پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
اصلاح بورس
تامین مالی ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت از بورس
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / بودجه 1400 / کسری بودجه دولت / فروش سهام دولتی / اصلاح بورس / جبران کسری بودجه از بورس
تامین مالی ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت از بورس
مرتضی عزتی اقتصاددان با اشاره به اینکه اگر دولت نتواند از بازار سرمایه این کسری بودجه خود را تامین کند، روی به روش‌های دیگری خواهد آورد، گفت: راهکاری که دولت‌ها معمولا در این باره به کار می‌گیرند چاپ پول از طریق استقراض از بانک مرکزی و خلق نقدینگی است، که این مسئله تبعات بسیار جبران ناپدیری را به دنبال دارد، متاسفانه در سال‌های مختلف شاهد بودیم که دولت‌های گوناگون از این حربه بهره یرده اند و تورم سنگینی را بر اقتصاد تحمیل کرده اند.
بورس تا پایان سال چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
بورس تا پایان سال چه می‌شود؟
با توجه به شروع رشد بازار سهام به نظر می‌رسد دوره اصلاح بورس به پایان رسیده، اما آیا روند صعودی بورس شروع شده است؟
آیا اصلاح بورس تمام شده است؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
آیا اصلاح بورس تمام شده است؟
با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل تقاضای زیاد روندی صعودی پیدا کرد و بیش از ۲/۵ درصد رشد کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
ادامه اصلاح بورس در هفته سوم آبان‌ماه
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۱ آبان) به عدد یک میلیون و ۲۲۱ هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۵.۵ درصد افت داشت.
سفید و سیاه اصلاح بورس
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
سفید و سیاه اصلاح بورس
 شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات هفته گذشته به محدوده یک میلیون و ۲۸۸ هزار واحد نزول کرد تا تمام رشد تابستانی سهام بازپس داده شود.
پشت پرده افت بازار سرمایه/  چگونه اصلاح بورس ادامه‌دار شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / افت شاخص بورس / افت شاخص کل / بازار سرمایه / بورس / ریزش بورس / مجتبی شهبازی
پشت پرده افت بازار سرمایه/ چگونه اصلاح بورس ادامه‌دار شد؟
بازار سرمایه در هفت ماه گذشته هم روی خوش خود را به مردم نشان داد و هم روی ناخوشش را. ظرف هفت ماه گذشته شاخص کل بازار تا دو میلیون واحد پیش رفت و حالا با ۸۰۰ هزار واحد افت، به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی رسیده است. مشکل کجاست؟ آیا ما اکنون شاهد خالی شدن حباب بورسیم؟ نوشته پشت پرده افت بازار سرمایه/ چگونه اصلاح بورس ادامه‌دار شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اصلاح بورس نسبت قیمت به درآمد را تعدیل کرد/ نیاز به رفع التهاب در بازار سرمایه/ بایدن  اقتصاد ایران را آباد نمی کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اصلاح بورس نسبت قیمت به درآمد را تعدیل کرد/ نیاز به رفع التهاب در بازار سرمایه/ بایدن اقتصاد ایران را آباد نمی کند
رادپور، کارشناس بانکی و مالی، اعتقاد دارد در شرایط کنونی که بازارهای کشور دچار التهاب هستند نمی توان انتظار داشت سرمایه گذاران به فکر سرمایه گذاری بلند مدت باشند و اول باید این التهابات فروکش کند.
چرا بورس به کوره پول‌سوزی تبدیل شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / سقوط بورس / اصلاح بورس / ضرردهی بورس / آینده بورس / دلایل ریزش بورس
چرا بورس به کوره پول‌سوزی تبدیل شد؟
دارابی با تاکید بر اینکه بازارگردانی‌های که به تازگی در برخی از نماد‌های بورسی انجام شده است، گره‌ای از بازار را باز نخواهد کرد، اظهار داشت: به دلیل اینکه ارزش صف‌های فروش در یک روز به حدود ۱۳۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد، جمع کردن چنین صف‌هایی با منابعی که بازارگردان‌ها در اختیار شدند، امکان پذیر نیست، از سوی دیگر این بازارگردانی باید مستمر باشد و منابع عظیمی این کار می‌طلبد که در حال حاضر چنین مسئله‌ای نمی‌تواند محقق شود.
اصلاح بورس تمام شده است! / پیش‌بینی بازار سهام تا پایان دولت روحانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / بورس تا انتخابات 1400 / پیش بینی / پیش بینی بورس
اصلاح بورس تمام شده است! / پیش‌بینی بازار سهام تا پایان دولت روحانی
یک تحلیلگر بازارهای مالی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران هم باید به این باور برسند که بر حسب تحلیل و پارامترهای بنیادی سهم را انتخاب کنند، گفت: اصلاح بازار سهام تمام شده است. نوشته اصلاح بورس تمام شده است! / پیش‌بینی بازار سهام تا پایان دولت روحانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ظاهر و باطن چرخش بورس
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / معاملات بورس
ظاهر و باطن چرخش بورس
دنیای اقتصاد نوشت: «آیا روند اصلاح بورس پایان یافته است؟ در هفته قبل شاخص کل ۵/ ۹ درصد رشد کرد اما شاخص هموزن در این دوره کمتر از یک درصد رشد کرد. از این واگرایی می‌توان نتیجه گرفت بازگشت اخیر شامل رونقی فراگیر و دسته‌جمعی در کلیت بازار سهام نبوده؛ زیرا رشد شاخص کل گویای تمرکز تقاضا بر سهام شرکت‌های بزرگ و عمدتا ناشی از تحولات بازار ارز است. بنابراین می‌توان گفت هنوز در روند اصلاح بورس تغییر بنیادینی ایجاد نشده است. بازار سهام هفته گذشته شاهد بازگشت نسبی تقاضا به‌ویژه در شرکت‌های بزرگ و کالامحور بود به نحوی که با افزایش شاخص کل به محدوده بالاتر از ۷/ ۱ میلیون واحد، جهش هفتگی این متغیر به ۵/ ۹ درصد رسید. به این ترتیب، فاصله شاخص بورس از قله ۱۹ مرداد ۹۹ …
پیش‌بینی بازار سرمایه در هفته پیش‌رو
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / پیش بینی بورس / بازدهی بورس / رشد بورس / اصلاح بورس / ریزش بورس / شرمایه گذاری در بورس / قیمت سهام / بازار سهام
پیش‌بینی بازار سرمایه در هفته پیش‌رو
همایون دارابی فعال بازار سهام با اشاره به اینکه مهمتر از انتخابات آمریکا عوامل داخلی هستند که می‌توانند تاثیر بیشتری بر روی بورس بگذارند، اضافه کرد:وضعیت نرخ ارز، نحوه حمایت دولت، کاهش نرخ بهره و مذاکرات در مورد نرخ خواراک پالایشگاه‌ها متغیر‌هایی هستند که بسیار بر بازار اثر گذار هستند و به اعتقاد بنده تاثیرات آن‌ها نسبت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که یک متغیر بیرونی و خارجی بوده، بسیار بیشتر است، بنابراین در حال حال حاضر وزن رویداد‌ها و متغیر‌های داخلی بر عواملی خارجی سنگینی می‌کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه: برای اصلاح بورس آدرس غلط ندهیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه: برای اصلاح بورس آدرس غلط ندهیم
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یکی از راه‌کارهای اصلاح بازار سرمایه را نظارت جدی بر عملکرد حقوقی‌ها دانست.
واکنش یک نماینده مجلس به وضعیت بورس | تنها راه اصلاح بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
واکنش یک نماینده مجلس به وضعیت بورس | تنها راه اصلاح بورس
محسن زنگنه نماینده مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی توییتر خود راهکارهایی را برای اصلاح بازار بورس ارائه داد.
پیش بینی کارشناسان از آینده بورس/ حرکت بازار به سمت تعادل و ثبات
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
پیش بینی کارشناسان از آینده بورس/ حرکت بازار به سمت تعادل و ثبات
کارشناسان اعتقاد دارند روند نوسان بورس محصول رشد غیر واقعی در برخی سهم ها است و اصلاح اخیر با هدف متناسب سازی در بازار صورت گرفت اما پس از اصلاح بورس چه مسیری دارد؟ 
آیا افزایش نرخ سود بانکی، باعث ریزش بورس می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / نرخ سود بانکی / افزایش نرخ سود / خروج نقدینگی از بورس / بازدهی بورس / اصلاح بورس
آیا افزایش نرخ سود بانکی، باعث ریزش بورس می‌شود؟
سید مرتضی افقه اقتصاددان یادآور شد: نرخ سود بالاتر می‌تواند باعث شود، که نقدینگی بیشتری از بورس خارج شود و این مسئله ممکن است به رکود و ریزش بازار سرمایه منجر شود، بنابراین نرخ‌های فعلی منطقی است و با توجه به اقتضائات امروز اقتصاد ایران، باید به این نرخ‌ها تا اطلاع ثانوی پایبند، بود، اما برخی از بانک‌های خصوصی و به خصوص موسسات مالی و اعتباری بعضا اقدام به دادن سود‌های موهومی می‌کنند، که این مسئله بسیار خطرناک است و می‌تواند به یک بحران عظیم به مانند آنجه که در دوسال گذشته منجر شد، تبدیل شود، بنابراین بانک مرکزی باید به شدت با این موضوع باید مقابله کند.
فاز اصلاح بورس به پایان رسید/ بورس تا کجا رشد می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / بورس / بازار سرمایه
فاز اصلاح بورس به پایان رسید/ بورس تا کجا رشد می‌کند؟
شاخص بورس در شرایطی لباس سبز بر تن کرد که کم کم نگرانی‌ها در خصوص عقب رفتن شاخص از مرز حمایتی پررنگ می‌شد و بسیاری معتقد بودند تحلیل وضعیت شاخص کمتر از یک میلیون و پانصد هزار واحدی، بسیار متفاوت از شرایط کنونی است.
اصلاح بورس با اطمینان دستوری است/  حتی برخی بانکها از بازار خارج شده اند
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
اصلاح بورس با اطمینان دستوری است/ حتی برخی بانکها از بازار خارج شده اند
صادقی کارشناس بورس که با اطمینان کامل اصلاح را دستوری می‌داند، می‌گوید که برای برگشت بازار نیازمند حمایت سنگین بزرگان بازار بورس هستیم.
ناظران بورس چرا در منفی‌ها نمادها را متوقف نمی‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
ناظران بورس چرا در منفی‌ها نمادها را متوقف نمی‌کنند؟
بسیاری از نمادها با اصلاح بورس طی دو هفته گذشته بیش از ۲۰ درصد کاهش را تجربه کرده‌اند که باید طبق قانون متوقف می‌شدند، اما چنین اتفاقی رخ نداده است.
اتفاقی به نام «مدیریت ریزش»؛ در جستجوی ریشه های بی اعتمادی به اصلاح بورس
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
اتفاقی به نام «مدیریت ریزش»؛ در جستجوی ریشه های بی اعتمادی به اصلاح بورس
رفتارهای اخیر دولت و مسئولان بازار سرمایه مانند عدم تعیین تکلیف تصمیمات مختلف، ایجاد تضادهای مختلف در سخنان آن‌ها، بروز مشکلات متعدد در هسته معاملات و غیره این سیگنال را به سهامدار می‌دهد که دولت نسبت به بازار تصمیم قطعی ندارد و ممکن است در آینده بازار را رها کند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
چرا نمادهای منفی در بورس متوقف نمی‌شود؟
با اصلاح بورس طی دو هفته گذشته، بسیاری از نمادها بیش از ۲۰ درصد کاهش را تجربه کرده‌اند که باید طبق قانون متوقف می‌شدند، اما چنین اتفاقی رخ نداده است.
واکنش‌ توئیتری به اظهارات بورسی واعظی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بورس / پیش بینی بورس / محمود واعظی
واکنش‌ توئیتری به اظهارات بورسی واعظی
پس از اظهارات محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اصلاح بورس و حمایت دولت از بازار سهام برخی از مردم به این اظهارات در توئیتر واکنش نشان دادند. نوشته واکنش‌ توئیتری به اظهارات بورسی واعظی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وضعیت قرمز بورس؛ مقصر کیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / نزول بورس / دارا دوم / حمایت دولت از بورس / برگشت بورس / بازدهی بورس / اصلاح بورس
وضعیت قرمز بورس؛ مقصر کیست؟
مهدی پازوکی اقتصاددان با انتقاد از عملکرد وزارت اقتصاد و نفت در قصه صندوق دارا دوم، بیان داشت: این همه تکذیب و تائید‌هایی که صورت گرفت واقعا رویه‌ای غلط بود که باعث شد، اعتماد مردم به دولت و ارکان بازار سرمایه خدشه دار شود، در صورتیکه اول هر بازاری اعتماد دوسویه است، به نظر می‌رسد مسئولان و دست اندرکاران بازار سرمایه بازاردر تصمیم گیری‌های خود باید ثبات داشته باشند، چرا که اگر مدام با تغییر قوانین و همچنین نقض حرف‌های گذشته عمل کنیم، بدون شک وضعیت بازار سهام شکننده خواهد بود.
آیا تصمیم بانک مرکزی در اصلاح بورس تاثیر داشت؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / شورای پول و اعتبار / نرخ سود بانکی / بانک مرکزی / بورس
آیا تصمیم بانک مرکزی در اصلاح بورس تاثیر داشت؟
ایرنا نوشت: اصلاح روزهای اخیر بورس می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، اما سرنخ دلیل این اصلاح را نمی‌توان در سیاست‌های بانک مرکزی یافت. در حالی برخی افراد تصور می‌کنند افزایش «نرخ سود» موجب اصلاح بورس شده که لازم است به یک پرسش، پاسخ داده شود: «کدام نرخ سود؟» نرخ سود سپرده بانکی از اواخر تیرماه تاکنون بدون تغییر و حداکثر ۱۸ درصد بوده است. بنابراین به‌نظر می‌رسد اشاره این افراد، به تغییرات «کریدور نرخ سود» باشد که اساساً تأثیری بر بورس ندارد.
اصلاح بورس واقعا تمام شد؟ / آیا رشد بورس ادامه‌دار است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس فردا / پیش‌بینی بورس
اصلاح بورس واقعا تمام شد؟ / آیا رشد بورس ادامه‌دار است؟
پس از ریزش حدودا ۱۴ درصدی بازار سهام در پنج روز کاری متوالی، بازار سهام دوباره روند صعودی را پیش گرفته و امروز شاخص بازار نزدیک به ۴۰ هزار واحد افزایش داشته است. اما این روند تا کجا ادامه دارد؟ آیا اصلاح قیمتی در بازار سهام تمام شده است؟ نوشته اصلاح بورس واقعا تمام شد؟ / آیا رشد بورس ادامه‌دار است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واکنش مردم به بازگشت شاخص بورس / ترس مردم از بورس ریخت؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / آینده بورس / اصلاح بورس / بازگشت شاخص بورس / بورس / پیش بینی بورس امروز
واکنش مردم به بازگشت شاخص بورس / ترس مردم از بورس ریخت؟
پس از ریزش چشم‌گیر شاخص بازار سهام در دو روز اول هفته همانطور که پیش‌بینی شده بود امروز در نوبت دوم معاملات شاخص بورس بازگشت و مثبت شد. اما این سیر صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ نوشته واکنش مردم به بازگشت شاخص بورس / ترس مردم از بورس ریخت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آینده
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / آینده بورس / بازدهی بورس / ریزش بورس / اصلاح بورس / برگشت بورس
آینده "بورس"
حمید میرمعینی کارشناس بورس با اشاره به اینکه ماه عسل این بازار به اتمام رسیده است، بیان داشت: تثبیت نسبی نرخ دلار در محدوده‌های فعلی باعث شد که اثر افزایش نرخ ارز بر روی رشد بازار سهام کنار گذاشته شود، در کنار این موضوع اخباری مانند انعقاد قرارداد بلند مدت با چین باعث شد که تمامی بازار‌هایی که بر اساس نرخ دلار در حال رشد بودند، این روند آن‌ها متوقف شود، بورس نیز از این قاعده مستثنی نبود، هر چند این خبر می‌تواند در کوتاه مدت رشد را از بورس بگیرد، اما در بلند مدت نوید بخش این است که وضعیت کلی اقتصاد کشور با بهبود روبرو شده و درآمد‌های ارزی از طریق صادرات با افزایش روبرو خواهد شد، طبیعتا در چنین شرایطی بورس دیگر به مانند چهار ماه اول سالجاری با رشد دیوانه وار همراه نمی‌شود.
افزایش ارزش دارا یکم در روز اصلاح بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ارزش دارا یکم / ارزش روز دارا یکم / بازار سهام / بورس / دارا یکم
افزایش ارزش دارا یکم در روز اصلاح بورس
در پایان معاملات روز چهارشنبه ۸ مرداد، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق ETF دارا یکم با بیش از ۵۸ هزار تومان از افزایش به ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسید. نوشته افزایش ارزش دارا یکم در روز اصلاح بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رشد بی‌سابقه شاخص بورس خطرناک است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / آینده بورس / اصلاح بورس / بازار سرمایه / شاخص بورس / قیمت سهام
رشد بی‌سابقه شاخص بورس خطرناک است؟
یک کارشناس اقتصادی گفت: رشد نامتعارف بازار سرمایه باید منطقی شود و اگر منطقی نشود مشکلاتی را برای اقتصاد به وجود می‌آورد و رشد غیرمنطقی بازار سرمایه می‌تواند منجر به افزایش نقدینگی و تورم شود. نوشته رشد بی‌سابقه شاخص بورس خطرناک است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس تا کجا رشد خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ادامه رشد بورس / شاخص 1.5 میلبون واحدی / افزایش شاخص کل / بازدهی بورس / اصلاح بورس / سرمایه گذاری در بورس
بورس تا کجا رشد خواهد کرد؟
میرمعینی با تاکید بر اینکه هر روز میلیارد‌ها تومان نقدینگی روانه بورس می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر سهام تنها بازاری است که اینجنین ورد استقبال قرار گرفته و با توجه به نقدشوندگی بالای بورس نیز هر روز بر حجم تازه واردان افزوده می‌شود، زیرا که این بازار در حال حاضر مورد تائید و تاکید دولت و حاکمیت قرار دارد و تا زمانیکه این مسئله وجود داشته باشد، بورس می‌تواند به حرکت شتابان خود ادامه دهد.
مالیات بر عایدی سرمایه، بهانه‌ای برای اصلاح بورس
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / مالیات / سهام عدالت / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
مالیات بر عایدی سرمایه، بهانه‌ای برای اصلاح بورس
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که خبر مربوط به مالیات بر عایدی سرمایه بهانه‌ای شد تا شاهد فشار فروش در بازار باشیم.
آپارتمان 700 میلیون تومانی کجا می توان خرید؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
آپارتمان 700 میلیون تومانی کجا می توان خرید؟
امروز مطالبی همچون اصلاح بورس تا کی ادامه خواهد داشت؟، چه شرکت‌هایی در صف عرضه فرابورس هستند؟، جزئیات فروش سهام عدالت اعلام شد، روش فروش ۲۵ هزار خودرو برای عید فطر اعلام شد، عرضه‌های اولیه امسال در یک نگاه، خبر مهم برای فروشندگان سهام عدالت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بررسی وضعیت بازار سهام؛ چرا شاخص منفی شد؟/ ریزش‌ بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / اصلاح بورس / شاخص کل / رشد بورس / بازدهی بورس / سرمایه گذاری در بورس
بررسی وضعیت بازار سهام؛ چرا شاخص منفی شد؟/ ریزش‌ بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
آقا بزرگی با تاکید بر اینکه در چند روز گذشته فضاس هیجانی بر معاملات بازار سهام حاکم بوده است، بیان داشت: برخی‌ها بورس را با دستگاه اسکناس چاپ‌کنی اشتباه گرفته اند و انتظار دارند، بازار هر روز مثیت ۵ درصد، بازدهی داشته باشد، در صورتیکه در بلند مدت شرکت‌ها بر اساس میزان تولید، فروش و سوددهی خود ارزیابی می‌شود، در فروردین ماه که بورس بازده ۱۰۰ درصدی داشت، افراد سهم را در هر قیمتی می‌خریدند، اما امروز که بازار در حال اصلاح است، همان افراد در صف فروش ایستاده‌اند، این افراد قدر مسلم با این شیوه نمی‌توانند به سوددهی دلخواه خود در بورس دست پیدا کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
بورس؛ فتح مرز یک میلیون
پس از 2روز وقفه در رشد شاخص‌ها، بورس تهران در نخستین روز هفته توانست با 4.3درصد رشد، با قدرت از مرز یک میلیون واحد عبور کند. به این ترتیب ارزش کل بازار سهام برای نخستین‌بار از 4500هزار میلیارد تومان فراتر رفت؛ رقمی که معادل 280میلیارد دلار است. به گزارش همشهری، پس از یک دوره صعود نفسگیر، در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه هفته قبل فشار عرضه سهام در بورس افزایش یافت و زمینه نزول شاخص را فراهم کرد. این نزول برخی تحلیلگران بازار سهام را به این باور رساند که دوره اصلاح بورس فرا رسیده است. با این حال، معاملات …
احتمال اصلاح بورس؛ چند توصیه برای ادامه حضور در بازار سهام
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / اصلاح بورس / شتخص کل / ریزش شاخص کل / بازار سهام / بازدهی بورس / جریان نقدینگی / ضرر در بورس / زیان بورس
احتمال اصلاح بورس؛ چند توصیه برای ادامه حضور در بازار سهام
آقا بزرگی با اشاره به اینکه صرفا ورود نقدینگی نمی‌تواند محرک افزایش قیمت سهام باشد، گفت: این موضوع تا یک حدی جواب می‌دهد و نمی‌توان انتظار داشت که بورس بی محبا به رشد ادامه دهد، از سوی دیگر وضعیت امروز بازار سهام به هیچ عنوان تعادلی با وضعیت اقتصادی ندارد و از قبل نیز کارشناسان هشدار داده بودند که این وضعیت نمی‌تواند پایدار باشد، در معاملات روز سه‌شنبه نیز این مسئله کاملا مشهود بود که بسیاری از افراد از بازار خارج شدند، از سویی این وضعیت از ابتدای هفته نیز بعضا دیده شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •