دوشنبه, ۲۸ مهر, ۱۳۹۹ / 19 October, 2020
وام خرید
نرخ سود وام خرید مسکن؛ ۳۶ درصد
۲۴ ساعت قبل / اقتصاد / قانون / مسکن / اوراق / نرخ سود / نرخ سود اوراق / اوراق تسهیلات مسکن / اوراق بانک مسکن
نرخ سود وام خرید مسکن؛ ۳۶ درصد
اقتصادنیوز : با توجه به قیمت خریدوفروش اوراق تسه هزینه وام میلیون ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن از طریق اوراق تسه برای متأهلان به ۸۵ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان رسید. هزینه خرید اوراق مجردها با توجه مبلغ وام ۴۹ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان برآورد می‌شود.
زمان پرداخت وام خرید اقساطی لوازم خانگی به بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / بازنشستگان / خرید اقساطی / لوازم خانگی / وام خرید کالا
زمان پرداخت وام خرید اقساطی لوازم خانگی به بازنشستگان
تفاهم‌نامه سه‌جانبه طرح خرید اقساطی لوازم خانگی به بازنشستگان امروز امضاء شد و از ۲۰ مهرماه اجرایی می‌شود. نوشته زمان پرداخت وام خرید اقساطی لوازم خانگی به بازنشستگان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وام بانکی فقط برای ژن‌های خوب!
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / تسهیلات / شرایط دریافت تسهیلات / مشکلات دریافت وام / وام / وام خرید
وام بانکی فقط برای ژن‌های خوب!
درحالی که رغبت شبکه بانکی به اعطای تسهیلات کاهش یافته است، شرایط تورمی و نااطمینانی اقتصادی کسب‌وکار تسهیلات گیرندگان هم بر این عدم تمایل دامن زده و موجب شده دریافت تسهیلات برای مردم عادی بسیار دشوارتر شود. البته در سوی دیگر برخی همچنان با یک امضای طلایی و با کمترین سختگیری تسهیلات میلیاردی می‌گیرند. نوشته وام بانکی فقط برای ژن‌های خوب! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شرایط دریافت وام 50 میلیون تومانی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / بانک / تسهیلات / تسهیلات خرد بانکی / لوازم خانگی / وام / وام خرید کالا
شرایط دریافت وام 50 میلیون تومانی
این روزها بانک‌ها تسهیلاتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای خرید کالا می‌دهند. البته گرفتن این وام با شرایطی که شبکه بانکی برای آن تعریف کرده، شکستن گردن رستم است ولی حتی اگر در نهایت موفق به دریافت این وام هم شوید با توجه به قیمت فعلی کالاهای بادوام قادر به خرید کالاهای خارجی که نیستید هیچ، دستتان برای خرید کالاهای داخلی هم باز نیست. نوشته شرایط دریافت وام 50 میلیون تومانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزئیات تسهیلات خرید بازنشستگان تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / بازنشستگان تامین اجتماعی / سازمان تامین اجتماعی / وام خرید
جزئیات تسهیلات خرید بازنشستگان تامین اجتماعی
مدیر فناوری سازمان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگان تحت پوشش سازمان می‌توانند با مراجعه به سایت تأمین اجتماعی نسبت به ثبت نام برای دریافت تسهیلات خرید اقدام کنند. نوشته جزئیات تسهیلات خرید بازنشستگان تامین اجتماعی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اهرم نازک وام
کیمیا نجفیخرید خانه با دریافت وام مسکن یکی از راه‌هایی است که از گذشته تا کنون مطرح بوده، البته به نظر می‌رسد این راهکار امروزه کارایی خود را از دست داده و دیگر نمی‌تواند دردی را از خانوارها دوا کند. اکنون متوسط قیمت مسکن در شهر تهران ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، بنابراین با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه‌اولی‌ها ‌می‌توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد. البته این تسهیلات از خرداد ماه امسال منقضی شده و هنوز بانک مرکزی تصمیمی برای پرداخت این وام برای متقاضیان اتخاذ نکرده است. در این میان برخی از کارشناسان معتقدند اگر قرار است صندوق پس‌انداز مسکن یکم بار دیگر احیا شود باید مبلغ آن را افزایش دهند و از سوی دیگر نرخ سود آن کاهش یابد.این‌روزها افزایش چشمگیر قیمت مسکن، خرید خانه را برای اکثر …
وامی برای خرید ۷ متر خانه!
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / مسکن / وام خرید مسکن / وام مسکن
وامی برای خرید ۷ متر خانه!
با توجه به متوسط قیمت مسکن شهر تهران که ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه اولی‌ها می توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد. نوشته وامی برای خرید ۷ متر خانه! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وام خرید لپ تاپ و موبایل به دانشجویان پرداخت می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / وام / دانشجویان / آموزش مجازی
وام خرید لپ تاپ و موبایل به دانشجویان پرداخت می‌شود
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: مشکلات جامعه برای همه مردم از جمله دانشجویان و خانواده آن‌ها وجود دارد شاید همه را ما نتوانیم حل کنیم، ولی در حد توان و امکانات خود وام ضروری را ارائه می‌دهیم تا دانشجویان بتوانند به وسیله آن گوشی هوشمند، لپ تاپ و در کل ابزار آموزش مجازی که نیاز دارند را تهیه کنند.
برای خرید مسکن چه وام‌هایی می‌توان گرفت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / وام مسکن / وام ودیعه مسکن / بانک مسکن
برای خرید مسکن چه وام‌هایی می‌توان گرفت؟
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. بانک‌های خصوصی از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن می‌دهند که البته شرایط برای هر کدام از تسهیلات با دیگری متفاوت است. برخی بانک‌ها به جای مسیر اصلی - با اسم وام خرید مسکن - از مسیرهای فرعی (تحت‌عنوان وام تعمیرات) تسهیلات ارائه می‌دهند. وام با سقف نامحدود هم وجود دارد.
کلید یدک برای «خانه‌اولی»‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / وام مسکن / خانه اولی
کلید یدک برای «خانه‌اولی»‌ها
یک تغییر ساده در سیاست پرداخت وام خرید مسکن دو اثر مثبت بر بازار آپارتمان‌های تهران و سایر کلان‌شهر‌ها می‌گذارد. خانه اولی‌ها دست‌کم یک سال است توان خرید را از دست داده‌اند؛ به‌طوری‌که قدرت وام یکم در پایتخت و دیگر شهر‌های بزرگ به زیر ۵ مترمربع سقوط کرده است. قفل خرید خانه‌اولی‌ها با کلید یدک -انتقال وام کلان‌شهر به حومه- قابل گشایش است.
انواع وام‌ کوچک و بزرگ در شبکه بانکی برای خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
انواع وام‌ کوچک و بزرگ در شبکه بانکی برای خرید مسکن
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. بانک‌های خصوصی از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن می‌دهند که البته شرایط برای هر کدام از تسهیلات با دیگری متفاوت است. برخی بانک‌ها به جای مسیر اصلی - با اسم وام خرید مسکن - از مسیر‌های فرعی (تحت‌عنوان وام تعمیرات) تسهیلات ارائه می‌دهند. وام با سقف نامحدود هم وجود دارد.
جزئیات ۶ نوع وام خرید خانه
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
جزئیات ۶ نوع وام خرید خانه
بانک‌ها دیگر، عملا اشتیاق و میل چندانی به پرداخت تسهیلات مسکن ندارند و بخش قابل‌توجهی از بانک‌ها اساسا وام مسکن پرداخت نمی‌کنند. این درحالی است که از خرداد ماه ۹۵ محدودیت قبلی از بابت منع سایر بانک‌ها به جز یک بانک دولتی تخصصی در بخش مسکن برای پرداخت تسهیلات مسکن نیز برداشته شد و عملا این بانک‌ها هم مجاز به پرداخت وام مسکن شدند.
وام خرید مسکن تا سقف 750 میلیون تومان!
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مسکن / وام خرید مسکن / وام مسکن
وام خرید مسکن تا سقف 750 میلیون تومان!
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. نوشته وام خرید مسکن تا سقف 750 میلیون تومان! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
معامله بیش از یک میلیون واحد مسکونی در ترکیه
رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می‌گوید، در شش ماه ابتدایی سال جاری میلادی، در ترکیه بیش از یک میلیون معامله ملکی به ثبت رسیده است. جلال ابراهیمی اظهار کرد: براساس آمارهای رسمی، در ماه‌های گذشته یک میلیون و ۵۸ هزار معامله ملکی در ترکیه به ثبت رسیده که با توجه به شیوع ویروس کرونا، کاهش جدی رفت‌وآمد مسافران و تبعات اقتصادی شیوع این ویروس، عدد قابل توجهی به حساب می‌آید. وی با بیان اینکه این معاملات با حمایت مستقیم دولت ترکیه انجام شده است، توضیح داد: یکی از سیاست‌هایی که دولت ترکیه در ماه‌های گذشته دنبال کرده، افزایش حمایت از بازار مسکن با ارایه وام‌های بلندمدت با بهره کم بوده که همین امر باعث شده این بازار در ترکیه وارد رکود نشود. رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه …
جزئیات نحوه دریافت وام خرید کامیون نو/ ۸۰درصد قیمت کامیون وام است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / داریوش امانی / نوسازی ناوگان / نوسازی ناوگان باری / کامیونهای فرسوده / کامیون
جزئیات نحوه دریافت وام خرید کامیون نو/ ۸۰درصد قیمت کامیون وام است
قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جزئیات ثبت نام و دریافت تسهیلات خرید کامیون نو برای نوسازی ناوگان جاده ای را تشریح کرد.
آمادگی سازمان بنادر برای پرداخت وام خرید کشتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / سازمان بنادر و دریانوردی
آمادگی سازمان بنادر برای پرداخت وام خرید کشتی
تهران - ایرنا - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی سازمان بنادر برای «اعطای وام خرید کشتی به خریداران کشتی‌های رو رو تا ۸۰ درصد» خبر داد و گفت: این سازمان برای رونق گردشگری دریایی در بنادر شمال کشور، آمادگی دارد تا صددرصد شناور های تفریحی وام بدهد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / وام خرید مسکن / وام مسکن یکم
خبر خوش برای متقاضیان وام خرید مسکن
به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام بانک مسکن با توجه به این تصمیم و ملاحظه­ های مربوط به ضرورت حفظ تعادل منابع و مصارف صندوق و همچنین استطاعت خانه اولی­ ها برای پرداخت اقساط تسهیلات مقرر شد با هدف افزایش قدرت پوششی تسهیلات خرید مسکن یکم سقف عمر بنای آپارتمان­ ها و خانه های مشمول استفاده از این تسهیلات به ۲۰ سال افزایش پیدا کند.
شوک بورسی به وام مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / وام مسکن
شوک بورسی به وام مسکن
میانگین قیمت هر فقره اوراق وام خرید مسکن در سال ۹۸ به پایین‌ترین سطح در مقایسه با سال‌های قبل از آن رسید؛ به‌طوری‌که با بی‌اثر شدن قدرت وام برای غالب متقاضیان خرید آپارتمان، تقاضای مصرفی برای اوراق از همان ابتدای سال گذشته با شیب تند رو به کاهش گذاشت و میانگین سالانه قیمت اوراق به ۴۴ هزار تومان تنزل یافت.
راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره
سیاست متعارف کشورها برای تنظیم حجم تقاضای اجاره و پیشگیری از رشد شدید اجاره بها تشریح شد. وزیر سابق مسکن (راه و شهرسازی) در گزارشی خطاب به مردم از رابطه معنادار اقساط وام خرید مسکن و اجاره بهای ماهانه گفته است. اگر صرفه در پرداخت قسط باشد، خانوارهای فاقد مسکن تلاش می‌کنند با اندوخته مالی، کمک اقوام و دریافت وام، صاحب خانه شوند؛ در غیر این‌صورت اجاره‌نشینی را ترجیح می‌دهند و فشار تقاضای اجاره باعث التهاب اجاره‌بها می‌شود. آخوندی نامه سال 96 خود به روحانی را تشریح کرده است.
قیمت اوراق مسکن در تیر ماه چقدر بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اوراق مسکن / بازار مسکن / قیمت اوراق مسکن / قیمت مسکن / وام مسکن
قیمت اوراق مسکن در تیر ماه چقدر بود؟
طی یک‌ماه گذشته در برخی از روزها، میانگین قیمت هر فقره اوراق ۵۰۰ هزار تومانی وام مسکن به مرز ۹۰ هزار تومان نیز رسید، میانگین قیمت معامله هر فقره اوراق وام خرید مسکن در تیرماه امسال در مقایسه با میانگین قیمت اوراق در یک‌سال ۹۸ معادل ۶۱ درصد افزایش یافت. نوشته قیمت اوراق مسکن در تیر ماه چقدر بود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شوک بورسی به وام مسکن/ قیمت امتیاز وام خرید خانه از کف ۵ ساله پرواز کرد + جدول
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
شوک بورسی به وام مسکن/ قیمت امتیاز وام خرید خانه از کف ۵ ساله پرواز کرد + جدول
بررسی‌ها نشان می‌دهد هیجانات بورس به بازار اوراق وام مسکن شوک وارد کرده است. حجم معاملات (غیرمصرفی) در این بازار تا دو برابر سال گذشته شده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
چند وقت دیگر؛ وام تماشای مسکن
وام 50 میلیونی ودیعه مسکن این روزها به بحث داغ کاربران شبکه‌های اجتماعی بدل شده، کاربران توییتر فارسی هم با داغ کردن هشتگ «وام ودیعه مسکن» به این موضوع واکنش نشان داده و دیدگاه‌های‌شان را با دیگران به اشتراک گذاشتند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست. «دقت کردین؟ در عرض چند سال از وام خرید مسکن رسیدیم به وام ودیعه مسکن»، «دیگر نه ‌تنها خانه‌دار شدن برای خیلی‌ها رویا نیست، این اجاره خانه است که دارد به رویا بدل می‌شود»، «از امروز ثبت‌نام وام اجاره مسکن با شرایط خاص به مبلغ ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومن شروع شده»، «البته ودیعه اتاق یک ‌تخته برای خوابگاه دانشجویی الان تو تهران حدود ۱۵۰ میلیون …
تسهیلات جدید خرید برای بازنشستگان | وام خرید جهیزیه برای فرزندان بازنشستگان با اقساط ۵ساله
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تسهیلات جدید خرید برای بازنشستگان | وام خرید جهیزیه برای فرزندان بازنشستگان با اقساط ۵ساله
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه دور جدید ارائه تسهیلات خرید به بازنشستگان کشوری و خرید جهیزیه به فرزندان آنها خبر داد.
سقف وام مسکن بالا می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / وام مسکن / قیمت مسکن
سقف وام مسکن بالا می‌رود؟
در شرایطی که برخی مسئولان دولتی، افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را تورم زا می دانند، برخی از نمایندگان مجلس از برنامه‌ریزی برای کاهش نرخ وام خرید مسکن از ۱۸ درصد به ۹ تا ۱۲ درصد خبر داده‌اند.
هیچ برنامه‌ای برای افزایش سقف وام مسکن نداریم/ کاهش حدود ۸۰ درصدی  استقبال از دریافت وام خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
هیچ برنامه‌ای برای افزایش سقف وام مسکن نداریم/ کاهش حدود ۸۰ درصدی استقبال از دریافت وام خرید مسکن
ایلنا: مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: واقعیت این است که دیگر از افتتاح حساب در صندوق پس‌انداز یکم برای دریافت وام خرید مسکن استقبال نمی‌شود به طوری که افتتاح…
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
تسهیلات بی رمق برای مسیر سخت خانه‌دار شدن
کیمیا نجفیبازار مسکن مدت‌هاست که در شرایط پیچیده‌ای قرار گرفته است و در این میان دولت و مجلس با طرح‌های حمایتی، پرداخت تسهیلات و تنظیم قوانین جدید سعی در سامان‌دهی بازار دارند. اما اینکه با این اقدامات چقدر می‌توان در رفع موانع و چالش‌های موجود در بازار مسکن موفق بود، پرسشی است که تحلیلگران پاسخ‌های متفاوتی را برای آن مطرح می‌کنند.این‌روزها تامین مسکن به یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‫های خانوارها تبدل شده است. در گذشته باور بر این بود که خرید خانه برای اکثریت جامعه‌ مسئله‌ای نیست که هر روز اتفاق بیفتد و علت اصلی این امر را قیمت بالای مسکن و متناسب نبودن آن با درآمدها عنوان می‌کردند. بنابراین با توجه به این مشکل پای تسهیلات وام خرید خانه و وام مسکن یکم به میان آمد و زوجینی که به فکر خرید خانه …
بازار داغ سفته‌بازی پرداخت تسهیلات مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
بازار داغ سفته‌بازی پرداخت تسهیلات مسکن
ماراتن دریافت انواع وام خرید و جعاله مسکن موجب سردرگمی و تحمیل هزینه‌های چندبرابری به متقاضیان دریافت اینگونه تسهیلات شده است. به گزارش همشهری، دیوانسالاری حاکم بر تامین وثیقه یا ارائه ضامن معتبر برای دریافت وام خرید یا تعمیرات مسکن موجب سردرگمی متقاضیان و اتلاف‌وقت و تحمیل هزینه‌های چندبرابری شده است. در مواردی که مشتری خواستار دریافت تسهیلات مسکن با ارائه سفته و ضامن معتبر موردتأیید بانک مسکن است، به‌دلیل افت نرخ سفته در بازار، شعب بانک ملی به‌عنوان متولیان اصلی، از تامین این اوراق برای تسهیلات …
زمان واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان کشوری اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
زمان واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان کشوری اعلام شد
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری، زمان واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان و جزئیات آن را اعلام کرد.
وام مسکن تاثیری در قدرت خرید مردم ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / قیمت مسکن / بازار مسکن / وام مسکن
وام مسکن تاثیری در قدرت خرید مردم ندارد
نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان "وام خرید مسکن تأثیری زیادی در افزایش قدرت مالی خریداران ندارد" گفت: طرح ملی مسکن در مرحله ثبت‌نام باقیمانده است.
بازنشستگان بدون خانه وام مسکن می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
بازنشستگان بدون خانه وام مسکن می‌گیرند
دولت با پرداخت وام مسکن ارزان برای بازنشستگان بدون خانه موافقت کرد. قرار است این وام به 40هزار بازنشسته داده شود و سقف فردی تسهیلات پرداختی در کلانشهر‌ها 50میلیون تومان و سایر شهر‌ها و روستا‌ها 400میلیون تومان خواهد بود. دولت نرخ سود این وام را برای بازنشستگان تهرانی 9درصد، مراکز استان‌ها 7درصد و سایر مناطق شهری و روستایی چهار درصد تعیین کرده‌است. البته بازنشستگانی که می‌خواهند از این وام استفاده کنند باید در 10سال گذشته خود و همسرشان خانه نداشته باشند و یا از وام خرید یا ساخت استفاده نکرده باشند …
قیمت خانه تا ۵۰درصد قابل کاهش است؟ | زورآزمایی وام خرید و قیمت مسکن در پایتخت
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
قیمت خانه تا ۵۰درصد قابل کاهش است؟ | زورآزمایی وام خرید و قیمت مسکن در پایتخت
وزارت راه و شهرسازی به‌دنبال افزایش تسهیلات ساخت مسکن است تا بتواند بازار مسکن را از رکود فعلی خارج کند. رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران می‌گوید با اینکه تأمین مالی سازندگان و خریداران در خروج این بازار از رکود تأثیر دارد، اما باید به تأثیر اقداماتی که هزینه‌های ساخت را کاهش می‌دهند نیز توجه کرد.
کلاهبرداری عجیب با شگرد اعطای وام خرید جهیزیه برای نوعروس مشهدی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / وام ازدواج / کلاهبرداری
کلاهبرداری عجیب با شگرد اعطای وام خرید جهیزیه برای نوعروس مشهدی
روز بعد هراسان و نگران به بانک رفتم، ولی با توضیحات کارمند بانک فهمیدم که آن مرد ناشناس فقط یک ساعت بعد از آن که مبلغ ۱۰ میلیون تومان را به حساب خودم انتقال دادم، با ترفند گم شدن کارت بانکی به بانک رفته و حساب همسرش را تغییر داده است، تازه فهمیدم که در دام یک شیاد از خدا بی خبر افتاده‌ام به طوری که نه تنها ۵ میلیون تومان پس‌اندازم را بر باد داده ام بلکه حالا باید اشک‌های دخترم را به نظاره بنشینم
اقساط وام خرید یا ساخت مسکن مشمول تعویق پرداخت نیست
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اقساط وام خرید یا ساخت مسکن مشمول تعویق پرداخت نیست
بانک عامل بخش مسکن بار دیگر بر مشمول امهال اقساط نبودن وام‌های مسکن تأکید کرد.
(ویدئو) ماجرای حضور یک گاو مقابل بانکی در قم چه بود؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / توقیف اموال / گاو / بدهی
(ویدئو) ماجرای حضور یک گاو مقابل بانکی در قم چه بود؟
یکی از شهروندان قمی قسط‌های بانکی‌اش عقب می‌افتد و بانک حساب ضامنش را می‌بندد، مرد قمی را هم گاوی که با پول وام خریده بود به بانک می‌دهد تا حساب ضامنش باز شود. بانک ملی استان قم در اطلاعیه‌ای در خصوص خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده که "با بررسی‌های انجام شده توسط مراجع ذیصلاح مشخص شد گاو منتقل شده به مقابل شعبه از اموال شخص وام گیرنده نبوده و مالک آن شخص فیلمبردار حاضر در محل بوده و صرفا جهت جلب توجه و سواستفاده از شرایط کنونی جامعه به نفع خود بوده است".
ببینید | کار تامل برانگیز و خبرساز شهروند قمی: گاو برای شما، حساب ضامنم را باز کنید
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / گاو / استان قم
ببینید | کار تامل برانگیز و خبرساز شهروند قمی: گاو برای شما، حساب ضامنم را باز کنید
یکی از شهروندان قمی قسط های بانکی‌اش عقب می افتد و بانک حساب ضامنش را می‌بندد، مرد قمی هم گاوی که با پول وام خریده بود را به بانک می دهد تا حساب ضامنش باز شود.
بسته حمایتی نظام بانکی برای کنترل اثرات اقتصادی کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / وام / پرداخت وام خرید به یارانه‌بگیران
بسته حمایتی نظام بانکی برای کنترل اثرات اقتصادی کرونا
رییس کل بانک مرکزی نکاتی را درباره برنامه‌های حمایتی نظام بانکی برای کنترل اثرات اقتصادی گسترش ویروس کرونا مطرح کرد.
وام یک میلیونی به پولدارها هم می‌رسد!؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / کروناویروس / یارانه اردیبهشت / پرداخت وام خرید به یارانه‌بگیران
وام یک میلیونی به پولدارها هم می‌رسد!؟
با طرح اعطای اعتبار یک میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر، شرایطی فراهم شده که به کل جمعیت ۷۸ میلیونی یارانه‌بگیر که حداقل ۱۸ میلیون آن در سه دهک بالای درآمدی قرار دارند نیز این تسهیلات اختصاص پیدا کند؛ آن هم در شرایطی که در وضعیت سخت مالی دولت، پرداخت این وام به دهک‌های بالا می‌تواند حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان هزینه با خود به همراه داشته باشد.
عدم امهال سه ماهه اقساط وام مسکن، اقدام درستی بود؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / برنامه پایش / وام مسکن / تسهیلات حمایتی
عدم امهال سه ماهه اقساط وام مسکن، اقدام درستی بود؟
یک کارشناس اقتصادی گفت: عدم امهال سه ماهه وام خرید مسکن، به دلیل آنکه کاهش قدرت وام دهی بخش مسکن را در پی داشت، اقدام درستی بود.
شرایط وام‌های ۴ و ۱۲ درصدی بسته حمایتی کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / وام / بانک مرکزی / یارانه / پرداخت وام خرید به یارانه‌بگیران / سازمان برنامه و بودجه / وام به اصناف / بسته حمایتی کرونا
شرایط وام‌های ۴ و ۱۲ درصدی بسته حمایتی کرونا
بعد از وام یک تا دو میلیونی که برای حدود چهار میلیون نفر از اصناف پیش‌بینی شده بود، بحث وام یک میلیونی برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر مطرح شده است که ظاهرا اختلاف‌هایی با یکدیگر دارند، اما هنوز سازوکار نهایی آن مشخص نیست.
پرداخت وام خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
پرداخت وام خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر
رئیس‌کل بانک مرکزی از تصویب وام اعتباری خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر خبر داد.
وام انبوه‌سازان ۲۵۰ میلیون تومان شده است؛ نه وام خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
وام انبوه‌سازان ۲۵۰ میلیون تومان شده است؛ نه وام خرید مسکن
مدیر امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن گفت: تسهیلات اعطایی به ازای هر واحد به سازندگان حرفه‌ای در تهران ۲۵۰ میلیون تومان خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
تغییر فرمول وام مسکن در بازار آزاد
فرمول پرداخت وام خرید مسکن که در بازار غیررسمی و با سقف‌های متفاوتی به متقاضیان پرداخت می‌شد به روزرسانی شد. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از آخرین وضعیت بازار غیررسمی وام خرید مسکن نشان می‌دهد در حالی که چندی پیش بسیاری از فعالان بازار آزاد وام مسکن فعالیت‌های خود را محدود کرده بودند طی روزهای گذشته با تغییر فرمول پرداخت وام به متقاضیان و ایجاد تغییر در سقف‌های وام، به‌طور مجدد به این عرصه بازگشت کرده‌اند. علاوه بر بانک‌های عامل پرداخت‌کننده وام مسکن که به‌صورت رسمی اقدام به پرداخت تسهیلات خرید و ساخت واحدهای مسکونی در اشکال مختلف به متقاضیان واجد شرایط می‌کنند برخی از موسسات و اشخاص حقوقی نیز به‌صورت غیررسمی در این عرصه فعالیت دارند.
پرداخت وام خرید به بازنشستگان کشوری/ سالی ۳.۶ میلیون با سود صفر
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
پرداخت وام خرید به بازنشستگان کشوری/ سالی ۳.۶ میلیون با سود صفر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعطای تسهیلات ۳.۶ میلیون تومانی خرید در هر سال به بازنشستگان کشوری خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
هماهنگی برای اختصاص وام برای خرید فرش دستباف
رئیس مرکز ملی فرش ایران از هماهنگی برای اختصاص وام خرید فرش دستباف خبر داد و گفت: ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان و خریداران فرش دستباف در دستور کار قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
با مردم
 چرا بازنشستگان را مدام یاد مرگ می‌اندازند بازنشسته تامین اجتماعی هستم که برای دریافت وام خرید کالا که سقف آن 30میلیون است، اقدام کرده‌ام و از یک فروشگاه 16میلیون پیش خرید کردم، بعد که سراغ دریافت وام و نامه نگاری‌های آن رفتم مشخص شد به‌دلیل سن من که بالای 65 است، یک نفر هم باید مرا کفالت کند. می‌پرسم چرا می‌گویند شما رو به موتی. این واقعا چه روشی است. وقتی وام برای بازنشستگان است بدیهی است که بازه سنی آنها از رقم خاصی بیشتر است. آیا مسئولان اینها را نمی‌دانند. چقدر آزار، چقدر تحقیر؟ هاشمی از کرج   …
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
آیا افزایش وام مسکن در خانه دارشدن ایرانیان کم درآمد کمک نخواهد کرد؟
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران با تاکید بر این‌که افزایش وام خرید باعث بالا رفتن قیمت مسکن می‌شود،گفت:‌نیاز کنونی کشور افزایش تولید مسکن است نه افزایش سقف تسهیلات.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / وام مسکن / وام خرید مسکن
متقاضیان وام ۲۴۰ میلیونی مسکن بخوانند
به دنبال موافقت شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین به ۲۴۰ میلیون رسید، که بازپرداخت آن به طور تقریبی ماهیانه ۴ میلیون ۳۰۰ هزار تومان است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
پرداخت 27 هزار وام خرید مسکن از صندوق یکم
بانک مسکن سهم صندوق پس انداز مسکن یکم از کل تسهیلات پرداختی در بخش خرید واحدهای مسکونی را 27 هزار فقره اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
افزایش سقف وام مسکن فرهنگیان
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از افزایش سقف وام مسکن و اعطای وام خرید کالا به فرهنگیان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
رفع دست‌انداز مقرراتی از وام مسکن
یک دست‌انداز مقرراتی برای دریافت وام جدید خرید مسکن از محل اوراق تسهیلات برطرف شد. به گزارش خبرگزاری مهر،شرکت فرابورس ایران در راستای افزایش سقف وام خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات، تعداد مجاز خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن برای دریافت وام از بانک عامل بخش مسکن را از 160 فقره به میزان ۲۸۰ فقره اوراق در هر جلسه معاملاتی افزایش داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / تسهیلات ساخت مسکن / وام مسکن
کاهش ۴۵ درصدی پرداخت وام مسکن نسبت به ۹۷
در حالی که در ۹ ماهه سال گذشته ۱۶۷ هزار فقره وام خرید مسکن از سوی بانک عامل بخش مسکن پرداخت شده بود، این شاخص در مدت مشابه امسال با کاهش ۴۵ درصدی به ۱۰۰ هزار فقره رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •