سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
وضعیت هوا
زور کرونا به آلودگی هوای تهران نرسید | جدول مقایسه‌ای وضعیت هوای پایتخت در چهار سال
۱۷ ساعت قبل
زور کرونا به آلودگی هوای تهران نرسید | جدول مقایسه‌ای وضعیت هوای پایتخت در چهار سال
طی ۱۷ روز نخست سال ۹۹ با وجود همه محدودیت‌های ترددی، هوا نتوانست رکورد سال گذشته را بزند.
۲۰ ساعت قبل / استان تهران / پیش‌بینی وضعیت هوا
کاهش پنج الی ۱۰ درجه‌ای هوای استان تهران
مجتبی جلالی در گفتگو با مهر از کاهش پنج الی ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در استان تهران اشاره کرد و افزود: از اواخر امروز دوشنبه شاهد نفوذ سامانه بارشی جدید خواهیم بود،
هشدار هواشناسی تهران: وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود
۳۹ ساعت قبل / وضعیت هوا / شهر تهران / توفان / اداره کل هواشناسی استان تهران
هشدار هواشناسی تهران: وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود
تهران - ایرنا - هواشناسی استان تهران در اطلاعیه هشدار سطح نارنجی اعلام داد: وزش باد نسبتا شدید تا شدید در نواحی شمالی، نواحی مرکزی و نواحی جنوبی این استان از امروز تا فردا دوشنبه پیش بینی می شود.
۴۳ ساعت قبل / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
وزش باد نسبتا شدید در هشت استان کشور
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (17فروردین) در شمال شرق، بخش‌هایی از شرق، سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز شرقی بارش‌هایی رخ می‌دهد، اظهار کرد: از اواخر امروز این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود. همچنین شدت بارش امروز در خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق مازندران و گلستان است.
۲ روز قبل
چرا «روزهای پاک تهران» کم شد؟
مقایسه آماری بهار ۹۸ و ۹۹ نشان می‌دهد شروع بهار امسال هوا به پاکی سال گذشته نبوده است. به گزارش خبرگزاری مهر برابر اطلاعات آماری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طی ۱۵ روز نخست سال‌‌جاری هوای پایتخت ۹ روز در شرایط پاک و ۶ روز در وضعیت قابل‌قبول (سالم) قرار گرفته است. درمقایسه این ایام با دوره مشابه سال گذشته آمده است به‌رغم آنکه در سال‌جاری شرایط قرنطینگی ویروس کرونا و تردد کمتر خودروها در شهر تهران را در شهر شاهد بودیم اما در سال گذشته در این ایام هوای تهران ۱۴ روز پاک و یک روز سالم بوده است. اوضاع آب و هوایی در بهار سال گذشته به‌صورتی بود که تا ۱۳ خرداد ماه وضعیت هوای تهران به وضعیت ناسالم نرسیده بود.
دلیل کاهش کیفیت هوای تهران در روزهای نخست سال
۲ روز قبل / وضعیت هوای تهران / محمد رستگاری / آلودگی هوا
دلیل کاهش کیفیت هوای تهران در روزهای نخست سال
معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران به توضیح دلیل کاهش کیفیت هوای تهران نسبت به زمان مشابه در سال گذشته پرداخت و گفت: یکی از دلائل کاهش کیفیت سختگیرانه‌تر شدن اندازه گیری‌ها است.
تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب
۲ روز قبل / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هشدار هواشناسی
تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب
سازمان هواشناسی طی هشداری در سطح قرمز از تقویت سامانه بارشی و تشدید بارش توام با رعدوبرق، وزش باد شدید و بارش تگرگ در برخی استان‌ها خبر داد.
کیفیت هوای پایتخت همچنان قابل قبول است
۲ روز قبل / وضعیت هوای تهران / هوای سالم / شرکت کنترل کیفیت هوای تهران
کیفیت هوای پایتخت همچنان قابل قبول است
مردم تهران از ابتدای سال نو ۹ روز هوای پاک و ۶ روز هوای سالم را تنفس کرده اند، و براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز و فردا هم هوای تهران قابل قبول خواهد بود.
پیش بینی وضع هوا در هفته پیش رو +عکس
۳ روز قبل / اخبار حوادث / آب و هوا / بارندگی
پیش بینی وضع هوا در هفته پیش رو +عکس
سازمان فضایی ایران بر مبنای پایش ماهواره ای وضعیت ابرناکی سطح کشور، پیش بینی کرد که هفته نسبتا آرامی را از لحاظ جوی در پیش رو داشته باشیم.
بارش تگرگ در تهران
۴ روز قبل / شهر تهران / تگرگ / وضعیت هوای تهران
بارش تگرگ در تهران
شهر تهران بعدازظهر چهاردهم فروردین ، برای دقایقی شاهد بارش شدید تگرگ بود. بعد از آن، بارش باران هوای تهران را لطیف کرد؛ باران و تگرگی که برای دقایقی کوتاه مهمان پایتخت شد.
ورود سامانه بارشی به کشور
۵ روز قبل / پیش‌بینی وضعیت هوا
ورود سامانه بارشی به کشور
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز (۱۳ فروردین ماه) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و از اواخر روز در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی شامل استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین از بعد از ظهر امروز تا اواسط روز پنجشنبه (۱۴ فروردین ماه) با تشکیل کانون‌های گرد و خاک روی عراق و عربستان احتمال پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق غرب و شمال غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد.
تهران بارانی می‌شود
۵ روز قبل / وضعیت هوا / بارش باران / اداره کل هواشناسی استان تهران
تهران بارانی می‌شود
تهران - ایرنا - هواشناسی استان تهران اعلام کرد: امروز بعدازظهر تا روز جمعه با فعالیت سامانه بارشی، افزایش ابرناکی و در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد همراه با رگبار و تندباد موقت پیش بینی می‌شود.
هشدار هواشناسی درباره تشدید فعالیت سامانه بارشی
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / پیش‌بینی وضعیت هوا / هشدار هواشناسی
هشدار هواشناسی درباره تشدید فعالیت سامانه بارشی
به گزارش ایسنا بر اساس اعلام سازمان هواشناسی برای فردا (۱۳ فروردین ماه) رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال کردستان و زنجان پیش‌بینی می‌شود.
آخرین وضعیت هوا و بارش‌ها در کشور
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / اصفهان / سازمان هواشناسی / قم / یزد / سمنان
آخرین وضعیت هوا و بارش‌ها در کشور
ایلنا: کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۲ فروردین و روزهای آتی اعلام کرد و از وزش شدید باد در استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی،…
تداوم بارش‌ها در شمال‌شرق و شرق کشور
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / وضعیت هوا / بارش باران
تداوم بارش‌ها در شمال‌شرق و شرق کشور
تهران - ایرنا - براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی (سازمان هواشناسی) امروز (سه‌شنبه)، بارش‌ها در شمال شرق، شرق کشور ادامه خواهد داشت و شدت بارش‌ها در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و مازندران پیش بینی شده است.
بارش پراکنده باران امروز و فردا در تهران
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / وضعیت هوا / شهر تهران / بارش باران
بارش پراکنده باران امروز و فردا در تهران
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: تهران، امروز و فردا بارش پراکنده باران را تجربه خواهد کرد و بیشینه دمای امروز مهرآباد ۱۵ و شمیرانات به ۱۴ درجه خواهد رسید و کمینه دما نیز به ۶ درجه می‌رسد.
هوای تهران سالم است
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / شرکت کنترل کیفیت هوای تهران / شهر تهران / وضعیت هوای تهران
هوای تهران سالم است
براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص هوای در ۲۴ ساعت گذشته به صورت متوسط بر روی عدد ۷۹ بوده و در حال حاضر برروی عدد ۶۰ قرار دارد که به معنای کیفیت قابل قبول هوای برای همه است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / اطلاعیه هواشناسی / پیش‌بینی وضعیت هوا
جزییات بارش در مناطق مختلف کشور/ ۶ فروردین آسمان در اغلب شهرها صاف است
به گزارش فارس، صادق ضیائیان در گفت‌وگویی، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: سامانه بارشی فعال در کشور امروز به نیمه شرقی و شمال شرق رسیده و فعالیت دارد. همچنین در دامنه و ارتفاعات زاگرس نیز این سامانه موجب بارش‌هایی شده است.
شدت بارش ها در 8 استان تا پایان امروز
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / وضعیت هوا / پیش بینی آب و هوا / بارش باران
شدت بارش ها در 8 استان تا پایان امروز
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از شدت بارش ها در هشت استان کشور تا پایان وقت امروز خبر داد.
یک میلیارد انسان درقرنطینه، بهبود کیفیت هوا در سراسر جهان
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / ویروس کرونا / شیوع کرونا
یک میلیارد انسان درقرنطینه، بهبود کیفیت هوا در سراسر جهان
در بیشتر کشور‌های جهان که برای مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا اکثر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی تقریبا متوقف شده و حدود یک میلیارد انسان در قرنطینه قرار گرفته اند، به دلیل کاهش سطح آلودگی ها، بهبود قابل توجه هوا ثبت شده است هرچند هنوز گمانه زنی در باره ادامه طولانی مدت این وضعیت زود است.
بارش برف محور یاسوج به سی‌سخت را سفیدپوش کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد / پیش بینی وضعیت هوا / میزان بارندگی
بارش برف محور یاسوج به سی‌سخت را سفیدپوش کرد
یاسوج- بارش سنگین برف محور ارتباطی یاسوج به سی‌سخت را سفیدپوش کرد.
هوای پایتخت در نخستین روز بهار «سالم» است
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / وضعیت هوای تهران / آب و هوا / سازمان هواشناسی
هوای پایتخت در نخستین روز بهار «سالم» است
کیفیت هوای تهران امروز در نخستین روز از سال ۹۹ با شاخص ۶۸ در وضعیت سالم قرار دارد.
ساماندهی معادن شهرستان قدس در دستور کار محیط زیست تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / معدن شن و ماسه / شهرستان قدس / آلودگی هوا
ساماندهی معادن شهرستان قدس در دستور کار محیط زیست تهران
رییس سازمان حفاظت محیط زیست آذر ماه امسال در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید بنزین بدون آلایندگی و مکمل یک واحد تولیدی بخش خصوصی در شهرستان قدس، فعالیت و وضعیت واحدهای شن و ماسه‌ای این شهرستان را مخرب و گرد وغبار ناشی از آن را یکی از کانونهای آلودگی هوا در این منطقه و مضر برای سلامت شهروندان دانست و دستور رسیدگی و ساماندهی فوری به وضعیت موجود را صادر کرد که محیط زیست استان تهران فاز اول این پروژه را روز گذشته (۲۷ اسفندماه) مورد بهره‌برداری قرار داد.
سازمان هواشناسی: آغاز بارش‌های سیل آسا در ۱۱ استان از فردا
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / بارش باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
سازمان هواشناسی: آغاز بارش‌های سیل آسا در ۱۱ استان از فردا
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در نوار شمالی و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / کرونا
گفت‌وگو با پزشکی که کرونا گرفت و خوب شد
چیزی که الان همه مردم انجام می‌دهند، نشان از آن دارد که ما تا فصل مرداد و شهریور این ویروس را خواهیم داشت و ما دوباره وارد فاز هوای سرد می‌شویم و دوباره این ویروس اوج می‌گیرد و دیگر از کشور خارج نخواهد شد... وضعیت موجود کشور ما، با پاساژهای برپا، خیابان‌های شلوغ، ‌بانک‌های پر و مردم در حال خرید، نشان‌دهنده این است که پیک بیماری از فروردین هم گذر می‌کند و این که ما امید داریم خشکی هوا باعث کم‌شدن ویروس شود، اتفاق نمی‌افتد و مردم این ویروس را ردوبدل می‌کنند. در نتیجه نمودار حالت صاف تا زمان فصل سرد سال خواهد داشت و دوباره شیب آن در سرما به سمت بالا می‌رود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
۴۰ هزار پرنده در میانکاله تلف شدند
رییس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه سازمان دامپزشکی مسوول پاسخگویی به علت مرگ پرندگان در میانکاله است، گفت: ۴۰ هزار پرنده در میانکاله بر اثر سم بوتولیسم تلف شدند. به گزارش مهر، عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست با حضور در برنامه تلویزیونی سلام در خصوص مسائل روز محیط زیست کشور صحبت کرد. او با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران در روزهای اخیر با توجه به کاهش عبور و مرورها گفت: از آنجایی که عمده نیروگاه‌های تهران در سمت غرب تهران مستقر هستند و وزش باد تهران از سمت غرب به شرق می‌وزد در سمت شرق تهران کوه‌ها و برج‌های متعددی سد راه می‌شوند و آلودگی در تهران محبوس می‌شود. کلانتری با بیان اینکه صنعت ما دچار مشکل نیست، خودروهای ما فرسوده‌اند و عمده آلاینده‌ها …
هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / وضعیت هوای تهران / پیش بینی وضعیت هوا / هوای ناسالم
هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم شد
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (٢٢ اسفند ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و بارش تگرگ در مناطق مستعد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / وضعیت هوا
اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و بارش تگرگ در مناطق مستعد
تهران - ایرنا - بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ اسفندماه با فعالیت سامانه بارشی در کشور شاهد آب‌گرفتگی معابر شهری، اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد کشور خواهیم بود، بنابراین هموطنان از سفرهای غیر ضرورری خودداری کنند.
آغاز بارش برف و باران در ۱۱ استان
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / بارش برف و باران / پیش‌بینی وضعیت هوا
آغاز بارش برف و باران در ۱۱ استان
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و آرام بوده و روند افزایش دما حاکم است. در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی روی می‌دهد.
آخرین پیش بینی‌ها از وضعیت آب و هوا در ۲۱ اسفند
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / آب و هوا / سازمان هواشناسی
آخرین پیش بینی‌ها از وضعیت آب و هوا در ۲۱ اسفند
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: طی دو روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آرام بوده است و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / آب و هوای ایران / پیش‌بینی وضعیت هوا
روند افزایشی نسبی دما در کشور
کبری رفیعی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: امروز بعدازظهر سامانه بارشی که در برخی نقاط کشور فعال است از مرزهای شرقی خارج شده و جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد شد.
آلودگی دوباره در راه پایتخت/کاهش کیفیت هوا در روزهای آخر هفته
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / مرکز پایش آلودگی هوا / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران
آلودگی دوباره در راه پایتخت/کاهش کیفیت هوا در روزهای آخر هفته
مرکز پایش آلودگی هوا در اطلاعیه‌ای هشدار داده که طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه آلاینده‌های جوی افزایش خواهد یافت و در این راستا توصیه‌هایی نیز کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / آلودگی هوای تهران
آلودگی هوا در پایتخت و چند شهر صنعتی از ۱۵ اسفند
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده 14 اسفند شاهد بارش برف و باران و وزش باد در خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی خواهیم بود. همچنین در جنوب شرق و شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد شدید خواهیم داشت.
چرا پیش‌بینی وضعیت هوا در سایت شرکت کنترل کیفیت هوا متوقف شد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
چرا پیش‌بینی وضعیت هوا در سایت شرکت کنترل کیفیت هوا متوقف شد؟
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران علت توقف پیش‌بینی وضعیت هوا در سایت این شرکت را اعلام کرد.
هوای پایتخت پاک شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / اداره کل محیط زیست استان تهران / محمد رستگاری / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران
هوای پایتخت پاک شد
مرکز پایش آلودگی هوا، شاخص ۲۴ ساعته امروز هوای پایتخت را ۴۳ و در وضعیت «پاک» اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / افزایش دمای تهران / وضعیت هوای تهران
افزایش دمای تهران تا آخر هفته/ دمای پایتخت به ۱۷ درجه می‌رسد
مجتبی جلالی مدیر کل هواشناسی استان تهران در گفت‌وگو با فارس درباره شرایط آب و هوایی استان اظهارکرد: با پایداری جوی از روز چهارشنبه هوای تهران گرم می شود.
هوای آلوده کلانشهرها
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
هوای آلوده کلانشهرها
کاهش تردد مردم به دلیل پیشگیری از کرونا هم نتوانسته است آلودگی هوا را کم کند. به گزارش گروه ایرانشهر، کلانشهرهای تهران، کرج و 7 شهر در خوزستان روز یکشنبه هوای آلوده‌ای را تجربه کردند. در این روز، آلودگی هوای کرج در وضعیت قرمز و تهران و خوزستان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شد. 
آلودگی هوای تهران
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / آلودگی هوا / شهر تهران / وضعیت هوای تهران
آلودگی هوای تهران
کیفیت هوای تهران امروز ۱۱ اسفند با شاخص 115 برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد.
کاهش ۷ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشور
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / کاهش هوا
کاهش ۷ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشور
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که امروز (۱۱ اسفندماه) سامانه بارشی در شمال غرب فعال است، اظهارکرد: به تدریج گستره این سامانه، غرب، جنوب غرب و سپس دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را در بر می‌گیرد و در مناطقی از مرکز و شرق کشور نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
تردد کاهش یافت، هوا ناسالم شد
گروه اجتماعی| «ناسالم»؛ وضعیت هوای تهران درست در روزهایی که با تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، تقاضا برای کاهش تردد غیرضروری در پایتخت مواجه بودیم، چنان آلوده شد که تحت عنوان «ناسالم» تعیین شد. این در حالی است که شیوع بیماری کرونا و تدابیر بهداشتی اندیشیده شده در شهر خیابان‌های پایتخت‌ را از تردد متفاوت کرده بود. این وضعیت و ناسالم‌ شدن هوا این پرسش را برجسته کرده که اگر تردد‌ها کاهش یافته است پس منشا آلایندگی هوای تهران چه چیزی غیر از خودروهای شخصی است؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
دستیار «کرونا» در پایتخت
«کرونا» و نحوه مهار آن دغدغه اصلی کشور شده است؛ اما از جمعه گذشته «دستیار» این ویروس جدید مرگبار هم در آسمان تهران و تعدادی از کلان‌شهرهای کشور ظاهر شد‌.هوای پایتخت دوباره با افزایش قابل توجه غلظت ذرات سمی و آلاینده مواجه شده است و در شرایطی که جمعه گذشته، فعالیت‌ها در شهر تعطیل بود، اما شاخص کیفیت هوا در وضعیت «زرد» ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت. دیروز روند انباشت آلودگی تشدید شد و شاخص در ساعات ابتدایی شب وارد وضعیت «قرمز» -ناسالم برای همه- شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد تغییر سبک سفرهای درون‌شهری تحت تاثیر «ترس از ابتلا به کرونا در فضاهای عمومی و پر رفت‌وآمد» باعث افزایش حجم استفاده از خودروی شخصی شده و این، بر بازگشت دوباره آلودگی‌ آن هم در ماه معمولا کم‌آلوده اثر گذاشته است. هر چند هنوز …
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / آلودگی هوای تهران / وضع هوای تهران / وضعیت هوای تهران
کیفیت هوای تهران قرمز شد/ هوا برای همه افراد آلوده است
به گزارش فارس، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۵۴ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم و شاخص قرمز است همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۲۱ قرار داشته و هوای تهران آلوده بود.
هوای تهران ناسالم است/ شاخص آلودگی از ۱۲۰ گذشت
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / اداره کل محیط زیست استان تهران / محمد رستگاری / مرکز پایش آلودگی هوا / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران
هوای تهران ناسالم است/ شاخص آلودگی از ۱۲۰ گذشت
مرکز پایش آلودگی هوا، شاخص ۲۴ ساعته امروز هوای پایتخت را ۱۲۱ و در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» اعلام کرد.
یکشنبه سامانه بارشی جدید به کشور وارد می‌شود/ اعلام استان‌های بارشی
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / آب وهوای کشور / الگوهای هواشناسی / پیش‌بینی وضعیت هوا
یکشنبه سامانه بارشی جدید به کشور وارد می‌شود/ اعلام استان‌های بارشی
به گزارش میزان، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی استان‌های کشور طی چند روز آینده گفت: با خروج سامانه بارشی از روز گذشته امروز پدیده خاصی در استان‌ها وجود ندارد. در مناطق کوهستانی و برف گیر احتمال ریزش بهمن پیش بینی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / بارش باران / تهران / پایتخت
(تصاویر) انعکاس شهر پس از باران‎
بارش باران در پایتخت که به گزارش سازمان هواشناسی در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه ۶ و ۷ اسفند ۱۳۹۸ رکورد بیشترین میزان بارش را شکست، موجب لطافت هوا و طراوت در حال و هوای شهر شده است، طبق نتایج شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز نیز وضعیت کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود
هوای پایتخت پاک شد/باران نفس تهران را تازه کرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / اداره کل محیط زیست استان تهران / محمد رستگاری / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران
هوای پایتخت پاک شد/باران نفس تهران را تازه کرد
مرکز پایش آلودگی هوا، شاخص ۲۴ ساعته امروز هوای پایتخت را ۴۹ و در وضعیت «پاک» اعلام کرد. عدد ۵۰ مرز میان هوای «پاک» و «قابل قبول» در نظر گرفته می‌شود.
بارش‌ها در تهران به ۵۰ میلیمتر رسید
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / بارش باران در تهران / پیش‌بینی وضعیت هوا / هوای تهران
بارش‌ها در تهران به ۵۰ میلیمتر رسید
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بارش ها در استان تهران در حالی که هنوز تداوم دارد تا این لحظه بطور متوسط ۵۰ میلیمتر ثبت شده که رقم خوبی است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
از دیروز کد احیا نداشته‌ایم
الهام فخاری ـ عضو شورای شهر هوا سردتر شده ‌است‌. دیواری بتونی روبه‌روی پنجره به‌فاصله یک‌متری است. فقط سرمای هوا نشانه بارشی است که دیگران درباره‌ا‌ش می‌گویند. یکی از کادر درمان تستش مثبت شده و دارد درمان می‌شود. تلویزیون اتاق ما کنترل ندارد و روشن نمی‌شود. هرازگاهی تکه‌هایی از کتاب «من به روایت من» را می‌خوانم. در گفت‌وگو با مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی وضعیت گرمخانه‌ها را مرور کردیم.از بس اسپری گندزدا می‌زنم و دست‌ها را می‌شویم پوست دست‌هایم شبیه کاغذ شده است. هم‌اتاقی‌‌ام چند متن طنز کرونایی …
هوای تهران قابل قبول است/ باران هوای پایتخت را پاک نکرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران / اداره کل محیط زیست استان تهران / محمد رستگاری
هوای تهران قابل قبول است/ باران هوای پایتخت را پاک نکرد
مرکز پایش آلودگی هوا، شاخص ۲۴ ساعته امروز هوای پایتخت را ۸۰ و در وضعیت «قابل قبول» اعلام کرد.
جزئیات طرح ترافیک سال ۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / طرح ترافیک / شهرداری تهران
جزئیات طرح ترافیک سال ۹۹
سعیدیان فر که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، درخصوص وضعیت ترافیکی روزهای پنجشنبه در سال ۹۹ عنوان کرد: ما در سال جدید همچون سال ۹۸ پنجشنبه ها طرح ترافیک نداریم و فقط محدوده کنترل آلودگی هوا را داریم که از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ ظهر اعمال می شود و برای شهروندانی هم که روز پنجشنبه وارد محدوده شوند فقط یک روز از ۲۰ روز تردد رایگان آنها کاسته خواهد شد.
سازمان هواشناسی: برف و باران کشور را فرا می‌گیرد/ پیش‌بینی وزش باد شدید در جنوب خوزستان
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / آب و هوای ایران / بارش برف و باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
سازمان هواشناسی: برف و باران کشور را فرا می‌گیرد/ پیش‌بینی وزش باد شدید در جنوب خوزستان
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال بوده و در نوار غربی، مرکز، دامنه های جنوبی البرز بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
احتمال سیلاب در مناطقی از غرب و جنوب غرب
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / وضعیت هوا / بارش باران
احتمال سیلاب در مناطقی از غرب و جنوب غرب
تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها و معابر در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد که موجب لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد خواهد شد؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شهر در سیطره ویروس چینی
‌محمد جباری _‌خبر‌نگار شهر در سیطره ویروس چینی است. بیمارستان‌ها وضعیت معمولی ندارند و هر روز بر تعداد بیماران و افراد مشکوک اضافه می‌شود. با نیمه تعطیل شدن شهر تهران، بسیاری از شهروندان راهی سفر شده‌اند.  یعنی احتمال خطر بیشتر. هر چند بسیاری دیگر از شهروندان نیز در خانه‌ها و در قرنطینه خود خواسته مانده‌اند. با این حال اقدامات شهرداری برای افزایش ایمنی و همچنین کاهش احتمال شیوع کرونا بیشتر شده‌است. شهر این روزها خلوت‌تر از همیشه به‌نظر می‌رسد و با فرارسیدن موج بارندگی از امروز، سرمای هوا نیز …
ارتفاع موج در خلیج فارس تا ۲.۵ متر
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / وضعیت هوا
ارتفاع موج در خلیج فارس تا ۲.۵ متر
تهران - ایرنا - بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی ویژه هواشناسی دریایی، از فردا سه‌شنبه ۶ اسفندماه تا جمعه ۹ اسفندماه شاهد ارتفاع موج در شمال خلیج‌فارس بین ۲ تا ۲.۵ متر خواهیم بود.
پیش‌بینی وضعیت آب و هوا؛ هشدار بارش شدید برف و باران
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / آب و هوای ایران / بارش برف و باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
پیش‌بینی وضعیت آب و هوا؛ هشدار بارش شدید برف و باران
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب به کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران آغاز می‌شود و به‌تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
نیاز فوری زلزله زدگان آذربایجان‌غربی به چادر و وسایل گرمایشی
با توجه یه سردی هوا و وضعیت کوهستانی مناطق زلزله زده مردم نیاز جدی به چادر و وسایل گرمایشی دارند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / بارش باران در تهران / پیش‌بینی وضعیت هوا / هوای تهران
پیش‌بینی باران شدید برای سه‌شنبه و چهارشنبه تهران
به گزارش فارس، مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره وضعیت آب و هوایی استان اظهار کرد: برای سه شنبه و چهارشنبه بارش شدید باران پیش بینی می شود.
آغاز بارش برف و باران شدید در اکثر مناطق کشور/ هشدار کاهش ۱۵ درجه‌ای دما
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / آب و هوای ایران / بارش برف و باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
آغاز بارش برف و باران شدید در اکثر مناطق کشور/ هشدار کاهش ۱۵ درجه‌ای دما
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز یکشنبه 4 اسفند در برخی مناطق شمال غرب، غرب و شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر فردا 5 اسفندبا ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب به کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب بارش باران شروع و به تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده می‌شود.
نجات زمین با الگوی ترمیم لایه ازن
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
نجات زمین با الگوی ترمیم لایه ازن
با گزارش‌های بسیار زیادی که در مورد وضعیت آب و هوا ارائه می‌شود، احساس ناامیدی بین مردم رو به افزایش است. اما تاریخ بشر در گذشته نشان داده است که ما می‌توانیم برای حل مشکلات زیست‌محیطی که به ظاهر غیرقابل تحمل هستند متحد شویم. «پروتکل مونترآل» در دهه 1980شرایطی را فراهم کرد که لایه ازن بازیابی شود. اکنون دانشمندان دریافتند که این پروتکل فواید دیگری هم داشته است؛ چراکه تغییرات اقلیمی تا 25درصد کند شده است. به گزارش نیواطلس، لایه ازن در بالای جو، با بازتاب مضرترین اشعه‌های خورشید، به قابل سکونت‌ماندن …
ادامه بارش‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور؛ ورود سامانه بارشی جدید
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / وضعیت هوا
ادامه بارش‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور؛ ورود سامانه بارشی جدید
تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اواسط امروز شنبه ( ۳ اسفند) و طی روز یکشنبه ( ۴ اسفند) با عبور امواج ضعیف تراز میانی در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در برخی نقاط شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود. 
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
چیزهایی که باورتان نمی‌شود در حال تمام شدن هستند!
بهتر است بدانید آب تنها چیزی نیست که رو به اتمام است، منابع زیادی روی کره زمین قرار دارند که در حال انقراض هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، شاید در مورد کمبود آب و نفت و زنبور‌های عسل چیز‌هایی شنیده باشید، اما منابع و چیز‌های دیگری هم هست که در حال تمام شدن هستند یا فقط به دلیل مدیریت نادرست دیگر وجود نخواهند داشت و نبود آن‌ها بر تمام عرصه‌های زندگی ما اثر خواهد گذاشت.> جا در مدار زمینتا سال ۲۰۱۹ حدود ۵۰۰ هزار وسیله در مدار زمین قرار دارد که فقط حدود ۲۰۰۰ تای آن‌ها کار می‌کند و فعال هستند، ماهواره‌هایی که ما هرروزه برای ارتباطات و راهیابی و تماشای برنامه‌های مورد‌علاقه‌مان استفاده می‌کنیم. باقی چیز‌ها بقایای موشک‌ها و سفینه‌های فضایی و چیز‌های دیگری هستند که با مدار زمین برخورد کرده‌اند. …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / آب و هوای ایران / بارش برف / پیش‌بینی وضعیت هوا
آخر هفته در کدام استان‌های کشور برف می‌بارد؟
به گزارش میزان، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده گفت: امروز با ورود سامانه بارشی در نوار غربی دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •