سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
بیماری محمدرضا شجریان
محمدرضا شجریان؛ از بیماری تا خاکسپاری
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / بیماری محمدرضا شجریان / وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان درگذشت / محمدرضا شجریان / محل خاکسپاری محمدرضا شجریان
محمدرضا شجریان؛ از بیماری تا خاکسپاری
پیکر بی جان محمدرضا شجریان را در میان اشک و اندوه خانواده، نزدیکان و دوستدارانش امروز به خاک سپردند؛ در شهر مشهد و در جوار آرامگاه فردوسی و این شاید پایانی باشد برای زندگی دنیوی یک نام بزرگ؛ اما همان طور که این روزها بارها و بارها تاکید شده است، شجریان را با مرگ میانه ای نیست، بدرقه او با درودها همراه است. این رفتن تعالی است، پرکشیدن است به سوی معشوق تا طنین صدایش جاودان بماند در حافظه تاریخی ایرانی ها. به راستی محمدرضا شجریان مصداقی واقعی است برای عینیت بخشی به این جمله: «تنها صداست که می ماند»!
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / تشییع محمدرضا شجریان / درگذشت استاد شجریان
پیکر محمدرضا شجریان دقیقا کجا دفن می‌شود؟
از زمانی که بیماری محمدرضا شجریان شدت یافت، بحث تدفین او در جوار آرامگاه فردوسی و مزار مهدی اخوان ثالث بارها مطرح شد؛ اتفاقی که گویا بنا بر وصیت خود او بوده اما به هماهنگی‌هایی اداری نیاز داشته است. گویا پیگیری‌هایی تاکنون انجام شده اما همچنان هیچ اظهار نظر رسمی ملی یا محلی در این زمینه صورت نگرفته است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / بیماری محمدرضا شجریان / درگذشت استاد شجریان
بازتاب خبر درگذشت استاد آواز ایران در رسانه های خارجی
به گزارش ایسنا، رسانه های شناخته شده بین المللی همچون رویترز، گاردین، بی بی سی، فرانس ۲۴، سی بی اس، وب سایت رادیو ملی آمریکا و رادیو و تلویزیون ملی ترکیه، خبر درگذشت محمدرضا شجریان، هنرمند موسیقی ایرانی در عرصه موسیقی را پوشش دادند و به تجمع طرفداران وی در مقابل بیمارستان محل بستری اش اشاره کردند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / استاد شجریان / بیماری محمدرضا شجریان / درگذشت شجریان
زندگینامه استاد محمدرضا شجریان از زبان ایشان
در این ویدیو زندگینامه استاد آواز ایران را از زبان ایشان می‌بینید. منبع: ایران‌تایمز
پایانِ دو دهه رنج خسروِ آواز ایران+خاطره‌انگیزترین آواز شجریان
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / فوت / محمدرضا شجریان / موسیقی / بیماری محمدرضا شجریان / بیمارستان جم / استاد آواز ایران / کتایون خوانساری / خسرو آواز ایران / خسرو آواز ایران خاموش شد / محمدرضا شجریان درگذشت
پایانِ دو دهه رنج خسروِ آواز ایران+خاطره‌انگیزترین آواز شجریان
ایلنا: محمدرضا شجریان پس از سال‌ها بیماری به دیار باقی شتافت تا صدایش از این پس نام و خاطره او را جاویدان گرداند. هنر خسروی آواز ایران متعلق به تمامی مردم این سرزمین…
کلیه تیم‌های پزشکی در حال مداوای شجریان هستند
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / جم / بیمارستان / محمدرضا شجریان / هیئت مدیره / بیماری / بستری / کلیه / هیئت / مراقبت‌های ویژه
کلیه تیم‌های پزشکی در حال مداوای شجریان هستند
ایلنا: هیئت مدیره بیمارستان «جم» امروز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه در جهت اطلاع‌رسانی درباره وضعیت بیماری محمدرضا شجریان اطلاعیه دیگری صادر کرد.
تازه‌ترین وضعیت جسمانی استاد شجریان
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / بیماری محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان
تازه‌ترین وضعیت جسمانی استاد شجریان
به گزارش ایسنا، محمدرضا شجریان عصر یکشنبه (۱۳ مهر ماه) با شرایط عمومی، قلبی و ریوی ـ تنفسی ناپایدار و افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و پلاکت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.
«شجریان» در کما است
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / بیماری محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان
«شجریان» در کما است
مهرداد بهلولی، عضو تیم پزشکی بررسی وضعیت محمدرضا شجریان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص بستری محمدرضا شجریان خواننده مطرح کشورمان به دلیل مشکلات قلبی، گفت: شب گذشته استاد شجریان با وضعیت بسیار بد و با کاهش فشار خون و عفونت شدید در ناحیه  بدن و کیسه صفرا به بیمارستان جم تهران منتقل شد و در حال حاضر در بخش ICU بستری است.
به شایعه‌ها درباره شجریان توجه نکنید
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بیمارستان جم / بیماری محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان
به شایعه‌ها درباره شجریان توجه نکنید
بیمارستان جم در اطلاعیه امروز خود با نادرست خواندن مطالب عنوان شده درباره وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان، اعلام کرد وضعیت فعلی این هنرمند نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / استاد شجاریان / بیماری محمدرضا شجریان
حال استاد شجریان خوب نیست
ارتباط زنده با مدیر بیمارستان محل بستری محمدرضاشجریان: شرایط عمومی شجریان خوب نیست و اصلا هوشیاری ندارد.
آخرین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان/ به نظر می‌رسد منشا شوک عفونی، عفونت ریه یا ذات‌الریه باشد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / دلیل بیماری محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان در بیمارستان / وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان
آخرین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان/ به نظر می‌رسد منشا شوک عفونی، عفونت ریه یا ذات‌الریه باشد
شفقنا-  محمدرضا شجریان همچنان در بخخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری است. رییس بیمارستان جم درباره آخرین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان گفت:  محمدرضا شجریان دو روز قبل به دلیل شوک عفونی به بیمارستان آورده شد؛ در شرایطی که اوضاع...
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / بیماری محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان
خبر خوب از وضعیت محمدرضا شجریان
به گزارش خبرآنلاین، بیمارستان جم که در طول دوران بستری شدن محمدرضا شجریان در این بیمارستان سعی کرده هر روز درباره وضعیت استاد آواز ایران اطلاع‌رسانی کند در آخرین بیانیه‌اش از انتقال این خواننده از بخش مراقبت‌های ویژه به بخش و آماده‌سازی برای ترخیص او خبر داد. 
شجریان با نظر پزشکان آماده ترخیص است
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
شجریان با نظر پزشکان آماده ترخیص است
ایلنا: هیئت مدیره بیمارستان جم با انتشار اطلاعیه شماره ۲۰ مردم را در جریان وضعیت بیماری محمدرضا شجریان گذاشت.
خطر «کرونا» شجریان را تهدید می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / بیماری محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان
خطر «کرونا» شجریان را تهدید می‌کند؟
حسن عباسی درباره وضعیت جسمانی شجریان در حال حاضر به ایسنا گفت: روند بهبود حال جسمانی استاد شجریان بهتر است و اگر به همین شکل پیش برود احتمالا به منزل منتقل شوند؛ البته یکی از دلایل این امر، ترس از بیماری‌های بیمارستانی مانند ابتلا به ویروس کرونا است که ترجیح می‌دهیم اگر بتوانیم، هرچه زودتر ایشان را از بیمارستان مرخص کنیم.
حال شجریان تغییری نکرده/ وضعیت قلبی‌، ریوی و کلیوی پایدار است
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / محمدرضا شجریان / استاد شجریان / بیمارستان جم / استاد محمدرضا شجریان
حال شجریان تغییری نکرده/ وضعیت قلبی‌، ریوی و کلیوی پایدار است
ایلنا: هیئت مدیره بیمارستان «جم» امروز سه‌شنبه 14 اسفندماه با انتشار اطلاعیه شماره 13 عموم مردم را در جریان وضعیت بیماری محمدرضا شجریان قرار داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شرایط بالینی محمدرضا شجریان پایدار است
بیمارستان «جم» طی انتشار اطلاعیه‌ای هواداران استاد محمدرضا شجریان و دوستداران موسیقی ایرانی را از آخرین وضعیت بیماری محمدرضا شجریان مطلع کرد.به گزارش ایلنا، هیئت مدیره بیمارستان «جم» درباره وضعیت فعلی محمدرضا شجریان اطلاعیه‌ای صادر کرده است.در اطلاعیه شماره چهار بیمارستان «جم» آمده است: در راستای اطلاع‌رسانی به مردم هنردوست و هم‌میهنان عزیز به استحضار می‌رساند،‌ شرایط بالینی ایشان درحال حاضر پایدار بوده و با توجه به بهتر شدن شرایط ریوی و قلبی، فعلا از دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی) جدا شده و تنفس خود به خودی داشته و فقط توسط ماسک اکسیژن دریافت می‌نمایند ولی جهت مراقبت بهتر و بیشتر نیازمند ادامه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشد.محمدرضا شجریان، خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی که سال‌هاست درگیر …
تلویزیون مهربان‌تر از همیشه با شجریان/عکس
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / بیماری محمدرضا شجریان / محمدرضا شجریان
تلویزیون مهربان‌تر از همیشه با شجریان/عکس
به گزارش خبرآنلاین، در این برنامه درحالی که طرح پرتره‌ای از این خواننده سرشناس ایران بر صفحه نمایش نقش بسته بود، مجری آخرین اخبار درباره سلامت شجریان را بیان کرد و سپس ویدئوی ضبط شده از همایون شجریان که صحبت‌های او درباره سلامتی پدرش بود را پخش کرد. بعد از یک دهه که تلویزیون سعی می‌کرد خبری درباره شجریان نرود یا در نهایت اگر چیزی از او پخش می‌شود اخبار انتقادی باشد، در ۳ روز گذشته به نظر می‌رسد آنها با خواننده "ایران ای سرای امید" مهربان‌تر شدند و پنجشنبه گذشته این ساخته او از شبکه افق پخش شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
واکنش وزیر ارشاد و معاون هنری به بیماری محمدرضا شجریان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری او به صورت مجزا نسبت به وضعیت سلامتی محمدرضا شجریان که این روزها در بیمارستان بستری است، واکنش نشان دادند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / محمدرضا شجریان / موسیقی / موسیقی سنتی
دلیل بستری شدن محمدرضا شجریان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مشخص شد
در پی اخبار ضد و نقیضی که از بیماری محمدرضا شجریان منتشر می‌شود، بیمارستان جم بیانیه‌ای درباره وضعیت سلامتی محمدرضا شجریان منتشر کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •