شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
سامانه سجام
نتیجه خوش‌بینی و بدبینی‌های سرمایه‌گذاران خرد
۴ ساعت قبل
نتیجه خوش‌بینی و بدبینی‌های سرمایه‌گذاران خرد
امیرمحمد تهمتن ـ پژوهشگر اقتصاد مالی و رفتاری با رشد بازار سرمایه در ایران در سال‌های اخیر، به‌خصوص در سال1399، شاهد ورود تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران جدید هستیم. مطابق با آخرین داده‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، در فروردین ‌ماه 1399 تعداد یک‌میلیون و 202هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به فروردین 1398، رشد 95درصدی نشان می‌دهد. به‌لحاظ ریالی، ارزش معاملات خرد در این مدت 406هزار میلیارد تومان است که نسبت به‌مدت مشابه رشد 700درصدی نشان می‌دهد. با این حال شاخص بورس، حرکت اصلاحی …
فروشندگان سهام عدالت متضرر خواهند شد
۴۲ ساعت قبل
فروشندگان سهام عدالت متضرر خواهند شد
شیراز- مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس با تاکید بر ثبت نام در سامانه سجام برای تمامی سهامداران که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند،گفت: برای فروش سهام عدالت عجله نکنید.
۳ روز قبل
سرویس بورس به اسنپ اضافه شد
با توجه به استقبال گسترده مردم برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام و برای تسهیل دسترسی کاربران به خدمات مورد نیاز در این زمینه، سرویس «‌بورس» در سوپر اپلیکیشن اسنپ راه‌اندازی شد. با استفاده از این سرویس تمامی کاربران اسنپ می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری در سامانه سجام ثبت‌نام کنند، مراحل لازم برای احزار هویت سجام را به‌صورت غیرحضوری انجام دهند و اقدام به مشاهده و فروش سهام عدالت خود کنند.
ثبت‌نام و احراز هویت سامانه سجام به سوپراپلیکیشن اسنپ اضافه شد
۳ روز قبل
ثبت‌نام و احراز هویت سامانه سجام به سوپراپلیکیشن اسنپ اضافه شد
 اسنپ اعلام کرده که امکان ثبت نام در سامانه‌ی سجام و احراز هویت غیرحضوری در این سامانه با عنوان اسنپ‌بورس به سوپراپلیکیشن این شرکت اضافه شده است. 
همه مشمولان سهام عدالت در سجام ثبت‌نام کنند
۴ روز قبل / سامانه سجام / سرمایه‌گذاری استانی / سهام عدالت
همه مشمولان سهام عدالت در سجام ثبت‌نام کنند
مشمولانی که مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند می‌توانند در صورت ثبت‌نام در سایت سجام، سهام شرکت‌های استانی ثبت‌شده را خودشان معامله کنند. نوشته همه مشمولان سهام عدالت در سجام ثبت‌نام کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی سهام دارا دوم
۴ روز قبل / استان زنجان / سرقت / سهام / فتا / فضای مجازی
کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی سهام دارا دوم
اقتصاد نیوز : رئیس پلیس فتای استان زنجان از کلاهبرداری با شگرد پذیره‌نویسی در سهام دارا دوم با جعل سامانه سجام خبر داد.
میلیاردها تومان سود معوقه سهامداران در جیب شرکت‌ها
۵ روز قبل / بازار سرمایه / سامانه سجام / شاخص بورس / شرکت سپرده‌گذاری مرکزی
میلیاردها تومان سود معوقه سهامداران در جیب شرکت‌ها
معاون اجرایی سابق سازمان بورس می‌گوید: در صورتی که بخشنامه‌ای از سوی سازمان بورس اوراق بهادار صادر و به سازمان حسابرسی و موسسات حسابرسی ابلاغ کند و آنها را ملزم کند تا این سود را به سهامداران بپردازند قطعا این موضوع اجرا خواهد شد و در صورتی که سهامداران سود معوقه خود را مطالبه کنند، شرکت‌ها موظف به پرداخت این سود هستند. نوشته میلیاردها تومان سود معوقه سهامداران در جیب شرکت‌ها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
«سجام» به کمک بورس بیاید
گروه اقتصادی|معاون اجرایی سابق بورس اوراق بهادار: شرکت‌های بورسی باید سود معوقه سهامداران را از طریق «سجام» پرداخت کنند.  یکی از نکات مهم محاسبه سود و زیان شرکت‌ها، نحوه واریز سود مجامع به حساب سهامداران است؛ موضوعی که یکی از دلایل تاسیس شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است اما به دلیل بی‌توجهی به آن، سود مجامعی که باید نصیب سهامدار شود، به جیب شرکت‌ها رفته است. مطالبه بر زمین مانده‌ای که بر اساس آن، سهامداران باید از شرکت‌ها بخواهند سود را از طریق سجام واریز کنند.حسن فهیمی‌راد، معاون اجرایی سابق سازمان بورس ‌در این باره می‌گوید: «بیش از 30 سال است که فعالیت بورس در ایران آغاز شده و شرکت‌ها نیز بر اساس قانون در این مدت مجامع …
مراقب سایت های جعلی سجام پرس باشید
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
مراقب سایت های جعلی سجام پرس باشید
به دلیل استقبال مردم از سامانه سجام، سایت‌های کلاهبرداری زیادی با نام این سامانه فعال شده است.
افزایش 3 برابری صدور کدهای بورسی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بازار سرمایه / سامانه سجام / سرمایه گذاری در بورس / کدبورسی
افزایش 3 برابری صدور کدهای بورسی
معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به تغییرات سامانه آنلاین سجام گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا امروز که حدود ۵.۵ ماه از سال می‌گذرد افزایش سه برابری را در میزان کدهای صادر شده شاهد هستیم. نوشته افزایش 3 برابری صدور کدهای بورسی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارائه ۱۲۰ هزار گزارش مردمی از تخلفات در سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / الفت
ارائه ۱۲۰ هزار گزارش مردمی از تخلفات در سامانه سجام
ایلنا: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: قریب ۱۲۰ هزار گزارش مردمی از تخلفات و جرائم در سامانه سجام ثبت شده است.
مراقب کلاهبرداری سایبری در مورد سامانه سجام باشید
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / اخبار حوادث / کلاه برداری / کد بورسی / سامانه سجام / مهاباد
مراقب کلاهبرداری سایبری در مورد سامانه سجام باشید
فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد به مردم هشدار داد که مراقب شگرد کلاهبرداری سایبری به بهانه ثبت‌نام در سامانه سجام با استفاده از پیامک با لینک‌های جعلی باشند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / استانی-اقتصادی / بورس / سهام عدالت / سامانه سجام / صرافی / خراسان شمالی
۷۳ درصد از سهام داران سهام عدالت خراسان شمالی روش غیرمستقیم را انتخاب کردند
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: ۷۳ درصد از سهام داران سهام عدالت این استان روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.
منظومه کامل خدمات بانکی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / بانک قرض الحسنه مهر ایران / خدمات بانکی غیر حضوری / سامانه سجام
منظومه کامل خدمات بانکی
با استفاده از خدمات مختلفی که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌ صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد، نیاز برای مراجعه به شعبه بانک به حداقل خود می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
کلاهبرداری از تازه‌‌واردهای بورس با سجام‌ تقلبی
رئیس مرکز تشخیص ‌و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی با راه‌اندازی سایت تقلبی سجام هشدار داد. علی‌محمد رجبی، با اشاره به افزایش تمایل شهروندان به حضور در بازار سرمایه و بورس اظهارکرد: یکی از الزامات ورود به بازار بورس ثبت نام در سامانه سجام است. از همین رو متاسفانه برخی از مجرمان فضای مجازی نیز دست‌به کار شده و با راه‌اندازی سایت و آدرس‌های جعلی اقدام به کلاهبرداری و سواستفاده از متقاضیان ورود به بورس کرده‌اند. وی درباره شیوه‌های این کلاهبرداران گفت: برخی از این افراد با درج تبلیغات در فضای مجازی اطلاعات کاربران را برای ثبت نام در سامانه سجام دریافت کرده و معمولا پس از اخذ مبالغی دیگر ارتباطی با کاربر برقرار …
معاون وزیر اقتصاد: طرح‌های خوبی با پشتوانه سهام مردم اجرا می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / توسعه ایران / وزارت اقتصاد و امور دارایی / خراسان جنوبی / سهام عدالت / سامانه سجام / سرمایه گذاری / آزادسازی سهام عدالت
معاون وزیر اقتصاد: طرح‌های خوبی با پشتوانه سهام مردم اجرا می‌شود
بیرجند - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با مشارکت و پشتوانه سهام مردم در شرکت‌های سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک پروژه‌ها و طرح‌های خوبی در استان‌ها ایجاد خواهد شد.
شرایط برای ارائه کلیه خدمات بازار سرمایه از طریق بانک ها فراهم شده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / حسین فهیمی / سامانه سجام / بازار سرمایه / شرکت سپرده گذاری مرکزی
شرایط برای ارائه کلیه خدمات بازار سرمایه از طریق بانک ها فراهم شده است
فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: شرایط برای ارائه کلیه خدمات بازار سرمایه از طریق شعب بانک ها فراهم شده است که امیدواریم بتوانیم با همکاری بانک ها به این مهم دست یابیم.
احراز هویت الکترونیکی مشتریان بازار سرمایه بلامانع اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / سازمان بورس و اوراق بهادار / سامانه سجام / احراز هویت
احراز هویت الکترونیکی مشتریان بازار سرمایه بلامانع اعلام شد
طبق مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، شناسایی الکترونیکی مشتریان و انعقاد قرارداد الکترونیکی بلامانع اعلام شد.
فیشینگ کارت‌های بانکی با شگرد طراحی سامانه جعلی سجام
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / اخبار حوادث / فیشینگ / پلیس فتا / کارت بانکی / سامانه سجام
فیشینگ کارت‌های بانکی با شگرد طراحی سامانه جعلی سجام
رئیس پلیس فتای استان اصفهان به شهروندان هشدار داد مراقب شگرد جدید کلاهبرداران سایبری به بهانه ثبت‌نام در سامانه سجام با استفاده از پیامک یا لینک‌های جعلی باشند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
دریافت سود مجامع شرکت‌های بورسی از طریق سامانه سجام
محمدرضا رسولی
سود سهام‌داران بیمه‌ کوثر پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / سامانه سجام / شرکت بیمه کوثر خراسان شمالی / سهام
سود سهام‌داران بیمه‌ کوثر پرداخت شد
سود سهام‌داران شرکت بیمه‌کوثر مربوط به سال منتهی به ۱۳۹۸.۱۲.۲۹ پرداخت شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
سامانه سجام گامی مؤثر در جهت تشکیل بانک جامع اطلاعات مردمی
محمدرضا رسولی
ارسال گزارشات به «سجام» از شکل‌گیری دعاوی مختلف جلوگیری می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / استانی-اجتماعی
ارسال گزارشات به «سجام» از شکل‌گیری دعاوی مختلف جلوگیری می‌کند
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان گفت: ارسال گزارشات به سامانه سجام موجب افزایش مشارکت‌های مردمی، مسئولیت پذیری اجتماعی و جلوگیری از شکل‌گیری دعاوی مختلف و در نهایت موجب کاهش حجم ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی خواهد شد.
سود شرکت ملی مس از طریق سجام واریز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / شرکت ملی صنایع مس ایران / سامانه سجام / بازار بورس
سود شرکت ملی مس از طریق سجام واریز می‌شود
طبق اطلاع کسب شده از بخش سهامداران شرکت ملی مس سود سهام این شرکت برای کسانی که در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند، از طریق شماره حساب اعلامی در سجام واریز می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
حضور 50 میلیون ایرانی
در بازار سرمایهبازار سرمایه همچنان روی بورس است و ورود چشم‌گیر متقاضیان به این بازار همانند ماه‌های گذشته ادامه دارد؛ به طوری که تعداد کدهای بورسی صادر شده که در کل سال قبل به یک میلیون هم نمی‌رسید، تنها در یک ماه سال جاری به بیش از یک میلیون رسیده است؛ موضوعی که هرچند به نظر می‌رسد باعث بزرگ‌تر شدن بازار سرمایه شده است، اما نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه این طرف عرضه نمی‌تواند پاسخگوی این حجم از متقاضی باشد و همچنین عدم فراهم بودن زیرساخت‌های لازم وجود دارد. به گزارش ایسنا، طبق آمار میزان کدهای صادر شده در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۰۰ هزار و در سال ۱۳۹۸ نیز حدود ۹۰۰ هزار کد بوده است. اما این روند در سال جاری رنگ دیگری به خود گرفت؛ به طوریکه در فروردین‌ماه سال گذشته ۵۵ هزار کد صادر شد درحالی که در فروردین‌ماه …
کشف و انهدام ۱۲ انبار بزرگ سوخت قاچاق در جزیره قشم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / قاچاق / قشم / هرمزگان / قاچاق سوخت / دادگستری استان هرمزگان / سجام / سامانه سجام قوه قضاییه / دپوی فرآورده های نفتی
کشف و انهدام ۱۲ انبار بزرگ سوخت قاچاق در جزیره قشم
ایلنا: رییس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف و انهدام ۱۲ انبار بزرگ سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.
سهام عدالت روی تابلو بورس می‌آید
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بورس / تابلوی بورس / سهام عدالت / سهام عدالت در بورس
سهام عدالت روی تابلو بورس می‌آید
شفقنا- از نخستین روز کاری پس از عید غدیر، امکان معاملات سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس یا همان بازار سرمایه فراهم می‌شود. دنیای اقتصاد نوشت: برای فروش به ثبت‌نام در سامانه سجام نیازی نیست. سهامداران با مراجعه...
خبری خوش برای دارندگان سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
خبری خوش برای دارندگان سهام عدالت
از نخستین روز کاری پس از عید غدیر، امکان معاملات سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس فراهم می‌شود. برای فروش به ثبت‌‌نام در سامانه سجام نیازی نیست. سهامداران با مراجعه به شعب بانک‌ها می‌توانند سفارش فروش خود را ثبت کنند.
چرا و چگونه در سامانه سجام ثبت‌نام کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
چرا و چگونه در سامانه سجام ثبت‌نام کنیم؟
احراز هویت یکباره و واحد برای فعالیت در بازار سرمایه ساده‌ترین تعریفی است که می‌توان از «سجام» داشت. در این مطلب با نحوه ثبت نام در این سامانه آشنا می‌شوید.
رونمایی از سامانه احراز هویت الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بورس / سامانه سجام / احراز هویت / سورنا ستاری / حسن قالیباف اصل
رونمایی از سامانه احراز هویت الکترونیکی
مراسم رونمایی از سامانه احراز هویت الکترونیکی بازار سرمایه عصر شنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و حسن قالیباف رئیس سازمان بورس ، در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برگزار شد.
ارزش گذاری دارایی های نامشهود شرکت‌ها چالش اقتصاد ایران/ ورود سه صندوق تامین مالی جمعی به بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سورنا ستاری / بورس / سامانه سجام / احراز هویت
ارزش گذاری دارایی های نامشهود شرکت‌ها چالش اقتصاد ایران/ ورود سه صندوق تامین مالی جمعی به بورس
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ارزش گذاری چالش بزرگی برای اقتصادی است که به دارایی های نامشهود شرکت ها فکر نکرده است.
با «بله» بورسی شوید!
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / بانک ملی ایران / بورس / سامانه سجام
با «بله» بورسی شوید!
این روزها که تب ورود به بورس به شدت داغ شده، بسیاری این سوال را مطرح می‌کنند که با وجود شیوع «کرونا»، چطور می‌توان مراحل ورود به بورس یعنی ثبت‌نام در سجام و دریافت کد بورسی را با خطر و هزینه کم طی کرد؟
حذف مراجعات حضوری برای احراز هویت بورسی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / سامانه سجام / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
حذف مراجعات حضوری برای احراز هویت بورسی
تهران - ایرنا - عضو هیات مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که سازمان بورس و اوراق بهادار در تلاش است تا جایی که ممکن باشد مراجعات حضوری برای ورود به بورس را حذف و فرآیندها را الکترونیکی کند.
دریافت کد بورسی غیر حضوری شد!!
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دریافت کد بورسی غیر حضوری شد!!
روند ثبت نام در سامانه سجام و کارگزاری از طریق وبسایت مهرآفرین به صورت تماما آنلاین انجام میگیرد.
ارسال روزانه ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ گزارش مردمی در سامانه سجام/ تسویه حساب‌ شخصی ممنوع است
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ارسال روزانه ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ گزارش مردمی در سامانه سجام/ تسویه حساب‌ شخصی ممنوع است
مدیر سامانه سجام با بیان اینکه روزانه به طور میانگین ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ گزارش دریافت می‌کنیم، گفت: در مجموع گزارش موثر ما غیر از موضوعات مرتبط با کرونا ۳۴ هزار گزارش عملیاتی است.
هزینه ۵ هزار تومانی تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / احراز هویت / بورس / سجام
هزینه ۵ هزار تومانی تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سجام
اگر چه ویرایش اطلاعات هویتی و بانکی در سامانه سجام رایگان است اما برای تغییر شماره تلفن همراه در این سامانه هزینه ۵ هزار تومانی دریافت می‌شود. نوشته هزینه ۵ هزار تومانی تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سجام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احراز هویت سجام غیرحضوری شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / احراز هویت / سامانه سجام / بورس
احراز هویت سجام غیرحضوری شد
کارگزاری سهم آشنا آماده ارائه ارائه‌خدمات غیرحضوری احراز هویت سجام به متقاضیان است.
احراز هویت غیر حضوری یا الکترونیکی سامانه سجام چگونه انجام می شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
احراز هویت غیر حضوری یا الکترونیکی سامانه سجام چگونه انجام می شود؟
کارگزاری سهم آشنا توانست نام خود را به عنوان پرچمدار و اولین شرکت کارگزاری ارائه‌دهنده خدمات احراز هویت غیرحضوری سجام ثبت نماید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
یک سوال، یک جواب - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
سوال: می‌خواهم کد سهامداری بگیرم. در سامانه سجام هم ثبت‌نام کرده‌ام. الان به مرحله تایید هویت رسیده‌ام. برای احراز هویت باید حتما به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنم یا می‌توانم احراز هویت الکترونیک هم بکنم؟ لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ به ۴۰ سوال درباره ثبت نام در بورس و سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / احراز هویت مجازی سجام / بورس / سامانه سجام
پاسخ به ۴۰ سوال درباره ثبت نام در بورس و سامانه سجام
بعد از تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه سجام و پذیرفتن تعهدات استعلام اطلاعات هویتی ، اطلاعات کد های سهامداری و اطلاعات حساب بانکی شخص گرفته شده و در صورت تایید کد پیگیری برای شخص پیامک می شود ، در این مرحله شخص راستی آزمایی گردیده. و شروع از قسمت ثبت نام اولیه ثبت نام را آغاز می کنید.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بورس / سهام صندوق EFT / صندوق های قابل معامله EFT
ارزش واحدهای ETF دو برابر شد/ زمان آغاز معامله در بورس
 به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد گفت: از فردا اول تیرماه نماد آن به نام دارایکم در بورس باز می‌شود و افراد می‌توانند ارزش آن را در پرتفو (ترکیب سهام) خود ببینند.معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: با توجه به اینکه از ۴شنبه واحدهای صندوق واسطه‌گری قابل معامله است هر کسی می‌خواهد آن را بخرد یا بفروشد باید اول کد بورسی بگیرد و در سامانه سجام ثبت‌نام کند.
سامانه سجام ثبت نام کنید سود مجامع را مستقیم دریافت کنید
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
سامانه سجام ثبت نام کنید سود مجامع را مستقیم دریافت کنید
شرکت سپرده گذاری امکانی فراهم کرده که شرکت‌ها سود مجامع خود را از طریق این شرکت پرداخت کنند، سهامداران با عضویت در سامانه سجام و اعلام شماره حساب، سود مجامع را دریافت می کنند.
مشکل هسته معاملات بورس ریسک بازار را افزایش داده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران / شاخص کل بورس / سامانه سجام
مشکل هسته معاملات بورس ریسک بازار را افزایش داده است
یک کارشناس اقتصادی گفت: افراد جدیدی که وارد بازار بورس می شوند، از دانش و تجربه کافی برخوردار نیستند، به همین دلیلی ریسک پذیری بازار افزایش داشته است.
تعداد بورسی‌ها به بیش از ۴۸ میلیون نفر رسید!
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / کد بورسی / بازار سرمایه / بورس
تعداد بورسی‌ها به بیش از ۴۸ میلیون نفر رسید!
به نظر می‌رسد بازار سرمایه امسال جایگاه دیگری بین مردم پیدا کرده است؛ به طوری که تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سجام ۱۸ برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت. در ۲۵ روز نخست امسال تعداد ۶۵۱ هزار و ۹۵۹ نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا تعداد کل ثبت نام کنندگان در این سامانه از مرز چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عبور کند.
نحوه اخذ دریافت غیرحضوری کد بورسی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / سامانه سجام / کد بورسی / گرفتن کد بورسی
نحوه اخذ دریافت غیرحضوری کد بورسی
شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اپلیکیشن سیگنال را برای احراز هویت غیر حضوری سجام معرفی کرده است و متقاضیان باید توجه داشته باشند، پیش از شروع احراز هویت سجام در اپلیکیشن سیگنال، باید واجد تمام شرایط باشند و در صورت نبود هریک از شرایط، امکان انجام احراز هویت وجود ندارد.
سوگلی 99
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سوگلی 99
مائده امینی ـ روزنامه‌نگار این روزها همه از بورس حرف می‌زنند، دنبال کد سهامداری می‌گردند و تلاش می‌کنند سر از بازار سرمایه دربیاورند؛ صدور کد بورسی 3.5 برابر شده است. در فروردین‌ماه سال گذشته ۵۵ هزار کد توسط سامانه سجام صادر شده و این درحالی است‌که در فروردین امسال، این رقم به بیش از ۱۹۳‌هزار کد رسیده است. بیشتر تازه‌واردها با نگرانی نابودی سرمایه‌های خردشان سراغ بازار سرمایه‌ آمده‌اند. علی، استاد دانشگاه اصفهان که با تعطیلی دانشگاه‌ها و شیوع ویروس کرونا، ‌فرصت کسب درآمد از کلاس‌های خصوصی را از …
رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۱۵۰۰ ریالی هر سهم / سهامداران سود سهام خود را از سامانه سجام دریافت خواهند کرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / بازار سرمایه / بورس
رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۱۵۰۰ ریالی هر سهم / سهامداران سود سهام خود را از سامانه سجام دریافت خواهند کرد
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ شرکت نفت ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران عمده و پخش آنلاین برای سایر سهامداران شنبه ۲۴ خرداد ماه در سالن شرکت نفت پاسارگاد برگزار شد.
ایرانول به هر سهم سود 1500 ریالی داد/ توزیع سود سهام از سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
ایرانول به هر سهم سود 1500 ریالی داد/ توزیع سود سهام از سامانه سجام
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 شرکت نفت ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران عمده و پخش آنلاین برای سایر سهامداران شنبه 24 خرداد ماه در سالن شرکت نفت پاسارگاد برگزار شد.
سهام‌داران باید خودشان دریافت سود از طریق سجام را بخواهند!
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سود سهام عدالت / سامانه سجام
سهام‌داران باید خودشان دریافت سود از طریق سجام را بخواهند!
یکی از نکات نهفته شده در دل محاسبه سود و زیان شرکت‌ها، نحوه واریز سود مجامع به حساب سهام‌داران است؛ موضوعی که یکی از دلایل تاسیس شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است اما کمتر به آن توجه شده و همین بی‌توجهی باعث شده است سود مجامعی که باید نصیب سهام‌دار شود، به مبلغ هنگفتی تبدیل شده و به جیب شرکت‌ها برود. در این راستا مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بر این باور است که سهام‌داران باید از شرکت‌ها بخواهند تا سود را از طریق سجام واریز کنند.
عدم توفیق وام کرونا به خاطر نداشتن بانک اطلاعاتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان تأمین اجتماعی / وزارت بهداشت / سازمان تامین اجتماعی / سامانه سجام
عدم توفیق وام کرونا به خاطر نداشتن بانک اطلاعاتی
مدیرکل دفتر هدایت و کاریابی وزارت کار از طراحی طراحی سامانه ملی اطلاعات شغلی برای کارگران و کارگاه‌های تولیدی خبر داد.
رونق بورس؛ چراغ سبزی برای استمرار در جهش تولید
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / مقام معظم رهبری / دولت تدبیر و امید / سهام عدالت / دولت / سامانه سجام / بازار سرمایه / بازار بورس
رونق بورس؛ چراغ سبزی برای استمرار در جهش تولید
ارومیه- ایرنا- بورس که از ابزارهای مهم جذب سرمایه‌های مالی خرد و کلان در دنیا به شمار می‌رود، در دولت تدبیر و امید جایگاه خود را به خوبی شناخته و با رونقی که ناشی از برنامه‌ریزی مستمر و تمهیدات مبتنی بر رویه‌های اقتصادی است، این روزها همواره با شاخص مثبت روبروست که روزهای خوب برای جهش تولید را نوید می‌دهد.
بی‌خاصیتی سامانه سجام در خصوص واریز سود مجامع شرکت‌‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
بی‌خاصیتی سامانه سجام در خصوص واریز سود مجامع شرکت‌‌ها
کارشناس اقتصادی با بیان اینکه سامانه سجام تاکنون در خصوص واریز سود مجامع فعالیتی نداشته است، گفت: حسن دیگر سجام کاهش ریسک بازار و شناسایی پولشویی است، منتهی تاکنون آنگونه که شایسته بوده توسعه پیدا نکرده است.
امکان تغییر روش مستقیم به غیر مستقیم در آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد / متاسفانه الزام قانونی برای واریز سود مجامع از طریق سامانه سجام نداریم / در برخی موارد هزینه دریافت سود و مراجعه به بانک‌ها از خود سود بالاتر است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
امکان تغییر روش مستقیم به غیر مستقیم در آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد / متاسفانه الزام قانونی برای واریز سود مجامع از طریق سامانه سجام نداریم / در برخی موارد هزینه دریافت سود و مراجعه به بانک‌ها از خود …
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، با تشریح شرایط واریز متمرکز سود سهام شرکت‌ها از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: امکان تغییر روش مستقیم به غیر مستقیم در آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
«لقمان» هم وارد بازار فرابورس شد
شرکت سرمایه‫گذاری لقمان (سهامی عام) به عنوان دومین نماد معاملاتی از ۱۱ خرداد ماه جاری در فهرست اوراق بهادار تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس ایران درج شد.سایر اطلاعات شرکت مذکور شامل نماد معاملاتی‫: ولقمان، گروه‫: سرمایه‫گذاری‫ها، زیرگروه‫: سایر واسطه‫های مالی و کد ۵۶۹۹ است.براساس این گزارش با توجه به درج نماد معاملاتی شرکت لقمان در بازار پایه توافقی فرابورس ایران و در اجرای الزامات قانونی به منظور گشایش نماد معاملاتی این شرکت، تمامی سهامداران موظف هستند در اسرع وقت نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام کنند.گفتنی است سهامداران می‫توانند به منظور تسهیل در انجام این فرایند به شعب بانک گردشگری نیز مراجعه کنند.همچنین صورت های مالی و سایر اطلاعات شرکت سرمایه‫گذاری لقمان ( سهامی عام) …
اولین سوال از وزیر اقتصاد در مجلس یازدهم کلید خورد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / سامانه سجام / مجلس یازدهم / محسن دهنوی
اولین سوال از وزیر اقتصاد در مجلس یازدهم کلید خورد
«محسن دهنوی» نماینده مردم تهران اولین سوال از وزیر اقتصاد در مجلس یازدهم را کلید زد.
راه اندازی سامانه ثبت نام غیرحضوری کارگزاری بانک ملی ایران
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / سامانه سجام / بانک ملی ایران / سازمان بورس و اوراق بهادار
راه اندازی سامانه ثبت نام غیرحضوری کارگزاری بانک ملی ایران
سامانه ثبت نام غیرحضوری کارگزاری بانک ملی ایران به منظور تسهیل فرآیند ثبت نام مشتریان راه اندازی شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
خبرهای کوتاه/اقتصاد
  قیمت آب سربالا رفت محمدرضا احمدنسب، قائم ‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران به ایسنا گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد، هر سال باید قیمت آب 7درصد افزایش یابد و از این‌رو امسال نیز تعرفه آب از دهم اردیبهشت معادل 7درصد افزایش یافته است.   احراز هویت غیرحضوری سجام از فردا حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از آغاز احراز هویت سامانه سجام از فردا خبر داد و گفت: از فردا (8خرداد) متقاضیان ثبت‌نام در سجام و به‌خصوص دارندگان سهام عدالت نیازی به حضور فیزیکی در دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت …
با مردم
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
با مردم
   سود سهام از طریق سامانه سجام توزیع شود  اغلب شرکت‌های بورسی بعد از برگزاری مجمع سالانه یا فصلی یا افزایش سرمایه، سودی بین سهامداران توزیع می‌کنند که پروسه دریافت آن بسیار وقت‌گیر و غیرعقلانی است و خیلی‌ها از گرفتن آن صرف‌نظر می‌کنند؛ مثلا سود سهام شما رقم 8هزار تومان شده است که برای دریافت آن باید کلی هزینه کنید؛ حتی چند برابر رقم سود و از یک سر شهر به سمت دیگر شهر بروید، تا بتوانید آن را دریافت کنید. هماهنگی پرداخت از طریق سامانه سجام کار سختی نیست. صمدیان از تهران     تعداد اتوبوس‌های کرج …
خطاهای سرمایه‌گذاری
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
خطاهای سرمایه‌گذاری
با رشد بازار سرمایه در ایران در سال‌‌های اخیر، به‌خصوص در سال‌های 1398 و 1399، شاهد ورود تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران جدید هستیم. مطابق با آخرین داده‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، در فروردین ماه 1399 تعداد یک میلیون و 202 هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به فروردین 1398، رشد 95 درصدی نشان می‌دهد. به‌لحاظ ریالی، ارزش خرد معاملات در این مدت 406 هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه رشد 700 درصدی نشان می‌دهد (حدود 25درصد کل نقدینگی). این تعداد از افراد تازه‌ وارد و این حجم از ورود پول خرد افراد حقیقی به بازار سرمایه، سیاست‌گذاران بازار سرمایه را با چند سوال مهم روبه‌رو کرده است. چه سیاست‌هایی را می‌توان برای تثبیت این نقدینگی در بازار سرمایه اتخاذ کرد؟ چه راهکارهایی را می‌توان …
چگونه کد بورسی بگیریم؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / کد بورسی / سامانه سجام / بازار سرمایه / سهام
چگونه کد بورسی بگیریم؟
تنور داغ این روزهای بازار سرمایه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است؛ به طوریکه داشتن کد بورسی از نان شب هم واجب‌تر شده و متقاضیان زیادی در صف اخذ کد بورسی ایستاده‌اند! در آن سوی ماجرا، مسئولان نیز تلاش خود را برای تسهیل فرآیند صدور کد بورسی به کار گرفته‌اند و در این راستا به زودی امکان احراز هویت غیرحضوری هم فراهم خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ثبت‌نام سجام، احراز هویت و دریافت کد بورسی در شعب بانک گردشگری امکان‌پذیر شد
سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) بانک گردشگری به عنوان سومین بانک در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده و متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و دریافت کد بورسی اقدام کنند.به گزارش روابط‌عمومی بانک گردشگری، افراد بالای 18 سال با داشتن مدارک شناسایی معتبر و افراد زیر 18 سال از طریق سرپرست خود می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. این خدمت در تمام شعب بانک قابل ارائه است. ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارائه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز می‌شوند و با یک بار ثبت‌نام به تمام خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. هزینه ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام برای هر شخص مبلغ 100 هزار ریال است.مرحله اول ثبت‌نام می‌تواند به صورت غیرحضوری از طریق وب‌سایت بانک گردشگری و ورود به سامانه سجام …
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
جزئیات احراز هویت آنلاین سجام
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد. مهدی محمدی با اشاره به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداری طی هفته‌های اخیر و مشکلات مربوط به مراجعه حضوری این متقاضیان در دوران کرونا، اظهار کرد: درحال‌حاضر متقاضیانی که برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام ثبت‌نام می‌کنند مجبور به مراجعه به دفاتر کارگزاری و پیشخوان هستند.
جزئیات احراز هویت غیرحضوری سجام با هوش مصنوعی/ پردازش تصویر و تشخیص چهره متقاضی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سامانه سجام / سجام / مهدی محمدی / هوش مصنوعی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / ویروس کرونا / احراز هویت
جزئیات احراز هویت غیرحضوری سجام با هوش مصنوعی/ پردازش تصویر و تشخیص چهره متقاضی
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد.
تحقق فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران 
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سامانه سجام / دادگستری تهران / معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه
تحقق فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران 
سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری تهران گفت: فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران قابل تحقق است.
فعالیت ۱۲۰۰ به عنوان دیده بان پیشگیری از وقوع جرم در یزد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / استانی-سیاسی / دادگستری یزد / پیشگیری از وقوع جرم
فعالیت ۱۲۰۰ به عنوان دیده بان پیشگیری از وقوع جرم در یزد
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: ۱۲۰۰ نفر در قالب سامانه سجام و با عنوان دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم با دادگستری استان همکاری می کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
صدور کد بورسی و احراز هویت سجام درموسسه اعتباری ملل
امکان صدور کد بورسی و احراز هویت و ثبت‌نام سجام در شعب موسسه اعتباری ملل فراهم شد. به گزارش روابط‌عمومی موسسه اعتباری ملل به منظور رفاه حال هموطنان ارجمند و کاهش دغدغه و صرفه‌جویی در وقت آنان و با هدف تسهیل فرآیند احراز هویت و صدور کد بورسی موسسه اعتباری ملل تفاهم‌نامه‌ای با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار (سجام) منعقد کرد که به موجب آن امکان احراز هویت و تخصیص کد بورسی به مراجعه‌کنندگان در شعب موسسه اعتباری ملل فراهم شد.مشتریان محترم که تا کنون نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام نکرده‌اند یا کسانی که ثبت نام بعمل آوردند و کد رهگیری مربوطه را در اختیار دارند می‌توانند با در اختیار داشتن اوراق هویتی خود به شعب موسسه اعتباری ملل در سراسر کشور مراجعه و فرآیند احراز هویت را تکمیل کنند. برای …
امکان صدور «بیمه کرونا» و «ثبت‌نام سامانه سجام» بر روی اپلیکیشن «صاپ»
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / ایران / تلفن همراه / خانواده / سرمایه / نرم افزار
امکان صدور «بیمه کرونا» و «ثبت‌نام سامانه سجام» بر روی اپلیکیشن «صاپ»
امکان صدور «بیمه کرونا» و «ثبت‌نام سامانه سجام» بر روی نسخه جدید اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران «صاپ» فراهم و زنجیره خدمات غیرحضوری این اپلیکیشن تکمیل شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / بورس / فرابورس
بورس یا فرابورس؛ کدام یک بهتر است؟
باشگاه خبرنگاران جوان: نحوه انجام معامله در بازار بورس و فرابورس، برای همه افراد یکسان است.  افراد می توانند کد سهامداری خود را از یکی از کارگزاری های ۱۰۶ گانه در ۳۱ استان کشور دریافت کرده و پس از ثبت اطلاعات هویتی خود در سامانه سجام، این کد را پس از تکمیل فرم‌هایی با ارائه رونوشت کارت ملی، دریافت کنید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •