سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
قطعه‌سازی
ردپای مافیا در واردات قطعات خودرو
۱۹ ساعت قبل
ردپای مافیا در واردات قطعات خودرو
روزنامه اینترنتی فراز: صنعت قطعه‌سازی یکی از مهم‌ترین قطعات پازل در آشفته بازار خودرو در ایران است. حالا در حالی یک نماینده مجلس از وجود یک گروه مافیایی در واردات قطعه سخن می‌گوید که پیش از این نیز، رد پای این ماجرا در گزارش تحقیق و تفحص مجلس، مشاهده شده بود. در این میان اما قطعه سازان نیز گلایه‌های فراوانی را در این سال‌ها از دولت مطرح کرده‌اند.
خودرو ارزان می‌شود؟
۴۳ ساعت قبل / قیمت خودرو / خودرو
خودرو ارزان می‌شود؟
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی می‌گوید: دلیلی برای کاهش قیمت خودرو وجود ندارد. قیمت خودرو در کارخانه پایین است و همین موضوع باعث نوسان قیمت خودرو در بازار شده است.
ایجاد مثلت همکاری‌های مشترک در صنعت خودرو
۴ روز قبل / خودروسازی / صنعت خودرو / شرکت‌های دانش‌بنیان / داخلی سازی قطعات خودرو
ایجاد مثلت همکاری‌های مشترک در صنعت خودرو
در راستای بررسی ضرورت همکاری خودروسازان با شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد همکاری‌ها برای بی‌نیازی از واردات قطعات و تولید آن‌ها در داخل، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی نیز معتقد است که کنار هم قرار گرفتن شرکت‌های خودروسازی و دانش مجموعه‌های دانش بنیان، منجر به هم‌افزایی خواهد شد که نتیجه آن پیشرفت همه‌جانبه صنعت خودرو است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
نهادهایی که وارد عرصه قطعه‌سازی شدند
با بازگشت تحریم‌های صنعت خودرو و سخت شدن مسیر تامین قطعات «های‌تک» ایده داخلی‌سازی این قطعات بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. از آنجا که امکان تولید این قطعات در زنجیره قطعه‌سازی کشور به دلیل نبود دانش و تکنولوژی وجود ندارد، در این زمینه برخی نهادهای نظامی، دانشگاهی و حتی بنیاد ملی نخبگان در کنار تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام آمادگی کرده‌اند تا در زمینه طراحی و تولید قطعات «های‌تک» ورود کرده و به نوعی نیاز زنجیره خودروسازی را در این ارتباط مرتفع کنند. اما این سوال مطرح است که آیا ورود این نهادها می‌تواند به لحاظ کیفی و همچنین قیمت تمام شده با قطعات وارداتی رقابت کند یا خیر؟
صادرات استارت و دینام
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
صادرات استارت و دینام
زهرا مسافر: شرکت «ایسکرا اتو الکتریک» تولیدکننده دو گروه از قطعات خودرو (استارت و دینام)، به دنبال افزایش سهم خود در بازار است و دستیابی به سهم ۶۰ درصدی بازار در سال از اهداف مورد نظر شرکت برشمرده می‌شود، این درحالی است که سهم ایسکرا از بازار طی سال گذشته ۴۰ درصد بود. در واقع افزایش ۲۰ درصدی تولید از برنامه‌های این شرکت در سال‌جاری است. شرکت قطعه‌سازی ایسکرا با بیش از ۵۰۰ نیروی انسانی در شهر کاشان، دو گروه از قطعات خودرو را تولید می‌کند: دینام و استارت.
کمیته تخصیص ارز به قطعه‌سازان تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ارز قطعه‌سازان / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی / سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت / ارز صادراتی
کمیته تخصیص ارز به قطعه‌سازان تشکیل می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور تشکیل کمیته تخصیص ارز قطعه‌سازان برای قطعه‌سازان را صادر کرد تا نیاز این گروه از طریق ارز حاصله از صادرات صنایع معدنی تامین شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
قربانیان قیمت‌گذاری دستوری خودرو
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اعتقاد دارد با توجه به افزایش قیمت تمامی نهاده‌های تولید و همچنان دستوری بودن قیمت‌گذاری خودرو، خودروسازان نیز نمی‌توانند به درستی قیمت قراردادها را سریعا افزایش دهند، بنابراین قطعه‌سازان به نوعی ازسوی زنجیره تامین و در حقیقت مصرف‌کنندگان، به‌دلیل فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار، قربانیان اصلی نرخ ‌گذاری‌ دستوری هستند.
دستاوردهای چهارمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / داخلی سازی قطعات خودرو / میزهای تعمیق ساخت داخل / خودروسازی / قطعه‌سازی / خودرو / سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
دستاوردهای چهارمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل خودرو
با برگزاری چهارمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، شرکت تامین قطعات گروه خودروسازی سایپا، ۳۳ قراداد داخلی سازی قطعات با هدف کاهش ارزبری ۴۸ میلیون یورویی و گروه صنعتی ایران خودرو نیز قراداد داخلی سازی ۴۰ قطعه به ارزش بیش از 6000 میلیارد ریالی را امضا کردند.
عدم تخصیص ارز، خودروهای ناقص را زیاد کرد/ برگشت به روزهایی مشابه سال گذشته
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / صنعت قطعه‌سازی / قطعه‌سازی / خودروسازی / خودروهای ناقص
عدم تخصیص ارز، خودروهای ناقص را زیاد کرد/ برگشت به روزهایی مشابه سال گذشته
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: پس از قطع تخصیص ارز نیمایی و جایگزینی ارز اشخاص و ارزهای صادراتی برای قطعه‌سازان، بانک مرکزی در تامین این ارزها هم با قطعه‌سازان همکاری نمی‌کند. از آنجایی که اکثر قطعات وارداتی الکترونیکی هستند، خودروها به لحاظ مکانیکی روزانه تولید می‌شوند اما به دلیل نبود قطعات الکترونیکی، ناقص کف پارکینگ کارخانه باقی می‌مانند.
آمادگی انجمن‌های تخصصی قطعه‌سازی برای تحقق جهش تولید
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سایپا / اخبار سایپا
آمادگی انجمن‌های تخصصی قطعه‌سازی برای تحقق جهش تولید
انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور در نامه‌هایی جداگانه از دستاورد‌های گروه خودروسازی سایپا و تلاش و حرکت این مجموعه در تحقق جهش تولید قدردانی کرده و آمادگی خود را برای توسعه همکاری‌های اعلام کردند.
نجات صنعت خودرو در گرو توجه به ساخت داخل قطعات
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کمیته خودرو / صنعت خودرو / قطعه‌سازی / خودرو / سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
نجات صنعت خودرو در گرو توجه به ساخت داخل قطعات
در جلسه روز جمعه کمیته خودرو که با محوریت بررسی توان داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو برگزار شد، مقرر شد که چهارمین میز صنعت خودرو با هدف کاهش ارزبری این صنعت برپا شود. در این نشست سرپرست وزارت صمت راه نجات و توسعه صنعت از جمله صنعت خودرو را توجه به ساخت داخل قطعات و تجهیزات دانست.
چرا ورود سازمان بازرسی به ‌یکه‌تازی
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / سازمان بازرسی
چرا ورود سازمان بازرسی به ‌یکه‌تازی "شرکت کروز" به نتیجه نمی‌رسد؟!
طبق مصوبه شورای رقابت هیچ شرکت قطعه‌سازی در صنعت خودرو امکان خریداری سهام شرکت بالادستی خودش را ندارد اما شرکت "کروز" رقم سهامداری خود در ایران خودرو را به 25درصد رسانده است و به این ترتیب در هیئت مدیره صاحب یک عضو از اعضای اصلی شده است!
لزوم حمایت از مجموعه قطعه‌سازان داخلی خوزستان
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / _صنعت / قطعه‌سازی / شهرک‌های صنعتی
لزوم حمایت از مجموعه قطعه‌سازان داخلی خوزستان
استاندار خوزستان بر لزوم حمایت و تقویت مجموعه قطعه سازان داخلی استان تاکید کرد.
اختصاص ۱۷۰۰میلیارد تومان به زنجیره تامین ایران‌خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی / بانک تجارت / ایران‌خودرو
اختصاص ۱۷۰۰میلیارد تومان به زنجیره تامین ایران‌خودرو
براساس تفاهم‌نامه‌های امضا شده میان گروه صنعتی ایران‌خودرو و بانک تجارت، در مجموع دو هزار میلیارد تومان به زنجیره تامین گروه صنعتی ایران‌خودرو در جهت توسعه پروژه‌های ساخت داخل اختصاص یافت که ۱۷۰۰ میلیارد تومان از منابع بانک تجارت و ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق شکوفایی و نوآوری تامین خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
بزرگ‌ترین مرکز تحقیق و توسعه قطعات خودرو در کروز راه‌اندازی می‌شود
پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین قطعه‌سازی کشور با آینده‌نگری و تمرکز بر این اصل، بخش تحقیق و توسعه خود را تجهیز و گسترش داده که به زودی افتتاح خواهد شد. شرکت صنایع تولیدی کروز پیشتاز در داخلی‌سازی قطعات پیشرفته در سال جهش تولید با راه‌اندازی یک فضای آزمایشگاهی و مکانیکی در فضای 2500 متری بزرگ‌ترین مرکز تحقیقات خودرو را به‌زودی افتتاح می‌کند. از ویژگی‌های این مرکز مجهز شدن به پیشرفته‌ترین تجهیزات طراحی، تست و نمونه‌سازی است که کروز را تبدیل به یک شرکت طراح در زمینه قطعات خواهد کرد. با توجه به اینکه بنگاه‌های اقتصادی برای دوام و حیات اقتصادی‌شان نیاز به تحقیق و توسعه دارند، کروز توجه ویژه‌ای به اصل دارد تا با آینده‌نگری و همگام و همسو با تغییرات بسیار سریع و ارتقای تکنولوژی دنیا حرکت کند.
آخرین وضعیت تامین ارز قطعه‌سازان
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
آخرین وضعیت تامین ارز قطعه‌سازان
رئیس کمیته ارزی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور گفت: بر پایه پیش‌بینی‌های انجام‌شده توسط بانک مرکزی، ارز مورد نیاز گروه خودرویی از طریق صادرات فلزات سنگین مانند فولاد، آلومینیوم، مس و خشکبار تأمین خواهد شد.
استخدام در پیشرفته‌ترین و بزرگترین قطعه‌سازی کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
استخدام در پیشرفته‌ترین و بزرگترین قطعه‌سازی کشور
سال جاری با عنوان سال "جهش تولید" اما با مشکلاتی مانند کرونا، تورم، رکود اقتصادی و... که هنوز هم گریبان گیر اقتصاد کشور است، آغاز شد. شرکت صنایع تولیدی کروز امسال با وجود مشکلات کسب و کارها، جهت تحقق سهم خود در جهش تولید ملی، افزایش تولید و اشتغال را در صنعت قطعه سازی خودرو دارا بوده و بدین منظور در این بازه ی سه ماهه 250 نفر نیروی انسانی به خانواده 12هزار نفری خود افزود.
تعدیل در قطعه‌ساز مشهور آلمانی
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
تعدیل در قطعه‌ساز مشهور آلمانی
شرکت قطعه‌سازی «زد اف» آلمان اعلام کرد که به دلیل کاهش تقاضای مشتریان ظرف برنامه‌ای پنج ساله، 15 هزار نفر از کارکنانش را تعدیل می‌کند. ولف هنینگ شایدر، مدیر بزرگ‌ترین شرکت قطعه‌سازی آلمان، در یادداشتی داخلی از ضرر مالی سنگین در سال 2020 در نتیجه کاهش شدید تقاضای مشتریان خبر داد. وی گفت: «این ضررها استقلال مالی ما را تهدید می‌کند. بحران ما بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد و حتی در سال 2020 نیز نخواهیم توانست به اهداف فروش دست پیدا کنیم.» این 15 هزار فرصت شغلی حدود 10 درصد از نیروی کار فعلی زد اف به‌عنوان قطعه‌سازی مشهور و تولیدکننده انواع گیربکس، سامانه‌های موتوری هیبریدی بی‌ام‌و، جگوار لندروور و پورشه است. زد اف همچنین در پروژه‌هایی در زمینه تولید، خدمات و تعمیر در بریتانیا نیز فعال است. بخش اعظم فروش …
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دیدار قطعه‌سازان با سرپرست وزارت صمت
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با بیان اینکه در جلسه با سرپرست وزارت صمت قول‌های مساعدی برای حل مشکلات اصلی قطعه‌سازی ارائه شد، از تعامل با بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز قطعه‌سازی و استفاده از ارز اشخاص در خارج از کشور و همچنین تامین اعتباری مواد اولیه برای قطعه‌سازی و خودروسازی خبر داد.
قول‌ سکان‌دار وزارت صمت به قطعه‌سازان برای حل مشکلات
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی / ارز / سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت / ایران‌خودرو / سایپا
قول‌ سکان‌دار وزارت صمت به قطعه‌سازان برای حل مشکلات
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با بیان اینکه در جلسه با سرپرست وزارت صمت قول‌های مساعدی برای حل مشکلات اصلی صنعت قطعه سازی ارائه شد، از تعامل با بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز صنعت قطعه سازی و استفاده از ارز اشخاص در خارج از کشور و همچنین تامین اعتباری مواد اولیه برای صنعت قطعه سازی و خودروسازی خبر داد.
دردسرهای عدم اصلاح نرخ ارز در قراردادهای قطعه‌سازان
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / قطعه‌سازی / بانک مرکزی / نرخ ارز
دردسرهای عدم اصلاح نرخ ارز در قراردادهای قطعه‌سازان
به گفته دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی، با وجود افزایش نرخ ارز، هنوز نرخ آن در قراردادهای مالی قطعه‌سازان با خودروسازان به دلیل مشکلاتی که پیش از صلاح قیمت‌ها وجود داشته‌، اصلاح نشده است که این موضوع باتوجه به افزایش هزینه‌های صنعت قطعه‌سازی، فعالان این صنعت را با مشکل روبرو کرده است.
هشدار جدی برای بازگشت خودروهای ناقص
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هشدار جدی برای بازگشت خودروهای ناقص
دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی با اشاره به مشکلاتی که برای صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی به دلیل عدم تخصیص ارز ایجادد شده است، نسبت به ایجاد مجدد خودروهای ناقص کف کارخانه هشدار داد.
سایه شوم کرونا بر صنعت قطعه سازی آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / کروناویروس / استانی-اقتصادی / صنعت قطعه‌سازی / جهش تولید در سال 99
سایه شوم کرونا بر صنعت قطعه سازی آذربایجان شرقی
رئیس انجمن سازندگان ماشین، مجموعه‌های صنعتی و خودرو تبریز با بیان این‌که شیوع ویروس کرونا موجب کاهش صادرات و افت تولید روزانه صنعت قطعه سازی استان شده است، اظهار کرد: طی دوماه اخیر صادرات این صنعت به صفر رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / خودرو / قطعه‌سازی / استانی-اقتصادی / کرمانشاه
"قطعه‌سازی" می‌تواند به یک زنجیره ارزش مزیت‌دار در کرمانشاه تبدیل شود
رئیس انجمن همگن صنایع خودرو و نیرو محرکه استان کرمانشاه با بیان اینکه قطعه‌سازی خودرو می‌تواند به یک زنجیره ارزش مزیت‌دار در کرمانشاه تبدیل شود، گفت: قطعه‌سازان فعلی استان اگر 500 میلیارد تومان نقدینگی به آنها تزریق شود، می‌توانند ظرفیت اشتغال خود را دو برابر کنند.
قطعه‌سازان ارز ندارند؛ بانک مرکزی تدبیر کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / صنعت قطعه‌سازی / قطعه‌سازی / ارز / بانک مرکزی / سال جهش تولید
قطعه‌سازان ارز ندارند؛ بانک مرکزی تدبیر کند
به اعتقاد خزانه‌دار انجمن همگن قطعه‌سازی، به دنبال اینکه چند ماهی است تخصیص ارز به قطعه‌سازان صورت نمی‌گیرد و آن‌ها از محل ذخایر خود استفاده می‌کنند، به زودی این ذخایر تمام شده و همه صنایع را درگیر خواهد کرد؛ لذا بهتر است دولت یک نرخ آزاد برای ارز تعیین کند، همان را ثابت نگه دارد و به تمام تولیدکنندگان هم اختصاص دهد تا تولیدکننده نیز بتواند برای عملکرد خود برنامه‌ریزی کند.
ارزان‌فروشی خودرو چه تبعاتی دارد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو
ارزان‌فروشی خودرو چه تبعاتی دارد؟
یکی از فعالان حوزه قطعه‌سازی خودرو گفت: قطعه‌ساز نیز چون بدهی‌های خود را دریافت نکردند، نتوانسته‌اند به اندازه کافی مواداولیه خود را وارد کنند که این مساله نیز به کاهش بیشتر تولید انجامید.
یا قیمت خودرو را آزاد کنید یا اجازه دهید در بورس عرضه شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / قیمت‌گذاری خودرو / قیمت خودرو / خودروسازی / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی
یا قیمت خودرو را آزاد کنید یا اجازه دهید در بورس عرضه شود
دبیر ‌انجمن خودروسازان ایران با اشاره به ایرادات فرمول قیمت‌گذاری خودرو و زیان‌دهی خودروسازان به دلیل عدم افزایش قیمت طی ۱۶ ماه اخیر آن هم با وجود افزایش قیمت قابل توجه همه‌ نهاده‌های تولید، پیشنهاد کرد که خودرو همچون مواد اولیه آن در بورس کالا عرضه شود یا اجازه دهند قیمت خودرو متناسب با قیمت آن در حاشیه بازار تعیین شود؛ ضمن اینکه رییس قوه قضاییه نیز دستور تعیین قیمت خودرو در بورس کالا را داده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
نیاز ارزی ۲ میلیارد دلاری قطعه‌سازان در سال ۹۹
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: نیاز ارزی قطعه‌سازان کمتر از ۲ میلیارد دلار برای تیراژ تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو است.به گزارش ایرنا، مازیار بیگلو افزود: بزرگترین مشکلی که در حال حاضر صنعت قطعه‌سازی با آن مواجه است، تامین ارز است.وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، تامین ارز برای قطعه‌سازان انجام نشده و فعالان این صنعت برای حمل کالاهایشان به شدت دچار مشکل شده‌اند.این مقام صنفی یادآور شد: این در حالی است که با تلاش‌های انجام شده و گام برداشتن در مسیر خودکفایی و داخلی‌سازی و البته حذف خودروهای سی.‏کی.‏دی (بسته‌ای کامل، شامل همه قطعاتی است که برای تولید وسیله‏ نقلیه باید سوار شود)، امروز در کل تاریخ صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی، کشور به کمترین نیاز ارزی رسیده است.وی …
قطعه‌سازان و خودروسازان زیانده شده‌اند
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / صنعت قطعه‌سازی / قطعه‌سازی / خودروسازی / انجمن همگن قطعه‌سازی
قطعه‌سازان و خودروسازان زیانده شده‌اند
براساس اعلام انجمن همگن قطعه‌سازی، اصلاح قیمت‌های فروش قطعات به طور همسان با افزایش قیمت مواد اولیه صورت نمی‌گیرد و از همین رو در سال ۱۳۹۸، قطعه‌سازان با زیان قابل توجهی روبه‌رو شدند.
تمهیل اقساط فروردین و اردیبهشت عاملان فروش
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / قطعه / صنعت قطعه‌سازی / خودروسازان / سایپا / کروناویروس
تمهیل اقساط فروردین و اردیبهشت عاملان فروش
در پی بحث های پیرامون دریافت جریمه از عاملان فروش قطعات خودرو دو خودروساز بزرگ از بابت دیکرد تسویه قطعات خریداری شده، قائم مقام بازرگانی سایپایدک اعلام کرد که از هفته اول آغاز به کار در سال جاری، مصوبه تمهیل اقساط فروردین و همچنین اردیبهشت بدون درنظر گرفتن جریمه تاخیر، صادر و به شبکه ابلاغ شده است.
گرانی سنگین بر سر راه خودرو؛  روایت رئیس انجمن قطعه‌سازی از چشم‌انداز بازار خودرو در سال جاری
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
گرانی سنگین بر سر راه خودرو؛ روایت رئیس انجمن قطعه‌سازی از چشم‌انداز بازار خودرو در سال جاری
«هزینه‌های کارگری در صنعت خودرو، نسبت به سال گذشته 40درصد افزایش یافته؛ علاوه بر هزینه‌های کارگری، مشکلات موجود باعث افزایش قیمت بسیاری از بخش‌ها در این صنعت شده و بازار را تحت تاثیر قرار داده است».
خودروسازان در دام کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
خودروسازان در دام کرونا
خودروسازان چینی با عبور از ویروس کرونا در شرایطی یک به یک فعالیت خود را در شهر ووهان آغاز می‌کنند که شرکت‌های آمریکایی و اروپایی با اعلام زمان‌های غیرقطعی برای بازگشایی خطوط تولید، اطمینانی به شروع فعالیت خود در آینده نزدیک ندارند. این نااطمینانی از یک‌سو به ابهام در کنترل ویروس کرونا در کشورهای اروپایی و آمریکا برمی‌گردد و از سوی دیگر به کارخانه‌های قطعه‌سازی که وظیفه و مسوولیت تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان را بر عهده دارند اما هم اکنون تحت‌تاثیر شیوع این ویروس خطوط تولید خود را متوقف کرده‌اند.
راه‌اندازی خط تولید یک قطعه حیاتی دستگاه رادیولوژی برای تشخیص زودهنگام کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / شرکت دانش بنیان / قطعه‌سازی / رادیولوژی دیجیتال / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
راه‌اندازی خط تولید یک قطعه حیاتی دستگاه رادیولوژی برای تشخیص زودهنگام کرونا
یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان،موفق به راه‌اندازی خط تولید یکی از قطعات حیاتی مورد استفاده در دستگاه رادیولوژی دیجیتال شد که از آن می‌توان برای تشخیص زودهنگام ویروس کرونا بهره برد.
سلامت نیروی کار صنعت قطعه‌سازی در تورِ کرونا/ «ویروسِ منحوس» جان 11 کارگر را گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / کرونا / وزارت صنعت، معدن و تجارت / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش / کووید 19 / تاثیر کرونا بر اقتصاد ایران / مرگ کارگران خودروسازی ها بر اثر کرونا / مرگ کارگران قطعه سازی ها بر اثر کرونا / مرگ کارگران بر اثر کرونا / کارگران خودروسازی ها / محمد رضا نجفی منش
سلامت نیروی کار صنعت قطعه‌سازی در تورِ کرونا/ «ویروسِ منحوس» جان 11 کارگر را گرفت
ایلنا: کارگران قطعه‌سازی‌ها که تامین‌کننده خودروسازی‌ها هستند، از گزند کرونا دور نمانده‌اند حتی نیمچه تمرکزی هم از جانب دولت بر آنها وجود دارد؛ درحالیکه در خدمت…
قطعه سازان از آغاز به کار روز شنبه نگران هستند
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / قطعه‌سازی / فعالیت‌های اقتصادی
قطعه سازان از آغاز به کار روز شنبه نگران هستند
در حالی که طی تصمیم نهایی مسئولان ذی ربط در امر مقابله با کرونا، رییس جمهور آغاز فعالیت های اقتصادی را ۳۰ فرورین ماه اعلام کرد اما گویا قطعه سازان و صنایع از جمله این مشاغل به حساب نمی آیند و باید کار خود را طبق نامه نظر دفتر صنایع و نیرومحرکه وزارت صمت، از روز شنبه ۲۳ فروردین ماه آغاز کنند. این موضوع سبب نگرانی فعالان این صنف شده است.
پروتکل های بهداشتی تدوین و ابلاغ شوند؛ وزارت بهداشت تاییدشان کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / قطعه‌سازی / خودروسازی / کروناویروس / فعالیت‌های اقتصادی
پروتکل های بهداشتی تدوین و ابلاغ شوند؛ وزارت بهداشت تاییدشان کند
در حالی که طبق آخرین توافق اعلام شده برای آغاز فعالیت های اقتصادی کمتر از ۱۰ روز دیگر باقی نمانده، برخی معتقد به تمدید تعطیلی‌ها تا ریشه کن شدن ویروس منحوس هستند و برخی نیز نظر بر آغاز فعالیت ها، آن هم در سالی که به نام جهش تولید نام گرفته است، اعتقاد دارند. دبیر انجمن همگن قطعه سازی معتقد است، همانگوکه خواستار تعطیلی خودروسازان و قطعه سازان شده بودیم، انتظار داریم که در این مدت، پروتکل های بهداشتی تدوین شده، مورد تاکید وزارت بهداشت قرار گیرد و سپس زیرساخت های اجرای آن در صنایع فراهم شود.
برای از سرگیری فعالیتهای اقتصادی نباید عجله کرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / قطعه‌سازی / جهش تولید در سال 99 / کروناویروس
برای از سرگیری فعالیتهای اقتصادی نباید عجله کرد
در شرایطی که برخی معتقدند لازم است با رعایت کامل نکات بهداشتی، فعالیتهای اقتصادی از سر گرفته شود، برخی نیز معتقدند که بایستی یک قرنطینه کاملا شکل گیرد تا هرچه زودتر از بلای این ویروس رها شویم. از جمله این افراد یک کارشناس صنعت قطعه سازی است که معتقد است همچون برخی کشورها یک مدت قرنطینه کاملا جدی با حمایت دولت صورت گیرد؛ چراکه اگر به موقع تصمیم درست اتخاذ نشود، ممکن است بسیار بیشتر از حال حاضر گرفتار و متحمل خسارات جانی شویم.
خودروسازان، محصولات خود را گران خواهند کرد؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
خودروسازان، محصولات خود را گران خواهند کرد؟
یک عضو انجمن همگن قطعه‌سازی پیش‌بینی می‌کند که با توجه به افزایش قیمت پارامترهایی همچون قیمت مواداولیه، نرخ ارز، حقوق و دستمزد کارگران و ... در سال جدید، قیمت خودروها محتمل ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت؛ مگر اینکه دولت بخواهد همچون سال های گذشته با قیمت‌های دستوری از افزایش قیمت خودرو در کارخانه‌ها جلوگیری کند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
برنامه کاری صنعت خودرو در دوران کرونا
بنابر آخرین اخبار رسیده از دو خودروساز بزرگ کشور، ایران خودرو و سایپا قصد دارند از هفته آینده تولید خود را از سر بگیرند، آن‌هم در حالی که کشور هنوز در بحران ویروس کرونا قرار دارد و احتمال اوج‌گیری دوباره آن، منتفی نیست. با توجه به قدرت انتقال بالای کرونا، توصیه سازمان جهانی بهداشت و متخصصان این است که تا حد امکان از تجمع افراد به‌ویژه در محیط‌های سربسته پرهیز شود. اگرچه میل باطنی خودروسازان و قطعه‌سازان این بود که برای جلوگیری از شیوع این ویروس بین پرسنل خود، ازسرگیری فعالیت در سال جدید با دو سه هفته تاخیر همراه شود. در این مورد حتی نامه‌نگاری‌هایی نیز انجام شد، اما در نهایت دولت با درخواست تعطیلی موقت خطوط تولید خودروسازی و قطعه‌سازی کشور موافقت نکرد تا به احتمال زیاد هفته آینده فعالیت صنایع …
اول نیاز تولیدکننده داخلی تامین و سپس مازاد مواداولیه صادر شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / خام فروشی / سال جهش تولید / جهش تولید در سال 99 / رونق تولید / قطعه‌سازی / خودروسازی / واردات خودرو
اول نیاز تولیدکننده داخلی تامین و سپس مازاد مواداولیه صادر شود
به اعتقاد سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودرو، یکی از موانع رونق تولید، خام فروش مواد اولیه است. این وظیفه وزارت صمت است که ابتدا نیازتولیدکنندگان داخل را تامین و اگر مواداولیه ای اضافه داشت، صادر کند.
خودروسازی بر سر دو راهی تولید و سلامت
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
خودروسازی بر سر دو راهی تولید و سلامت
صنایع خودرو و قطعه کشور هر سال پس از پایان تعطیلات نوروزی، فعالیت خود را از سر می‌گیرند، امسال با شرایطی متفاوت ناشی از شیوع ویروس کرونا مواجه شده‌اند؛ به‌طوری‌که خطرات و هزینه‌های اقتصادی-اجتماعی سنگین این بیماری، ازسرگیری تولید را با تردیدی بزرگ مواجه کرده است. از آن سو، تعطیل نگه داشتن خطوط تولید خودروسازی و قطعه‌سازی نیز تبعات اقتصادی سنگینی به دنبال دارد.
راهکار جهش تولید در صنعت قطعه‌سازی
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / سال جهش تولید / رونق تولید / صنعت قطعه‌سازی
راهکار جهش تولید در صنعت قطعه‌سازی
به اعتقاد دبیر انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودرو، باتوجه به عملکرد قطعه سازان و خودروسازان در ماه های پایانی سال و تحقق رونق تولید، چنانچه مشکلات از جانب تامین و کنترل قیمت مواد اولیه و ارز برطرف شود، نقدینگی از محل سوددهی ها تامین و جهش تولید محقق خواهد شد.
تعطیلات بهترین فرصت برای برنامه‌ریزی رونق و جهش تولید
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / سال جهش تولید / جهش تولید در سال 99
تعطیلات بهترین فرصت برای برنامه‌ریزی رونق و جهش تولید
به گفته یک کارشناس صنعت قطعه‌سازی کشور، در شرایطی که به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، در ایام تعطیلات به سر می‌بریم ضمن اینکه خواستار تعطیلی صنایع تولیدی تا آخر فروردین به دلیل حفظ سلامتی نیروی انسانی شده‌ایم، بهترین فرصت است تا دولت برنامه‌ریزی‌ها لازم برای رونق تولید را ضمن تزریق نقدینگی انجام دهد تا بعد از پایان بحران و برگشت به کار، بتوان جهش تولید را محقق کرد.
تعطیلی خطوط تولید صنعت خودرو برای جلوگیری از شیوع کروناویروس
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / کروناویروس / صنعت قطعه‌سازی / وزیر صنعت، معدن و تجارت / صنعت خودرو
تعطیلی خطوط تولید صنعت خودرو برای جلوگیری از شیوع کروناویروس
انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نامه‌ای خطاب به وزیر صمت، وزیر بهداشت، استاندار تهران و رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا، خواستار تعطیلی کلیه خطوط تولید خودروسازان تا اوایل اردیبهشت ماه به جهت جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا شد.
نتایج میزهای تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو چه بود و به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / میزهای تعمیق ساخت داخل / قطعه‌سازی / خودروسازی / تولید داخلی / خودکفایی
نتایج میزهای تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو چه بود و به کجا رسید؟
در یک سال اخیر با توجه به مشکلات ناشی از تحریم‌ها؛ وزارت صمت تصمیم به برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو با همکاری قطعه‌سازان و خودروسازان گرفت. در این زمینه در مجموع سه میز تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد داخلی‌سازی ۹۹ قطعه توسط ۸۹ قطعه‌ساز، به ارزش ۳ هزار و ۲۰۱ میلیارد تومان و کاهش ارزبری ۲۷۵ میلیون یورویی منعقد شد.
جان قطعه‌سازان گرفته شد تا تسهیلات رسید
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی
جان قطعه‌سازان گرفته شد تا تسهیلات رسید
سال ۹۸ برای صنعت قطعه‌سازی ایران، سالی پردردسر از جهت وصول مطالباتشان از خودروسازان بزرگ و تسهیلات وعده داده شده بود. در حقیقت مدام فعالان این صنعت به دنبال جذب نقدینگی مورد نیاز بودند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
مطالبات قطعه‌سازان تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، از قول خودروسازان برای پرداخت مطالبات قطعه‌سازان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: در این صورت، تولیدات قطعات خودرو از سال ۹۹ بهبود خواهد یافت.به گزارش مهر، مازیار بیگلو در خصوص پرداخت مطالبات قطعه‌سازان گفت: مطالبات قطعه‌سازان از محل ۵ هزار میلیارد تومانی که بانک مرکزی برای حمایت از صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی اختصاص داده است، تا پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد و بخش عمده‌ای از تحقق این اعداد و ارقام، به دلیل دوندگی‌های صورت گرفته از سوی انجمن و با حمایت و همکاری خودروسازان است که بر این اساس، کل تسهیلات قابل پرداخت در نظر گرفته شده برای این بخش پرداخت خواهد شد.دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو افزود: حجم قابل توجهی از بدهی یکی از خودروسازان …
توقف تولید فراری در ایتالیا
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
توقف تولید فراری در ایتالیا
پس از آنکه لامبورگینی به دلیل شیوع بحرانی ویروس کرونا در ایتالیا از تعطیلی دو هفته‌ای کارخانه خود در این کشور خبر داد، حالا نوبت به فراری، دیگر سازنده ابرخودروهای ایتالیایی رسیده است تا اعلام کند به دلیل بروز اختلال در زنجیره تامین قطعات مورد نیازش به سبب شیوع کرونا، دو کارخانه خود را در این کشور و به مدت دو هفته تعطیل می‌کند. شیوع ویروس کرونا که از چین، قطب خودروسازی و قطعه‌سازی جهان آغاز شد و در ابتدا تنها موجب تعطیلی صنعت خودرو در این کشور شده بود، اکنون به اروپا رسیده است و طی روزهای اخیر بسیاری از کارخانه‌های خودروسازی در ایتالیا به دلیل موارد بالای ابتلا تعطیل شده‌اند. فراری اعلام کرده است که براساس دستورالعمل‌های دولت ایتالیا، تمامی اقدامات بهداشتی لازم را در دو کارخانه خود اجرایی کرده …
برای پرداخت وام ۵۰۰۰ میلیاردی همین حالا هم دیر است
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / تسهیلات پنج هزار میلیارد تومانی قطعه سازان / خودروسازی / قطعه‌سازی / صنعت قطعه / تسهیلات
برای پرداخت وام ۵۰۰۰ میلیاردی همین حالا هم دیر است
یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که باتوجه به حجم دخالتهای دولت در امور خودروسازان، حتی اگر وعده مجدد داده شده برای پرداخت تسهیلات ۵۰۰۰ میلیاردی محقق شود، پرداخت با تاخیر آن نیز گره مشکلات این صنعت و به تبع مشکلات قطعه سازان را حل نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
شرط جلوگیری از تولید مجدد خودروی ناقص
در پی نرسیدن تسهیلات5هزارمیلیارد تومانی به قطعه‌سازان، یک عضو هیات‌مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: ارائه چنین وام‌های با بهره‌ای که با اما و اگر هم همراه می‌شود، بی‌فایده است.
ابتلای کارکنان فیات-کرایسلر به کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
ابتلای کارکنان فیات-کرایسلر به کرونا
تست کرونا یکی از کارکنان گروه خودروسازی فیات-کرایسلر که در کارخانه ایندیانا ایالات متحده مشغول به کار است، مثبت اعلام شد. با این حال کارخانه کومودو که گیربکس تولید می‌کند قرار است به فعالیت خود ادامه دهد و این در حالی است که نگرانی‌ها از احتمال کشیده شدن تعطیلی‌های کرونایی به صنعت خودروی ایالات متحده افزایش یافته است. این خودروساز ایتالیایی-آمریکایی اعلام کرد که فرد مبتلا به کرونا هم اکنون در حال دریافت مراقبت‌های پزشکی است و تمامی افرادی که او با آنها در تماس بوده است به قرنطینه خانگی فرستاده شده‌اند. ویروس کووید-19 که کانون شیوع آن در چین است، علاوه بر فلج کردن خودروسازی و قطعه‌سازی این کشور، اکنون گریبانگیر دیگر خودروسازان در سراسر جهان نیز شده است. به تازگی یکی از تحقیقات دانشگاه جان هاپکینز …
دولت به جای وعده دادن دست از قیمت گذاری خودرو بردارد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی / تسهیلات / خودروسازی
دولت به جای وعده دادن دست از قیمت گذاری خودرو بردارد
در پی نرسیدن تسهیلات ۵۰۰۰ میلیارد تومانی به قطعه‌سازان، یک عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: ارائه چنین وامهای با بهره‌ای که با اما و اگر هم همراه می‌شود، بی فایده است. دولت به جای پرداخت این تسهیلات، بهتر است دست از قیمت‌گذاری خودرو بردارد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
تحقیق و توسعه کروز مطابق با تکنولوژی دنیا در حرکت است
واحدهای تحقیق و توسعه یا همان R&Dنقش مهمی در خلق محصولات جدید، کاهش هزینه‌های تولید، ارتقای بهره‌وری و افزایش سهم بازار دارند و شرکت کروز توجه ویژه‌ای به این واحد در مجموعه خود دارد.اکبر حقی، مدیر پشتیبانی و مهندسی بخش مکانیک شرکت صنایع تولیدی کروز، با اشاره به اهمیت وجود واحد تحقیق و توسعه در صنعت قطعه‌سازی گفت:تحقیق و توسعه نبض حیات شرکت‌های پیشرو در دنیا محسوب می‌شود که نقشی اساسی در طراحی و خلق محصولات جدید، به روزآوری و بهینه‌سازی محصولات موجود دارند.کروز به منظور در اختیار گرفتن بازارهای هدف که به دنبال کاهش قیمت تمام شده، کیفیت بالا و تنوع محصول است، از بدو تاسیس همواره توجه ویژه‌ای به امر تحقیق و توسعه داشته است.حقی با تاکید بر اینکه قطعه‌سازی بدون تحقیق و توسعه معنایی ندارد، تصریح …
دولت با عدم تخصیص تسهیلات، وقت را هدر می‌دهد/ زمان حساس برای تامین قطعات
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی / خودروسازی / تسهیلات
دولت با عدم تخصیص تسهیلات، وقت را هدر می‌دهد/ زمان حساس برای تامین قطعات
به اعتقاد یکی از اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی، با زیان ده شدن صنعت خودروسازی کشور، در شرایطی که شریک اصلی خودروسازی ایران بعد از مدتی مجدد فعال شده است، لازم است که در جهت تامین ارز مورد نیاز برای واردات قطعات حساس و موثر در خطوط تولید فرصت را از دست نداده و شاهد تعطیلی خودروسازان نباشیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / خودروسازان / صنعت / قطعه سازان / نقدینگی / واردات
گره‌گشایی صنعت قطعه‌سازی با تسهیلات ۵۰۰۰ میلیاردی
ایسنا| به گفته نایب‌رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، با توجه به اینکه کمبود نقدینگی قطعه‌سازان به‌شدت دست و پای آنها را بسته و توان خرید و موجودی انبارها آنها را با مشکل مواجه کرده است،
پرداخت مطالبات قطعه سازان تسریع شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
پرداخت مطالبات قطعه سازان تسریع شود
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: قطعه سازان با کار جهادی و تأمین قطعات صنعت خودروسازی، این صنعت را از رکود به رونق رساندند که این روند با پرداخت مطالبات قطعه سازان ادامه خواهد یافت.
زمان زیادی به اتمام مهلت مصوبه تسهیلات نمانده است؛ دست بجنبانید
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / صنعت قطعه‌سازی / قطعه‌سازی / تسهیلات / خودروسازی
زمان زیادی به اتمام مهلت مصوبه تسهیلات نمانده است؛ دست بجنبانید
طبق اعلام دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، تنها درصد…
چند درصد قطعات خودرو در داخل تولید می شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / تولید / واحد های تولیدی / تسهیلات بانکی
چند درصد قطعات خودرو در داخل تولید می شود؟
میزان به نقل از رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی نوشت: پرداخت این تسهیلات آغاز شده و تاکنون حدود ۳۰ درصد آن پرداخت شده است.
دستور دهید هرچه سریع‌تر تسهیلات را پرداخت کنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / قطعه‌سازی / صنعت قطعه / توقف تولید
دستور دهید هرچه سریع‌تر تسهیلات را پرداخت کنند
انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور، با ارسال نامه‌ای به ریاست جمهوری اسلامی ایران، خواستار ارائه دستورات لازم برای پرداخت هرچه سریعتر تسهیلات مصوب به منظور جلوگیری از توقف خط تولید در صنعت خودروسازی شدند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
احتمال توقف ۲ ماهه قطعه‌سازی و بیکاری ۵۵۰ هزار نفر
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان‌ هشدار داد: با محقق نشدن وعده مسئولان در پرداخت تسهیلات پنج هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان، از هفته آتی توقف طولانی حداقل دو ماهه و بیکاری گسترده تا ۵۵۰ هزار نفر در انتظار این صنعت خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
کرونا تولید را کاهش می‌دهد؟
شیوع کرونا در چین از میان تمامی صنایع و کسب و کارها، خودروسازی جهان را متاثر از خود کرد. آنچه مشخص است گسترش این ویروس در شهر صنعتی ووهان که بسیاری از خودروسازان مطرح دنیا را در خود جای داده، تولید و فروش جهانی خودرو را با افت همراه کرده است. طبق اخبار واصله فعالیت خودروسازان حاضر در این شهر تا پایان ماه مارس متوقف خواهد بود، این در شرایطی است که قطعه‌سازی جهان نیز متاثر از شیوع کرونا در چین خودروسازان دیگر کشورها را نیز به زحمت انداخته است.
دادگاه پرونده ۱۶ هزار میلیارد تومانی گروه عظام برگزار شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
دادگاه پرونده ۱۶ هزار میلیارد تومانی گروه عظام برگزار شد
رسیدگی به پرونده ١۶ هزار میلیارد تومانی عباس ایروانی، مالک کارخانه قطعه‌سازی عظام و شش متهم دیگر در شبعه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
سرایت کرونا به خودروسازی ایران؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / سرایت کرونا به خودروسازی / خودروسازان / قطعه سازان
سرایت کرونا به خودروسازی ایران؟
با ورود ویروس کرونا به کشور و تایید رسمی ابتلا و مرگ چند نفر از شهروندان، بسیاری از همایش‌ها، سینماها، دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل شده‌اند، با این حال فعلا خبری از توقف تولید در واحدهای صنعتی به ویژه خودروسازی و قطعه‌سازی نیست.
عرضه‌کنندگان مواد اولیه به گرانی خودرو دامن می‌زنند
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
عرضه‌کنندگان مواد اولیه به گرانی خودرو دامن می‌زنند
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: شرکت‌های تامین کننده مواد اولیه با افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت‌ها و همچنین عرضه نکردن مواد در بورس کالا، بحرانی تازه در صنعت خودرو و قطعه‌سازی را شکل داده و در حال دامن زدن به گرانی خودرو هستند.
سال گذشته ۲۸۰ هزار نفر در حوزه قطعه‌سازی یا بیکار شده‌اند یا در معرض بیکاری بودند/ رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
سال گذشته ۲۸۰ هزار نفر در حوزه قطعه‌سازی یا بیکار شده‌اند یا در معرض بیکاری بودند/ رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد
ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال مردم، تولیدکنندگان و فعالان حوزه تولید بخوبی پای کار ساخت داخل و رونق تولید آمدند و این موضوع در جای جای کشور قابل مشاهده است
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
عملکرد مطلوب کروز نویدبخش آینده درخشان این شرکت است
کروز محصولات و قطعات پیشرفته تولیدی خود را که در راستای فناوری‌های ارزبر صنعت موتور بومی‌سازی کرده است، در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی موتور تهران در سالن شرکت ساپکو به نمایش گذاشته است. سیدمصطفی میرسلیم، رئیس هیئت مدیره شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) ضمن بازدید از غرفه کروز در این نمایشگاه با اشاره به پیشرفت بسیار بالای شرکت کروز در صنعت قطعه‌سازی گفت: کروز در این سال‌ها فعالیت‌های زیادی در زمینه تحقیقاتی و علمی انجام داده است که بنده شاهد آن بودم و نویدبخش پیشرفت قطعی این بنگاه اقتصادی در آینده نزدیک است. میرسلیم درخصوص حمایت از شرکت‌های قطعه‌سازی اظهار کرد: پشتیبانی و حمایت از شرکت‌های قطعه‌ساز وظیفه اصلی دولت و خودروساز است تا موانعی که بر سر راه آنها به خصوص در اثر تحریم‌ها …
کاهش ۳۰درصدی هزینه‌های تولید در ایران خودرو
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کاهش ۳۰درصدی هزینه‌های تولید در ایران خودرو
مدیرعامل ایران خودرو گفت: با اجرای نهضت ساخت داخل توانستیم با کاهش ۳۰ درصدی هزینه‌های تولید خودرو به افزایش ظرفیت‌های اشتغال و بازگشت به کار نیروهای تعلیق شده در صنعت قطعه‌سازی کمک کنیم.
قطعه سازان، غریبه‌ای در بازار پول ایران
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / شورای پول و اعتبار / قطعه سازان / مجلس شورای اسلامی / بانک مرکزی / شورای پول واعتبار / ایران / خودرو / قیمت خودرو / خودروسازان / اخبار خودرو
قطعه سازان، غریبه‌ای در بازار پول ایران
پرداخت وام به خودروسازان برای پرداخت بدهی به قطعه‌سازان نشان می‌دهد که خودروسازی ناکام ایرانی، همچنان بر قطعه‌سازی کارآمد ایرانی اولویت دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
کروز می‌تواند یکی از بهترین‌های منطقه شود
به تازگی پیروز حناچی، شهردار تهران به همراه گروهی از مدیران شهرداری از جمله سید مناف هاشمی مشاور شهردار در امور توسعه منابع مالی، پیمان سنندجی مشاور شهردار در امور حمل و نقل، یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک، شهر آیین مسئول دفتر حوزه ریاست و محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از سایت شماره 2 شرکت کروز، فعالیت‌ها، خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی این بنگاه اقتصادی بازدید به عمل آوردند.در این بازدید که با توضیحات مدیران بخش‌های مختلف همراه بود، پیروز حناچی و هیئت همراه با نحوه فعالیت‌ها، مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت آشنا شدند.شهردار تهران در حاشیه این بازدید ابراز امیدواری کرد: کروز می‌تواند برای پلتفرم‌های مشترک خودروها، یکی از بهترین‌های منطقه شود …
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
گام‏های موثر کروز، منجر به داخلی‌سازی بسیاری از قطعات حساس در کشور شده است
فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‏خودرو، حسن وفادار ینگجه نایب رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی ایران‏خودرو و هیئت همراه، ضمن برنامه‌ریزی در خصوص بازدید از قطعه‌سازان در ایام‏الله دهه فجر، امروز از فعالیت‌ها، خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آوردند.فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو درخصوص بازدید از شرکت صنایع تولیدی کروز گفت: امروز برای آگاهی از آخرین وضعیت کروز در تولید، داخلی‌سازی، اقدامات انجام‏شده در جهت امضای میثاق‏‏‏نامه برای رشد و دستیابی به تولید روزانه 2500 دستگاه خودرو، در این شرکت حضور پیدا کردیم و خوشبختانه با وجود همه مشکلات در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، وضعیت کروز مطلوب است. مدیرعامل ایران‏خودرو در خصوص عملکرد کروز در تامین قطعات مورد‏نیاز …
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
کروز و رایزکو در داخلی‌سازی پیشتاز هستند
شرکت ساپکو با هدف تلاقی توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و نیازمندی‌های فن‌آورانه صنعت قطعه‌سازی، نخستین رویداد فن‌آورانه را با مشارکت متولیان و دست‌اندرکاران حوزه علم و فناوری برگزار کرد.عادل پیر‌محمدی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت ساپکو، با اشاره به هدف تشکیل نخستین رویداد فناورانه گفت: این گردهمایی با هدف آشنایی قطعه‌سازان و شرکت‌های دانش‏بنیان که قابلیت تولید ندارند تشکیل شده تا قطعه‌سازان بتوانند قطعاتی که تاکنون خودکفا نشده و یا دانش فنی خاصی نیاز داشته را بومی‌سازی کنند.پیرمحمدی در خصوص حضور شرکت کروز در این نمایشگاه گفت: کروز به عنوان یکی از شرکت‌های توانمند در حوزه قطعه‌سازی که در زمینه دانش فنی دارای قابلیت بسیار بالایی است و بخشی از قطعات مورد‏نیاز صنعت خودرو توسط این شرکت به خودکفایی …
نهضت قطعه‌سازی و نگاه به داخل امروز در نیروهای مسلح به منصه ظهور رسیده است
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / مسجدسلیمان / کرمان / نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران / امیر سرتیپ کیومرث حیدری / مسجد سلیمان
نهضت قطعه‌سازی و نگاه به داخل امروز در نیروهای مسلح به منصه ظهور رسیده است
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نهضت قطعه سازی و ایستادن روی پای خود و نگاه به داخل که رهبر انقلاب بطور مکرر بر آن تاکید دارند، امروز در نیروی زمینی و نیروهای مسلح به منصه ظهور رسیده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
داخلی‌سازی کامیونت و مینی‌بوس شیلر، گام دیگر بهمن‏دیزل در راستای رونق تولید
هدایت‌اله جمالی‌پور ضمن شرکت در مراسم رونمایی از کاربری آتش‌نشانی ساخت بهمن‏دیزل، از محصول داخلی‌سازی‏شده کامیونت و مینی‌بوس شیلر، خطوط تولید و سایت 2 این شرکت بازدید کرد.هدایت‌اله جمالی‌پور در در حاشیه مراسم رونمایی از کاربری آتش‌نشانی ساخت بهمن‏دیزل ضمن تبریک ایام بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و تشکر از سرمایه‌گذاران گروه بهمن‏گفت: گروه بهمن به عنوان یک شرکت موفق خصوصی با همه مشکلات ناشی از تحریم‌های بین‏المللی توانست گام‌های موثری در راستای تولید بردارد و با داخلی‌سازی محصولات خود سبب پیشرفت کشور شود. رویکرد و سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی و افزایش تولیدات داخل است؛ چرا که بودجه اصلی دولت صرف زیرساخت‌های کشور می‌شود و باید برای رونق و بهبود اقتصاد کشور از تولید در بخش خصوصی بهره گرفت. امروز …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •