یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
تایر
راداری که بر سلامت تایرها نظارت می‌کند
۳۰ ساعت قبل / رادار / تایر خودرو / لاستیک / ایمنی
راداری که بر سلامت تایرها نظارت می‌کند
محققان با ابداع یک رادار که بالای تایرهای خودرو نصب می شود، امکان نظارت مستمر و زنده بر سالم بودن تایرها را فراهم کرده اند.
معنی اعداد و حروف حک‌شده روی تایرها چیست؟
۲ روز قبل
معنی اعداد و حروف حک‌شده روی تایرها چیست؟
حتما شما هم تا‌به‌حال با مجموعه‌ای از اعداد و حروف انگلیسی که روی یک سمت از بدنه تایر حک شده مواجه شده‌اید و برای‌تان جالب بوده بدانید مفهوم این‌ها چیست.
افزایش 55درصدی قیمت لاستیک
۴ روز قبل
افزایش 55درصدی قیمت لاستیک
با موافقت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، قیمت مصوب انواع تایر تولید داخل کشور 25درصددیگر افزایش یافته است که با محاسبه 30درصد دیگر افزایش علی‌الحسابی که همین یک‌ماه پیش اعمال شده بود، قیمت لاستیک در بازار کشور به‌طور رسمی تا 55درصد افزایش می‌یابد. به گزارش همشهری، افزایش هزینه‌ تولید تایر به‌واسطه افزایش نرخ ارز، تغییر ارز پایه واردات و تخصیص نیافتن ارز به واردات، اعم از مواداولیه و محصول نهایی، در ماه‌های ابتدای امسال، کمبود و گرانی 1.5تا 2برابری قیمت لاستیک در بازار کشور را به همراه …
دلایل افزایش مجدد قیمت تایر/ تایرهای وارداتی قیمت‌گذاری می‌شوند
۵ روز قبل / تنظیم بازار
دلایل افزایش مجدد قیمت تایر/ تایرهای وارداتی قیمت‌گذاری می‌شوند
خبرگزاری میزان نوشت: سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر با بیان اینکه تایرهای وارداتی مبنای قیمت‌گذاری تایر ایرانی در بازار شده است، گفت: از این پس تایرهای وارداتی هم قیمت‌گذاری می‌شوند.
واردکنندگان لاستیک ملزم به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴ شدند
۵ روز قبل / بازار لاستیک / تایر / سامانه 124 / لاستیک خودرو
واردکنندگان لاستیک ملزم به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴ شدند
سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که از این پس واردکنندگان انواع لاستیک سبک و سنگین قبل از عرضه به بازار باید قیمت کلیه محصولات‌ را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند. نوشته واردکنندگان لاستیک ملزم به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴ شدند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چگونه از لاستیک خودرو مراقبت کنیم؟
۵ روز قبل / لاستیک خودرو / نگهداری تایر / وسیله نقلیه / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه از لاستیک خودرو مراقبت کنیم؟
برای مراقبت از لاستیک خودرو در این مطلب پیشنهاداتی ارائه شده است.
حمایت وزارت صنعت از تولید تایر سنگین
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / لاستیک / نرخ ارز / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید داخلی / جهش تولید
حمایت وزارت صنعت از تولید تایر سنگین
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تایر و لاستیک خودرو به عنوان یکی از طرح‌های پیشران همواره مورد تاکید وزارت صنعت بوده و اکنون وزارتخانه با در پیش گرفتن طرح‌های تشویقی، حمایت هر چه بیشتر از این صنعت را در دستور کار دارد.
همیلتون: قلبم در دور آخر تقریباً از کار ایستاد!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اتومبیلرانی فرمول یک
همیلتون: قلبم در دور آخر تقریباً از کار ایستاد!
راننده انگلیسی تیم مرسدس گفت: وقتی دیدم تایر ماشینم در دور آخر دچار مشکل شد و در حال جدا شدن بود، قلبم از کار افتاد.
رقابت تنگاتنگ لاستیک و خودرو در گرانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رقابت تنگاتنگ لاستیک و خودرو در گرانی
فرخنده رفائی_خبرنگار بازار لاستیک کشور مدت‌هاست جو آرامی ندارد  و گرانی و کمبود بر آن سایه انداخته است. تولیدکنندگان معتقدند با توجه به توان بالای تولید انواع تایر در کشور و تداوم تولید در کارخانه‌ها نباید هیچ کمبودی در بازار داخلی وجود داشته باشد اما حقیقت بازار لاستیک چیز دیگری است. افزایش قیمت انواع تایر در بازار با رشد نرخ ارز آغاز شد و با توقف تخصیص ارز به واردات از زمستان سال گذشته اوج گرفت. با شیوع کرونا و تغییر اولویت‌های وارداتی ثبت سفارش واردات تایر و مواداولیه آن متوقف شد و تولیدکنندگان، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
دعوت از سرمایه‌گذاران برای تولید لاستیک سنگین
وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام ارائه زمین رایگان در شهرک‌های صنعتی به سرمایه‌گذاران برای تولید لاستیک‌سنگین، از همه سرمایه‌گذاران برای ورود به این بخش دعوت کرد. در جلسه قرارگاه جهش تولید با حضور «حسین مدرس خیابانی» سرپرست وزارتخانه اعلام شد: آن دسته از سرمایه‌گذارانی که متقاضی تولید لاستیک سنگین در کشور باشند، علاوه بر دریافت زمین رایگان در شهرک‌های صنعتی، از تسهیلات ریالی تبصره ۱۸ برخوردار شده و منابع ارزی مورد نیاز آنها نیز تامین خواهد شد. همچنین در این جلسه مصوب شد تولیدکنندگان فعلی تایر سنگین با اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود، در اولویت حمایت‌های ریالی و ارزی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای قرار گیرند. علاوه براین، مقرر شد برای تنظیم بازار لاستیک و تامین نیاز بازار، گمرک جمهوری اسلامی ایران به …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
محصولات ارزان ایرانی در فروشگاه‌های ونزوئلایی
ایران سوپرمارکتی در ونزوئلا افتتاح کرده است. این سوپرمارکت مجهز به نوعی سپر دفاعی ضدکووید-19 با تکنولوژی پیشرفته است. دستگاهی مانند اسکنر فرودگاهی که دمای خریداران را اندازه‌گیری می‌کند و آنها را با مواد ضدعفونی اسپری می‌کند.ایران روز پنجشنبه سوپرمارکتی با تکنولوژی‌های‌ تک و ضدکرونا در کاراکاس افتتاح کرد. این ماجرا معمولا نمی‌تواند یک رویداد خبری باشد، اما این اولین سوپرمارکت متعلق به شرکتی در ایران است که در ونزوئلا افتتاح شده است. بلومبرگ گزارشی در این‌باره منتشر کرده است. به گزارش اتاق بازرگانی تهران، این سوپرمارکت مجهز به نوعی سپر دفاعی ضدکووید-19 با تکنولوژی پیشرفته است. دستگاهی مانند اسکنر فرودگاهی که دمای خریداران را اندازه‌گیری می‌کند و آنها …
چه کار‌هایی باعث کاهش عمر خودرو می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / کاهش عمر خودرو / عمر خودرو / سبک زندگی / پارسی خبر
چه کار‌هایی باعث کاهش عمر خودرو می‌شود؟
یک صاحب خودرو می‌تواند با انجام برخی فعالیت‌های مثبت عمر مفید خودروی خود را تا دو برابر افزایش دهد و گاهی با برخی فعالیت‌های غلط عمر یک خودرو به نصف کاهش پیدا می‌کند. به عنوان فردی که علاقمند به خودرو هستید بهتر است با دانستن برخی نکات نه تنها خودرو را محافظت کنید بلکه میزان هزینه‌ها را نیز کاهش دهید. *تنظیم باد نامناسب: بر اساس تحقیقات مختلفی که تا امروز انجام شده، کم باد بودن تایر‌ها باعث افزایش مصرف سوخت و همچنین بد حرکت کردن خودرو می‌شود همچنین در زمان پرباد بودن بیش از اندازه تایر آسیب‌های جدی به سیستم فرمان دهی وارد خواهد شد. همیشه دفترچه راهنمایی خودرو را خوانده و باد تایر‌ها را به درستی تنظیم کنید. *ترمز دیرهنگام: این مورد خیلی آسان حل خواهد شد و تنها کافی است منتظر لحظه آخر برای ترمز …
شلیک تایر شعله‌ور به سمت آتش‌نشانان
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / حریق / آتش سوزی / آتش نشانی
شلیک تایر شعله‌ور به سمت آتش‌نشانان
۳ آتش‌نشان در جمهوری چک از این حادثه جدی جان سالم به در بردند.
ویژگی های تایر مناسب برای خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / تایر خودرو / لاستیک خودرو / دانستنی های خودرو / سبک زندگی / پارسی خبر
ویژگی های تایر مناسب برای خودرو
بعد از هزاران کیلومتر رانندگی باید از تایر‌هایی که حالا فرسوده شده‌اند دل بکنید و آن‌ها را با تایر‌های نو و سالم تعویض کنید.
رشد تولید و افزایش قیمت تایر خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
رشد تولید و افزایش قیمت تایر خودرو
بررسی قیمت خرده‌فروشی تایرهای تولید داخل و وارداتی حاکی از تداوم سیر صعودی این اقلام به‌خصوص در انواع تایر وارداتی است. به گزارش همشهری، آمارهای وزارت صنعت در حالی از رشد ۲۶درصدی تولید تایر خودرو طی 2 ماه نخست امسال با رسیدن به رقم تولید 39هزار و 700تن لاستیک و قرار گرفتن این کالا در فهرست اقلام کالایی مشمول سیاست‌های تنظیم بازار حکایت دارد که نرخ انواع تایر خودرو در بازار افزایش چشمگیری داشته است. گرچه ستاد تنظیم بازار در آخرین هفته خرداد‌ماه امسال افزایش ۳۰درصدی قیمت مصوب انواع تایر را برای جبران …
جاده سازی با دورریز مصالح ساختمانی و تایر کهنه توسط محقق ایرانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بهینه سازی جاده ها / جاده / استرالیا / تایر خودرو / محقق ایرانی
جاده سازی با دورریز مصالح ساختمانی و تایر کهنه توسط محقق ایرانی
یک مهندس ایرانی مقیم استرالیا از مواد تازه ای مانند دورریز مصالح ساختمانی و تایرهای کهنه برای جاده سازی استفاده کرده که به حفاظت از محیط زیست کمک می‌کند.
دور تند بازار تایر / صدور مجوز افزایش ۲۵ درصدی قیمت لاستیک های خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
دور تند بازار تایر / صدور مجوز افزایش ۲۵ درصدی قیمت لاستیک های خودرو
روزنامه اینترنتی فراز: مجوز افزایش قیمت ۲۵ درصدی لاستیک های خودرو در حالی صادر شده است که چندی پیش نیز خبر حذف ارز دولتی برای وادرات آن‌ها منتشر شده بود. این‌ها همه در حالی است که سخنگوی انجمن تولید کنندگان تایر از تاثیر ردپای یک شرکت خصولتی در تلاطم بازار می‌گوید. در این میان، حجت الله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع مجلس درگفتگو اختصاصی با فراز می‌گوید: «دلیل التهاب بازار، نظارت‌های مخدوش است.»
لاستیک دوباره ۲۵ درصد گران شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / قیمت لاستیک / لاستیک
لاستیک دوباره ۲۵ درصد گران شد
مصطفی تنها در گفتگو با تسنیم، با اشاره به اینکه تولیدکنندگان تایر در تیرماه امسال به صورت علی الحساب مجوز افزایش 30 درصدی قیمت محصولات خود را دریافت کرده بودند، اظهار کرد: در آن مقطع تاکید شد که نیاز تولیدکنندگان به افزایش قیمت بیش از این رقم است و قرار شد سازمان حمایت این موضوع را به صورت کارشناسی بررسی در نهایت مجوز جدید افزایش قیمت را به تولیدکنندگان ارائه دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / قیمت لاستیک / لاستیک خودرو
لاستیک خودرو امروز چند؟+ برآورد قیمت پس از اعمال ۲۵ درصد افزایش
به گزارش ایسنا، در حالی که سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر با اشاره به هزینه‌ها و درخواست تولیدکنندگان تایر مبنی بر افزایش بیشتر قیمت تایرهای داخلی که در اوایل تیرماه سال جاری به صورت علی‌الحساب مشمول ۳۰ درصد افزایش قیمت شده بودند، از موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با افزایش ۲۵ درصد دیگر، خبر داد، قیمت هر حلقه لاستیک در بازار امروز در این گزارش آمده است.
با افزایش مجدد قیمت تایر موافقت شد/ نگرانی تولیدکنندگان تایر از حضور خصولتی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / لاستیک / خودرو
با افزایش مجدد قیمت تایر موافقت شد/ نگرانی تولیدکنندگان تایر از حضور خصولتی‌ها
ایسنا نوشت:سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر می‌گوید یک شرکت خصولتی بزرگ با اعمال فشار به وزارت صمت برای نپرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز دولتی تا ارز نیمایی، سود کلانی به جیب خواهد زد که منطق رقابت در بازار را از بین برده و با آسیب به صنعت تایر، موجب نگرانی تولیدکنندگان شده است.
ثبت شناسه کالا برای واردات «تایر سواری» الزامی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / تجارت / واردات / وزارت صنعت معدن و تجارت / شناسه / گمرک ایران
ثبت شناسه کالا برای واردات «تایر سواری» الزامی شد
ایلنا: براساس اطلاعیه گمرک ایران؛ متقاضیان واردات تایر سواری، نسبت به اخذ شناسه کالاهای وارداتی خود از بخش «عملیات شناسه کالا» اقدام نمایند.
تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه های جامع انبارها و تجارت هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / لاستیک
تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه های جامع انبارها و تجارت هستند
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از تشکیل ۱۲۳ پرونده در حوزه لاستیک و روغن موتور در سه ماهه اول امسال خبر داد و تاکید کرد که شرکت های تولیدی و وارد کنندگان لاستیک خودرو  ملزم به ثبت اطلاعات تولید و توزیع خود در سامانه های جامع انبارها و تجارت هستند.
نابسامانی بازار لاستیک خودرو/ احتکار و گرانی تایر چگونه پایان می‌یابد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
نابسامانی بازار لاستیک خودرو/ احتکار و گرانی تایر چگونه پایان می‌یابد؟
با ثبت اطلاعات تولید و فروش توسط تولیدکنندگان در سامانه جامع تجارت و استقرار سامانه توزیع سیستمی تایر سواری در کشور می‌توان زنجیره تأمین این کالا از ابتدای تولید تا انتهای رسیدن به دست مصرف‌کننده نهایی را مورد نظارت قرار داد.
قیمت گذاری تایر و تاثیر نرخ ارز در تامین مواد اولیه
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / لاستیک / نرخ ارز / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان / قیمت کالا
قیمت گذاری تایر و تاثیر نرخ ارز در تامین مواد اولیه
تهران- ایرنا- سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران گفت: افزایش قیمت علی‌الحساب اجازه داده شده به تایرسازان کافی نیست و تولید کارخانه های داخلی با ضرر و زیان همراه است.
سرپرست وزارت صنعت: توافق ۲۵ ساله ایران و چین در بخش‌های نوسازی ناوگان تجاری، کشنده‌ها، موتور برقی، گیربکس اتوماتیک، تایر سنگین و کشتی سازی، اهداف کشور را محقق می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
سرپرست وزارت صنعت: توافق ۲۵ ساله ایران و چین در بخش‌های نوسازی ناوگان تجاری، کشنده‌ها، موتور برقی، گیربکس اتوماتیک، تایر سنگین و کشتی سازی، اهداف کشور را محقق می‌کند
مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه امروز کشور به مدیر نیاز ندارد، بلکه فرمانده می‌خواهد، افزود: سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین که دارای مزیت‌های بسیار مهمی است در بخش‌های مختلفی از جمله نوسازی ناوگان تجاری، کشنده‌ها، موتور برقی، گیربکس اتوماتیک، تایر سنگین و کشتی سازی می‌تواند اهداف توسعه صنعتی کشور را محقق کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
کامیابی بازر از بازار تایر تا بازار سهام
محمدامین خدابخش، خبرنگار بورس- گروه صنعتی بارز به عنوان یکی از مطرح ترین نام های صنعت تایر سازی کشور در طول فعالیت خود از بدو تاسیس در سال ۱۳۶۳ تا به امروز که حوزه فعالیت این صنعت دست خوش دگرگونی های متعددی نظیر تغییرات تکنولوژی و شرایط کلان کسب و کار بوده است، همواره توانسته خود را با این تغییرات وفق بدهد و ضمن تضمین تداوم درآمدزایی، به نوبه خود نقش موثری در افزایش اشتغال در کشور بازی کند.این گروه صنعتی که از سال ۱۳۶۳تاکنون به عنوان اولین کارخانه تایرسازی کشور همچنان فعالانه در جهت رفع نیازهای اساسی حمل و نقل گام بر می دارد،در طول سال‌های گذشته نه تنها نامی آشنا در کوچه و خیابان های ایران بوده و توانسته وسیلههای نقلیه بسیاری را اعم از سنگین و سبک به حرکت در آورد، بلکه یکی از اعضای قدیمی بازار …
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
بارز در مسیرپیشرفت
علی‌اکبر مشرفی، سرپرست گروه صنعتی بارز گروه صنعتی بارز در راستای تامین منافع و سود طیف وسیعی از سهامداران و ذینفعان مجموعه و نیز ایجاد زیرساخت های مقتضی در مسیر بهبود مستمر و رشد و تعالی سازمانی پایدار، با ایجاد توازن در منافع ذینفعان کلیدی، افزایش سود و رشد چشمگیر در شاخص‌های عملیاتی گام-های محکم و استواری برداشته است.صنعت تایر در سال گذشته مسیر بسیار پرچالشی را طی کرد که تامین مواد اولیه خارجی در صدر مشکلات قرار داشت و شرکت با مشکلات اساسی در زمینه تامین ارز و هزینه های نهان و آشکار رسیدن پول به فروشندگان خارجی، افزایش مدت زمان تامین مواد و قطعات مواجه بود که تبعات منفی آن در کمبود نقدینگی، فقدان منابع ارزی و روش های تامین و ریسک های مترتب با آن تبلور یافت و در سال 99 نیز با حذف ارز رسمی …
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
در مسیر بومی سازی صد در صد
در حالی که سی و شش سال از شروع به کار بزرگترین شرکت تولیدکننده تایر در ایران می گذرد، گروه صنعتی بارز (با نام پیشین مجتمع صنایع لاستیک کرمان) بیش از 35 درصد از سهم بازار تایرهای سواری کشور را در اختیار دارد. شرکتی که اوایل دهه هفتاد با ظرفیت پیش فرض 25 هزار تن در سال فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد، اکنون تولیداتش در سال بیش از 9 میلیون حلقه است و بیش از 170 مدل متفاوت تایر در دو دسته سواری و باری تولید می‌کند. اقدام به استفاده از تکنولوژی TRI روسیه و مارانگونی ایتالیا برای تولید تایرهای رادیال سواری در سال‌های اخیر زمینه انعقاد قرارداد 10 ساله اخذ و پیاده سازی تکنولوژی کنتیننتال(Continental) آلمان در تولید انواع تایرهای رادیال را فراهم کرد و در حال حاضر تمامی محصولات گروه صنعتی بارز با تکنولوژی …
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
افزایش بی‌رویه قیمت انواع تایر خودروهای سنگین
حذف ارز دولتی واردات انواع تایر خودروهای سبک سواری و سنگین موجب کمبود، عرضه چندنرخی و گرانفروشی این اقلام در بازار خرده‌فروشی شده است. به گزارش همشهری، نوسان نرخ ارز، ضعف مدیریت بازار و مشکلات توزیع انواع تایر، موجب افزایش بی‌رویه قیمت این اقلام به‌خصوص در انواع تایر خودروهای سنگین و کار شده است. یک کارشناس صنعت تایر با اشاره به پیامدهای توقف طرح توزیع سیستمی تایر گفت: درصورتی که وضعیت مدیریت نامناسب تداوم یابد، قیمت تایر سنگین از هرجفت ۶میلیون تومان به قیمت‌های بالاتری حتی تا 2 برابر در بازار آزاد …
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
دمکراسی پوشالی و برزخ شاعران و هنرمندان زمانه
اصغر ضرابی ـ منتقد و روزنامه‌نگار پیشکسوت هنرمندان و به‌ویژه شاعران ما پس از دوره مشروطه به 2دسته تقسیم می‌شوند؛ یک؛ شاعران برزخی و دو؛ شعرای غیر ‌برزخی.  مراد از شاعران برزخی شعرایی هستند که می‌خواستند و می‌خواهند هم طرفداران شعر کلاسیک یا کهن را راضی نگه‌دارند، هم علاقه‌مندان به شعر امروز را (همواره گفته‌ام ترکیب وصفی شعر نو غلط است. شعر ماشین لباسشویی یا تایر موتورسیکلت نیست که نو و کهنه داشته باشد. مگر شعر حافظ، بزرگ‌ترین شاعر جهان، شعر کهنه است؟) در این عرصه که نرینه‌سالاری وجه ممیزی آن …
تایر خودرو منبع مهم آلودگی میکروپلاستیک‌ در آب‌های جهان
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تایر خودرو منبع مهم آلودگی میکروپلاستیک‌ در آب‌های جهان
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که تایر خودرو منبع اصلی میکروپلاستیک‌ها در اقیانوس‌ها به حساب می آید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
آغاز برخورد با احتکار‌کنندگان تایر
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران با تاکید بر اهمیت برخورد با احتکارکنندگان تایر گفت: در گشت مشترک سازمان صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با واحد‌های متخلف برخورد صورت گرفته و بیش از ۸ هزار حلقه تایر احتکارشده کشف شد.
برخورد با احتکارکنندگان تایر شروع شد / اختفای بیش از ۸ هزار حلقه لاستیک در برخی‌ انبارها
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / لاستیک / وزارت صنعت،معدن و تجارت / احتکار
برخورد با احتکارکنندگان تایر شروع شد / اختفای بیش از ۸ هزار حلقه لاستیک در برخی‌ انبارها
تسنیم نوشت: معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران با تاکید بر اهمیت برخورد با احتکارکنندگان تایر گفت: در گشت مشترک سازمان صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با واحدهای متخلف برخورد صورت گرفته و بیش از ۸ هزار حلقه تایر احتکار شده کشف شد.
بهبود کیفیت تایرهای ساخت داخل با تولید نانوذرات سیلیکا
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / فناوری نانو / شرکت دانش بنیان
بهبود کیفیت تایرهای ساخت داخل با تولید نانوذرات سیلیکا
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت نانوذرات سیلیکا برای کمک به بهبود کیفیت تایرهای ساخت داخل شده است که تولید انبوه آن شرکت‌های تولیدکننده تایر را از واردات سیلیکا از خارج بی‌نیاز می‌کند.
تولید نانوذرات سیلیکا برای ارتقای کیفیت تایرهای ساخت داخل
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / نانوسیلیکا / تایر / نانو ذرات / سال جهش تولید
تولید نانوذرات سیلیکا برای ارتقای کیفیت تایرهای ساخت داخل
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های فناور با نیازسنجی تولید تایر اقدام به تولید نانو ذرات سیلیکا برای کمک به بهبود کیفیت تایرهای ساخت داخل کردند و به گفته آنها این نانو ذرات از خارج تامین می‌شد.
حجم واردات گوشی آمریکایی اپل به ایران اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
حجم واردات گوشی آمریکایی اپل به ایران اعلام شد
مدیر سامانه‌ همتا با بیان اینکه تنها ۹ درصد بازار در سال ۹۸ در اختیار موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورو بوده، گفت: در سال گذشته نیم میلیارد یورو در کشور صرف واردات برند اپل شده، درحالیکه کل ارز تخصیص داده شده به واردات قطعات لوازم خانگی در این مدت یک میلیارد یورو و کل واردات تایر سنگین کشور در سال گذشته ۲۵۰ میلیون یورو بوده است.
معادل نصف ارز مورد نیاز لوازم خانگی صرف واردات موبایل اپل شده!
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / لوازم خانگی / صادرات / موبایل
معادل نصف ارز مورد نیاز لوازم خانگی صرف واردات موبایل اپل شده!
مدیر سامانه‌ همتا با بیان اینکه تنها ۹ درصد بازار در سال ۹۸ در اختیار موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورو بوده، گفت: در سال گذشته نیم میلیارد یورو در کشور صرف واردات برند اپل شده، درحالیکه کل ارز تخصیص داده شده به واردات قطعات لوازم خانگی در این مدت یک میلیارد یورو و کل واردات تایر سنگین کشور در سال گذشته ۲۵۰ میلیون یورو بوده است.
یک تصمیم عجیب از ستاد تنظیم بازار
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سامانه جامع تجارت / ستاد تنظیم بازار / سامانه نیما
یک تصمیم عجیب از ستاد تنظیم بازار
یک کارشناس صنعت تایر با اشاره به پیامدهای توقف طرح توزیع سیستمی تایر گفت: در صورتیکه وضعیت مدیریت نامناسب یابد، قیمت تایر سنگین از هرجفت ۶ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان در بازار آزاد خواهد رسید.
افزایش تولید تایر شاسی‌بلندها و کراس اوورها
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / لاستیک / جهش تولید
افزایش تولید تایر شاسی‌بلندها و کراس اوورها
تهران- ایرنا- سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران گفت: نگاهی به آمار تولیدات انواع تایر در سه ماهه نخست امسال حاکی از افزایش تولید تایر خودروهای شاسی‌بلند و کراس اوور نسبت به ماه‌های گذشته است؛ موضوعی که حاصل تلاش مهندسان ایرانی و بها دادن به تحقیق و توسعه است.
رشد ۲۴ درصدی تولید تایر در بهار ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / لاستیک / ویروس کرونا / نرخ ارز / جهش تولید
رشد ۲۴ درصدی تولید تایر در بهار ۹۹
تهران- ایرنا- بررسی آمار عملکرد تایرسازان حاکی از تولید ۶۷ هزار و ۷۳۴ تن انواع تایر و تیوب در بهار امسال و رشد ۲۴‌ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.
انواع لاستیک کویر تایر و عوامل موثر بر قیمت آن
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
انواع لاستیک کویر تایر و عوامل موثر بر قیمت آن
یکی از اجزای مهم خودرو که عملکرد آن می‌تواند روی امنیت و همچنین آسایش سرنشینان تاثیر داشته باشد، لاستیک و یا همان تایر می‌باشد.
مدیرکل سازمان حمایت: عدم عرضه و احتکار تایر در انبار کارخانه‌ها جرم است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / سازمان حمایت
مدیرکل سازمان حمایت: عدم عرضه و احتکار تایر در انبار کارخانه‌ها جرم است
مدیر کل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت گفت : واحدهای تولیدی در صورت عدم اعلام موجودی و عدم عرضه و همچنین نگهداری تایر در انبارهای غیر رسمی، متخلف محسوب شده و اقدام قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.
همکاری مایکروسافت و بریجستون برای توسعه فناوری پایش تایر خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
همکاری مایکروسافت و بریجستون برای توسعه فناوری پایش تایر خودرو
مایکروسافت و بریجستون در حال کار روی فناوری جدید و هوشمند کنترل فشار تایر هستند که علاوه بر تشخیص کم‌باد شدن یا پنچری لاستیک، محل دقیق آسیب‌دیدگی را نیز به راننده اعلام می‌کند.
اطلاع از چاله‌های خیابان با سیستم هشدار تایر مایکروسافت و بریجستون
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
اطلاع از چاله‌های خیابان با سیستم هشدار تایر مایکروسافت و بریجستون
شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت تایرسازی بریجستون اقدام به ساخت یک سیستم نطارت بر وضعیت تایرهای خودرو می‌کند تا میزان آسیب به تایرها و زمان و مکان وقوع آن را به صورت زنده به راننده هشدار دهد.
توزیع سیستمی از طریق حواله، تنها راه جلوگیری از احتکار و نابسامانی بازار تایر است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
توزیع سیستمی از طریق حواله، تنها راه جلوگیری از احتکار و نابسامانی بازار تایر است
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به تجربه موفق طرح توزیع سیستمی تایر از طریق حواله مکانیزه خواستار تجدید نظر در جدید‌ترین تصمیمات کارگروه تنظیم بازار مبنی بر حذف حواله‌های سیستمی شد.
پس‌لرزه‌های افزایش 30درصدی نرخ مصوب تایر
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
پس‌لرزه‌های افزایش 30درصدی نرخ مصوب تایر
مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار برای افزایش 30درصدی قیمت انواع تایر، موجب کمبود و گرانی این اقلام در بازار خرده‌فروشی شده است. به گزارش همشهری، با درخواست تولیدکنندگان، سرانجام هفته پیش کارگروه تنظیم بازار ضمن موافقت با افزایش 30درصدی قیمت انواع تایر، نرخ جدید این اقلام را اعلام کرد. بر این اساس، قیمت مصوب یک حلقه تایر پراید 225هزار و 838تومان، تایر پژو297هزار و 947تومان و تایر ال 90و سمند321هزار و 30تومان تعیین شده است. همچنین قیمت تایر کامیونی داخلی 12× 24معادل 2میلیون و 446هزار و187تومان، تایراتوبوسی …
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/04/09
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / بازار سرمایه / فرابورس / بورس تهران / شاخص بورس
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/04/09
سهامداران شرکت‌های مبین انرژی خلیج فارس، سیمان ارومیه و کویر تایر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های شرکت‌‌های ریل پردازسیر، تولید برق عسلویه مپنا و بیمه کوثر هم در فرابورس بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
فروش لاستیک فقط با قیمت دولتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
فروش لاستیک فقط با قیمت دولتی
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تأکید بر لزوم برخورد با گرانی و احتکار تایر در بازار گفت: سازمان تعزیرات با هرگونه گرانفروشی، عدم‌عرضه، احتکار و مخفی کردن تایر مقابله و درصورت لزوم با تولیدکنندگان و فروشندگان متخلف برخورد خواهد کرد. وی افزود: تمام کارخانه‌های تولیدی و واردکنندگان تایر به‌خصوص نمایندگان توزیع و خرده‌فروشی‌ها ملزم به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش خود در سامانه جامع تجارت هستند.
هشدار سازمان تعزیرات به محتکران و گران‌فروشان لاستیک/ فروش فقط با قیمت مصوب مجاز است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / لاستیک / خودرو / خودروسازان
هشدار سازمان تعزیرات به محتکران و گران‌فروشان لاستیک/ فروش فقط با قیمت مصوب مجاز است
تسنیم نوشت: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر لزوم برخورد با گرانی و احتکار تایر در بازار گفت: سازمان تعزیرات با هرگونه گران فروشی، عدم عرضه، احتکار و مخفی کردن تایر مقابله کرده و در صورت لزوم با تولیدکنندگان و فروشندگان متخلف برخورد خواهد کرد.
تصمیمات اشتباه نابسامانی در بازار تایر را تشدید کرد/ سامانه‌های توزیع تنها راه‌حل مدیریت بازار
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / لاستیک اتومبیل / ستاد تنظیم بازار / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / وحید منایی
تصمیمات اشتباه نابسامانی در بازار تایر را تشدید کرد/ سامانه‌های توزیع تنها راه‌حل مدیریت بازار
یک کارشناس بازار تایر با اشاره به تصمیم اشتباه حذف حواله توزیع تایر درجلسات اخیر ستاد تنظیم بازار گفت:در صورت حذف حواله‌های سیستمی توزیع تایر،قیمت‌گذاری آن از دست نهادهای نظارتی خارج می شود.
واکنش سریع راننده برابر تایر سرگردان در خیابان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
واکنش سریع راننده برابر تایر سرگردان در خیابان
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اعلام قیمت جدید انواع تایر
قیمت جدید انواع تایر خودرو براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار مشخص شد. به گزارش خبرگزاری فارس، در پی مصوبه هفته قبل ستاد تنظیم بازار برای افزایش 30 درصدی قیمت تایر، نرخ انواع تایر خودرو مشخص شد. بر این اساس، قیمت مصوب یک حلقه لاستیک پراید ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۳۸۶ ریال، لاستیک پژو ۲ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۷۱ ریال و لاستیک سمند و ال 90 معادل ۳ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۳۰۷ ریال تعیین شده است. همچنین قیمت یک حلقه لاستیک کامیونی داخلی 12×24 معادل ۲۴ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۸۷۰ ریال، لاستیک اتوبوسی - باری داخلی معادل ۲۴ میلیون و ۵۹ هزار و ۷۶۳ ریال و لاستیک اتوبوسی - باری وارداتی معادل ۱۸ میلیون و 70 هزار ریال مصوب شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بازگشایی۸۰ درصد مرزهای تجاری کشور
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سه ماه اخیر به‌رغم محدودیت‌هایی که وجود داشته در تولید ارقام مختلف از جمله تایر خورو حدود ۲۷ درصد افزایش تولید داشته‌ایم یا در تولید لوازم خانگی در بازه زمانی مذکور افزایش تولید ۵۰ تا ۶۰ درصدی حاصل شده است.
۶ تصمیم مهم ستاد تنظیم بازار برای کنترل عرضه و قیمت تایر در بازار
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
۶ تصمیم مهم ستاد تنظیم بازار برای کنترل عرضه و قیمت تایر در بازار
براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، علاوه بر اینکه تمامی تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر مکلف به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش شده‌اند، تحویل و فروش این کالا توسط واحدهای تولیدی و واردکننده به نمایندگان و واحدهای متخلف ممنوع شده است.
رئیس اتاق ایران: رشد دلالی و سفته‌بازی، نفس تولید را گرفته است/ جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز/ نوبخت: همه کشور‌ها برای فروش نفت مشکل دارند/ همتی: بازار ارز را متعادل می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
رئیس اتاق ایران: رشد دلالی و سفته‌بازی، نفس تولید را گرفته است/ جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز/ نوبخت: همه کشور‌ها برای فروش نفت مشکل دارند/ همتی: بازار ارز را متعادل می‌کنیم
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه روند صعودی بورس تهران، قالیباف: باید به بازار بورس عمق ببخشیم، موافقت سازمان حمایت با افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر خودرو، سکه به قله ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید، رشد قیمت جهانی طلا مهار شد، تنش‌های آمریکا و چین قیمت نفت را افزایش داد و سختگیری فرانسه در آلایندگی خودرو‌ها را در بر دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •