جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
رونق بورس
لباسم دیگر جای وصله ندارد
دیدارنیوز / ۴ روز قبل / اجتماعی
لباسم دیگر جای وصله ندارد
کسب و کارشان عوض شده، قبلاً خیاط بوده‌اند، اما این روز‌ها کهنه دوز شده‌اند. با اینکه کسب و کارشان رونق گرفته، اما از این موضوع خوشحال نیستند. می‌گویند رونق کارشان نتیجه فقیر شدن مردم است؛ کهنه دوزی به جای نودوزی. مغازه‌های تعمیرات لباس پاساژ شیشه در شهرری انباشته از لباس‌هایی است که در نوبت تعمیرند. این روز‌ها پاساژ عملاً تغییر ماهیت داده و با توجه به کاهش نودوزی تبدیل به بورس تعمیرات لباس شده است.
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
نامحرم تلقی‏شدن بخش خصوصی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که بورس انرژی می‌تواند بهترین گزینه برای عرضه نفت در زمان تحریم باشد، اما عدم اعتماد دولت‌ها به بخش خصوصی جهت مشارکت در فروش نفت مانع از فراهم‏سازی بستر لازم جهت آمادگی تبادل طلای سیاه در بورس انرژی شده است. به گزارش اقتصاد ۲۴، از آنجا که اقتصاد ایران به نفت گره خورده و بخش قابل‏توجهی از هزینه‌های کشور با فروش نفت تامین می‌شود، ضرورت برنامه‌ریزی جدی در صنعت نفت به شدت احساس می‌شود. از سوی دیگر بار‌ها از اقتصاد دولتی انتقاد شده و خصوصی‌سازی مورد تاکید قرار گرفته است، سیاستی که حکم می‌کند دولت باید از تصدی‌گری خارج شود و بخش نظارتی خودش را بیشتر تقویت کند.این سیاست‌گذاری به نوعی است که دولت می‌بایست از تصدی‌گری در همه بخش‌ها فاصله بگیرد و حتی بحث واگذاری صنایع …
رونق شاخص بورس یا کاهش ارزش ریال؟ بورس مقصد پول‌های سرگردان شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
رونق شاخص بورس یا کاهش ارزش ریال؟ بورس مقصد پول‌های سرگردان شد
سرمایه‌های مردم به سمت بازار سهام یا همان بورس هدایت شده و این امر باعث شده بورس رونق بگیرد. اما آیا می‌توان رونق بورس را نشانه خوبی در اقتصاد ایران دانست؟ کارشناسان معتقدند یکی از دلایل رونق بورس، کاهش ارزش ریال است و این فاکتور مطلوبی به شمار نمی‌آید.
  پول  ایران  بازار بورس
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
تداوم رونق در بازار سهام
روند صعودی بازار سرمایه دیروز هم تداوم یافت و به موجب رونق آن شاخص کل بورس تهران به میزان 0.99 درصد دیگر رشد کرد.
  بورس تهران  رشد  سرمایه  سهام  شاخص
یک قدم  9  هزار واحدی تا فتح رکورد از دست رفته
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
یک قدم 9 هزار واحدی تا فتح رکورد از دست رفته
روز گذشته دومین روز پر رونق بازار سرمایه پس از یک هفته کاهشی بود. در این روز بازار سهام با افزایش حداکثری قیمت در اغلب نمادهای بازار رو به رو بود و به همین دلیل تمامی نماگرهای بورس و فرابورس با رشد مواجه شدند.
  جنگ  خرید و فروش  سرمایه  سهام  وزن
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
جهش 15‌هزار و 842 واحدی بورس
شهروند| شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بعد از افت روزهای قبل، در مدار رونق قرار گرفت و دیروز با جهش 15‌هزار و 842 واحدی روبه‌رو شد و به رقم 375‌هزار و 650 واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن 4‌هزار و 580 واحد رشد کرده و به رقم 114‌هزار و 555 واحد رسید. دیروز شاخص قیمت با معیار وزنی- ارزشی 4‌هزار و 238 واحد رشد کرده و به رقم 100‌هزار و 507 واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با افزایش 3هزار و 58 واحد به رقم 76‌هزار و 494 واحد رسید. شاخص آزاد شناور با افزایش 17‌هزار و 831 واحد به رقم 437‌هزار و 616 واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با افزایش 10‌هزار و 957 واحد به رقم 268‌هزار و 782 واحد رسید. شاخص بازار دوم بورس که معاملات عمده …
شروط بازگشت رونق به بورس
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
شروط بازگشت رونق به بورس
به دنبال فروکش تنش‌های منطقه‌ای که آثار آن در بازارهای داخلی و خارجی قابل رصد است، انتظار می‌رود بورس تهران نیز به سمت متعادل شدن و جبران زیان روزهای اخیر حرکت کند. به ویژه آنکه طبق اخبار منتشرشده،…
ریسک‌های ژئوپلیتیک
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
ریسک‌های ژئوپلیتیک
روز جمعه هنگامی که آمریکایی‌ها از خواب بیدار شدند با احتمال‌های بسیار نگران‌کننده روبه‌رو بودند: جنگ با ایران، افزایش پایدار قیمت نفت، سقوط شاخص‌های بورس و پایان سرخوشی‌های حاصل از رشد قابل ملاحظه بازار سهام و بهبود شرایط اقتصادی. ریسک‌های ژئوپلیتیک همواره غیرمنتظره پدید می‌آیند و در دوران رونق نادیده گرفته می‌شوند.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
گزارش رویتر از رونق بازار سهام ایران در سال1999
معامله‌گران بازار بورس ایران اعلام کردند: بازار سهام ایران در سال گذشته میلادی ۳۰درصد رشد داشته است و 2سال زیان متوالی را درپی بهبود اقتصادی ناشی از افزایش قیمت نفت جبران کرد. خبرگزاری رویتر در گزارشی پیرامون بازار سهام در ایران افزود، بازار سهام ایران در آخرین روز فعالیت خود در سال میلادی گذشته شاهد شاخص 1989.73واحد بود که این رقم ۳۰درصد نسبت به شاخص کل سهام در آغاز سال ۱۹۹۹ افزایش یافت. یکی از دادوستدکنندگان سهام در بورس تهران گفت: بدون شک افزایش قیمت‌های نفت تا ۸۰درصد عامل ترقی بازار بورس بوده …
درباره سیگنال فروشهای بورس
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۱۲ / اقتصادی
درباره سیگنال فروشهای بورس
بازار بورس این روزها به شدت رونق پیدا کرده است. ورود فضای مجازی در این بازار از آن رو قابل تامل است که تا چند سال پیش شبکه های اجتماعی در این حد فعال نبودند وتاثیر گذاری در بازار بورس نداشتند. در حال حاضر با گسترش فضای مجازی وشبکه های اجتماعی، بازار بورس نیز تحت تاثیر فعالیتهای این فضا قرار گرفته است.
طولانی‌ترین بهار بورس
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
طولانی‌ترین بهار بورس
شاخص بورس با جهش هفت هزار واحدی روز گذشته به رکورد جدیدی در کانال ۳۸۴ هزار دست یافت. به این ترتیب، از بهار سال گذشته شاهد رشد ممتد قیمت‌ها در بازار سهام هستیم که طولانی‌ترین دوره رونق بورس محسوب می‌شود. در این بازه زمانی، شاخص هموزن که در آن همه سهم‌ها اثر یکسانی مستقل از ارزش بازار خود دارند بیش از هفت برابر شده که این سطح از بازدهی نیز در تاریخ بورس تهران بی‌سابقه است. این رکورد‌ها در شرایطی رقم می‌خورد که سنگین‌ترین تحریم‌های بین‌المللی در کنار رشد اقتصادی منفی را در اقتصاد شاهد هستیم.
  بازار سهام  رشد شاخص بورس
موج‌سواری حقیقی‌ها در ساحل خوش‌بینی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
موج‌سواری حقیقی‌ها در ساحل خوش‌بینی
تداوم رونق در بازار سهام همچنان ادامه دارد و این بازار به‌صورت مداوم با رشد یک دست نماگرها در بورس و فرابورس رو‌به‌رو است.
  اقتصادی و سیاسی  رشد  سهام  سیل  مسکن
ردیابی نقطه اوج بورس
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
ردیابی نقطه اوج بورس
شاخص بورس تهران در معاملات روز گذشته با ثبت رشد ۵۸۱۸ واحدی (معادل ۵۷/ ۱ درصد) از سطح ۳۶۹ هزار واحدی عبور کرد و به عدد تاریخی ۳۷۵ هزار و ۵۴۷ واحد رسید. با این حساب رشد دماسنج اصلی بازار از ابتدای سال جاری از ۱۱۰ درصد گذشت. حضور پررنگ نمادهای بزرگ پالایشی در فهرست اثرگذارترین نمادها بر شاخص کل یکی از نکات مهم داد و ستد‌های دیروز به‌شمار می‌آید. حجم و ارزش بالای معاملات روزانه و تداوم تغییر مالکیت معنادار از حقوقی به حقیقی از جمله مواردی‌ است که رونق بازار سهام را ادامه‌دار کرده‌است و حاکی از ورود پول‌های خرد به تالار شیشه‌ای‌ است.
چرا روحانی از ابتدا واقعیت تحریم‌ها را با مردم در میان نگذاشت؟ / استعفا راه فرار از پاسخگویی نشود/ علت خشم آمریکا از حشدالشعبی چیست؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
چرا روحانی از ابتدا واقعیت تحریم‌ها را با مردم در میان نگذاشت؟ / استعفا راه فرار از پاسخگویی نشود/ علت خشم آمریکا از حشدالشعبی چیست؟
جنگ و صلح روحانی، پاسخ ظریف به توهم بزرگ اروپایی ها، بورس بی‌رقیب می‌تازد، اعتراضات از کجا آمد و به کجا می‌رود؟ بازگشت رونق به مسکن؟ حمله امریکا به حاکمیت ملی عراق، معجزه‌گر ایرانی در راه تسخیر بازار‌های اروپایی، تاکید دوباره مصباح به انتخاب اصلح، گره کور همسان سازی حقوق بازنشستگان، روایت فراز و فرود برادران لاریجانی و واکنش‌ها به حمله آمریکا به مواضع حشدالشعبی در عراق، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
رونق بازار سهام تا پایان سال قطعی است
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
رونق بازار سهام تا پایان سال قطعی است
یک کارشناس بازار سرمایه درباره چشم انداز بازار سهام اعلام کرد: با وضعیت تثبیت شده فعلی می‌توان انتظار داشت که رونق بورس تا پایان سال ادامه داشته باشد.
انحراف ناگفته در بورس بازی
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
انحراف ناگفته در بورس بازی
در مسیر صعودی سهام همه در پی اخبار مثبت هستند و هیجان رونق دائمی، اثرات خود را در تصمیم‌گیری معامله‌گران به خوبی منعکس می‌کند. اما نادیده گرفتن ریسک‌ها نشان از نبود آن‌ها نیست، بلکه می‌تواند نشانه تفکر اشتباه حاکم بر معاملات باشد. در کنار ریسک‌های پیش روی نوسان قیمتی هر سهام، تهدید بزرگ‌تری نیز وجود دارد که تبعات آن می‌تواند دامن‌گیر مقام ناظر و حتی اقتصاد کشور شود. به این معنا که بورس‌بازانی که صرفا خود را مالک سود می‌دانند، هنگام زیان به دنبال مقصر‌های بیرونی باشند.
  ریسک سهام  بورس بازی
معاملات بورس رونق گرفت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
معاملات بورس رونق گرفت
ایسنا نوشت: معاملات بازار بورس در هفته جاری در حالی به پایان رسید که معامله‌گران در نخستین روز هفته شاهد روند صعودی بازار بودند، روندی که روز سه‌شنبه به اوج خود رسید و شاخص کل از رقم ۳۶۲ هزار نیز عبور کرد. اما این بازار در آخرین روز معاملات هفته جاری قرمزپوش شد و شاخص کل با افتی نامحسوس مواجه شد.
  بورس تهران  سازمان بورس و اوراق بهادار  بورس کالا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
ناترازی ورود پول‌ها به بورس تهران
آخرین موج صعودی بورس تهران از روز 27 آبان ماه آغاز و در پی افزایش نرخ ارز از اوایل ماه گذشته پرشتاب شد. طی این دوره که تا روز گذشته به 28 جلسه معاملاتی رسیده، شاهد رشد 4/ 19 درصدی دماسنج اصلی بازار سهام و همچنین صعود 8/ 33 درصدی نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از تمام نمادها بودیم. اما طی روز گذشته بعد از 5 هفته شاهد اولین افت بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس تهران بودیم. این افت در پی اصلاح نسبی متوسط قیمت گروه‌های بزرگ کامودیتی‌محور بازار سهام رخ داد. این درحالی بود که با کم شدن رونق معاملات سهم‌های کالامحور بار دیگر شاهد تقاضای بالا برای خودروسازها و برخی از گروه‌های کوچک‌تر بورس تهران بودیم. به همین واسطه نماگر هموزن در مدار صعودی باقی ماند و 6/ 0 درصد دیگر به ارتفاع بی‌سابقه خود افزود.
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
چرا "بورس" دوباره جذاب شد؟
حمید میرمعینی کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه بورس تهران بعد از سپری کردن دوران اصلاحی حدود چند وقتی است که دوباره رونق گرفته، اظهار داشت: این دوره اصلاحی از اواسط مهرماه آغاز شد و تا اوایل آذرماه نیز این وضعیت ادامه داشت، به طوریکه قیمت برخی از سهم‌ها جذاب شد و به همین خاطر نقدینگی جدیدی دوباره وارد بورس شد، به طوربکه حجم معاملات بورس با افزایش قابل اعتنایی روبرو شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
آیا موعد ورود مردم به بازار سرمایه فرا رسیده است؟
میرمعینی با بیان اینکه بازار بورس نسبت به بازارهای دیگر بیشتر در آینده رشد خواهد داشت، عنوان کرد: انتظار می رود در ماه‌های بعد این بازار روند صعودی خود را طی کند و هیچ شواهدی حاکی بر نقض آن وجود ندارد.به گزارش اقتصاد۲۴، بازار بورس مانند بازارهای دیگر فرصتی است تا مردم سرمایه‌های راکد خود را وارد این بازار کنند تا این بازار هم رونق گیرد و سرمایه‌های نزد مردم بیشتر شود. اما برخی از مردم از ورود به بازار سرمایه هراس دارند و پول و سرمایه خود را به ناچار در بازارهای دیگر می‌گذارند. برخی از کارشناسان معتقدند بازار سرمایه در ماه‌های بعدی صعودی خواهد شد و عده‌ای از مردم را به سمت این بازار سوق خواهد داد.در همین رابطه، حمیدرضا میرمعینی، کارشناس بازار بورس در خصوص افزایش شاخص بورس گفت: در مهرماه ما شاهد …
خرید و فروش نفت خام در بورس رونق می‌گیرد؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
خرید و فروش نفت خام در بورس رونق می‌گیرد؟
ایلنا: نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی گفت: سعی کردیم اطلاعیه عرضه ما در حد امکان بتواند طیف گسترده‌تری از متقاضیان را پوشش دهد.
  انرژی  پوشش  نفت  نقل و انتقال پول  فروش نفت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
98 درصد سود تا یلدای 98
بورس تهران سومین فصل سال را نیز صعودی پشت سر گذاشت تا همچنان یکه‌تازی خود را در میان بازارها حفظ کند. شاخص سهام در آخرین روز پاییز در یک قدمی قله تاریخی 354 هزار واحدی ایستاد تا بازدهی خود را از ابتدای سال به بیش از 98 درصد برساند. این در حالی است که بازارهای رقیب در مدت مشابه تقریبا بدون بازدهی باقی ماندند. هجوم پول‌های تازه مهم‌ترین محرک رشد مداوم بورس تهران محسوب می‌شود. فصل پاییز دو روی متفاوت برای بازار سهام داشت؛ به‌طوری‌که از اواخر مهر شاهد یک روند اصلاحی بودیم، اما مجددا ورق برگشت و رونق نسبتا پرشتابی را در آذر ماه تجربه کردیم. این بار در کنار نقدینگی جدید، انتظارات تورمی، رشد نسبی نرخ دلار و بهبود قیمت‌ها در بازار جهانی، سوخت‌های تازه‌ای برای صعود قیمت سهام بودند. به‌طوری که دوباره ارزش …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
هفته 4/ 5 درصدی فرابورس ایران
طی هفته گذشته همگام با رونقی که در بورس تهران ایجاد شد، شاخص کل فرابورس ایران نیز حدود 4/ 5 درصد رشد داشت. این درحالی بود که ارزش بازارهای چندگانه فرابورس ایران طی همین مدت حدود 6/ 4 درصد رشد کرد. این اختلاف در مقدار رشد خود نشان‌گر رونق بیشتر سهام در قیاس با انواع اوراق است. البته روند صعودی سهام در آخرین جلسه معاملاتی هفته گذشته متوقف شد و دماسنج اصلی فرابورس ایران طی این روز با افت خفیف 1/ 0 درصدی مواجه شد.
نقش سرمایه‌گذاران بورس در رونق کسب و کار
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اقتصادی
نقش سرمایه‌گذاران بورس در رونق کسب و کار
ایلنا: از همین شنبه برای ورود به بازار بورس اقدام "نکنید" بهتر است!
  تورم  دولت  سرمایه گذاران  کسب و کار  پس انداز
توقف بورس پشت مرز جدید
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
توقف بورس پشت مرز جدید
بورس تهران که ۱۷ روز متوالی صعودی بود، در معاملات دیروز افت محدود ۴۸ واحدی را تجربه کرد. به این ترتیب، شاخص سهام با قرار گرفتن پشت مرز ۳۴۰ هزار واحد رشد هفتگی خود را به بیش از ۵ درصد رساند. هرچند فروکش تب بازار ارز بر معاملات دیروز بورس تهران اثرگذار بود، اما کارشناسان معتقدند هنوز نرخ دلار موثر بر شرکت‌های سهامی پایین‌تر از قیمت‌ها در بازار آزاد است. این مساله با حفظ رونق در بورس کالا و همچنین قدرت نقدینگی می‌تواند مانع از بازگشت سهام به مسیر نزولی در ادامه شود.
  بازار سهام  بورس تهران  رشد شاخص
علت رشد بازارهای مالی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ / اقتصادی
علت رشد بازارهای مالی
بازارهای سرمایه گذاری در ایران شامل 6 بازار است که دربرگیرنده بانک و اوراق ، بورس ، ارز ، طلا وسکه ، خودرو و املاک و مستغلات هستند، که این بازارها همواره در حال نوسان و حرکت از جذابیت به سمت رکود و برعکس هستند. در واقع هر بازار دارای چرخه ای از رکود و رونق است که می‌تواند این چرخه‌ها کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد.
تزریق نقدینگی به تولید با فروش اموال مازاد بانکها در بورس کالا
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / اقتصادی
تزریق نقدینگی به تولید با فروش اموال مازاد بانکها در بورس کالا
فروش اموال مازاد بانکها از طریق بورس کالا که در سیاستهای اقتصادی دولت در بسته خروج از رکود غیرتورمی مورد تاکید قرار گرفته به تازگی از سوی وزیر اقتصاد نیز در حال پیگیری است که به اعتقاد یک کارشناس اقتصادی، این رویداد با آزاد شدن حجم زیادی از نقدینگی محبوس شده در دارایی‌های غیرمولد بانکها موجب افزایش توان وام‌دهی و تزریق نقدینگی به صنایع و واحدهای تولیدی و رونق تولید می‌شود.
  بورس کالا  مزایده  فروش اموال مازاد بانک ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
10 روز سبز در بورس تهران
شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز گذشته چهار کانال دیگر را پشت سر گذاشت تا پس از 10 روز رشد متوالی، در فاصله‌‌ای کمتر از 8365 واحد از سقف تاریخی قرار بگیرد. ارزش معاملات خرد بورس در این جلسه از 1600 میلیارد تومان فراتر رفت تا بار دیگر قدرت نقدینگی در این بازار خودنمایی کند. رشد نرخ‌ها در بازارهای موازی، رونق معاملات در بورس کالا و کاهش نگرانی از متغیرهای بودجه‌ای موثر بر سهام، تقویت تقاضا و سبزپوشی 75 درصد از نمادهای این بازار را در پی داشت.
شایعه تک نرخی شدن قیمت بنزین تکذیب شد/ نوسان دلار در سطح مقاومنی ۱۲۷۰۰ تومان/ ۱۷ هزار میلیارد تومان اموال بانک‌ها، آماده واگذاری/ قیمت لوازم خانگی افزایش نیافته، اما رونق هم نیست!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
شایعه تک نرخی شدن قیمت بنزین تکذیب شد/ نوسان دلار در سطح مقاومنی ۱۲۷۰۰ تومان/ ۱۷ هزار میلیارد تومان اموال بانک‌ها، آماده واگذاری/ قیمت لوازم خانگی افزایش نیافته، اما رونق هم نیست!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوش بورس در کانال ۳۱۴ هزار واحدی، ریزش شاخص بورس‌های دنیا، آغاز پروژه گازرسانی روسیه به چین، عربستان دیگر بار اعضای اوپک را به دوش نمی‌کشد، نظرسنجی: نفت برای صعود قیمت فضا ندارد، افزایش ۵۵ درصدی قیمت گوجه‌فرنگی در آبان، نوسان سکه در کانال ۴ میلیونی، میانگین قیمت اوراق وام مسکن و تعدیل ۱۰ هزار نفری در یک گروه خودروسازی را در بر دارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
اقدام بانک ایران زمین برای شناسایی واحدهای تولیدی
مدیرعامل بانک ایران زمین با اشاره به برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته در این بانک برای حضوری موثر در اقتصاد کشور گفت: یکی از اقداماتی که ما به‌صورت استانی در حال پیگیری آن هستیم شناسایی تولیدکنندگان و فعالان این عرصه در استان‌های مختلف است تا بتوانیم بهترین بهره‌وری را از منابع موجود داشته باشیم.پورسعید حضور بانک‌ها به‌عنوان تامین‌کنندگان مالی اقتصاد را مهم و حیاتی دانست و گفت: بانک‌ها تلاش زیادی را در راستای حمایت از تولید به کار می‌برند، اما واقعیت این است که محدودیت‌های زیادی در حال حاضر در تمامی بخش‌های اقتصادی وجود دارد، اما نگاه موثر و برنامه‌ریزی می‌تواند بسیاری از موانع را از سر راه بردارد و بدون‌شک رونق تولید زمانی تحقق خواهد یافت که بانک‌ها و بازار سرمایه در راستای حمایت از تولید داخلی تقویت …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
مشارکت و حمایت بیمه ملت از نمایشگاه کیش اینوکس 2019
یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بین‌المللی بورس بانک، بیمه و خصوصی‌سازی با عنوان تجاری «کیش اینوکس ایران»، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش آغاز شد. در این نمایشگاه که با حمایت و مشارکت فعال بیمه ملت و با حضور 260 بنگاه اقتصادی برتر داخلی، ۴۰ مشارکت‌کننده بین‌المللی از ۲۵ کشور تا 30 آبان‏ماه، بیش از ۳۰۰ ملاقات تجاری بین مشارکت کنندگان و بیش از ۲۰ سخنرانی کلیدی خارجی و 70 سخنران کلیدی داخلی در پنل‌ها و نشست‌های تخصصی برگزار شد. بیمه ملت با درک اهمیت این رویداد مهم اقتصادی در سطح داخلی و بین‌المللی و نیز با هدف معرفی خدمات و توانمندی‌های صنعت بیمه، امسال نیز همانند سال گذشته به عنوان حامی کیش اینوکس، افتخار حضور در جمع فعالان اقتصادی داخلی و بین‌المللی …
کدام شرکت‌ها بورس را بالا بردند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
کدام شرکت‌ها بورس را بالا بردند؟
شاخص بورس تهران امروز علیرغم کاهش تعداد و ارزش معاملات نسبت به دیروز، افزایش یافت و به روند آرام رونق ادامه داد. همچنین گروه مپنا اثرگذارترین شرکت بر مثبت شدن شاخص بورس بود و پس از آن شرکت ملی صنایع مس، بانک ملت و چادرملو قرار دارند.
  بورس  فرابورس  بازار سرمایه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
بازار مالی اسلامی و رونق تولید چالش‌ها و راهکارها
پنجمین همایش مالی اسلامی با همت انجمن مالی اسلامی دهم آذرماه در دانشگاه الزهرا برگزار می‌شود. رئیس هیات‌مدیره انجمن مالی اسلامی با اعلام این خبر گفت: پنجمین همایش مالی اسلامی در حوزه بازارهای پول، سرمایه و بیمه با محور اصلی «بازار مالی اسلامی و رونق تولید؛ چالش‌ها و راهکارها» با حضور مدیران ارشد مالی کشور از جمله روسای سازمان‌های بورس و حسابرسی و نیز یوسف دنیچ، عضو هیات علمی دانشگاه صباح‌الدین ترکیه و از مدیران بانک اسلامی برکت برگزار خواهد شد.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
بازارسرمایه |بررسی یش بینی ها از روند آتی بورس
شفقنا اقتصادی_ یک کارشناس بازار سرمایه در یادداشتی به طرح سوالات کلیدی در راستای دلایل اُفت فشار سرمایه در بورس، کمبود نقدینگی و اینکه چه اتفاقی بر سر سرمایه سهامداران تازه وارد آمده است؟ پرداخت. ایسنا نوشت:  سید حمید رضا علوی – کارشناس بازار سرمایه – در یاداشتی نوشت: رونق و رشد بازار بورس در […]
تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی با رواج تامین مالی از مسیر بورس
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی با رواج تامین مالی از مسیر بورس
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: صنعت پتروشیمی سهم پررنگی در رونق معاملات بورس کالای ایران دارد که با رواج تامین مالی پتروشیمی ها از مسیر ابزارهای مالی بورس کالای ایران، شاهد تحولی بزرگ و دستاوردهای جدیدی در این صنعت خواهیم بود.
تداوم روند کاهشی شاخص بورس در هفته‌های پیش رو/ پیش‌بینی رونق بورس در سال ۹۹
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
تداوم روند کاهشی شاخص بورس در هفته‌های پیش رو/ پیش‌بینی رونق بورس در سال ۹۹
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند شاخص بورس در هفته‌های پیش رو، روند کاهشی را دنبال خواهد کرد، گفت: پیش‌بینی می‌شود که رونق بورس از دیماه ۹۸ آغاز شده و در سال ۹۹ هم ادامه یابد.
  محمد ماهیدشتی  بازار سرمایه  بورس  شاخص بورس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
برگزاری کیش اینوکس ۲۰۱۹ با حضور ۲۷۰ شرکت
یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی از تاریخ 27 تا 30 آبان 98 در مرکز نمایشگاه‌های جزیره کیش برگزار می‌شود.به گزارش خبر نگار ما، نشست خبری با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، کاظم محمدی رئیس اداره تنظیم روابط اقتصادی خارجی استان های وزارت امور خارجه، محسن عامری مدیر مرکز سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران، آریا حمیدیان مدیر برگزاری کیش اینوکس‏، علی ناظمی معاون سرمایه‏‏گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و اصحاب رسانه با محور برگزاری یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‏‏های سرمایه‏گذاری و ششمین نمایشگاه بین‏المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‏‏سازی برگزار شد.آریا …
ثبات تکراری قیمت‌ سهام نشانگر چیست؟
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ / اقتصادی
ثبات تکراری قیمت‌ سهام نشانگر چیست؟
معاملات بازار سهام در نخستین روز هفته با رشد اندک شاخص‌ها در بورس و فرابورس پی گرفته شد. با این حال افزایش سطح عمومی قیمت‌ها در بازار سهام به حدی نبود که نشانه‌های بازگشت معاملات به رونق ماه‌های قبل را در خود داشته باشد.
باید هنر را وارد بورس کرد/ رونق تئاتر، عزم دولت را می‌خواهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / فرهنگی و هنری
باید هنر را وارد بورس کرد/ رونق تئاتر، عزم دولت را می‌خواهد
دبیر هیات امنای صندوق ذخیره ارزی در دولت اصلاحات با تاکید بر ضرورت بورسی شدن هنر تاکید می‌کند: بایستی جذابیت‌های لازم از طرف مقامات دولتی برای شرکت‌هایی که در بخش هنری فعال‌اند و می‌خواهند وارد بورس شوند در نظر گرفته شود و می‌گوید: بخش هنر به علت تاثیرگذاری‌اش، با مقاومت بیشتری نسبت به سایر صنایعی که وارد بورس شده‌اند، روبروست و بایستی آنها را شناخت، آسیب‌شناسی و در نهایت برطرف کرد.
میزان معاملات هفتگی بورس کالای ایران حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اقتصادی
میزان معاملات هفتگی بورس کالای ایران حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان است
ارومیه - ایرنا - مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: میزان معاملات هفتگی این بورس حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که رونق این بازار را به خوبی در کشور نشان می‌دهد.
  حامد سلطانی نژاد  شرکت بورس کالای ایران  بورس کالا  بازار بورس
معافیت مالیاتی تجدید بر ارزیابی‌ها به رونق بورس کمک می‌کند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اقتصادی
معافیت مالیاتی تجدید بر ارزیابی‌ها به رونق بورس کمک می‌کند
وزیر اقتصادگفت: در صدد هستیم که آیین‌نامه مربوط به معافیت مالیاتی تجدید بر ارزیابی‌ها را دولت هر چه سریعتر تصویب کند تا به رونق بیشتر بورس کمک کند.
کارشناس بورس: احتمال رکود چند ماهه در بورس/ بازار اشباع شده
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
کارشناس بورس: احتمال رکود چند ماهه در بورس/ بازار اشباع شده
این رشد به صورت مقطعی تنها اعداد و ارقام روی تابلوی بورس را تغییر می دهد اما در میان مدت و بلند مدت این رشد شاخص و رشد گردش معاملات هیچ تاثیری در تامین مالی بنگاه های اقتصادی و یا رونق بازار سرمایه به صورت پایدار و یا ماندگاری نقدینگی در بازار ندارد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
شباهت و تفاوت بورس ۹۸ با ۹۲
بازار سهام از اواخر مهر وارد فاز اصلاحی شد و تحلیلی مبنی بر مقایسه رفتار بورس تهران با پایان رونق سال ۹۲ رایج شد.
آیا روند سال ۹۲ بازار سهام در سال جاری تکرار می‌شود؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
آیا روند سال ۹۲ بازار سهام در سال جاری تکرار می‌شود؟
در دهه ۹۰ تاکنون دو جهش ارزی را شاهد بودیم، یک بار در سال ۹۱ و یک بار در سال ۹۷ که در هر دو مورد با یک فاز نسبی تاخیر رونق چشمگیر بورس تهران و چند برابر شدن شاخص کل را شاهد بودیم. از این منظر شاید مقایسه‌های این‌چنینی کمک‌کننده باشند، اما به‌عنوان یک سهامدار که به دنبال کسب سود پرتفوی شخصی است، توجه به مقایسه‌های کلان می‌تواند انحراف در تصمیم‌گیری را به همراه بیاورد. این همان مساله‌ای است که در اقتصاد نیز توجه صرف به متغیر‌های کلان می‌تواند منجر به خطای سیاست‌گذاری شود.
  بورس  بازار سرمایه
تولید زعفران رونق گرفت / موافقت سازمان برنامه با خرید حمایتی در بورس کالا
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
تولید زعفران رونق گرفت / موافقت سازمان برنامه با خرید حمایتی در بورس کالا
  بورس کالا  زعفران  سازمان برنامه و بودجه  کشاورزی  محصولات کشاورزی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
بازگشت رونق به بازار با اهرم بزرگان
از دوشنبه هفته گذشته تا دیروز شاخص کل بورس تهران طی 4 جلسه معاملاتی پیاپی افتی بالغ بر 6/ 7 درصد را تجربه کرده بود. اما این روند نزولی پرشتاب دیروز متوقف شد و در انتها موجب تقویت 786 واحدی دماسنج اصلی بورس تهران شد. این در حالی بود که بعد از گذشت نیم ساعت از شروع معاملات نماگر اصلی بازار سهام تحت فشار فروش به زیر کانال 300 هزار واحدی نزول کرده بود. به نظر می‌رسد چرخش قدرتمند شاخص کل بازار در پی گزارش عملکرد شش ماهه فراتر از انتظار شرکت‌های بزرگ‌تر بورسی باشد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اقتصادی
جذب منابع ارزی با ایجاد بورس بین‌الملل
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: نقش و اهمیت راه‌اندازی بورس بین‌الملل در رشد سرمایه‌گذاری خارجی و انجام معاملات بین‌المللی است که این مهم رونق اقتصادی کشور را در پی دارد، بنابراین نه‌تنها نمی‌توان معایبی برای آن متصور بود، بلکه این بورس، پدیده‌ای مثبت برای اقتصاد یک کشور محسوب می‌شود.
تحول بخش کشاورزی از مسیر بورس کالا می‌گذرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اقتصادی
تحول بخش کشاورزی از مسیر بورس کالا می‌گذرد
معاون رئیس جمهور نیجریه معتقد است: وجود یک بورس کالای سرزنده و فعال به روند کاهش وابستگی این کشور به درآمدهای نفتی و رونق بخش‌های غیرنفتی به ویژه کشاورزی کمک خواهد کرد.
ترکیه؛ مقصد اصلی طلای قاچاق‌ از ایران
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۷-۲۲ / اقتصادی
ترکیه؛ مقصد اصلی طلای قاچاق‌ از ایران
بهای طلا و سکه در بازارهای داخلی نسبت به بازارهای جهانی، کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است که البته رونق بازار قاچاق از جمله آثار منفی آن محسوب می‌شود. وجود حباب منفی در بازار طلا و سکه، سبب شده تا سرمایه‌گذاران از این بازار دل کنده و به سمت سایر بازارهای سرمایه‌گذاری به‌ویژه بورس بروند.
ریسک رکود
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
ریسک رکود
نظرسنجی جدید که از سوی شرکت آلیانس انجام شده نتایج نگران‌کننده‌ای داشته است. با آنکه در برخی بورس‌های بزرگ از جمله بورس آمریکا، شاخص‌های مالی در سطوح بی‌سابقه قرار دارند و سرمایه‌گذاران امیدوارند تدابیر حمایتی از سوی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی به ادامه رونق کمک کند، اما در این نظرسنجی که از بیش از ۱۰۰۰ سرمایه‌گذار در ماه آگوست انجام شده، مشخص شده نیمی از آنها درباره بروز یک رکود بزرگ و متعاقب آن سقوط بازارهای مالی نگران هستند. در سه ماه دوم سال‌جاری میلادی ۴۶ درصد شرکت‌‌کنندگان در نظرسنجی چنین هراسی داشتند. همچنین 48 درصد آنها معتقدند در هر حال شاخص‌های مالی به میزان قابل‌ملاحظه‌ای کاهش خواهند یافت. هر دو رقم، بالاترین میزان از ابتدای سال گذشته میلادی است.
دلایل تعویق در عرضه اولیه سهام
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
دلایل تعویق در عرضه اولیه سهام
لزوم توسعه عرضی بازار سهام و سرعت بخشیدن به روند عرضه‌های اولیه در حالی باید یکی از اقدامات عاجل سیاست‌گذاران بازار سرمایه برای حفظ نقدینگی در بازار باشد که معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران، تاخیر و تعلل صورت گرفته در عرضه‌های اولیه را بیشتر از جانب تکمیل نبودن مدارک و مستندات از سوی شرکت‌ها عنوان می‌کند و معتقد است که بورس تهران آمادگی پذیرش شرکت‌ها با سرعت بالا و ورود آنها به بازار را دارد.بورس تهران در حالی هفته جاری را با روندی مثبت و بازگشت به مدار صعودی آغاز کرد که با ثبت رشد 2/ 4 درصدی در دو روز اخیر توانست بازدهی بالغ‌بر 5/ 82 درصد را از ابتدای سال‌جاری به نمایش بگذارد. رونق کنونی بازار سهام در حالی در سایه رکود بازارهای موازی رقم می‌خورد که حجم بالایی از نقدینگی نیز …
بازار آتی با پسته سکه می‌شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اقتصادی
بازار آتی با پسته سکه می‌شود
دبیر کل خانه کشاورز استان کرمان با بیان اینکه هم اکنون معاملات آتی زعفران و زیره با حجم مطلوبی در بورس کالا انجام می‌شود، گفت: با توجه به حجم تولید و ارزش بالای بازار پسته به همراه جذابیت ذاتی این محصول، پیش‌بینی می‌شود با ورود سرمایه‌گذاران و فعالان بازار پسته، معاملات آتی این محصول با رونق قابل توجهی روبه‌رو شود به نحوی‌که هم باغداران و صادرکنندگان امکان پوشش ریسک قیمتی در آینده را پیدا می‌کنند و هم سرمایه‌گذاران به این بازار ورود می‌کنند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
اولین منفی بورس در پاییز
نماگر بورس تهران پس از 6 صعود متوالی در جریان معاملات دیروز کاهشی شد و با افت 5/ 0درصدی نخستین اصلاح شاخص سهام در فصل پاییز را ثبت کرد. در این بازار منفی اما تداوم ورود پول‌های تازه به بازار و تقاضای قوی در محدوده اصلاحی قیمت‌ها، رکورد جدیدی برای ارزش معاملات خرد به ارمغان آورد. هر چند این رکوردشکنی‌ها حاکی از رونق بازار سهام است، اما نشانه‌هایی از اوج‌گیری هیجان در بازار را به تصویر می‌کشد. جایی که شاهد حضور پول‌های تازه و کم‌تجربه با رویای کسب سود حداکثری در کوتاه‌ترین زمان ممکن و دشواری تحلیل‌پذیری هستیم.