سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
مساجد
۴ ساعت قبل
همزمان با آغاز سال تحصیلی انجام شد:
تهیه و توزیع ۱۰۰۰ بسته نوشت افزار توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در روستاهای مجاور تاسیسات مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از توزیع ۱۰۰۰ بسته نوشت افزار در بین دانش آموزان روستاها و جوامع محلی همجوار تاسیسات این شرکت و همچنین دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان کارون خبر داد.غلامرضا مفیدی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، ۱۰۰۰ بسته نوشت افزار ایرانی تهیه و توسط گروهای بسیج جهادی در بین دانش آموزان روستاهای اطراف تاسیسات این شرکت در بخش های مرکزی، اسماعیلیه، غیزانیه، عین دو و شهرستان کارون توزیع شد.وی با بیان اینکه این اقدام با هماهنگی بخشداران و دهیاران مناطق ذکر شده و همچنین کمیته امداد …
شنبه‌ها و سه‌شنبه‌های بد‌ون پسماند
۴ ساعت قبل
شنبه‌ها و سه‌شنبه‌های بد‌ون پسماند
سارا جعفرزاده   این روزها معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه 8 با تمرکز بیشتری طرح «کاپ» را در سراسر این منطقه اجرا می‌کند. کلمه کاپ مخفف عبارت «کاهش پسماند» است که این طرح با هدف نهادینه کردن فرهنگ تفکیک پسماند و ترغیب و تشویق شهروندان به این امر و از همه مهم‌تر آموزش اصول و روش‌های صحیح تفکیک پسماند در محله‌های منطقه 8 اجرا می‌شود. این طرح که دایره گسترده‌ای را شامل می‌شود، در اصناف، ادارات پر تردد، اماکن مذهبی، مساجد، مجتمع‌های مسکونی و تعداد دیگری از مکان‌های با تراکم جمعیت بالا اجرا …
۳۶ ساعت قبل
روز جهانی مبارزه با اسلام‌هراسی تعیین شود
نخست‌وزیر پاکستان با تاکید بر حمایت کشورش از راه‌حل دو کشوری و تشکیل کشور فلسطین با پایتختی قدس، تعیین تاریخی به عنوان روز جهانی مبارزه با اسلام‌هراسی را خواستار شد. به نوشته روزنامه داون پاکستان، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در سخنانی ویدئویی که در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل داشت، درباره اشغالگری اسرائیل در فلسطین اظهار کرد: سازشی عادلانه و پایدار به ویژه برای خاورمیانه و در کل برای جهان ضروری است. نخست وزیر پاکستان گفت: الحاق غیرقانونی اراضی فلسطینی‌ها، ساخت شهرک‌های غیرقانونی و  تحمیل شرایط معیشتی غیرانسانی به مردم فلسطین نمی‌توانند با صلح پایان یابند. عمران‌خان در ادامه تاکید کرد: پاکستان از راه‌حل دو کشوری که همسو با قطعنامه‌های …
گرامیداشت اربعین حسینی در کانون‌های فهما با طرح احسان قرآن
۳۷ ساعت قبل / اربعین حسینی
گرامیداشت اربعین حسینی در کانون‌های فهما با طرح احسان قرآن
معاونت فرهنگی هنری ستاد فهما، در راستای گرامیداشت ایام اربعین، اقدام به برگزاری طرح «احسان قرآن» در سطح کانون‌های مساجد سراسر کشور کرده است.
مدرسه اربعین راه اندازی شد
۳۸ ساعت قبل / حبیب رضا ارزانی / ویروس کرونا / مسجد / ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور / دانشگاه امام صادق / عراق / اربعین
مدرسه اربعین راه اندازی شد
تهران- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مدرسه تابستانه یا فصلی اربعین با همکاری این ستاد و دانشگاه امام صادق(ع) برای برگزاری دوره آموزشی، معرفتی و مهارتی شکل گرفت.
برگزاری دوره معرفت‌زایی اربعین از سوی ستاد فهما
۳۸ ساعت قبل / اربعین حسینی
برگزاری دوره معرفت‌زایی اربعین از سوی ستاد فهما
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برنامه‌های ستاد فهما به مناسبت اربعین حسینی، گفت: عمده فعالیت امسال بر محور آموزش و در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، هرچند که در صورت صدور مجور مواکب‌الاتحاد در قالب کانون سلامت به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.
نارمک می‌تواند برند تهران باشد
۲ روز قبل / نارمک
نارمک می‌تواند برند تهران باشد
اقتصادنیوز :‌رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: حضور یک دانشگاه بزرگ در محدوده منطقه هشت، آب و هوای مناسب نارمک و مساجد مشهور تهران که در این منطقه وجود دارند، می‌تواند فرصت مناسبی در راستای توسعه فرهنگ باشد
جزئیات مجوز رئیس‌جمهور برای تعطیلی یک هفته‌ای مدارس، دانشگاه‌ها، برخی مشاغل و ...
۲ روز قبل / ستاد ملی مقابله با کرونا / کرونا در ایران / حسن روحانی
جزئیات مجوز رئیس‌جمهور برای تعطیلی یک هفته‌ای مدارس، دانشگاه‌ها، برخی مشاغل و ...
رئیس‌جمهور در جلسه امروز پنجم مهر ماه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: ستادهای استانی کرونا می‌توانند برای یک هفته برخی موارد و مشاغل را از جمله مساجد، نمازهای جمعه، سینما، پارک‌ها و غیره تعطیل کند.
مجوز روحانی به ستاد ملی مقابله با کرونای استانی برای تعطیلی یک هفته ای+ فیلم
۲ روز قبل
مجوز روحانی به ستاد ملی مقابله با کرونای استانی برای تعطیلی یک هفته ای+ فیلم
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: استانداران و ستاد مقابله با کرونای استانی می تواند به مدت یک هفته برخی موارد از جمله دانشگاه و مدارس تا مراکز تفریحی مانند مساجد و تالارها را محدود یا تعطیل کند.
وزارت خارجه چین ادعاهای اندیشکده استرالیایی درباره تخریب مساجد سین‌کیانگ را رد کرد
۲ روز قبل / سین کیانگ
وزارت خارجه چین ادعاهای اندیشکده استرالیایی درباره تخریب مساجد سین‌کیانگ را رد کرد
وزارت امور خارجه چین ادعاهای یکی از اندیشکده‌های استرالیایی مبنی بر اینکه پکن هزاران مسجد در منطقه سین‌کیانگ را تخریب کرده، رد کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۴ هزار مسجد در این منطقه وجود دارد که تعداد آنها بیشتر از مساجد موجود در بسیاری از کشورهای مسلمان است.
تخریب هزاران مسجد در استان سین کیانگ چین
۲ روز قبل
تخریب هزاران مسجد در استان سین کیانگ چین
علاوه بر مساجد، حدود ۵۰ درصد از اماکن محافظت شدۀ فرهنگی نیز آسیب دیده یا تخریب شده‌اند؛ از جمله تخریب کامل زیارتگاه «اردم مزار» که قدمت آن به قرن ۱۰ برمی‌گردد.
۳ روز قبل
پاسخ قاطع ایران به نطق مغرضانه پادشاه سعودی
نماینده کشورمان در سازمان ملل به نطق مغرضانه پادشاه سعودی پاسخ داد.به گزارش ایسنا، درپی ایراد برخی اتهامات توسط پادشاه سعودی به کشورمان در سخنرانی وی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، مجید تخت‫روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در این سازمان، اتهامات پادشاه عربستان را بی‌پایه خواند و آن‌ها را قاطعانه رد کرد.نماینده کشورمان گفت: عربستان با درماندگی تمام تلاش می‌کند تا با اتهام زدن به دیگران، اذهان را از سابقه تاریک و طولانی خود در حمایت گسترده از تروریسم، اشاعه اعتقادات افراطی، پراکندن تخم نفاق و کینه، اقدامات بی‌ثبات‌ساز در منطقه و جنایات خود در تجاور شش ساله گذشته خویش به یمن منحرف سازد.روانچی افزود: این کاملا ثابت شده که عربستان به عنوان منبع بی‌ثباتی در منطقه، اصلی‌ترین حامی مالی …
آموزش کتابداران کتابخانه‌های مساجد آغاز شد/آموزش ۱۰ سرفصل کتابداری به همت ستاد فهما
۵ روز قبل / کانونهای فرهنگی هنری مساجد
آموزش کتابداران کتابخانه‌های مساجد آغاز شد/آموزش ۱۰ سرفصل کتابداری به همت ستاد فهما
معاون فرهنگی هنری ستاد فهما با اشاره به برنامه‌های معاونت فرهنگی هنری ستاد فهما در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، خبر از برگزاری دوره آموزش کتابداران کتابخانه‌های مسجد تحت پوشش ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور داد.
استقبال دانشجویان اکوادوری از رساله حقوق امام سجاد(ع)
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / امام سجاد / اختصاصی ایرنا / هرمزگان / کانون فرهنگی هنری مساجد
استقبال دانشجویان اکوادوری از رساله حقوق امام سجاد(ع)
تهران - ایرنا - قرار بود درباره کنگره امام سجاد(ع) اطلاع رسانی کنیم و زوایای مختلف بخش بین‌الملل را از زبان دبیر بخش مربوطه بیان کنیم ولی خاطره استقبال دانشجویان اکوادوری از رساله حقوق سیدالساجدین (ع) باعث شد تا محور مصاحبه همین خاطره ای باشد که طعم شیرین آن زیر دندان هایش جاخوش کرده بود.
فرهنگ استفاده از مساجد باید تقویت شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / استانی-فرهنگی و هنری / نماز
فرهنگ استفاده از مساجد باید تقویت شود
استاندار مرکزی بر ضرورت تقویت فرهنگ استفاده و احداث و تجهیز مساجد تاکید کرد.
آثار کانون‌های مساجد با محور ایثار و شهادت به نمایش درمی‌آید
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
آثار کانون‌های مساجد با محور ایثار و شهادت به نمایش درمی‌آید
تهران- ایرنا- غرفه ستاد فهما (پایتخت فرهنگ و هنر مسجد) به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به مدت یک هفته آثار کانون های فرهنگی هنری مساجد را با محور ایثار و شهادت در باغ موزه دفاع مقدس به نمایش می‌گذارد.
ائمه جمعه در هشت سال دفاع مقدس نقش ویژه ای داشتند
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / استانی-فرهنگی و هنری / دفاع مقدس / خراسان شمالی / ائمه جمعه
ائمه جمعه در هشت سال دفاع مقدس نقش ویژه ای داشتند
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به نقش ویژه ائمه جمعه در هشت سال دفاع مقدس، گفت: بخش زیادی از امامان جمعه، از سال‌های قبل از انقلاب جزء مبلغان برجسته، مدرسین بنام حوزه و دانشگاه و ائمه جماعات مساجد بودند که نقش عظیمی را در تربیت نسل انقلاب و رزمندگان و ایثارگران ایفا کرده و در زمان امامت نیز مساجدشان نگین حلقه رزمندگان و خاستگاه شهیدان عزیز بود.
مساجد پایه حضور رزمندگان در دفاع مقدس بودند
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / چهل سالگی دفاع مقدس / کانون فرهنگی و هنری مساجد / هفته دفاع مقدس / همه_باهم_علیه_کرونا / مزار شهید حججی / فرهنگ و ارشاد اسلامی
مساجد پایه حضور رزمندگان در دفاع مقدس بودند
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مساجد همواره عامل انسجام وحدت و مقاومت ملت ایران هستند. ممکن است برخی تصور کنند که عبادت با جهاد همخوانی ندارد و دچار نوعی انفعال باشند، اما ما الگوهایی مانند شهدا و بسیاری از فرماندهان داریم که مسجد را پایگاه محوری و اصلی فعالیت‌های خود قرار داده بودند.
کمک مساجد تهران به  ۱۲ هزار خانواده/ مردم و خیران مشارکت کنند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد / حجت‌الله ذاکر / مقام معظم رهبری / پویش &
کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده/ مردم و خیران مشارکت کنند
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به راه‌اندازی پویش مهر و محراب در سطح مساجد تهران گفت: در این پویش، بیش از ۱۲ هزار بسته‌ اقلام معیشتی در محله‌های محروم استان توزیع می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
نفوذ در خودی‌ها؟
کلیدواژه «نفوذ» پس از آنکه ازسوی عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی استفاده و نسبت به مخاطرات آن هشدارهای جدی داده شد، به یک باره به یکی از کلیدواژه‌های مورد توجه اصولگرایان و فعالان منتهی‌الیه راست سیاست ایران تبدیل شد؛ چنان‌که بسیاری از آنان گاه و بی‌گاه برای توصیف مقامات دولتی و حتی نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این کلیدواژه استفاده کرده و تلاش کردند از این طریق علاوه بر افزایش هزینه اقدامات اصلاحی آنان، راه خود برای تصاحب قوای مجریه و مقننه به عنوان نهادهای انتصابی جمهوری اسلامی را هموار کنند. با این حال اما نکته قابل‌توجه آن است که کمتر به یاد داریم که یکی از کنشگران اصلاح‌طلب به عنوان جاسوس از سوی قوه قضاییه معرفی شوند اما در نقطه مقابل …
تولید سرود «ایران قوی» به یاد سردار سلیمانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دفاع مقدس / شعر / کانون فرهنگی هنری مساجد / قاسم سلیمانی / چهلمین سال دفاع مقدس
تولید سرود «ایران قوی» به یاد سردار سلیمانی
تهران - ایرنا - رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: سرود «ایران قوی» توسط گروهی متشکل از جوانان مسجدی با پوشش ۱۱ قوم مختلف ایرانی و با تأسی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بزرگ مرد نماد مقاومت در چهلمین سالگرد دفاع مقدس تولید شد.
افشای برنامه دشمن برای نفوذ در حوزه‌های علمیه، بسیج و مساجد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / سپاه پاسداران / حوزه علمیه / مرکز رسیدگی به امور مساجد / تهاجم فرهنگی
افشای برنامه دشمن برای نفوذ در حوزه‌های علمیه، بسیج و مساجد
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص برنامه دشمن برای نفوذ در بسیج، حوزه‌های علمیه، مساجد و خانواده‌ها هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کسب عنوان پایگاه برتر توسط بسیج شرکت کارون در جشنواره استانی مالک اشتر
پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در دهمین جشنواره استانی مالک اشتر به عنوان پایگاه برتر سپاه استان خوزستان شناخته شد.دهمین جشنواره استانی مالک اشتر ویژه تقدیر از عملکرد سال 98 رده های سپاه حضرت ولی عصر (عج) با حضور سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر خوزستان، فرماندهان، مدیران و مسئولین رده های سپاه و بسیج استان خوزستان سه شنبه 25 شهریور در سالن امام خامنه ای مجموعه والفجر سپاه اهواز برگزار گردید. پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در این جشنواره به عنوان موفق ترین پایگاه قشری بسیج کارمندی در سطح سپاه ولی عصر استان خوزستان شناخته شد و از فتح اله گشتاسبی فرمانده این پایگاه با لوح تقدیر تجلیل شد. بر اساس این گزارش ، پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
در جشنواره استانی مالک اشتر
پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در دهمین جشنواره استانی مالک اشتر به عنوان پایگاه برتر سپاه استان خوزستان شناخته شد.دهمین جشنواره استانی مالک اشتر ویژه تقدیر از عملکرد سال 98 رده های سپاه حضرت ولی عصر (عج) با حضور سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر خوزستان، فرماندهان، مدیران و مسئولین رده های سپاه و بسیج استان خوزستان سه شنبه 25 شهریور در سالن امام خامنه ای مجموعه والفجر سپاه اهواز برگزار گردید. پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در این جشنواره به عنوان موفق ترین پایگاه قشری بسیج کارمندی در سطح سپاه ولی عصر استان خوزستان شناخته شد و از فتح اله گشتاسبی فرمانده این پایگاه با لوح تقدیر تجلیل شد. بر اساس این گزارش ، پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت …
جبهه‌ای به وسعت محله‌های مرکزی شهر
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
جبهه‌ای به وسعت محله‌های مرکزی شهر
فاطمه عسگری‌نیا   31 شهریور 59 که ناقوس جنگ با پرواز جنگنده‌های عراقی بر فراز اسمان ایران پیچید زن و مرد، پیرو جوان دست به دست هم دادند تا با پاسداری از این مرز و بوم اجازه تعدی به دشمنان را ندهند. یکی جگر گوشه‌اش را راهی جبهه‌های جنگ کرد دیگری زن و فرزند را به خدا سپرد و راهی خاکریزها شد و آنها که دستشان از میدان جنگ کوتاه بود در شهرها ماندند و شانه شانه قصه همدلی و همصدایی را برای نسل‌های بعد نوشتند. مساجد خانه دوم مردم شدند، یک سویش نماز می‌خواندند سوی دیگر برای پشتیبانی از جبهه‌ها تلاش می‌کردند، …
مشکلات فرهنگی محلات حاشیه‌ای کرمانشاه سامان می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-اجتماعی / مشکلات فرهنگی / مساجد / کرمانشاه
مشکلات فرهنگی محلات حاشیه‌ای کرمانشاه سامان می‌گیرد؟
امروزه اکثر شهرهای بزرگ با معضلی به نام "حاشیه‌نشینی" مواجه‌اند و حاشیه‌ ها نیز عمدتا با مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مواجه‌اند.
ساخت 22 مدرسه، 4 خانه بهداشت و تکمیل و تجهیز 15 مسجد درمنطقه محروم شعیبیه خوزستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
ساخت 22 مدرسه، 4 خانه بهداشت و تکمیل و تجهیز 15 مسجد درمنطقه محروم شعیبیه خوزستان
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از تکمیل و تجهیز مساجد بخش محروم شعیبیه شهرستان شوشتر خبر داد.
۲۰سال انتظار برای کتاب‌ فروشی!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اینستاگرام / واقعه طبس / داریوش مهرجویی / اصفهان / شهید کاظمی / نخل و نارنج / شهر مشهد / مشهد / امام حسن / پایگاه بسیج
۲۰سال انتظار برای کتاب‌ فروشی!
در مساجد و پایگاه‌های بسیج هر محله، یک میز کتاب تدارک می‌دیدیم و فروش ما هم به این شکل، خیلی خوب بود. افرادی را که دغدغه فرهنگی داشتند، پیدا می‌کردیم و میز را به آنها می‌سپردیم ...
اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در منطقه شعیبیه در خوزستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ستاد اجرایی فرمان امام (ره)
اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در منطقه شعیبیه در خوزستان
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از تکمیل و تجهیز مساجد بخش محروم شعیبیه شهرستان شوشتر خبر داد.
تکمیل و تجهیز مساجد شعیبیه خوزستان توسط بنیاد برکت
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
تکمیل و تجهیز مساجد شعیبیه خوزستان توسط بنیاد برکت
کرج- معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از تکمیل و تجهیز مساجد بخش محروم شعیبیه شهرستان شوشتر خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
گفتند مکلف به رعایت پروتکل‌ بهداشتی هستم
حسینیه امام خمینی (ره) در مناسبت‌های مذهبی، خصوصا در ۱۰ شب محرم برنامه‌های عزاداری با حضور رهبر انقلاب برگزار کرد. اما همان‌طورکه حسینیه‌ها و مساجد مسقف در محرم امسال به‌دلیل شیوع کووید۱۹ اغلب خالی از عزاداران حسینی بود، عزاداری در حسینیه امام خمینی (ره) هم با سبک و سیاقی متفاوت برگزار شد. در روزهای تاسوعا و عاشورا تصاویری از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روی خروجی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دفتر رهبری قرار گرفت که نشان می‌داد ایشان به‌تنهایی مراسم عزاداری را برگزار کرده و تنها مداح یا سخنران با فاصله‌ای چندین متری مشغول برگزاری مراسم عزاداری تک‌نفره رهبری در ایام کرونا است. روز گذشته اما سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی روایتی …
اجرای طرح تربیت قرآنی نورالثقلین در لرستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / سازمان دارالقرآن الکریم / تربیت / قرآن کریم / سازمان تبلیغات اسلامی / استانی-فرهنگی و هنری
اجرای طرح تربیت قرآنی نورالثقلین در لرستان
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان‌ از اجرای طرح تربیت قرآنی نورالثقلین با محوریت مساجد و مؤسسات قرآنی در استان خبر داد.
پدران و مادران شهدا بهترین الگوی صبر و پایداری هستند
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه ایلام
پدران و مادران شهدا بهترین الگوی صبر و پایداری هستند
امام جمعه ایلام گفت: تکریم و تعظیم خانواده های معزز شهدا سنت حسنه و فرهنگی ارزشمند است و باید زمینه ای فراهم شود که این فرهنگ حسنه با محوریت مساجد، در سطح محلات مورد توجه آحاد مردم قرار گیرد.
ارزانی: رساله حقوقی امام سجاد نماد عقلانیت و مقاومت است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / ارزانی / رساله حقوق / رساله حقوق امام سجاد / کنگره بین المللی امام سجاد
ارزانی: رساله حقوقی امام سجاد نماد عقلانیت و مقاومت است
شفقنا- رییس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: رساله حقوقی امام سجاد(ع) نماد عقلانیت، معنویت و مقاومت، حق مداری و تکلیف مداری است. به گزارش شفقنا از شبستان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ارزانی در مراسم اختتامیه دهمین...
امام سجاد(ع) مظهر عقلانیت و معنویت/کنگره امام سجاد(ع) امروز تبدیل به یک فرهنگ شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کنگره امام سجاد(ع)
امام سجاد(ع) مظهر عقلانیت و معنویت/کنگره امام سجاد(ع) امروز تبدیل به یک فرهنگ شده است
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) امروز تبدیل به یک فرهنگ شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / امام سجاد / سید عباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کانون فرهنگی هنری مساجد
امام سجاد (ع) پاسخ آسمانی به مسئله‌های زمینی می‌دهد
تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صحیفه سجادیه مسئله‌های زمینی را پاسخ آسمانی می‌دهد یعنی به طور خاص به مسائلی که در اطراف ما هست، ارجاع داده و پاسخ‌های آسمانی و وحیانی ارائه می‌کند.
آیت‌الله سبحانی:
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / موکب تسنیم / ماه محرم / ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور / امام سجاد (ع)
آیت‌الله سبحانی: "صحیفۀ سجّادیه" در مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها تدریس شود
آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید در پیامی گفت: کتاب صحیفه سجادیه یک کتاب درسی باشد، دعاهای مخصوصی از آن انتخاب و در مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها تدریس شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / امام سجاد / علیرضا اعرافی‌ / کانون فرهنگی هنری مساجد / بندرعباس
۵۰ نفر در بشاگرد صحیفه را حفظ کردند
تهران - ایرنا - دبیر کنگره بین المللی امام سجاد ( ع )، تربیت ۵۰ حافظ صحیفه سجادیه را یکی از دستاوردهای این کنگره دانست و یادآور شد: زمانی کمتر از ۲۰ حافظ صحیفه سجادیه در کل کشور داشتیم اما امروز شاهد تربیت این تعدا حافظ فقط در این منطقه هستیم.
برنامه مساجد تهران در روز شهادت امام سجاد(ع)
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
برنامه مساجد تهران در روز شهادت امام سجاد(ع)
برنامه مراسم عزاداری برخی از مساجد تهران در سالروز شهادت امام سجاد(ع) اعلام شد.
کرونا و سنگینی اجاره‌بهای مؤسسات قرآنی لرستان/ مؤسسات به مسجد برگردند
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / موسسات قرآنی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / همه علیه کرونا
کرونا و سنگینی اجاره‌بهای مؤسسات قرآنی لرستان/ مؤسسات به مسجد برگردند
نائب‌رئیس اتحادیه مؤسسات فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان با اشاره به سنگینی اجاره‌بهای مؤسسات قرآنی استان در شرایط کرونایی، گفت: مؤسسات قرآنی باید به جایگاه اصلی خود یعنی مساجد برگردند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
۳۸‌هزار خانه هلال در کشور ایجاد می‌شود
[شهروند] رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر کشور در سفر به استان اردبیل ضمن دیدار با استاندار از پایگاه بین‌شهری نیر و مرکز آموزشی شهدای امدادگر این شهرستان نیز بازدید کرد. محمد گل‌فشان در سفر دو روزه به استان اردبیل و در دیدار با استاندار این شهر درخصوص راه‌اندازی خانه‌های هلال گفت: «خانه هلال در روستاهایی که دهیار داشته باشند، ایجاد می‌شود تا از طریق افراد آموزش‌دیده در خانه‌های هلال بتوان در حوادث با سرعت عمل بیشتری واکنش نشان داد.» گل‌فشان با بیان اینکه 38‌هزار خانه هلال درکشور راه‌اندازی خواهد شد، افزود: «با ایجاد خانه‌های هلال در روستاها، مناطق کم‌برخوردار، ادارات و مساجد می‌توان امدادرسانی در زمان …
فراخوان پویش "حرم عشق" با هدف مشارکت در فیض توسعه حرم حسینی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ستاد بازسازی عتبات عالیات
فراخوان پویش "حرم عشق" با هدف مشارکت در فیض توسعه حرم حسینی
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات از هیئات‌های مذهبی، تکایا و هیئات امنای مساجد دعوت کرد تا با پیوستن به پویش «حرم عشق» در فیض بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه مشارکت کنند.
چهارمحال و بختیاری پیشتاز در اجرای طرح سه‌شنبه‌های تکریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه چهارمحال و بختیاری / دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران
چهارمحال و بختیاری پیشتاز در اجرای طرح سه‌شنبه‌های تکریم
رئیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح سه‌شنبه‌های تکریم در راستای تکثیر فرهنگ ایثار و شهادت در کشور کلید خورده است، گفت: بنا بر این است که این طرح به صورت مداوم ادامه یابد و چهارمحال و بختیاری از پیشتازان اجرای این طرح در سطح کشور بوده است.
نکات طلایی در آموزش معماری
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نکات طلایی در آموزش معماری
معماری برای شما شکل و شمایل زیبایی را در محیط زندگی تان به وجود می آورد. معماران فکر خلاق خود را با چاشنی علم همراه می کنند و از ساختمان های شهر گرفته تا اماکن یادبود، مساجد، برج ها، پل ها و غیره را برای زندگی ما به زیبایی خلق می کنند.
۱۵ هیأت مجلس عزا در دهه سوم محرم برپا کردند/ منبر پناهیان در مسجد امام سجاد(ع)
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / منصور ارضی / دهه سوم محرم / ماه محرم / شهادت امام سجاد / محمدحسین پویانفر / مهدی رسولی / مهدی سل&#
۱۵ هیأت مجلس عزا در دهه سوم محرم برپا کردند/ منبر پناهیان در مسجد امام سجاد(ع)
با فرارسیدن دهه سوم محرم، هیأت‌های عزاداری با توجه به واقع شدن سالروز شهادت امام سجاد(ع) مراسم عزاداری در حسینیه‌ها، مساجد و بقاع متبرکه را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌کنند.
ضدعفونی مساجد و کلیساهای قلب پایتخت | توزیع بسته‌های کمک معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی بین زنان نیازمند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ضدعفونی مساجد و کلیساهای قلب پایتخت | توزیع بسته‌های کمک معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی بین زنان نیازمند
شهرداری منطقه ۶ تهران در دوران شیوع کرونا نسبت به توزیع بسته‌های کمک معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی در میان بانوان نیازمند و سرپرست خانوار ساکن در این منطقه اقدام کرد.
برای کمک به توسعه عتبات عالیات چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / مشارکت / توسعه / ولی فقیه / مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات / حجت الاسلا&#x
برای کمک به توسعه عتبات عالیات چه کنیم؟
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات از هیأت‌های مذهبی، تکایا و هیأت امنای مساجد دعوت کرد تا با پیوستن به پویش «حرم عشق»، در فیض بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه مشارکت کنند.
برگزاری نماز جماعت در تمامی مساجد مازندران
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / نماز جماعت / همه_باهم_علیه_کرونا
برگزاری نماز جماعت در تمامی مساجد مازندران
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: نماز جماعت در تمامی مساجد شهرهای مازندران با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت و درمان برگزار می شود.
هزار خانواده نیازمند در خراسان شمالی از بسته‌های همدلی اهالی مسجد بهره‌مند شدند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / کانون‌های مساجد / کمک به نیازمندان / خراسان شمالی
هزار خانواده نیازمند در خراسان شمالی از بسته‌های همدلی اهالی مسجد بهره‌مند شدند
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از توزیع چهارمین مرحله بسته‌های معیشتی با مشارکت کانون‌های مساجد استان بین خانواده‌های نیازمند در سراسر این استان خبر داد.
وزارت فرهنگ و تقویت ظرفیت‌های مردمی فرهنگ و هنر
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / هفته دولت / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کانون فرهنگی هنری مساجد
وزارت فرهنگ و تقویت ظرفیت‌های مردمی فرهنگ و هنر
تهران- ایرنا- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال گذشته کوشید در جهت تقویت ظرفیت‌های مردمی فرهنگ و هنر، گام‌های جدی بردارد و برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های خود با افزایش حضور و مشارکت مردم و نهادهای مردمی در این حوزه‌ها دستاوردهایی را همگام و همراه با دولت دوازدهم رقم زد.
هفتمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در ایلام برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه ایلام / سوگواره ملی علمدار کربلا
هفتمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در ایلام برگزار می‌شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از برگزاری هفتمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در ایلام خبر داد و گفت: امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا این سوگواره با محوریت آواها و نواهای عاشورایی در بستر فضای مجازی خبر داد.
انتقاد حنیف طاهری از سازمان امور مساجد/ چرا هیأت‌ها را به مساجد راه نمی دهید؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
انتقاد حنیف طاهری از سازمان امور مساجد/ چرا هیأت‌ها را به مساجد راه نمی دهید؟
چرا امامان جماعت، هیأت‌ها را از مساجد بیرون می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / برنامه هسته‌ای / حنیف طاهری / مداح اهل بیت / ماه محرم / مشرق نیوز
چرا امامان جماعت، هیأت‌ها را از مساجد بیرون می‌کنند؟
یک مداح اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه برخی امامان جماعت‌، افراد را از مسجد فراری می‌دهند، گفت: زمانی خاطرم است که در ایام محرم مساجد شلوغ می‌شد، اما امروز فقط تکیه‌ها و حسینیه‌ها شلوغ می‌شود...
میزان اقلام اساسی در نظر گرفته شده برای هیات‌های مذهبی خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
میزان اقلام اساسی در نظر گرفته شده برای هیات‌های مذهبی خراسان رضوی
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در ماه‌های محرم و صفر برای هیات‌های مذهبی، مساجد، خیریه‌ها، کمیته امداد و سایر نهادهای استان که بخواهند بسته معیشتی توزیع کنند، ۲۵۰۰ تن برنج هندی، ۲۴۲۶ تن شکر، ۱۵۰ تن گوشت قرمز منجمد گوساله و ۸۰۰ تن مرغ منجمد در نظر گرفته شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
دینداری و کرونا
پس از شیوع کرونا و ابتلای عمومی به کووید-19 یکی از پرسش‌هایی که مطرح شد این بود که تاثیر این بیماری بر دینداری مردم در ایران و جهان چیست؟ البته اعتقاد به دینداری در جهان و ایران دچار تحول شده است. اخیرا رونالد اینگلهارت مطالعه‌ای را در ادامه مطالعه قبلی خود انجام داده و تغییر این روند را نشان داده است. وی یک بار در فاصله سال‌های 1981 تا 2007 روند شاخص دیندار شدن را سنجیده و نشان داده بود که اکثر کشورهای مورد مطالعه در آن مقطع زمانی بیش از ربع قرن طول کشید به سوی دینداری بیشتر حرکت کنند. ولی از سال 2007 تا 2019، یعنی کمتر از نیمی از دوران اول مردم این کشورها مسیر معکوس را طی کرده‌اند و حتی بعضا به کمتر از شاخص‌های مقطع سال 1981 رسیده‌اند. برای نمونه کاهش شدید گرایش …
سفیر ایران در پاکستان: سکوت در برابر توهین به مقدسات اسلامی فاجعه بار است
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / سفیر ایران در پاکستان / اسلام هراسی / فرانسه
سفیر ایران در پاکستان: سکوت در برابر توهین به مقدسات اسلامی فاجعه بار است
اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت: بی‌تفاوتی غرب نسبت به توهین به مقدسات اسلامی به بهانه آزادی بیان از جمله حرکت موهن شارلی‌ابدو در فرانسه فجایعی مانند قتل ۵۱ مسلمان بی‌گناه در مساجد نیوزیلند را درپی داشته است.
نگاه سکولار به عاشورا
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ماه محرم / محرم 99 / عاشورا / کربلا / تحریف / سکولار / کارشناس مذهبی / اهل بیت / امام حسین
نگاه سکولار به عاشورا
کارشناس مذهبی گفت: محدود کردن دین به مساجد و کلیساها و نگاه سکولار به عاشورا دسیسه‌ای برای ایجاد انحراف در بهره‌برداری از دین در مسیر نادرست است.
80 درصد هیئات قم پروتکل ها را رعایت کردند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استانی-اجتماعی / سلامت / هیئت مذهبی
80 درصد هیئات قم پروتکل ها را رعایت کردند
رئیس خانه بهداشت قم گفت: 208 جلسه آموزشی گروهی برای تکایا برگزار شد، همچنین تعداد بازرسی ها از مساجد و تکایا 1362 مورد بوده است که مجموعا 80 درصد هیئات پروتکل ها را رعایت کردند.
کتابی از رهبر انقلاب در طرح «سفیر حسین (ع)»
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / معرفی کتاب / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
کتابی از رهبر انقلاب در طرح «سفیر حسین (ع)»
روزنامه کیهان نوشت: کتاب «دو امام مجاهد» اثر آیت‌الله ‌العظمی ‌خامنه‌ای یکی از ۱۱ کتابی است که در طرح «سفیر حسین» در مساجد و هیئات معرفی و ترویج خواهد شد.
شناسایی  ۳۷ هزار رزمنده بسیجی در ایلام
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / همه_باهم_علیه_کرونا / چهل سالگی دفاع مقدس / جنگ تحمیلی / شهدا / رزمندگان
شناسایی ۳۷ هزار رزمنده بسیجی در ایلام
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام گفت:در هفته دفاع مقدس با هماهنگی انجام شده با سازمان اوقاف و امور خیریه و نهادهای فعال در حوزه مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر مسجد و بقعه متبرکه استان از هشت نفر از رزمندگان دوران دفاع مقدس استان تجلیل خواهد شد.
کمترین آمار مبتلایان به کرونا در کدام مناطق تهران است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
کمترین آمار مبتلایان به کرونا در کدام مناطق تهران است؟
شهردار منطقه ۷ تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا با تمام امکانات در نظافت و پاکسازی منطقه با مشارکت نهادهای مردمی، بسیج، مساجد، شورایاران و معتمدین اقدام شد.
نگاه به مدرسه باید مانند نگاه به مساجد و حسینیه‌ها باشد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / شورای عالی آموزش و پرورش / مدرسه
نگاه به مدرسه باید مانند نگاه به مساجد و حسینیه‌ها باشد
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مدرسه باید احساس کند حامی دارد باید نگاه به مدرسه، مانند نگاه به مساجد و حسینیه‌ها باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
زنان پایه‌ گذار اسلام در اروپا
اولین مساجد بریتانیا در ســال 1889 میـلادی در لیورپول و ووکینگ بنا نهاده شدند و زنان با مشارکت چشمگیر خود، نقشی اساسی در پایه‌گذاری این مساجد ایفا کردند، اما نقشی که لزوما همه ما از آن آگاهی نداریم. در پژوهشی که ساریا چروالیل-کانترکتر، جامعه‌شناس، تحت عنوان «زنان در اولین مساجد بریتانیا» انجام داده، با استفاده از محتوای آرشیوی مربوط به اولین مساجد بریتانیا، زندگی روزمره زنان مسلمان بریتانیا در مساجد این کشور مورد بررسی قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سواحل مازندران
گلایه از بی‌بندوباری در سواحل مازندران
به گزارش فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام غلامحسین تسخیری در جمع عزادارن در سواحل لاریم شهرستان جویبار با انتقاد از استاندار مازندران اظهار کرد: در بعضی از شهرستان‌ها خبرهای خوبی نداریم من خطاب به استاندار عرض می‌کنم، در این ایام بچه‌های هیأتی خوش درخشیدند بچه‌های مذهبی همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند، بعضی از مساجد را بستند در فضای آزاد با رعایت نکات بهداشتی مراسم عزاداری را به پا کردند.
تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸ ماه صفر
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸ ماه صفر
کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار کشور گفت: با توجه به افزایش مصرف برخی اقلام از کالاهای اساسی در ماه محرم و صفر، حدود ۳۰ هزار تن برنج، ۳۰ هزار تن شکر، ۳۰ هزار تن روغن نباتی، ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و ۲ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح محرم و صفر میان هیات های مذهبی و مساجد سراسر کشور توزیع شده و در ایام پیش روی نیز این توزیع اقلام تداوم دارد.
دشمنان به دنبال تخریب چهره روحانیت اثرگذار شیعه هستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / استانی-فرهنگی و هنری / دادگستری یزد / مساجد / روحانیت
دشمنان به دنبال تخریب چهره روحانیت اثرگذار شیعه هستند
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: دستگاه قضایی جهت حضور در کمیته رسیدگی به امور مساجد با هدف حمایت از مصوبات کمیته در حدود مقررات، آمادگی لازم را دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / رعایت پروتکل‌های بهداشتی / عزاداری محرم در کرونا / علیرضا وهاب‌زاده
رعایت ۹۵ درصدی پروتکل‌ها در مساجد و هیئت‌ها
مشاور وزیر بهداشت در توئیتی اعلام کرد: عموم مساجد و هیئات شاخص، بیش از ۹۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.
مراسم شام غریبان در تبریز
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / مراسم شام غریبان / عاشورا / ماه محرم / محرم 99
مراسم شام غریبان در تبریز
آیین شام غریبان حسینی در میان حزن و اندوه سوگواران سیدالشهدا (ع) با روشن شدن شمع‌ها و فانوس‌ها در تکایا، حسینیه‌ها و مساجد تبریز برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
محرم متفاوت
امسال همه‌چیز متفاوت بود. کووید۱۹ اما عزاداری ایام محرم را تعطیل نکرد و باعث شد که در شکل و شمایلی دیگر برقرار شود. حسینیه‌ها و مساجد سرپوشیده یا برنامه‌ای برای عزاداری نداشتند یا دیگر خبری از تجمع و ازدحام عزاداران نبود. حاضران در دسته‌های عزاداری در فضای باز هم اغلب با ماسک بر دهان یا دستکش بر دست مشغول عزاداری بودند. برخی هم ترجیح دادند در این ایام خانه‌های‌شان را حسینیه کرده و با تلویزیون یا با برنامه‌های نوحه‌خوانی و عزاداری آنلاین محرم امسال را برگزار کنند. سفره‌های اطعام عزاداران نیز برچیده شده و به‌ جایش عده‌ای نذر ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به ‌جا آوردند، تعدادی غذای خشک و سبدهای کالا برای فرودستان تعبیه کردند و برخی هم …
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
جاده‌های منتهی به تهران، دیروز از بار مسافر ورودی قفل شد
گروه اجتماعی| رییس سازمان اورژانس کشور و قائم‌مقام کل وزارت بهداشت به دنبال بازدیدهایی که ظرف روزهای گذشته از هیات‌های عزاداری پایتخت داشتند از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی در این پایگاه‌ها خبر دادند.  پیرحسین کولیوند؛ رییس اورژانس کشور، روز شنبه در یک برنامه تلویزیونی تایید کرد که در هیات‌های عزاداری، دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گرفته و ایرج حریرچی هم که پنجشنبه شب به بازدید نحوه برپایی هیات‌های عزاداری و نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی رفته بود، تایید می‌کرد که برگزار‌کنندگان مراسم عزاداری، پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی که البته، مهم‌ترین تاکید این پروتکل‌ها …
سوگواری زیر‌آسمان‌شهر
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
سوگواری زیر‌آسمان‌شهر
مهدیه تقوی‌راد ـ خبر‌نگار  کرونا متفاوت‌ترین عزاداری ‌ماه محرم و صفر را پیش روی ایرانیان قرار داد. خیابان‌هایی که همواره همزمان با تاسوعا و عاشورا لحظه‌ای خالی از جمعیت عزاداران نبود امسال با وجود اپیدمی ویروس کرونا شرایطی بی‌شباهت به همه سالیان گذشته را تجربه کردند. اگرچه از صدای سنج و طبل و گذر دائمی دسته‌های سیاهپوش خبری نبود اما بسیاری از مساجد و هیئت‌ها با توجه به ممنوعیت عزاداری در فضاهای سرپوشیده، برنامه‌هایشان را در فضاهای عمومی شهر برگزار کردند؛ با حضور جمعی از سوگواران حسینی زیر آسمان …
برتری عقلانیت دینی در آزمون کرونا برای اداره جامعه
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / مراسم عزاداری / ویروس کرونا / سفر / شیوع کرونا / بهداشت / گیلان / تهران / مازندران / عاشورا
برتری عقلانیت دینی در آزمون کرونا برای اداره جامعه
بارها ثابت شده است، اما دو هفته دیگر هم تکرار این قبیل عبارات که «کرونا به‌خاطر عزاداری‌های محرم شدت گرفته، مساجد را ببندید، به اربعین نروید» خریداری ندارد.
عاشورا؛ محرم ۹۹ استان مرکزی
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
عاشورا؛ محرم ۹۹ استان مرکزی
مراسم عزاداری عاشورای حسینی در ایران از پرشورترین تجمعات مردمی است که ریشه در تاریخ شیعه دارد؛ تجمعاتی که قرن‌هاست بخاطر شهادت حسین بن علی (ع) و یارانش در واقعه سال ۶۱ هجری در کربلا برگزار می‌شود. این مراسم از دیرباز با سیاه‌پوشی شیعیان و نوحه‌خوانی و سینه‌زنی همراه بوده و تصاویر این گزارش، بخشی از فضای عمومی، مساجد و مدارس شهر اراک و ساوه را در روز عاشورای ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی حزن، اندوه و ارادت خود را به سالار شهیدان را نشان دادند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / رئیس جمهور افغانستان / عزاداری در افغانستان
حضور رئیس جمهور افغانستان در مراسم عاشورای حسینی
رئیس جمهور و مقامات ارشد افغانستان همزمان با آغاز مراسم عاشورای حسینی در شهرهای مختلف این کشور در یکی از مساجد کابل حضور یافته و به تجلیل این مراسم پرداختند.
مراسم عاشورای حسینی در افغانستان تحت تدابیر امنیتی برگزار شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / کابل / ماه محرم / محرم در جهان / کرونا و آیین های محرم
مراسم عاشورای حسینی در افغانستان تحت تدابیر امنیتی برگزار شد
کابل - ایرنا - آئین عزاداری عاشورای حسینی با وجود تهدیدهای امنیتی و کرونایی با حضور گسترده مردم مسلمان و عزادار در سراسر افغانستان از جمله کابل پایتخت در مساجد و حسینیه‌ها با حضور مقامات بلندپایه دولتی اعم از شیعه و سنی، برگزار شد.
خادمین امام حسین (ع)
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
خادمین امام حسین (ع)
ایرنا - تهران - دوستاران و ارادتمندان به اباعبدلله الحسین (ع) و یاران شهیدش با اخلاصی وصف ناپذیر و تلاشی مضاعف طی ماه های محرم و صفر در مساجد، حسینیه ها و تکیه ها مشغول خدمت به مراسم عزاداری و عاشقان حسینی هستند. دوختن سیاهه، تهیه پرچم عزا، نوحه خوانی، آشپزی و پخش نذری از جمله فعالیت هایی است که خادمین امام حسین (ع) سالیان سال انجام می دهند.این مجوعه تصاویر خادمینی را نشان می دهد که از دوران کودکی خود را وقف خدمت به مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش کرده اند.
مراسم عزاداری شب عاشورا - بوشهر
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
مراسم عزاداری شب عاشورا - بوشهر
مراسم شب عاشورای حسینی با رعایت اصول بهداشتی در مساجد و حسینه های شهر بوشهر برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
عکس‌نوشت
خبرگزاری ایرنا در مجموعه عکسی مستند و هوایی با عنوان «عزاداری زیر سایه کرونا» از گرگان گزارش داد:«مراسم عزاداری دهه اول محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در حیاط مساجد و محلات قدیمی و تکایای رو باز شهر گرگان برگزار شد». عکسی که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است.
عزاداری‌ها در فضاهای باز اماکن مذهبی قم بدون حرکت باشد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / قم / مراسم عزاداری / محرم 99 / حسینیه مهر / رضا عزت زمانی
عزاداری‌ها در فضاهای باز اماکن مذهبی قم بدون حرکت باشد
قم - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: عزاداری‌های روز عاشورا در فضاهای باز مساجد، تکایا و بقاع متبرکه و برخی خیابان‌های شهر قم بدون حرکت کردن برگزار شود.
فریاد «لبیک یا حسین» در شب عاشورای حسینی در کشور طنین‌انداز می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / ایران / تبلیغات اسلامی / شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی / عاشورا / مرکز رسیدگی به امور مساجد
فریاد «لبیک یا حسین» در شب عاشورای حسینی در کشور طنین‌انداز می‌شود
ایلنا: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طی اطلاعیه‌ای از مردم خواست در شب عاشورای حسینی فریاد «لبیک یا حسین» سر دهند.
تصاویر: به رنگ مُحَرّم - تهران
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
تصاویر: به رنگ مُحَرّم - تهران
در سوگ محرم، پرچم عزا و ماتم، جای‌جای شهرهای ایران از جمله تهران را سیاه‌پوش می‌کند. در گوشه و کنار شهر نیز بر در برخی خانه‌ها پرچم عزای امام حسین (ع) نصب می‌شود. حالا با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا، عزاداری‌ها با رعایت مسائل بهداشتی پابرجاست و هیأت‌هایی که در مسجد و حسینیه برگزار می‌شدند، این روزها در حیاط مساجد، مدارس و حسینیه‌ها مراسم خود را برپا می‌کنند و گاه در برخی محله‌ها هیأت‌های کوچک در مقابل خانه‌ها برپاست.
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / مسجد جمکران
جمکران دوم کجاست؟ + عکس
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،مساجد گویای بخش‌های مختلفی از تاریخ اسلام و نشانی انکارناپذیر از هنر مسلمانان هستند. ما در اینجا مسجدی را به شما معرفی می‌کنیم که بنا بر آنچه در برخی از منابع آمده، به دستور امام زمان (عج) و در زمان نادرشاه افشار ساخته شده است. بنابراین برخی از افراد آن را با نام جمکران دوم می‌شناسند. این مسجد یکی از مساجد شهر بابل است و با نام مسجد مقدس محدثین شناخته می‌شود.
آماری از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مزین به نام و القاب امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع)
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / محرم 99 / کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد / امام حسین (ع) / حضرت عباس
آماری از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مزین به نام و القاب امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع)
عشق و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت، به ویژه امام حسین(ع) و برادر بزرگوارش حضرت عباس(ع) منجر به ثبت کانون‌های فرهنگی هنری فراوانی در سطح کشور به نام سالار شهیدان و علمدار کربلا شده است.
آیین عزاداری حسینی در مسجد جامع  زنجان
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
آیین عزاداری حسینی در مسجد جامع زنجان
همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، مردم زنجان پایتخت شور حسینی مراسم سرور و سالار شهیدان با رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های باز مساجد و حسینیه‌ها به عزاداری می‌پردازند. مراسم عزاداری محرم در زنجان هر ساله در داخل مساجد و حسینیه ها برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل شرایط خاص بهداشتی در محوطه های بزرگ و رو باز در سطح این شهر برگزار می‌شود.
توزیع ۵۰۰۰ جلد کتاب و محصول فرهنگی از ابتدای محرم در ایلام
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه ایلام / عمران خودآموز
توزیع ۵۰۰۰ جلد کتاب و محصول فرهنگی از ابتدای محرم در ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از اهدای بیش از 5000 جلد کتاب و محصولات فرهنگی به مساجد، ادارات و مؤسسات خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / عاشورا / مراسم عزاداری / امام حسین / عزاداری / امامزاده اسماعیل / محله زرگنده و قلهک در کرون
عزاداری مشترک هیأت‌ها و امامزاده محله قلهک در تاسوعا و عاشورا
مراسم عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در محله قلهک تهران با مشارکت امامزاده اسماعیل (ع) و هیأت‌ و مساجد محله زرگنده با نوای عبدالرضا هلالی برگزار می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •