دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
اقتصاد انگلستان
۲ روز قبل
سقوط ۲.۶ درصدی اقتصاد انگلیس در ماه نوامبر
اقتصاد انگلستان با وضع محدودیت‌های جدید قرنطینه‌ای برای مقابله با موج جدید کرونای جهش یافته در ماه نوامبر برای اولین بار از ماه آوریل سقوط کرد و ۲.۶ درصد کوچک شد.
رشد ارزش پوند انگلیس پس از توافق تجاری تاریخی انگلیس و اروپا
۱۳۹۹/۱۰/۰۵ / پوند انگلیس / اقتصاد انگلستان / پسابرگزیت
رشد ارزش پوند انگلیس پس از توافق تجاری تاریخی انگلیس و اروپا
پوند انگلیس پس از توافق تجاری تاریخی پسابرگزیت اتحادیه اروپا و انگلیس رشد کرد و به بالاترین سطح ۲.۵ ساله خود نزدیک شد.
وام‌گیری انگلیسی‌ها رکورد زد / بدهی به ۲.۱ تریلیون پوند رسید
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / انگلستان / ویروس کرونا / اقتصاد انگلستان
وام‌گیری انگلیسی‌ها رکورد زد / بدهی به ۲.۱ تریلیون پوند رسید
بدهی ملی انگلیس در سال مالی جاری، تحت تاثیر پاندمی کرونا افزایش یافته و با این روند به بالاترین سطح خود از اوایل دهه ۱۹۶۰ خواهد رسید.
انگلستان منزوی شد / ۱۵۰۰ کامیون گرفتار در مرزها
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / انگلستان / اقتصاد انگلستان / ویروس کرونا
انگلستان منزوی شد / ۱۵۰۰ کامیون گرفتار در مرزها
انگلستان تحت تاثیر وحشت ایجاد شده از گونه جدید ویروس کرونا منزوی شده ضمن اینکه بیش از ۱۵۰۰ کامیون پس از این که فرانسه مرز خود را با انگلستان بست، در مرزها گرفتار شده‌اند.
سقوط شدید ارزش پوند انگلیس با کشف گونه جدیدی از کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / پوند انگلیس / اقتصاد انگلستان / ویروس کرونا
سقوط شدید ارزش پوند انگلیس با کشف گونه جدیدی از کرونا
پوند انگلیس در معاملات روز دوشنبه تحت سایه سنگین کشف گونه جدیدی از ویروس کرونا و همچنین نامشخص بودن آینده مذاکرات برگزیت، به شدت سقوط کرد. 
انگلیس و آمریکا قرارداد گمرکی بعد از برگزیت را امضا کردند
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / اقتصاد آمریکا / اقتصاد انگلستان / توافق تجاری
انگلیس و آمریکا قرارداد گمرکی بعد از برگزیت را امضا کردند
انگلستان و آمریکا چهارشنبه شب قراردادی گمرکی امضا کردند که پس از پایان دوره گذار برگزیت در انتهای سال جاری فعال خواهد شد. 
جمعیت بیکاران انگلستان به بالاترین سطح تاریخ رسید
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / نرخ بیکاری / اقتصاد انگلستان / انگلیس / ویروس کرونا
جمعیت بیکاران انگلستان به بالاترین سطح تاریخ رسید
نرخ بیکاری انگلیس در ۳ ماهه منتهی به اکتبر مجدداً رشد کرد و تعداد نیروهای مازاد به بالاترین سطح تاریخ رسید.
هشدار دولت انگلستان به سوپرمارکت‌ها: مواد غذایی ذخیره کنید!
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / برگزیت / اقتصاد انگلستان / پسابرگزیت / مواد غذایی
هشدار دولت انگلستان به سوپرمارکت‌ها: مواد غذایی ذخیره کنید!
وزیران انگلستان با پیچیده‌تر شدن مذاکرات تجاری برگزیت، به خرده‌فروشان هشدار دادند برای مقابله با وحشت از برگزیت بدون توافق تجاری و کمبود احتمالی مواد غذایی، ذخیره این کالاها را آغاز کنند.
هشدار بانک مرکزی انگلیس در مورد اختلال در سیستم مالی پس از برگزیت
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / اقتصاد انگلستان / بانک مرکزی انگلیس / برگزیت
هشدار بانک مرکزی انگلیس در مورد اختلال در سیستم مالی پس از برگزیت
بانک مرکزی انگلیس هشدار داد سیستم بانکی انگلستان در برابر طیف گسترده‌ای از خروجی‌های برگزیت مقاومت دارد اما پایان دوره گذار در ۳۱ دسامبر اختلالاتی برای این سیستم به همراه خواهد داشت.
پوند انگلیس با افزایش امید به توافق برگزیت رشد کرد
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / پوند انگلیس / اقتصاد انگلستان / برگزیت / قیمت دلار
پوند انگلیس با افزایش امید به توافق برگزیت رشد کرد
نرخ برابری پوند انگلیس با دلار آمریکا و یورو در معاملات امروز رشد کرد؛چرا که با تمدید مهلت مذاکرات بین اتحادیه اروپا و انگلستان امیدها برای رسیدن به توافق تجاری پس از برگزیت، زنده شد. 
بدترین سقوط اقتصادی انگلستان در ۳۰۰ سال اخیر رقم می‌خورد
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / اقتصاد انگلستان / انگلیس / رکود اقتصادی / ویروس کرونا
بدترین سقوط اقتصادی انگلستان در ۳۰۰ سال اخیر رقم می‌خورد
انگلستان اعلام کرد که پاندمی کرونا باعث خواهد شد امسال بزرگترین سقوط تولید اقتصادی این کشور در ۳۰۰ سال گذشته به وقوع بپیوندند.
با محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید اقتصاد انگلستان دوباره آب رفت
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / ویروس کرونا / اقتصاد انگلستان / رشد اقتصادی انگلیس
با محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید اقتصاد انگلستان دوباره آب رفت
فعالیت‌های تجاری انگلیس در ماه نوامبر تحت تأثیر تعطیلی صنایع خدماتی به علت وضع محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید مبارزه با کرونا، آب رفت.
دولت انگلستان تصمیم دارد از فروش آرم به انویدیا جلوگیری کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
دولت انگلستان تصمیم دارد از فروش آرم به انویدیا جلوگیری کند
آرم به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین شرکت‌های در دنیای تراشه‌ها شناخته می‌شود و در اقتصاد انگلستان نقش مهمی ایفا می‌کند، از این‌رو به نظر می‌رسد دولت بریتانیا در پی ممانعت از فروش این شرکت به انویدیا است.
نرخ بیکاری انگلستان رکورد ۳ ساله زد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / انگلستان / بیکاری / نرخ بیکاری / اقتصاد انگلستان
نرخ بیکاری انگلستان رکورد ۳ ساله زد
در سه ماهه منتهی به آگوست نرخ بیکاری انگلستان بیش از آن‌چه انتظار می‌رفت شد و به ۴.۵ درصد رسید و از نرخ ۴.۱ درصدی بیکاری در ۳ ماهه منتهی به جولای فراتر رفت.
زیان سالانه ۱۷۴ میلیارد دلاری انگلیس از برگزیت و پاندمی کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / انگلستان / برگزیت / ویروس کرونا
زیان سالانه ۱۷۴ میلیارد دلاری انگلیس از برگزیت و پاندمی کرونا
تحقیقات جدید بیکر اند مکنزی نشان می‌دهد ترکیب پاندمی کرونا و ناتوانی در به دست آوردن توافق تجاری با اروپا پس از برگزیت، در دهه آینده سالانه ۱۳۴ میلیارد پوند به اقتصاد انگلستان آسیب می‌زند.
وزیر بهداشت:
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / آمار کرونا در ایران / سعید نمکی وزیر بهداشت / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: "بحران کرونا" اقتصاد انگلیس را ۲۵ درصد و ایران را فقط ۳.۵ درصد کوچک کرد!
وزیر بهداشت با بیان اینکه من شرمسار کادر بهداشت هستم که ماه‌هاست مطالباتشان معوق مانده است و باز هم کریمانه و عاشقانه خدمت می‌کنند، نوشت: در جریان بحران کرونا، اقتصاد انگلستان ۲۵ درصد و اقتصاد کشور عزیزمان ۳.۵ درصد کوچک شده بود! احساس غرور کردم.
بدترین سقوط اقتصادی اروپا نصیب انگلستان شد/ تولید ناخالص داخلی ۲۰ درصد آب رفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ویروس کرونا / رشد اقتصادی انگلیس / انگلیس
بدترین سقوط اقتصادی اروپا نصیب انگلستان شد/ تولید ناخالص داخلی ۲۰ درصد آب رفت
تحت تأثیر قرنطینه‌های مقابله با کرونا، اقتصاد انگلستان بیش از هر کشور اروپایی دیگری در ۳ ماهه دوم امسال سقوط کرد و به لحاظ تکنیکی وارد رکود شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
اولین بانک در خیابان سپه
  محمدصادق جنان‌صفت؛ تحلیلگر اقتصادی  بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهد اندازه اقتصاد ایران در دوران حکومت صفویه با اندازه اقتصاد انگلستان و فرانسه و حتی عثمانی فاصله زیادی نداشت. از سوی دیگر ایران در مسیر تجارت جهانی بود و حتی در دوران افول ایران پس از انقراض صفویه و هرج و مرج تا روی کار آمدن قاجار نیز تجارت در مسیر ایران و میان خود ایرانیان رواج داشت. با این همه اما به دلایل گوناگون و به ‌ویژه رشد شگفت‌انگیز تولید و تجارت در اروپا، آنها بودند که به فکر تاسیس نهادی به اسم بانک افتادند. تاسیس بانک …
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
بحران شدید در انتظار اقتصاد انگلستان
در میان اقتصادهای اصلی جهان، انگلیس شدیدترین بحران اقتصادی سال‌جاری را تجربه خواهد کرد. موسسه اعتبارسنجی «مودیز» یکی از سه موسسه معتبر اعتبارسنجی جهان، با ارائه این پیش‌بینی مدعی شده است پس از بحران کرونا هم فرآیند برگزیت بر اقتصاد این کشور سایه خواهد انداخت. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مودیز همچنین در گزارش خود به این موضوع اشاره می‌کند که بدهی دولت این کشور به‌عنوان سهمی از درآمد ملی افزایشی 24 درصدی در سال‌جاری خواهد داشت. این برآوردها دو روز پس از آن است که ریشی سوناک، صدراعظم سلطنتی قول داد 30 میلیارد دلار به اقتصاد کرونازده انگلیس تزریق کند. در گزارش روز جمعه تحلیلگران مودیز با اعلام اینکه انگلیس شدیدترین رکود اقتصادی را در میان کشورهای «گروه 20» تجربه خواهد کرد، …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / انگلیس / کرونا در جهان / رشد اقتصادی
حال اقتصاد انگلستان خوب نیست
اقتصاد انگلیس در ماه مارس به طرز کم سابقه ای کوچک شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
بین‌الملل
 عمیق‌ترین رکود تاریخ اقتصاد انگلستان با آسیب دیدن کسب و کارها از تعطیلی‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، اقتصاد انگلیس در حال سقوط به عمیق‌ترین رکود در تاریخ خود است. تحقیقات موسسه ‌ای‌اچ‌اس مارکت نشان می‌دهد بخش خدمات انگلیس ماه گذشته با بیشترین سرعت راکد شده است. حدود 79 درصد از بخش‌های خدماتی مانند کافه‌ها و آرایشگاه‌ها، گزارش داده‌اند فعالیت اقتصادی آنها در بحبوحه تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا کاهش یافته است. ای‌اچ‌اس مارکت اعلام کرد تولید ناخالص داخلی انگلیس احتمالا 7 درصد به صورت فصلی کاهش خواهد داشت و هشدار داد این کاهش می‌تواند شدیدتر هم باشد. تیم مور از اقتصاددان‌های موسسه‌ ای‌اچ‌اس …
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
طلاق۲۰۰ میلیارد پوندی
بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان قصد دارد «ظرفیت این کشور را آزاد کند» اما نخستین کاری که او باید انجام دهد سامان بخشیدن به وضعیت اقتصاد انگلستان است. تحقیقات انجام شده از سوی موسسه بلومبرگ اکانامیکس نشان می‌دهد هزینه اقتصادی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا به ۱۳۰ میلیارد پوند معادل 1۷۰ میلیارد دلار رسیده و تا پایان سال‌جاری میلادی ۷۰ میلیارد پوند دیگر به این رقم اضافه خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
انتخابات پارلمانی بریتانیا
امروز انتخابات عمومی در انگلستان برای تعیین نمایندگان مجلس عوام این کشور برگزار می‌شود و کارشناسان معتقدند این انتخابات مهم‌ترین انتخابات در چند دهه اخیر در این کشور است؛ زیرا نتیجه آن سرنوشت انگلستان را تعیین خواهد کرد. مهم‌ترین اثر این انتخابات بر برنامه جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا گذاشته خواهد شد. ژوئن سال 2016 مردم در همه‌پرسی جدایی یا ماندن در اتحادیه اروپا شرکت کردند و به جدایی رای دادند. در آن زمان آنها از تبعات و دشواری‌های جدایی آگاه نبودند و در سه سال و نیم اخیر سایه برگزیت بر ساختار سیاسی و اقتصاد انگلستان سنگینی کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
برنامه اقتصادی احزاب
اقتصاددان‌های برجسته در موسسات تحلیلگر و بانک‌های سرمایه‌گذاری، این بار عادت دیرینه خود را کنار گذاشته و درباره عملکرد اقتصاد انگلستان در ۵ سال آینده تحت تاثیر نتیجه انتخابات امروز، دیدگاه‌های مختلفی مطرح کرده‌اند. تحلیلگران موسسه کپیتال اکانامیکس معتقدند پیروزی محافظه‌کارها بهترین نتیجه این انتخابات برای اقتصاد انگلستان خواهد بود در حالی که کارشناسان سیتی‌گروپ معتقدند غلبه محافظه‌کارها به بروز رکود در اقتصاد انگلستان در سال ۲۰۲۱ و بهبود بسیار تدریجی وضعیت اقتصادی پس از آن منجر خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / انگلیس / بوریس جانسون / برگزیت / رشد اقتصادی انگلیس
اقتصاد انگلستان ۹۰ میلیارد دلار با توافق برگزیت جدید ضرر می‌کند
موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی انگلستان هشدار داد: ترک کردن اتحادیه اروپا تحت شرایط توافق نخست‌وزیر بوریس جانسون، حدود ۹۰ میلیارد دلار به اقتصاد انگلستان آسیب می‌زند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
آینده روابط پس از طلاق
وضعیت برنامه جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا به شکلی درآمده که تقریبا تمامی صاحب‌نظران معتقدند حتی اگر برنامه ارائه شده از سوی بوریس جانسون به پارلمان، در نهایت مورد تصویب این نهاد قرار گیرد آنچه بر مبنای این برنامه انجام خواهد شد، به هیچ‌وجه یک جدایی معنادار و مفید نیست و حداقل در یک دهه آینده اثرات این روند پرنقص بر اقتصاد انگلستان و اروپا مشاهده خواهد شد. افت و خیزهای سیاسی در سه سال و نیم اخیر یعنی از ژوئن سال ۲۰۱۶ که همه‌پرسی جدایی در انگلستان برگزار شد، نه تنها به نتیجه قابل‌قبول و اطمینان‌بخش منجر نشده، بلکه نقاط ضعف سیستم سیاسی انگلستان را آشکار کرده است و سناریوهای پیش‌روی این کشور همگی شامل بحث‌های طولانی مدت است که زمینه تداوم ابهام‌ها را فراهم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
کمک بیش از 3 میلیارد دلاری دانشجویان خارجی به اقتصاد انگلستان
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: حدود ۳۰ درصد از دانشجویان لندن از کشورهای خارجی آمده‌اند و این دانشجویان در سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ به میزان ۳ میلیارد پوند برابر با ۳/۹۵ میلیارد دلار به اقتصاد انگلستان کمک کرده اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •