شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
پایتخت
هشدار رییس کل بانک مرکزی را جدی بگیریم/ واکنش شرق به توصیه انتخاباتی موسوی خویینی ها؛ دیرهنگام/ واکنش رسالت:می خواهد مردم را در «زنگ انشا» نگه دارد؟
۱ ساعت قبل
هشدار رییس کل بانک مرکزی را جدی بگیریم/ واکنش شرق به توصیه انتخاباتی موسوی خویینی ها؛ دیرهنگام/ واکنش رسالت:می خواهد مردم را در «زنگ انشا» نگه دارد؟
واکنش‌ها به توصیه انتخاباتی موسوی خویینی ها، سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»، طغیان جمعیت موش‌ها در پایتخت، ‏تصمیم‫های مهم بایدن درصورت پیروزی، خط فقر: ۱۰ میلیون تومان!، لیگ قهرمانان سرخابی می‌شود، انتخابات آمریکا با ‏اقتصاد ما چه می‌کند، بازگشت محدودیت‌های کرونایی منوط به درخواست استانداران، واگذاری کشت و صنعت مغان زیر ذره‌بین ‏قوه قضائیه و سعید نمکی هم عزل می‌شود؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده ‏است. ‏
۱ ساعت قبل / پایتخت / خرید و فروش / رشد / زهرا / شورای شهر تهران
در شهر
عضو شورای شهر تهران از ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش جهت پیشگیری از انتقال کرونا و بهبود وضعیت اقتصادی دستفروشان در پایتخت خبر داد.
موج سوم‌کرونا وآلودگی درکمین پایتخت
۱ ساعت قبل / پایتخت / پول / حمل و نقل عمومی / دولت / شهرداری
موج سوم‌کرونا وآلودگی درکمین پایتخت
آغاز فصل پاییز و باز شدن مدارس همزمان با تشدید شیوع کرونا در پایتخت، در شرایطی که سیستم حمل و نقل عمومی تهران از کمبود ناوگان و همچنین فرسودگی آن رنج می‌برد و از همین رو، مسوولان ستاد مقابله با کرونا به استفاده از وسایط نقلیه شخصی رای می‌دهند،
۲ ساعت قبل
تهران و پایتخت آینده: مساله ریسک زلزله
در روزهای اخیر اخباری از مجلس شورای اسلامی در مورد انتقال پایتخت اداری و سیاسی از تهران و تهیه طرحی در این مورد منتشر شد. عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت «تمرکز قدرت و ثروت در تهران خطری بالقوه برای نظام است. قرارگاه خاتم پایتخت جدید را از صفر می‌سازد. تمرکز بیش از حد مردم، ثروت، دانش و صنعت در تهران یک تهدید واقعی است؛ چه از لحاظ طبیعی و چه حمله‌های نظامی و چه نافرمانی‌های اجتماعی.» نگارنده در سال‌های اخیر با نگرش به وضع تهران از نظر خطر و ریسک زلزله در دفاع از انتقال پایتخت و تمرکززدایی از تهران قلم زده است.   دلیل انتخاب تهران نزدیکی به نواحی استقرار ایل قاجار در منطقه گرگان بود و آقا محمد خان ابتدا در مارس 1779 خود را به تهران رساند …
۲ ساعت قبل
نام شجریان و ۲۸ هزار کوچه تهران
 چندی پیش در خبرها آمده بود در شورای شهر تهران پیشنهاد شده است خیابانی را به نام مرحوم مهندس مهدی بازرگان مبارز سال‌های ستمشاهی، معلم اخلاق و اولین نخست‌وزیر دولت موقت انقلاب اسلامی و دبیر کل نهضت آزادی ایران بگذارند، چنین قرار بوده است، معبری نیز به نام بانو اعظم طالقانی، بانوی مبارز، انقلابی و فرزند ابوذر زمان انقلاب مرحوم آیت‌الله طالقانی نامگذاری شود. فرماندار تهران با این بهانه که کسی مرحوم بازرگان و مرحوم اعظم طالقانی را نمی‌شناسد، این مصوبه شورای شهر را ناشدنی و غیرقانونی اعلام کرده بود. در جدیدترین هنرنمایی شورای شهر تهران و شهرداری پایتخت نیز از نامگذاری خیابانی با نام استاد جاودان موسیقی ایرانی محمدرضا شجریان صرف‌نظر شده است با این بهانه که مصالحی در میان …
۲ ساعت قبل
ثبت‌نام ۴۳ هزار دانش‌آموز اتباع در مدارس با نامه فرمانداری
فرماندار تهران از ثبت‌نام ۴۳ هزار دانش‌آموز اتباع در مدارس با اخذ نامه از فرمانداری در سال تحصیلی جاری خبر داد. «عیسی فرهادی»، فرماندار تهران در گفت‌وگو با ایلنا درباره تعیین تکلیف نامگذاری برخی معابر پایتخت به نام «مهدی بازرگان» و «اعظم طالقانی» و اصرار اعضای شورای شهر بر این نامگذاری‌ها گفت: بعد از مخالفت هیات تطبیق با این نامگذاری‌ها، این مصوبه برای دریافت نظر نهایی به شورای مرکزی حل اختلاف ارسال شده است. او همچنین در این باره ادامه داد: فرمانداری در بحث نامگذاری معابر دو مساله شامل «حساسیت جامعه نسبت به تغییر نام» و «نتیجه استعلام‌ها و بررسی دستگاه‌های مختلف» را مدنظر قرار می‌دهد و در این …
واکنش فرانسه به حمله به عابران نزدیک دفتر سابق «شارلی ابدو»
۲ ساعت قبل / پایتخت / فرانسه / وزیر کشور / حمله / ابدو
واکنش فرانسه به حمله به عابران نزدیک دفتر سابق «شارلی ابدو»
اقتصاد نیوز : وزیر کشور فرانسه دیشب در سخنانی اعلام کرد که حمله‌ به دست به عابران در نزدیکی دفتر سابق نشریه «شارلی ابدو»، یک «اقدام تروریستی» بوده است.
قیمت مسکن در مناطق ۹ و ۱۰ پایتخت
۴ ساعت قبل / قیمت مسکن / بازار مسکن
قیمت مسکن در مناطق ۹ و ۱۰ پایتخت
گروه دیگری از متقاضیان ملک که بودجه بیشتری دارند، به‌جای منطقه ۵ به سراغ منطقه ۲۲ می‌روند و در آنجا خرید خود را انجام می‌دهند، اما سرعت رشد قیمت‌مسکن در ماه‌های اخیر به‌حدی بالا بود که تمایل به خرید ملک در مناطق ارزان‌تر واقع در نیمه‌جنوبی شهر تهران بیشتر از هر زمانی افزایش یافته است.
۴ ساعت قبل
بازار داغ کلاهبرداری با فروش خودروهای تصادفی
سردار علیرضا لطفی . رئیس پلیس آگاهی پایتخت
انتقال پایتخت؛ «تهران» پیر همچنان مقاومت می کند
۴ ساعت قبل / انتقال پایتخت / قرارگاه خاتم
انتقال پایتخت؛ «تهران» پیر همچنان مقاومت می کند
به گزارش الف قرارگاه خاتم الانبیا به دولت پیشنهاد داده است که بدون تحمیل هیچ هزینه ای به دولت می تواند پایتخت سیاسی و اداری را از تهران به شهر دیگری منتقل کند. گفته می شود که رئیس جمهوری نیز در این خصوص، دستور بررسی داده است. 
۴ ساعت قبل
افتتاح ایستگاه مترو برج میلاد؛ به‌زودی
ایستگاه مترو برج میلاد با هدف ارائه تسهیلات حمل‌ونقل عمومی در شهر به شهروندان و گردشگران در مهرماه افتتاح می‌شود. «علی امام» مدیرعامل شرکت مترو درباره بهره‌برداری از ایستگاه مترو برج میلاد در خط 7 واقع در منطقه 2 به خبرنگار همشهری محله گفت: «از اولویت‌های ما طی 6 ماهه دوم سال بهره‌برداری از 4ایستگاه مترو در پایتخت است. ایستگاه برج میلاد در خط 7 نخستین ایستگاهی است که به شهروندان خدمت‌رسانی خواهد کرد. طول خط 7 مترو تهران 27 کیلومتر است و 22 ایستگاه دارد که تاکنون قریب به 22 کیلومتر و 11 ایستگاه آن …
۴ ساعت قبل
برپایی نمایشگاه تاریخ آتش‌نشانی پایتخت
نمایشگاه «تاریخ آتش‌نشانی در تهران» در سکوی باز برج میلاد برپا شده است. به گزارش خبرنگار همشهری محله، در این نمایشگاه تعدادی عکس قدیمی از زمان تأسیس نخستین پایگاه آتش‌نشانی در تهران تا امروز و تعدادی از ابزارآلات مرتبط با آتش‌نشانی در سکوی دید باز برج میلاد به نمایش درآمده است و جمعی از مربیان آتش‌نشانی همزمان با برپایی این نمایشگاه اطلاعات لازم را برای آگاهی‌بخشی بیشتر از خطرات آتش‌سوزی و مقابله و پیشگیری از حریق به مخاطبان و بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه تا …
۴ ساعت قبل
یارانه 2/ 1 میلیارد تومانی برای پر‌کردن استخر خانه‌های لاکچری
در شرایطی که 47 درصد از مصرف آب‌شرب پایتخت متعلق به مناطق یک تا 3 است، روزانه یک‌میلیارد و 225میلیون تومان از منابع صرف یارانه بخش آب مشترکان پُرمصرف می‌شود. به گفته محمدرضا بختیاری، مدیر‌عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، 20‌درصد مشترکین شهر تهران به‌صورت متوسط و کمی بیشتر از متوسط مصرف می‌کنند، 15درصد پرمصرف هستند و 5‌درصد که شامل مناطق ‌یک، ‌2 و 3 شهر تهران می‌شود، بسیار پُرمصرف هستند. 60 درصد مردم نیز کم‌مصرف هستند. بختیاری با اشاره به این نکته که متاسفانه برخی از شهروندان از مشقت تامین آب اطلاعاتی ندارند و بی‌رویه مصرف می‌کنند، گفت: راه‌حل این مشکل، فرهنگ‌سازی و واقعی‌کردن بهای هر مترمکعب آب است، زیرا در حال‌حاضر مردم تنها 25‌درصد بهای تمام‌شده آب را می‌پردازند.
عمران‌خان: به تشکیل دولت مستقل  فلسطینی به پایتختی قدس پایبندیم
۷ ساعت قبل / سازمان ملل / فلسطین / پاکستان / عمران خان
عمران‌خان: به تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس پایبندیم
نخست وزیر پاکستان روز جمعه در سخنانی تاکید کرد که این کشور همچنان به تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس پایبند است.
پیام ویدیویی معاون شهردار آمستردام به شهر دوستدار دوچرخه ایران
۸ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / شهرداری یزد / شهر دوچرخه‌ها / شهر جهانی یزد
پیام ویدیویی معاون شهردار آمستردام به شهر دوستدار دوچرخه ایران
معاون شهردار آمستردام پایتخت کشور هلند طی یک پیام ویدیویی به مردم یزد «شهر دوستدار دوچرخه ایران» از تمایل خود برای تقدیر از مسئولان این شهر به خصوص شهردار شهر جهانی یزد خبر داد.
عزل ۲ مدیر مدرسه در پایتخت بر اثر تخطی از قوانین
۸ ساعت قبل
عزل ۲ مدیر مدرسه در پایتخت بر اثر تخطی از قوانین
مدیرکل آموزش و پرورش تهران از برکناری ۲ مدیر مدرسه به دلیل رعایت نکردن قوانین در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس خبر داد.
۱۰ ساعت قبل / استقلال تهران / لیگ قهرمانان آسیا / پرسپولیس تهران
آنالیز کارنامه زوج تهاجمی سرخابی در آسیا؛/ عیسی-امیری یا شیخ-قایدی؛ آمار چه می‌گوید؟
زوج تهاجمی خط آتش سرخابی پایتخت در آسیا کارنامه موفقی را از خود به جای گذاشته‌اند.
۱۰ ساعت قبل
نمایش گربه‌ها در مسکو
در پایتخت روسیه در نمایشگاه گربه‌ها در سال ۲۰۲۰
شمال بارانی می‌شود
۱۱ ساعت قبل
شمال بارانی می‌شود
روزهای یکشنبه و دوشنبه ۶ و ۷ مهرماه نیز در شمال غرب و غرب کشور، شاهد رگبار لحظه ای خواهیم بود، همچنین برخی مناطق پایتخت فردا (شنبه) بارانی است و دوشنبه و سه شنبه نیز هوای تهران خنک تر می شود.
انتشار اولین تصویر از مقر جدید السیسی در پایتخت اداری مصر
۱۱ ساعت قبل / عبدالفتاح السیسی / مصر
انتشار اولین تصویر از مقر جدید السیسی در پایتخت اداری مصر
اولین تصویر از مقر جدید السیسی در پایتخت اداری مصر منتشر شد.
در این ۳ منطقه تهران زنان و مردان بیشتر همدیگر را کتک می‌زنند
۱۱ ساعت قبل / خانواده / کتک کاری
در این ۳ منطقه تهران زنان و مردان بیشتر همدیگر را کتک می‌زنند
معاون اجتماعی پلیس پیشگیری پایتخت از کاهش ۱۷ درصدی پرونده‌های ضرب و جرح زن و شوهری در نیمه نخست امسال خبر داد.
حال و هوای دفاع مقدس در نگارخانه‌های تهران
۱۱ ساعت قبل / هنرهای تجسمی
حال و هوای دفاع مقدس در نگارخانه‌های تهران
برخی نگارخانه‌های پایتخت همزمان با هفته دفاع مقدس نمایشگاه‌هایی با حال و هوای جنگ را تدارک دیده‌اند.
روزگار آپارات‌های زغالی سینما
۱۲ ساعت قبل / فرهنگ / همشهری محله / سینمای ایران / پایتخت
روزگار آپارات‌های زغالی سینما
نور و صدای قیژقیژ حرکت قرقره‌های دستگاه آپارات، قدیم‌ها در هر سینمایی زنگ اعلان شروع نمایش فیلم بود؛آپارات‌های زغالی که با هر سختی بود چرخشان برای نمایش تصویر روی پرده جادویی و لذت بردن تماشاچیان از دنیای اعجاب‌انگیز هنر هفتم می‌چرخید.
کرونا بیش از 10هزار دستفروش پایتخت را ساماندهی کرد
۱۲ ساعت قبل
کرونا بیش از 10هزار دستفروش پایتخت را ساماندهی کرد
 عضو شورای شهر تهران از ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش جهت پیشگیری از انتقال کرونا و بهبود وضعیت اقتصادی دستفروشان در پایتخت خبر داد.
۱۳ ساعت قبل / اهانت نشریه فرانسوی / توهین شارلی ابدو به پیامبر
حمله مسلحانه نزدیک دفتر نشریه هتاک فرانسوی
به گزارش تسنیم، این حمله با سلاح سرد در خیابان نیکلا اًپِر، واقع در ناحیه یازدهم تقسیمات شهری پایتخت فرانسه روی داده که گفته می‌شود دفاتر سابق نشریه هتاک «شارلی ابدو» در آن قرار داشته است.
۱۳ ساعت قبل / ساخت واکسن کرونا توسط روسیه / شیوع کرونا در روسیه
آغاز واکسیناسیون کرونا در پایتخت روسیه
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "میخائیل موراشکو"  وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که نخستین محموله از واکسن "اسپوتنیک-5" علیه ویروس کرونا که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی روسیه "گامالیا" تولید شده است، در مسکو، پایتخت روسیه، وارد چرخه استفاده عمومی شده است.
رکورد فوق‌العاده مدافع پرسپولیس؛/ گلزن‌ترین مدافع ایرانی لیگ قهرمانان آسیا کیست؟
۱۴ ساعت قبل / شجاع خلیل زاده / لیگ قهرمانان آسیا / پرسپولیس تهران
رکورد فوق‌العاده مدافع پرسپولیس؛/ گلزن‌ترین مدافع ایرانی لیگ قهرمانان آسیا کیست؟
مدافع سرخ‌پوشان پایتخت با گلزنی شب گذشته خود توانست به یک رکورد ویژه دست پیدا کند.
مسئول فتح: هیچ کشور عربی حاضر به میزبانی از نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی نشد
۱۴ ساعت قبل / پیغام فتح / پیغام فتح / حماس / فلسطین
مسئول فتح: هیچ کشور عربی حاضر به میزبانی از نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی نشد
دبیر کمیته اجرایی جنبش فتح در انتقاد از کشورهای عربی گفت که هیچ کشور عربی حاضر نشد نشست دبیران کل گروههای فلسطینی در پایتخت آن برگزار شود.
۱۴ ساعت قبل / آب و هوای تهران / هوای پایتخت
دمای هوای تهران ۸ درجه خنک می شود
بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز جمعه هواشناسی تهران، آسمان این استان امروز صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات در ساعات بعداز ظهر با افزابس ابر و احتمال بارس پراکنده دور از انتظار نیست.
(تصاویر) استفاده از سگ‌های کرونایاب در فرودگاه هلسینکی
۱۵ ساعت قبل / هلسینکی / فنلاند / فرودگاه / ویروس کرونا / کروناویروس / سگ
(تصاویر) استفاده از سگ‌های کرونایاب در فرودگاه هلسینکی
استفاده از سگ‌های جستجوگر با هدف تشخیص ابتلا به کرونا در فرودگاه هلسینکی پایتخت فنلاند آغاز شده است.
(ویدئو) فرار یک معترض با تاکسی در بلاروس!
۱۵ ساعت قبل / بلاروس / تاکسی / معترضان / لوکاشنکو
(ویدئو) فرار یک معترض با تاکسی در بلاروس!
این لحظه‌ای است که یک معترض در شهر مینسک بلاروس خودش را به یک تاکسی می‌رساند و با کمک راننده تاکسی از دست پلیس فرار می‌کند. این راننده در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی بلاروس لقب قهرمان گرفته است. الکساندر لوکاشنکو که اعلام پیروزی مجددش با اعتراض‌های گسترده همراه شد، روز چهارشنبه به‌طور غیرمنتطره در مراسمی سوگند ریاست جمهوری یاد کرد که پس از این مراسم، خبر آن علنی شد. این موضوع باعث شد تا بار دیگر مخالفان اعتراض‌های خود را در مینسک، پایتخت بلاروس از سر بگیرند. وی ۲۶ سال است که در مسند قدرت بلاروس تکیه کرده است.
(عکس) جشن حوثی‌های یمن با کوهی از پول
۱۶ ساعت قبل / انصارالله یمن / کوه / پول / ائتلاف سعودی / صنعا / جشن / مقاومت
(عکس) جشن حوثی‌های یمن با کوهی از پول
در میدان سبعین صنعا پایتخت یمن کوهی از پول اهدایی به نیروهای انصارالله یمن به نمایش درآمده است.
نیروی انتظامی در مسیر حفظ عفاف و امنیت جامعه با جدیت ایستاده است
۱۷ ساعت قبل / دفاع مقدس / پلیس پایتخت / سردار حسین رحیمی / کشف حجاب
نیروی انتظامی در مسیر حفظ عفاف و امنیت جامعه با جدیت ایستاده است
رئیس پلیس پایتخت گفت: ما در مسیر حفظ عفاف و حیای جامعه و در مسیر حفظ امنیت جامعه و در عرصه مقابله با موادمخدر، قاچاق و مقابله با ناامن کنندگان جامعه با جدیت خواهیم ایستاد.
قطب تولید عناب ایران همچنان بی‌نصیب از صنایع تبدیلی؛ سود کشاورزان به جیب دلالان می رود
۱۸ ساعت قبل
قطب تولید عناب ایران همچنان بی‌نصیب از صنایع تبدیلی؛ سود کشاورزان به جیب دلالان می رود
بیرجند- خراسان جنوبی به عنوان پایتخت تولید انحصاری عناب ایران در سایه نبود صنایع تبدیلی از تولید فرآورده‌های عناب که ارزش اقتصادی خوبی برای استان به ارمغان می‌آورد، بی‌نصیب مانده است.
ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش  به دلیل شرایط  کرونایی پایتخت
۱۸ ساعت قبل / کرونا / کرونا / زهرا صدراعظم نوری / عضو شورای شهر تهران
ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش به دلیل شرایط کرونایی پایتخت
عضو شورای شهر تهران از ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش جهت پیشگیری از انتقال کرونا و بهبود وضعیت اقتصادی دستفروشان در پایتخت خبر داد.
تدارک ناوگان اتوبوسرانی پایتخت برای فصل پاییز
۱۸ ساعت قبل / محمود ترفع / اتوبوسرانی / اتوبوس / فصل پاییز
تدارک ناوگان اتوبوسرانی پایتخت برای فصل پاییز
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از تدابیر این شرکت برای کاهش آلایندگی اتوبوس‌های تهران در فصل پاییز که معمولاً آلودگی هوای تهران به دلیل پدیده وارونگی دما افزایش می‌یابد، خبر داد.
هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول
۱۸ ساعت قبل / کیفیت هوا / ذرات معلق / هوای قابل قبول
هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت امروز (۴ مهر ماه) در محدوده قابل قبول است.
روزی که تاریخ تهران چند هزار سال جابه‌جا شد
۱۸ ساعت قبل
روزی که تاریخ تهران چند هزار سال جابه‌جا شد
مجوز شهرداری برای ساخت مجتمع مسکونی در تپه‌های قیطریه صادر شده بود و مالک پروژه دوست داشت هر چه سریع‌تر تپه را تسطیح کند تا بتواند پی ساختمان را بالا بیاورد اما ورود چنگک یکی از بولدوزرها به دل خاک ورق را برگرداند و ناگهان چشم تمام پایتخت‌نشین‌ها را به تپه‌های قیطریه دوخت.
تعداد روزهای پاک پایتخت
۱۸ ساعت قبل / تهران / شهرداری / سلامت / آلودگی هوای تهران
تعداد روزهای پاک پایتخت
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۷۳ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران، قابل قبول است.
یارانه ۱۲ میلیاردی روزانه دولت به خانه‌های لاکچری برای پر کردن استخر!
۱۹ ساعت قبل / خانه‌های لاکچری / استخر / یارانه / آب
یارانه ۱۲ میلیاردی روزانه دولت به خانه‌های لاکچری برای پر کردن استخر!
در شرایطی که 47 درصد از مصرف آب شرب پایتخت متعلق به مناطق 1 تا 3 است، روزانه 1 میلیارد و 225 میلیون تومان از منابع بیت‌المال صرف یارانه بخش آب مشترکین...
کیفیت هوای تهران، قابل قبول است/تعداد روزهای پاک پایتخت
۱۹ ساعت قبل / هوا / تهران / شهرداری / شرکت کنترل کیفیت هوا
کیفیت هوای تهران، قابل قبول است/تعداد روزهای پاک پایتخت
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۷۳ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران، قابل قبول است.
قطر میزبان بعدی جلسات آشتی ملی فلسطین
۲۱ ساعت قبل / آشتی ملی فلسطین
قطر میزبان بعدی جلسات آشتی ملی فلسطین
پس از نشست های موفقیت آمیز ترکیه، قرار است جلسات سطح بالایی در دوحه، پایتخت قطر بین رهبران جناح های فلسطینی با هدف برقراری آشتی ملی برگزار شود.
لیگ قهرمانان آسیا| مشخص شدن چهره تیم‌های صعودکننده و برنامه بازی‌های یک هشتم نهایی/ احتمال برگزاری دربی در یک چهارم نهایی
۲۹ ساعت قبل / دربی پایتخت / استقلال / پرسپولیس / لیگ قهرمانان آسیا
لیگ قهرمانان آسیا| مشخص شدن چهره تیم‌های صعودکننده و برنامه بازی‌های یک هشتم نهایی/ احتمال برگزاری دربی در یک چهارم نهایی
چهره تیم‌های صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با برگزاری دیدارهای دور پایانی مرحله گروهی این مسابقات مشخص شد.
استقبال افغان‌ها از نخستین نمایشگاه فنی، مهندسی و خدماتی ایران در کابل
۳۰ ساعت قبل / کابل / توسعه اقتصادی / حسن روحانی
استقبال افغان‌ها از نخستین نمایشگاه فنی، مهندسی و خدماتی ایران در کابل
کابل - ایرنا - نخستین نمایشگاه سه روزه فنی، مهندسی، مخابرات و خدمات شهری ایران در کابل پایتخت افغانستان با استقبال گرم بخش تخصصی و مقامات مربوطه مواجه شد.
۳۳ ساعت قبل / پلیس مبارزه با مواد مخدر / کشف مواد مخدر
کشف بیش از ۱۴۵۰۰کیلوگرم موادمخدر در پایتخت/ دستگیری ۳۲۷ قاچاقچی
به گزارش ایسنا، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در جمع خبرنگاران دراین باره گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون۱۴ تن و ۵۳۳ کیلوگرم انواع موادمخدر در شهر تهران کشف و ۳۲۷ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شدند.
مقامات فتح و حماس بعد از ترکیه در قطر دیدار می‌کنند
۳۶ ساعت قبل / حماس / قطر / جنبش فتح
مقامات فتح و حماس بعد از ترکیه در قطر دیدار می‌کنند
هیأتی از سران جنبش فتح به منظور نشست با جنبش حماس و تلاش برای دستیابی به توافقات نهایی درباره آشتی ملی فلسطین و یکپارچگی مواضع در برابر تحولات بین‌المللی، به دوحه پایتخت قطر می‌رود.
هوای پایتخت در اولین پنجشنبه پاییزی سالم است
۳۸ ساعت قبل / وضعیت هوای تهران / هوای سالم / ذرات معلق
هوای پایتخت در اولین پنجشنبه پاییزی سالم است
هوای پایتخت در اولین پنجشنبه پاییزی سالم است و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون آلاینده شاخص هوای این شهر هستند.
سیل در رم پایتخت ایتالیا
۳۹ ساعت قبل / سیل / سیلاب / بارش باران / ایتالیا / شهر رم
سیل در رم پایتخت ایتالیا
فیلم سیل در رم پایتخت ایتالیا که موجب آبگرفتگی معابر و متروها شد را مشاهده می‌کنید.
کدام کشورها پایتخت خود را تغییر داده‌اند؟
۳۹ ساعت قبل
کدام کشورها پایتخت خود را تغییر داده‌اند؟
پایتخت‌های کشورهای سراسر دنیا معمولا پرجمعیت‌ترین شهرهایی هستند که پیشینه تاریخی مهمی با خود دارند. بیشتر رویدادهای سیاسی و اقتصادی در این شهرها رخ می‌دهد. اما گاهی‌اوقات به دلایلی برخی از دولت‌ها تصمیم‌ می‌گیرند، پایتخت خود را به شهری دیگر منتقل کنند.
گالری‌گردی در آغاز پاییز
۳۹ ساعت قبل / هنرهای تجسمی / گالری گردی / هنرمندان
گالری‌گردی در آغاز پاییز
تهران- ایرنا- همزمان با آغاز فصل پاییز نگارخانه‌های پایتخت میزبان نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی هستند که در پایان هفته کار خود را آغاز می‌کنند.
مرکز سیاسی کشور تغییر می‌کند؟
۴۰ ساعت قبل / تغییر پایتخت / تهران
مرکز سیاسی کشور تغییر می‌کند؟
اوایل دهه ۸۰ بود که برخی از نمایندگان مجلس موضوع انتقال پایتخت را مطرح کردند، اما دولت با این مسئله مخالفت کرد. البته موضوع به اینجا ختم نشد و تا اوایل سال ۹۱ این موضوع به شکل مطالبه مطرح می‌شد. اما در نهایت در زمستان سال ۹۱ مجلسی‌ها مسئله را به صورت جدی‌تر پیگیر شدند؛ که طی آن ۵۲ نماینده مجلس طرحی با عنوان «انتقال پایتخت سیاسی- اداری» را تدوین به صحن مجلس ارائه کردند.  البته در میانه این طرح مجلسی ها، دولت دهم نیز در اواخر عمر خود دست به کار شد و چند مصوبه صادر کرد تا با اعمال آن‌ها به نوعی شبه انتقال از پایتخت را به سرانجام برساند. براساس این مصوبات قرار بود که کارکنان یکسری از دستگاه‌ها، نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی مستقر در تهران به شهر‌های دیگر منتقل شوند و برای این مهاجرت معکوس، مشوق واگذاری …
واکنش شهردار و رییس شورای شهر تهران به طرح انتقال پایتخت از تهران: شهر به زور ایجاد نمی‌شود
۴۰ ساعت قبل / انتقال پایتخت از ایران / رییس شورای شهر تهران / شهردار تهران / طرح انتقال پایتخت
واکنش شهردار و رییس شورای شهر تهران به طرح انتقال پایتخت از تهران: شهر به زور ایجاد نمی‌شود
شفقنا- موضوع انتقال پایتخت این ‌بار هم مانند دفعات قبل مطرح و رد شد. شهردار تهران آن را بدون مبنای کارشناسی و برنامه‌ریزی شهری دانست و رئیس شورای شهر نیز موضع قبلی خود را در مخالفت با انتقال پایتخت تکرار...
موضع آمریکا پس از ادای سوگند لوکاشنکو
۴۳ ساعت قبل / امور خارجه آمریکا / بلاروس / پایتخت / زندان / عنوان رئیس جمهور
موضع آمریکا پس از ادای سوگند لوکاشنکو
اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه آمریکا پس از مراسم ادای سوگند الکساندر لوکاشنکو برای بار ششم، اعلام کرد که ایالات متحده نمی‌تواند لوکاشنکو را به‌عنوان رئیس جمهور قانونی انتخاب شده در بلاروس به رسمیت بشناسد.
دلایل امنیتی انتقال پایتخت از نگاه نماینده مجلس: مکان جدید محرمانه است
۴۴ ساعت قبل
دلایل امنیتی انتقال پایتخت از نگاه نماینده مجلس: مکان جدید محرمانه است
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تمرکز بیش از حد مردم، ثروت، دانش و صنعت در تهران یک تهدید واقعی است؛ چه از لحاظ طبیعی و چه حمله‌های نظامی و چه نافرمانی‌های اجتماعی.
الجزایر: حق ملت فلسطین در تشکیل کشوری به پایتختی قدس، غیر قابل چانه‌زنی است
۴۴ ساعت قبل / فلسطین / الجزایر / قدس
الجزایر: حق ملت فلسطین در تشکیل کشوری به پایتختی قدس، غیر قابل چانه‌زنی است
رئیس جمهور الجزایر ضمن اعلام حمایت از مسئله فلسطین، تأکید کرد که نمی‌توان بر سر حق ملت فلسطین در تشکیل کشوری به پایتختی قدس، چانه‌زنی کرد.
تهرانی‌ها روزانه چقدر دوچرخه سورای می‌کنند؟
۴۴ ساعت قبل / دوچرخه / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
تهرانی‌ها روزانه چقدر دوچرخه سورای می‌کنند؟
مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران از انجام 160 هزار سفر به صورت روزانه در پایتخت با دوچرخه خبر داد و گفت:‌۱۷۰ ایستگاه و پارکینگ دوچرخه در پایتخت راه‌اندازی شده است.
همنوایی دوباره اروپا با آمریکا علیه ایران | جزئیات برنامه سه کشور اروپایی علیه تهران
۴۵ ساعت قبل / ایران و آمریکا / اتحادیه اروپا
همنوایی دوباره اروپا با آمریکا علیه ایران | جزئیات برنامه سه کشور اروپایی علیه تهران
سه کشور اروپایی در راستای تکمیل سیاست موسوم به «فشار حداکثری علیه ایران» قصد دارند سفیران ایران در پایتخت‌های خود را احضار کنند.
۲ روز قبل
«گربه سیاه» بهرام رادان در جشنواره ورشو ۲۰۲۰
به گزارش شهروند آنلاین، جشنواره فیلم ورشو که یکی از ۱۵ جشنواره مورد تایید انجمن جهانی تهیه‌کنندگان فیلم (FIAPF) است که مهرماه امسال سی‌وششمین دوره خود را در ورشو، پایتخت لهستان برگزار می‌کند و «گربه سیاه» بهرام رادان در جشنواره ورشو ۲۰۲۰ اولین حضور جهانی خود را تجربه می‌کند.
۲ روز قبل
روز جهانی صلح به شورای شهر تهران رسید
یادمان روز جهانی صلح (21سپتامبر) در شورای شهر پایتخت با حضور اعضای شورا و جمعی از اساتید دانشگاه برگزار شد. به گزارش ایرنا؛ «محسن هاشمی» رییس شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم با اشاره به دوران دفاع مقدس و دستیابی به صلح پایدار اظهار کرد: ‌تحریفاتی در فرهنگ و تاریخ معاصر ما صورت گرفته و بعضا جنگ را مقدس می‌دانند در حالی که جنگ مقدس نیست بلکه دفاع مقدس است. او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش آیت‌الله هاشمی در دوران دفاع مقدس و صلح، ‌از صدا و سیما و رسانه‌های رسمی خواستار بیان واقعی و بدون تحریف و سانسور تاریخ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل کنونی شد. «سیدابراهیم امینی»، نایب‌رییس شورای شهر تهران نیز در این آیین گفت: در مضامین و اصطلاحات …
۵۰۰ میلیون تومان، پاداش ویژه استقلالی‌ها برای شکست الاهلی
۲ روز قبل / تیم فوتبال استقلال تهران / احمد سعادتمند
۵۰۰ میلیون تومان، پاداش ویژه استقلالی‌ها برای شکست الاهلی
مدیرعامل استقلال برای صعود آبی‌پوشان پایتخت به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان‌ آسیا پاداش ویژه‌ای در نظر گرفت.
برخورد پلیس با معترضان در بلاروس
۲ روز قبل / الکساندر لوکاشنکو / مینسک / بلاروس
برخورد پلیس با معترضان در بلاروس
مسکو - ایرنا - دهها نفر در مینسک پایتخت بلاروس به تحلیف ریاست جمهوری الکساندر لوکاشنکو اعتراض کرده و پلیس ضدشورش با استفاده از گاز اشک آور و آب پاش به معترضان حمله و ۵۰ تن را بازداشت کرد.
۲ روز قبل
لوکاشنکو بی سرو صدا سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد
الکساندر لوکاشنکو در میان موج اعتراضات مردمی روز چهارشنبه به عنوان رئیس جمهوری بلاروس در مراسمی اعلام نشده سوگند یاد کرد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مراسم رسمی سوگند ریاست ‌جمهوری لوکاشنکو در کاخ استقلال با حضور چند صد تن از جمله قانون‌گذاران ارشد، سران سازمان‌های اجرایی کشور، هنرمندان، ورزشکاران و دانشمندان برگزار شد. خبر برگزاری این مراسم بی سر و صدا که به صورت معمول با تبلیغات و خبررسانی گسترده همراه است، روز چهارشنبه به صورت ناگهانی از سوی خبرگزاری دولتی بلاروس اعلام شد. در انتخاباتی که حدود یک ماه و نیم پیش برگزار شد لوکاشنکو ادعای کسب 80 ردصد آرا و پیروزی کرد اما مخالفان او در اعتراض به نتایج اعلام‌شده، در مینسک، پایتخت و شهرهای دیگر به خیابان‌ها آمدند و در طول شش هفته چندین …
افزایش ساخت و ساز در قلب تهران
۲ روز قبل / پایتخت / رشد / ساخت و ساز / قلب / مسکن
افزایش ساخت و ساز در قلب تهران
آنگونه که آمارهای ساخت وساز پایتخت در نیمه اول 99 حکایت می‌کنند، هم تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده و هم تعداد پروانه‌های صادرشده
۲ روز قبل
غفلت تشکل‌ها از ظرفیت شورای گفت‌وگو
از نخستین جلسه شورای ‌گفت‌وگوی استان تهران در اسفند سال 1392، حدود 7 سال سپری شده و طی این سال‌ها فعالان اقتصادی بسیاری برای رفع مسائل و تنگناهای خود به این شورا متوسل شده‌اند؛ طرح مشکلات در نهادی مطرح ‌می‌شود که استاندار تهران، ریاست آن را برعهده دارد و رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز به‌عنوان دبیر آن فعالیت می‌کند. عملکرد شورای ‌گفت‌وگوی پایتخت نشان می‌دهد همین شورا تنها در سال 1398و طی 11 جلسه، معادل 101 مصوبه شامل 9 مصوبه استانی، 62 مصوبه ملی و 30 مصوبه ملی– استانی داشته که 5/ 52 درصد آن انجام شده، 8/ 36 درصد آن در حال انجام بوده و 9/ 8 درصد مصوبات نیز انجام نگرفته است.
۲ روز قبل
متوسط مدت زندگی شهروندان در یک محله پایتخت
معاون شهردار تهران معتقد است عمر سکونت در محلات شهر تهران به کمتر از سه سال کاهش یافته است و این مساله نشان‌دهنده عدم حس تعلق شهروندان به محله‌ای است که در آن سکونت دارند.
انتقال پایتخت مبنای کارشناسی ندارد
۲ روز قبل
انتقال پایتخت مبنای کارشناسی ندارد
محمد سرابی- خبر‌نگار  موضوع انتقال پایتخت، این ‌بار هم مانند دفعات قبل مطرح و رد شد. شهردار تهران در گفت‌وگو با همشهری آن را بدون مبنای کارشناسی و برنامه‌ریزی شهری دانست و رئیس شورای شهر نیز موضع قبلی خود را در مخالفت با انتقال پایتخت تکرار کرد. همچنین از سوی دولت نیز واکنشی نشان داده نشده است. پس این‌بار هم انتقال پایتخت فقط در سطح «اعلام پیشنهاد» باقی می‌ماند و حتی به «بررسی» نمی‌رسد. از سال‌ 70تا‌کنون بار‌ها راه‌حل مشکلات شهر تهران در جابه‌جا کردن پایتخت به شهر‌های دیگر عنوان شده‌ است. فرض …
نقش مهم زنان در صلح جهانی
۲ روز قبل
نقش مهم زنان در صلح جهانی
مراسم روز جهانی صلح در ساختمان پارلمان شهری پایتخت برگزار شد؛ مراسمی که اگرچه به‌همت شورای شهر تهران تدارک دیده شده بود، اما در آن نمایندگانی از نهادهای مختلف حضور داشتند تا از شعارهایی که برای برقراری صلح سر داده شده، ولی هیچ‌گاه عملی نشده است، بگویند؛ از نقش بانوان و دختران در افزایش امنیت شهرها و برقراری صلح در نقاط گوناگون. به‌گزارش همشهری، در مراسم روز جهانی صلح، معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، حسین میرمحمدصادقی رئیس کرسی حقوق بشر و صلح در یونسکو، مجتبی مقصودی رئیس هیأت …
۲ روز قبل
آفت دوقطبی شدن تهران براساس دارا و ندار
مجید جباری- خبر‌نگار مدیریت شهری پایتخت طی 3سال گذشته رویکردهای جدیدی را در حوزه شهرسازی پیش گرفته است. نقشه راهی که از آن زمان تا‌کنون مبنای عمل مدیران شهری قرار گرفته، دستاوردهای مهمی را برای حوزه‌های مختلف شهر به همراه داشته است. جلوگیری از شهرفروشی، شفاف‌سازی‌ در حوزه شهرسازی، به‌عنوان یکی از حوزه‌های مهمی که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با شهروندان دارد، در کنار کاهش 100درصدی تخلفات ساختمانی، ممانعت از تخریب باغ‌ها و اصلاح ضوابط بلندمرتبه‌سازی در مجموع کیفیت فضاهای شهری را به سود شهروندان و در …
رایزنی بحرین با یک هیأت رسمی رژیم صهیونیستی در منامه
۲ روز قبل / بحرین / هیئت رسمی رژیم صهیونیستی / منامه / گفت‌وگو
رایزنی بحرین با یک هیأت رسمی رژیم صهیونیستی در منامه
یک هیأت رسمی رژیم صهیونیستی امروز در پایتخت بحرین با مقامات این کشور درباره زمینه‌های همکاری دوجانبه گفت‌وگو کرده است.
لوییس سوارز راهی پایتخت شد؛/ اتلتیکوی سیمئونه دندان کاشت!
۲ روز قبل / نقل و انتقالات اروپا / نقل و انتقالات اروپا 2021-2020 / بارسلونا / لوئیس سوارز / اتلتیکو مادرید
لوییس سوارز راهی پایتخت شد؛/ اتلتیکوی سیمئونه دندان کاشت!
لوییس سوارز، مهاجم باتجربه و 34 ساله بارسلونا به اتلتیکو مادرید پیوست
۲ روز قبل
البته که عصبانی هستم!
شهروندآنلاین: دوبراوکا اوگرشیچ، نویسنده‌ای یوگسلاو است. بعد از تجزیه یوگسلاوی، هویت ملی‌اش به یغما رفت و برای کروات شدن زیر فشار قرار گرفت. چرا؟ چون زاگرب خانه‌اش بود؛ شهری که تا پیش از فروپاشی، جزئی از خاک یوگسلاوی بود اما حالا پایتخت کشور مستقل کرواسی خوانده می‌شد. وقت تصمیم‌گیری بود؛ آیا هویت تازه‌اش را می‌پذیرفت؟ آیا به جنبش نبرد برای تفوق کرواسی می‌پیوست؟ آیا از فرصت استفاده می‌کرد، بی‌صدا از کشور می‌زد بیرون و از نو در کشوری دیگر ریشه می‌دواند؟ یا نه، می‌گفت «هر چه بادا باد! من یوگسلاوم!» اوگرشیچ از همین دسته‌ هر چه بادابادها بود. او قلمش را چون اسلحه بالا گرفت و علیه کسانی که برای ربودن هویت یوگسلاوش دست به یکی کرده بودند، اعلام جنگ کرد. او در کتاب «البته که عصبانی هستم» به بررسی تأثیر …
نماینده مجلس: سپاه انتقال پایتخت را برعهده گرفته است/حذف کامل هاشمی از تاریخ دفاع مقدس، تحریف خطرناکی است/واعظی: امیدواریم سند ۲۵ ساله ایران و چین در دولت دوازدهم به امضا برسد/دومین نامه سیاسی موسوی خوئینی‌ها در سال گذشته
۲ روز قبل
نماینده مجلس: سپاه انتقال پایتخت را برعهده گرفته است/حذف کامل هاشمی از تاریخ دفاع مقدس، تحریف خطرناکی است/واعظی: امیدواریم سند ۲۵ ساله ایران و چین در دولت دوازدهم به امضا برسد/دومین نامه سیاسی موسوی خوئینی‌ها …
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: سردار فدوی: بهتر است آمریکایی ها به خلیج فارس بیایند تا در دسترس ما باشند/وزیر بهداشت: از یک میلیارد دلاری که رهبری با برداشت آن موافقت کردند، به جز سهم کوچکی، نگرفته‌ام و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
قول ناجا برای برخورد جدی با اراذل و اوباش
۲ روز قبل / اخبار حوادث / دفاع‌مقدس / سردار کرمی / ایران / ناجا / جمهوری اسلامی ایران / مقام معظم رهبری / اراذل و اوباش / اراذل پایتخت / امنیت
قول ناجا برای برخورد جدی با اراذل و اوباش
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: با اقتدار، اشراف اطلاعاتی و شناسایی دقیق اراذل و اوباش، هرگز نخواهیم گذاشت کسی امنیت مردم را برهم بزند؛ هیمنه این افراد را در هم می شکنیم.
نماینده مجلس: تهران، خطر بالقوه برای نظام است| سپاه انتقال پایتخت را برعهده گرفته است
۲ روز قبل / نماینده مجلس / تهران / طرح انتقال پایتخت
نماینده مجلس: تهران، خطر بالقوه برای نظام است| سپاه انتقال پایتخت را برعهده گرفته است
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تمرکز بیش از حد مردم، ثروت، دانش و صنعت در تهران یک تهدید واقعی است؛ چه از لحاظ طبیعی و چه حمله‌های نظامی...
اردن میزبان نشست عربی-‌اروپایی درباره روند سازش
۲ روز قبل / اردن / نشست عربی-‌اروپایی / روند سازش
اردن میزبان نشست عربی-‌اروپایی درباره روند سازش
وزرای خارجه اردن، مصر، فرانسه، آلمان و نمایندگان اتحادیه اروپا فردا در نشستی در امان پایتخت اردن راهکارهای روند سازش و دستیابی به صلح فراگیر در منطقه را بررسی می‌کنند.
آخرین وضعیت ساخت میکرو آپارتمان ها در پایتخت
۲ روز قبل / میکرو آپارتمان
آخرین وضعیت ساخت میکرو آپارتمان ها در پایتخت
اقتصادنیوز :‌مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت :‌ مسکن کوچک در اراضی متعلق به دولت یا نهادهای دولتی و حمایتی ساخته می شود که قطعا پس از تصویب و ابلاغ این طرح کمک زیادی برای تامین مسکن می کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •