سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
افزایش یارانه
واردات با ارز آزاد، بازار را رانتی می‌کند
۲۳ ساعت قبل
واردات با ارز آزاد، بازار را رانتی می‌کند
قادری، رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه افزایش یارانه نقدی برای خرید کالاهای اساسی را موجب رانتی شدن بازار دانست و تنها راه را کوپنی شدن عنوان کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
یارانه نقدی فسیل شده است
علی اکبر فرقانی‪-‬ به عنوان کسی که برای مطبوعات یادداشت می‌نویسم کمی شناخته شده‌ام و سنگ صبور کاسب، و قهوه‌خانه‌دار، کارگر شهرداری، دوست و آشنا، هم‌محلی و همکار، فامیل و کسان و خویشان خود هستم؛ آنها چه تلفنی و چه در اتوبوس و تاکسی و مترو و پیاده رو به من نزدیک می‌شوند و غم‌شان را بر دوش نحیف من می‌گذارند و در دل از من معجزه می‌خواهند حال آن کاری به جز نوشتن از من بر نمی‌آید. ترفند گره‌گشایی هم ندارم برای گره‌ای یا کلیدی ندارم که در بسته‌ای را باز کند. درد دل مردم درباره گرانی، نداری، مشکلات اقتصادی و از همه مهم‌تر ثابت نگهداشتن یارانه‌های نقدی تمامی ندارد. آن‌ها به اندازه‌ای طرح مشکل می‌کنند که گاهی مشکلات خودم فراموشم می‌شود. در فضای مجازی هم روز بخیر آن‌ها بی‌علت نیست، آنجا هم برایم پیام می‌گذارند …
موضوع یارانه ۱۲۰ هزار تومانی چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / افزایش یارانه نقدی / پرداخت یارانه / یارانه ۱۲۰ تومانی
موضوع یارانه ۱۲۰ هزار تومانی چیست؟
به تازگی یک عضو کمیسیون برنامه ‌‌و بودجه مجلس از نهایی شدن طرحی خبر داده که براساس آن ۴۰ میلیون ایرانی به صورت ماهانه یارانه کالایی به مبلغ ۶۰ هزار تومان و ۲۰ میلیون ایرانی (کم درآمدتر و آسیب پذیرتر) یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به‌ازای هر نفر را دریافت می‌کنند. سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی دولت نیز در این خصوص می‌گوید: فعلا چنین طرحی در دولت تصویب نشده و ابلاغیه‌ای برای ما نیامده است.
اختلاف‌نظر سه جانبه برای افزایش یارانه مراکز توانبخشی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / سازمان برنامه و بودجه / مرکز توانبخشی معلولان ذهنی / سازمان بهزیستی / ویروس کرونا
اختلاف‌نظر سه جانبه برای افزایش یارانه مراکز توانبخشی
در حالی که مراکز توانبخشی خواستار افزایش ۴۱ درصدی یارانه خود هستند، سازمان بهزیستی ۲۰ درصد و سازمان برنامه و بودجه نیز ۱۵ درصد برای این افزایش پیشنهاد داده‌اند.
ماجرای پرداخت یارانه 120 هزار تومانی چیست؟ / آیا یارانه جدیدی در راه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / افزایش یارانه / یارانه / یارانه خرید کالا / یارانه نقدی
ماجرای پرداخت یارانه 120 هزار تومانی چیست؟ / آیا یارانه جدیدی در راه است؟
پرداخت یارانه خرید کالا تا سقف ۱۲۰ هزار تومان از نیمه دوم سال جاری از سوی یکی از نمایندگان مجلس مطرح شده است، آیا این یارانه در مهر ماه پرداخت می‌شود؟ نوشته ماجرای پرداخت یارانه 120 هزار تومانی چیست؟ / آیا یارانه جدیدی در راه است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تأخیر در اعلام رقم جدید یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی/ ارائه پیشنهاد افزایش 41 درصدی یارانه
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / سازمان بهزیستی
تأخیر در اعلام رقم جدید یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی/ ارائه پیشنهاد افزایش 41 درصدی یارانه
مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور در رابطه با پیشنهادات جدید مطرح شده درباره میزان افزایش یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی توضیحاتی ارائه کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
یارانه‌ها کفاف 10درصد هزینه‌ها را می‌دهد
اقدامات و اتخاذ سیاست‌های نقدی و غیرنقدی برای کمک به قشر آسیب‌پذیر و افزایش رفاه طبقه کم‌درآمد سابقه‌ای چند ده ساله در تاریخ اقتصاد ایران پس از انقلاب دارد و به فراخور زمان و شرایط اقتصادی نوع خاصی از کمک به اقشار آسیب دیده مطرح می‌شد؛ از توزیع برخی کالاهای اساسی با کوپن در سال‌های جنگ تا رایگان شدن مصرف برق برای 30 میلیون فرد ایرانی، نمونه‌ای از تصمیمات دولت‌ها برای جبران رفاه و قدرت خرید از دست رفته افراد و خانوارهای کشور است. هر چند این تصمیمات نیز تبعاتی داشتند که پس از یک دوره زمانی خودش را به صورت افزایش تورم، افزایش یارانه پنهان یا انحراف از هدف اولیه که کمک به دهک‌های کم‌درآمد بود، نشان داد. گره‌خوردگی اقتصاد با کمک‌های نقدی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شعبده‌های انتخاباتی ترامپ
دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات‌متحده امریکا به‌شدت نگران باخت در انتخابات پیش روی نوامبر است و تلاش چندانی هم برای پنهان کردن این نگرانی نمی‌کند. توییت ترامپ برای تعویق انتخابات که با مخالفت هم‌حزبی‌هایش مواجه شد یا فشار به نهادهای سلامت امریکا برای ارایه واکسن کرونا تا قبل از انتخابات سوم نوامبر از نشانه‌های فاحش این نگرانی است.  تیم انتخاباتی ترامپ، معنی نتایج نظرسنجی‌ها و آمار مربوط به وضعیت نابسامان اقتصادی و بیکاری را بهتر از هر کس دیگری می‌فهمند و تلاش دارند تا زمان انتخابات این فاصله را تا حدامکان کاهش دهند، با این امید که در آستانه انتخابات، یک اتفاق یا حادثه یا یک ابتکار طلایی انتخاباتی، ورق را برگرداند.  از میان چند راهبرد انتخاباتی …
سهمیه‌بندی جدید بنزین!
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / سهمیه بندی بنزین / یارانه بنزین / افزایش یارانه / تغییر سهمه بندی / مجلس یازدهم
سهمیه‌بندی جدید بنزین!
بر این اساس، "طرح سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار" در صحن علنی مجلس به صورت عادی اعلام وصول شده است، براساس این طرح ماهانه به هر فرد ۳۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای پرداخت خواهد شد که به کارت سرپرست خانوار واریز می‌شود، و سرپرست فرصت دارد تا پایان ماه آن را مصرف کند و اگر مقداری از آن باقی ماند زمانی -که دولت می‌خواهد کارت سرپرست را مجدد شارژ کند- موظف است کل باقی مانده آن را براساس قیمت ۹۰ درصد فوب خلیج فارس خریداری و به حساب سرپرست واریز کند که زیرساخت‌های این طرح توسط شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی آماده شده است.
افزایش یارانه نقدی در گرو افزایش بهره وری ۱۵ شرکت دولتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سید جواد سادات / یارانه نقدی / مجمع تشخیص مصلحت نظام
افزایش یارانه نقدی در گرو افزایش بهره وری ۱۵ شرکت دولتی
سادات، مدیر مرکز مطالعات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باور تیم‌های پژوهشی کشور و اشخاصی که در حوزه سیاست گذاری کشور فعالیت می‌کنند این است که رشد اقتصادی از کانال اصلاح ساختاری نظام بودجه ریزی کشور عبور می‌کند.
تذکر یک نماینده مجلس برای افزایش یارانه نقدی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / یارانه نقدی / حبیب‌الله دهمرده / نمایندگان مجلس / مجلس
تذکر یک نماینده مجلس برای افزایش یارانه نقدی
یک نماینده مجلس گفت: یارانه 45 هزار تومانی مربوط به عهد دقیانوس است، مردم انتظار دارند که یارانه به صد هزار تومان افزایش یابد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
افزایش یارانه بنزین پوپولیستی است
مهدی پازوکی در واکنش به طرح مجلس درباره واریز یارانه 40 لیتر بنزین به حساب هر ایرانی می‌گوید: تصمیم‌های پوپولیستی در این شرایط به نفع اقتصاد ایران نیست. کما اینکه قدرت خرید مردم تا پیش از پرداخت یارانه‌ها به مراتب بیشتر بود.ماجرای بنزین و یارانه آن از آبان ماه سال گذشته تا امروز محل بحث‌های فراوانی بوده است. مجلس یازدهم که با شعار‌های اقتصادی آغاز به کار کرده است از ابتدا روی این موضوع حساسیت نشان داد. علیرضا زاکانی، نماینده مجلس نهم و عضو ائتلاف نیرو‌های انقلاب در نشستی با عنوان «روایت تلخ بنزین» ادعا کرده بود ضمن آماده شدن طرح‌های جایگزین برای طرح بنزینی دولت، نیرو‌های انقلاب در صورت ورود به مجلس یازدهم، «طرح بنزینی فعلی را لغو و طرح جدیدی را که مطابق عدالت و به نفع مردم باشد، جایگزین خواهند …
عزمی برای افزایش یارانه چهار دهک فقیر جامعه نیست/ ضرورت اصلاح قانون مالیات
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مالیات / پردرآمدترین / درآمد مالیاتی / محمدمهدی عامری
عزمی برای افزایش یارانه چهار دهک فقیر جامعه نیست/ ضرورت اصلاح قانون مالیات
سمنان- عامری، کارشناس و مدرس دانشگاه درباره راهکارهای برون‌رفت کشور از شرایط کنونی اقتصاد گفت: دولت امروز راهکارهای مختلفی را پیش رو دارد اما ابتدا لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم تدوین شود.
افزایش یارانه بذر گندم/ بودجه خودکفایی گندم را حذف نکرده‌ایم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
افزایش یارانه بذر گندم/ بودجه خودکفایی گندم را حذف نکرده‌ایم
سخنگوی دولت گفت: ردیف خودکفایی بودجه گندم با افزایش مبالغ آن در قالب بودجه تامین نهاده‌ها، توسعه مکانیزاسیون و توسعه خوداتکایی ادامه داشته و عملا حذف نشده است.
یارانه نقدی افزایش می‌یابد؟ | واکنش سازمان هدفمندی یارانه‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
یارانه نقدی افزایش می‌یابد؟ | واکنش سازمان هدفمندی یارانه‌ها
سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها به مطالبه مخاطبان برای افزایش یارانه نقدی خانوار پاسخ داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / افزایش یارانه نقدی / سازمان هدفمندی یارانه ها / یارانه ها
پاسخ سازمان هدفمندی یارانه به مطالبه افزایش یارانه نقدی خانوارها
به گزارش فارس، شماری از مردم خواستار پاسخ شفاف مسئولان نسبت به اینکه «چرا مبلغ یارانه با توجه به تورم افزایش نمی‌یابد؟»شدند.
بحث بازگشت کالابرگ و کوپن در طرح تامین کالاهای اساسی به هیچ عنوان مطرح نیست/ به دنبال راهکاری برای افزایش یارانه اقشار آسیب‌پذیر هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سهام عدالت / بازگشت کوپن / بازگشت کالا برگ
بحث بازگشت کالابرگ و کوپن در طرح تامین کالاهای اساسی به هیچ عنوان مطرح نیست/ به دنبال راهکاری برای افزایش یارانه اقشار آسیب‌پذیر هستیم
ایلنا: یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به هیچ عنوان بحث بازگشت کوپن و کالابرگ‌ها مطرح نیست و مباحث حول تامین کالاهایی اساسی در کمیسیون…
راه‌اندازی سامانه شفافیت سازمان بهزیستی/ جزئیات افزایش یارانه افراد تحت پوشش
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / سازمان بهزیستی
راه‌اندازی سامانه شفافیت سازمان بهزیستی/ جزئیات افزایش یارانه افراد تحت پوشش
رئیس سازمان بهزیستی با ارائه جزئیات افزایش یارانه افراد تحت پوشش این سازمان گفت: با راه‌اندازی "سامانه شفافیت" تمام اموال و املاک سازمان بهزیستی در دسترس عموم است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / مددجویان بهزیستی / یارانه بهزیستی
جزئیات افزایش یارانه سازمان بهزیستی برای افراد تحت پوشش
به گزارش مهر، وحید قبادی دانا معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی یکشنبه ۲۲ تیرماه در برنامه صبحگاهی در انتهای الوند با اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی گفت: بر طبق قانون بهزیستی، وظیفه ما خدمت‌رسانی به گروه‌هایی نظیر زنان، کودکان، افراد دارای معلولیت و سالمندان است. در کنار این‌ها افرادی که آسیب‌دیده اجتماعی نیز هستند قرار می‌گیرند.
جانباختن 133 مددجو در مراکز بهزیستی به دلیل ویروس کرونا / افزایش یارانه نگهداری معلولان در مراکز
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سازمان بهزیستی
جانباختن 133 مددجو در مراکز بهزیستی به دلیل ویروس کرونا / افزایش یارانه نگهداری معلولان در مراکز
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جانباختن 133 مددجو در مراکز بهزیستی به دلیل ویروس کرونا گفت: از طریق تفاهمنامه با بسیج سازندگی برای احداث 5 هزار واحد مسکونی مدجویان اقدام شده که هم اکنون فرآیند ساخت 2000 هزار آغاز شده است.
نقشه
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / مجلس یازدهم / اقتصاد ایران / ارز / تورم / بحران اقتصادی
نقشه "مجلس" برای حل مشکلات اقتصادی چیست؟
اظهارات نمایندگان نشان می‌دهد با آن که مجلس از داشتن برنامه برای بهبود اوضاع سخن می‌گوید، اما برنامه‌ای در کار نیست و بیشتر راه‌های مقطعی و اورژانسی مدنظر مجلس است که آن هم عواقب خودش را دارد. در شرایطی که دولت با کسری بودجه مواجه است و درآمد‌های نفتی نیز کاهش یافته است صحبت از افزایش یارانه‌ها و افزایش تعهدات مالی دولت راه‌حل مناسبی به نظر نمی‌رسد. همچنین رویه مجلس بیشتر وجهی سلبی دارد و به انتقاد از دولت می‌پردازد و در همین راستا بر کارکرد نظارتی مجلس تأکید می‌شود. هر چند نمی‌توان منکر اعمال نظارت از سوی مجلس شد، اما با توجه به محتوای جلساتی که تاکنون مجلس با وزرا داشته و به ویژه جلسه با وزیر امور خارجه این رویه نمی‌تواند راهگشای وضع موجود باشد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / افزایش یارانه نقدی / پیش بینی اقتصاد ایران / حسینعلی حاجی دلیگانی
امکان افزایش یارانه ها / حاجی دلیگانی:دولت وظیفه خود را نسبت به اقشار کم درآمد انجام نداد
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مشکلات اقتصادی کشور در دولت یازدهم و دوازدهم به گونه ای بود که به اقشار کم درآمد بسیار فشار آورد اما با توجه به رویه مجلس دهم در همراهی دولت و عدم توجه به معیشت مردم برخی از مردم در مورد کارآیی مجلس و نقش آن در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دچار تردید شدند و از سوی دیگر درخواست ولی امر مسلمین در توجه به اقتصاد و تحقق عدالت اجتماعی وظیفه سنگینی بر دوش مجلس یازدهم انداخته است در همین راستا با حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت و گو کردیم؛
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
کاهش قیمت شکر
سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان اعلام کرد؛ با توجه به افزایش یارانه شکر از سوی دولت و در نتیجه کاهش قیمت آن از هر کیلو 3150ریال به 3000ریال واحدهای تولیدی باید قیمت کالاهای خود را کاهش دهند. این سازمان از واحدهای تولیدی و صنوف مصرف‌کننده شکر نظیر؛ نوشابه، بیسکوئیت، شیرینی، بستنی و... که بیش از این بهای محصولات خود را افزایش داده‌اند، خواست تا نسبت به کاهش قیمت‌ها اقدام و یک نسخه از فهرست قیمت‌های قبل و بعد از کاهش را به این سازمان ارسال کنند.  
یارانه خرید تجهیزات آزمایشگاهی از ایران ساخت افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / نمایشگاه ایران ساخت / شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی
یارانه خرید تجهیزات آزمایشگاهی از ایران ساخت افزایش یافت
تهران- ایرنا- مدیرشبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از افزایش یارانه خرید از نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت امسال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
افزایش یارانه اختصاصی به کالا برگ‌‌های کارگری
با حمایت دولت یارانه کالابرگ کارگری نزدیک به دوبرابرشده است. مدیرکل سهام وزارت کار و امور اجتماعی در همایش آشنایی کارگران با واگذاری سهام کارخانه‌های بزرگ و مشارکت آنان در توسعه اقتصادی در ارومیه با بیان این مطلب افزود: تلاش بر این است که کالاهای یارانه‌ای کارگران در اسرع وقت تامین شود که در این صورت توزیع بن کالا به روز خواهد شد. حمیدی گفت: هم‌اکنون با حمایت مالی دولت یارانه کالابرگ کارگری از 80میلیارد ریال به 150میلیارد ریال رسیده است.  
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / افزایش یارانه نقدی / پرداخت یارانه نقدی
یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی امشب واریز می‌شود
به گزارش ایسنا، یارانه نقدی فروردین یکصدودهمین مرحله از پرداخت‌های نقدی است که از سال ۱۳۸۹ تاکنون هر ماه توزیع می‌شود که مبلغ آن طی این سال‌ها تغییری نکرده و همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / اقتصاد آمریکا در دوره ترامپ / ترامپ و نانسی پلوسی
بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا و پرداخت یارانه نقدی
به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا آماده می‌شود تا روز جمعه بزرگترین بسته نجات مالی در تاریخ آمریکا را به رأی بگذارد، رئیس این مجلس، نانسی پلوسی، خواهان افزایش یارانه نقدی در این بسته شد.
تصویب اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان/ تعیین نحوه افزایش حقوق‌های زیر ۲ میلیون و ۸۰۰/ عدم افزایش یارانه‌ها در سال جدید
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
تصویب اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان/ تعیین نحوه افزایش حقوق‌های زیر ۲ میلیون و ۸۰۰/ عدم افزایش یارانه‌ها در سال جدید
یک عضو کیمسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از تصویب ۶ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
خانه نشینی زیر سایه ترس
کیمیا نجفیسایه سنگین تورم بیش از هر زمان دیگری بر سر کارگران سنگینی می کند. این در حالی است که بخش زیادی از نیروی کار، کارگران روزمزدی هستند که این روزها با دردسر کرونا دست و پنجه نرم کرده و در تعطیلی به سر می برند. حالا خانه نشینی از یک طرف و هزینه های سرسام آور از طرفی دیگر دغدغه این قشر شده و وضع نامناسب اقتصادی ترس از کرونا را برای آنها دوچندان کرده است.به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و بسیاری از افراد خود را برای گذارندن تعطیلات نوروزی آماده می کنند، اما این شرایط برای تمام افراد خوشایند نیست. تعطیلی برای کارگران روزمزد آنقدرها هم دلنشین نبوده و آنها را به وجد نمی آورد. بیکاری کارگان روزمزد به دلیل شیوع یک ویروس گذراندن زندگی را بیش از هر زمان دیگری برای آنها دشوار کرده است. در این شرایط …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
ساعی: افزایش یارانه کودکان بی سرپرست و معلول نتیجه تلاش های هماهنگ بهزیستی و کمیسیون اجتماعی مجلس
رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس افزایش یارانه کودکان بدسرپرست، بی سرپرست و معلول را نتیجه تلاش های هماهنگ این کمیته، فراکسیون معلولان و سازمان بهزیستی دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
افزایش یارانه کودکان بی‌سرپرست از ۴۵۰ به ۶۵۰ هزار تومان
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مبلغ یارانه فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز شبه‌خانواده از ماه جاری (بهمن) از ماهانه ۴۵۰ هزار تومان به ازای هر فرزند به ۶۵۰ هزار تومان افزایش یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / کودکان بد سرپرست / کودکان بی سرپرست / مراکز شبه خانواده بهزیستی
پرداخت یارانه۶۵۰ هزارتومانی به خانواده جایگزین کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه کودکان مراکز شبه خانواده از ۴٢٠ هزار تومان به ۶۵٠ هزار تومان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
افزایش یارانه "مراکز شبه‌خانواده" از بهمن‌
رئیس سازمان بهزییتسی از افزایش یارانه مراکز شبه خانواده تحت نظارت بهزیستی از بهمن ماه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / سازمان بهزیستی
یارانه کودکان و معلولان در مراکز شبه خانواده افزایش یافت
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه کودکان مراکز شبه خانواده از ۴٢٠ هزار تومان به ۶۵٠ هزار تومان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / بسته معیشتی / یارانه نقدی
پرداخت یارانه نقدی، رفع فقر یا ایجاد تورم؟
یک استاد دانشگاه بیان اینکه افزایش یارانه نقدی ضد منافع مردم است و به ضرر طبقات پایین منتهی می‌شود، گفت: به همین دلیل به نظرم به جای افزایش یارانه در قالب سبد معیشتی باید بخش قابل توجهی از کسانی که یارانه بگیر هستند را حذف می‌کردند و منابعش را به صورت یارانه دستمزد به کارفرماها می‌پرداختند تا بدین ترتیب باعث اشتغالزایی شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
حق پرستاری معلولان افزایش یافت
قزوین - ایرنا - مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور از افزایش مبلغ حق پرستاری معلولان خبر داد و گفت: در ماه‌های اخیر هزینه نگهداری هر معلول ۱۸۰ هزار تومان بود کە با افزایش یارانه مراکز توانبخشی به ۲۵۰‌ هزار تومان رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
«افزایش یارانه نقدی»، نمایش انتخاباتی و مشکل‌ساز نمایندگان مجلس است!
بهارستان نشینان به دنبال اجرای طرحی هستند که ممکن است حاشیه‌هایی به دنبال داشته باشد، چراکه قرار است مبلغ دریافتی ۵۳ میلیون تن از هموطنانمان را که هم یارانه نقدی دریافت می‌کنند و هم یارانه حمایت معیشت می‌گیرند، کاهش داده و به ازایش یارانه نقدی حدود ۱۸ میلیون نفری را افزایش دهد که از دهک‌های بالای جامعه محسوب می‌شوند!
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / افزایش یارانه / کاهش یارانه / یارانه
پرداخت یارانه‌ها کم می‌شود؟
پس از ۹ سال از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، رقم یارانه‌های نقدی تغییر کرد؛ عددی که گفته می‌شود در نهایت به نفع اقشار پردرآمد جامعه تمام خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
ببینید | چرا دولت با پیشنهاد افزایش یارانه در سال جدید مخالف است؟
واعظی، رئیس دفتر رئیس‌ جمهوری از جزئیات افزایش یارانه در سال جدید خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سود بانکی / وحید شقاقی شهری / سپرده‌های نجومی بانکی / سپرده‌گذاران دانه درشت بانکی / نظام ناعادلانه سپرده‌های بانکی
سرریز مالیات از جیبِ کارگران به کیسه‌ نجومی‌بگیران/ مالیات ۹ درصدی سپرده‌های کلان معادل حمایت معیشتی از ۶۰ میلیون ایرانی است
ایلنا: دولت مدام از خاصیت تورم‌زایی افزایش یارانه‌های نقدی سخن می‌گوید درحالیکه نقدینگی حاصل از سود سپرده‌های بانکی چندین…
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / افزایش یارانه نقدی / پرداخت یارانه / حسین میرزایی / کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ / یارانه سال ۹۹ / یارانه معیشتی
یارانه ۷۲ هزار تومانی به ضرر مردم است/ مصوبه کمیسیون تلفیق به کام کسانی است که وضع مالی بهتری دارند
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی ضمن انتقاد بر مصوبه ادغام «یارانه نقدی» و «یارانه معیشتی» مطرح شده از سوی کمیسیون تلفیق مجلس، آن را به ضرر یارانه‌بگیران اعلام کرد و گفت: تصمیم مجلس این طور است که اگر تاکنون خانوار یک نفره جمعاً ۱۰۵ هزار تومان یارانه نقدی و معیشتی دریافت می‌کرده، حال با این مصوبه ادغام ۷۲ هزار تومان دریافت می‌کند.
۱۳۹۸-۱۱-۱۲
چرخش 6 هزار میلیاردی یارانه به نفع ثروتمندان
در روزهای اخیر خبری با عنوان «افزایش یارانه نقدی در سال ۱۳۹۹ به رقم ۷۲ هزار تومان در ماه به ازای هر نفر» منتشر شد که خیلی زود مسئولان سازمان برنامه‌و‌بودجه صحت آن را رد کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
مهم ترین اخبار امروز/ از درخواست نمایندگان مجلس بر تناسب افزایش حقوق با تورم و بی خبری وزیر کار از افزایش یارانه ها تا اعلام وصول طرح خروج ایران از NPT و طرح ممنوعیت تولید سلاح هسته ای در مجلس ایران
شفقنا- خبرهای امروز از درخواست نمایندگان مجلس بر تناسب افزایش حقوق با تورم و بی خبری وزیر کار از افزایش یارانه ها تا اعلام وصول طرح خروج ایران از NPT و طرح ممنوعیت تولید سلاح هسته ای در مجلس...
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / افزایش یارانه نقدی / پرداخت یارانه نقدی / محمد شریعتمداری / وزیر کار / یارانه ۷۲ هزار تومانی
وزیر کار: پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی در برنامه‌های دولت نیست
محمد شریعتمداری با بیان اینکه پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی در برنامه‌های دولت نبوده، گفت که این موضوع را از زبان خبرنگاران می‌شنود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مهم ترین اخبار امروز/ از مرگ بیش از دوهزار پرنده در تالاب میانکاله و درگیری صدا و سیما و ریاست جمهوری ایران تا هشدار روحانی درمورد انتخابات تشریفاتی و افزایش یارانه به ۷۲ هزار تومان برای خط فقر ۴.۵ میلیون …
شفقنا- خبرهای امروز از مرگ بیش از دوهزار پرنده در تالاب میانکاله و درگیری صدا و سیما و ریاست جمهوری ایران تا هشدار روحانی درمورد انتخابات تشریفاتی و افزایش یارانه به 72 هزار تومان برای خط فقر 4.5 میلیون...
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / یارانه نقدی سال 99 / افزایش یارانه نقدی / کاهش یارانه نقدی / یارانه حمایت معیشتی / یارانه بنزین
یارانه نقدی سال ۹۹ چه تغییری می‌کند؟
در حال حاضر یک خانواده پنج نفره بابت هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی می‌گیرد. این پول روی هم می‌شود ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان. دولت از ابتدای آذر مبلغ دیگری به‌عنوان یارانه معیشتی می‌پردازند که رقم آن برای همین خانواده پنج‌نفره ۲۰۵ هزار تومان است. یعنی کل خانواده روی هم ماهی ۴۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه می‌گرفتند. با فرض درست بودن خبر تجمیع یارانه‌ها و پرداخت ماهیانه ۷۲ هزار تومان به هر نفر، مبلغ دریافتی یک خانواده پنج‌نفره پس از تصمیم امروز کمیسیون تلفیق کاهش پیدا می‌کند و از ۴۳۲هزار و ۵۰۰ تومان به ۳۶۰ هزار تومان می‌رسد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / یارانه / بسته معیشتی / مجلس شورای اسلامی / بودجه ۹۹
پیشنهاد افزایش یارانه خانوارها در بودجه ۹۹
یک نماینده مجلس با اشاره به پیشنهادات درباره طرح کمک معیشتی در بودجه 99 گفت: اگر توان شناسایی افراد مشمول این طرح را نداریم عدد مذکور را بر روی عدد یارانه‌ها اضافه کرده و ۴۵ هزار تومان را افزایش دهیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
چرخه معیوب یارانه نقدی
کیمیا نجفیحدود 9 سال از زمان اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها می‌گذرد و بر خلاف اهداف پیش‌بینی شده، به دلیل اجرای اشتباه، این قانون نتوانست در بهبود فاصله طبقاتی، رقابتی شدن اقتصاد، بهبود بخش تولید و صنعت موثر باشد و کاری را از پیش ببرد. هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگ‌ترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شد و این در حالی بود که از همان ابتدا پرداخت یارانه نقدی با مخالفت‌هایی از سوی تحلیلگران و کارشناسان مواجه بود. اما با بی‌توجهی به تمام انتقاداتی که از آن صورت می‌گرفت این برنامه اجرا شد. از مهم‌ترین این انتقادات می‌توان به مبحث تورم اشاره کرد که بسیاری از کارشناسان نسبت به آن هشدار داده بودند.پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای ایرانی از سال 89 تاکنون انجام شده است. آن‏طور که گفته می‌شود …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
سقوط دلار امسال اتفاق خواهد افتاد/ پیشنهاد افزایش یارانه هر ایرانی به ۷۵ هزار تومان/ نماینده مجلس: مالیات خروج از کشور چیز جدیدی نیست/ لیست کالا‌هایی که صادراتشان از سیستان و بلوچستان ممنوع شد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس سبزپوش در آخرین روز هفته، سقوط بورس وال استریت با رسیدن ویروس «شبه‌سارس» به سواحل آمریکا، در بازار جهانی نفت چه می‌گذرد؟، قیمت نفت سال ۲۰۲۰ بالا نمی‌رود، قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی، نبض بازار طلا و سکه تهران، طلا در بازار جهانی ارزان شد، سازمان امور مالیاتی ایران: برداشت ناصواب و کذب است و تمرکز تویوتا بر قاره سبز را در بر دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
احتمال افزایش یارانه نقدی به ۷۵ هزار تومان/از مزد تا معیشت ۷۰ درصد فاصله است/مویه بر خرابه‌های سیل/پیگیری‌های کارگران معلول برای بازنشستگی پیش از موعد بدون پاسخ می‌ماند/اعتراض کارگران پیمانکاری چادرملو …
امروز اخبار و مطالبی درباره یارانه و سبد معیشتی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
افزایش 20 درصدی یارانه نگهداری افراد مجهول الهویه در مراکز شبانه‌روزی
مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه نگهداری افراد مجهول‌الهویه در مراکز شبانه روزی در 6 ماه دوم سال جاری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / هفته پژوهش / تجاری سازی / بهنام طالبی
احتمال افزایش یارانه قراردادهای فناوری/ شروط تجاری‌سازی محصولات
معاون اداره کل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم از احتمال افزایش یارانه قراردادهای فروش و سرمایه‌گذاری در هفته پژوهش خبر داد و شروط تجاری سازی محصولات فناورانه را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
بهمن آرمان، کارشناس مسائل اقتصادی: باتوجه به سهمیه بندی بنزین، در کوتاه مدت شاهد فشار تورمی خواهیم بود / طرح دولت برای ارائه یارانه در دوره احمدی نژاد هم اجرا شد؛ این کار نتیجه ندارد؛ سخنان نوبخت غیرعلمی …
محافل بین‌المللی اقتصادی و کارشناسان مربوطه، اظهارات امروز نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه را چیز جز مطالب غیرعلمی محسوب نمی‌کنند و نشانه‌های آن نیز همین امروز در رسانه‌های انگلیسی‌زبان و شبکه‌های اقتصادی بین‌المللی کاملا مشهود بود. لذا طرح دولت مبنی بر افزایش یارانه 18 میلیون خانوار، بایستی متوقف و صرفا به امر افزایش تولید و اشتغال پایدار بیانجامد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / افزایش یارانه نقدی خانوارها / سهمیه بندی بنزین / یارانه نقدی / قیمت بنزین
جزئیات افزایش یارانه نقدی خانوارها؛ یارانه نقدی خانوار‌ها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد
یارانه نقدی خانوارها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد. بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه برای خانوارهای 1 نفره 55 هزار تومان، برای خانوارهای 2 نفره 103 هزار تومان، خانوارهای 3 نفره 138 هزار تومان،‌ خانوارهای 4 نفره 172 هزار تومان و خانوارهای 5 نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / خطبه های نماز جمعه / تبریز / یارانه / سید محمدعلی آل هاشم
تکلیف افزایش یارانه‌ها مشخص شود/ ضرورت جلوگیری از ریخت‌وپاش‌ها
تبریز- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: دولت تکلیف افزایش یارانه‌ها را مشخص کند تا حداقل بخشی از مشکلات مردم حل شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
آغاز سهمیه‌بندی بنزین همراه با افزایش یارانه‌ها/ دولت نرخ جدید بنزین را اعلام کرد
همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش 55 تا 205 هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
گمانه زنی ها درباره افزایش یارانه و قیمت بنزین
طی روزهای گذشته دو شایعه بزرگ اقتصادی درباره یارانه نقدی و قیمت بنزین در ایران شنیده می شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
گام جدید دولت در آستانه انتخابات؛ افزایش یارانه تا ۱۶۰ هزار تومان؟
شنیده‌ها حاکی از این است که دولت درصدد است یارانه ۶ دهک پایین جامعه را از ۴۵ هزار تومان به ۱۶۰ هزار تومان افزایش دهد‌.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
فارس من| مردم در انتظار حل مشکلات معیشتی با حذف دلار 4200 تومانی
پس از گذشت حدود 3 ماه از تشکیل کمپین «افزایش یارانه نقدی از محل حذف ارز 4200 تومانی» در فارس من، میزان حمایت‌های مردمی از این کمپین از 5700 نفر فراتر رفته ‌است و مردم با ثبت نظرات متعدد در صفحه اختصاصی این کمپین، خواستار حل مشکلات معیشتی خود شده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •