سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
فرآورده لبنی
۵ ترکیب مفید با شیر برای تقویت بدن
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / خواص شیر / سبک زندگی / پارسی خبر / سنجد
۵ ترکیب مفید با شیر برای تقویت بدن
ش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در بسیاری از موارد افراد به دلیل اینکه شیر با مزاج شان سازگار نیست از خوردن آن امتناع می‌کنند. شیر سرشار از فاید بوده و برای حفظ سلامت استخوان‌ها مفید است، اما می‌توان در کنار این فرآورده لبنی هم برای تغییر مزاج و هم برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر آن از خوراکی‌های دیگری نیز استفاده کرد. شیر و سنجد شیر یکی از نوشیدنی‌های بسیار مغذی برای جلوگیری از پوکی استخوان است اما زمانی که شیر را با  پودر سنجد ترکیب کنیم معجونی بسیار قوی خواهیم داشت که علاوه بر اینکه مانع از بروز پوکی استخوان زودرس می‌شود، درد ناشی از التهاب را تا حد زیادی  نیز کاهش می‌ دهد. شیر و خرما شیر به طور طبیعی دارای مزاجی سرد است که با مزاج بسیاری از افراد سازگار نیست. راه …
تغییر ارز واردات کره از ۴۲۰۰ به نیمایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / کره خوراکی / ارز نیمایی / واردات کره / فرآورده لبنی / لبنیات
تغییر ارز واردات کره از ۴۲۰۰ به نیمایی
یک مقام مسئول، با بیان اینکه با تغییر ارز واردات کره از رسمی به نیمایی، از واردات این محصول استقبال نمی‌شود، گفت: قیمت کره‌ای از این پس وارد کشور می‌شود با افزایش چند برابری مواجه است.
برای واردات کره، از ارز نیمایی استقبال نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
برای واردات کره، از ارز نیمایی استقبال نمی‌شود
احسان‌ظفری، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکننده فرآورده لبنی گفت: با تغییر ارز، واردات کره از رسمی به نیمایی، واردکنندگان از واردات این محصول استقبال نمی‌کنند و یکی از علل کمبود کره در بازار همین موضوع است.
صادرات  ۴۰هزارتن فرآورده لبنی به ۵ عضو اتحادیه اوراسیا
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / لبنیات
صادرات ۴۰هزارتن فرآورده لبنی به ۵ عضو اتحادیه اوراسیا
رییس سازمان دامپزشکی کشور از به روز رسانی پروتکل های بهداشتی صادرات، واردات و ترانزیت به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
قیمت جدید 10 محصول لبنی اعلام شد
نرخ جدید ۱۰ فرآورده لبنی مشمول قیمت‌گذاری، توسط کارگروه تنظیم بازار اعلام شد.به گزارش تسنیم، نرخ جدید محصولات لبنی توسط کارگروه تنظیم بازار اعلام شد، بر این اساس قیمت یک لیتر شیر بطری کم‌چرب 1.5درصد چربی 5هزار و 600 تومان، شیر بطری نیم‌چرب 2 درصد چربی 5 هزار و 900 تومان، شیر بطری پرچرب 3درصد چربی 6 هزار و 500 تومان و شیر کامل 3.2 درصد چربی 6 هزار و 600 تومان تعیین شد، همچنین قیمت شیر نایلونی 900گرمی 4هزار تومان اعلام گردید.قیمت هر 900 گرم ماست کم‌چرب 1.5 درصد چربی 6 هزار و 300 تومان و ماست پرچرب 900گرمی 3 درصد چربی 7هزار و 300تومان تعیین گردید.نرخ ماست دبه‌ای کم‌چرب 1.5 درصد چربی 2500گرمی 17هزار و 500 تومان و ماست پرچرب 3 درصد چربی 2500گرمی 18هزار و 900 تومان تعیین گردید.قیمت پنیر یو.اف. 400گرمی …
لبنیات گران شد / قیمت جدید محصولات لبنی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / قیمت پنیر / قیمت شیر / قیمت لبنیات / قیمت ماست / وزارت صمت
لبنیات گران شد / قیمت جدید محصولات لبنی
قیمت جدید ۱۰ فرآورده لبنی مشمول قیمت گذاری توسط کار گروه تنظیم بازار اعلام شد. نوشته لبنیات گران شد / قیمت جدید محصولات لبنی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شیر جوشیده نشده و غیرپاستوریزه نخورید
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / شیر / دامپزشکی / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
شیر جوشیده نشده و غیرپاستوریزه نخورید
مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان با اعلام اینکه شیر جوشیده نشده و غیر پاستوریزه از جمله خطرناک ترین نوشیدنی ها به شمار می آید و شامل انواع بسیار زیادی از باکتری ها و میکرو ارگانیسم هایی است که سلامت انسان را تهدید می کند، گفت: مردم شیر و فرآورده لبنی را از مراکز فروش مجاز و تحت نظارت این اداره کل خریداری کنند و از مصرف شیر، سرشیر، خامه، پنیر، بستنی و سایر فرآورده های غیرپاستوریزه بصورت محلی و سنتی جدا خودداری کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / استانی-فرهنگی و هنری / ثبت میراث ناملموس / خراسان شمالی
فنون تهیه 5 فرآورده لبنی عشایر در فهرست میراث ناملموس کشور به نام خراسان شمالی ثبت شد
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: فنون و مهارت پنج فرآورده لبنی عشایر در فهرست میراث ناملموس کشور به نام این استان به ثبت ملی رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
صادرات 750 میلیون دلار فرآورده لبنی در سال جاری/ مشکل بازگشت ارز وجود ندارد
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی گفت: در سال جاری 750 میلیون دلار فرآورده های لبنی به کشور های مختلف صادر می شود و مشکلی برای بازگشت ارز آن وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵
سال ۹۷ چقدر فرآورده لبنی و پروتئینی وارد شد؟
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پارسال در بخش فرآورده‌های لبنی و پروتئینی بیش از ۱.۵ میلیارد دلار واردات در کشور انجام شده است، گفت: با راه اندازی طرح‌های جدید نه تنها در تولید برخی اقلام لبنی خودکفا می‌شویم، حتی امکان صادرات نیز فراهم می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت / رضا رحمانی / شهریار
واردات بیش از ۱.۵ میلیارد دلار فرآورده لبنی و پروتئینی در سال ۹۷
تهران-ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پارسال در بخش فرآورده‌های لبنی و پروتئینی بیش از ۱.۵ میلیارد دلار واردات در کشور انجام شده است، گفت: با راه اندازی طرح‌های جدید نه تنها در تولید برخی اقلام لبنی خودکفا می‌شویم، حتی امکان صادرات نیز فراهم می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اقتصاد / صادرات / فرآورده های لبنی / گناباد
20 تن فرآورده لبنی از گناباد صادر شد
گناباد- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: 20 تن انواع فرآورده های لبنی به ارزش 10 هزار دلار از این شهرستان صادر شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 3 طرح کشاورزی استان البرز
این کارخانه با ظرفیت سالانه چهار هزار تن فرآورده لبنی با اشتغالزایی ۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۰۰ نفر غیر مستقیم و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی احداث می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •