سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
«فصل امید» جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / فراخوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان / فصل امید
«فصل امید» جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد
ایلنا: فراخوان برنامه «فصل امید» به عنوان جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در دو بخش نمایش‌های صحنه‌ای و مسابقه نمایشنامه‌نویسی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مشکلات فنی سالن‌های همدان از زبان مدیر فنی جشنواره تئاتر کودک
مدیر کمیته فنی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان می‌گوید بزرگترین مشکل ما در این مدت و در این سال ها کمبود سالن های نمایش و کمبود تجهیزات و امکانات لازم برای گروه های نمایشی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
جشنواره کودک و نوجوان فرصتی برای آشنا شدن با یکدیگر است
جان ساماها، کارگردان استرالیایی که با کارگاه سه‌جلسه‌ای افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر در جشنواره بیست‌و‌ششم تئاتر کودک و نوجوان حضور داشت گفت: این رویداد فرصتی بسیار خوب برای آشنا شدن با یکدیگر و آموزه‌های تازه است.به گزارش هنرآنلاین، او در مورد واکنش حاضران در کارگاهش نسبت به آنچه آموزش ‌داد، گفت: بچه‌ها بسیار بااستعداد بودند و اگرچه زمانی که شروع به کار کردیم در سطح متوسط قرار داشتند اما به مرور زمان با آموختن تکنیک‌ها، سطح‌شان بهتر شد و دیدن چنین بچه‌هایی برای من بسیار هیجان‌انگیز بود. چالش بعدی‌ام این است که تلاش کنم هر سه جلسه کارگاهم را هیجان‌انگیز برگزار کنم.ساماها در مورد این‌که کارگاه افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر را پیش‌تر در چه کشورهایی برگزار کرده …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / جشنواره تئاتر کودک همدان / آزاده انصاری
انتقاد از وضعیت امکانات در جشنواره تئاتر کودک همدان
کارگردان نمایش «کچل کفترباز» که در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا شد، رشد و ارتقا پیدا نکردن امکانات سخت‌افزاری این جشنواره را بعد از 26 دوره دردناک دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان| نمایش‌های برگزیده در حوزه محیط زیست معرفی شدند
نمایش‌های آینده مال بچه هاست, نقل مبارک و آقای طبیعت, هر کسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره و هوشنگ لاک پشتی به عنوان نمایش های برگزیده بخش محیط زیست بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بازیگر تئاتر / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تکریم و تجلیل / تئاتر / نمایش / بازیگر سینما و تلویزیون / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
"رضا بابک" برای یک عمر فعالیت هنری تجلیل شد
همدان- ایرنا- "رضا بابک" هنرمند پیشکسوت حوزه تئاتر و سینما امروز /سه شنبه/ در آئین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان مورد تجلیل قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / محیط زیست / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
نمایش‌های زیست‌محیطی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک تقدیر شدند
همدان- ایرنا- نمایش‌های برگزیده زیست‌محیطی شرکت‌کننده در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان امروز /سه شنبه/ معرفی و تقدیر شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / رضا روان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / تئاتر کودک و نوجوان
قصه نادانی مردم «بایبری»/ در نگارش نمایشنامه نوجوان کم‌کاری داریم
رضا روان از جمله کارگردانان حاضر در مسابقه نوجوان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معتقد است نمایش‌های کودک و نوجوان نمی‌توانند پاسخگوی نیاز این قشر باشند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان
فضای زنده و پویای تئاتر کودک را در همه شهرها توسعه دهیم
تهران- ایرنا- کارگردان نمایش کودک «مزه دروغ تلخه» با تاکید بر آنکه تمرکز بر برگزاری یک هفته ای جشنواره تئاتر کودو و نوجوان در همدان نمی‌تواند اثربخشی و جریان‌سازی مورد انتظار از تئاتر را عملی کند، گفت: لازم است فضای زنده و پویی تئاتر کودک و نوجوان را در همه شهرها توسعه دهیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
جشنواره تئاتر کودک فرصتی برای تبادلات فرهنگی
نمایش «دو عروسک» به کارگردانی الکساندر چرچیچ از کشور اسپانیا در بخش بین‌الملل بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
خردسالان مهمترین مخاطبان جشنواره تئاتر کودک
نمایش «پر» به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی اکرم ابوالمعالی از تهران در بخش تئاتر خردسال بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / مجید قناد / فرهنگ و ارشاد اسلامی
جشنواره تئاتر کودک از دریچه تماشاخانه‌ سیار
همدان- ایرنا- ۲ تماشاخانه سیار بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان امروز و فردا /یکشنبه و دوشنبه/ به چهار شهر استان همدان سفر کرده و برای کودکان این مناطق تئاتر اجرا می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
بزرگداشت «رضا بابک» و «پروانه باغچه‌بان» در اختتامیه جشنواره تئاتر کودک
دبیر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از برگزاری بزرگداشت «رضا بابک» و «پروانه باغچه‌بان» در اختتامیه جشنواره خبر داد و گفت: از آنجا که جشنواره ربع قرن تجربه را پشت سر گذاشته، همدان با میزبانی بیست دوره به تجربیات خوبی در این زمینه دست یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
جای خالی ادبیات کهن در تئاتر کودک و نوجوان
کارگردان نمایش «پرپر، سی مرغ پر» که از تهران در بخش مسابقه نوجوان بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد، جای خالی ادبیات کهن را در تئاتر کودک و نوجوان معضلی جدی دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر
قدرت قصه‌پردازی و ضعف تکنیک؛ تفاوت تئاتر کودک ایران با آثار جهانی
تهران- ایرنا- محسن پورقاسمی کارگردان نمایش «بالتازار» که با این اثر در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد، قدرت در قصه‌پردازی و ضعف‌های تکنیکی را دو عامل اصلی تفاوت نمایش کودک و نوجوان ایران با نمونه‌های جهانی می‌داند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
کودکان شهرستان‌های همدان امروز تئاتر می‌بینند
همزمان با اجرای نمایش های بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در شهر همدان، کودکان شهرستان ها نیز از این رویداد فرهنگی، هنری برخوردار شده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان
اعزام تماشاخانه‌های سیار کانون و برپایی کارگاه‌های آموزشی
تهران-ایرنا- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با برگزاری کارگاه‌های آموزش و اعزام تماشاخانه‌های سیار در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
جمعه رنگی با 13 نمایش
بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در دومین روز با اجرای 13 نمایش، میزبان علاقمندان به تئاتر است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / کودکان
جشنواره تئاتر کودک ۲۶ساله شد/رقابت ۵۲ اثر از ۸ کشور جهان در همدان
همدان - بیست و ششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در حالی گذر از ربع قرن برگزاری را جشن می گیرد که ۵۲ اثر از ۸ کشور جهان در همدان روی صحنه خواهند رفت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / کارگاه آموزشی / تئاتر ایران
برپایی کارگاه‌های تخصصی برای کارگردان‌های جشنواره تئاتر کودک
کارگاهی آموزشی برای کارگردانان تئاترهایی که آثارشان در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان پذیرفته شده است، از سوی کانون پرورش فکری برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
همدان میزبان ۴۰۰ مهمان داخلی و خارجی در بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، میزبان ۵۲ مهمان خارجی و ۳۵۰ مهمان داخلی از ۱۳ استان کشور خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
همدان از استان های جریان ساز در حوزه فرهنگی
مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان یک رویداد بین المللی و فراملی است، خاطرنشان کرد: بهترین های تئاتر کودک و نوجوان دنیا در جشنواره حضور دارند؛ این جشنواره در تقویم جهانی به ثبت رسیده و از شاخص ترین جشنواره های دنیا است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / رضا فیاضی / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
رضا فیاضی:‌ جشنواره تئاتر کودک قبلا جریان‌سازتر بود
رضا فیاضی با بیان اینکه اوضاع جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان هر سال بدتر می‌شود، گفت: این جشنواره یک زمانی جریان‌سازتر بود اما نبود بودجه در همه چیز اثرگذار است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
حضور هنرمندان هفت کشور در همدان/ ۵۲ نمایش در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اجرا می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و رییس بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: در دوره بیست و ششم جشنواره ۵۲ نمایش اجرا خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
حضور ۶ کشور خارجی در جشنواره تئاتر کودک/ انجام فعالیت تئاتری در این موقعیت آسان نیست
نشست خبری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با ارائه آماری از جزئیات این دوره و اعلام حضور شش کشور خارجی در رقابت‌ها همراه بود و مجید قناد با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه این دوره جشنواره به‌خوبی برگزار شود گفت: در موقعیت کنونی، آسان نیست که بخواهید فعالیت و کاری تئاتری انجام دهید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
معرفی آثار راه‌یافته به بخش‌های خیابانی و خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
معرفی هشت نمایش راه‌یافته به بخش مسابقه تئاتر خردسال و همچنین هشت اثر پذیرفته شده بخش مسابقه تئاتر خیابانی تازه‌ترین خبرها از بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / جشنواره های تئاتر کودک / تئاتر / کارگردانان تئاتر
برگزیدگان دانش‌آموزی جشنواره‌ای که دبیرش مجید قناد است
گروه‌های برگزیده کشوری نمایش دانش‌آموزی برای حضور در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری مجید قناد اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / مجید قناد / تئاتر ایران
دعوت به همکاری انجمن هنرهای نمایشی همدان در جشنواره کودک و نوجوان
انجمن هنرهای نمایشی استان همدان با صدور اطلاعیه‌ای از هنرمندان استان برای برگزاری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان دعوت به همکاری کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / تئاتر کودک و نوجوان / نمایشنامه نویسی / نمایشنامه نویس
نامزدهای بخش مسابقه نمایشنامه نویسی تئاتر کودک معرفی شدند
همدان - ۷ نمایشنامه به عنوان نامزدهای بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / همدان / تئاتر / نمایشنامه
تئاتر کودک دلتنگ خلاقیت
همدان - ایرنا - نوآوری و خلاقیت عنصری است که تئاتر کودک هر لحظه دلتنگ اوست؛ این عنصر در وجود کسانی موج می‌زند که صاحب ایده، نظر و دانش هستند و همدان به لحاظ میزبانی چندین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بیش از همه به این عناصر حیاتی نیاز دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره / مجید قناد / تئاتر
رقابت برگزیدگان رشته تئاتر جشنواره آموزش و پرورش در همدان
تهران- ایرنا- دبیر بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، گفت: برگزیدگان جشنواره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در رشته تئاتر و هنرهای نمایشی به جشنواره بین‌المللی همدان دعوت خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
داوری غیر تخصصی موجب دلسردی فعالان تئاتر کودک شده است
تهران- ایرنا- فعالان تئاتر کودک و نوجوان در این نشست با بیان اینکه داوری جشنواره تئاتر همدان محدود به یک جمع اندک شده، تاکید کردند: داوری…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •