چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
تکدی‌گری
تکدی‌گری، معضلی در زیر پوست شهر قزوین
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / آسیب های اجتماعی / استان قزوین / استانداری قزوین
تکدی‌گری، معضلی در زیر پوست شهر قزوین
قزوین- ایرنا- تکدی‌گری به عنوان یکی از پدیده‌های ناهنجار در گوشه و کنار شهر قزوین قابل مشاهده است و می‌توان آن را زاده بیکاری، اعتیاد، بیماری، مهاجرت، فقر و حاشیه‌نشینی دانست.
تکدی گری آغازگر بزه های اجتماعی است
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-شهرستانها / تکدی‌گری / سالمندان / حاشیه‌نشینی
تکدی گری آغازگر بزه های اجتماعی است
فرماندار لنگرود، با اشاره به آثار منفی تکدی گری برای جامعه، تصریح کرد: تکدی گری نه تنها هیچ نقشی در تولید و اشتغال و سازندگی و توسعه ندارد، بلکه می تواند آغازگر انواع و اقسام بزه های اجتماعی از جمله اعتیاد و سرقت و خودکشی و... باشد.
تبریز چگونه شهر بدون گدا شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / تبریز / تکدی‌گری / گدا
تبریز چگونه شهر بدون گدا شد؟
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز درخصوص علت تبدیل شدن این شهر به شهر بدون گدا گفت: در شهر تبریز هیاتی با عنوان «هیات خیریه مستمندان تبریز» داریم. این هیات از قدیم با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی تمام متکدیان را از سطح شهر جمع آوری می‌کردند. نوشته تبریز چگونه شهر بدون گدا شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
راه‌اندازی سامانه کشوری شناسه‌دار کردن متکدیان در قزوین
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / استانی-اجتماعی / تکدی‌گری / ساماندهی متکدیان
راه‌اندازی سامانه کشوری شناسه‌دار کردن متکدیان در قزوین
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: سامانه کشوری شناسه‌دار کردن و ساماندهی متکدیان با تجهیزاتی از قبیل اسکنر عنبیه چشم، اسکنر اثرانگشت و دوربین در مجتمع ساماندهی متکدیان قزوین راه‌اندازی شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
گدای میلیاردر راهی زندان شد
گدای میلیاردری که در یکی از چهارراه‌های اصلی شهر قزوین اسپند دود می‌کرد؛ شناسایی و با حکم قضایی راهی زندان شد. به‌گزارش ایسنا، محسن رحیمی، مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین گفت: یکی از متکدیانی که بارها از سوی عوامل گشت این مرکز جمع‌آوری شده و به وی تذکر داده شده بود که دست از تکدی‌گری بردارد فردی متمول و ثروتمند است که در چهارراه‌های اصلی شهر اقدام به تکدی‌گری در قالب «اسپند دودکردن» می‌کرد. وی افزود: این مرد به دروغ خودش را جانباز دفاع‌مقدس معرفی می‌کرد، اما بررسی‌ها نشان می‌داد که در …
سرانجام متکدی میلیاردر در قزوین با ۱۱ میلیارد چک در خانه‌اش!
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / تکدی - تکدی‌ گری - گدایی / استان قزوین
سرانجام متکدی میلیاردر در قزوین با ۱۱ میلیارد چک در خانه‌اش!
مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین گفت: این فرد که در چهارراه‌های اصلی شهر اقدام به تکدی‌گری در قالب اسپند دودکردن می‌کرد متمول و ثروتمند است و بارها به وی تذکر داده شد تا دست از تکدی‌گری بردارد.
میلیاردری که در قزوین اسپند دود می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-اجتماعی / متکدیان / تکدی‌گری
میلیاردری که در قزوین اسپند دود می‌کند
مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین گفت: فردی به‌عنوان متکدی در یکی از چهارراه‌های اصلی شهر قزوین اسپند دود می‌کند که مانده‌حساب بانکی‌اش ۴۰۰ میلیون تومان و خانه‌اش انبار برنج و روغن است.
کمک نقدی به متکدیان خوب یا بد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استانی-اجتماعی / متکدیان / تکدی‌گری
کمک نقدی به متکدیان خوب یا بد؟
همیشه شنیده‌ایم که کمک نقدی به متکدیان و افراد بی‌خانمان بهترین راه برای کمک به آنان نیست و ممکن است این وجه نقد ضایع شود، یا صرف عادت‌های مضر مانند اعتیاد شود؛ اما یک تحقیق جدید در کانادا قدرتمندانه خلاف این ادعا را بیان می‌کند.
افزایش متکدی در شیراز ثابت نشده است
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-اجتماعی / کرونا / شهر شیراز / کودکان کار / تکدی‌گری
افزایش متکدی در شیراز ثابت نشده است
معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس با تاکید بر اینکه باید کمک‌های مردمی به کودکان کار و خیابانی هدفمند شود، گفت: افزایش متکدیان و رشد تکدی گری در شیراز ثابت نشده است.
تهران، بی‌گدا نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
تهران، بی‌گدا نمی‌شود
نیلوفر جلالی ـ روزنامه‌نگار تهران هرگز از متکدیان خالی نمی‌شود. نه فقط خالی نمی‌شود بلکه هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. عده‌ای فشارهای اقتصادی و فقر و بیکاری را عامل گسترش این پدیده می‌دانند و عده‌ای دیگر تکدی‌گری را کاملا معلول عوامل دیگر فرهنگی و اجتماعی ارزیابی می‌کنند. دلیلش هر چه که باشد، کلانشهر تهران مانند یک میدان مغناطیسی برای متکدیان که عمده آنها را کودکان تشکیل می‌دهند، عمل می‌کند. تا امروز بیشتر طرح‌های مقابله‌ای با این پدیده، به شکل ضربتی و حذف فیزیکی متکدیان بوده که تأثیر آن …
قرار مهربانی در مترو
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
قرار مهربانی در مترو
شقایق عرفی‌نژاد  خیریه چرخ گردون هم یک مؤسسه خیریه است، هم یک مؤسسه کارآفرینی. آن‌طور که مؤسسش می‌گوید در واقع این دو کار در کنار هم انجام می‌شود. «‌‌سمیرا حشمتی» عقیده دارد پرداخت‌های مالی و غیرمالی به مستمندان در واقع عادت دادن آنها به این وضعیت و نوعی دامن زدن به تکدی‌گری است. او متولد سال 62 است و کارش حسابداری است. حشمتی می‌گوید در کارگاه کوچکش هیچ‌وقت دنبال کمیت و آمارسازی نبوده‌اند. این کارگاه در خیابان معلم فعالیت می‌کند و تا امروز برای عده زیادی شغل ایجاد کرده است.    داستان چرخ گردون …
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / تکدی‌گری / کروناویروس
افزایش گدایان پشت ماسک کرونا
«از تو پول نقد گرفتم اما از دیگران نمی‌گیرم. عابران پول‌ها را که داخل سبد انداختند، دستگاه پز را نشانشان می‌دهم که خیالشان از بابت کرونا هم راحت شود. به بعضی‌ها هم در صفحه مجازی‌ام، شماره کارت داده‌ام، نذری داشته باشند به حسابم می‌ریزند! قبل از کرونا بعضی روزها تا ۵۰۰ هزار تومن هم درآمد داشتم اما حالا به زور به ۲۰۰ هزار می‌رسد. مردم رغبت نمی‌کنند، پول نقد با خودشان بیاورند.»
حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-اجتماعی / کودکان کار و خیابانی / تکدی‌گری / گردش مالی تکدی گری
حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنکی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز در روزهای اخیر و ضرورت سازمان‌دهی این موضوع با همکاری نیروی انتظامی، گفت: شهرداری‌ها باید در راستای جمع آوری و توانمندسازی متکدیان با ارگان‌های حوزه‌های اجتماعی نهایت همکاری را داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
نوازندگان خیابانی از زیبایی‌های شهر هستند نه متکدی
آفتاب یزد- گروه شبکه: به تازگی شهرداری بوشهر برای مقابله با تکدی گری اقدام به نصب بیلبوردی با این مضمون « کمک به متکدیان خیابانی، ریختن پول به جیب افراد سودجو است» در سطح شهر کرده است. بیلبوردی که با اعتراض بسیاری روبه‌رو شد. چرا که در این بیلبورد تصاویری از پدیده تکدی‌گری به نمایش درآمده و در میان آن، تصویری از دو فرد نوازنده که به موسیقی خیابانی مشغول هستند نیز نشان داده شده است. این در حالی است که کسانی که نوازنده موسیقی خیابانی هستند نه تنها متکدی نیستند بلکه هنرمندانی هستند که در ازای هنری که ارائه می‌دهند پول دریافت و کلا از این راه امرار معاش می‌کنند. اما متکدیان کسانی هستند که در ازای «هیچی» از مردم پول می‌گیرند. از سوی دیگر در بسیاری از کشورهای خارجی این هنر یعنی نوازندگی خیابانی که …
گردش مالی چند هزار میلیاردی کودکان کار و خیابان
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / کودکان کار و خیابانی / تکدی‌گری / سازمان بهزیستی / خط اورژانس اجتماعی
گردش مالی چند هزار میلیاردی کودکان کار و خیابان
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به گردش چند هزار میلیاردی حوزه کودکان کار و خیابان گفت: معتقدم هر یک ریال کمک به بچه‌های خیابان‌ ثبات و حضور آنها در خیابان را بیشتر می‌کند.
دردناک‌تر از قصه‌های مجید
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دردناک‌تر از قصه‌های مجید
حامد فوقانی _ دبیر گروه شهر قصه‌های کودکان کار جزو دردناک‌ترین قصه‌های روزگار است؛ آنهایی که اغلب از روی فقر سر از فضاهای شغلی غیرامن درمی‌آورند. کودکی آنها به جای بازی، تحصیل و شادی در میان انبوهی از مشکلات محو می‌شود. عاقبت‌شان نیز در تاریکی محض نامعلوم است. بُعد دردناک‌ دیگر ماجراهای مربوط به کودکان کار، فعالیتی است که آنها در طول شبانه‌روز انجام می‌دهند. زباله‌گردی، آجرپزی، سبزی‌کاری، حمل بار، دستفروشی در گرما و سرما و فعالیت‌های شبه‌تکدی‌گری، کارهایی است که کودکان کار در ایران انجام می‌دهند. …
دیپورت ۳۹۵ متکدی پاکستانی و بنگلادشی از البرز
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / استانی-اجتماعی / البرز / تکدی‌گری
دیپورت ۳۹۵ متکدی پاکستانی و بنگلادشی از البرز
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز گفت: در حال حاضر حدود ۱۸۰ هزار تبعه افغان در استان زندگی می‌کنند که اغلب به کارگری و مشاغل ساده مشغول هستند و کمتر دست به تکدی گری می‌زنند.
برخی افراد به صورت شبکه‌ای از کودکان برای تکدی‌گری استفاده می‌کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / استانی-اجتماعی / شهرداری / کرج / شهرداری کرج / تکدی‌گری
برخی افراد به صورت شبکه‌ای از کودکان برای تکدی‌گری استفاده می‌کنند
معاون خدمات شهر شهرداری کرج گفت: متاسفانه از آنجایی که سایر دستگاه‌های متولی ساماندهی متکدیان در این زمینه همکاری لازم را ندارند، متکدیانی که هر روز جمع آوری می‌شوند تا ساعت ۱۰ شب نگه داشته و باز رها می‌شوند.
روایت عجیب مدافع سابق منچستریونایتد از دوران کودکی‌اش؛ در پاریس گدایی می‌کردم!
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
روایت عجیب مدافع سابق منچستریونایتد از دوران کودکی‌اش؛ در پاریس گدایی می‌کردم!
عضو تیم نایب‌قهرمان جام‌جهانی ۲۰۰۶ درباره دوران دشوار کودکی‌اش توضیحات عجیبی ارائه کرد. پاتریس اورا، مدافع فرانسوی سابق تیم‌های منچستریونایتد و یوونتوس اعتراف کرد در دوران کودکی از فرط فقر و مشکل اقتصادی در خیابان‌های پاریس به تکدی‌گری می‌پرداخت.
مبارزه موثر کرونا با
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / تکدی‌گری / کروناویروس / شهرداری
مبارزه موثر کرونا با "تکدی‌گری" در کرمانشاه!
"تکدی گری" همواره به عنوان یکی از مهمترین معضلات اجتماعی در کرمانشاه مطرح بوده و وجود تعداد بالای متکدیان به دلیل سخاوتمندی مردم و دلسوزی آنها برای این افراد موجب شده تا این معضل همواره به شکلی پررنگ در کرمانشاه خود را نشان دهد، اما حالا دو ماهی می شود که در شهر کرمانشاه خبر چندانی از متکدیان نیست.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
از تصمیم سازمان سینمایی در حیرتم/ تکدی‌گری نمی‌کنیم
رئیس انجمن سینماداران کشور از تصمیم سازمان سینمایی مبنی بر حل مشکلات سینماداران اظهار تعجب و ناراحتی کرد.
حاجی‌فیروز کجایی که یادت به خیر!
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / حاجی فیروز / ویروس کرونا / نوروز99
حاجی‌فیروز کجایی که یادت به خیر!
حاجی‌فیروز، اولین پیام‌آور بهار را دست کم گرفتیم. با همان روی سیاه به جنگ گرگ زمستان می‌رفت، خنده و شادی به ارمغان می‌آورد، با دیو ناامیدی پنجه در پنجه می‌شد و با لباس و زبان سرخ، حرف‌های مگو می‌زد. در سال‌های گذشته، به دلایل مختلف، حاجی فیروز را از کارکرد اصلی‌اش، به نوعی تکدی‌گری سر چهارراه‌ها تقلیل دادیم. حالا که همان را هم از دست داده‌ایم، قدر حاجی فیروز از دست رفته را بیشتر می‌دانیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / استانی-اجتماعی / کودکان کار / تکدی‌گری / _بهزیستی
بیش از ۸۰ درصد کودکان کار البرز اسناد هویتی ندارند
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: باید قبول کنیم تا وقتی شرایط اقتصادی مناسب نباشد، هر چقدر هم که مسئولان تلاش کنند نمی‌توانیم آمار تکدی‌گری را به صفر برسانیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / جمع آوری متکدیان / اراک / استانی-اجتماعی
بساطی که چندباره جمع می شود و دوباره پهن می شود!
معاون خدمات شهری شهرداری اراک با اشاره به شناسایی نشدن شبکه سازمان‌یافته متکدیان، گفت: شهرداری طبق وظایف خود برای هر بار جمع‌آوری متکدیان هزینه می‌کند، اما چند روز پس از جمع‌آوری، متکدیان مجددا به تکدی‌گری باز می‌گردند و مشکل اساسی اینجاست.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / استانی-اجتماعی / کودکان کار و خیابانی / معاون سیاسی استاندار سمنان / استاندار سمنان
استان سمنان کودک خیابانی ندارد/ برخی کودکان کار با هدایت خانواده‌ها تکدی‌گری می‌کنند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با تفکیک کودکان کار از پدیده کودکان خیابانی، گفت: در هیچ جای استان سمنان، پدیده‌ای تحت عنوان کودکان خیابانی وجود ندارد
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / حاشیه‌نشینی / بزهکاری
فرزندان حاشیه‌نشین‌ها نسل بعدی بزهکاران احتمالی
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران بیان اینکه حاشیه‌نشینی یکی از پنج موضوع اولویت‌دار کشور است، گفت: به دلیل ویژگی‌هایی که این مناطق دارند، آسیب‌های اجتماعی نمود بیشتری پیدا می‌کنند و موضوعاتی از قبیل مصرف مواد مخدر، خشونت‌های اجتماعی، خشونت‌های خانگی، تکدی‌گری و بی‌خانمانی در این مناطق بیشتر دیده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بسته خبری
حمله به مددکاران با قَمه/برخی اتباع خارجی وارد ایران می‌شوند و می‌مانند/«زندان» راه‌حل مقابله‌با تکدی‌گری نیست/احتمال وقوع شرایط ناگوار زیست‌محیطی در مناطق ساحلی
ایلنا: برخی اتباع با ویزای توریستی یا زیارتی وارد کشور می‌شوند و می‌مانند، حمله به مددکاران با قَمه، راه‌حل مقابله‌با تکدی‌گری «زندان» نیست، حجم زباله‌های ویژه و…
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
رستم‌وندی: راه‌حل مقابله‌با تکدی‌گری «زندان» نیست
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه راه‌حل مقابله‌با تکدی‌گری زندان نیست،‌ گفت: جمع‌آوری مشخصات بیومتریک متکدیان از طریق اسکن اثر انگشت و عنبیه در ۸ استان کشور در حال انجام است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / متکدیان / هپاتیت / کودکان کار
غربالگری کودکان خیابانی و ابتلای برخی از آنها به هپاتیت
ایلنا نوشت: رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه راه‌حل مقابله‌با تکدی‌گری زندان نیست،‌ گفت: جمع‌آوری مشخصات بیومتریک متکدیان از طریق اسکن اثر انگشت و عنبیه در ۸ استان کشور در حال انجام است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / رئیس سازمان امور اجتماعی کشور / تقی رستم‌وندی
راه‌حل مقابله‌با تکدی‌گری «زندان» نیست/جمع‌آوری مشخصات بیومتریک متکدیان از طریق اسکن عنبیه در ۸ استان/ غربالگری کودکان خیابانی و ابتلای برخی از آنها به هپاتیت
ایلنا: رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه راه‌حل مقابله‌با تکدی‌گری زندان نیست،‌ گفت: جمع‌آوری مشخصات بیومتریک متکدیان از طریق اسکن اثر انگشت و عنبیه در ۸…
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
نگاهی به وضعیت زندگی دستفرشان در مترو
این روزها بسیاری از مردم این طور فکر می‌کنند. همین باعث شده هنگامی که مأموران سد معبر به سراغ دستفروشان می‌روند با گروهی از عابران مواجه شوند که با اعتراض مانع از اعمال قانون می‌شوند. گروهی دیگر اما، با این تفکر مخالفند و دستفروشی را نوعی تکدی‌گری پنهان و عامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی می‌دانند
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / تکدی‌گری / استانی-اجتماعی
زنگ هشدار افزایش کودکان متکدی در سنندج به صدا در آمده است
به گفته مدیر مرکز ساماندهی متکدیان سنندج، افزایش کودکان متکدی یکی از موارد نگران کننده طی 6 ماهه امسال در سنندج بوده است که متاسفانه والدین بد سرپرست این کودکان را موظف به تکدی گری می کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / تکدی‌گری / استانی-اجتماعی
مسافران شیک پوش سفری خیالی که با کمک شما به مقصد می رسند!
امروزه دیگر گدایان شهر ما مسافران شیک پوش یک سفر خیالی هستند که بنا به هزار و یک دلیل در راه مانده اند و می خواهند با کمک شما به مقصد برسند. یا نیازمندان مانده در صف داروخانه اند که برای گرفتن داروی خیالی شان درصدند مبلغی از شما تلکه کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / فضای مجازی / شهاب سنگ / متکدیان / پول
در سایت‌های خرید و فروش آنلاین چه می‌گذرد؟/ از فروش شهاب سنگ تا تکدی‌گری!
روزگاری اگر یک نفر قصد داشت وسیله‌ای بفروشد، یا چیزی بخرد باید شال و کلاه می‌کرد و به بازار می‌رفت یا برای فروش اجناس خودش آگهی چاپ می‌کرد و به در و دیوار می‌چسباند. اما امروز اینترنت همه چیز را در دست گرفته است و یک سرچ ساده و چند کلیک به راحتی به شما کمک می‌کند تا حتی بدون خروج از خانه‌تان، اجناس مورد نظرتان را بخرید یا چیزی را بفروشید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
سازمان بهزیستی؛ بهترین متولی برای جلوگیری از تکدی‌گری
بهترین متولی برای جلوگیری از افزایش تکدی‌گری و سامان بخشیدن به این حوزه، سازمان بهزیستی است. اگر اختیارات و بودجه لازم به این سازمان داده شود آن‌ها با رویکرد‌های اجتماعی و فرهنگی مخصوص خود می‌توانند اوضاع و احوال را تا حد قابل ملاحظه‌ای بهبود دهند. در این صورت، هم شهرداری و هم نیروی انتظامی و هم هر سازمانی که در این بین نقش دارند می‌دانند که باید پاسخگوی اعمال خود به سازمان بهزیستی کشور باشند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / استانی-اجتماعی / تکدی‌گری
تکدی گری داستان بی‌پایان
کمتر روزی است که از کوچه و خیابان گذر کنیم و با افرادی روبه‌رو نشویم که با شگردهای مختلف درصدد برانگیختن عواطف و احساسات مردم برای اجابت درخواست کمک مالی هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
حذف فیلتر دوده تنها با دستور وزیر صنعت شدنی نیست/ ۳ماه تا یک‌سال حبس برای اجبار به تکدی‌گری کودکان/ اعلام آخرین مهلت استفاده از معافیت ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری/ پدیده موتورسواران قانون‌شکن را جدی بگیریم/ …
حذف فیلتر دوده تنها با دستور وزیر صنعت شدنی نیست، ۳ماه تا یک سال حبس برای فردی که کودک را به تکدی‌گری وادار کند، آخرین مهلت استفاده از معافیت ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری اعلام شد، پدیده موتورسواران قانون‌شکن را جدی بگیریم، «کنکور» نظام آموزشی ما را به گروگان گرفته است، اتوبوس‌ها و کامیونت‌های برون شهری نیازی به فیلتر دوده ندارند، از جمله عناوین مهم‌ترین اخبار امروز ایلنا بود.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
دستور وزیر کشور برای شناسایی متکدیان در تمام استان‌ها/ ۳ماه تا یک سال حبس برای فردی که کودک را به تکدی‌گری وادار کند/ آماری از گردش مالی متکدیان نداریم
ایلنا: مدیر کل امور اجتماعی استانداری تهران با بیان اینکه آماری از گردش مالی تکدی‌گری نداریم، توضیحاتی را در خصوص تشکیل بانک…
۱۳۹۸-۰۶-۲۵
هدف، مبارزه با «مافیای تکدی‌گری» است یا «متکدیان»؟
در سال‌های اخیر مسئولان به جای خطاب قرار دادن و پرداختن به عوامل و بسترهای پدید آمدن و گسترش فقر در کشور عموما «افراد فقیر» را مجرم و مقصر می‌شمارند. طرح‌های «جمع‌آوری» کودکان کار و زباله‌گردان و معتادان و حالا هم تکدی‌گری از آن جمله است
۱۳۹۸-۰۶-۲۴
تجارتِ فقر!
اگر تکدی‌گری را به عنوان یک مسئله اجتماعی در نظر بگیریم، به واقع باید با آن چه کرد؟ آیا جرم‌انگاری یعنی مجرم دانستن فرد متکدی یا ایجاد ساز و کاری که تکدی‌گری‌ را به امری پر‌هزینه بدل کند، می‌‌تواند به حل این مسئله اجتماعی کمک کند؟ مسئله‌ای که امروزه برای عده‌ای به سبکی از زندگی بدل شده و با اقدام جدید استانداری مبنی بر ثبت این افراد در سامانه، به تکدی‌گری به مثابه یک شغل نگریسته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
کاریکاتور/ وصیت ویژه یک گدا به فرزندانش!
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفته به زودی مشخصات متکدیان به همراه اسکن قرنیه چشم و اثر انگشت در سامانه جامع آسیب‌دیدگان اجتماعی ثبت می‌شود تا اگر فردی از تکدی‌گری در استانی ناامید شود و به استان دیگری مهاجرت کند، استان مقصد متوجه شود که او سابقه‌دار است... این موضوع سوژه کارتونی از علیرضا پاکدل در خبرآنلاین شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / بسته اخبار اجتماعی ایسنا
از چگونگی استخدام حق‌التدریسی‌ها تا گردش مالی بالای تکدی‌گری در تهران
مراحل تشریفات «استخدام» حق‌التدریسی‌ها و نهضتی‌ها، افزایش شکایت‌های دارویی در سال جاری، زیرگذر گیشا تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد،حیوان آزاری چه مجازاتی دارد؟، کشف محموله ۲۸۰۰ میلیاردی لوازم خانگی قاچاق در پایتخت و... سرخط برخی مهمترین اخبار امروز اجتماعی ایسنا است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / استان تهران / تکدی گری / فرزانه مروستی / متکدیان
مجازات تکدی‌گری چیست؟
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استان تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی گری را 3 ماه تا یک سال حبس و استرداد کلیه اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / کرمان / کودکان کار / تکدی‌گری
خانم، آقا؛ در راه رضای خدا به میلیاردر شدن من کمک کنید!!
«اسپند دود بکنم؟»، «شیشه ماشین رو تمیز کنم؟»، «یک فال از من می‌خرید؟»، «یک جوراب یا لیف از من می‌خرید» و صدها واژه این چنینی که این روزها به وفور در پشت چراغ های راهنمای سطح شهر کرمان، معابر و یا پمپ بنزین ها می شنویم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱
رهبران یک کلیسای آمریکایی متهم به برده‌داری از بی‌خانمان‌ها شدند
رهبران یک کلیسای مستقر در کالیفرنیا به اتهام زندانی کردن ده‌ها نفر که اغلب بی‌خانمان بوده‌اند و اجبار این افراد به تکدی‌گری بازداشت شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / تکدی‌گری
کاسبی یک‌ونیم میلیاردی پشت چراغ قرمز!
«ماجرای اسکناس‏‌های شمرده‌نشده هر متکدی و درآمد ماهانه‏ هر کدامشان، از بهزیستی و اعلام محمدرحیم فاضلی‏‌نژاد، سرپرست امور مجلس سازمان بهزیستی بر درآمد روزانه یک‌ونیم میلیاردی متکدیان استان تهران شروع شد و ... »
۱۳۹۸-۰۶-۱۷
تکدی‌گری؛ از راه‌های گسترش جرایم و آسیب‌های جامعه
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران یکی از راه‌های گسترش جرایم و آسیب‌های جامعه را تکدی‌گری دانست و با اشاره به آیین‌نامه مصوبه سال ۱۳۷۸ شورای عالی اداری که حدود ۱۱ دستگاه در این حوزه مسوولیت دارند، گفت: به نظر می‌رسد هنوز نتوانسته‌ایم این آیین‌نامه را به‌درستی اجرا کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / تکدی‌گری / متکدیان / آسیب‌های اجتماعی / سید حسن موسوی چلک- / انجمن مددکاری اجتماعی ایران-
مردم به‌صورت مستقیم به متکدیان کمک نکنند
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران یکی از راه‌های گسترش جرایم و آسیب‌های جامعه را تکدی‌گری دانست و با اشاره به آئین‌نامه مصوبه سال ۱۳۷۸ شورای عالی اداری که حدود ۱۱ دستگاه در این حوزه مسئولیت دارند،‌ گفت: به نظر می‌رسد هنوز نتوانسته‌ایم این آئین‌نامه را به‌درستی اجرا کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
شغل تکدی‌گری با به کسب مجوز؟!
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / متکدیان / استانداری تهران
واکنش استاندار تهران به درآمد روزانه ۱.۵ میلیاردی متکدیان در تهران
ایسنا نوشت: استاندار تهران درخصوص درآمد روزانه ۱.۵ میلیارد متکدیان در تهران گفت‌: دولت و نهادهای حمایتی بارها اعلام کردند که از خانواده‌ کودکان متکدی حمایت و برای آنها مقرری تعیین می‌کند اما رقم‌هایی که از محل تکدی‌گری نصیب آنها می‌شود بالاتر است و برهمین اساس این افراد به‌رغم جمع آوری، بار دیگر به این کار برمی‌گردند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / متکدیان / جمع آوری متکدیان / گردش مالی تکدی گری / تکدی‌گری
ممنوعیت گدایی در اتیوپی
مقامات آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی در آخرین سری از اقدامات خود در راستای بازسازی تصویر شهر و کشور، گدایی خیابانی را ممنوع کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
گره کور دستفروشی زیرزمینی
گروه جامعه: «لواشک، ترش و خوشمزه، 2 هزار تومان»؛ «خانومای گلم، خانومای عزیزم، لاک و رژ دارم، خوشرنگ و باکیفیت، 20 تومن مغازه فقط 10 تومن»؛ «لامپ ال‌ای‌دی، ضد آب، ضدضربه، ضد زلزله! با دوام، با قابلیت اتصال به موبایل و پاوربانک، فقط 10 تومن»؛ این‌ها فقط بخشی از صداهایی است که مسافران متروی تهران هر روز می‌شنوند. دستفروشان مترو، مسافران یک روز و دو روز مترو نیستند. اکنون چند سال است که این مسافران دائمی، به مسئله‌ای لاینحل برای مسئولان شهری تبدیل شده‌اند و روش‌های گوناگون برای حل آن هم جواب نداده است.همه چیز در بساط‌شان یافت می‌شود، مشتری بالقوه و بالفعل هم زیاد دارند. حتی برخی هستند که پیش از سوار شدن به مترو، امیدوارند امروز دستفروشی با فلان جنسی که نیاز دارند ببینند و نیازشان را از بازار بزرگ …
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / تکدی‌گری
رشد خاموش تکدی‌گری در اصفهان زیر سایه ناهماهنگی‌ها
تکدی گری یکی از آسیب‌های اجتماعی است که همگام با بزرگ و شلوغ‌تر شدن کلان‌شهر اصفهان، رشد می‌کند و در خیابان‌ها و مناطق بیشتری از شهر دیده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
نواختن موسیقی خیابانی را تکدی‌گری نمی‌دانم/ استانداری از نوازندگان خیابانی حمایت می‌کند
ایلنا: استاندار تهران با بیان اینکه نواختن موسیقی خیابانی را تکدی‌گری نمی‌دانم، افزود: استانداری برای اخذ مجوزهای لازم برای نوازندگان موسیقی خیابانی کمک‌های لازم را انجام می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / انوشیروان محسنی بندپی / موسیقی
استاندار تهران:‌ نواختن موسیقی خیابانی را تکدی‌گری نمی‌دانم
تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه نواختن موسیقی خیابانی را تکدی‌گری نمی دانم افزود: استانداری برای اخذ مجوزهای لازم برای نوازندگان موسیقی خیابانی کمک‌های لازم را انجام می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
همه چیز درباره یگان مالی-اجتماعی منافقین/ کلاهبرداری فرقه رجوی در قلب اروپا
وظیفه یگان مالی-اجتماعی فرقه رجوی که بزرگ‌ترین بخش این گروهک را تشکیل می‌دهد، تامین بخشی از هزینه‌های منافقین و مشغول‌سازی اعضا با تکدی‌گری در قالب موسسات خیریه از شهروندان اروپایی است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
تکذیب اظهارات فرمانداری در خصوص موسیقی خیابانی
فرمانداری تهران آنچه به عنوان نسبت دادن تکدی‌گری به موسیقی خیابانی از سوی فرهادی عنوان شده را کذب محض می‌داند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
نجات جامعه و جوانان از معضل اعتیاد وظیفه‌ای ملی است
رئیس‌جمهوری با قدردانی از همه تلاشگران در عرصه مبارزه با مواد مخدر، نجات جامعه و جوانان از معضل اعتیاد را یک وظیفه ملی برشمرد و تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر یک موضوع بین بخشی است و همه دستگاه‏ها و نهادها در این زمینه مسئول بوده و وظیفه مهم و سنگینی برعهده دارند.به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز سه‏شنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از قاچاق مواد مخدر و برخورد قاطع با باندهای قاچاق را بسیار با‏اهمیت خواند و با اشاره به نظرصریح رهبر انقلاب در مصادره همه اموال و دارایی‏های قاچاقچیان حرفه‏ای مواد مخدر گفت: با وجود نظر صریح مقام معظم رهبری، نیازی به قانون جدید در این عرصه احساس نمی‌شود و با ابلاغ نظر ایشان به قضات از سوی قوه قضائیه، شاهد تحول خوبی در زمینه پیشگیری از قاچاق مواد مخدر خواهیم …
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
روحانی: تکدی‌گری و تجاهر به موادمخدر به هویت ملی ما ضربه می‌زند
رئیس‌جمهور نجات جامعه و جوانان از معضل اعتیاد را یک وظیفه ملی برشمرد و تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر یک موضوع بین بخشی است و همه دستگاه‌ها و نهادها در این زمینه مسئول بوده و وظیفه مهم و سنگینی برعهده دارند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / کودکان کار و خیابانی / مستمری کمیته امداد / جمع آوری کودکان کار و متکدیان / تکدی‌گری
بررسی خارج از نوبت پرونده خانواده‌های کودکان کار در کمیته امداد
فرماندار تهران با بیان اینکه بهترین راه ساماندهی کودکان کار و خبابان، شناسایی و تحویل به خانواده‌شان است گفت: بنا شده کارهای خانواده‌های کودکان کار که تحت پوشش کمیته امداد هستند، خارج از نوبت پیگیری شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / بوشهر / تکدی‌گری / کودک کار
توزیع متکدیان تعمدی فلج شده پاکستان در کشورهایی همچون ایران
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر عنوان کرد: کودکان متکدی در پاکستان به طور حرفه‌ای فلج شده و به مشتریان فروخته می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
با موافقت نمایندگان، قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی اصلاح شد
شناسنامه بی‌شناسنامه‌در انتظار نهایی شدن یک قانونگروه جامعه: در حالی که چندی پیش مجلس لایحه «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» را تصویب و شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد کرد، نمایندگان مجلس روز گذشته در جریان اصلاح این قانون، وزارت اطلاعات را مسئول پاسخ دادن به استعلامات امنیتی این اشخاص جهت اخذ تابعیت ایرانی کردند. «بی‌شناسنامه بودن» تنها معضل کودکانی از مادرانی ایرانی و پدرانی غیر ایرانی و اغلب افغان در کشور نیست. بروز مشکلاتی در پذیرش آنها در مدرسه، عدم تحت پوشش قرار گرفتن زیر چتر بیمه درمانی و حتی عدم دریافت یارانه دولتی از جمله مشکلاتی است که کودکان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با آن دست به گریبان‌ هستند. نداشتن هویت و به حساب نیامدن …
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
کودکان خیابانی در تهران چگونه کار می کنند؟/ از اجاره کودکان معلول تا باند مافیا (+فیلم)
از 4 - 3 ماهگی برای گدایی کرایه داده می‌شوند تا وقتی که بزرگ شوند و بتوانند یک تنه گدایی کنند. باندهای مافیاییِ تکدی‌گری، کودکان بی‌بضاعت را به آینده‌ای تیره ‌و تار محکوم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
کارتن خوابی و اعتیاد در مرکز و جنوب شهر
محمد سرابی: مشکل تکدی‌گری، کارتن خوابی و اعتیاد در تمام مناطق تهران دیده می‌شود اما تجمع این افراد در برخی از مناطق شهری بیش از دیگر نقاط است. بر اساس داده‌های پیمایش رصد کیفیت زندگی در تهران، ساکنان منطقه‌های میانی و جنوبی شهر بیش از دیگران وجود این مشکلات را در محله خود گزارش کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / متکدی
چرا گدایی، کلاهبرداری است و کمک‌کنندگان مال‌باخته‌اند؟
یکی از مسائل شهرهای بزرگ تکدی‌گری است متکدی فردی است که از رهگذران در خیابان یا منازل گدایی، و کمک‌های نقدی یا غیرنقدی آنان را طلب می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
متکدیان تهران از نقاط دیگر کشور به پایتخت می آیند
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: متکدیانی که در تهران به متکدی‌گری می‌پردازند، عموماً از سایر نقاط کشور به پایتخت آمده و اهل تهران نیستند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / تکدی‌گری / منطقه البرز
کودکان را به صورت گروهی در سطح شهر رها می‌کنند!
مسئول مجتمع اردوگاهی ساماندهی متکدیان کرج گفت: سرشاخه‌های تکدی‌گری در کرج شناسایی شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
مچ‌گیری از گدای قلابی + ویدئو
یک گدای قلابی شگردش برای تکدی‌گری لو رفت.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
سیلی سرخ فقر به‌صورت سیاه حاجی‌فیروز
تهران- روزنامه ابتکار در گزارش امروز خود (یکشنبه) چرا سیاه پیام‌آور بهار از عنصری فرهنگی به نمود تکدی‌گری تغییر شکل داده است؟.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
سیاوشی: تلاش برای تحکیم خانواده در دستور کار مجلس است
یک نماینده مجلس، گفت: در فراکسیون پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی مطالبی حول و حوش کودکان کار و تکدی‌گری مطرح شده است. امیدواریم به مدد قوه قضاییه و سینما راهکارهایی ارائه شود تا دیگر شاهد حضور کودکان کار تا نیمه‌های شب در خیابان ها نباشیم.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
درآمد 80 هزار تومانی متکدیان یزد در هر ساعت!
مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری یزد گفت: شهروندان آگاه باشند که تکدی‌گری این روزها یک شغل محسوب می‌شود و میانگین درآمد هر متکدی در ساعت در مناطق شلوغ تا 80 هزار تومان نیز می‌رسد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶ / جامعه / فرماندار تهران / متکدیان / کمک
درخواست فرماندار تهران از شهروندان: به متکدیان کمک نکنید
به گفته وی، تکدی‌گری درآمد قابل توجهی برای متکدیان دارد، لذا تنها با مشارکت شهروندان مقابله با این آسیب اجتماعی به نتیجه خواهد رسید، در حقیقت هر جا شهروندان در بحث آسیب‌های اجتماعی حضور پیدا کرده‌اند، نتایج و اثرات خوبی به دنبال داشته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •