چهارشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۸ / 22 January, 2020
وزارت ارتباطات
روزنامه ابتکار / ۲۵ ساعت قبل / ...
ارائه محصول برگزیده سال ۹۸ درحوزه زیرساختهای شبکه های موبایل
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول موفق شد در هفتمین همایش ملی ارزش آفرینی کسب و کارهای تعاملی و پلتفرم ها، جایزه ملی فاب را بخاطر ارائه محصول «پلتفرم ابری دسترسی چندگانه» از آن خود کند.پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) به عنوان تنها پژوهشگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه علوم و فناوری اطلاعات، همه ساله در قالب «همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات»، دستاوردهای برتر در حوزه کاربست فناوری اطلاعات در کشور را معرفی می‌‌کند که از چهار دوره اخیر، علاوه بر معرفی دستاوردهای برتر، جایزه‌ای از سوی این وزارت با عنوان «جایزه فناوری اطلاعات برتر» (فاب) در سه سطح طلایی، نقره‌ای و برنزی به برگزیدگان اهدا می شود. در هفتمین همایش نیز جایزه فاب با اهداف «معرفی محصولات …
آینده فناوری، در گرو دسترسی به این فرکانس است
ایرنا / ۲۷ ساعت قبل / علمی و آموزشی
آینده فناوری، در گرو دسترسی به این فرکانس است
تهران- ایرنا- باندهای فرکانسی جزو سرمایه‌های ملی است، برای پیشرفت تکنولوژی به آزادسازی فرکانس‌های ۷۰۰-۸۰۰ مگاهرتز نیاز است. اما مذاکره برای آزادسازی این باند هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است. معاون رگولاتوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با ایرنا به تشریح ضرورت دسترسی به این فرکانس‌ها پرداخت.
رشد خدمات ابری و نقشه در رقابت با سرویس خارجی
روزنامه تعادل / ۳۵ ساعت قبل / فناوری
رشد خدمات ابری و نقشه در رقابت با سرویس خارجی
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته طرحی را به صحن شورای عالی فضای مجازی برد که با موافقت صددرصدی اعضای این شورا، روبرو نشد؛ به همین دلیل مقرر شد اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی به همراه کارشناسان مرکز ملی فضای مجازی و مسوولان وزارت ارتباطات، در کارگروهی، طرح پیشنهادی «سند معماری شبکه ملی اطلاعات» را بررسی کنند و معماری این شبکه را به تصویب نهایی برسانند.
  ارتباطات و فناوری اطلاعات  دولت  رقابت  فضای مجازی  معاون
روزنامه ابتکار / ۳۶ ساعت قبل / ...
جایزه ملی شرکت تحول‏آفرین برتر به همراه اول اعطاء شد
همراه اول موفق به دریافت جایزه «شرکت تحول‏آفرین برتر» از هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات شد. به گزارش اداره‏کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات ماه با حضور رئیس سازمان فناوری اطلاعات و رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور در سالن همایش‏های وزارت کشور برگزار شد.رویکرد این همایش ملی و شعار آن «ارزش‏آفرینی کسب و کارهای تعاملی و پلتفرم‏ها» در قالب سه محور «علمی - فناورانه»، «مدیریتی - اقتصادی» و «اجتماعی - فرهنگی» عنوان شده است.در این رویداد که یکی از بزرگ‏ترین و معتبرترین گردهمایی‏‏های مدیران فناوری اطلاعات کشور است، جوایز ملی فاب(فناوری اطلاعات برتر)، مبفا(مدیران برتر فناوری اطلاعات) و جایزه شرکت‏‏های تحول‏آفرین به برگزیدگان …
دنیای اقتصاد / ۳۶ ساعت قبل / اقتصادی
هدف‌گذاری منطقه‌ای بانک مسکن
مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن از حرکت این بانک به سمت تحقق هدف «ارائه هر خدمت بر اساس سلایق مشتریان در هر نقطه» در قالب طرح «تحول دیجیتال» خبر داد. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا)، ساسان شیردل در مراسم هشتادویکمین سالگرد تاسیس بانک مسکن گفت: یکی از رویکردهای تازه وزارت اقتصاد، موضوع تحولات دیجیتال است و بر اساس آخرین اخبار، ظرف چند روز آینده سند اقتصاد دیجیتال کشور نیز رونمایی خواهد شد. وی با بیان اینکه دیجیتالی شدن کسب و کارها به‌عنوان یک اولویت دنبال می‌شود و شبکه بانکی نیز از این موضوع مستثنی نیست، افزود: بانک مسکن برای حرکت به سمت بانکداری دیجیتال، ضمن در نظر گرفتن خواسته‌های جامعه و با لحاظ شاخص‌هایی همچون امنیت، بهره‌وری، توسعه کسب‌وکار، آینده‌سازی برای بانک و تضمین …
وزارت ارتباطات اسناد مربوط به شبکه ملی اطلاعات را ارائه کرد
مشرق / ۴۵ ساعت قبل / سیاسی
وزارت ارتباطات اسناد مربوط به شبکه ملی اطلاعات را ارائه کرد
اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی به همراه کارشناسان مرکز ملی فضای مجازی و مسئولان وزارت ارتباطات، بررسی طرح پیشنهادی «سند معماری شبکه ملی اطلاعات» را آغاز کردند.
  شورای عالی فضای مجازی  وزارت ارتباطات  شبکه ملی اطلاعات  اینترنت  ابوالحسن فیروزآبادی
۳ جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر اعطا شد+اسامی برگزیدگان
ایسنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
۳ جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر اعطا شد+اسامی برگزیدگان
هفتمین همایش ملی فناوری اطلاعات با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تالار وزارت کشور برگزار شد که در این همایش سه محصول فناوری اطلاعات برتر، چهار مدیر برتر فناوری اطلاعات و سه مدیر برتر شرکت‌های تحول‌آفرین معرفی و تقدیر شدند و سه اثر برگزیده همایش جایزه ملی فاب را دریافت کردند.
  جایزه ملی فاب  همایش فناوری اطلاعات  ایرانداک
اقدامات پدافندی‌ ایران برای مقابله با شرارت‌های امریکا
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
اقدامات پدافندی‌ ایران برای مقابله با شرارت‌های امریکا
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اقدامات پدافندی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با شرارت‌های امریکا را تشریح کرد.
  ایران  برق  جمهوری اسلامی ایران  نفت  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
پیشران های فناوری  زمینه ساز اقتصاد دیجیتال
روزنامه ایران / ۲ روز قبل / فناوری
پیشران های فناوری زمینه ساز اقتصاد دیجیتال
این روزها کلمه «اقتصاد دیجیتالی» را زیاد می‌شنویم. اقتصادی که از آن به‌عنوان انقلاب چهارم صنعتی یاد می‌شود و مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال است. به‌گفته کارشناسان، اقتصاد دیجیتالی توانسته در کشورهایی که دارای درآمد کم و کمتر توسعه یافته هستند رشد و توسعه و درآمدزایی ایجاد کند. در زمینه اقتصاد دیجیتال با «حمیدرضا احمدیان» مدیرکل سابق فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و مشاور فناوری و نوآوری اتاق ایران به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم که می‌خوانید.
رویداد 24 / ۲ روز قبل / اقتصادی
شرکت مخابرات ایران، رتبه اول فروش در بین شرکت‌های گروه ارتباطات
شرکت مخابرات ایران در بیست و دومین رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران که توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام می‌شود، رتبه اول را در بخش فروش و رتبه چهارم را در بخش ارزش افزوده در بین شرکت‌های گروه ارتباطات و مخابرات کسب کرد.
  شرکت مخابرات ایران  رتبه فروش  وزارت ارتباطات
طول عمر حداکثر ۲.۵ ساله ماهواره ظفر در مدار
ایسنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
طول عمر حداکثر ۲.۵ ساله ماهواره ظفر در مدار
رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت ایران با تاکید بر این که فناوری‌های استفاده شده در ساخت ماهواره‌های ظفر ۱ و ۲ جزو فناوری‌های روز دنیا است، گفت: این ماهواره در مدار ۵۰۰ کیلومتر قرار گرفته است و بر اساس پیش‌بینی‌ها عمر مداری آن بین یک و نیم تا دو و نیم سال پیش‌بینی می‌شود.
  ماهواره ظفر  دانشگاه علم و صنعت  سازمان فضایی ایران  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
تحویل «ظفر» به وزارت ارتباطات/ ایرانیان در انتظار پیام فارسی از فضا
انتخاب / ۳ روز قبل / اجتماعی
تحویل «ظفر» به وزارت ارتباطات/ ایرانیان در انتظار پیام فارسی از فضا
مراسم تحویل ماهواره ظفر با حضور مسئولان وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از دانشگاهیان در اتاق تمیز دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
تحویل
دیدارنیوز / ۳ روز قبل / ...
تحویل "ظفر" به وزارت ارتباطات
صبح امروز و طی مراسمی، ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت به منظور قرار گرفتن در مدار زمین توسط وزارت دفاع، به وزارت ارتباطات تحویل می‌شود و با پرتاب آن ظفر پیام فارسی به ایستگاه زمینی مخابره خواهد کرد.
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
در کنار این مردم صبور هستیم
[شهروند] رئیس‌جمهوری برای بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، بررسی روند امدادرسانی و حل مشکلات سیل‌زدگان شنبه وارد چابهار شد و مورد استقبال استاندار و نماینده ولی فقیه در استان قرار گرفت. روحانی بلافاصله پس از ورود به فرودگاه کنارک، با بالگرد عازم مناطق سیل‌زده شد تا ضمن بازدید از این مناطق، از نزدیک در جریان روند امدادرسانی و اقدامات انجام‌شده در این زمینه قرار گیرد. او در سفر یک‌روزه خود به استان سیستان و بلوچستان علاوه بر بازدید از مناطق سیل‌زده، در جلسه ستاد مدیریت بحران استان نیز شرکت کرد. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری و وزرای کشور، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، رئیس‌جمهوری …
جایگاه پیام رسان های بومی در شبکه ملی اطلاعات
روزنامه ایران / ۳ روز قبل / فناوری
جایگاه پیام رسان های بومی در شبکه ملی اطلاعات
اگرچه پیام‌رسان‌های بومی هنوز هم نمی‌توانند نیاز کاربران را اقناع کنند، با معماری ارائه‌شده توسط وزارت ارتباطات به شورای عالی فضای مجازی، باید دید چه تصمیمی برای این خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات گرفته شده است.
مرکز ماهر ادعای هک وب‌سایت وزارت ارتباطات را رد کرد
مشرق / ۳ روز قبل / اجتماعی
مرکز ماهر ادعای هک وب‌سایت وزارت ارتباطات را رد کرد
مرکز ماهر با صدور اطلاعیه ای، ادعای هک و نفوذ به وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را رد کرد.
  فناوری  هک کردن  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
ماهواره «ظفر» فردا تحویل وزارت ارتباطات می شود
مهر / ۴ روز قبل / فناوری
ماهواره «ظفر» فردا تحویل وزارت ارتباطات می شود
ماهواره تحقیقاتی «ظفر» متعلق به دانشگاه علم و صنعت فردا به وزارت ارتباطات تحویل داده می شود.
  ماهواره  دانشگاه علم و صنعت  محمد جواد آذری جهرمی
روزنامه آفتاب یزد / ۴ روز قبل / ...
به شرکت‌های خارجی برای تطبیق با تحریم‌های ضدایرانی
وزارت خزانه‌داری آمریکا در پی اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران، فرصتی ۹۰ روزه به شرکت‌های خارجی برای انطباق با این تحریم‌ها داده است. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد شرکت‌های خارجی برای تطبیق‌دادن خود با تحریم‌هایی که هفته گذشته علیه ایران وضع شده است، ۹۰ روز فرصت دارند. این فرصت سه‌ماهه روز ۹ آوریل به پایان خواهد رسید و شرکت‌هایی که از آن پس با تحریم‌های آمریکا همراهی نکنند توسط واشنگتن جریمه خواهندشد. استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا جمعه گذشته در کنفرانسی با مایک پمپئو - وزیر امور خارجه آمریکا - به وضع تحریم علیه ایران پرداخت. وی مدعی شد که این تحریم‌ها صنایع مرتبط با ساخت و ساز، عمران، معدن‌کاری، پارچه، فلز و آهن را هدف قرار خواهند داد. در بیانیه‌ای …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / فناوری
اخبار
سایت وزارت ارتباطات در روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه مورد حمله سایبری قرار گرفت و هکر که خودش را OP999 معرفی کرده بود،
  دی ماه  رایانه  فضای مجازی  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  هکرها
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
دیدار مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان با معاون منابع انسانی شرکت توانیر
علی اکبر نصیری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان به اتفاق جمال کمیلی فر معاون برنامه ریزی و محمود سعادت فر مدیر دفتر فناوری اطلاعات ارتباطات این شرکت در نشستی مشترک با سجادی معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر دیدار و گفتگو نمودند.به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان ، علی اکبر نصیری در این دیدار ضمن تشریح اسناد پروژه معماری سازمانی شرکتهای توزیع نیروی برق کشور گفت : فناوری اطلاعات نقش ویژه ای در دسترسی به اهداف استراتژیک دارد و معماری سازمانی ، خود یک رویکرد و برنامه استراتژیک است که قاعدتاً بایستی در راستا اهداف استراتژیک شرکت ها طراحی شود.وی افزود : در پروژه ی معماری سازمانی که در شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان بعنوان پایلوت طراحی شد شرایط موجود سازمان در …
پهپادها برای امدادرسانی، به پرواز در می‌آیند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / علمی و آموزشی
پهپادها برای امدادرسانی، به پرواز در می‌آیند؟
تهران- ایرنا- پهپاد پستی با قابلیت امدادرسانی در مواقع بحرانی، سورپرایز جنجالی وزارت ارتباطات بود. به همین دلیل زمانی که اخبار سیل به گوش رسید، همه قبل از هر چیزی سراغ پهپاد را گرفتند. برای این که بدانیم چرا پهپادها در این بحران به پرواز درنیامدند، با محمدرضا قادری عضو هیات مدیره شرکت ملی پست گفت‌وگو کردیم.  
  پهپاد  شرکت ملی پست ایران  ارتباطات
معماری شبکه ملی چکش‌کاری می‌خواهد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فناوری
معماری شبکه ملی چکش‌کاری می‌خواهد
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مدعی است زیرساخت شبکه ملی اطلاعات که از ابتدا برعهده این وزارتخانه گذاشته شده بود را محقق کرده است و اکنون به‌دلیل کم‌کاری سایر دستگاه‌ها که بخش‌های خدماتی و محتوایی را برعهده داشتند، این بخش‌ها و خدماتی از جمله پیام‌رسان و موتور جست‌وجو به وزارت ارتباطات محول شده؛ این درحالی است که شورای عالی فضای مجازی اعتقاد دارد فضای مجازی کشور شامل بخش‌های خدماتی، محتوایی و زیرساختی می‌شود
  ارتباطات و فناوری اطلاعات  حسن روحانی  فضای مجازی  معماری  وزارتخانه
مذاکره برای بورسی شدن پهنای باند اینترنت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
مذاکره برای بورسی شدن پهنای باند اینترنت
مدیرعامل بورس کالا از مذاکره بین بورس کالا و وزارت ارتباطات برای بورسی شدن پهنای باند اینترنت خبر داد.
  بورس کالا  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  پهنای باند اینترنت
معماری شبکه ملی اطلاعات در انتظار تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فناوری
معماری شبکه ملی اطلاعات در انتظار تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی
به گفته عضو شورای عالی فضای مجازی، برابر مصوبات و تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت ارتباطی، اطلاعاتی و خدمات پایه کاربردی این شبکه برعهده وزارت ارتباطات است و مقرر است طرح و سند معماری شبکه ملی با اعمال نظرات کارگروهی در شورای عالی فضای مجازی، در جلسه بعدی این شورا تصویب شود.
  شبکه ملی اطلاعات  شورای عالی فضای مجازی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
انتصابات عجیب در بزرگ‌ترین بنگاه نشر دولتی کشور
یک‌هفته پس از انتصاب مدیرعامل جدید موسسه انتشارات علمی فرهنگی، تغییرات و انتصابات عجیب دیگری در این بنگاه بزرگ نشر در حال رخ‌دادن است.به گزارش مهر، یک هفته پس از معارفه بی‌سروصدای مدیرعامل موسسه انتشارات علمی و فرهنگی به‌عنوان بزرگ‏ترین بنگاه نشر دولتی ایران، خبرهای منتشر شده از این موسسه حاکی از آن است که مدیرعامل تازه منصوب شده که حضورش در این مسند پرحاشیه بوده، این روزها در حال انتصاب مدیران پرحاشیه دیگری در این ‌موسسه است.بر این‌اساس، نادره رضایی طی روزهای اخیر، مرتضی ظفرزاده را به‌عنوان مشاور اجرایی خود انتخاب کرده است. وی پسر علی ظفرزاده مشاور مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی است که در رساندن رضایی به این مسند نقش قابل توجهی داشته است. در اتفاقات دیگر این موسسه و با توجه به خروج هیئت مدیره …
برقراری ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
برقراری ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام رفع قطعی ارتباطات در برخی مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، اعلام کرد که وضعیت ارتباطات حال حاضر این استان، سفید است.
شرایط پخش زنده مسابقات ورزشی در مناطق مرزی فراهم شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
شرایط پخش زنده مسابقات ورزشی در مناطق مرزی فراهم شود
نماینده مردم قصرشیرین در مجلس گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان صدا و سیما افزود: زمینه پخش زنده مسابقات ورزشی در مناطق مرزی فراهم شود.
  مجلس شورای اسلامی  فرهاد تجری
فراخوان نهمین جشنواره ملی فاوا با شعار «ایران هوشمند، آینده روشن»
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / علمی و آموزشی
فراخوان نهمین جشنواره ملی فاوا با شعار «ایران هوشمند، آینده روشن»
تهران- ایرنا- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فراخوان نهمین جشنواره فاوا را در ۶ محور اصلی با شعار ایران هوشمند، آینده روشن منتشر کرد.
  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
طرح کلان وزارت ارتباطات درباره شبکه ملی رای نیاورد/ تشکیل تیم کارشناسی برای تقسیم وظایف
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فناوری
طرح کلان وزارت ارتباطات درباره شبکه ملی رای نیاورد/ تشکیل تیم کارشناسی برای تقسیم وظایف
طرح کلان شبکه ملی اطلاعات که توسط وزارت ارتباطات در شورای عالی فضای مجازی ارائه شد به تایید اعضا نرسید و مقرر شد کارگروهی، تقسیم وظایف در اجرای صحیح شبکه ملی اطلاعات را برعهده بگیرد.
  محمد حسن انتظاری  شبکه ملی اطلاعات  شورای عالی فضای مجازی  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
الیاس نادران: می‌خواهم نماینده زنان خیابانی و و معتادان در مجلس باشم
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
الیاس نادران: می‌خواهم نماینده زنان خیابانی و و معتادان در مجلس باشم
الیاس نادران در نشست نقد واندیشه وزارت ارتباطات گفت: من می خواهم نماینده زنان خیابانی و معتادان بشوم چون اینها نه تریبونی دارند و نه کسی جرات می‌کنه از اینها دفاع کند. اگر ما به عنوان حاکمیت در به وجود آمدن اینها مقصر نیستیم پس کی مقصر است؟
  الیاس نادران  انتخابات مجلس
بازگشایی قریب‌الوقوع فرودگاه بین‌المللی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
بازگشایی قریب‌الوقوع فرودگاه بین‌المللی "معیتیقه" در پایتخت لیبی
یک منبع در وزارت حمل و نقل و ارتباطات دولت وفاق ملی لیبی از نزدیک بودن بازگشایی فرودگاه بین‌المللی "معیتیقه" طرابلس، پایتخت و ازسرگیری پروازها و حمل و نقل هوایی در این فرودگاه خبر داد.
  فرودگاه معیتیقه لیبی  بحران لیبی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
جزئیات جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران
وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز گذشته از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد. طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۸ فرد در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است. آقایان «علی عبداللهی»، هماهنگ‌کننده ستاد‏کل نیروهای مسلح، «محمدرضا آشتیانی»، جانشین رئیس ستاد‏کل نیروهای مسلح، «محسن قمی»، معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر ایران، «محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، «علی شمخانی»، دبیر شورای‏عالی امنیت ملی ایران، «غلامرضا سلیمانی»، ‏رئیس سازمان بسیج مستضعفین، «محمد‏رضا نقدی»، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «علی‏اصغر حجازی»، معاون دفتر رهبر انقلاب از جمله افرادی هستند که نام آنها در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است. به گزارش فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود آورده است: …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
تکذیب اعتراض و شعار مردم کرمان علیه جهانگیری
معاون اطلاع‌رسانی و ارتباطات معاون اول رئیس جمهور در صفحه توییترش نوشت: متاسفانه عده‌ای انگشت شمار که رفتارهای غیراخلاقی‌شان در طول سالهای طولانی وجدان جامعه را آزرده است، در مراسم تشییع حاج قاسم عزیز در تهران بی‌پروا به دکتر جهانگیری فحاشی می‌کنند و فیلمش را در فضای مجازی به عنوان اعتراض مردم کرمان به حضور ایشان در مراسم تشییع دوست دیرینه‌اش تبلیغ می‌کنند. به گزارش ایسنا، نادری نوشته است: اولا مردم نجیب دیار کریمان به خوبی و از نزدیک از رابطه بسیار دوستانه، عاطفی و برادرانه ۴٠ ساله شهید سلیمانی و جهانگیری آگاهند، ثانیا کرمانی‌های شریف همیشه قدردان خدمات ارزنده فرزندان پرافتخار خود بوده و هستند و در تشییع و خاکسپاری حاج قاسم عزیز آن را به بهترین وجه ممکن ثابت کردند.چین: خروج آمریکا از برجامریشه …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
تحریم تازه علیه ایران
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.  طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۸ فرد در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.  «علی عبداللهی»،  هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح، «محمدرضا آشتیانی»، جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، «محسن قمی»، معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر ایران، «محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و «غلامرضا سلیمانی»،  رئیس سازمان بسیج مستضعفین از جمله افرادی هستند که نام آنها در فهرست تحریم‌ها …
افتتاح نمایشگاه کتاب دوحه با حضور ایران‌
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / فرهنگی و هنری
افتتاح نمایشگاه کتاب دوحه با حضور ایران‌
سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه قطر با حضور صلاح بن غانم العلی، وزیر فرهنگ و ورزش قطر، محمد سلگی، رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.
  دوحه قطر  کتاب و کتابخوانی  موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
هویت تروریسم مجازی در اینستاگرام و توییتر برملا شد
معاون وزیر ارتباطات گفت: در پاسخ به اقدامات توئیتر و اینستاگرام در حذف مطالب کاربران ایرانی و انتشار بلامانع مطالب خشونت‌آمیز رئیس جمهور آمریکا، رویکرد منفعلانه نخواهیم‌داشت. به گزارش مهر، امیر ناظمی در واکنش به اقدام اینستاگرام در حذف مطالب کاربران ایرانی در محکومیت جنایت آمریکا در ترور شهید قاسم سلیمانی، اظهار داشت: اقدام اینستاگرام و توئیتر در سانسور مطالب کاربران ایرانی به یک تروریسم فضای مجازی تعبیر می‌شود که چندی است به اشکال مختلف در حال روی دادن است. وی با بیان اینکه ما برای رساندن اعتراضمان به گوش جهانیان باید از ابزار جهانی استفاده کنیم، گفت: نباید حضورمان را در سکو‌ها و پلتفرم‌های جهانی از دست دهیم تا بتوانیم صدای اعتراضمان را به دنیا برسانیم. معاون وزیر ارتباطات، حمایت از پلتفرم‌های …
علت سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
علت سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: علت سقوط هواپیمای اوکراینی که صبح امروز در نزدیکی شهر جدید پرند سقوط کرد، آتش سوزی در قسمت موتور هواپیما بود.
  اخبار حوادث  سقوط هواپیما  هواپیمای اوکراینی  سقوط هواپیمای اوکراینی  قاسم بی نیاز
علت سقوط هواپیمای اوکراینی مشخص شد | رد شایعه اصابت موشک به بوئینگ ۷۳۷
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
علت سقوط هواپیمای اوکراینی مشخص شد | رد شایعه اصابت موشک به بوئینگ ۷۳۷
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: علت سقوط هواپیمای اوکراینی که صبح امروز در نزدیکی شهر جدید پرند سقوط کرد، آتش‌سوزی در قسمت موتور هواپیما بود.
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / علمی و آموزشی
"مرکز ارتباط" گامی به سوی قطب شدن زنجان در فناوری اطلاعات
زنجان – ایرنا – در راستای توافق‌نامه منعقد شده بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری زنجان برای تبدل این استان به یکی از قطب های برق، الکترونیک و آی تی کشور، اجرای ۱۳ برنامه و فعالیت در دستور کار قرار گرفته که یکی از آن‌ها ایجاد مرکز ارتباط ملی (contact center) ) است.
  اقتصاد دیجیتال  استانداری زنجان  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  زنجان
ضرورت مشارکت بیشتر برای بهبود شاخص‌های توسعه فرهنگ سازمانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / علمی و آموزشی
ضرورت مشارکت بیشتر برای بهبود شاخص‌های توسعه فرهنگ سازمانی
تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شوراهای فرهنگی و ائمه جماعات وزارت ارتباطات خواست تا در توسعه فرهنگ سازمانی، مشارکت بیشتری برای بهبود شاخص‌ها داشته باشند.
  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  مقام معظم رهبری  فرهاد معارفی  وزارت ارتباطات  قاسم سلیمانی
با ابلاغ از سوی مرکز ملی فضای مجازی؛ فراهم کردن «لایه خدمات» به وزارت ارتباطات سپرده شد
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / فناوری
با ابلاغ از سوی مرکز ملی فضای مجازی؛ فراهم کردن «لایه خدمات» به وزارت ارتباطات سپرده شد
«امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات از ابلاغ دستوری (از سوی مرکز ملی فضای مجازی) برای پرداختن به لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: «طبق دستور جدیدی که به ما ابلاغ شده قرار است برنامه‌ریزی توسعه شبکه ملی اطلاعات در لایه خدمات را هم وزارت ارتباطات ارائه دهد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
دریافت رمز پویا آسان می‌شود
شهروند] دریافت رمز پویا آسان می‌شود. بانک مرکزی اعلام کرده است که از روز سه‌شنبه هفدهم دی‌ماه این امکان ایجاد می‌شود که مشتریان در هنگام پرداخت‌های اینترنتی درخواست کنند که رمز پویا برایشان پیامکی صادر شود. البته قرار است این طرح به صورت مرحله‌ای اجرا شده و در هر مرحله تعدادی از بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان دی‌ماه جاری به آن اضافه شوند. در این طرح با اضافه‌شدن دکمه «درخواست رمز پویا» به درگاه‌های پرداخت اینترنتی و برنامه‌های پرداخت، این امکان فراهم می‌شود که مشتریان، رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بانک مرکزی در اطلاعیه‌اش تأکید کرده است؛ با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک مشروط به ارایه …
اینستاگرام پیج سید احمد خمینی را بست
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
اینستاگرام پیج سید احمد خمینی را بست
ایلنا: رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی از تغییر نام چهار زیرساخت حمل‌و‌نقل کشور به‌نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.
  اینستاگرام
تغییر نام ۴ زیرساخت حمل‌و‌نقل کشور به‌ نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
تغییر نام ۴ زیرساخت حمل‌و‌نقل کشور به‌ نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی از تغییر نام چهار زیرساخت حمل‌و‌نقل کشور به‌نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.
آزادراه تهران - ساوه به سردار شهید سلیمانی تغییر نام یافت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
آزادراه تهران - ساوه به سردار شهید سلیمانی تغییر نام یافت
رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی از تغییر نام چهار زیرساخت حمل‌ونقل کشور به‌نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.
  سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  قاسم سلیمانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
تکذیب خبر دریافت هزینه پیامک رمز پویا
در پی انتشار اخباری به نقل از معا‌ون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه در مورد هزینه پیامک رمز پویا، توافقی با بانک مرکزی انجام نشده است، روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آگاهی می‌رساند طبق اطلاع قبلی، هزینه دریافت پیامک رمز دوم پویا بر عهده بانک‌ها و موسسات اعتباری است. در همین زمینه و به‌منظور کسب اطلاعات صحیح، مجددا تاکید می‌شود مشتریان محترم بانکی و رسانه‌ها فقط به اطلاعیه‌های رسمی بانک مرکزی توجه کنند.
پیامک رمز پویا | برای مشتریان بانکی رایگان است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
پیامک رمز پویا | برای مشتریان بانکی رایگان است
شفقنا اقتصادی _ بانک مرکزی اعلام کرد که هزینه دریافت پیامک رمز دوم پویا بر عهده بانک‌ها و موسسات اعتباری بوده و برای مشتریان بانکی رایگان است. ایسنا نوشت:  در پی انتشار اخباری از طرف معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه در مورد…
آمریکایی‌ها اول خودش را ترور کردند و حالا اسمش را
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سیاسی
آمریکایی‌ها اول خودش را ترور کردند و حالا اسمش را
به گزارش الف علی علیزاده فعال رسانه‌ای در تجلیل از سردار سلیمانی نوشت : او امریکا را تروریست نامید و اینستاگرام را مسئول سانسور نام سردار سلیمانی . وی ضمنا وزارت ارتباطات را به دلیل فراهم کردن فرصت برای شبکه های اجتماعی آمریکایی مورد نقد قرار داد و خواستار پاسخگویی آنها شد.
  اقدام اینستاگرام علیه فرماندهان سپاه  سانسور  قاسم سلیمانی
زیست بوم تلفن همراه هوشمند چیست؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / فناوری
زیست بوم تلفن همراه هوشمند چیست؟
گفت‌وگو با ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
  ستار هاشمی  تلفن همراه  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
فعالیت اینستاگرام در کشور منوط به دریافت مجوز شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
فعالیت اینستاگرام در کشور منوط به دریافت مجوز شود
ایلنا: اینستاگرام در اقدامی عجیب دست به حذف پست‌های مربوط به شهادت سردار قاسم سلیمانی زده است. شبکه اجتماعی فیسبوک مالک پلتفرم اینستاگرام در توجیه این اقدام خود…
  الکترونیک  ایران  حقوق  شبکه اجتماعی  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
 امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه حمایت از تولید و توسعه زیست‌بوم
براساس تفاهم‌نامه مذکور این بانک به‌ عنوان بانک‌ عامل تعیین ‌شده و خدمات بانکی مورد نیاز را در چارچوب قوانین و مقررات تامین می‌کند.آذری جهرمی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: در شرایط فعلی که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و تعداد زیادی از مردم از گوشی‌های شکسته و یا دست دوم که بعضا امنیت اطلاعات گوشی را به مخاطره می‌اندازد، استفاده می‌کنند، تولید داخل می‌تواند این موضوع را مرتفع کند.وی ادامه داد: نیاز مردم به گوشی‌های هوشمند، ایجاد اشتغال و توسعه‌‌ تولید داخل تبدیل به تفاهم‌نامه‌ای شد که به مفهوم ساده دولت برای تحریک تقاضا و خرید مردم این موضوع را اجرایی کرد تا تولید گوشی‌های هوشمند ساخت داخل هم بتواند نیاز مردم را برطرف کند و هم به صنعت کمک خواهد کرد که از تحول دیجیتال عقب نیفتیم.آذری جهرمی …
سردار سلیمانی محبوب قلب‌های همه آزادیخواهان جهان و مردم ایران بود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
سردار سلیمانی محبوب قلب‌های همه آزادیخواهان جهان و مردم ایران بود
ایلنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پیامی شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.
  ارتباطات و فناوری اطلاعات  مردان  ملت ایران  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  سردار سلیمانی
توضیحات تکمیلی درباره هزینه رمز دوم پویا
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
توضیحات تکمیلی درباره هزینه رمز دوم پویا
مهر نوشت: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره هزینه پیامک رمز دوم پویا که از حساب مشتریان بانکها کسر می‌شود توضیح داد.
  رمز پویا  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
کاهش نرخ بیکاری ژاپن
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
کاهش نرخ بیکاری ژاپن
شفقنا اقتصادی _ برای نخستین بار در چهار ماه اخیر نرخ بیکاری ژاپن کاهش یافت.   ایسنا به نقل از شین‌هوا نوشت:  برای نخستین بار در طول چهار ماه اخیر نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان کاهشی شده است به گونه ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن […]
دولت 38 درصد آموزش عالی را ندید، مجلس می‌بیند؟
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۱۲ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
دولت 38 درصد آموزش عالی را ندید، مجلس می‌بیند؟
عصر سه‌شنبه احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی که معاونت امور مجلس و ارتباطات اجتماعی را نیز برعهده دارد، از تحریریه «فرهیختگان» بازدید کرد. او در این بازدید در گفت‌وگویی به دو مساله روز دانشگاه اشاره کرد؛ جزئیات قرارداد همکاری با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با حضور دانشگاه آزاد اسلامی در تبصره ۹ لایحه بودجه ۹۹ ازجمله مواردی بود که حیدری اطلاعات قابل‌توجهی درمورد آن ارائه داد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
حمایت «همراه اول» از تولیدکنندگان گوشی هوشمند ایرانی
مراسم امضای تفاهم‌نامه «طرح حمایتی ارتقای سهم بازار گوشی هوشمند تولید داخل» با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیرعامل «همراه اول» در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. همراه اول با انعقاد این تفاهم‌نامه به سمت توسعه سهم بازار تلفن همراه هوشمند تولید داخل، افزایش توان رقابتی تولید داخل نسبت به نمونه مشابه خارجی و ارتقای توان تولید داخل در تامین و پشتیبانی از نیازمندی‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری کاربران ایرانی حرکت می‌کند. وزیر ارتباطات در این مراسم گفت: تصمیم گرفتیم تا چالش‌ها را به فرصت تبدیل کرده و با تولید گوشی‌های داخلی باکیفیت و قیمت مناسب، ضمن کمک به مردم و صنعت تولیدات داخلی، زمینه اشتغال زایی را نیز فراهم کنیم.
ارازن، با کیفیت و قسطی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
ارازن، با کیفیت و قسطی
تهران - ایرنا - وزارت ارتباطات در جریان امضای دو تفاهم‌نامه با وزارت صنعت، معدن و تجارت و پست بانک ایران، اعلام کرد: گوشی هوشمند داخلی تا پایان سال به صورت قسطی عرضه می‌شود.
  گوشی همراه  وزارت صنعت معدن و تجارت  محمد جواد آذری جهرمی  پست بانک ایران
عمیدی رییس جدید موزه ارتباطات شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
عمیدی رییس جدید موزه ارتباطات شد
امروز در مراسمی حسن عمیدی به عنوان مدیر جدید موزه ارتباطات معرفی و از خدمات علی اکبر نصر آبادی رییس سابق این موزه قدردانی شد.
  تغییر کاربری  موزه  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  وزارتخانه
تا فردوسی پور را به من‌وتو نفرستیم، ول کن نیستیم +فیلم
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
تا فردوسی پور را به من‌وتو نفرستیم، ول کن نیستیم +فیلم
‏در فیلم روز صحبت‌های سعید لیلاز تحلیلگر اصلاح طلب در کارگاه نقد و اندیشه وزارت ارتباطات درباره عادل فردوسی را ببینید.
  فیلم روز  عادل فردوسی پور  سعید لیلاز
تولید سالانه دومیلیون گوشی هوشمند؛  برقراری تفاهمنامه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند ساخت داخل
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فناوری
تولید سالانه دومیلیون گوشی هوشمند؛ برقراری تفاهمنامه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند ساخت داخل
با توجه به اظهارات وزارت ارتباطات، افزایش ضریب نفوذ پهنای باند کشور از ۱۰ درصد در سال ۹۲ به ۹۰ درصد در سال جاری از جمله ظرفیت‌هایی است که قدم گذاشتن در مسیر تولید گوشی موبایل هوشمند در داخل کشور را می‌طلبد و در همین راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت از زیست بوم تلفن همراه هوشمند، از برنامه برای تولید سالانه دو میلیون گوشی ایرانی ظرف دو سال آینده خبر داد.
  تلفن  حمایت از تولید  دولت  گوشی هوشمند  مخابرات
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
فیلم و موسیقی پرمصرف‌ترین کالاهای فرهنگی هستند
رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات گفت: یافته‌های موج سوم طرح ملی پیمایش کالاهای فرهنگی نشان می‌دهد موسیقی و فیلم جزو پرمصرف‌ترین کالاهای فرهنگی بین مردم هستند.به گزارش ایرنا، محمد سلگی در نشست ارائه و نقد یافته‏های موج سوم طرح ملی پیمایش مصرف کالاهای فرهنگی در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، اظهار کرد: موج سوم پیمایش ملی «مصرف کالاهای فرهنگی در ایران» پس از ۱۶ سال انجام شد.وی گفت: مرحله گردآوری اطلاعات موج سوم پیمایش ملی «مصرف کالاهای فرهنگی در ایران» ۲۴ فروردین امسال به مدت یک ماه توسط مرکز طرح‌های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات انجام شد.رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات افزود: جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز این طرح، با تعداد نمونه ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر از افراد بالای ۱۵ سال ساکن شهر و روستا …
توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل کلید خورد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فناوری
توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل کلید خورد
در راستای حمایت از تولید و توسعه زیست بوم گوشی موبایل هوشمند تولید داخل وزارت ارتباطات و وزارت صمت تفاهم نامه امضا کردند.
  صنعت ، معدن و تجارت  وزارت ارتباطات  موبایل
یک طرح بانکداری پُر از ایراد/ «بانک توسعه» جای «بانک مرکزی» را می‌گیرد؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
یک طرح بانکداری پُر از ایراد/ «بانک توسعه» جای «بانک مرکزی» را می‌گیرد؟
برخی کارشناسان بانکی ایرادات متعدد اساسی و سوال برانگیز به طرح جدید مصوب مجلس موسوم به " بانکداری جمهوری اسلامی" گرفتند که نیازمند پاسخ از سوی نمایندگان طراح آن در مجلس است.
  بانک مرکزی  بانکداری اسلامی  مجلس شورای اسلامی  قوه قضاییه  اقتصاد  شورای پول واعتبار  بانکداری جمهوری اسلامی  شورای پول و اعتبار  بانکداری بدون ربا  وزارت ارتباطات
انتصابات بر مبنای پایه‌های علمی و فنی باشد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
انتصابات بر مبنای پایه‌های علمی و فنی باشد
جلسه هماهنگی و هم اندیشی معاونت امور مجلس، حقوقی و استانهای و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز برگزار شد.
  انتصابات  وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی
تاکید بر توانمندسازی سمن‌های جوانان و ارتباطات جوانان ایران و چین
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
تاکید بر توانمندسازی سمن‌های جوانان و ارتباطات جوانان ایران و چین
جلسه هم اندیشی حوزه معاونت امور جوانان و اتاق بازرگانی ایران- چین با حضور محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، مجیدرضا حریری رییس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین و صادق خسروی رئیس مجمع ملی سمن های جوانان به منظور برنامه ریزی برای اقدامات مشترک و هدفمند در حوزه جوانان برگزار شد.
  ایران  ایران و چین  چین  معاون  وزارت ورزش و جوانان
تولید پسماند کمتر با تکیه بر فناوری‌های نوین؛  طرح کاپ به امضای شهرداری و وزارت ارتباطات رسید
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
تولید پسماند کمتر با تکیه بر فناوری‌های نوین؛ طرح کاپ به امضای شهرداری و وزارت ارتباطات رسید
طرح جدید شهرداری تهران با عنوان کاپ (طرح کاهش پسماند)، طی تفاهمنامه‌ای میان سازمان مدیریت پسماند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری منطقه7 به امضا رسید. با امضای این تفاهمنامه، وزارت ارتباطات به طرح کاپ پیوست.
طرح کاهش و مدیریت پسماند در وزارت ارتباطات اجرا می شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فناوری
طرح کاهش و مدیریت پسماند در وزارت ارتباطات اجرا می شود
تفاهم‌نامه طرح کاهش پسماند (کاپ) میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان مدیریت پسماند شهر تهران و شهرداری منطقه ۷ ​به امضا رسید.
  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  مدیریت پسماند  فرهاد معارفی
وزارت ارتباطات به طرح کاهش پسماند پیوست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
وزارت ارتباطات به طرح کاهش پسماند پیوست
تهران- ایرنا- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان مدیریت پسماند و شهرداری منطقه ۷ تهران، طرح کاهش پسماند «کاپ» را اجرا می‌کند.
  پسماند  شهرداری تهران  مدیریت پسماند  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران