شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
صنعت و معدن
رئیس سازمان حمایت: جهاد کشاورزی باید درباره بازار سیاه نهاده‌ها پاسخ دهد
۱ ساعت قبل / وزارت صنعت و معدن / سازمان حمایت
رئیس سازمان حمایت: جهاد کشاورزی باید درباره بازار سیاه نهاده‌ها پاسخ دهد
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در واکنش به اظهاراتی مبنی بر اینکه چرا وقتی نمی‌توانید بازار را کنترل و نظارت کنید به مردم وعده می دهید، گفت: ما در سازمان حمایت مصرف کنندگان و در سازمان تعزیرات، اختیارات و توان محدودی داریم.
پورابراهیمی: بورس صعودی می‌شود
۸ ساعت قبل / بازار بورس / پیش‌بینی بورس / محمدرضا پورابراهیمی
پورابراهیمی: بورس صعودی می‌شود
به گزارش تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن در استان کرمان، گفت: هفته آینده کمیسیون اقتصادی مجلس ، لایحه حذف قانون منع ارزش افزوده را تصویب و به صحن علنی مجلس می دهد تا با نهایی شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با این دو اقدام اساسی، ۹۰ درصد مشکلات واحدهای تولیدی و شامل حوزه های بانکی، بیمه‌ای، مالیاتی و عدم ثبات قیمت‌ها حل شود.
۱۸ ساعت قبل
سیاست‌های بازدارنده برای جلوگیری از خام‌فروشی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بخش توسعه معادن باید نگاه‌های خلاقانه و جدیدی شکل بگیرد. به‌گزارش «شاتا»، سعید زرندی گفت: در گذشته برای فرآوری سنگ‌آهن و ... فقط از عیارهای بالا استفاده می‌شد اما در حال‌حاضر در برخی معادن توانسته‌اند از عیار پایین خاک نیز استفاده کنند. وی گفت: وقتی بخش خصوصی واقعی وارد کار شود، بسیاری از نشدنی‌ها را به‌اجرا درمی‌آورند. زرندی افزود: توسعه معادن و صنایع‌معدنی یکی از بهترین روش‌ها برای توسعه کشور، ایجاد اشتغال و ارزآوری است. وی گفت: برای جهش تولید بهترین ظرفیت و قابلیت در بخش معادن و صنایع‌معدنی است. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: سیاست جلوگیری از خام‌فروشی ‌به‌طور جدی در کشور دنبال می‌شود. زرندی گفت: مشکلاتی درخصوص …
فرمانده‌ اقتصادی که بخواهد به فکر مذاکره باشد، بازنده میدان خواهد بود
۲ روز قبل / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / پورابراهیمی / روز صنعت و معدن / کمیسیون اقتصادی مجلس
فرمانده‌ اقتصادی که بخواهد به فکر مذاکره باشد، بازنده میدان خواهد بود
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جنگ اراده‌ها در اقتصاد است و فرمانده‌ی اقتصادی که بخواهد به اندازه سر سوزنی به فکر مذاکره باشد بازنده این میدان خواهد بود
باید مدیران ترسو و مزاحم را کنار بگذاریم
۲ روز قبل / کمیته حمایت قضایی تولید / قوه قضاییه / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / روز صنعت و معدن
باید مدیران ترسو و مزاحم را کنار بگذاریم
رییس کمیته حمایت قضایی تولید و سرمایه گذاری قوه قضائیه با تاکید برآنکه مدیران باید خطرپذیر باشند، عنوان کرد: متاسفانه مدیران را ترسو کرده ایم و مدیر ترسو حق اشغال این جایگاه را ندارد.
تولیدی که صادرات محور نباشد پایدار نیست
۲ روز قبل / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / رئیس کمیسیون صنایع و معادن / صادرات / روز صنعت و معدن
تولیدی که صادرات محور نباشد پایدار نیست
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تولیدی که صادرات محور نباشد پایدار نیست و همچنین صادارتی که تولید محور نباشد نیز پایدار نبوده لذا باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
نوسانات نرخ ارز فرآیندهای مربوط به تولید را دچار چالش جدی می‌کند
۲ روز قبل / سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / نوسانات نرخ ارز / روز صنعت و معدن
نوسانات نرخ ارز فرآیندهای مربوط به تولید را دچار چالش جدی می‌کند
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با تاکید برآنکه در شرایط سخت اقتصادی این صنعتگران و معدنگران هستند که با چالش‌ها، مشکلات، قوانین و ضوابط دست و پنجه نرم می‌کنند، خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: از کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنیم در بحث ارز به کمک صنعتگران و معدنکاران بیایند زیرا ما درگیر نوسانات ارزی هستیم و نوسانات نرخ ارز فرآیندهای مربوط به تولید را دچار چالش جدی می کند ضمن آنکه انتظار داریم برای تامین مواد اولیه تولید نیز تخصیص سهمیه‌هایی به صنایع داشته باشند.
بانک‌ها با کدام ماشین حساب بدهی‌ واحدهای تولیدی را محاسبه می‌کنند؟ 
۲ روز قبل / کارگروه رفع موانع / بانک / روز صنعت و معدن / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
بانک‌ها با کدام ماشین حساب بدهی‌ واحدهای تولیدی را محاسبه می‌کنند؟ 
دبیر کارگروه رفع موانع تولید کشور با انتقاد از رفتار بانک‌ها افزود: متاسفانه شاهد هستیم تولیدکنندگان ما در شبکه بانکی حتی نسخه ای از قرارداد ها خود را ندارند چه برسد که بخواهند کار آنها را تسهیل کنند. تولیدکنندگان از کوچکترین حق قانونی خود هم محروم هستند. نحوه محاسبه بدهی واحدهای تولیدکننده به بانک‌ها، را نمی‌دانیم و شفاف نیست که چگونه و با کدام ماشین حساب بانک‌ها این بدهی ها را محاسبه می‌کنند؟ 
روزی نیست که بیدار شویم و طرحی علیه صنعتگران نداشته باشیم
۲ روز قبل / خانه صنعت معدن و تجارت / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / روز صنعت و معدن
روزی نیست که بیدار شویم و طرحی علیه صنعتگران نداشته باشیم
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان دغدغه‌هایی است که هر روز برای آنهاد ایجاد می‌شود. روزی نیست که بیدار شویم و طرحی علیه خودمان را نداشته باشیم. هر روز درد بر روی دردهای ما اضافه می شود. 
بانک‌ها چرا به سربازان جنگ اقتصادی مهلت نمی دهند؟
۲ روز قبل / خانه صنعت و معدن / بانک / ستاد تسهیل رفع موانع تولید / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
بانک‌ها چرا به سربازان جنگ اقتصادی مهلت نمی دهند؟
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با انتقاد از عملکرد بانک ها گفت: چرا نباید به سربازان جنگ اقتصادی که بدهی دارند، مهلت بدهیم؟
راه اندازی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در دانشکده صنعت و معدن خاش
۲ روز قبل / خاش / نمایشگاه کتاب / سیستان و بلوچستان / چهل سالگی دفاع مقدس
راه اندازی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در دانشکده صنعت و معدن خاش
همزمان با سومین روز از گرامی داشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در دانشکده صنعت و معدن خاش سیستان و بلوچستان راه اندازی شد.
۳ روز قبل / رئیس کمیسیون صنایع و معادن / اخبار سیاسی - کرمان / استانی-سیاسی / پورابراهیمی
سفر رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به کرمان
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با دعوت دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جهت حضور در همایش روز صنعت و معدن صبح فردا پنجشنبه دوم مهرماه به کرمان سفر خواهد کرد.
سرقینی: کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود
۳ روز قبل / جلسات هیئت دولت / دولت دوازدهم / وزارت صنعت و معدن
سرقینی: کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود
سرپرست وزارت صمت درباره مشکل کارت‌های بازرگانی گفت: این کارت‌ها عملا جمع خواهند شد.
۳ روز قبل
یک قدم تا وزارت
پس از آنکه رضا رحمانی به ‌دلیل آنچه دفتر رییس‌جمهوری، «ناهماهنگی» بر سر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل «وزارت تجارت و بازرگانی» و «صنعت و معدن» اعلام کرد از کار برکنار و توسط رییس‌جمهور از کرسی وزارت عزل شد تا امروز این وزارتخانه که بسیاری از کارشناسان همچنین شخص رییس‌جمهوری و برخی مقامات ارشد دولت آن را وزارتخانه‌ای عریض و طویل و شایسته تفکیک به دست‌کم دو وزارتخانه می‌دانند با مشکلاتی دوچندان روبه‌رو شد. اداره این وزارتخانه بدون وزیر و سکان‌دار در طول چند ماه گذشته با توجه به گستردگی دایره اختیارات از یک‌سو و حساسیت اقداماتش در روزگار اعمال شدیدترین تحریم‌های تاریخ جهان از سوی ایالات متحده امریکا …
"رزم حسینی" برای وزارت صنعت به مجلس معرفی می‌شود؟
۴ روز قبل / وزارت صنعت و معدن
"رزم حسینی" برای وزارت صنعت به مجلس معرفی می‌شود؟
آنطور که امروز از وزارت صنعت شنیده شده گویا رئیس جمهور در نهایت تصمیم خود را برای اعلام گزینه پیشنهادی وزارت صنعت به مجلس گرفته و قرار است رزم حسینی استاندار فعلی خراسان رضوی را طی روزهای آینده معرفی کند.
قیمت ۲۷۰۰ تومانی کنجاله سویا در بنادر مشروط به همکاری بانک مرکزی است
۴ روز قبل / وزارت صنعت و معدن / بانک مرکزی / ستاد تنظیم بازار
قیمت ۲۷۰۰ تومانی کنجاله سویا در بنادر مشروط به همکاری بانک مرکزی است
دبیر ستاد تنظیم بازار از تعیین قیمت کنجاله سویا با نرخ ۲۷۰۰ تومان در بنادر مشروط به اینکه بانک مرکزی هزینه نقل و انتقال در قالب فیش خدمت را تامین کند خبر داد و گفت: ارز روغن خام نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است.
سهم ۱۲ درصدی خراسان رضوی در تولید ناخالص کشور
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / تولید ناخالص داخلی / تحریم / کرونا / سهم صنعت و معدن از تولید ناخالص داخلی / پروژه‌های سرمایه گذاری
سهم ۱۲ درصدی خراسان رضوی در تولید ناخالص کشور
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی سهم ۱۲ درصدی در تولید ناخالص داخلی کشور داشته و پس از استان‌های خوزستان، بوشهر، تهران و اصفهان در جایگاه پنجم قرار دارد.
صادرات صنعت و معدن قربانی تحریم داخلی
۴ روز قبل
صادرات صنعت و معدن قربانی تحریم داخلی
شیوا نجفی- روزنامه‌نگار ایجاد گره‌های صادراتی در حوزه صنعت و معدن موجب شده که فعالان اقتصادی این بخش در صادرات محصولات خود با چالش‌های زیادی مواجه باشند و تحریم‌های داخلی را فلج‌کننده‌تر از تحریم‌های خارجی می‌دانند و آن را عامل مهمی در کاهش صادرات و حتی پیش‌بینی برای نزدیک به صفرشدن در برخی بخش‌ها عنوان می‌کنند. سیاستگذاری‌های بخشی، صادرات محصولات معدنی را صفر می‌کند محصولات حوزه معدن شامل چند رده تحریم شده‌اند. یک بخش تحریم‌ها از سوی ایالات‌متحده و مربوط به شرکت‌های وابسته به صنعت معدن …
۴ روز قبل
دکتر فرهاد دژپسند در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد و توجه ویژه ای را به صنایع نوین و دانش بنیان، که نقشی پیشران …
دکتر فرهاد دژپسند در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد و توجه ویژه ای را به صنایع نوین و دانش بنیان، که نقشی پیشران و کلیدی در اقتصاد کشور دارند، مبذول دارد / همچون سال گذشته پیگیری عملیات واگذاری اموال مازاد بانک صنعت و معدن مورد انتظار است.وزیر امور اقتصاد و دارایی در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن اظهار داشت: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد.به نقل از روابط عمومی بانک رفاه؛ جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن با حضور دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، "عباس معمار نژاد" معاون بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، …
فرار مالیاتی ۱۹۰ هزار میلیارد تومانی معادن، چرا دولت ساکت است؟
۵ روز قبل / مالیات / وزارت صنعت و معدن / صنعت و معدن
فرار مالیاتی ۱۹۰ هزار میلیارد تومانی معادن، چرا دولت ساکت است؟
معادن کشور باید سالانه بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد بهره مالکانه پرداخت کنند، درحالیکه کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان پرداخت می کنند.
۵ روز قبل / رشد / صنعت و معدن / کسب و کار / مسکن / وزارت صنعت معدن و تجارت
اخبار
سهم حوزه صنعت و معدن از تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های مختلف در ۴ ماهه اول سال ۹۹ حدود ۳۱ درصد بوده است.
ضرورت شفاف سازی چرخش مالی سامانه انتخابات اتحادیه ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / وزارت صنعت و معدن / اتاق اصناف
ضرورت شفاف سازی چرخش مالی سامانه انتخابات اتحادیه ها
سخنگوی اتاق اصناف ایران با اشاره به راه اندازی سامانه انتخابات اتحادیه ها از سوی وزارت صمت، گفت: لازم است در خصوص چرخش مالی این سامانه و دریافت وجه از اصناف، شفاف سازی شود.
سهم ۳۱ درصدی صنعت از تسهیلات بانکی/ پرداخت 55 هزار میلیارد ریال طی 5 ماهه
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / بانک‌ها / تسهیلات بانکی / وزارت صمت / تسهیلات برنامه تولید و اشتغال
سهم ۳۱ درصدی صنعت از تسهیلات بانکی/ پرداخت 55 هزار میلیارد ریال طی 5 ماهه
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت سهم حوزه صنعت و معدن از تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش های مختلف در ۴ ماهه اول سال ۹۹ را حدود ۳۱ درصد اعلام کرد.
بانکداری دیجیتال گامی در جهت توسعه کشور است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / حسین مهری / مدیر عامل بانک صنعت و معدن / بانکداری اسلامی / دیجیتال
بانکداری دیجیتال گامی در جهت توسعه کشور است
تهران- ایرنا- مدیر عامل بانک صنعت و معدن گفت: بانکداری دیجیتال و اجرای حاکمیت شرکتی، گامی برای روند رو به رشد بانکداری توسعه‌ای در کشور است.
گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صمت مشخص شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دولت دوازدهم / نمایندگان مجلس / وزارت صنعت و معدن
گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صمت مشخص شد
رئیس کمیسیون عمران مجلس از احتمال معرفی وزیر پیشنهادی صمت به پارلمان در روز سه‌شنبه خبر داد.
۱۱۲ هزار نفر در بخش صنعت و معدن زنجان تحت پوشش بیمه اجباری تامین اجتماعی هستند
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
۱۱۲ هزار نفر در بخش صنعت و معدن زنجان تحت پوشش بیمه اجباری تامین اجتماعی هستند
زنجان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: هم‌اکنون ۱۱۲ هزار نفر در بخش صنعت و معدن استان تحت پوشش بیمه اجباری تامین اجتماعی هستند که این میزان ۸۰ درصد مجموع افراد تحت پوشش این بیمه در زنجان است.
راهکار خروج از تورم بازار خودرو چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / قیمت خودرو / خودرو
راهکار خروج از تورم بازار خودرو چیست؟
دبیر خانه صنعت و معدن ایران گفت: حمایت تعرفه‌ای از خودروساز‌ها خود عاملی برای ایجاد نوسان و گرانی در بازار خودرو است.
دژپسند:بانک صنعت و معدن از نظر خدمات بانکداری باید مدرن و پیشرو باشد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / حسین مهری / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / عباس معمار نژاد / بانک صنعت و معدن
دژپسند:بانک صنعت و معدن از نظر خدمات بانکداری باید مدرن و پیشرو باشد
تهران- ایرنا-وزیر امور اقتصاد و دارایی در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن اظهار داشت: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد.
«حمایت تعرفه‌ای از خودروسازها» عامل گرانی خودرو
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / گمرک / خودرو / قیمت خودرو / خودروسازان / ایران خودرو / بازار خودرو / گرانی
«حمایت تعرفه‌ای از خودروسازها» عامل گرانی خودرو
دبیر خانه صنعت و معدن ایران گفت: حمایت تعرفه‌ای از خودروسازها خود عاملی برای ایجاد نوسان و گرانی در بازار خودرو است.
گفتگو|اقتصاد رها شده و شخص رئیس جمهور مسئول است/ دولت با "بازی تفکیک وزارت صمت" وقت را تلف کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / مجلس / وزارت صنعت و معدن
گفتگو|اقتصاد رها شده و شخص رئیس جمهور مسئول است/ دولت با "بازی تفکیک وزارت صمت" وقت را تلف کرد
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام اینکه اقتصاد به حال خود رها شده و شخص رئیس جمهور مسئول است، گفت: در حال جنگیم ولی دولت آرایش جنگی ندارد. همچنین دولت با "بازی تفکیک وزارت صمت" وقت را تلف کرد.
قیمت مصوب تخم مرغ شانه ای ۲۶ هزار تومان شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت صنعت و معدن
قیمت مصوب تخم مرغ شانه ای ۲۶ هزار تومان شد
وزیر جهاد کشاورزی قیمت تخم مرغ در درب مرغداری را ۱۲۰۰۰ تومان و برای مصرف کننده را ۱۴۵۰۰ تومان اعلام کرد.
عرضه 150 هزار خودرو در 6 ماهه دوم امسال
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / وزارت صنعت و معدن / خودرو
عرضه 150 هزار خودرو در 6 ماهه دوم امسال
سرپرست وزارت صمت گفت: در شش ماه دوم سال، 150هزار خودرو توسط دو خودرو ساز به فروش می‌رسد که بخشی از این فروش، فوق العاده است و به کنترل قیمت در بازار کمک می‌کند.
بومی‌سازی و نهضت ساخت در پنجمین نمایشگاه صنعت و معدن یزد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-عکس / نمایشگاه صنعت و معدن / نهضت ساخت داخل / یزد
بومی‌سازی و نهضت ساخت در پنجمین نمایشگاه صنعت و معدن یزد
پنجمین نمایشگاه صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته همزمان با برپایی اولین نمایشگاه نیازمندی‌ها و نهضت ساخت (بومی‌سازی) در محل نمایشگاه‌های دائمی یزد در حال برگزاری است.
فروش فوری خودروسازان هر ۲ هفته یکبار تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / قیمت خودرو / وزارت صنعت و معدن / خودرو
فروش فوری خودروسازان هر ۲ هفته یکبار تا پایان سال
طبق اعلام مدیر کل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شرط نداشتن پلاک فعال خانوار برای ثبت‌نام خودرو در طرح فروش فوق‌العاده تجدید نظر شده و باتوجه به مشکلاتی که برای برخی از متقاضیان ایجاد کرد، برداشته شد.
چک‌های برگشتی و تسهیلات غیر جاری عمده‌ترین مشکلات سرمایه گذاران است
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
چک‌های برگشتی و تسهیلات غیر جاری عمده‌ترین مشکلات سرمایه گذاران است
بجنورد- قنبری معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: عمده‌ترین مشکلات سرمایه‌گذاران، چک‌های برگشتی و تسهیلات غیر جاری با بانک صنعت و معدن است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
تخصیص 542 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی ایران به بخش های اقتصادی
بخش های مختلف اقتصادی کشور در پنج ماه ابتدای امسال بیش از 542 هزار میلیارد ریال تسهیلات از بانک ملی ایران دریافت کردند. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، مجموع تسهیلات پرداختی این بانک به بخش های کشاورزی و صنایع تبدیلی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی و... بالغ بر 542 هزار و 146 میلیارد ریال در 555 هزار و 72 فقره بوده است. سهم بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی از تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به بخش های مختلف اقتصادی طی این مدت، بالغ بر 30 هزار و 302 فقره به ارزش 20 هزار و 93 میلیارد ریال بوده است.همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه، پنج هزار و 948 میلیارد ریال تسهیلات در 13 هزار و 697 فقره به بخش مسکن و ساختمان پرداخت شده است.همچنین این بانک در راستای حمایت از بخش صنعت و معدن کشور …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
30 درصد منابع تسهیلاتی به بخش صنعت و معدن رسید
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، استان سمنان با بیان اینکه در کشور حدود ۱۵۰۰ واحد راکد هدف‌گذاری شده است که از این تعداد 670 واحد راه‌اندازی مجدد شد، گفت: با تلاش‌های انجام شده تقویت تولید و حمایت از بخش صنعت به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد و در پنج ماه نخست امسال در بیشتر تولیدات صنعتی کشور با افزایش تولید و رشد مواجه بودیم.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
نیازهای فناورانه صنایع شناسایی می‌شود
اعضای دو کمیسیون «صنعت و معدن» و «اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال» اتاق تهران طی نشستی در جریان ماموریت‌های مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران قرار گرفته و برای آنچه «کمک به تسهیل ورود فناوری به صنایع مختلف» خوانده می‌شد، اعلام آمادگی کردند. این مرکز که از شهریور فعالیت خود را آغاز کرده قرار است برنامه‌هایی اجرایی برای پیوند کسب‌وکاری نو با کسب‌وکارهای متقدم اجرا کند. در ابتدا، محمدرضا زهره‌وندی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران، با طرح پرسش‌هایی، بررسی دستور این جلسه را آغاز کرد.
اعلام زمان معرفی گزینه جدید وزارت صمت به مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / رییس جمهوری / صنعت و معدن / وزارت بازرگانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارتخانه
اعلام زمان معرفی گزینه جدید وزارت صمت به مجلس
اقتصادنیوز: رییس دفتر رییس جمهوری وزارت صمت را وزارتخانه‌ای بزرگ و مهم دانست و گفت: بعد از آنکه گزینه پیشنهادی وزارت صمت رای نیاورد، مجدد بررسی را شروع کردیم، از ۱۵ تا ۱۶ گزینه مورد نظر به پنج و اکنون به سه گزینه رسیده‌ایم که از میان آنها یک نفر را هفته بعد به مجلس معرفی می‌کنیم.
آغاز بکار نمایشگاه‌های صنعت و معدن و نهضت ساخت در یزد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / استانی-اقتصادی / نمایشگاه صنعت و معدن / رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد / یزد
آغاز بکار نمایشگاه‌های صنعت و معدن و نهضت ساخت در یزد
پنجمین نمایشگاه صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته همزمان با اولین نمایشگاه نیازمندی‌ها و نهضت ساخت در یزد آغاز بکار کرد.
بلاتکلیفی وزارت صمت صدای تولیدکنندگان را درآورد!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت / خانه صنعت و معدن
بلاتکلیفی وزارت صمت صدای تولیدکنندگان را درآورد!
وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود و این موضوع باعث انتقاد خانه صنعت، معدن و تجارت ایران شده، به‌طوری‌که هیئت رئیسه این تشکل طی بیانیه‌ای از رئیس جمهور خواسته معرفی وزیر صمت را به عنوان اولین دغدغه و اولویت کاری خود تلقی کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
شاگرد اول رشد اقتصادی
آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که تولید بخش کشاورزی با ثبت رقم ۸/ ۳ درصد و تولید بخش صنعت و معدن با ثبت رقم ۵/ ۲ درصد به‌عنوان شاگرد اول‌های رشد اقتصادی در فصل بهار سال‌جاری مطرح شدند. به بیان دیگر،…
بانک مرکزی اعلام کرد: رشد اقتصادی منفی است/ بدترین رشد اقتصادی مربوط به کدام گروه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / رشد اقتصادی / روابط عمومی / صنعت و معدن / کشاورزی / ویروس
بانک مرکزی اعلام کرد: رشد اقتصادی منفی است/ بدترین رشد اقتصادی مربوط به کدام گروه است؟
اقتصاد نیوز : بانک مرکزی اعلام کرد: آخرین گزارش از تحولات حساب‌های ملی حاکی از آن است که رشد اقتصادی غیرنفتی در فصل اول سال جاری به ۰.۶- درصد رسیده است.
گزارش عملکرد تولید ناخالص داخلی در فصل اول سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
گزارش عملکرد تولید ناخالص داخلی در فصل اول سال ۹۹
آخرین گزارش از تحولات حساب‌های ملی حاکی از آن است که رشد اقتصادی غیرنفتی در فصل اول سال جاری به ۰.۶- درصد رسیده است. در این میان گروه‌های کشاورزی، صنایع و معدن و خدمات به ترتیب رشد ۳.۷، ۲.۵ و ۱.۶- درصدی را تجربه کردند. رشد قابل توجه بخش صنعت و معدن در دوره مذکور باعث شده است تا علیرغم پیش‌بینی‌ها، اثر شیوع ویروس کرونا بر تولید ناخالص داخلی بدون نفت بسیار محدودتر بوده و در مقایسه با سایرکشورها، رشد اقتصادی کمتر متاثر شود.
۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات امسال به صنایع و معادن کشور پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / تسهیلات بانکی / سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران / استانداری سمنان
۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات امسال به صنایع و معادن کشور پرداخت شد
سمنان- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ۹۹ پرداخت شد.
۴۰ درصد اقتصاد کشور ۵ ماه بدون وزیر
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
۴۰ درصد اقتصاد کشور ۵ ماه بدون وزیر
بهرامن، رئیس خانه معدن ایران گفت: صنعت و معدن در حالی سهم ۴۰ درصدی در اقتصاد کشور را دارند که وزارت صمت ۵ ماه بدون وزیر اداره می‌شود.
توضیح دبیر ستاد تنظیم بازار درباره، "چرا کره گران شد؟"
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / وزارت صنعت و معدن / وزارت جهاد کشاورزی / ستاد تنظیم بازار / کالاهای اساسی
توضیح دبیر ستاد تنظیم بازار درباره، "چرا کره گران شد؟"
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه از این پس نیاز کره کشور در داخل تأمین می شود تا از افزایش بیشتر قیمت جلوگیری شود، گفت: تأمین کره کشور با تولید داخل مستلزم عدم خروج چربی(کره، خامه و شیرخشک) از کشور است.
احیای 1500 واحد راکد شهرک‌های صنعتی کشور/ فعال‌سازی معادن مولد غیرفعال تا آخر سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
احیای 1500 واحد راکد شهرک‌های صنعتی کشور/ فعال‌سازی معادن مولد غیرفعال تا آخر سال
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور از برنامه‌ریزی برای احیای 1500 واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور و فعال‌سازی معادن مولد و غیرفعال کشور به‌عنوان دو ماموریت مهم و مشترک دو وزارتخانه کشور و صنعت و معدن در سال جهش تولید نام برد.
بررسی طرح ممنوعیت افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد کالاها بدون مجوز دولت
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / وزارت صنعت و معدن / کالاهای اساسی / بازار
بررسی طرح ممنوعیت افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد کالاها بدون مجوز دولت
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: به منظور ایجاد ثبات در بازار، پیشنهاد شد، هرگونه افزایش قیمت بیش از ۱۰درصد باید با مجوز سازمان حمایت و ستادتنظیم بازار انجام شود.
نرخ مصوب کره تعیین شد/ کره ۱۰۰ گرمی ۸ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / قیمت لبنیات / وزارت صنعت و معدن
نرخ مصوب کره تعیین شد/ کره ۱۰۰ گرمی ۸ هزار تومان
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می شود.
آشفتگی بازار لاستیک
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
آشفتگی بازار لاستیک
ساماندهی آشفتگی بازار لاستیک عزم جدی دستگاههای نظارتی و مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت را می طلبد.
ظرفیت علمی استان برای رفع نیازهای پژوهشی صنعت بکارگیری می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اقتصادی / _صنعت / دانشگاه
ظرفیت علمی استان برای رفع نیازهای پژوهشی صنعت بکارگیری می‌شود
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانشجویان و اساتید دانشگاه در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن تاکید کرد.
ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاهی در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاهی در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن
بیرجند- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانشجویان و اساتید دانشگاهی در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن استان تاکید کرد.
انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه برای تامین ۵۰۰ هزار تن کود سوپرفسفات ساده بخش کشاورزی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / کود کشاورزی
انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه برای تامین ۵۰۰ هزار تن کود سوپرفسفات ساده بخش کشاورزی
تفاهم‌نامه چهارجانبه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، بانک صنعت و معدن، تولید کنندگان کودهای فسفاته و تأمین‌ کننده خاک فسفات برای تولید ۵۰۰ هزار تن کود سوپر فسفات ساده منعقد شد.
گفتگو| وزارت صمت با سرپرست دردی از تولید دوا نمی‌کند/ تولید، هر روز سخت‌تر از دیروز
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
گفتگو| وزارت صمت با سرپرست دردی از تولید دوا نمی‌کند/ تولید، هر روز سخت‌تر از دیروز
رئیس خانه صنعت و معدن با بیان اینکه در شرایط فعلی کار برای تولیدکننده بسیار سخت شده است، گفت: متاسفانه شش ماه از سال گذشته ولی نه گشایشی در حوزه بانکی اتفاق افتاده و نه در سایر حوزه‌ها از جمله تامین مواد اولیه حمایت لازم از تولیدکننده صورت می گیرد.
۵ میلیون تن گندم کشاورزان را امسال بخش خصوصی می‌خرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / خرید‌ تضمینی / صنعت و معدن / کشاورزی / وزارت جهاد کشاورزی / کالاهای اساسی
۵ میلیون تن گندم کشاورزان را امسال بخش خصوصی می‌خرد
بر اساس جلسه عصر روز گذشته در وزارت جهاد کشاورزی، صنایع آرد سازی و ماکارونی به دنبال خرید قراردای ۵ میلیون تن گندم کشاورزان در سال زراعی جاری هستند که می تواند باری از دوش دولت برای تأمین منابع خرید تضمینی بر دارد.
فروش فوق العاده ۱۵۰ هزار خودرو با تحویل ۱ تا ۳ ماهه تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / وزارت صنعت و معدن / خودرو
فروش فوق العاده ۱۵۰ هزار خودرو با تحویل ۱ تا ۳ ماهه تا پایان سال
معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به برنامه فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک الی سه ماهه گفت: شرکت های ایران خودرو و سایپا ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو را به صورت فروش فوق العاده در نیمه دوم سال ۹۹ در اختیار متقاضیان قرار می دهند.
۵۵درصد سرمایه‌گذاری‌های خراسان رضوی در حوزه صنعت، معدن و تجارت است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
۵۵درصد سرمایه‌گذاری‌های خراسان رضوی در حوزه صنعت، معدن و تجارت است
مشهد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن دراستان خراسان رضوی گفت: ۵۵ درصد سرمایه‌گذاری‌های جدید استان در حوزه صنعت، معدن و تجارت است.
تکرار سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ در دولت روحانی، به شکلی بدتر/ ۳ مسئول اخیر وزارت صمت صدای صنعت را نمی شنوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
تکرار سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ در دولت روحانی، به شکلی بدتر/ ۳ مسئول اخیر وزارت صمت صدای صنعت را نمی شنوند
سهل آبادی، رئیس خانه صنعت و معدن، اعتقاد دارد که تشکل های بخش خصوصی توانمندی لازم را دارند که به قوای کشور مشورت بدهند و دولت و مجلس در خصوص تحقق جهش تولید باید به دیدگاه بخش خصوصی توجه کنند.
گزارش تسنیم| چرا مصوبات و دستورات خودرویی دولت و رئیس جمهور کارساز نیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / رئیس جمهور / وزارت صنعت و معدن / خودرو
گزارش تسنیم| چرا مصوبات و دستورات خودرویی دولت و رئیس جمهور کارساز نیست؟
رئیس جمهور طی ۴ ماه گذشته ۲ بار به وزارت صمت دستور ساماندهی بازار خودرو را داد، ولی هیچ کدام کارساز نشد. مصوبه افزایش حداکثر ۱۰درصدی قیمت خودرو در بازار نسبت به قیمت کارخانه هم خاک می خورد.
سرقینی: تحویل فوری خودرو در برنامه تعریف شده وزارت صمت است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جلسات هیئت دولت / دولت دوازدهم / وزارت صنعت و معدن
سرقینی: تحویل فوری خودرو در برنامه تعریف شده وزارت صمت است
سرپرست وزارت صمت گفت: گرانی خودرو بیشتر مربوط به بحث روانی است.
بررسی ظرفیتهای بازار سرمایه برای واحدهای تولیدی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
بررسی ظرفیتهای بازار سرمایه برای واحدهای تولیدی
در جلسه ویدئو کنفرانس، با اتاق‌های بازرگانی، خانه‌های صنعت و معدن، سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استانی و شرکتهای منتخب، ظرفیتهای بازار سرمایه و نحوه بهره گیری از آن تشریح شد.
گلوگاه‌های توسعه صنعتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
گلوگاه‌های توسعه صنعتی
دکتر مسعود نیلی در جمع فعالان بخش خصوصی، الزامات استراتژی توسعه صنعتی را تشریح کرد. از منظر این اقتصاددان، استراتژی توسعه صنعتی به معنای برنامه‌ریزی صنعتی نیست، بلکه یک سند بالادستی است که خروجی آن می‌تواند صنعت و معدن باشد. در عین حال «انتظارات ناهمخوان» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در مسیر عدم تحقق استراتژی مذکور قرار دارد.
پخت نان باکیفیت نیازمند کنترل و نظارت مستمر از سوی اتحادیە است
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / خبازی / استانی-اجتماعی
پخت نان باکیفیت نیازمند کنترل و نظارت مستمر از سوی اتحادیە است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استانداری کردستان گفت: مصرف نان باکیفیت حق مسلم مردم است، لذا ارائە نان باکیفیت نیازمند کنترل و نظارت بر نانوایی‌ها از سوی اتحادیە و سازمان صنعت و معدن استان است.
فیروزی: وزارت صمت نباید حتی یک روز بدون وزیر باشد/ دولت گزینه خود را سریع‌تر معرفی کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / دولت دوازدهم / وزارت صنعت و معدن / نمایندگان مجلس
فیروزی: وزارت صمت نباید حتی یک روز بدون وزیر باشد/ دولت گزینه خود را سریع‌تر معرفی کند
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره وزارت صمت که حدود چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود، گفت: دولت سریع‌تر گزینه پیشنهادی خود را معرفی کند؛ این وزارتخانه آن‌قدر مهم است که حتی یک روز هم نباید بدون وزیر و با سرپرست اداره شود.
ثبت رکوردهای جدید در بازار خودرو/ مسئولان وزارت صنعت روزه سکوت گرفته اند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / وزارت صنعت و معدن / خودرو
ثبت رکوردهای جدید در بازار خودرو/ مسئولان وزارت صنعت روزه سکوت گرفته اند
بازار امروز خریدو فروش خودرو رکورد جدیدی را ثبت و افزایش قیمتها در آن به ۳۰ میلیون تومان در انواع خودروهای داخلی و مونتاژ رسیده است. این درحالیست که وزارت صنعت همچنان سکوت کرده و نظاره گر بازار است.
دو وزارتخانه برای تأمین کودهای کشاورزی متعهد شدند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / کالاهای اساسی / وزارت صنعت و معدن / وزارت جهاد کشاورزی
دو وزارتخانه برای تأمین کودهای کشاورزی متعهد شدند
در نشست مشترک وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، تضمین خرید کودهای فسفاته تولید داخل را متعهد شد.
خبر مهم برای سهامداران فولاد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / بازار فولاد / صادرات فلزات / فولاد / وزارت صنعت و معدن
خبر مهم برای سهامداران فولاد
طبق اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات فولاد خام و تولیدات فولادی (مقاطع طویل فولادی) منوط به اخذ مجوز از دفتر معاونت امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد. نوشته خبر مهم برای سهامداران فولاد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاون سازمان صمت استان: قیمت ماسک در یزد کاهش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / ماسک / یزد / بانک صنعت و معدن
معاون سازمان صمت استان: قیمت ماسک در یزد کاهش می‌یابد
یزد - ایرنا - معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد از احتمال کاهش قیمت ماسک در آینده به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان خبر داد و تصریح کرد: این موضوع را پیگیری می کنیم.
وزارتخانه بی وزیر چگونه بازار را مدیریت می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ویروس کرونا / واحد‌های تولیدی / وزارت صنعت و معدن
وزارتخانه بی وزیر چگونه بازار را مدیریت می‌کند؟
مسئول اصلی ساماندهی بازار انواع کالاها وزارت خانه ای است که ۴ ماه است وزیر ندارد و هرکس به صورت سلیقه ای بدون هیچ سیاست روشنی در پی انجام امور روزمره این نهاد سیاستگذار صنعتی است.
آمارنویسان نسبت به عملکرد تعاونی‌های یزد بی‌مهر هستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
آمارنویسان نسبت به عملکرد تعاونی‌های یزد بی‌مهر هستند
یزد- زاهدپناه، رئیس اتاق تعاون استان یزد ضمن تأکید بر نقش تأثیرگذار تعاونی‌ها در اقتصاد کشور، از نبودن نام تعاونی‌ها در بین آمارهای وزارت صنعت و معدن گله کرد و گفت: آمارنویسان نسبت به عملکرد تعاونی‌های یزد بی‌مهر هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
میرخانی رشتی از انجمن خودروسازان خداحافظی کرد
داوود میرخانی‌رشتی پس از 24 سال از انجمن خودروسازان ایران جدا شد. وب‌سایت خودرونامه که این خبر را منتشر کرده ،گزارش داد که احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان سرانجام با استعفای او موافقت کرده است. میرخانی رشتی از چهره‌های باسابقه صنعت خودرو مدیرعامل ایران‌خودرو در دهه 60 نیز بوده و طی سال‌های اخیر به عنوان مشاور انجمن خودروسازان ایران فعالیت می‌کرد. از جمله مهم‌ترین اقدامات دوره مدیرعاملی میرخانی در ایران‌خودرو می‌توان به انعقاد قرارداد همکاری با پژو فرانسه اشاره کرد. داوود میرخانی‌رشتی متولد 1321 در تهران است. او دارای دیپلم هنرستان صنعتی تهران و لیسانس مدیریت بازرگانی است. در سوابق شغلی میرخانی‌رشتی مدیرعاملی ایران‌خودرو و ریاست …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ایران / دولت / صنعت و معدن / مشکلات / نفت
4 ماه است که دولت وزیر صمت ندارد
تسنیم| رییس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه ۴ ماه است که دولت وزیر صمت ندارد گفت: تغییر رویه دولت در مدت باقیمانده، فرصتی برای کاهش مشکلات تولید است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
کارنامه 5ماهه جذب سرمایه خارجی «صنعت و معدن»
بخش صنعت، معدن و تجارت در پنج ماه نخست امسال با ۴۹ مورد سرمایه‌گذاری خارجی به حجم ۸۵۰ میلیون دلار به ترتیب سهم 6/ 81 و 4/ 35 درصدی را از نظر تعداد و ارزش کل سرمایه‌گذاری‌های کشور به خود اختصاص داد. به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماه نخست امسال ۶۰ فقره سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش 2 میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در کل کشور به تصویب رسید که بخش صنعت، معدن و تجارت سهم ۲۶درصدی داشته است.
تصویب ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت و معدن
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / سرمایه گذاری خارجی / وزارت صنعت معدن و تجارت / سرمایه گذاری
تصویب ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت و معدن
تهران- ایرنا- بخش صنعت، معدن و تجارت در پنج ماه نخست امسال با ۴۹ مورد سرمایه‌گذاری خارجی به حجم ۸۵۰ میلیون دلار به ترتیب سهم ۸۱.۶ و ۳۵.۴ درصدی را از نظر تعداد و ارزش کل سرمایه‌گذاری‌های کشور به خود اختصاص داد.
لزوم تغییر رویه دولت در مدت باقیمانده/ ۴ ماه است که دولت وزیر صمت ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
لزوم تغییر رویه دولت در مدت باقیمانده/ ۴ ماه است که دولت وزیر صمت ندارد
رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان این که ۴ ماه است که دولت وزیر صمت ندارد گفت: تغییر رویه دولت در مدت باقیمانده، فرصتی برای کاهش مشکلات تولید است.
برنامه دستیابی به رشد ۱۰۰ درصدی در سال جهش تولید
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / وزارت صنعت معدن و تجارت / قرارداد بین المللی / بانک صنعت و معدن
برنامه دستیابی به رشد ۱۰۰ درصدی در سال جهش تولید
تهران- ایرنا- همزمان با هفته بانکداری اسلامی ( دهم تا شانزدهم شهریور) بانک صنعت و معدن از رشد بیش از ۷۰ درصدی در شاخص های عملکردی این بانک در پنج ماهه ابتدایی امسال خبر داد و دستیابی به رشد بیش از ۱۰۰ درصدی برای جهش تولید را برنامه امسال دانست.
جزییات رشد اقتصادی بهار ۹۹/ رشد منفی ۳.۵ درصدی تولید ناخالص داخلی+ جدول
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / رشد اقتصادی / تولید ناخالص داخلی / نرخ رشد
جزییات رشد اقتصادی بهار ۹۹/ رشد منفی ۳.۵ درصدی تولید ناخالص داخلی+ جدول
اقتصادنیوز : بررسی رشد اقتصادی گروه‌های مختلف در بهار ۹۹ حاکی از رشد مثبت بخش کشاورزی و رشد منفی گروه‌های صنعت و معدن و خدمات است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
مانور‌های سیاسی در عرصه تولید ممنوع
رئیس خانه صنعت و معدن ایران معتقد است: برای احیای صنعت کشور باید از هر آیین نمایشی برای افتتاح طرح‌های جدید خودداری شود و تنها با توجه به نیاز اشتغال، معیشت و ارزآوری، تولید کشور را به‌ دور از هر مانور سیاسی حمایت کنند نه هدایت به سمت حاشیه نشینی.با وجود تحریم‌ها علیه کشور و ویروس کرونا و مشکلات ناشی از این دو، پیشبرد طرح‌های ملی بدون توقف ادامه یافته و تحریم‌کنندگان را ناکام گذاشته است؛ این جملات بار‌ها در اظهارات رئیس جمهوری و مردان دولتش شنیده شده است.به گزارش اقتصاد24، حالا پس از اعلام عملکرد صد روز نخست امسال مبنی بر آغاز پروژه‌های عظیم کشاورزی، صنعتی، معدنی، زیربنایی، آب، برق، ورزشی، درمانی، فرودگاهی، ارتباطات، راه و نفت، در استان‌های تهران، فارس، ایلام، کرمان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، …
اشتغال ۲۷۰ هزار نفری در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی صنعت و معدن
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان برنامه و بودجه / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
اشتغال ۲۷۰ هزار نفری در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی صنعت و معدن
تهران- ایرنا- سازمان برنامه و بوجه آمار داد: براساس هدف تعریف شده برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن اشتغال ۲۷۰ هزار نفر پیش‌بینی شده که بیش از ۲۶ درصد کل اشتغال را دربرمی‌گیرد.
اشتغالزایی ۱۸هزار نفری دولت تدبیر و امید در صنایع و معادن استان سمنان
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / استانی-اقتصادی / منطقه سمنان / _صنعت / معدن / اشتغال
اشتغالزایی ۱۸هزار نفری دولت تدبیر و امید در صنایع و معادن استان سمنان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ایجاد بالغ بر ۱۸ هزار شغل در بخش صنعت و معدن استان سمنان در طی دولت تدبیر و امید در این استان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / ایران / تورم / صنعت و معدن / مشکلات / وزارتخانه
خروج از بن‌‌بست با تدوین راهبرد توسعه صنعتی
رییس اتاق ایران نبود برنامه و استراتژی مدون برای توسعه صنعتی کشور را از عواملی می‌داند که به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مقطعی و کوتاه‌مدت دامن زده است. غلامحسین شافعی با اشاره به اینکه مشکلات بخش صنعت و معدن فراتر از موضوع تأمین مالی است،
فقدان استراتژی مدون صنعتی، به بی‌برنامگی و ضعف بهره‌وری منجر شده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
فقدان استراتژی مدون صنعتی، به بی‌برنامگی و ضعف بهره‌وری منجر شده است
شافعی، رئیس اتاق ایران نبود برنامه و استراتژی مدون برای توسعه صنعتی کشور را از عواملی می‌داند که به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مقطعی و کوتاه‌مدت دامن زده است. او با اشاره به اینکه مشکلات بخش صنعت و معدن فراتر از موضوع تأمین مالی است، تدوین استراتژی توسعه صنعتی را شاهراه برون‌رفت از بن‌بست توسعه عنوان کرد.
سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد ریالی بخش تولید در سمنان ۱۸ هزار شغل ایجاد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سمنان / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه ایران / دولت / سرمایه گذاری / کارآمدی دولت
سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد ریالی بخش تولید در سمنان ۱۸ هزار شغل ایجاد کرد
سمنان- ایرنا- رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۴۵ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن استان از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون با اشتغالزایی برای بیش از ۱۸ هزار نفر همراه بود.
مدیر سابق اداره صنعت و معدن کازرون بازداشت شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / دادگستری فارس / سیاسی استانی
مدیر سابق اداره صنعت و معدن کازرون بازداشت شد
رییس کل دادگستری استان فارس از بازداشت مدیر سابق اداره صنعت و معدن شهرستان کازرون خبر داد.
صادرات غیرنفتی ایران در بهار به 22 میلیون تن رسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / صادرات / صادرات غیرنفتی
صادرات غیرنفتی ایران در بهار به 22 میلیون تن رسید
خلاصه دستاوردهای شاخص هفت ساله دولت در حوزه صنعت و معدن اعلام شد که بر این مبنا وزن صادرات کالاهای غیرنفتی در سه ماهه اول امسال به ۲۱.۹ میلیون تن افزایش یافت. نوشته صادرات غیرنفتی ایران در بهار به 22 میلیون تن رسید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وزن صادرات کالاهای غیرنفتی به ۲۱.۹ افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
وزن صادرات کالاهای غیرنفتی به ۲۱.۹ افزایش یافت
خلاصه دستاوردهای شاخص ۷ ساله دولت در حوزه صنعت و معدن اعلام شد که بر این مبنا وزن صادرات کالاهای غیرنفتی در سه ماهه اول امسال به ۲۱.۹ میلیون تن افزایش یافت.
امروز دعوت مردم به ماسک زدن امر به معروف است
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / استانی-اجتماعی / امر به معروف و نهی از منکر / همه_باهم_علیه_کرونا / محرم 99 / من ماسک میزنم
امروز دعوت مردم به ماسک زدن امر به معروف است
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان، محیط زیست، منابع طبیعی، تعلیم و تربیت، صنعت و معدن و... را از جمله حوزه های تخصصی امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: امروز با پدیده کرونا مواجه هستیم که می تواند یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در حوزه اجتماعی باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •