یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
بانک توسعه اسلامی
۳ روز قبل
مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب مراغه احداث می شود
آذربایجان شرقی – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در دیدار با فرماندار مراغه گفت: برای احداث مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهری مراغه می توان از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده کرد.وی ادامه داد: با احداث این فاز از تصفیه خانه فاضلاب، علاوه بر حذف مشکلات بر اثر جاری شدن سیلاب حاصل از بارش های فصلی، زمینه برای بهره برداری مناسب از آب تصفیه شده و خروجی این واحد تصفیه فراهم خواهد شد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اضافه کرد: همچنین در راستای توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب روستایی، اعتبار مورد نیاز برای احداث در ۳ روستای این شهرستان از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حال پیگیری است.این مقام مسوول افزود: با بهره برداری از این طرح های آبرسانی روستایی ۲۰ هزار نفر از جمعیت روستایی …
2.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب شد/ تسهیلات 63 میلیون یورویی از بانک توسعه اسلامی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سرمایه‌گذاری خارجی / دلار / اقتصاد / صندوق بین‌المللی پول
2.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب شد/ تسهیلات 63 میلیون یورویی از بانک توسعه اسلامی
وزارت اقتصاد گزارش داد که در 4 ماهه نخست سال جاری 2.4 میلیارد دلار برای طرح های سرمایه گذاری خارجی مصوب شد.
هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای شبکه زهکشی سد گلورد صرف شده است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای شبکه زهکشی سد گلورد صرف شده است
نکا- مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای شبکه زهکشی سد گلورد در شرق استان هزینه شده است.
فائو و بانک توسعه اسلامی همکاری خود را تقویت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
فائو و بانک توسعه اسلامی همکاری خود را تقویت می‌کنند
سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد و بانک توسعه اسلامی با امضای یک قرارداد جدید، همکاری بلند مدت خود را تقویت می کنند.
نمکی:سازمان جهانی بهداشت به کشورهای کم درآمد برای مقابله با کرونا کمک کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نمکی:سازمان جهانی بهداشت به کشورهای کم درآمد برای مقابله با کرونا کمک کند
وزیر بهداشت:سازمان جهانی بهداشت، یونیسف، بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی باید به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​جهت غلبه بر تنش‌های اقتصادی حاصل از همه گیری کرونا کمک کنند.
پست برق فشار قوی ۲۳۰ به ۶۳ کیلو ولت لنجان آماده بهره برداری
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
پست برق فشار قوی ۲۳۰ به ۶۳ کیلو ولت لنجان آماده بهره برداری
پست برق فشار قوی ۲۳۰ به ۶۳ کیلو ولت لنجان با اعتبار ۱۵ میلیون یورویی بانک توسعه اسلامی در ورودی شهرک صنعتی فولاد احداث و تجهیز شد.
خیرین ۴۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت کمک کرده‌اند/ مقدمات دریافت دو وام جهانی؛ ۵۰ میلیون دلار از بانک جهانی و 130 میلیون یورو از بانک توسعه اسلامی
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
خیرین ۴۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت کمک کرده‌اند/ مقدمات دریافت دو وام جهانی؛ ۵۰ میلیون دلار از بانک جهانی و 130 میلیون یورو از بانک توسعه اسلامی
لایحه حمایت از مبتلایان به اختلالات روانی اعلام وصول شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / بانک توسعه اسلامی / تاجیکستان
لایحه حمایت از مبتلایان به اختلالات روانی اعلام وصول شد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی را قرائت کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد(16):
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد(16): با پیگیری های بعمل آمده از سوی وزارت اقتصاد، کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا از سوی این صندوق تصویب شد / صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) این کمک 500 هزار دلاری را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده است تا خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در ایران عملیاتی شود.بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی، با پیگیری های بعمل آمده از سوی این وزارتخانه، کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی …
صندوق اوپک ۵۰۰ هزار دلار به ایران می‌دهد
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / اوپک / ایران / صندوق اوپک
صندوق اوپک ۵۰۰ هزار دلار به ایران می‌دهد
شایان ذکر است موضوع دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی از صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID)، بانک جهانی (WB)، بانک توسعه اسلامی(IDB) و بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا(AIIB) از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۸ در دست پیگیری است.
اعلام آمادگی وزارت اقتصاد برای دریافت کمک بانک های توسعه ای
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / بانک سرمایه / بانک جهانی / بانک توسعه اسلامی / وزارت امور اقتصادی و دارایی
اعلام آمادگی وزارت اقتصاد برای دریافت کمک بانک های توسعه ای
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت اقتصاد، از اعلام آمادگی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت کمک‌های بانک‌های توسعه‌ای خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
یار سابق اردوغان علیه او
عبدالله گل / رئیس‌جمهور ترکیه از سال2007 تا 2014 بیوگرافی او در سال1950 در قیصریه به دنیا آمده است. پدرش احمد حمدی گل یکی از کارکنان کارخانه هواپیماسازی در قیصریه بوده است. عبدالله گل لیسانس و فوق‌لیسانس خود را در رشته اقتصاد از دانشگاه اقتصاد استانبول دریافت کرد و در سال1978 دکتری خود را در دانشگاه لندن به پایان رساند. بعد از بازگشت از انگلستان به‌عنوان استاد اقتصاد در دانشگاه مشغول به تدریس شد.  در سال‌های 1983 تا 1991 به‌عنوان اقتصاددان در بانک توسعه اسلامی مشغول به‌کار بود. از سال1991 از …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / مازندران / گیلان / فاضلاب / بیماری / آب شرب / بانک توسعه اسلامی / حمیدرضا جانباز
تسریع احداث شبکه فاضلاب گیلان و مازندران با استفاده از اعتبار بانک توسعه اسلامی
ایلنا: در حال حاضر پکیجی از بانک توسعه زیرساخت آسیایی داریم، همه اقدامات انجام شده و در بورد بانک هم مصوب شده اما تحت تاثیر تحریم‌های بی‌علت و عجیب و غریب معطل انجام…
۱۳۹۸/۰۶/۲۸
اختصاص وام 170 یورویی بانک توسعه اسلامی به پروژه فاضلاب تهران
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با بیان اینکه پروژه فاضلاب تهران در بخش شبکه 75 درصد و در بخش تصفیه‌خانه 43 درصد پیشرفت دارد و برای اتمام پروژه 10 هزار میلیارد تومان نیاز دارد گفت:بانک توسعه اسلامی 170 میلیون یورو برای طرح فاضلاب تهران اختصاص داده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
فراهم نشدن کشتی سرد‌خانه‌دار علت اصلی عدم ارسال گوشت‌های قربانی به کشور
رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص عدم انتقال گوشت‌های قربانی به کشور گفت: انتقال قربانی‌ها با هواپیما مقرون به صرفه نبود؛ از طرفی کشتی سرد‌خانه‌دار هم فراهم نشد از این رو از طریق بانک توسعه اسلامی به کشورهای محروم اسلامی ارسال کردیم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱ / حج / حج 98 / قربانی / ذبح شرعی / عربستان / بانک توسعه اسلامی
گوشت‌های قربانی حج به ایران برگردانده نمی‌شود
درحالی‌که حدود سه ماه پیش از رایزنی با عربستان برای بازگرداندن گوشت‌های قربانی حجاج ایرانی به کشور حرف در میان بود، اما اکنون رییس سازمان حج و زیارت خبر داده است که این گوشت‌ها به ایران برگردانده نمی‌شود و قرار است به ۲۷ کشور محروم ارسال شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
افزایش قیمت‌ها؛ چالش جدید بزرگترین پروژه محیط‌زیستی خاورمیانه
گروه ایرانشهر: دهه 90 به سال‌های پایانی خود نزدیک می‌شود و در هشتمین سال از این دهه هنوز بزرگترین پروژه محیط‌زیستی خاورمیانه که قرار بود در تهران اجرا و به بهره‌برداری برسد به پایان خود نزدیک نشده است. گرچه براساس افقی که برای این پروژه در سال‌های آغازین ترسیم شده بود باید با شروع سال 97 این طرح به پایان می‌رسید اما در آبان‌‏ماه سال 96، محمد پرورش، مدیرعامل وقت شرکت آب و فاضلاب استان از اجرایی شدن 73 درصد شبکه فاضلاب در این شهر خبر داد. با این حال اما اکنون مسئولان جدید شرکت فاضلاب از پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی این پروژه خبر داده‌اند. گرچه از ابتدای شروع این طرح تامین بودجه از موانع اصلی پیش پا بود اما هر ساله با افزایش تورم و کاهش ارزش ریال در ایران این پروژه نیز با مشکلات مالی بیشتری روبه‌رو می‌شود. …
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
تامین اعتبار تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران توسط بانک توسعه اسلامی
معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران با بیان اینکه امسال حدود 14هزار و 500میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های فاضلاب استان در نظر گرفته شده گفت:بخشی از اعتبارات تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران از طریق بانک توسعه اسلامی تامین شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
اهداء وام بلاعوض ۳۰۰هزار دلاری به هلال احمر ایران
با هماهنگی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، بسته اضطراری کمک بلاعوض ۳۰۰ هزار دلاری بانک توسعه اسلامی به سازمان هلال احمر ایران اهداء شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
پاکستان برای تأمین نفت و گاز دست به دامن بانک توسعه اسلامی شد
شرکت دولتی نفت پاکستان «پارکو» با حضور وزیر دارایی جدید این کشور قراردادی را با بانک توسعه اسلامی توسعه اسلامی برای واردات گاز طبیعی امضا کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
پاکستان برای دریافت گاز 551 میلیون دلار وام گرفت
تهران - ایرنا - روزنامه تریبیون پاکستان، از امضای قرارداد وام 551 میلیون دلاری بین پاکستان و بانک توسعه اسلامی برای وارد کردن گاز مایع طبیعی و نفت از سوی اسلام آباد خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
تخصیص 92.2 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای اجرای شبکه آبیاری و زهکشی "قره‌سو- زرین‌گل" گلستان
ایلنا: معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای گلستان از تخصیص 92.2 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره‌سو- زرین‌گل گلستان به اراضی کشاورزی شهرستان علی‌آباد کتول خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
وام 47 میلیون دلاری بانک توسعه اسلامی برای آموزش عالی ازبکستان
بانک توسعه اسلامی برای تحکیم پایه‌های فنی مؤسسات آموزش عالی ازبکستان به این کشور بیش از 47 میلیون دلار وام می‌دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
230 کیلومتر شبکه فاضلاب در6 شهر فارس اجرا شد
شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب فارس گفت: از حجم کل تعهدات تفاهمنامه با بانک توسعه اسلامی ، با جذب اعتباری بالغ بر1600میلیارد ریال ، بیش از 230 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی فاضلاب در 6 شهر فارس اجرا شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •