پنجشنبه, ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۹ / 7 May, 2020
وزارت کار
نمایش دغدغه آقای وزیر با دو زیرمجموعه پر از تخلف و بدهی/آیا برخورد با دلال‌ها کار وزارت اطلاعات است!؟
۱ ساعت قبل / مجموعه ورزشی انقلاب / وزارت اطلاعات / مسعود سلطانی فر / فتحی / ایرج عرب / برانکو / گابریل کالدرون / پرسپولیس / ایران / امیرحسین فتحی
نمایش دغدغه آقای وزیر با دو زیرمجموعه پر از تخلف و بدهی/آیا برخورد با دلال‌ها کار وزارت اطلاعات است!؟
نامه وزیر ورزش به وزارت اطلاعات برای ورود به موضوع دلالیسم در ورزش را باید فرار رو به جلوی مسعود سلطانی فر در اواخر دوران دولت حسن روحانی تلقی کرد؟
۶ ساعت قبل
خوزستان و کرونا
وضعیت شیوع ویروس کرونا در خوزستان نگران‌کننده و تامل ‌برانگیز است. به تازگی یکی از معاونان وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی اعلام کرد شیوع بیماری کووید19 در خوزستان عشیره‌ای است. برای ما اهالی خوزستان معنای طایفه و عشیره یا ایل و تبار و روابط حاکم بر آن ملموس و مشخص است اما باید پرسید آیا مسوولان وزارتخانه یادشده هم توصیف خود را می‌شناسند و می‌دانند با توجه به بافت اجتماعی مورد نظر چه نوع مدیریتی به کار بگیرند تا شیوع کرونا را کنترل و سپس مهار کنند. واقعیت این است که آنچه زمانی از خوزستان و فرهنگ طایفه و عشیره ترسیم می‌شد به مرور زمان تغییر کرده است. گرچه دور نیست زمانی که «قتل‌های ناموسی» در خوزستان عدد بالایی به خود اختصاص داده بود و هنوز از این …
۶ ساعت قبل
معاون اول رییس‌جمهوری: فروش سهام عدالت به ‌صورت وکالتی قانونی نیست
اسحاق جهانگیری در دیدار با معاونان و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در این وزارتخانه برگزار شد از سهام عدالت به عنوان یکی از برنامه‌های حمایتی و راهی برای گسترش مالکیت مردمی یاد کرد و گفت: «تلاش برای گسترش مالکیت مردمی و بهبود زندگی خانوارها به شکل سهام عدالت نمود پیدا کرد و این موضوع با سیاست‌های اصل ۴۴ همزمان شد.» به گزارش ایسنا، معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به روند اجرا و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای اجرای طرح سهام عدالت خاطرنشان کرد: «حدود ۴۹ میلیون نفر از مردم جامعه مالک سهام عدالت هستند و با مجوزی که مقام معظم رهبری دادند، ۵۰ درصد به شش میلیون نفر افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد تخفیف داده شد و این افراد امروز مالک …
برای فعالیت‌های تربیتی اجباری در کار نیست
۶ ساعت قبل / پرورشی / وزارت آموزش و پرورش
برای فعالیت‌های تربیتی اجباری در کار نیست
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به تفاوت جنس کار معلمان تربیتی و دیگر معلمان اشاره کرد و گفت: دانش آموز برای حضور در کلاس هم اجبار و هم انگیزه دارد؛ اما برای فعالیت‌های تربیتی اجباری در کار نیست و حتی انگیزه نیز وجود ندارد. بنابراین باید انگیزه ایجاد کنیم و به همین جهت کار معلم های پرورشی بسیار سخت است.
نایب‌رییس مجلس: دهک‌های پایین فاقد سهام عدالت باید شناسایی شوند
۶ ساعت قبل / جامعه / دولت / رییس مجلس / سهام عدالت / کمیسیون اقتصادی
نایب‌رییس مجلس: دهک‌های پایین فاقد سهام عدالت باید شناسایی شوند
نایب‌رییس اول مجلس گفت: وزارت کار برای افرادی از دهک‌های پایین جامعه که نتوانسته‌اند سهام عدالت دریافت کنند، فایل جداگانه‌ای باز کرده، آنها را شناسایی و تلاش کند تا به طریقی به این افراد کمک کند.
ارسال فهرست اسامی کابینه الکاظمی به پارلمان عراق
۷ ساعت قبل
ارسال فهرست اسامی کابینه الکاظمی به پارلمان عراق
بشیر حداد نایب دوم رییس پارلمان روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد اسامی کابینه الکاظمی بدون ذکر وزیران پیشنهادی نفت و امور خارجه، تحویل پارلمان شده است. به گزارش روسیاالیوم، اسامی کابینه شامل 20 وزیر است. در فهرست نهایی سپهبد ستاد «عثمان الغانمی» رییس ستاد کل ارتش عراق نامزد اول این پست معرفی شده است. سپهبد ستاد «جمعه عناد سعدون خطاب» نامزد وزارت دفاع، «نازنین محمد وسو» نامزد وزارت مسکن و سازندگی، «حسن محمد عباس» نامزد وزارت بهداشت و محیط زیست، «نبیل کاظم عبدالصاحب» نامزد وزارت آموزش عالی و «ارکان شهاب احمد» نامزد وزارت ارتباطات عراق معرفی شده‌اند.«عدنان درجان» برای وزارت ورزش و جوانان معرفی شده است. «ناصر …
۸ ساعت قبل
کارت سبز برای تمام هیبریدها
با اینکه واردات خودرو در سال جاری متوقف ماند و امیدی نیز به بازگشایی سایت ثبت سفارش نیست، اما اصلاحات برخی مقررات واردات همچنان در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد. مجلس شورای اسلامی از دو سال گذشته با طرح ساماندهی خودرو در پی بازگشایی واردات با مقررات خاص بود که با فشار وزارت صنعت بسیاری از بندهای این طرح حذف و در نهایت نفع خودروسازی در این طرح لحاظ شد.
۸ ساعت قبل / پارلمان عراق / تحولات عراق / کابینه الکاظمی / کابینه عراق
رایزنی‌ در وقت اضافه/ جلسه رأی اعتماد پارلمان عراق با تأخیر آغاز می‌شود
به گزارش ایسنا، به نقل از بغداد الیوم، این منبع گفت، بر سر نامزدی فواد حسین برای پست وزارت خارجه، خالد شوانی برای وزارت دادگستری، عادل حاشوش الرکابی برای وزارت کار و امور اجتماعی، نازنین محمد وسو برای وزارت مسکن و نسیم عریبی برای وزارت کشاورزی در دولت الکاظمی توافق شده است.
۹ ساعت قبل
بورسی شدن 20 شرکت صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان سال
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از بورسی شدن 20 شرکت وابسته به این صندوق تا پایان ‌سال جاری و انحلال 24 شرکت راکد و کاغذی طی سه ماه اخیر خبر داد.به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست وزیر و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، با تشریح دیدگاه‌ها و نظریات بازنشستگان کشوری درباره حقوق بازنشستگی و همسان‌سازی در نشست‌ها و همچنین فضای مجازی گفت: «همسان‌سازی حقوق به‌ویژه کاهش فاصله حقوق‌ها یکی از درخواست‌های جدی بازنشستگان کشوری است.» او با بیان اینکه اعتبار همسان‌سازی بازنشستگان کشوری امسال و در مقایسه …
مهلت زمانی ارسال پیامک ثبت‌نام «وام یک میلیونی» برداشته شد
۱۲ ساعت قبل
مهلت زمانی ارسال پیامک ثبت‌نام «وام یک میلیونی» برداشته شد
سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه اجتماعی گفت: بنابر اعلام وزیر رفاه فعلا مهلت زمانی ارسال پیامک برای ثبت تقاضای دریافت وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته نشده و سرپرستان خانوار باقیمانده بعد از هجدهم اردیبهشت هم می‌توانند کدملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند. 
۱۴ ساعت قبل / طلاب / حوزه علمیه / قائمشهر / کفن و دفن / ویروس کرونا / کروناویروس / دفن مردگان
(تصاویر) دفن اموات کرونایی توسط روحانیون در قائم‌شهر
براساس آمار رسمی وزارت بهداشت، بیش از ۵ هزار نفر از هم‌وطنان براثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. از ابتدای اردیبهشت ماه تعداد جانباختگان کرونایی سیر نزولی داشته اما این پایان کار نیست و تمام مردم موظف به رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه از این بیماری هستند. در این بین جمعی از روحانیون بسیجی قائم‌شهری به یاری خانواده‌های متوفی کرونایی آمدند تا با غسل و دفن اموات کمی درد و غم از دست دادن عزیزان بکاهند. این گروه متشکل از ۵ طلبه آقا و ۵ طلبه خانوم هستند.
۱۵ ساعت قبل / حق مسکن کارگران / حقوق کارگران / شریعتمداری وزیر کار
شریعتمداری: پیشنهاد افزایش حق مسکن دستمزد کارگران را به دولت می بریم 
به گزارش مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در حاشیه سی و یکمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه با اشاره به ترکیب سه جانبه شورای عالی کار در امر تعیین دستمزد، بیان کرد: این شورا که مرجع تصمیم گیری درباره تعیین دستمزد محسوب می‌شود متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت است؛ موضوع تعیین دستمزد همچنان در شورای عالی کار امکان بحث و بررسی را دارد.
۱۶ ساعت قبل
وام ۲ میلیون تومانی شامل چه افرادی می‌شود؟
سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا درباره نحوه و زمان پرداخت وام ۲ میلیون تومانی توضیح داد، وام ۱.۵ تا ۲ میلیون تومانی شامل سه گروه می شود: لیست گروه اول شامل کارگران ساختمانی فاقد بیمه است که اتاق اصناف در اختیار ما می گذارد. گروه دوم رانندگان و دستفروشانی که وزارت کشور معرفی می کند. گروه سوم کارگرانی هستند که در اصناف آسیب دیده از کرونا کار می کنند یا می کردند.
توییت سخنگوی وزارت بهداشت درباره «قتل/خودکشی؟!» یک محقق چینی
۱۶ ساعت قبل / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
توییت سخنگوی وزارت بهداشت درباره «قتل/خودکشی؟!» یک محقق چینی
سخنگوی وزارت بهداشت از مرگ ابهام‌برانگیز یک محقق چینی که در بر روی منشاء کروناویروس جدید کار می‌کرد، خبر داد.
درخواست پزشکیان از دولت درباره سهام عدالت
۱۷ ساعت قبل / مسعود پزشکیان / سهام عدالت
درخواست پزشکیان از دولت درباره سهام عدالت
خانه ملت نوشت: نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت کار برای افرادی از دهک‌های پایین جامعه که نتوانسته‌اند سهام عدالت دریافت کنند، فایل جداگانه‌ای باز کرده، آنها را شناسایی و تلاش کند تا به طریقی به این افراد کمک کند.
جمعیت افراد بیکار در اسپانیا به رکورد 5.2 میلیون نفر رسید
۲۰ ساعت قبل
جمعیت افراد بیکار در اسپانیا به رکورد 5.2 میلیون نفر رسید
اطلاعات وزارت کار اسپانیا در ماه آوریل نشان می دهد بیکاری به بالاترین حد طی چهار سال گذشته رسیده و تعداد افرادی که به مزایای بیکاری نیاز دارند به رکورد 5.2 میلیون نفر رسیده است.
آیا دستگاه تصفیه هوا مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد؟
۲۱ ساعت قبل
آیا دستگاه تصفیه هوا مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد؟
با توجه به آنکه انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا کار آسانی نیست، شاید به دنبال دستگاهی باشید که وزارت بهداشت آن را تایید کرده باشد. اما آیا وزارت بهداشت دستگاهی را تایید کرده است؟ اگر تاییدی صورت نگرفته، چگونه باید یک دستگاه تصفیه هوا مناسب را انتخاب کنیم؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.
صاحبان مشاغل بی‌ثبات وام ۲ میلیونی می‌گیرند
۲۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / کرونا در ایران / وام 2 میلیونی / وزارت کار / مشاغل بی ثبات
صاحبان مشاغل بی‌ثبات وام ۲ میلیونی می‌گیرند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه این وزارتخانه برای اعطای وام یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲میلیون تومانی به حدود دو میلیون نفر از صاحبان مشاغلی مانند دستفروشان و رانندگان موتورسیکلت که دارای شرایط کار ثابت نیستند، خبر داد.
۳۱ ساعت قبل
ماجرای توتال و زنگنه و دیگران
با حمل جکت فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی از قشم عملا توسعه این فاز پرماجرا کلید خورد اما همزمان انتقادات به بیژن زنگنه هم دوباره آغاز شده که چرا از ابتدا این میدان به شرکت‌های داخلی واگذار نشد و چرا این همه تاخیر شد؟ بگذارید ماجرا را از سال ۹۲ مرور کنیم؛ زمانی که با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، زنگنه دوباره به راس وزارت نفت بازگشت.  زنگنه وارث پروژه‌های نیمه کاره متعددی شده بود که وزرای دولت قبل- مسعود میرکاظمی و رستم قاسمی- آغاز کرده بودند اما به دلیل کمبود منابع مالی و ضعف تکنولوژی که حاصل تحریم‌های شدید آن روزها بود، سرعت پروژه‌ها بسیار کم بود. در واقع وزرای قبل از زنگنه، مهم‌ترین نقطه مثبت عملکرد خود را تعیین تکلیف کلیه پروژه‌های مهم از جمله پارس جنوبی می‌دانستند …
۳۲ ساعت قبل
ایران در حل بحران کرونا با افغانستان شریک است
فاطمه شریفی*- مرزی 900 کیلومتری میان ایران و افغانستان وجود دارد و در بستر همین مرز طولانی، مشکلات متعدد اقتصادی، سیاسی، امنیتی و بهداشتی افغانستان باعث شده که میلیون‏ها نفر از مهاجران افغانستان حدود چهار دهه به سمت مرزهای جمهوری اسلامی ایران به صورت قانونی یا غیر قانونی هدایت شوند؛ مهاجرانی که به امید کار و زندگی بهتر رخت سفر می‏بندند و راهی ایران می‏شوند.این روزها به دلیل پاندمی کرونا آنها با وضعیت متفاوتی مواجه هستند. این شرایط متفاوت، منجر به روایت متفاوتی از اخبار شده که چندان با واقعیت منطبق نیست، از جمله آنکه «شفاخانه‏های ایران مهاجرین افغان مبتلا به کرونا را نمی‏پذیرند.» اما این خبر در حالی منتشر شد که در همان هفته‏های نخست شیوع این ویروس در ایران حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان اعلام …
۳۲ ساعت قبل
رویترز به نقل از منابع آگاه از هشدار مقام‌های اطلاعاتی چین به رئیس‌جمهوری این کشور خبر داد
آماده‌باش پکن برای جنگ سخت با آمریکاگروه ایران و جهان - وزارت اطلاعات چین گزارشی برای رئیس‌جمهوری این کشور فرستاده که نشان می‌دهد احساسات ضدِچینی در کل دنیا به بالاترین سطح از زمان سرکوب میدان تیان ‌آن‌من در سال ۱۹۸۹ رسیده است.خبرگزاری رویترز که مدعی است از طریق منابع آگاه به وجود چنین گزارشی پی برده، می‌گوید مقام‌های اطلاعاتی چینی به شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری این کشور اعلام کرده‌اند پکن باید خود را برای درگیری نظامی گسترده با ایالات متحده آمریکا آماده کند.انستیتو روابط بین‌الملل چین که این گزارش را تهیه کرده، اندیشکده‌ای است که تحت نظر وزارت اطلاعات ملی این کشور فعالیت دارد. گفتنی است دونالد ترامپ، از ابتدای شکل‌گیری بحران ویروس کرونا، آن ‌را «ویروس چینی» نامیده و تلاش کرده مسئولیت پیش‌آمدن شرایط …
۳۲ ساعت قبل
ایجاد غرفه‌های عرضه ماسک در ۵۲ایستگاه مترو
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از افزایش غرفه‌های عرضه ماسک با قیمت مصوب در ۵۲ایستگاه متروی تهران و حومه خبر داد. به‌گزارش همشهری، فرنوش نوبخت با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در متروی تهران گفت: از روز شنبه (13اردیبهشت‌ماه) در مرحله اول ۲۵ایستگاه منتخب اقدام به عرضه ماسک کردند و با توجه به تقاضای شهروندان و مسافران، این غرفه‌ها در ۵۲ایستگاه متروی تهران و حومه فعال شدند. او افزود: این کار با محوریت وزارت صمت، شهرداری تهران و معاونت حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران و با همکاری اتاق …
زمانی برای بازنگری در شیوه اطلاع‌رسانی کرونا
۳۲ ساعت قبل
زمانی برای بازنگری در شیوه اطلاع‌رسانی کرونا
حمیدرضا  اسلامی ‌_ عضو شورای سردبیری ستاد ملی مقابله با کرونا پس از شروع همه‌گیری این بیماری در ایران در نحوه اطلاع‌رسانی خود، تغییر اساسی داد و در اعلام آمار روزانه به تعداد مبتلایان، درگذشتگان و بهبودیافتگان هر روز اکتفا کرد و همه نهادهای ذیربط را از اعلام آمارهای جداگانه و یا بخشی برحذر داشت تا آنجا که گفته می‌شود، برخی مقامات بهداشتی بابت اعلام آمارهایی که مورد تأیید وزارت بهداشت نبوده از کار برکنار شده‌اند. دلیل یا دلایل ضرورت اعلام آمار واحد و رسمی واضح است، اما از آن واضح‌تر حق رسانه‌ها …
۳۳ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری / واگذاری سهام عدالت
جهانگیری: واگذاری سهام عدالت به مردم بزرگترین برنامه اقتصادی - اجتماعی پس از انقلاب اسلامی بوده است
به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز(سه شنبه) در دیدار با معاونین و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در این وزارتخانه برگزار شد با تأکید بر اهمیت این دستگاه اجرایی، اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک دستگاه اجرایی بزرگ است که در حقیقت مسئولیت ها و وظایف سه وزارتخانه در سالیان گذشته را بر عهده دارد که امروز در این وزارتخانه ادغام شده اند.
۳۴ ساعت قبل
آغاز به کار غیرمجاز تورهای خصوصی
‏  [مهتاب جودکی] در سومین ماه همه‌گیری ویروس جدید کرونا و تعطیلی تورهای گردشگری، مراکز اقامتی باز شده‌اند، تردد در جاده‌ها افزایش یافته است، تورهای خصوصی راهی سفر شده‌اند و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، طرح «سفر منفرد و هوشمند» را به ستاد ملی مدیریت کرونا پیشنهاد داده است. بعضی شرکت‌های بزرگ گردشگری، پس از کنسلی تورهای نوروزی، با وجود تداوم موج ابتلای کووید-19 پیشنهاد تورهای داخلی چند روزه با اتوبوس‌ را به تمام کشور شروع کرده‌اند. درحالی‌که در تمام دنیا کسب‌وکارهای مرتبط با گردشگری بیشترین آسیب را از کرونا دیده‌اند، به نظر می‌آید با وجود تمام هشدارها، سفرهای داخلی بعد یک رکود طولانی دوباره از سر گرفته شده‌اند. …
۳۴ ساعت قبل
عملکرد چشمگیر جمعیت هلال‌احمر ایران در مبارزه با بحران کووید-19
[شهروند] باربارا ریتزولی، رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در ایران در نشستی که به مناسبت روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر برگزار شد، بر اهمیت و ضرورت وجود جمعیت‌های ملی در مواقع بحرانی ازجمله در زمان بیماری کووید-19 تأکید کرد. باربارا ریتزولی در مورد انتخاب هشتم می، به‌عنوان روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر عنوان کرد: «دلیل انتخاب این روز، سالگرد تولد‌ هانری دونان، بنیان‌گذار کمیته‌ بین‌المللی صلیب‌سرخ است و این کمیته منشأ و قلب کنوانسیون‌های ژنو بوده که همه‌ ما از آنها پیروی می‌کنیم. همچنین انسانیت، بی‌طرفی، بی‌غرضی، استقلال، خدمات داوطلبانه، یگانگی …
۳۴ ساعت قبل
هشدار مقامات آمریکا نسبت به نفوذ جاسوس‌های روسیه در کمپین‌های نامزدهای انتخاباتی
رسانه‌ها گزارش دادند دفتر تحقیقات فدرال آمریکا، اف.بی.آی و وزارت امنیت داخلی این کشور در گزارشی مشترک به ایالت‌ها در اوایل‌ سال‌جاری میلادی نسبت به امکان فعالیت مأموران اطلاعاتی روسی تحت پوشش مشاور سیاسی در عرصه سیاست آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات ماه نوامبر هشدار داده است و از آنها خواستند نسبت به این امر هوشیار باشند. خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه گزارش داد این سند که در ماه فوریه تهیه‌شده هشدار داده عوامل و مأموران روسیه ممکن است مخفیانه با نامزدها و کمپین‌های انتخاباتی آمریکا ارتباط برقرار کنند و به این ترتیب برای تأثیرگذاری مستقیم بر سیاست آمریکا تلاش کنند. با این حال، این سند عنوان کرد مقام‌ها تا پیش از این مشاهده نکرده‌اند که روسیه برای انجام …
جلسه مدیران ارشد وزارت کار با معاون اول رییس جمهور
۳۷ ساعت قبل
جلسه مدیران ارشد وزارت کار با معاون اول رییس جمهور
ایرنا - تهران - جلسه مدیران ارشد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و محمد شریعتمداری وزیر کار در محل این وزارتخانه برگزار شد.
گزارش| سکوت وزارت کشور در ماجرای منتخب تفرش ۱۰ روزه شد
۴۱ ساعت قبل
گزارش| سکوت وزارت کشور در ماجرای منتخب تفرش ۱۰ روزه شد
۱۰ روز از حواشی مدرک تحصیلی منتخب تفرش می‌گذرد، اما تاکنون وزارت کشور که کار احراز هویت‌ ثبت‌نام کنندگان در مرحله نخست تایید صلاحیت‌ها را بر عهده دارد واکنشی به این مسئله نشان نداده است.
مقابله با واردات بی رویه دستگاه تست قند خون
۴۱ ساعت قبل / محمدحسین حیدری / وزارت بهداشت / قندخون
مقابله با واردات بی رویه دستگاه تست قند خون
مدیرکل بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، در واکنش به واردات دستگاه تست قند خون، گفت: مقابله با واردات بی رویه دستگاه تست قند خون در دستور کار قرار دارد.
کیک بوکسینگ شرایط خوبی ندارد/ وزارت ورزش فکری به حال این رشته کند
۴۳ ساعت قبل
کیک بوکسینگ شرایط خوبی ندارد/ وزارت ورزش فکری به حال این رشته کند
رزمی کار رشته کیک بوکسینگ گفت: این رشته در ایران شرایط خوبی ندارد و وزارت ورزش می بایست فکری به حال سرنوشت ورزشکاران آن کند.
قاضی‌پور: وزارت کار دستمزد کارگران را افزایش دهد
۴۳ ساعت قبل
قاضی‌پور: وزارت کار دستمزد کارگران را افزایش دهد
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از وزیر تعاون خواست برای افزایش دستمزد کارگران اقدام لازم را انجام دهد.
محجوب: ماسک و وسایل حفاظتی به همه کارگران داده شود
۴۳ ساعت قبل / علیرضا محجوب / کروناویروس
محجوب: ماسک و وسایل حفاظتی به همه کارگران داده شود
رئیس فراکسیون کارگری مجلس بر لزوم تخصیص ماسک و وسایل حفاظتی به کارگران در سراسر کشور تاکید کرد و گفت که وزارت بهداشت باید برابر قانون کار در این باره پیگیری کند.
اشتغال مجدد بیش از ٢٢ هزار مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال ٩٨
۴۳ ساعت قبل / بیکاری / اشتغال زایی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
اشتغال مجدد بیش از ٢٢ هزار مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال ٩٨
تهران - ایرنا - آخرین آمارهای منتشر شده از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان می‌دهد که سال گذشته ٢٢ هزار و ٨۵٣ نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری مشغول به کار شدند.
اطلاعات بانکی، مبنای احراز هویت صدور غیرحضوری کد بورسی
۴۶ ساعت قبل / اقتصاد / کسب و کار / هویت / سیاست / احراز
اطلاعات بانکی، مبنای احراز هویت صدور غیرحضوری کد بورسی
ایلنا: رییس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: مبنای احراز هویت غیر حضوری برای دریافت کد بورسی می‌تواند احراز هویت‌های انجام شده توسط سیستم بانکی باشد.
ضرورت حضور بخش خصوصی برای نزدیک شدن مهارت دانش‌آموزان هنرستان‌ به نیاز بازار کار
۴۷ ساعت قبل / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان / هنرستان
ضرورت حضور بخش خصوصی برای نزدیک شدن مهارت دانش‌آموزان هنرستان‌ به نیاز بازار کار
مدیرکل فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش گفت: اگر بخواهیم مهارت دانش‌آموزان هنرستان‌ به نیاز بازار کار نزدیک باشد حضور بخش خصوصی اجتناب‌ناپذیر است.
۲ روز قبل
جدال بر سر یک حق
ماجرای مدرک تحصیلی سینا کمال‌خانی، منتخب تفرش در یازدهمین دوره مجلس این روزها نقل محافل است و تقریبا جعلی بودن آن برای شورای نگهبان، نمایندگان و البته وزارت علوم اثبات شده؛ چنانکه فرزانه شمیرانی، مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم در اظهاراتی که پایگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه منتشر کرد، گفت: «در این ماجرا هم مدرک ارایه شده فاقد اعتبار است و هم موسسه‌ای که ظاهرا مدرک از آنجا صادر شده بدون مجوز بوده و وجود خارجی ندارد.» این بدان معناست که به احتمال فراوان کمال‌خانی جایی در پارلمان آینده نخواهد داشت ولی این میان ورود شورای نگهبان به مساله و تکرار تجربه «مینو خالقی» و جلوگیری از بررسی اعتبارنامه منتخب مردم در پارلمان سبب جدال نمایندگان …
۲ روز قبل
سیل محرومان داوطلب بهبودی
بیمه درمان اعتیاد برای معتادان بی‌بضاعت داوطلب بهبودی، با تاخیر 10 ساله، از دیروز و توسط سازمان بیمه سلامت اجرایی شد.  این تکلیف قانونی، آذر سال 89 در قالب تبصره 2 ماده 15 اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر، به دولت ابلاغ شد؛ قانونی که معتادان را موظف می‌کرد با مراجعه به مراکز مجاز دولتی یا خصوصی ترک اعتیاد، برای درمان بیماری خود اقدام کنند تا از برچسب «تجاهر» و «ارتکاب به جرم» و در نهایت، «تعقیب کیفری» معاف بمانند. تفاوت مهم اصلاحیه قانون مصوب سال 89 با نسخه‌های پیش از آن - قوانین مصوب آبان 1367 و آبان 1376 – این بود که فقر ناشی از اعتیاد و اعتیاد ناشی از فقر، به عنوان وجوه غیر قابل انکار پرشاخه‌ترین آسیب اجتماعی، مورد توجه قانونگذار …
شبکه بهداشت، ناجی بیمارستان‌ها در بحران کرونا
۲ روز قبل / وزارت بهداشت / کروناویروس / مرکز جامع خدمات سلامت / پایگاه سلامت / طرح تحول نظام سلامت
شبکه بهداشت، ناجی بیمارستان‌ها در بحران کرونا
معاون بهداشت سابق وزارت بهداشت ضمن مرور تاریخچه آغاز به کار طرح تحول نظام سلامت در سال ۹۳، این طرح را در کنترل اپیدمی کرونا موثر دانست و گفت: اکنون غربالگری کرونا در بستر سایت Salamat.gov.ir با استفاده از پرونده الکترونیک سلامت انجام می‌شود و همین غربالگری در بستر شبکه‌های بهداشتی سبب شد تا بیمارستان‌ها بر اثر بیماری کرونا سقوط نکردند.
۲ روز قبل
تعرضی از سوی ترکیه به خاک ایران نشده است
سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز گذشته در نشست خبری با رسانه‌های داخلی و خارجی در مورد ادعاهای منتشرشده در یکی از روزنامه‌های صبح تهران مبنی بر این‌که سفیر آلمان در تهران یک افسر اطلاعاتی است که با تل‌آویو نیز در ارتباط است، گفت: مرجع  تشخیص، مسائل امنیتی و مسائل مرتبط با این موضوع وزارت اطلاعات است و یک رسانه نمی‌تواند بر اساس گزارش‌های خود چیزی را به کسی در این زمینه منتسب کند.موسوی در مورد افزایش حملات تروریستی داعش در عراق نیز گفت: نگران جان‌گرفتن مجدد تروریست‌های تفکیری به خصوص داعش در عراق هستیم و این احتمال وجود دارد که اتفاقات اخیر با درخواست مشروع دولت و ملت عراق مبنی بر خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی به خصوص نظامیان آمریکایی از این کشور مرتبط باشد. وی همچنین در مورد تلاش‌های …
۲ روز قبل
پیچ و خم‌های کاهش هزینه‌های درمان در ایران
طرح تحول سلامت حالا ۶ ساله شده و در حالی قدم به هفت سالگی خود می‌گذارد که جهان با همه‏گیری ویروس کرونا مواجه است و نظام سلامت ایران هم با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده در این طرح، توانست خدمات درمانی قابل قبولی به مبتلایان کووید ۱۹ ارائه کند.طرح تحول سلامت در دولت یازدهم با رویکردهای اصلاحی در نظام سلامت آغاز شد و توانست برخی چالش‌ها در حوزه بهداشت و درمان را که سال‌ها مداوا نشده بود، تا حد زیادی درمان کند. این طرح که در پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ آغاز به کار کرد، رویکردهایی مانند حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات درمانی را دنبال می‌کرد. ارتقای زیرساخت‌های بهداشت و درمان، بیمه درمانی رایگان، کاهش پرداختی از جیب بیماران نیز از جمله اهداف این طرح اجتماعی محسوب …
۲ روز قبل
شیوه‌نامه بازگشایی مساجد اعلام شد
وزارت بهداشت شیوه نامه بازگشایی مساجد در مناطق سفید کرونا را اعلام کرد. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شیوه نامه بازگشایی مساجد در مناطق سفید کرونا آمده است: «با توجه به اهمیت سلامت نمازگزاران و مراجعان به مساجد و از طرفی اهمیت برگزاری برنامه‌های معنوی و دینی در اماکن متبرکه از جمله مساجد در راستای حفظ سلامت روانی و اجتماعی، نیازمند است که با توجه به روند رو به کاهش همه گیری بیماری کرونا در مناطقی که از سوی وزارت بهداشت به عنوان مناطق سفید اعلام می‌گردد نسبت به بازگشایی مرحله‌ای با رعایت الزامات زیر اقدام شود: رعایت مفاد راهنمای فاصله‏گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار زیارتگاه‌ها و اماکن متبرکه از جمله مساجد الزامی است. نظارت روزانه بسیج به خصوص پس از برگزاری هر وعده نماز …
ایران؛ زندگی بدون قرنطینه اما با محدودیت
۲ روز قبل
ایران؛ زندگی بدون قرنطینه اما با محدودیت
ایران از اسفند‌ماه به‌طور رسمی، حضور کرونا در کشور را قبول کرد و تا پیش از آن، تلاش رسانه‌ها برای جلب نظر مسئولان برای مقابله با کرونا تنها به تکذیب و گنجاندن افراد فوت شده در دسته بیماران تنفسی ختم شده بود. کرونا که در ایران از شهر قم شروع شده بود به‌دلیل محدود نکردن رفت‌وآمدهای بین استانی، تمام کشور را فراگرفت و کار به جایی رسید که هیچ نقطه ایران از شر کرونا در امان نماند. در همین حال و در طی حدود 2 ماه گذشته  آمارهای رسمی اعلام شده از سوی سخنگوی وزارت بهداشت با انتقادهایی هم همراه بود که از …
۲ روز قبل
گزارش قائم‌مقام بانک مرکزی از تسهیلات کرونایی
جلسه بحث و بررسی دستورالعمل طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌و‌کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده‌اند با حضور هیات‌مدیره بانک‌ها و موسسات اعتباری و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون پایش و سیاست‌های اقتصادی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری در بانک مرکزی تشکیل شد.
۲ روز قبل
۶۰۰ هزار کارگر مشمول دریافت بیمه بیکاری شده‌اند
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از حدود ۸۰۰ هزار نفر ثبت‌نام شده در سامانه ثبت بیمه بیکاری، حدود ۶۰۰ هزار کارگر مشمول دریافت بیمه مقرری بیکاری شدند. به گزارش «ایلنا» علی مظفری در برنامه رادیویی «صبح و گفت‌وگو» ویژه هفته کار و کارگر با اشاره به اقدام وزارتخانه کار برای راه‌اندازی سامانه‌ای برای ثبت بیمه بیکاری کارگران متقاضی پس از ۴۸ ساعت از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران افزود: از حدود ۸۰۰ هزار نفر ثبت‌نام شده در سامانه ثبت بیمه بیکاری، حدود ۶۰۰ هزار نفر از کارگران مشمول دریافت بیمه مقرری بیکاری شده‌اند و هم‌اکنون نیز اقدامات اداری این فرآیند درحال انجام است.
۲ روز قبل
اطلاعات ۷۷۴ هزار مهاجر استرالیا فاش شد
اطلاعات شخصی ۷۷۴ هزار مهاجر استرالیا در یک پلت‌فرم دیجیتال قابل دسترسی بوده است. این پلت‌فرم هم اکنون آفلاین شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، مراقبت نکردن از اطلاعات یک فرآیند خطرناک است، اما اگر این اطلاعات به گروه‌های حساس و ضعیف مربوط باشد، خسارت بیشتری ایجاد می‌کند. درهمین راستا دولت استرالیا با انتقادات زیادی روبه‌رو شده است، زیرا وزارت کشور آن اطلاعات شخصی بیش از ۷۷۴ هزار مهاجر را در فضای آنلاین فاش کرده است. به نوشته گاردین، در پلت‌فرم دیجیتال SkillSelect این کشور اطلاعات حساسی مانند سن، کشور محل تولد، وضعیت تاهل، صلاحیت‌ها و نتایج درخواست مهاجرت قابل‌رصد بوده است. وزارت کار استرالیا پس از تماس گاردین این پلت‌فرم را به حالت آفلاین درآورد، اما هنوز مشخص نیست پلت‌فرم چه زمان …
۲ روز قبل
نامه سرگشاده علی مطهری‌ به صادق لاریجانی
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست استفساریه قانون انتخابات مجلس ‏درباره ردصلاحیت منتخبان مجلس پس از تأیید اولیه را در دستور کار مجمع قرار دهد‎.‎‏ علی مطهری در این نامه با اشاره به رد ‏صلاحیت مینو خالقی، منتخب مردم اصفهان در انتخابات مجلس دهم خطاب به رئیس تشخیص مصلحت نظام نوشت:  «شاید ‏مستحضر باشید که پس از رد صلاحیت منتخب مردم اصفهان در انتخابات مجلس دهم، در اوایل این مجلس استفساریه‌ای درباره ‏تبصره ۴ ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به تصویب مجلس رسید مبنی بر اینکه پس از تأیید صلاحیت اولیه و ‏رأی مردم، شورای نگهبان نمی‌تواند منتخب مردم را رد صلاحیت کند بلکه طبق ماده ۳۰ قانون آیین‌نامه …
۲ روز قبل
تعامل دو وزارتخانه برای حذف دلالی در فوتبال
[شهروند] بیش از یک‌دهه است فدراسیون فوتبال با ایجاد کمیته‌های مختلف و راهکارهای زیادی که در نظر گرفته، به دنبال ریشه‌کن‌کردن دلالی و واسطه‌گری است، اما هرچه جلوتر می‌رویم، متوجه می‌شویم که نه‌تنها دلالی از بین نرفته، بلکه همه گیرتر هم شده است. بارها افرادی با پست‌های مختلف در فوتبال درباره نقش دلالان در فوتبال افشاگری کردند، اما هیچ‌وقت برخورد جدی‌ای با تعداد محدودی از افراد که با نام دلال در فوتبال خطاب می‌شوند، نشده است. حالا به نظر می‌رسد وزارت ورزش این‌بار خودش دست به کار شده و پای وزارت اطلاعات را هم برای ریشه‌کن‌کردن دلالی در فوتبال وسط کشیده است. وزیر ورزش که قطعا از عملکرد کمیته‌های اخلاق فدراسیون و صیانت …
۲ روز قبل
آمریکا تحمل دستاوردهای برجام را ندارد
روز گذشته، سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری خود که به صورت حضوری و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی برگزار شد، درباره تلاش‌های آمریکا به منظور تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران که مهلت آن در پاییز امسال به پایان می‌رسد، گفت: «همان‌طور که پیش از این اشاره کرده‌ایم، برجام دستاوردهای مختلفی در زمینه‌های مختلف داشته و آمریکایی‌ها سعی کردند با خروج از برجام به این دستاوردها ضربه بزنند و مانع  تحقق این دستاوردها شوند.»  موسوی همچنین اشاره کرد که یکی از دستاوردهای برجام رفع تحریم‌های تسلیحاتی پس از چندین سال است و در ادامه گفت که اگر آمریکا بخواهد مانع تحقق این دستاورد شود و منافع ایران را در این زمینه تأمین نکند …
۲ روز قبل
کارایی دو برابر، اذیت نصف
   [نادر نینوایی] در سوله 60 متری میان زمین خاکی همه نشسته‌اند؛ روی صندلی‌های پلاستیکی یا تکه‌‌های آهن و چشم‌شان به سبدهای پیش روست؛ سبدها باید خالی شوند و ورق‌های کوچک آهنی بنشینند در قالب‌های فولادی؛ پای راست باید برود روی پدال آهنی، فشار محکمی بیاورد و پتک سنگین رها شود و ورق‌های کوچک آهنی سوراخ‌ شوند. صدای پتک‌ها فضای سوله را پر می‌کند. گوش‌های ناآشنا صدا را طور دیگری می‌شنوند، انگار این ماشین‌ها توی گوش‌ها خانه کرده‌اند و پتک‌ها آنجا به روی ورق‌های آهنی می‌خورند. پوریا، رئیس کارگاه می‌گوید: «داداش! اینا اگه دوا نزنن یه روزه از این صدا دیوونه میشن.» این جمله‌ها را …
ورزش کارگری یزد در کشور افتخارآفرین شد
۲ روز قبل / استانی-ورزشی / تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد / ورزش کارگری
ورزش کارگری یزد در کشور افتخارآفرین شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به کسب ۵۵ مدال رنگارنگ توسط کارگران استان در سال گذشته، اعلام کرد: از سوی اداره کل امور فرهنگی و ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یزد به عنوان یکی از استان‌های برتر کشور در حوزه ورزش کارگری در سال ۹۸ شناخته شد.
اخذ برخط مالیات نقل و انتقال ملک در سراسر کشور/ فرایند ۲ ساعته شد
۲ روز قبل / مالیات / مالیات بر نقل و انتقال ملک / علی فیروزی / کسب و کار
اخذ برخط مالیات نقل و انتقال ملک در سراسر کشور/ فرایند ۲ ساعته شد
رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: اخذ مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی در سراسر کشور برخط شده است و به این ترتیب این فرایند از ۳۰ روز به ۲ ساعت کاهش یافت.
سخنگوی وزارت خارجه: احساس می‌کنیم پرونده ایران به شورای امنیت نمی رود؛ اگر برود، پاسخ ما قاطع خواهد بود
۲ روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه: احساس می‌کنیم پرونده ایران به شورای امنیت نمی رود؛ اگر برود، پاسخ ما قاطع خواهد بود
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی و اینکه اگر پرونده ایران به شورای امنیت برود پاسخ ایران چیست؟ اظهار داشت: امیدواریم کار به آنجاها نکشد و احساس می‌کنیم شاید نکشد، ولی اگر به فرض محال رخ دهد، پاسخ جمهوری اسلامی ایران به این اقدام و حرکت مقتضی و قاطع خواهد بود.
واریز وام یک میلیونی به حساب جاماندگان از هفته آینده
۳ روز قبل / اکبر کمیجانی / قائم‌مقام بانک مرکزی / وام یک میلیون تومانی
واریز وام یک میلیونی به حساب جاماندگان از هفته آینده
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از  روابط عمومی بانک مرکزی، به منظور حمایت از آسیب دیدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا؛جلسه بحث و بررسی دستورالعمل طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده‌اند با حضور هیئت مدیره بانک‌ها و موسسات اعتباری و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون پایش و سیاست‌های اقتصادی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری در بانک مرکزی تشکیل شد.
آغاز به کار ابطحی در تیم ملی فوتسال بانوان در گرو تایید حراست
۳ روز قبل / سید مهدی ابطحی / تیم ملی فوتسال بانوان / فوتسال
آغاز به کار ابطحی در تیم ملی فوتسال بانوان در گرو تایید حراست
مدیر فنی تیم ملی فوتسال بانوان در صورت گرفتن مجوز از حراست وزارت ورزش کارش را در این تیم آغاز می‌کند.
۳ روز قبل
بازخوانی پساکرونایی
«یکی از اولویت‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش آشنایی گروه‌های نظری با یک مهارت قبل از پایان تحصیلات است. در حال حاضر ۳۶ درصد ظرفیت آموزش و پرورش به رشته‌های مهارتی تغییر داده شده و در آینده‌ای نزدیک این رقم تا ۵۰ درصد خواهد رسید.» بهمن ماه سال گذشته بود که وزیر آموزش و پرورش در دیداری که با رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور داشت این جمله را بیان کرد. آن زمان چون هنوز خبری از شیوع کرونا نبود و روال کار آموزش و مدارس به همان پاشنه همیشگی می‌چرخید، این حرف محسن حاجی‌میرزایی که قرار است 50 درصد ظرفیت آموزش و پرورش صرف رشته‌های مهارتی شود خبر مهمی تلقی می‌شد. علی اوسط‌هاشمی هم در آن جلسه، بازنگری در سرفصل‌های آموزشی همسو با جهت‌گیری‌های …
۳ روز قبل
هشدار برای نتیجه CAS
آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو گفت:«بعد از اتفاقات شهریورماه گذشته و مسائل پیرامون آنکه به تعلیق جودو انجامید، طی چند روز اخیر مواردی مطرح شد که به خوبی بیانگر آن بود که این سناریو از داخل طراحی و اجرا شده است و خانواده بزرگ جودو و ورزش در جریان آن قرار گرفتند.» وی ادامه داد:«به دلیل آنکه تعلیق جودو ایران ناعادلانه بود. از همان ابتدا پس از هماهنگی با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پرونده‌ای باز و شکایتی در دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش مطرح کردیم.» میراسماعیلی افزود:«فدراسیون جهانی شرطی برای رفع تعلیق قرار داده که خط قرمز نظام است و اجازه چنین کاری ندارند، چراکه تعلیق جودو ایران به‌ واسطه ادعای کذب ورزشکار بوده و حمایت‌هایی که فدراسیون جهانی …
۳ روز قبل
لنز دوربین جایگزین چشم تماشاگر
فاطمه امین‌الرعایابیش از دو ماه از تعطیلی کلیه فعالیت‌های هنری به دلیل شیوع ویروس کرونا می‌گذرد. در این مدت نه فیلمی بر پرده نقره‌ای نقش بسته، نه کنسرتی برگزار شده و نه تئاتری روی صحنه رفته است. اما برخی تهدید موجود را به فرصت تبدیل کرده‌ و تلاش کرده‌اند به نحوی چراغ فعالیت‌های هنری را با استفاده از بستر اینترنت روشن نگه‌ دارند. در این میان در حوزه تئاتر، تئاترهای آنلاین، فیلم‌تئاتر و تله‌تئاترها رونق پیدا کرده‌اند. اما این سبک‌های تئاتری چه چالش‌هایی پیش رو دارند؟تقریبا از اوایل اسفند با مطرح‌شدن شیوع ویروس کووید- 19 در کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کلیه فعالیت‌های هنری را به دلیل پیشگیری از سرایت و همه‌گیری این ویروس تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد. حالا بیش از 70 روز از آن زمان می‌گذرد …
۳ روز قبل
سقوط سرمایه‌گذاری خارجی از شیب صعودی تحریم
کیمیا نجفیامروزه بسیاری از کشورهای جهان تمایل شدیدی به جذب سرمایه‌های خارجی دارند. در کشور ما نیز جذب سرمایه‌گذاری خارجی دارای اهمیت بوده و فعالان در عرصه اقتصادی در تلاش‌اند تا انگیزه‌ای را برای سرمایه‌گذاران خارجی به وجود آورند و آنها را برای سرمایه‌گذاری در کشور ترغیب کنند، هرچند که بررسی‌‌ها از کاهش 22 درصدی حجم سرمایه‌گذاری‌های خارجی در سال 98 خبر می‌دهد.مطالعات نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری خارجی به هر علت و شکلی که صورت پذیرد، اثرات قابل ملاحظه‌ای را بر روی متغیرهای کلان اقتصادی از جمله کاهش نرخ بهره، کاهش نرخ ارز، افزایش رشد اقتصادی، کاهش بدهی دولت، بهبود توزیع درآمد، انتقال تکنولوژی، ایجاد اشتغال، توسعه صادرات، کاهش واردات و... خواهد گذاشت. به همین دلیل، جذب سرمایه‌گذار خارجی از جمله اهداف …
۳ روز قبل
فولادسازان؛ بازنده بن‌بست قیمت‌ها
فرخنده رفائی ـ خبرنگار دخالت‌های مستقیم وزارت صنعت در تعیین قیمت محصولات فولادی، داد فعالان این صنعت را درآورده است. ماجرا از این قرار است که شنبه و یکشنبه هفته گذشته وزارت صنعت معاملات شمش فولادی و بخش اعظم معاملات مقاطع طویل فولادی را در بورس کالا در اقدامی فراقانونی باطل کرد. هدف از این کار کنترل قیمت فولاد و پایین نگه‌داشتن قیمت داخلی آن نسبت به قیمت‌های جهانی برای حمایت از مصرف‌کننده عنوان شد. گفته شد وزارت صنعت نمی‌تواند قیمت‌های بالاتر از قیمت‌های جهانی را تأیید کند و با توجه به ارزان‌بودن …
۳ روز قبل / اقتصاد / بانک مرکزی / جامعه / کار و رفاه اجتماعی / یارانه
وزیر رفاه: اجرای طرح خرید اعتباری با هدف تحریک تقاضا
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تهیه طرح خرید اعتباری خبر داد و گفت: این طرح در ماه‌های آتی با همکاری بانک مرکزی، نظام بانکی، وزارت اقتصاد، وزارت صمت و سیستم تولید و توزیعی با هدف تحریک تقاضا در کشور اجرا می‌شود.
پرداخت وام به واحدهای آسیب دیده از کرونا از اواخر اردیبهشت
۳ روز قبل / عبدالناصر همتی / هئیت دولت / وزارت رفاه / وزارت کار / بانک مرکزی / ویروس کرونا / وام
پرداخت وام به واحدهای آسیب دیده از کرونا از اواخر اردیبهشت
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی دریافت کردند، گفت: پرداخت وام به واحدهای آسیب دیده از کرونا از اواخر اردیبهشت آغاز می‌شود.
۳ روز قبل
بازگشایی مساجدو برگزاری نماز جمعه در ۱۳۲ شهرستان
رئیس‌جمهوری اعلام کرد که با همکاری مردم و تلاش بخش درمان کشور به نقطه مطلوب نسبی در مورد کنترل بیماری کرونا رسیده‌ایم. به گزارش ایسنا، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه امیدواریم دعا و توسل مردم مورد قبول خدا قرار بگیرد، اظهار کرد: «امیدواریم زحمت‌ها در درمان به ثمر بنشیند و به نقطه‌ای برسیم که زندگی بر ما آسان‌تر شود. او با تقدیر از همراهی مردم در موضوع کرونا گفت: «امروز وزارت بهداشت اعلام کرد که در مجموع ۸۳‌درصد از پروتکل‌های اعلامی برای مردم و صنوف رعایت شده است که این میزان نشان از همکاری مردم با مسئولان بهداشتی و توجه آنها به سلامت جامعه دارد.» رئیس‌جمهوری با اشاره به مشارکت اقشار مختلف …
خانوار‌های جامانده هنوز می‌توانند وام یک میلیونی بگیرند
۳ روز قبل
خانوار‌های جامانده هنوز می‌توانند وام یک میلیونی بگیرند
رییس کل بانک مرکزی گفت: در مورد بنگاه‌ها جلسات مشترکی با وزارت کار و رفاه اجتماعی داشتیم و از ۱۷ اردیبهشت پیام‌هایی را به کسانی که از ۱۲ اردیبهشت پرونده تشکیل داده‌اند ارسال می‌شود تا از اواخر اردیبهشت تقریبا ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به این بنگاه‌ها پرداخت شود.
۳ روز قبل / جبران خسارت کرونا / خسارت کرونا / خسارت کرونا به مشاغل / مشاغل فرهنگی
فراخوان ثبت اطلاعات صاحبان کسب‌های فرهنگی متضرر از کرونا
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با توجه به ضرورت ارائه اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آسیب دیده در بحران کرونا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای بهره مندی از بسته‌های حمایتی دولت، صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا می‌توانند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس www.farhang.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند.
جزییات تسهیلات حمایتی دولت برای محرومان و مشاغل متاثر از کرونا
۳ روز قبل / مقام معظم رهبری / ماه مبارک رمضان / تهران / کمیته امداد امام خمینی / محمد شریعتمداری / شهرداری تهران / بنیاد مستضعفان / بانک مرکزی / استان خراسان رضوی / ایران
جزییات تسهیلات حمایتی دولت برای محرومان و مشاغل متاثر از کرونا
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح اعتبار مصرف کننده در ماههای آتی با همکاری بانک مرکزی، نظام بانکی، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صمت و سیستم تولید و توزیعی با هدف تحریک تقاضا در کشور اجرا می شود.
ثبت درخواست بیمه بیکاری ۱۴۲ هزار کارگر استان تهران
۳ روز قبل / وزارت کار / استان تهران / بیمه / بیمه بیکاری / ویروس کرونا
ثبت درخواست بیمه بیکاری ۱۴۲ هزار کارگر استان تهران
مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان تهران اعلام کرد: درخواست بیمه بیکاری ۱۴۲ هزار کارگر که بر اثر شیوع بیماری کرونا بیکار شده اند در سامانه وزارت کار ثبت شد.
هشدار وزارت بهداشت نسبت به خطر انتشار کرونا با افزایش ارتباطات محیطی
۳ روز قبل
هشدار وزارت بهداشت نسبت به خطر انتشار کرونا با افزایش ارتباطات محیطی
رئیس اداره بهداشت موادغذایی و بهسازی اماکن عمومی و فوکال پوینت برنامه کووید ۱۹ مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به شرایط همه گیری ویروس کرونا، از راههای اصلی افزایش انتشار این بیماری، ارتباطات محیطی زیاد است که اهمیت کنترل سلامت محیط و کار را افزایش می‌دهد.
بهرام نیا: وزارت کار هر چه زودتر وام برای دام‌های سنتی را پرداخت کند
۳ روز قبل / حسن بهرام نیا
بهرام نیا: وزارت کار هر چه زودتر وام برای دام‌های سنتی را پرداخت کند
نماینده نهاوند در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در پرداخت وام برای دام های سنتی شد.
دردسرهای نرم‌افزار
۳ روز قبل / آموزش مجازی دانش آموزان / شبکه شاد
دردسرهای نرم‌افزار "شاد" بعد از کرونا
ایسنا نوشت: بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور و به دنبال آن تعطیلی مدارس به‌منظور پیشگیری از شیوع این بیماری، آموزش مجازی دانش‌آموزان در دستور کار قرار گرفت. آموزش مجازی در ابتدا با استفاده از ظرفیت رسانه ملی و در اختیار قرار دادن چندین شبکه برای آموزش دانش‌آموزان دنبال شد اما با توجه حجم بالای دروس و اینکه امکان تعامل دانش‌آموز و معلم در این حالت وجود نداشت، وزارت آموزش‌وپرورش تصمیم به راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان(شاد) گرفت.
متوسط دستمزد برخی مشاغل در طرح‌های عمرانی طی نیمه دوم 98+سند
۳ روز قبل / وزارت کار / اخبار کارگران
متوسط دستمزد برخی مشاغل در طرح‌های عمرانی طی نیمه دوم 98+سند
مطابق آمار مرکز آمار ایران، متوسط دستمزد ساعتی کارگر ساده در طرح های عمرانی در نیمه دوم سال 98 حدود 137232 ریال  و استادکار تاسیسات در نیمه دوم سال 98 حدود 295076 ریال و کاشی کار درجه ی یک در نیمه دوم سال 98 حدود 252229 ریال و... است.
تشکر از مردم بابت رعایت ۸۳ درصدی پروتکل‌های بهداشتی/مساجد و نماز جمعه مناطق سفید بازگشایی می شود
۳ روز قبل / ستاد ملی مبارزه با کرونا / روحانی / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
تشکر از مردم بابت رعایت ۸۳ درصدی پروتکل‌های بهداشتی/مساجد و نماز جمعه مناطق سفید بازگشایی می شود
رئیس جمهور با تشکر از مردم بابت رعایت ۸۳ درصدی پروتکل های بهداشتی گفت: این موضوع دال بر همکاری مردم با وزارت بهداشت است. همه پای کار آمدند؛ نیروهای بسیج و مردم پای کار آمدند.
طرح اعتبار مصرف کننده اجرا می‌شود/ شناسایی یک میلیون شاغل غیررسمی
۳ روز قبل / محمد شریعتمداری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بسته معیشتی / ویروس کرونا
طرح اعتبار مصرف کننده اجرا می‌شود/ شناسایی یک میلیون شاغل غیررسمی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همکاری بانک مرکزی، سیستم بانکی، وزارت اقتصاد، وزارت صنعت و سیستم تولید و توزیعی، طرح اعتبار مصرف کننده برای تحریک تقاضا در کشور راه اندازی می شود.
نفت ایران چگونه تنگه هرمز را دور می‌زند؟
۳ روز قبل
نفت ایران چگونه تنگه هرمز را دور می‌زند؟
همه ماجرا از دومین سفر استانی حسن روحانی رئیس جمهوری در هفته آغازین اسفند 92 و چند ماه پس از آغاز به کار دولت تدبیر و امید که فرماندهی وزارت نفتش را با وجود کارشکنی شدید مخالفان در مجلس به بیژن زنگنه سپرده بود، آغاز شد. وزیری که افزایش قدرت نفتی جمهوری اسلامی در خلیج فارس را یکی از راهکارهای استراتژیک نفوذ در منطقه می‌داند.
۵۰ درصد کار دستگاه دیپلماسی، پروتکل و تشریفات است/ دنیا اذعان دارد رهبر انقلاب یک استراتژیست فوق العاده است
۳ روز قبل / ظریف / محمودآباد / دانشگاه تهران / وزارت امور خارجه / سید عباس موسوی / انقلاب / رهبر انقلاب / محمد جواد ظریف / مقام معظم رهبری / عملیات بیت المقدس
۵۰ درصد کار دستگاه دیپلماسی، پروتکل و تشریفات است/ دنیا اذعان دارد رهبر انقلاب یک استراتژیست فوق العاده است
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اعتقاد دارم رهبر معظم انقلاب یکی از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده هستند که دنیا نیز به آن اذعان دارد.
تناقض‌های کرونایی وزارت بهداشت؛ در خانه نمی‌مانیم چون کار داریم!
۳ روز قبل
تناقض‌های کرونایی وزارت بهداشت؛ در خانه نمی‌مانیم چون کار داریم!
با گذشت بیش از ۷۰ روز از شیوع کرونا در کشور و موجی از ابتلاء و مرگ و میر، حالا چند صباحی است که شرایط تحت مدیریت قرار گرفته است. آمارها نزولی شده و بخش‌هایی از صنوف کار خود را از سر گرفته‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •