح اجتماع با تلاش و فعالیت فعالان صنعت چاپ در حوزه‌های مختلف به جامعه عرضه و ارائه می‌شود و نقش مهمی در ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری اقتصاد دارد اما در عمل این ظرفیت‌ها مغفول مانده است. نوشته صنعت چاپ با چه مشکلاتی مواجه است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شناسانده نشدن ظرفیت‌های صنعت چاپ، پاشنه آشیل این صنعت
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / ارزش افزوده / روز صنعت چاپ
شناسانده نشدن ظرفیت‌های صنعت چاپ، پاشنه آشیل این صنعت
تهران- ایرنا- در سال‌های گذشته تولی‌گری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر صنعت چاپ سبب شده شناخت مردم و مسوولان از این صنعت به حوزه‌های انتشارات، فرهنگی و رسانه محدود شود، این در حالی است که امروزه بسیاری از کالاهای موجود در سطح اجتماع با تلاش و فعالیت فعالان صنعت چاپ در حوزه‌های مختلف به جامعه عرضه و ارائه می‌شود و نقش مهمی در ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری اقتصاد دارد اما در عمل این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.
ارزآوری، فروش و حضور در بازار سایر کشور ها جایگاهی برای کمک به دانش بنیان ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / پرویز کرمی / رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / دانش &#
ارزآوری، فروش و حضور در بازار سایر کشور ها جایگاهی برای کمک به دانش بنیان ها
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از پایه‌ها و جایگاهی که می‌تواند به صورت ماندگار به شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند موضوع ارزآوری، فروش و حضور در بازار سایر کشورها بجز ایران است.
تجارت محصولات پتروشیمی با هند راهکاری برای مقابله با تحریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / هند / پتروشیمی / توسعه صادرات / نفت
تجارت محصولات پتروشیمی با هند راهکاری برای مقابله با تحریم
تهران- ایرنا- توسعه منابع تولیدی و زیر ساخت ها از مهمترین راه های استقلال اقتصادی است و اکنون تبدیل نفت خام به محصولات شیمیایی و پتروشیمی به منظور صدور آنها و ارزآوری بهترین گزینه ایران برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم های نفتی است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
مانور‌های سیاسی در عرصه تولید ممنوع
رئیس خانه صنعت و معدن ایران معتقد است: برای احیای صنعت کشور باید از هر آیین نمایشی برای افتتاح طرح‌های جدید خودداری شود و تنها با توجه به نیاز اشتغال، معیشت و ارزآوری، تولید کشور را به‌ دور از هر مانور سیاسی حمایت کنند نه هدایت به سمت حاشیه نشینی.با وجود تحریم‌ها علیه کشور و ویروس کرونا و مشکلات ناشی از این دو، پیشبرد طرح‌های ملی بدون توقف ادامه یافته و تحریم‌کنندگان را ناکام گذاشته است؛ این جملات بار‌ها در اظهارات رئیس جمهوری و مردان دولتش شنیده شده است.به گزارش اقتصاد24، حالا پس از اعلام عملکرد صد روز نخست امسال مبنی بر آغاز پروژه‌های عظیم کشاورزی، صنعتی، معدنی، زیربنایی، آب، برق، ورزشی، درمانی، فرودگاهی، ارتباطات، راه و نفت، در استان‌های تهران، فارس، ایلام، کرمان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، …
افزایش بی رویه قیمت پکیج و آبگرمکن/ پکیج ۲ میلیونی ۱۰ میلیون تومان شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / ارز / تولید / آبگرمکن / پکیج
افزایش بی رویه قیمت پکیج و آبگرمکن/ پکیج ۲ میلیونی ۱۰ میلیون تومان شد
اقتصادنیوز : رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از نابسامانی در بازار پکیج خبر داد و گفت: اخیرا نامه‌ای به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای جلوگیری از صادرات پکیج ارسال کردیم، چرا که در حال حاضر تولید کفاف مصرف‌کننده را نمی‌دهد و صادرات حتی برای ارزآوری هم نباید انجام شود.
نابسامانی در بازار پکیج و آبگرمکن
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / پکیج کار / لوازم خانگی / مواد اولیه
نابسامانی در بازار پکیج و آبگرمکن
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از نابسامانی در بازار پکیج خبر داد و گفت: اخیرا نامه‌ای به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای جلوگیری از صادرات پکیج ارسال کردیم، چرا که در حال حاضر تولید کفاف مصرف‌کننده را نمی‌دهد و صادرات حتی برای ارزآوری هم نباید انجام شود.
درآمد سالانه چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / صادرات / چین
درآمد سالانه چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است
رئیس اتحادیه کفش ماشینی و لاستیکی تهران، درآمد ارزی فروش نفت برای ایران را سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در کشور چین، صنعت کفش سالانه ۸۰ میلیارد دلار ارزآوری دارد.
هفته دولت / گلخانه ها در چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / وزارت جهاد کشاورزی / هفته دولت / چهارمحال وبختیاری
هفته دولت / گلخانه ها در چهارمحال و بختیاری
ایرنا - شهرکرد - اداره کل جهاد کشاورزی استان چهارمحال بختیاری (همزمان با هفته ی دولت) اقدام به افتتاح چندین پروژه ی کشاورزی کرد. این طرح ها شامل طرح احداث و بهره برداری و گسترش گلخانه صیفی جات در شهرستان بروجن می باشد. شهر بلداجی و روستای سیبک چغاخور به لحاظ بارش جز مناطق سردسیر استان محسوب می شوند و دارای چشمه های بسیاری هستند اما بخاطر سردسیر بودن این مناطق برداشت محصول در این مناطق محدود به چندماه از سال می شود و در بعضی موارد با سرمازدگی مواجهه می شوند. کشاورزان منطقه با نظر کارشناسان کشاورزی اقدام به احداث گلخانه های گل رز و صیفی جات در روستای معموره، شهر بلداجی و روستای سیبک نموده اند که بخاطر کیفیت بالای این محصولات جز ارقام صادراتی محسوب می شوند و با صادرات به کشورهای همسایه ارزآوری خوبی …
سنگ‌های نیمه‌قیمتی، رشد صادرات و افزایش اشتغال
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور
سنگ‌های نیمه‌قیمتی، رشد صادرات و افزایش اشتغال
تهران- ایرنا- متخصص سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی معتقد است: تجارت سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، یکی از پر سودترین تجارت‌های دنیا است؛ به طوری که بخش مهمی از اقتصاد کشورهای آفریقای جنوبی، میانمار، تایلند، چین، هند را تشکیل می‌دهد و ایران نیز با تکیه براین صنعت، می‌تواند ضمن ارزآوری از افزایش اشتغال نیز برخوردار شود.
کارخانه کربنات سدیم کاوه
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / هفته دولت / کارخانه / فیروزآباد / فارس / هفته دولت ۹۹ ؛ روحانی چه گرفت و چه می دهد؟
کارخانه کربنات سدیم کاوه
ایرنا - فارس - کارخانه کربنات سدیم کاوه در شهرستان فیروزآباد استان فارس به عنوان یکی از صنایع مادر این استان، در تاریخ ۹ مرداد ۹۹ با دستور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری به بهره‌برداری رسید . واحد شرکت کربنات سدیم کاوه در زمینه تولید کربنات سدیم فعالیت می کند که افق پیش‌بینی شده برای کارخانه کربنات سدیم در بحث تولید یک میلیون تن در سال است که در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار تن آن محقق شده است. این واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰ هزار و ۶۷ میلیارد ریال و با اشتغال بیش از هزار و سه نفر در شهرستان فیروزآباد به بهره برداری رسیده است. این کارخانه علاوه بر محرومیت زدایی و تامین نیاز داخلی، برای کشور ارزآوری به دنبال دارد. کشورهایی همچون عراق، ترکیه، هند، کره جنوبی، اندونزی، بنگلادش، اوکراین، یونان، امارات و ارمنستان …
یک ارزآوری گلخانه‌ای
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / استانی-اقتصادی / گلخانه
یک ارزآوری گلخانه‌ای
استاندار خراسان جنوبی گفت: با به ثمر نشستن پروژه‌ های مجتمع گلخانه‌ای، بیش از ۱۰ هزار شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم و ۲۸۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای خواهیم داشت که باعث افزایش درآمد و ارزآوری خواهد شد و حداقل ۵۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی خواهیم داشت.
سقوط آزاد صنعت گردشگری
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
سقوط آزاد صنعت گردشگری
فاطمه عباسی- خبرنگار شیوع ویروس کرونا در چند ماه گذشته، صنعت گردشگری را که قرار بود جایگزینی برای درآمدهای نفتی باشد و موجب ارزآوری در کشور شود، دستخوش رکود کرد. بسته شدن مرزها و ممنوعیت تردد استانی، تعطیلی اجباری مشاغل مرتبط با بازار گردشگری را در پی داشت. پیش از این نیز در ماه های پایانی سال 98 صنعت گردشگری ایران با افزایش قیمت بنزین و ارز با رکود مواجه شده بود و در این زمینه بسیاری از آژانس‌ها و شرکت‌های گردشگری ورشکست شدند، اما با آمدن کرونا تمام معادلات برای رونق گردشگری به هم خورد. هتل‌ها، …
ارزآوری صنعت آبمیوه
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
ارزآوری صنعت آبمیوه
صنعت تولید آبمیوه و کنسانتره یکی از صنایع رو به رشد کشور است که با وجود مشکلات فراوان، ارزآوری خوبی در سال‌های اخیر برای کشور به همراه داشته است. به گزارش همشهری، ظرفیت بالای کشور در زمینه تولید میوه در تمام فصول باعث شده صنعت تولید آبمیوه در کشور طی سال‌های اخیر حرکت رو به جلویی داشته باشد و بتواند علاوه بر ایجاد اشتغال و تامین نیاز بازار داخلی، صادرات به کشورهای مختلف را نیز هدف قرار دهد. گرچه این صنایع در مسیر تولید و صادرات با مشکلاتی از جمله تحریم در سطح بین‌المللی و واسطه‌گری و گرانی در سطح …
صنایع تبدیلی میانبر اقتصاد بدون نفت؛ ارزآوری و اشتغال نتیجه اختلاط صنعت و کشاورزی است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
صنایع تبدیلی میانبر اقتصاد بدون نفت؛ ارزآوری و اشتغال نتیجه اختلاط صنعت و کشاورزی است
اراک- کشاورزی و صنعت دو حوزه مهم در استان مرکزی محسوب می‌شوند که با تکیه‌ بر آن‌ها می‌توان اقتصاد درخشانی برای استان متصور شد، حال اشتغال ۲۰ درصدی افراد به کشاورزی در مرکزی و گره زدن آن به صنایع تبدیلی می‌تواند پل محکمی برای رسیدن به اقتصادی پویا بدون وابستگی به نفت و ارزآوری مناسب باشد.
صادرات دام زنده ارزآوری خوبی برای کشور دارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / گوشت قرمز / استانی-اقتصادی
صادرات دام زنده ارزآوری خوبی برای کشور دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، در خصوص صادرات دام زنده گفت: صادرات دام زنده (گوساله) به قیمت مناسب، می تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد. 
صادرات ۱۱ هزار کانتینر سبزی و صیفی از البرز به کشورهای همسایه
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / استانی-اقتصادی
صادرات ۱۱ هزار کانتینر سبزی و صیفی از البرز به کشورهای همسایه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: با رونق صادرات هم انگیزه تولیدکنندگان برای تولید محصولات با کیفیت بالا می رود و هم زمینه ارزآوری و توسعه اقتصادی استان فراهم می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
جهانی شدن و رقابت پذیری؛ بزرگترین مسائل پیش روی صنعت
اصفهان -راعی : رسالت صنعت فولاد امروز کمک به افزایش رشد اقتصادی، حفظ اشتغال و به گردش درآوردن چرخهای اقتصاد ملی است و از این منظر، دوران حساسی پیش روی این صنعت قرار دارد.عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، با تاکید بر اینکه جهانی شدن و برخورداری از صنعت رقابت پذیر از بزرگترین مسائل پیش روی صنعت و اقتصاد کشور است، در پاسخ به سوالی درباره گامهای فولاد مبارکه در حوزه جهش تولید چنین پاسخ داد:امسال به فرموده مقام معظم رهبری سال «جهش تولید» نامگذاری شده است. سالی که درست در شدیدترین تحریمهای بین المللی علیه اقتصاد ایران، قرار است حرکتی جهش گونه در اقتصاد ایران شکل گیرد و تا امروز که پنج ماه از سال سپری شده، نمود عینی این امر در برخی از بخشهای صنعتی و معدنی کشور بهخصوص حوزه فولادسازی آشکار شده است. ایران …
اشتغالزایی مستقیم قریب به ۲۵۰۰ نفر در صنعت شیلات آذربایجان غربی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / استانی-اقتصادی / پرورش ماهی / ارزآوری
اشتغالزایی مستقیم قریب به ۲۵۰۰ نفر در صنعت شیلات آذربایجان غربی
مدیرشیلات وآبزیان آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود امسال ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن انواع ماهی در سطح استان تولید شود.
شکسته شدن طلسم پتروشیمی هگمتانه بعد از ۱۸ سال/ کشور از واردات بی نیاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / صنعت پتروشیمی / محصولات پتروشیمی / ظاهر پورمجاهد / استانداری همدان
شکسته شدن طلسم پتروشیمی هگمتانه بعد از ۱۸ سال/ کشور از واردات بی نیاز می‌شود
همدان- حرکت پروژه های اقتصادی ضمن اشتغالزایی، درآمدزایی، ارزآوری، صادرات رونق و جهش تولید را به ارمغان می آورد؛ موضوعی که این روزها گویی با شکسته شدن طلسم پروژه پتروشیمی هگمتانه بعد از ۱۸ سال در هفته دولت می توان به چشم انتظاری ها پابان داد.
ثبات قیمت در بازار آهن در ۲ هفته گذشته/ صادرکنندگان فولاد به بهانه لیست بدحسابان ارزی انتخابی شدند!
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / حمیدرضا رستگار / قیمت آهن آلات / صنعت فولاد / صادرات فولاد
ثبات قیمت در بازار آهن در ۲ هفته گذشته/ صادرکنندگان فولاد به بهانه لیست بدحسابان ارزی انتخابی شدند!
رستگار، رئیس اتحادیه آهن با بیان اینکه وزارت صمت، یک تعداد از صادرکنندگان فولاد را به دلیل آنچه که عدم بازگشت ارز دانسته شده از صادرات منع کرده است، گفت: صادرات فولاد جلوتر از پتروشیمی ها برای کشور ارزآوری داشته است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / اشتغال / افغانستان / اقتصادی و اجتماعی / سرمایه / نماینده ولی فقیه
افزایش اشتغال‌زایی و ارزآوری در دستور کار بنیاد برکت
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: امسال به دنبال افزایش اشتغال‌زایی و ایجاد ارزآوری در حوزه تولید هستیم.
صنعتی شیرین که کامش تلخ شد/ محو شکلات  در سبد خانوارهای ایران و منطقه
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / صنعت شیرینی و شکلات / شیوع کرونا / جمشید مغازه ای / غلامرضا سبزعلی / سعید درخشان / اتحادیه سوپرمارکت داران / افغانستان / ایران / خلیج فارس
صنعتی شیرین که کامش تلخ شد/ محو شکلات در سبد خانوارهای ایران و منطقه
عبور از اقتصاد نفتی با توسعه صنایع خرد و کلان و ارزآوری که امکان ایجاد ارزش افزوده بر روی مواد اولیه داخلی و یا وارداتی دارد، محقق می شود اما مجموعه ای از مسایل داخلی و خارجی موجب شد تا صنعت شیرینی و شکلات که می توانست یکی از بازیگران اصلی عبور…
کام قنادان شیرین نشد؛ صادرات شیرین با ارزآوری تلخ
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
کام قنادان شیرین نشد؛ صادرات شیرین با ارزآوری تلخ
مشهد- ویروس کرونا که از سال گذشته بسیاری از کسب‌وکارها را دچار بحران کرده و تا مرز ورشکستگی و تعطیلی پیش برده برای برخی از اصناف ازجمله قنادی‌ها با تلخی خاصی همراه شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
کارنامه 4ماهه تجارت خارجی
در سال 99، همه‌گیری بیماری کرونا و بسته شدن مرزها از یک طرف و تحریم‌ها از طرف دیگر، کاهش تجارت خارجی را به‌دنبال داشت. ارزش صادرات غیرنفتی ایران در 4 ماه اول سال جاری، نسبت به 4 ماه اول سال قبل، ۴۱ درصد کمتر شده که بر این اساس ارزآوری نیز به همین میزان کاهش یافته است. صادرات در این مدت با افت ۳۹ درصدی وزن نیز مواجه شده است. در مقابل ارزش واردات کشور نیز ۲۴ درصد و به لحاظ وزنی نیز یک درصد کاهش یافته است.
۴۰۰ میلیون دلار گیاه دارویی صادر شد/ قابلیت صادرات ۱ میلیارد دلاری
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / صادرات / وزارت جهاد کشاورزی / گیاهان دارویی
۴۰۰ میلیون دلار گیاه دارویی صادر شد/ قابلیت صادرات ۱ میلیارد دلاری
مجری طرح گیاهان دارویی گفت: چند هزار گونه گیاه دارویی در کشور داریم که تنها سه گونه آن ۴۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور دارند که می‌توان این رقم را تا یک میلیارد دلار افزایش داد.
ایرانی ها سالانه ۵۷۰ هزار تن موز می‌خورند/ صادرات ۵۰۰ میلیون دلار میوه های گرمسیری
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
ایرانی ها سالانه ۵۷۰ هزار تن موز می‌خورند/ صادرات ۵۰۰ میلیون دلار میوه های گرمسیری
مدیرکل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری گفت: صادرات میوه های گرمسیری حدود ۶۱۲ هزار تن است که حدود ۵۰۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.
سیب‌های خوش رنگ و لعاب مراغه‌ای مهمان بازارهای خارجی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / استانی-اقتصادی / سیب / مراغه / ارزآوری / صادرات / محصولات کشاورزی / صادرات محصولات کشاورزی
سیب‌های خوش رنگ و لعاب مراغه‌ای مهمان بازارهای خارجی
سیب‌های زرد و سرخ مراغه با طعم بی‌نظیر و کیفیت بالا علاوه بر عرضه در بازارهای استان، به سایر شهرها و حتی کشورهای دیگر صادر شده و ارزآوری خوبی برای استان و کشور دارد.
طلای سبز خراسان رضوی یکه تاز در کیفیت و کمیت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / وزارت جهاد کشاورزی / گیاهان دارویی / خوشاب
طلای سبز خراسان رضوی یکه تاز در کیفیت و کمیت
مشهد- ایرنا - زیره یکی از مهمترین انواع گیاهان دارویی کشور است که به دلیل خواص دارویی، درمانی و نقشی که در ارزآوری و صادرات دارد به عنوان "طلای سبز" شناخته می‌شود و در میان خانواده گیاهان دارویی بدون احتساب زعفران، پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین گیاه است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
ورود فولاد صنعت بناب به بورس در سال جهش تولید
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: پروژه بزرگ ذوب و نورد درمجموع با ظرفیت 2 میلیون تن وهمچنین 5 کارخانه توسعه ای فروآلیاژی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد یورو با تامین از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری به اجرا درخواهد آمد.بابک علیزاد شهیر در جمع خبرنگاران گفت: در سال جهش تولید شاهد یکی از بزرگ‫ترین پروژه های در حال احداث کشور خواهیم بود که می تواند سهم بسزایی را در تولید محصولات فولاشدی و اشتغال واقتصاد منطقه داشته باشد.وی از افزایش تولید در سال جاری خبر داد و افزود: در خرداد ماه امسال توانستیم رکورد تولید در 10 سال اخیر را بهبود داده و در جهت دستیابی به تولید بالای یک میلیون تن گام برداریم که هم در ذوب و هم در نورد رکورد تولید شکسته شد که در چند سال اخیر بی سابقه بود.علیزاد شهیر ادامه …
تمرکز بر صادرات کالاهای استراتژیک دارای مزیت صادراتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / افروز بهرامی / صندوق ضمانت صادرات ایران / محمد لاهوتی
تمرکز بر صادرات کالاهای استراتژیک دارای مزیت صادراتی
بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: به منظور ارتقای اثربخشی خدمات در راستای جهش تولید و افزایش صادرات و ارزآوری، صندوق ضمانت صادرات با تمرکز بر ارایه خدمات ویژه به شرکت های کوچک و متوسط به همراه تشکل های تخصصی صادراتی، زمینه را برای حضور این شرکت ها در عرصه صادرات فراهم آورده است.
حمایت صندوق ضمانت صادرات از شرکت های کوچک و متوسط
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
حمایت صندوق ضمانت صادرات از شرکت های کوچک و متوسط
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: به منظور ارتقای اثربخشی خدمات در راستای جهش تولید و افزایش صادرات و ارزآوری، صندوق با تمرکز برارایه خدمات ویژه به شرکت های کوچک و متوسط، زمینه را برای حضور این شرکت ها در عرصه صادرات فاهم آورده است.
آنغوزه؛ گیاهی برای فرآوری و سوددهی
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مراتع / داروی گیاهی / خام فروشی / خراسان جنوبی / صادرات غیر نفتی
آنغوزه؛ گیاهی برای فرآوری و سوددهی
بیرجند - ایرنا - خراسان جنوبی به گواه کارشناسان گنجینه‌ای از گیاهان دارویی است و آنغوزه یکی از این محصولات با وجود قابلیت فرآوری و ارزآوری اما هر سال به صورت فله‌ای صادر می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •