دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
حذف تحریم‌ها
‏ چه شد که روحانی تبدیل به کم اقبال‌ترین رئیس جمهوری ایران شد؟ /منطق و نتیجه شرط‌گذاری در انتخاب رئیس جمهور/ کلاهبرداری سیاسی با مغلطه نظامیان و انتخابات
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
‏ چه شد که روحانی تبدیل به کم اقبال‌ترین رئیس جمهوری ایران شد؟ /منطق و نتیجه شرط‌گذاری در انتخاب رئیس جمهور/ کلاهبرداری سیاسی با مغلطه نظامیان و انتخابات
یک شب یلدای ساده چقدر آب می‌خورد؟، طولانی‌ترین تعطیلات شبانه کرونایی، نامه قالیباف به روحانی برای اصلاح بودجه، ‏بودجه سال صفر برگشت می‌خورد؟، با حذف تحریم‌ها چه موانع دیگری خواهیم داشت؟، چراغ سبز پوتین به مذاکره با بایدن، ‏آژانس و پازل جدید فشار بر ایران، ایران غایب بزرگ واکسیناسیون کووید ۱۹، پستی و بلندی‌های روابط ایران و ترکیه و پایان ‏حسرت ۵۳ ساله پرسپولیس؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
تحریم نعمت یا تهدید؟
پیمان مولوی می‌گوید: به نظر می‌رسد عدد فروش نفت در بودجه ۱۴۰۰ یک اهرم و یا نشانی است که ما لاجرم باید به سمت حذف تحریم‌ها حرکت کنیم؛ بنابراین این عدد بیشتر از آنکه جنبه اقتصادی داشته باشد وجه سیاسی‌اش اهمیت دارد.عدد فروش نفت در بودجه ۱۴۰۰ محل بحث بسیاری شده است. کارشناسان این عدد را واقعی نمی‌دانند و معتقدند با توجه به شرایط موجود و تحریم‌های نفتی فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت نوعی خوش خیالی به حساب می‌آید.به گزارش اقتصاد۲۴، با این همه، اما حسن روحانی در آخرین نشست خبری خود به این موضوع پاسخ داد و گفت: «ما ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت را باید تولید کنیم و بفروشیم و این را هم به وزیر نفت اعلام کرده‌ام که به دنبال بیشتر از این هم باشیم».روحانی تاکید کرد: «ما بر مبنای خوشبینی این بودجه را تنظیم …
با حذف تحریم‌ها چه موانع دیگری خواهیم داشت؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۸
با حذف تحریم‌ها چه موانع دیگری خواهیم داشت؟
در این یادداشت آمده: قطب‌نمای سیاستگذاری بانک مرکزی حول کنترل تورم و کمک به رشد اقتصادی کشور است. در این راستا، نرخ ارز به‌عنوان یک متغیر کلیدی اقتصادکلان نقش مهمی به‌عهده دارد.
بازگشت بایدن به برجام چه اثری بر اقتصاد ایران دارد؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / آینده اقتصاد ایران / اقتصاد در سال آینده / بازگشت بایدن به برجام / حذف تحریم‌ها
بازگشت بایدن به برجام چه اثری بر اقتصاد ایران دارد؟
با انتخاب بایدن به عنوان رئیس‌جمهور چهار سال آینده آمریکا امیدها به کاهش فشار تحریم‌های اقتصادی علیه ایران نیز افزایش یافته است. بایدن نیز صراحتا اعلام کرده به برجام برمی‌گردد، آیا می‌توان به اقتصاد ایران در دوره بایدن امیدوار بود؟ نوشته بازگشت بایدن به برجام چه اثری بر اقتصاد ایران دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازگشت به برجام و حذف تحریم‌ها همزمان نخواهد بود | واکنش ایران هدفمند باشد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / اقتصاد - رکود / هسته‌ای - برجام / ایران و آمریکا / آمریکا - جوزف بایدن
بازگشت به برجام و حذف تحریم‌ها همزمان نخواهد بود | واکنش ایران هدفمند باشد
علیرضا سلطانی، روزنامه‌نگار و کارشناس اقتصاد سیاسی معتقد است که بعد از انتخاب جوبایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا سه متغیر در زمینه سیاست خارجی و دو متغیر در اقتصاد داخلی اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار خواهند داد.
لازمه بازگشت آمریکا به برجام حذف تحریم‌های ایران است/ بایدن از عربستان فاصله خواهد گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
لازمه بازگشت آمریکا به برجام حذف تحریم‌های ایران است/ بایدن از عربستان فاصله خواهد گرفت
«ریچارد کوزلاریچ» معتقد است که احتمالا بایدن به برجام برگردد و لازمه بازگشت واشنگتن به برجام حذف برخی تحریم ها علیه تهران است.
تحریم‌‌های ترامپ به راحتی تغییر یافتنی نیست
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / ترامپ / تحریم / بایدن
تحریم‌‌های ترامپ به راحتی تغییر یافتنی نیست
اقتصاد نیوز : نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه گفت: حذف تحریم‌ها در صورت پیروزی بایدن برای دولت او ساده نخواد بود.
آبرامز: حذف تحریم ها برای بایدن ساده نیست    
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
آبرامز: حذف تحریم ها برای بایدن ساده نیست   
تهران- ایرنا- نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه گفت: حذف تحریم‌ها در صورت پیروزی بایدن برای دولت او ساده نخواد بود.
بهبود ۵ تا ۱۰ درصدی رفاه مردم با حذف تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / تحریم / سازمان برنامه و بودجه / برابری دستمزد
بهبود ۵ تا ۱۰ درصدی رفاه مردم با حذف تحریم‌ها
تهران - ایرنا - نتایج مطالعه سازمان برنامه و بودجه نشان می‌دهد که طی دو سال پس از رفع تحریم‌ها رفاه مادی خانوارهای شهری بین پنج تا ۱۰ درصد بهبود یافته است. 
اولین واکنش دلار به خبر خوش حسن روحانی / ریزش قیمت دلار آغاز شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / بازار ارز امروز / تاثیر حذف تحریم بر دلار / قیممت دلار / کاهش قیمت دلار
اولین واکنش دلار به خبر خوش حسن روحانی / ریزش قیمت دلار آغاز شد؟
بلافاصله بعد از حرف روحانی درباره حذف تحریم‌های تسلیحاتی قیمت دلار در بازار آزد از کانال ۳۲ هزار تومانی به کانال ۳۱ هزار تومانی بازگشت. نوشته اولین واکنش دلار به خبر خوش حسن روحانی / ریزش قیمت دلار آغاز شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نکات مهم سخنرانی پوتین در مجمع عمومی سازمان ملل
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سازمان ملل / اخبار "روسیه" / ولادیمیر پوتین
نکات مهم سخنرانی پوتین در مجمع عمومی سازمان ملل
رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، خواستار توافق درباره غیرنظامی شدن فضا، تمدید سریع پیمان استارت-3، حذف تحریم‌های اقتصادی در شرایط اپیدمی کرونا و حل مسالمت آمیز مناقشات منطقه‌ای شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / احزاب اصولگرا / برجام
جمعیت جانبازان: با چشم دوختن به حذف تحریم‌های برجامی و شرطی کردن اقتصاد مشکلی حل نمی شود
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جهش در تولید، با پوست‌اندازی جهادی در مدیریت ها میسر می شود، تاکید کرد: با نشستن و چشم دوختن به حذف تحریم‌های برجامی و شرطی کردن اقتصاد قطعاً مشکلی حل نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / سید عباس عراقچی / توافق هسته ای / برجام
هدف ایران خروج از برجام نیست/با حذف تحریم‌ها به برجام بازمی‌گردیم
معاون سیاسی وزیر خارجه با بان اینکه با حذف تحریم‌ها به برجام بازمی‌گردیم، گفت: هدف جمهوری اسلامی ایران خروج از توافق هسته‌ای نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
فرمول جدید برای توسعه روابط تجاری تهران و پاریس
فعالان اقتصادی ایرانی در حالی از اجرایی شدن اینستکس ابراز ناامیدی می‌کنند که سفیر فرانسه همچنان امیدوار به تاثیرگذاری این روش در مناسبات تجاری دو کشور است. سفیر فرانسه در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد که به دنبال برنامه‌ریزی‌هایی برای یافتن فرمولی به منظور حذف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران است. فرانسه همچنان برای به نتیجه رسیدن اینستکس تلاش می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
زنان گزینشی وارد استادیوم نمی‌شوند/ یارانه ثروتمندان از مهرماه حذف می‌شود/ شرط دولت برای انجام مذاکره؛ حذف تحریم‌ها و بازگشت به شرایط قبل از برجام/ اختلاف نظری بین روحانی و رئیسی وجود ندارد
ربیعی درباره حذف یارانه دهک های بالا اظهار کرد: برای تکمیل پایگاه های اطلاعاتی دستوری صادر شده و روز به روز وضعیت آن بهتر می‌شود. مجلس نیز دستور داده بود که سه دهک را حذف کنیم و این یعنی نزدیک به سی میلیون نفر که با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم ها این تصمیم در حال حاضر کمی دشوار است، اما آنچه درباره حذف افراد ثروتمند مطرح است حتما اجرا می‌شود...
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
روابط خوبی با کیم دارم
ایلنا: رییس‌جمهوری آمریکا در رابطه با خلع‌سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره و حذف تحریم‌ها ابراز امیدواری کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
واکنش افغانستان به تلاش‌های آمریکا برای حذف تحریم‌های رهبران طالبان
سخنگوی رئیس جمهور افغانستان در واکنش به تلاش‌های «زلمی خلیلزاد» اعلام کرد که حذف اسامی رهبران طالبان از فهرست تحریم‌های سازمان ملل بدون تائید دولت افغانستان امکان پذیر نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •