چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹ / 5 August, 2020
صنعت دارو
۲ ساعت قبل
آیا ایران واکسن کرونای روسیه را وارد می‌کند؟
پس از آنکه تعدادی از مقامات روسیه اعلام کردند که این کشور به واکسن کرونا دست یافته و حتی در ماه‌های پیش‌رو واکسیناسیون سراسری را در این کشور کلید می‌زند، عضو اتاق بازرگانی تهران درباره امکان استفاده از این واکسن در ایران توضیحاتی را ارایه کرد. ناصر ریاحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تفاوت فرآیند واکسن کرونا با واکسن‌هایی مانند آنفلوآنزا توضیح داد: «درحوزه واکسیناسیون، ما با دو مدل اصلی مواجه هستیم؛ یک مدل، واکسن‌زدن به اختیار مردم است، مانند واکسن آنفلوآنزا که با هماهنگی انجام‌شده هرساله میزان دوزی که در بازار ایران مورد نیاز است، از سوی بخش خصوصی وارد شده و در بازار عرضه می‌شود. نوع دوم واکسن اختیاری نیست و همه مردم باید استفاده کنند. از این‌رو …
۴۶ ساعت قبل
اهدای 10 هزار داروی رمدسیور و 100 هزار کیت مولکولی به مناطق محروم کشور
رییس ستاد اجرایی فرمان امام صبح روز گذشته  با حضور در دفتر وزیر بهداشت ضمن دیدار و گفت‌وگو با  او، به جامعه سلامت خسته نباشید گفت و تعدادی از اقلام و تجهیزات پزشکی تولیدی ضدکرونایی ستاد رابه وزارت بهداشت اهدا کرد.  وزیر بهداشت در این دیدار از نقش قابل توجه ستاد اجرایی فرمان امام در مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد.  سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم دیدار با محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام، ضمن تشکر از زحمات مدیران ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: از روز نخست نماینده ستاد فرمان اجرایی برادرانه تلاش کرد و این تلاش ادامه دارد که امیدوارم خداوند به عزت آن مجموعه به عنوان بازوی اصلی نظام بیفزاید. وزیر بهداشت افزود: ستاد اجرایی گام‌های …
نعمت‌زاده: به دخترم گفتند از ایران فرار کنید
۴ روز قبل
نعمت‌زاده: به دخترم گفتند از ایران فرار کنید
محمدرضا نعمت‌زاده وزیر پیشین صنعت با اشاره با پرونده‌ی دخترش، شبنم نعمت‌زاده گفت: آنچه که من می دانم، چون ایشان دکترای داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی داشتند، جزو شاگردان ممتاز هم بودند، آمدند به تدریج کارهایی را با دوستان خود شروع کردند و مجوزی گرفت، ایشان شاید ۱۰ سال در داروخانه ها کار کرد، ما هم منابع مالی نداشتیم کمکش کنیم، خودش با همین کارها … حتی این بیمارستان بزرگی که در شهید چمران هست را می‌خواستند راه‌اندازی کنند، با کمک دوستانشان داروخانه آنجا را ترتیب دادند و بعنوان کارگر، نه این که مالک باشد. به هر صورت شرکتی را برای واردات مکمل‌های دارویی و خود دارو تاسیس کردند تا به ذهنش رسید با دوستانی که داشتند شرکت پخش سراسری برای دارو تاسیس کنند. مجوز گرفتند و کار واردات نسبتاً درآمد داشت، هر …
توزیع داروی ایرانی کرونا با یک چهارم قیمت نمونه وارداتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ویروس کرونا / دارو / صنعت دارو / داروی کرونا
توزیع داروی ایرانی کرونا با یک چهارم قیمت نمونه وارداتی
تسنیم نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو با بیان این‌که داروی رمدسیویر تولید داخل قیمتی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان خواهد داشت، گفت: این دارو آخر هفته به بیمارستان‌ها می‌آید.
داروی منسوب به امام کاظم (ع) در مداوای کرونا جعلی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / دارو / وزارت بهداشت / دانشگاه / طب سنتی / صنعت دارو / داروی کرونا
داروی منسوب به امام کاظم (ع) در مداوای کرونا جعلی است
فارس نوشت: رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: داروی منتسب به امام کاظم(ع) هیچ سند علمی ندارد و مدعیان اثر بخشی این دارو هیچ مستنداتی برای آن ارائه نداده‌اند.
فروش غیرقانونی داروهای کمیاب در یک مغازه متروکه
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پلیس / سرقت / دارو / صنعت دارو / قاچاق دارو
فروش غیرقانونی داروهای کمیاب در یک مغازه متروکه
رییس کلانتری ۱۴۹ امامزاده حسن از کشف دو میلیون و ۷۰۰ هزار قرص و داروهای مسکن کمیاب از یک مغازه در تهران خبر داد.
چرا ارز لوازم خانگی و دارو فدای موبایل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / قیمت موبایل / واردات / کالای اساسی / لوازم خانگی
چرا ارز لوازم خانگی و دارو فدای موبایل می‌شود؟
در حالی واردات گوشی‌های با ارزش بالای ۳۰۰ دلار سالانه حدود ۸۵۰ میلیون یورو ارزبری دارد که صنعت لوازم خانگی و پوشاک هرکدام با تخصیص رقم تقریبی ۱ میلیارد یورو قابلیت احیا و رونق دارد.
هشدار سازمان غذا و دارو: داروخانه‌ها ماسک را گران‌ نفروشند، برخورد می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ماسک / دارو / صنعت دارو / گرانی
هشدار سازمان غذا و دارو: داروخانه‌ها ماسک را گران‌ نفروشند، برخورد می‌کنیم
مهر نوشت: سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر نقش اتحادیه اصناف بر توزیع ماسک در داروخانه ها، گفت: این معاونت با داروخانه‌هایی که ماسک را با قیمت بالاتر از قیمت مصوب عرضه کنند، برخورد قانونی می کند.
آژیر خطر صنعت داروسازی به صدا درآمد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / دارو / تامین دارو / بهداشت و درمان
آژیر خطر صنعت داروسازی به صدا درآمد
یک کارشناس حوزه سلامت در یادداشتی نوشت: به نظر می‌رسد مدتی است به واسطه ضعف مسئولان امور دارویی کشور، در احقاق حقوق و پیگیری مطالبات این صنف حیاتی، ذخیره مواد اولیه و به دنبال آن موجودی داروی کشور به کمترین حد خود در سال‌های اخیر برسد و از این روی، دیگر از آن سنخ سخنرانی‌های غلاظ و شدّاد چند ماه پیش مبنی بر وجود شش ماه نیاز ماده اولیه یا هشت ماه دارو و تجهیزات پزشکی در کشور هم خبری نباشد.
چالش های صنعت داروسازی/شرط صادرات دارو با ارز نیمایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / محمدرضا شانه ساز / ویروس کرونا / دارو
چالش های صنعت داروسازی/شرط صادرات دارو با ارز نیمایی
صنعت داروسازی کشور، توان تامین نیازهای داخلی را دارد. به شرطی که کاغذ بازی ها، اجازه بدهد داروهای مورد نیاز بیماران به موقع تامین شود.
کمبود ماسک در داروخانه‌ها صدای انجمن داروسازان را درآورد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ماسک / دستکش و ماسک آلوده / دارو / صنعت دارو
کمبود ماسک در داروخانه‌ها صدای انجمن داروسازان را درآورد
مهر نوشت: نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران، عرضه ماسک در داروخانه ها را نادرست خواند و گفت: حتی یک عدد ماسک به قیمت مصوب به داروخانه ها نداده اند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
اقدامات بانک رفاه در حوزه تولید چشمگیر است
اقدامات بانک رفاه در عرصه اقتصاد و در سالی که به نام جهش تولید نام‫گذاری شده است، چشمگیر است.از ابتدای سال جاری که به نام جهش تولید نام‫گذاری شده است، این بانک در جهت تحقق شعار سال، اقدامات مهم و چشمگیری انجام داده است که از جمله می‌توان به تخصیص 5000 میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، اشاره کرد. علاوه بر این برای واحدهای تولیدی مشکل‌دار که نمی‌توانستند حقوق پرسنل و کارگران را پرداخت کنند، 3000 میلیارد ریال و همچنین تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی که مشمول تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ می‌شوند نیز به میزان 3000‌ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.به منظور تامین مالی صنایع پیشران کشاورزی، گردشگری و صنعت و معدن حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال و برای صاحبان کسب …
کودکان گرسنه، میراث شوم جنگ عربستان با یمن
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بحران یمن / تحولات یمن / حمله عربستان به یمن / کودکان یمنی
کودکان گرسنه، میراث شوم جنگ عربستان با یمن
 به گزارش الف به نقل از  خبرگزاری شین هوا، در شرایطی که ذخایر دارویی در یمن به تدریج رو به اتمام بوده و اقلام امدادی نیز قطع شده است، میلیون ها کودک یمنی که در شرایط جنگی و محاصره گرسنگی می کشند، با مصایب فراوان دست و پنجه نرم می کنند."سیاف عبدالسلام" یک پدر یمنی است که تلاش می کند جان دختربچه اش را نجات دهد. وقتی ذخایر دارو در بیمارستان های استان شمالی "عمران" پایان یافت، او شتابان فرزندش را به بیمارستان دولتی در مرکز صنعا – پایتخت- منتقل کرد. دخترش که دچار سوء تغذیه است، اوایل همین هفته بیهوش، وارد بیمارستان "السبین" شد.پدرش به شین هو گفت: "دخترم دچار کمبود پروتئین است. ابتدا او را به چند بیمارستان در عمران بردم، اما آنها هیچ دارویی نداشتند. سپس او رو به صنعا آوردم، و در بخش …
پیش بینی افزایش آمار تولید مکمل‌ها به 192 میلیون دلار در سال جاری
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / وزارت بهداشت
پیش بینی افزایش آمار تولید مکمل‌ها به 192 میلیون دلار در سال جاری
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: پیش بینی می‌شود امسال آمار تولید کشور در حوزه مکمل‌ها به 192 میلیون دلار برسد و این صنعت از ظرفیت‌های بازرگانی خود در زمینه صادرات استفاده کنند.
خرید تمام داروهای کرونا توسط ترامپ
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
خرید تمام داروهای کرونا توسط ترامپ
واشنگتن: ایالات متحده آمریکا تمام ذخیره یکی از 2 نوع دارویی را که ثابت شده در درمان کرونا مؤثر است برای خود خریده و نگه داشته است. به گزارش ایندیپندنت، داروی رمدسیویر پیش از این برای درمان ابولا استفاده می‌شده و حالا هم ثابت شده که طول درمان کووید-۱۹ را کاهش می‌دهد. تولید این دارو در انحصار غول صنعت داروسازی، شرکت گایلید ساینسز است و پیش‌بینی می‌شود پس از این خرید آمریکا این دارو کمیاب ‌شود.  
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
ارز 4200 تومانی و صنعت دارو
دارو نقش حیاتی در عملکرد مناسب خدمات سلامت ایفا می‌کند. بسیاری از خدمات درمانی وابسته به دارو است به‌طوری که میزان در دسترس بودن آن به‌عنوان شاخصی از کیفیت ارائه خدمات سلامت تلقی می‌شود. از این‌رو صنعت دارو اهمیتی استراتژیک برای کشور دارد. صنعت دارو را می‌توان در طول زنجیره تولید تا مصرف دارو در نظر گرفت که شامل شرکت‌های تولید‌کننده مواد موثره دارویی و مواد جانبی، تولید‌کنندگان دارو و شرکت‌های پخش می‌شود.
گام‌های تند ایران در ساخت واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ارز / ایران / جمهوری اسلامی ایران / صنعت دارو / یورو
گام‌های تند ایران در ساخت واکسن کرونا
وزیر بهداشت ضمن اعلام اقدامات موثر ایران در ساخت واکسن کووید۱۹ گفت: اغلب تست‌ مدل‌های حیوانی این واکسن پاس شده و در آینده بسیار نزدیک برای کلینیکال ترایال (مطالعات بالینی) در انسان وارد عمل خواهیم شد.
با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا، توانستیم موثر عمل کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / دارو
با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا، توانستیم موثر عمل کنیم
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به دستاوردهای صنعت دارویی کشور، گفت: در زمانی که با تحریم‌ها روبرو بودیم و ورود ویروس کرونا به کشور می‌توانست مرگ و میرهای زیادی را به دنبال داشته باشد ،ولی با کمک تولیدکنندگان کشور توانستیم در این زمینه موثر عمل کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دیدار فعالان صنعت دارو با مدیران بانک سامان در نمایشگاه فارمکس
نمایشگاه بین‫المللی فارمکس، با حضور بانک سامان و شرکت‌های معتبر فعال در حوزه دارو از 10 تا 12 تیرماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.این بانک که به دلیل سابقه و امکانات و زیرساخت‫های فراوان طی سال‫های اخیر به انتخاب اول شرکت‫دهای حوزه دارو و درمان تبدیل شده است با کادری کامل متشکل از مدیران ارشد، میانی و کارشناسان متخصص در حوزه‫‫های ارزی، اعتباری و ریالی در نمایشگاه فارمکس حضور خواهد داشت. گفتنی است این نمایشگاه از 10 لغایت 12 تیرماه در محل هتل المپیک تهران برگزار و بانک سامان به معرفی دستاوردها و امکانات و راه کارهای جدید خود برای شرکت های فعال در حوزه بازرگانی و تولید صنعت دارویی خواهد پرداخت.
هشدار درباره دگزامتازون: مصرف خودسرانه‌اش می‌تواند کشنده باشد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / سلامت / دارو / صنعت دارو / مصرف خودسرانه دارو
هشدار درباره دگزامتازون: مصرف خودسرانه‌اش می‌تواند کشنده باشد
فارس نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مصرف خودسرانه دگزامتازون می‌تواند کشنده باشد.
منابع بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / کره جنوبی / شبه جزیره کره / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات / مواد غذایی / صنایع غذایی / واردات مواد غذایی / دارو / صنعت دارو / تحریم دارویی و غذایی
منابع بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی چقدر است؟
رییس اتاق بازرگانی ایران و کره گفت: در حدود ۶.۵ تا ۹ میلیارد دلار از منابع کشور در کره جنوبی بلوکه شده است و هنوز کره‌ای ها برای همکاری با ما و آزادسازی منابع اقدامی نکرده‌اند.
قیمت‌گذاری دارو با رعایت توان خرید مردم انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / دارو / صنعت دارو / وزارت بهداشت
قیمت‌گذاری دارو با رعایت توان خرید مردم انجام می‌شود
فارس نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: قیمت دارو باید به نحوی مدیریت شود که کمترین افزایش پرداختی از جیب مردم را داشته باشیم، همچنین مراقبت کنیم که تولیدکنندگان بتوانند دارو را تولید کنند.
بازده 12درصدی بورس در یک هفته
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
بازده 12درصدی بورس در یک هفته
دادوستد‌های هفته قبل در شرایطی دنبال شد که بازار سهام تحت‌تأثیراخبار مختلفی قرار داشت. از یک سو بحث افزایش نرخ محصولات در صنایع مختلفی ازجمله سیمان، لاستیک، دارو و صنایع لبنی تقاضا را برای خرید سهام شرکت‌های حاضر در این گروه‌ها افزایش داده بود و از سوی دیگر تعدیل میزان سود در پالایشگاه‌ها و  تجدید ارزیابی دارایی‌ها در خودرو‌سازی‌ منجر به افزایش توجه به این صنعت شده بود. با این حال هفته قبل سایه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه که در مجلس مطرح است بر سر بورس سنگینی می‌کرد. باوجود آنکه نمایندگان مجلس می‌گویند …
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
راه دشوار رسیدن به نقطه صفر اقتصاد
کیمیا نجفی«چه بر سر اقتصاد کشور خواهد آمد؟» پرسشی که این ‌روزها با توجه به مشکلات بی‌شمار ناشی از شیوع ویروس کرونا بیش از هر زمان دیگر ذهن را به خود مشغول کرده است. شیوع کرونا، تعطیلی گسترده کسب‫و‫کارها در کنار سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی تصویر ناخوشایندی از اقتصاد کشور را به نمایش می‌گذارد. البته این نگاه ناامیدانه در حالی است که بانک جهانی نه تنها انتظار دارد که عملکرد اقتصادی ایران در سال جاری به مراتب بهتر از سال گذشته باشد، بلکه معتقد است امسال آخرین سال رشد منفی اقتصاد کشور خواهد بود.آخرین پیش‌بینی بانک جهانی از اقتصاد ایران نشان می‌دهد با وجودی که در سال جاری رشد اقتصادی ایران منفی خواهد بود ولی این شاخص برای سال ۲۰۲۱ برابر با ۲.۱ درصد می‌شود. براساس گزارش تحلیلی بانک جهانی، دلیل …
صرفه‌جویی ۷۰۰ میلیون یورویی در ارز دارویی کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / دارو / صنعت دارو
صرفه‌جویی ۷۰۰ میلیون یورویی در ارز دارویی کشور
تسنیم نوشت: وزیر بهداشت با بیان این‌که توانستیم ۷۰۰ میلیون یورو در ارز دارویی کشور صرفه‌جویی کنیم، گفت: توانستیم با تکیه بر صنعت‌گران داخلی تولید داروی داخلی را ۳۰ درصد افزایش دهیم.
نایب رئیس تامین اجتماعی: داروی تولیدی خود را به وزارت بهداشت می‌دهیم و مجبوریم آن را از بازار آزاد بخریم
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سازمان تامین اجتماعی / تامین اجتماعی / ویروس کرونا / دارو / وزارت بهداشت / صنعت دارو
نایب رئیس تامین اجتماعی: داروی تولیدی خود را به وزارت بهداشت می‌دهیم و مجبوریم آن را از بازار آزاد بخریم
علی حیدری، نایب رییس هیات‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی اعلام کرد انباشت مطالبات، دست این سازمان را بسته است.
دارویی که بهترین اثر درمانی را بر کرونا داشته است
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / درمان / ویروس کرونا / صنعت دارویی / کیانوش جهانپور / توییتر
دارویی که بهترین اثر درمانی را بر کرونا داشته است
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حساب توییتر خود از اثربخشی بهتر برخی داروها بر درمان بیماران کووید۱۹ خبر داد.
۲/۵ میلیارد دلار به جیب چه کسانی می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / فساد اقتصادی
۲/۵ میلیارد دلار به جیب چه کسانی می‌رود؟
با توجه به سابقه عیان تخلفات در تخصیص ارز دارو، آن‌هم در غیاب دوساله آمارنامه، اگرچه بعید به نظر می‌رسید، ولی فعالان این صنعت امیدوار بودند جلوی هدررفت حجم عظیمی از منابع ارزی در سال جاری گرفته شود. اما حالا شواهد نه‌تن‌ها حکایت از تکرار این ماجرا دارد، بلکه ارقام تخصیص ارز نیز دست‌و‌دلبازی بیشتری نسبت به سال‌های قبل دارد و بر اساس اعلام مدیر‌کل نظارت بر دارو و مواد تحت نظارت سازمان غذا و دارو، سال ۹۹ قرار است ۲.۵ میلیارد دلار برای واردات دارو هزینه شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات برخی نهاده‌های دامی
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور با بیان اینکه نهاده‌های دامی وارداتی با ارز دولتی عمدتا به دست تولیدکننده نمی‌رسد، پیشنهاد کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات برخی نهاده‌ها حذف شود.به گزارش مهر، مجید موافق قدیری با اشاره به اهداف آرمانی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی‏ گفت: کاهش بهای تمام‌شده محصولات پروتئینی، افزایش رقابت‌پذیری در صنعت با کاهش سرمایه در گردش مورد نیاز در زنجیره تامین محصولات پروتئینی و وصول مطالبات ارزی دولت از محل نفت با ایجاد مشروعیت جهانی و البته ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی با واردات نهاده‌های دامی و دارو اظهار کرد: با توجشه به اینکه رسیدن به اهداف فوق تاکنون به درستی محقق نشده و معضلات عدیده برای صنایع خوراک دام و دامپروری کشور ایجاد کرده بنابراین باید به دنبال …
داروی احتمالی کرونا به دست ایران می‌رسد؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / داروی کرونا / ویروس کرونا / کرونا ویروس
داروی احتمالی کرونا به دست ایران می‌رسد؟
نریمان صدری - فعال صنعت دارو -، در پاسخ به این سوال اظهار کرد: ما در سال‌های گذشته نیز با وجود محدودیت‌ها تلاش کرده‌ایم که نیازهای دارویی کشور در بازار وجود داشته باشد و با وجود مشکلات امروز حتی داروهای آمریکایی مورد نیاز بیماران ایرانی به دست آنها رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
تکمیل سبد دارویی کشور به پشتوانه همه جانبه بانک ملی ایران
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک به عنوان حامی حوزه بهداشت و درمان کشور طی سال های اخیر با ارائه خدمات و استفاده از ابزارهای جدید مالی و اعطای اعتبارات مورد نیاز، کمک و حمایت از تکمیل و توسعه صنعت داروسازی و آزمایشگاه های مرجع، ساخت، تعمیر و تجهیز درمانگاه، کلینیک، مراکز درمانی، پزشکی و بیمارستان در سراسر کشور، همکاری های گسترده‌ای را به عمل آورده است. حمایت و همکاری های به عمل آمده بانک ملی ایران از صنعت داروسازی کشور موجب افزایش ظرفیت های تولید داروی کشور شده است. شرکت دانش بنیان داروسازی امین یکی از بزرگترین تولیدکننده های دارو‌های شیمیایی، گیاهی و مکمل های غذایی کشور در استان اصفهان است که با حمایت ها و پشتوانه همه جانبه بانک ملی ایران با خطوط متنوع تولید بیش از 150 قلم دارو …
پنتاگون به دنبال احیای صنعت شکست‌خورده آمریکا در برابر چین
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / ویروس کرونا / پنتاگون / چین / ایالات متحده آمریکا / تجارت / سرمایه گذاری / اقتصاد کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
پنتاگون به دنبال احیای صنعت شکست‌خورده آمریکا در برابر چین
تهران– ایرنا– پنتاگون صدها میلیون دلار در زمینه تولید ماسک، دارو و آزمایش کرونا هزینه می‌کند تا بخش صنعتی شکست‌خورده آمریکا در برابر چین را احیا کند.
دردسر جمع‌آوری رانیتیدین از داروخانه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / دارو / صنعت دارو / مصرف خودسرانه دارو
دردسر جمع‌آوری رانیتیدین از داروخانه‌ها
فارس نوشت: رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران گفت: دستور ریکال دارو باید از طرف سازمان غذا و دارو با فرجه زمانی مشخص انجام گیرد، نه صرفا رفع مسؤولیت کنند و اطلاعیه صادر کنند.
کرونا چه کسانی را ثروتمند کرد؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ثروتمند / ثروت / چین / سرمایه / سرمایه داری / دارو / صنعت دارو / داروی کرونا / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
کرونا چه کسانی را ثروتمند کرد؟
با شیوع ویروس کرونا بسیاری از شرکت‌های حوزه بهداشت و درمان در بازار با افزایش ارزش سهام رو به رو شدند و ثروت مالکان آن‌ها افزایش یافت.
دو میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای غیراساسی همچون غذای سگ و گربه از کشور خارج شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دو میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای غیراساسی همچون غذای سگ و گربه از کشور خارج شد
بررسی اقلام تامین ارز بانک مرکزی نشان می‌دهد در شرایطی که بخش صنعت بیشترین نیاز را برای تامین مواد اولیه و تجهیزات داشته و کشور دست به گریبان تامین ارز کالا‌های اساسی به ویژه دارو و غذا بوده در سال ۹۷ معادل دو میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار ارز به نرخ دولتی ۴۲۰۰ تومان به واردات کالا‌های غیراساسی از قبیل: نخ دندان، غذای سگ و گربه، عروسک و اسباب بازی، درب قوطی، درپوش، لامپ چوب بستنی و موارد دیگر اختصاص یافته که بعضا دارای تولید مشابه داخلی بودند.
مصرف «رانیتیدین» را متوقف کنید
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / سازمان غذا و دارو / صنعت دارویی / اسید معده / رانیتیدین / سلامت
مصرف «رانیتیدین» را متوقف کنید
سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای دستور جمع آوری و حذف تمامی فراورده های رانیتیدین بازار دارویی کشور را از تاریخ ۲۴ فروردین صادر کرد.
چینی‌ها برای ایران داروی کرونا نمی‌سازند
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / اخبار جعلی / چین / دارو / صنعت دارو / داروی کرونا
چینی‌ها برای ایران داروی کرونا نمی‌سازند
ایرنا نوشت: انتظار عمومی برای ساخت و کشف داروی کرونا سبب شده شایعه‌پردازان هرگونه دیدار و گفت‌وگوی ابتدایی را بنای توافق نهایی قلمداد کرده و خبر همکاری طرفین را منتشر کنند؛ خبر توافق شرکت دارویی ایرانی با همتای چینی یکی از این شایعات بود که خیلی زود به وسیله شرکت مذکور تکذیب شد.
ضرورت حمایت از مجهزترین کارخانه تولید داروهای ضد ویروسی
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / داروسازی / وزارت بهداشت / صنعت دارو
ضرورت حمایت از مجهزترین کارخانه تولید داروهای ضد ویروسی
جمعی از صاحبنظران حوزه اقتصاد و سلامت کشور، در نامه ای به وزیر بهداشت، بر ضرورت حمایت از بزرگ ترین و مجهزترین کارخانه تولید داروهای ضد ویروسی در کشور تاکید کردند.
سهام چه شرکت‌هایی امروز بیشترین رشد را داشتند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
سهام چه شرکت‌هایی امروز بیشترین رشد را داشتند؟
سهامداران شرکت‌های تولیدی فولاد سپید فراب کویر، قند ثابت خراسان و جام دارو در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، تولید نیروی برق دماوند و فرابورس ایران در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما
بانک سامان و بیمه سامان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود اقدام به حمایت از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسمای خون کرد.بانک سامان و شرکت بیمه سامان هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا در کشور در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و برای کمک به یافتن راهی برای درمان این بیماری، از طرح درمان بیماران کرونایی با پلاسمای خون حمایت کردند. بر این اساس، بانک سامان و بیمه سامان در این خصوص اقدام به همکاری با شرکت درمان‌آرا به ‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت پلاسمای کشور کردند تا فرصتی برای کمک به سیستم درمانی کشور به وجود بیایید. در این راستا، شرکت درمان‌آرا که نقش محوری در تاسیس و توسعه مراکز جمع‌آوری پلاسما داشته و از مراکز خوش‌نام در این عرصه است، از ابتدای همه‌گیری این بیماری، پیشنهاد درمان بیماران کرونایی …
توضیحات رئیس سازمان غذا و دارو درباره تجویز داروی «تامی فلو»
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / ویروس کرونا / دارو / صنعت دارو / وزارت بهداشت
توضیحات رئیس سازمان غذا و دارو درباره تجویز داروی «تامی فلو»
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با وجود حذف اسلتامیویر با نام تجاری تامی فلو از پروتکل درمان کرونا اما به علت تقاضای مردم و نسخه پزشکان مجدد به صورت موقت این دارو در برخی داروخانه ها توزیع شده تا مردم نگرانی نداشته باشند.
رئیس سازمان غذا و دارو: «تامی فلو» اثری در کرونا ندارد ولی پزشکان تجویز می‌کنند
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / دارو / صنعت دارو / ویروس کرونا
رئیس سازمان غذا و دارو: «تامی فلو» اثری در کرونا ندارد ولی پزشکان تجویز می‌کنند
مهر نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروی اوسلتامیویر یا همان کپسول تامی فلو هیچ تاثیری در بیماری کرونا ندارد و فقط برای بیماری آنفلوانزا است و در روزهای آینده از تجویز پزشکان خارج خواهد شد.
چرا داروخانه‌هایی که داروی کرونا توزیع می‌کنند باید تفکیک شوند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / دارو / صنعت دارو / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
چرا داروخانه‌هایی که داروی کرونا توزیع می‌کنند باید تفکیک شوند؟
فارس نوشت: رئیس اسبق سازمان غذا و دارو با اشاره به ازدحام جمعیت در داروخانه‌های اصلی شهر، گفت: در این شرایط به نظر می‌رسد برای جلوگیری از زنجیره ابتلا به بیماری کرونا، تفکیک داروخانه ها راه حل مناسبی باشد.
رئیس اتاق بازرگانی بین الملل به ایران: صدای شما را می‌شنویم
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / اتاق بازرگانی / ویروس کرونا / دارو / صنعت دارو / قاچاق دارو / تحریم اقتصادی
رئیس اتاق بازرگانی بین الملل به ایران: صدای شما را می‌شنویم
غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی طی چند روز گذشته در نامه‌ای به پال پولمن رئیس اتاق بازرگانی بین‌المللی ICC، خواستار مساعدت این نهاد بین‌المللی و جامعه جهانی برای ارسال تجهیزات پزشکی به ایران در شرایط تحریم‌های ظالمانه شد.
تولید الکل تا اطلاع ثانوی نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت نیست
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / تولید الکل / شیوع ویروس کرونا در ایران / وزارت صنعت معدن و تجارت
تولید الکل تا اطلاع ثانوی نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت نیست
به گزارش ایسنا، طبق گفته حسین مدرس خیابانی، بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به اعلام آمادگی برخی از واحدهای تولیدی برای تولید الکل مورد نیاز کشور،  تولید الکل بدون مجوز در واحدهای تولیدی امکان پذیر است. البته بدیهی است الکل تولید شده در این واحدها، صرفا بر اساس حواله‌های سازمان غذا و دارو و تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها، بین مراکز تولیدکننده ژل ضدعفونی کننده توزیع خواهد شد.
جزییات جلسه وزارت صنعت و بهداشت/ تحویل روزانه 130 تن الکل به کارخانه‌های شوینده از فردا
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / الکل / وزارت صنعت،معدن و تجارت
جزییات جلسه وزارت صنعت و بهداشت/ تحویل روزانه 130 تن الکل به کارخانه‌های شوینده از فردا
فارس نوشت: رئیس انجمن تولید کنندگان محصولات شوینده گفت: در جلسه وزارت صنعت، سازمان غذا و دارو و تولیدکنندگان محصولات شوینده مصوب شد، از فردا روزانه 130 تن الکل برای تولید مواد ضد عفونی کننده به کارخانه‌ها تحویل داده شود.
قرنطینه ارز دارو؛ سیاست‌های دولت صنعت دارو را به مرز ورشکستگی می‌کشاند
۱۳۹۸-۱۲-۲۰
قرنطینه ارز دارو؛ سیاست‌های دولت صنعت دارو را به مرز ورشکستگی می‌کشاند
کارشکنی متولیان در تامین ارز مورد نیاز شرکت‌های دارویی، صنعت دارو را در مرز ورشکستگی قرار داده است. دولت از یک سو برای صرفه‌جویی در مصارف ارزی خود، از رفع تعهدات ارزی شرکت‌های دارویی امتناع می‌ورزد و از سوی دیگر از افزایش قیمت تمام‌شده داروهای تولید داخل نیز ممانعت به عمل می‌آورد.
متقاضیان واردات مواداولیه محصولات بهداشتی به وزارت صنعت مراجعه کنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / ویروس کرونا / وزارت صنعت،معدن و تجارت / بهداشت و سلامت زنان / واردات
متقاضیان واردات مواداولیه محصولات بهداشتی به وزارت صنعت مراجعه کنند
وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شرکت‌ها، واحدهای تولیدی و تامین‌کننده محصولات و ملزومات بهداشتی و ضدعفونی کننده در سطح کشور در صورت تمایل برای واردات مواد اولیه و اقلام کالایی این بخش می‌توانند به معاونت بازرگانی داخلی این وزارتخانه و سازمان غذا و دارو مراجعه کنند.  
هجوم داروسازان سوئیسی به بازار ایران
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / دارو / صنعت دارو / سوئیس / ایران و سوئیس
هجوم داروسازان سوئیسی به بازار ایران
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: ۵۰ شرکت از سوئیس تمایل خود را به مشارکت در پروژه کانال سوئیسی صادرات غذا و دارو به ایران را اعلام کرده اند.
کدام مشاغل بیشترین سود را از شیوع کرونا می برند؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / ویروس کرونا / درآمد / دارو / صنعت دارو / میوه و تره‌بار / کشاورزی / محصولات کشاورزی
کدام مشاغل بیشترین سود را از شیوع کرونا می برند؟
با شیوع کرونا در ایران، بازارها تغییراتی جدی را تحت تاثیر کاهش شدید مشتریان از یک سو و تعطیلی برخی از واحدهای صنفی از سوی دیگر تجربه کردند.
محل تولید و عرضه داروی تقلبی ضد کرونا در تهران پلمب شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / ویروس کرونا / دارو / صنعت دارو
محل تولید و عرضه داروی تقلبی ضد کرونا در تهران پلمب شد
مهر نوشت: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران از پلمب محل تولید و عرضه داروی تقلبی ضدکرونا خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته برای عودت محموله‌های صادراتی ژل و الکل
قائم‌مقام وزیر صنعت از ارائه ضرب‌الاجل ۷۲ساعته به صاحبان محموله‌های صادراتی ژل و الکل برای ترخیص و توزیع در داخل خبر داد و گفت: توزیع این اقلام باید در چارچوب ضوابط وزارت بهداشت صورت گیرد. به گفته حسین مدرس خیابانی، بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با گمرک، تمامی محموله‌های صادراتی ژل و الکل که در گمرکات کشور موجود هستند باید حداکثر ظرف ۷۲ ساعت آینده از گمرک ترخیص شده و در چارچوب ضوابط سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت، توزیع شوند؛ در غیر این‌صورت این محموله‌ها ضبط و در اختیار دولت قرار می‌گیرند. قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: عدم ترخیص محموله‌های صادراتی ماسک، ژل و الکل از گمرکات به منزله احتکار و امتناع از عرضه تلقی شده و باید به درون کشور برگشت داده شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
کشف یک انبار احتکار ماسک با پیگیری و همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو از کشف یک انبار احتکار ماسک با پیگیری و همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان خبر داد.دکتر کیومرث رحیمی با تائید این خبر گفت: در بازرسی مشترک به عمل آمده توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو و اداره کل تعزیرات حکومتی استان، حسب پیگیری مدیر کل محترم اداره کل تعزیرات حکومتی استان از یک واحد صنفی تجهیزات پزشکی 338 کارتن دستکش لاتکس، 20کارتن دستکش نایلونی، 13 بسته ماسک، 172 عدد سرم شستشو کشف و توقیف شد.وی افزود:‌ پرونده این کشف توسط اداره کل تعزیرات حکومتی استان در حال رسیدگی می باشد.رحیمی گفت: متاسفانه برخی از سودجویان از شرایط موجود سوء استفاده کرده و با احتکار کالاهای ضروری را از دسترس مردم …
ببینید | استفاده از چه نوع الکلی برای ضدعفونی کردن سطوح مناسب است؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / الکل / ویروس کرونا / صنعت دارو
ببینید | استفاده از چه نوع الکلی برای ضدعفونی کردن سطوح مناسب است؟
آنچه باید درباره استفاده از ماسک و وسایل حفاظت فردی بدانید را در گفتگوی شبکه خبر ببینید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / کاریکاتور / ویروس کرونا / افزایش قیمت / صنعت دارو
زود بخر که فردا همینم گیرت نمیاد!
تایید ورود ویروس کرونا به کشور، با گسترش شایعاتی بی‌اساس درباره ضرورت استفاده از برخی اقلام خاص بهداشتی همراه شد. شایعاتی که منجر به شکل‌گیری بازار سیاه، کمیاب شدن و افزایش چند برابری قیمت این اقلام شد. مهدی عزیزی با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
عوارض هولناک مصرف داروهای بدنسازی؛ از سیاهی استخوان‌ها تا معلولیت
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / صنعت دارو / دارو
عوارض هولناک مصرف داروهای بدنسازی؛ از سیاهی استخوان‌ها تا معلولیت
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یک متخصص ارتوپدی گفت: «نکروز» با عوارض سیاهی سر استخوان، نابودی غضروف مفصل‌ها، ناتوانی و معلولیت ناشی از مصرف داروهای غیر مجاز بدن سازی است.
سبزی‌های خشک قابل اعتمادند؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / سبزیجات / پارسی خبر / سبزیجات فله ای
سبزی‌های خشک قابل اعتمادند؟
سبزی خشک در سه سطح خانگی و صنفی و صنعتی تولید می‌شود. تولید هر ماده غذایی همچون سبزی‌های خشک در صنعت بر اساس استاندارد‌های مربوطه و تحت نظارت مستمر سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد و زیر نظر مسؤول فنی کارخانه انجام می‌شود.
آیا هوش مصنوعی نخستین دارو برای درمان کرونا را تولید خواهد کرد؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
آیا هوش مصنوعی نخستین دارو برای درمان کرونا را تولید خواهد کرد؟
مدتی است که هوش مصنوعی وارد صنعت داروسازی جهان شده است. حتی هوش مصنوعی موفق شد اخیرا نخستین داروی خود را تولید کند. اکنون با شیوع ویروس کرونا پرسشی که مطرح می شود این است که آیا هوش مصنوعی می تواند برای درمان کرونا راهی پیدا کند یا خیر.
با وجود فارغ التحصیلان رشته شیمی، نباید در صنعت نفت واردات داشته باشیم
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / معاون علمی و فناوری رییس جمهور
با وجود فارغ التحصیلان رشته شیمی، نباید در صنعت نفت واردات داشته باشیم
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در رشته دارو سازی کمتر فارغ التحصیلی به خارج از کشور مهاجرت می‌کند، گفت: ما با داشتن فارغ التحصیلان رشته شیمی نباید در حوزه نفت واردات داشته باشیم، این حوزه نیز مانند رشته‌های پزشکی نیاز به سازمانی همانند سازمان غذا و دارو دارد.
سازمان غذا و دارو:
۷۰ درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سازمان غذا و دارو: ۷۰ درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود
محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۷۰ درصد مواد اولیه دارویی در داخل کشور تولید می‌شود و توسعه صنعت تولید مواد اولیه و داروهای ساخته شده امسال ۶۰۰ میلیون دلار صرفه جویی به ارمغان آورد.
رئیس سازمان غذا و دارو: چطور بگوییم کرونا در کشور نداریم؟!
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / دارو / صنعت دارو / قاچاق دارو / صنایع دارویی
رئیس سازمان غذا و دارو: چطور بگوییم کرونا در کشور نداریم؟!
نشست خبری رئیس سازمان غذا ودارو به مناسبت نمایشگاه فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰ برگزار شد. این نمایشگاه توان تولید مواد اولیه دارویی در کشور را نشان می دهد و بازاریابی بزرگی برای صادرات دارو و مواد خام دارویی است.
وزیر بهداشت: مردم نگران تامین دارو نباشند
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
وزیر بهداشت: مردم نگران تامین دارو نباشند
مهر نوشت: وزیر بهداشت، بر حمایت از صنعت دارویی و تجهیزات پزشکی کشور تاکید کرد و گفت: همواره به مردم قول داده ام که نگران تامین دارو نباشند.
تولید ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز در کشور
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / دارو / تولید دارو / سازمان غذا و دارو / وزارت بهداشت / وزارت علوم / مهدی الیاسی
تولید ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز در کشور
معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی ریاست جمهوری گفت: بیش از ۹۷ درصد داروی کشور از نظر حجمی در داخل کشور تولید می‌شود و با توجه به شرایط و فشار تحریم صنعت دارو یک صنعت پایدار و مقاوم است.
وزیر بهداشت: هیچ موردی از ابتلا به کروناویروس در کشور نداشته‌ایم/ صنعت دارویی کشور حداقل تا 6 ماه آینده، تعطیل نخواهد شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
وزیر بهداشت: هیچ موردی از ابتلا به کروناویروس در کشور نداشته‌ایم/ صنعت دارویی کشور حداقل تا 6 ماه آینده، تعطیل نخواهد شد
ر خلاف اظهارات مقامات امریکا که دارو و تجهیزات پزشکی و غذا مشمول تحریم نیست اما بیشترین فشارها را به ایران وارد کردند و اجازه ندادند که دارو را از کشورهای مختلف تامین کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
انتظارات از کانال مالی سوئیس در بخش دارو
رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو ابراز امیدواری کرد که با شفاف شدن ساختار و رویه پرداخت کانال مالی سوئیس، از هزینه‌های اضافی پرداختی فعالان صنعت داروسازی کاسته شود. دولت سوئیس روز پنج‌شنبه ۱۰ بهمن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اولین پرداخت از طریق کانال تجاری این کشور با ایران برای ارسال دارو، به‌طور آزمایشی انجام‌ شده است و به‌‌زودی به شکل کامل به جریان خواهد افتاد.
شکوفایی صنعت دارو به واسطه زیست فناوری صورت گرفت
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / مصطفی قانعی / زیست فناوری / انقلاب اسلامی ایران
شکوفایی صنعت دارو به واسطه زیست فناوری صورت گرفت
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه ما تمام زیست فناوری را مدیون بعد از انقلاب هستیم، گفت: شکوفایی صنعت دارو به واسطه زیست فناوری صورت گرفت.
اذعان مقام دولتی درباره کمبود دارو در داروخانه‌ها | بدهی ۶هزار میلیارد تومانی چه بلایی بر سر این صنعت آورد؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اذعان مقام دولتی درباره کمبود دارو در داروخانه‌ها | بدهی ۶هزار میلیارد تومانی چه بلایی بر سر این صنعت آورد؟
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به بدهی ۶ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی و بیمه سلامت به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، درباره ارتباط این موضوع با کمبود دارو در داروخانه‌ها توضیح داد.
تقابل دو نگاه برای ارز دارو
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تقابل دو نگاه برای ارز دارو
ماندگاری دلار 4200 تومانی دارو برای سال آینده این بار به محل مناقشه میان فعالان بخش خصوصی و دولتی بدل شده است. به اعتقاد فعالان بخش خصوصی تخصیص دلار رانتی هزینه‌های گزافی به صنعت دارو تحمیل کرده است و این روش نه تنها به ثبات قیمت منجر نشده، بلکه دو بخش واردات و تولید داروهای داخلی را نیز تحت تاثیر قرار داده است؛ به همین دلیل نمایندگان بخش خصوصی خواستار حذف ارز رانتی هستند و پیشنهاد داده‌اند دولت برای حمایت از مصرف‌کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی منابع خود را از کانال بیمه‌ها به دست مصرف‌کننده برساند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
رد شایعات مطرح شده پیرامون صنایع‌غذایی
در جدیدترین نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران که با حضور رئیس سازمان غذا و دارو برگزار شد، مهم‌ترین دغدغه‌ها و چالش‌های حوزه غذایی کشور مطرح شد و در مقابل متولیان دولتی به پرسش‌ها و دغدغه‌های مطرح شده پاسخ دادند. رئیس و مدیران ‌کل سازمان غذا و دارو در این جلسه در یکی از محور‌های مهم از صحبت‌های‌شان، توضیحاتی را درباره ماجرای آلوده‌بودن شیر تولیدی در ایران به آفلاتوکسین ارائه کردند و با رد این اظهارنظرها، تصریح کردند که این‌گونه شایعات تنها تولید و صنعت غذا در داخل کشور را مورد تخریب قرار داده و واقعیت ندارد.
ساخت نانوکره‌های کربنی با کاربرد در صنعت داروسازی و کاتالیست
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / دانشگاه امیرکبیر / داروسازی / کاتالیست / فناوری نانو
ساخت نانوکره‌های کربنی با کاربرد در صنعت داروسازی و کاتالیست
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از روش نوین به ساخت نانو کره‌های کربنی با کاربرد در تولید پایه کاتالیست و دارو رسانی هوشمند دست یافتند.
بازی دو سر برد واشنگتن با تحریم همزمان صالحی و تمدید معافیت همکاری های هسته ای
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / محسن جلیلوند / ایران / آمریکا / برجام / قطعنامه2231 / سازوکار بشردوستانه سوئیس / تمهدید معافیت همکاری هسته ای دیگر کشورها با ایران
بازی دو سر برد واشنگتن با تحریم همزمان صالحی و تمدید معافیت همکاری های هسته ای
محسن جلیلوند در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر اینکه اقدام دیروز پنج شنبه وزات خرانه داری آمریکا در تحریم آقای دکتر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و خود این سازمان در راستای همان اقدام برایان هوک در تمدید معافیت همکاری های هسته ای سایر کشورها با ایران، سیاستی است که ضمن افزایش فشار بر صنعت هسته‌ای ایران به دنبال کسب اطلاعات راهبردی و استراتژیک از این صنعت به منظور تدوین برنامه جدی برای توقف توان هسته ای جمهوری اسلامی است. پیرامون هدف آمریکا از دادن چراغ سبز به سوئیس به منظور راه اندازی ساز و کار بشردوستانه اش بر این باور است که سوئیس اکنون این مأموریت را پیدا کرده است که با راه اندازی سازوکار بشر دوستانه خود یک راه گریز برای ایالات متحده آمریکا در خصوص کاهش فشار افکار عمومی و رسانه های …
شیطنت اخیر سرانه مصرف شیر را در کشور کاهش داد
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / مازندران / سازمان غذا و دارو
شیطنت اخیر سرانه مصرف شیر را در کشور کاهش داد
ساری - ایرنا - رییس سازمان غذا و دارو کشور گفت : شیطنت اخیر در باره وجود سم افلاتوکسین در شیر پاستوریزه که مبتنی بر اطلاعات غلط بود ، به صنعت لبنیات صدمه زد و سرانه مصرف شیر را در کشور کاهش داد.
نمکی: سال‌های آینده از واردات دارو بی‌نیاز می‌شویم
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سلامت / دارو / صنعت دارو / سعید نمکی
نمکی: سال‌های آینده از واردات دارو بی‌نیاز می‌شویم
ایرنا نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با همت داروسازان و جوانان اندیشمند در شرکت‌های دانش بنیان، تا چند سال آینده از واردات دارو بی‌نیاز می‌شویم.
مردم بدون نگرانی شیر و لبنیات مصرف کنند/ صنعت لبنیات، مورد هجمه است
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی / یاسوج / کهگیلویه و بویراحمد / معاونت غذا و دارو / لبنیات / شیر / سم آفلاتوکسین
مردم بدون نگرانی شیر و لبنیات مصرف کنند/ صنعت لبنیات، مورد هجمه است
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مردم به این تبلیغات سو توجه نداشته باشند و مصرف شیر را متوقف نکنند.
هجمه به صنعت لبنیات کشور / مصرف
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
هجمه به صنعت لبنیات کشور / مصرف "شیر" را متوقف نکنید
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه میزان آفلاتوکسین در شیر و لبنیات بسیار ناچیز است، گفت: توصیه اکید ما این است که مردم به تبلیغات سوء توجه نداشته باشند و مصرف شیر را متوقف نکنند.
قیمت‎گذاری تجهیزات پزشکی چه مبنایی دارد؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / تجهیزات پزشکی / جامعه پزشکی / سازمان غذا و داروی آمریکا / دارو / صنعت دارو
قیمت‎گذاری تجهیزات پزشکی چه مبنایی دارد؟
مهر نوشت: مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، از اجرای طرح قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی بر اساس کیفیت به منظور حمایت و ارتقای تولیدات داخلی خبر داد.
ارز دولتی؛ آری یا خیر؟  با وجود انتقادات، تخصیص ارز 4200 تومانی به دارو در سال 99 هم ادامه دارد
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ارز / حوزه بهداشت و درمان / دارو / دلار / مد
ارز دولتی؛ آری یا خیر؟ با وجود انتقادات، تخصیص ارز 4200 تومانی به دارو در سال 99 هم ادامه دارد
بیش از یک سال از اجرای سیاست تخصیص ارز 4200 تومانی به دارو می‌گذرد اما هنوز هم درستی این سیاست محل بحث کارشناسان اقتصادی و دارویی است. قرار بود با ارایه ارز دولتی به حوزه دارو اثر نابسامانی نرخ ارز در صنعت داروسازی خنثی شود اما بررسی‌ها حکایت از آن دارد که نه تنها وضعیت در این حوزه بهبود پیدا نکرده بلکه موضوعات تازه‌ای مانند قاچاق معکوس دارو، رانت و واردات کالاهای متفرقه به جای دارو هم به این صنعت تحمیل شده است.
سهم ارز دولتی در قیمت تمام شده
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / دارو / صنعت داروسازی / وزارت بهداشت / ارز دولتی / ارز نیمایی / ارز 4200 تومانی
سهم ارز دولتی در قیمت تمام شده "دارو" چقدر است؟
نائب‌رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با بیان اینکه سهم ارز ۴۲۰۰ تومانی در قیمت تمام شده دارو، کمتر از ۴۰ درصد است، گفت: در سال ۱۳۹۷، حدود ۶۰۰ میلیون دلار ارز به دارو اختصاص یافته است.
مخالفت مجدد سازمان غذا و دارو با اشتغالزایی برای فارغ‌التحصیلان داروسازی: داروخانه‌ها بی‌قید و شرط تاسیس شده است
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / دارو / صنعت دارو / قاچاق دارو
مخالفت مجدد سازمان غذا و دارو با اشتغالزایی برای فارغ‌التحصیلان داروسازی: داروخانه‌ها بی‌قید و شرط تاسیس شده است
ایرنا نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تأسیس بی‌قید و شرط داروخانه، تخلفات دارویی و تبلیغ و مصرف القایی دارو را در کشور افزایش می‌دهد و تجمع داروخانه ها را به سمت مناطق لوکس بالای شهرهای بزرگ می‌برد و مناطق کمتر برخوردار را محروم‌تر می کند.
رشد ۴۰ درصدی تولید دارو در ۸ ماهه امسال
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید ملی / رونق تولید / صنعت دارو
رشد ۴۰ درصدی تولید دارو در ۸ ماهه امسال
تهران- ایرنا- بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۳۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون عدد داروی انسانی از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه و رشد ۳۱.۹ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.
یک شرکت آلمانی از فروش تجهیزات پزشکی به ایران خودداری کرد
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / وزارت بهداشت / دارو / آلمان / صنعت دارو
یک شرکت آلمانی از فروش تجهیزات پزشکی به ایران خودداری کرد
ایسنا نوشت: رییس مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با انتشار تصویری در حساب توئیتری خود نسبت به عدم فروش دارو و تجهیزات پزشکی به ایران توسط آمریکا و سایر هم‌پیمانانش،‌ انتقاد کرد.
عرضه کیت‌های سنجشی ویتامین B ۱۲ وآنتی‌ژن ۲ به بازار تا پایان سال
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / وزارت بهداشت / صنعت دارو / شرکت دانش بنیان پیشگامان سنجش ایستاتیس / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / حوزه دانش بنیان
عرضه کیت‌های سنجشی ویتامین B ۱۲ وآنتی‌ژن ۲ به بازار تا پایان سال
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان توانسته است کیت سنجش ویتامین B ۱۲ و کیت سنجش آنتی‌ژن ۲  AMH را تولید کند و در صورت اخذ مجوز از وزارت بهداشت تا پایان سال، باتولید انبوه این دو محصول دانش بنیان را روانه بازار کند.
تولید راکتورهای گلس لاین در قم
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / قم / دارو / صنعت دارو
تولید راکتورهای گلس لاین در قم
راکتورهای گلس لاین فناوری است که اگر به آن دست نمی‌یافتیم در صنعت دارو با مشکل جدی مواجه می‌شدیم.
رشد ۴.۵ درصدی صنعت آرایشی بهداشتی کشور
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سازمان غذا و دارو / لوازم آرایشی بهداشتی
رشد ۴.۵ درصدی صنعت آرایشی بهداشتی کشور
مدیر کل اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: صنعتی آرایشی و بهداشتی رو به رشد است و میانگین رشد آن از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳ حدود ۴.۵ درصد تخمین‌زده شده است.
انتقاد وزیر بهداشت از ائمه جمعه: می‌گویند دارو گران است ولی نمی‌پرسند چطور با تحریم، دارو تهیه می‌کنید
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سعید نمکی / دارو / صنعت دارو / قاچاق دارو
انتقاد وزیر بهداشت از ائمه جمعه: می‌گویند دارو گران است ولی نمی‌پرسند چطور با تحریم، دارو تهیه می‌کنید
فارس نوشت: وزیر بهداشت از عدم شفافیت، ریخت و پاش‌ها در سال های گذشته انتقاد کرد و گفت: این موضوع ما را به شدت در حوزه اقتصادی و بودجه ریزی گرفتار کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •