سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
پرونده کرسنت
پشت پرده خسارات وزارت نفت دولت تدبیر و امید/ اعداد ساختگی است؟!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / صادرات گاز / پرونده کرسنت / ترکمنستان / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت ایران
پشت پرده خسارات وزارت نفت دولت تدبیر و امید/ اعداد ساختگی است؟!
حامیان وزارت نفت در حالی از عملکرد این وزارتخانه دفاع می کنند که آسیب برخی اقدامات و عدم النفع آن برای کشور مورد تایید تمامی محافل منصف کارشناسی است.
ابهامات «کرسنت» و «توتال» باید رفع شود/ مدیریت وزارت نفت خسارت بار بوده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / فریدون عباسی / کمیسیون انرژی مجلس / وزارت نفت / پرونده کرسنت / صحن مجلس
ابهامات «کرسنت» و «توتال» باید رفع شود/ مدیریت وزارت نفت خسارت بار بوده است
رئیس کمیسیون انرژی مجلس خطاب به وزیر نفت، گفت: ابهامات زیادی درباره برخی از قراردادهای نفتی اعم از «کرسنت» و «توتال» وجود دارد، با وزرای قبل جلساتی برگزار کنید تا این ابهامات رفع شود.
تطهیر کرسنت با تخطئه قرارداد صادرات گاز به عراق / گرای غلط علیه منافع ملی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / پرونده کرسنت / صادرات گاز / عراق / قیمت گاز
تطهیر کرسنت با تخطئه قرارداد صادرات گاز به عراق / گرای غلط علیه منافع ملی
موافقان قرارداد کرسنت در حالی این قرارداد را که اساس بیع آن با فساد همراه بوده را با قرارداد صادرات گاز به عراق مقایسه می‌کنند که ماهیت این دو قرارداد با یکدیگر کاملا متفاوت است.
زنگنه در پاسخ به نمایندگان: هیچ نماینده ای را استخدام نکردیم/ وارث پرونده کرسنت بودیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / مجلس یازدهم
زنگنه در پاسخ به نمایندگان: هیچ نماینده ای را استخدام نکردیم/ وارث پرونده کرسنت بودیم
فارس نوشت: یکی از نمایندگان مجلس توضیحاتی درباره پاسخ های وزیر نفت به 9 سوال نمایندگان در جلسه هفته قبل ارائه داد.
پاسخ‌های وزیر نفت به ۹ سوال نمایندگان
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / خلیج فارس / خیابان پاسداران / مجلس / تهران / مجلس یازدهم / زنگنه / خلیج‌فارس / شرکت گاز / مجتبی توانگر / پرونده کرسنت
پاسخ‌های وزیر نفت به ۹ سوال نمایندگان
یکی از نمایندگان مجلس توضیحاتی درباره پاسخ های وزیر نفت به ۹ سوال نمایندگان در جلسه هفته قبل ارائه داد.
زنگنه: آیین نامه ساخت پتروپالایشگاه‌ها به زودی نهایی می‌شود/ جمع آوری گازهای فلر تا ۱۴۰۱
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
زنگنه: آیین نامه ساخت پتروپالایشگاه‌ها به زودی نهایی می‌شود/ جمع آوری گازهای فلر تا ۱۴۰۱
وزیر نفت در پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس به ارائه توضیحاتی در مورد پرونده کرسنت، جمع آوری گازهای فلر و ساخت برج چند هزار میلیاردی شرکت گاز پرداخت.
زنگنه با این همه سوءمدیریت چگونه توانست وزیر بماند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / حسن‌روحانی / قطر / مجلس دهم / روحانی / بیژن زنگنه / پرونده کرسنت / استات اویل / وزارت نفت / زنگنه / ژنرال زنگنه
زنگنه با این همه سوءمدیریت چگونه توانست وزیر بماند؟
«راز ماندگاری بیژن زنگنه در وزارت نفت، استخدام برخی نمایندگان است و نه مدیریت و توانمندی او.»
قیمت مسکن در تهران دوباره رکورد زد/ سرگذشت دو دهه قیمت‌گذاری خودرو/ پاسخی به یک ادعای کهنه درباره قصور ایران در پرونده کرسنت
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / گزیده روزنامه های اقتصادی / روزنامه های کشور / قیمت مسکن / قیمت خودرو
قیمت مسکن در تهران دوباره رکورد زد/ سرگذشت دو دهه قیمت‌گذاری خودرو/ پاسخی به یک ادعای کهنه درباره قصور ایران در پرونده کرسنت
مقایسه شاخص بهای ساخت (تولید) و قیمت خودرو طی سال‌های ۷۶ تا ۹۷ نشان می‌دهد طی ۲۱ سال گذشته، فاصله هزینه ساخت تولید و قیمت خودرو با یکدیگر، دو دوره متفاوت را تجربه کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
شکایت مخاطبان «فارس من» از بیژن زنگنه/ 7 خطای بزرگ زنگنه در دوران ریاست بر وزارت نفت
خسارت 90 هزار میلیارد تومانی ناشی از حذف کارت سوخت، اصرار به خام‌فروشی و عدم ساخت پالایشگاه، فساد در پرونده کرسنت و جریمه 14.5 میلیارد دلاری ایران از جمله دلایل مخاطبان فارس من در امضای شکایت از بیژن زنگنه وزیر فعلی نفت بوده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
وضعیت بازداشتی‌های بیانیه ۷۷ اصلاح طلب و پرونده‌های قائم‌مقام قالیباف، دختر وزیر اسبق و مدیران خودروساز
سخنگوی قوه قضائیه به سوالات خبرنگاران درباره موضوعات مهمی همچون سرنوشت بازداشتی‌های بیانیه ۷۷ اصلاح طلب، وضعیت پرونده قائم‌مقام شهردار سابق تهران، ماجرای ارتباط وزیر اطلاعات با متهم پرونده دیواندری، شبهات پرونده بابک زنجانی، ماجرای فتح‌الله‌زاده و پول سرمربی استقلال، ادعای زاکانی درباره رشوه گرفتن نوبخت در پرونده کرسنت و... پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
واکنش به ادعای دریافت رشوه توسط معاون روحانی در کرسنت | ماجرای فتح‌الله‌زاده و پول سرمربی استقلال
سخنگوی قوه قضائیه، موضع دیوان عدالت اداری در خصوص تعیین محل برگزاری تجمعات را متفاوت با آنچه دانست که در رسانه‌ها مطرح شد. اسماعیلی همچنین به ارائه توضیحاتی درباره ادعای رشوه گرفتن سخنگوی دولت در پرونده کرسنت، دخالت فتح‌الله‌زاده در ماجرای سرمربی استقلال و پرونده مدیران دو شرکت معروف خودرویی پرداخت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / بیژن زنگنه / پرونده کرسنت / وزیر نفت
همه خسارت‌هایی که «ب.ز» دولتی‌ها به کشور تحمیل کرد
مانور بیژن زنگنه روی بابک زنجانی در شرایط بحرانی «ب.ز» یا همان بیژن زنگنه در دولت صورت می‌گیرد به همین دلیل است که دولت سعی می کند پرونده بابک زنجانی همیشه باز بماند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / احمد امیرآبادی فراهانی / برادر روحانی / بیژن زنگنه / پرونده کرسنت / حسین فریدون
امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنگنه در پرونده ارتشاء و فساد کرسنت دست داشت، ولی دوباره وزیر نفت شد، گفت: روحانی اگر می‌خواهد متخلفان معرفی شوند، بگوید در پرونده کرسنت و استات اویل چه کسانی نقش داشتند و چرا در این دولت سمت گرفتند؟
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / غلامحسین اسماعیلی / رئیس جمهور اسلامی ایران / قوه قضاییه / بابک زنجانی
برای ما زنجانی، کرسنت و استات اویل فرقی ندارد / با دو قطبی سازی مبارزه با فساد را متوقف نخواهیم کرد
سخنگوی قوه قضائیه گفت: برای ما فرقی نمی‌کند که پرونده فساد مربوط به فروش نفت توسط بابک زنجانی باشد یا متعلق به پرونده کرسنت یا استات اویل.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
چرا اسناد کرسنت منتشر نمی‌شود؟
معاون پارلمانی وزیر نفت با اشاره به اینکه پرونده کرسنت در دادگاه بین‌المللی در مرحله دعوا قرار دارد، ‌گفت:‌ طبیعی و منطقی است که در این مرحله اسناد قابلیت انتشار ندارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
آیا قصه پرابهام کرسنت، پایانی دارد؟
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در مصاحبه اخیرش گفته است که پرونده کرسنت هنوز باز است و اگر ناچار شوم اسرار زیادی را فاش خواهم کرد. به نظر می‌رسد شرکت کرسنت پترولیوم از دعوای جناحی که در کشور وجود دارد استفاده کرده است و ایران را به سمت دادن غرامت برده است. با ابهام‌آلود کردن پرونده نیز نمی‌توان اصل موضوع را برای مردم پنهان نگه داشت و بهتر است این مسائل به صورت دقیق از سمت قوه‌قضائیه شفاف‌سازی شود. کرسنت یک قرارداد گازی بوده است که به بن‌بست رسیده است و باید علل آن را از هر سو مورد بررسی قرار داد و عاملین مشکل‌ساز این جریان را در کشور شناسایی کرده و برخورد نمود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
جنگ روانی وزیر نفت مانع استیضاح او نمی‌شود/ یکی از متهمان پرونده کرسنت زنگنه است
عضو شورای فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: زنگنه با جنگ روانی و تهدید به افشای اطلاعات کرسنت نمی‌تواند استیضاح کنندگان را منصرف کند؛ او متهم این پرونده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
تهدید زنگنه به افشای اسرار کرسنت
در حالی که پرونده کرسنت مراحل داوری خود را طی می‌کند، هر روز مهر جدیدی به آن زده می‌شود؛ در تازه‌ترین واکنش‌ها وزیر نفت هشدار داده که اگر ناچار شود، اسراری را در مورد این قرارداد فاش خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / بابک زنجانی / زنگنه / کرسنت
تکلیف پرونده کرسنت و سرانجام دکل‌های نفتی از زبان زنگنه
وزیر نفت می‌گوید که نمی‌خواهد امروز رجز بخواند، چراکه اکنون وقت رجزخوانی…
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
گروه‌های همسو با زنجانی می‌خواهند نفت را زمین بزنند/ ناچار شوم اسرار زیادی را فاش می‌کنم
گروه‌های همسو با زنجانی می‌خواهند نفت را زمین بزنند/ خوش اخلاق باشم نسبت به پول وزارت نفت طمع می‌کنند/ وقتی جلوی یک عده از این حرام‌خوری‌ها را می‌گیریم به ما حمله می‌کنند/ پرونده کرسنت هنوز زنده است؛ ناچار شوم اسرار زیادی را فاش می‌کنم/ هفت نفر زیر تصمیمات فروش نفت را امضاء می‌کنند
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
زنگنه: مایل نیستم درباره پرونده کرسنت حرف بزنم/ علت دلخوری چینی‌ها از ایران
وزیر نفت گفت: هنوز پرونده کرسنت زنده است به همین دلیل مایل نیستم درباره آن حرف بزنم، هرچند حرف‌های جالب و شنیدنی هم در این مورد دارم اما بیان آن‌ها را به مصلحت کشور نمی‌دانم، اگر ناچار بشوم، بسیاری از این اسرار را فاش می‌کنم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
فضا را برای "بابک زنجانی"ها باز نمی‌کنم/"رستم قاسمی صد در صد کنار ماست/ نمی‌خواهم به زندان بروم/ پرونده کرسنت هنوز زنده است
ایلنا: وزیر نفت می‌گوید که نمی خواهد امروز رجز بخواند، چراکه اکنون وقت رجزخوانی نیست، اما تاکید می‌کند که آتش توپخانه رفقای زنجانی شدید است و وزارت نفت نیز در حد…
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
زنگنه: خوش اخلاق باشم نسبت به پول وزارت نفت طمع می‌کنند/ پرونده کرسنت هنوز زنده است
وزیر نفت با بیان اینکه "وزرای نفت نباید بگذارند افراد ناسالم، نسبت به آن‌ها طمع کنند"، گفت: من آدم خوش اخلاقی نیستم و نمی‌توانم آدم خوش اخلاقی باشم. خوش اخلاق باشم نسبت به پول وزارت نفت طمع می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
ناو لینکلن با مأموریت هالیوودی/ روحانی با سیاسیون چه گفت؟ / آیا معادله در منطقه تغییر کرده است؟
سکوت مرموز رقبای ترامپ، معمای لاریجانی و یارانش، نفوذی‌ها در پرونده کرسنت، درآمد وکلا از شایعه تا واقعیت، پشت پرده سیاست نفتی آمریکا علیه ایران، سفر نامتعارف پمپئو به کرملین، تکدی گری با زیان ساختگی!، خیز اصولگرایان برای ۱۴۰۰، امنیتی از جنس قانون برای زنان، توقف مقطعی موج گرانی در بازار مسکن، چرا برجام نمی‌تواند از خودش محافظت کند؟! و وفور اجناس در بازار؛ گران نخرید از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
زنگنه: پرونده کرسنت در مرحله داوری است/ خواب آمریکا تعبیر نمی‌شود
وزیر نفت درباره پرونده کرسنت گفت: این پرونده در مرحله داوری است و تاکنون چند بار آن را خارج کرده‌اند تا حکم صادر نشود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
روایت زنگنه از ماجرای "کرسنت"| آمار و ارقام از کجا آب می‌خورند؟
پرونده کرسنت هم‌چنان در حال تورق است و هر از چند گاهی برخی افراد فصل جدیدی به آن اضافه می‌کنند؛ یک روز نرخ جدیدی را به‌عنوان جریمه ایران مطرح می‌کنند و یک روز حضور فردی را باعث وارد شدن خسارت به ایران در پرونده کرسنت می‌دانند. اتفاقاتی که زیر سایه سکوت وزارت نفت در جریان است و وزیر نفت اعلام کرده اگر رأی صادر شود، می‌توانیم حرف‌هایمان را بگوییم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •