شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
گرافیتی
ترفند جالب هنرمند مرموز برای مقابله با دزدها
۲ روز قبل / سرقت / بنکسی / هنرهای تجسمی
ترفند جالب هنرمند مرموز برای مقابله با دزدها
ایرنا نوشت: بنکسی گرافیتی‌کار پرآوازه انگلیسی با راه‌اندازی یک درگاه مخصوص مجازی، امنیت آثارش را تضمین کرده و از به سرقت رفتن آنها جلوگیری می‌کند.
بنکسی آثارش را ضدسرقت می‌کند
۲ روز قبل / سرقت / حوزه هنری / بنکسی
بنکسی آثارش را ضدسرقت می‌کند
تهران- ایرنا-  «بنکسی» گرافیتی‌کار پرآوازه انگلیسی با راه‌اندازی یک درگاه مخصوص مجازی، امنیت آثارش را تضمین کرده و از به سرقت رفتن آنها جلوگیری می‌کند.
تابلوی «بنکسی» در حراجی شگفتی‌ساز شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
تابلوی «بنکسی» در حراجی شگفتی‌ساز شد
تهران- ایرنا- برداشت کنایه‌آمیز و مدرن «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنای انگلیسی از یکی نمادهای «کلود مونه» نقاش صاحب سبک فرانسوی، در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار چکش خورد.
ماسک و ویروس در گرافیتی های جدید کرونایی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
ماسک و ویروس در گرافیتی های جدید کرونایی
تصاویری از گرافیتی های جدید ویروس کرونا در کشورهای مختلف را در گالری عکس اسپوتنیک ببینید.
گرافیتی، هنر یا آنارشیسم؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
گرافیتی، هنر یا آنارشیسم؟
کلمه گرافیتی ریشه‌ای یونانی و ایتالیایی دارد. کلمه‌ «گرافین» به یونانی یعنی «نوشتن» و کلمه «گرافیتو» به ایتالیایی می‌شود «خراش»!
هنر عصر کرونا بر دیوارهای خیابان
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
هنر عصر کرونا بر دیوارهای خیابان
گرافیتی ها یا دیوارنگاره ها با مفهوم کرونا گویای روایتهای متعددی از زندگی مردم در این عصر است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
اثر جدید «بنکسی» روی دیواری در انگلستان
اثر هنری گرافیتی جدید از «بنکسی» هنرمند نامدار و ناشناس آثار هنر خیابانی بر روی دیواری در شهر «ناتیگهام» واقع در انگلستان دیده شد.به گزارش ایسنا و به نقل از بی‌بی‌سی، اثر هنری جدید «بنکسی» بر روی دیوار یک سالن زیبایی در شهر «ناتینگهام» واقع در انگلستان نقش بسته است.این اثر هنری دخترکی را در حال بازی با یک لاستیک دوچرخه نشان می‌دهد که در کنار یک دوچرخه واقعی که فقط یک لاستیک دارد قرار دارد.این هنرمند که همواره از صفحه اینستاگرام خود برای تایید اصالت آثارش استفاده می‌کند با انتشار تصاویری این اثر هنری جدید را به عنوان یکی از آثار خود معرفی کرد.شورای شهر «ناتینگهام» برای مراقبت از این اثر از یک پوشش پلاستیکی موقتی استفاده کرده و از مردم شهر خواسته به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در محل …
بنکسی بازهم گل کاشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
بنکسی بازهم گل کاشت
اثر هنری جدید «بنکسی» بر روی دیوار یک سالن زیبایی در شهر ناتینگهام واقع در انگلستان نقش بسته است. این اثر هنری دخترکی را درحال بازی با یک لاستیک دوچرخه نشان می‌دهد که در کنار یک دوچرخه واقعی که فقط یک لاستیک دارد قرار دارد. این هنرمند که همواره از صفحه اینستاگرام خود برای تایید اصالت آثارش استفاده می‌کند دقایقی پیش با انتشار تصاویری این اثر هنری جدید را به عنوان یکی از آثار خود معرفی کرد. شورای شهر ناتینگهام برای مراقبت از این اثر از یک پوشش پلاستیکی موقتی استفاده کرده و از مردم شهر خواسته به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در محل این اثر هنری تجمع نکنند. این اثر درحالی بر روی دیواری در «ناتینگهام» نقش بسته که این شهر همچنان بالاترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور را به خود اختصاص …
بازی کودکانه؛ اثر تازه بنکسی روی دیوار
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / بنکسی / نقاشی / هنرهای تجسمی
بازی کودکانه؛ اثر تازه بنکسی روی دیوار
ایسنا نوشت: اثر هنری گرافیتی جدید از بنکسی، هنرمند نامدار و ناشناس آثار هنر خیابانی، روی دیواری در شهر ناتیگهام واقع در انگلستان دیده شد.
استفاده از لایه‌های گرافیتی برای خنک کردن گوشی‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / گوشی هوشمند / تلفن همراه / فناوری نانو
استفاده از لایه‌های گرافیتی برای خنک کردن گوشی‌ها
محققان یک لایه گرافیتی به ضخامت یک نانومتر طراحی کرده‌اند که با جذب گرما وسایل برقی و الکترونیکی را خنک نگه می‌دارد.
خنک کردن تلفن همراه با نوارهای گرافیتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / پژوهش / تلفن همراه / عربستان سعودی / پایگاه اینترنتی نیواطلس
خنک کردن تلفن همراه با نوارهای گرافیتی
تهران- ایرنا- محققان شکل نازکی از گرافیت با ضخامت نانومتر ساختند که به خنک نگه داشتن دستگاه‌های الکترونیکی کمک می‌کند.
ساخت باتری با قابلیت شارژ بسیار سریع
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / باتری لیتیومی / هلند / گرافیتی
ساخت باتری با قابلیت شارژ بسیار سریع
محققان هلندی با استفاده از اکسید تنگستن نیوبیوم و جایگزین کردن آن به جای گرافیت در باتری‌های لیتیومی موفق به ساخت باتری‌هایی با قابلیت شارژ بسیار سریع شده‌اند.
برداشت مدرن بنکسی از «مونه» زیر چکش حراج
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / حراج / حوزه هنری / نقاشی / بنکسی
برداشت مدرن بنکسی از «مونه» زیر چکش حراج
تهران- ایرنا- اثر کنایه‌آمیز «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنا در گرامیداشت «کلود مونه» نقاش صاحب سبک فرانسوی، در حراجی ساتبیز لندن به فروش گذاشته می‌شود.
عکس روز| خداحافظی عاشقانه و تلخ
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / عکس روز / لیونل مسی / بارسلونا
عکس روز| خداحافظی عاشقانه و تلخ
هواداران بارسلونا منتظر خداحافظی با لیونل مسی هستند؟ یک گرافیتی توسط «بلیچرریپورت» منتشر شده که نشان می‌دهد در بندر بارسلونا برای هواداران کاتالان‌ها حضور مسی در انگلیس غیرمنتظره نخواهد بود. قلب و چمدانی که روی آن پرچم بریتانیا و نام شهر منچستر نقش بسته... یک خداحافظی عاشقانه، اما تلخ.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
یک ماده ۲ بعدی جدید کشف شد
فیزیکدانان دانشگاه آرکانزاس یک ماده دو بعدی فروالکتریک جدید کشف کرده‌اند که تنها دو اتم ضخامت دارد. به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، دانشمندان دانشگاه آرکانزاس بخشی از یک تیم بین‌المللی هستند که یک ماده فروالکتریک دو بعدی با ضخامت تنها دو اتم کشف کرده‌اند.مواد دو بعدی غشاهای فوق نازک هستند که نویدبخش کاربردهای نوری، حرارتی و مکانیکی جدید هستند که از جمله در دستگاه‌های بسیار نازک ذخیره‌سازی داده که هم قابل جمع شدن باشند و هم اطلاعات متراکم را در خود جای دهند، کاربرد دارند.مواد دو بعدی که گاهی اوقات به عنوان مواد تک لایه مورد اشاره قرار می‌گیرند، موادی کریستالی متشکل از یک لایه از اتم هستند. این مواد در زمینه‌هایی مانند فتوولتائیک، نیمه هادی‌ها، الکترودها و تصفیه آب کاربرد دارند.انتظار می‌رود که …
کالبدشکافی گلکسی نوت 20 اولترا حقیقت عجیبی درباره گوشی برملا می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
کالبدشکافی گلکسی نوت 20 اولترا حقیقت عجیبی درباره گوشی برملا می‌کند
بررسی iFixit نشان می‌دهد تعدادی از مدل‌های نوت ۲۰ اولترا به‌جای لوله‌ی مسی و خنک‌کننده‌ی محفظه‌ی بخار، به پد حرارتی گرافیتی مجهز شده‌اند؛ به‌همین‌دلیل، بیش‌از‌حد داغ می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
قدردانی هنرمندان فلسطینی از بنکسی
عکس‌هایی از ۲۰ اثر هنری «بنکسی» در فلسطین در مرکز شهر «بیت‌لحم» برای قدردانی از کمک‌های این هنرمند در رونق بخشیدن به گردشگری این شهر به نمایش گذاشته شد.به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، عکاسان فلسطینی در قالب نمایشگاهی غیرمنتظره تصاویری از آثار هنری «بنکسی» هنرمند ناشناش و پرآوازه بریتانیایی را در میدان المهد شهر بیت‌لحم به نمایش گذاشتند.همزمان با این رویداد هنرمندانی در غزه نیز با استفاده از تخته‌های چوب عبارت «بنکسی متشکریم» را روی ساحل به نمایش گذاشتند. چهار اثر هنری «بنکسی» در غزه قرار دارد.روز پنجشنبه، «یمن العابد» از برگزار کنندگان این نمایشگاه عکس در یک پیام ویدیویی به بنکسی اعلام کرد: «‫بنکسی همیشه ما را غافلگیر می‌کند و امروز من می‌خواستم او را غافلگیر کنم».برگزارکننده این نمایشگاه …
گرافیتی بر علیه کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
گرافیتی بر علیه کرونا
بنهیروس: کلانشهر سائوپائولو در برزیل که همواره به عنوان پایتخت هنر خیابانی جهان شناخته می‌شود، حتی در دوران بحران کرونا نیز مملو از نقاشی‌های خیابانی جدید است. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، ۱۵ نقاش گرافیتی در سائوپولو پروژه خلق ۱۲ نقاشی دیواری عظیم بر روی مجموعه‌ای از ساختمان‌های منطقه «بنهیروس» این شهر را آغاز کرده‌اند. این گرافیتی‌ها با موضوع اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی روی دیوار‌های این شهر نقش بسته‌اند.
آشنایی با بنکسی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
آشنایی با بنکسی
بنکسی، (Banksy) نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
حراج آثار بنکسی برای کمک به بیمارستانی در فلسطین
سه نقاشی سیاسی از «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنای انگلیسی، برای کمک به بیمارستانی در بیت‌لحم فلسطین در یک حراجی خیریه به فروش گذاشته می‌شود.به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه گاردین، بنکسی نقاشی سه‌لتی چشم‌انداز دریای مدیترانه (۲۰۱۷) خود را به نیت جمع‌آوری کمک مالی برای بیمارستانی در بیت‌لحم به یک حراجی خیریه اهدا کرد.این سه نقاشی که به بحران پناهجویی در یک دهه گذشته اشاره دارد، روز سه شنبه، هفتم مرداد به قیمت تقریبی ۸۰۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار پوند در حراجی «از رامبرانت تا ریشتر» ساتبیز در لندن به فروش گذاشته می‌شود. این نقاشی‌ها در ظاهر نمونه دیگری از منظره‌نگاری‌های رمانتیک از دریا هستند اما جلیقه‌های نجات به ساحل رسیده‌، از داستان رنج پناهجویان حکایت دارد.الکس برنکزیک، سرپرست بخش هنر معاصر …
عکس روز| گرافیتی قهرمانی تاریخی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / عکس روز / لیورپول / لیگ برتر انگلیس / جردن هندرسون
عکس روز| گرافیتی قهرمانی تاریخی
یکی از هواداران خوش‌ذوق لیورپول روی دیواری در حوالی ورزشگاه آنفیلد تصویری از جردن هندرسون کاپیتان لیورپول را نقاشی کرده است. قرمزها بعد از 30 سال قهرمان لیگ انگلیس شدند.
تولید الکترولیت جدید باتری برای شارژ طولانی مدت خودروهای برقی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / باتری لیتیومی / خودروی برقی / شارژ
تولید الکترولیت جدید باتری برای شارژ طولانی مدت خودروهای برقی
باتری‌های لیتیومی مجهز به آندهای گرافیتی، ظرفیت مناسبی برای شارژ خودروهای برقی دارند. اما یک فناوری جدید می‌تواند موجب ارتقای بیشتر ظرفیت آنها شود.
بازگشت نقاشی ربوده‌شده بنکسی به فرانسه
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
بازگشت نقاشی ربوده‌شده بنکسی به فرانسه
ایتالیا اثر هنری بنکسی، هنرمند مشهور گرافیتی را که از سالن نمایشی در پاریس به سرقت رفته بود به فرانسه تحویل داد.
مترو لندن بوم اثر جدید بنکسی شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
مترو لندن بوم اثر جدید بنکسی شد
بنکسی، هنرمند مشهور و در عین حال ناشناس هنر گرافیتی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از جدیدترین اثر هنری خود که این بار از مترو لندن سر درآورده رونمایی کرد.
اثر جدید «بنکسی» تحت تاثیر کرونا از مترو لندن سر درآورد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بنکسی / اثر هنری
اثر جدید «بنکسی» تحت تاثیر کرونا از مترو لندن سر درآورد
«بنکسی» هنرمند مشهور و در عین حال ناشناس هنر گرافیتی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از جدیدترین اثر هنری خود که این بار از مترو لندن سر درآورده رونمایی کرد.
مبارزه با «کرونا» به کمک گرافیتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مبارزه با «کرونا» به کمک گرافیتی
در پایتخت «کنگو» برای آگاهی مردم درباره روش‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، نقاشی‌های دیواری به چشم می‌خورد که تصاویر افرادی که ماسک بر چهره دارند و از مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنند را نشان می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دستگیری سارقانِ اثر «بنکسی»
پلیس فرانسه شش نفر را در ارتباط با سرقت اثر هنری از «بنکسی» ـ هنرمند مشهور خیابانی ـ دستگیر کرد.به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه اثر هنری ربوده‌شده «بنکسی» که روی در سالن نمایشی در پاریس خلق شده بود از شهری واقع در ایتالیا سر درآورد، پلیس فرانسه از دستگیری شش نفر در ارتباط با سرقت این اثری هنری خبر داد.«بنکسی» هنرمند مشهور آثار هنر خیابانی تصویری از دختربچه‌ای غمگین را بر روی در سالن «باتاکلان» خلق کرده بود که این اثر هنری در سال ۲۰۱۹ به سرقت رفت. سالن نمایش «باتاکلان» در نوامبر ۲۰۱۵ مورد هجوم تروریست‌ها قرار گرفت و در نتیجه آن ۹۰ نفر کشته شدند.مظنونان این پرونده سرقت، چند هفته پس از آنکه پلیس ایتالیا از کشفِ در این سالن در مزرعه‌ای متروکه واقع در ناحیه « ابروتزو» خبر داد، …
حراج آثار بنکسی در نیوزلند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / حوزه هنری / نیوزیلند / بنکسی / انگلستان
حراج آثار بنکسی در نیوزلند
تهران- ایرنا- سه اثر اورجینال «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌دار انگلیسی هفته آینده در یک حراجی در نیوزلند به فروش گذاشته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / عکس روز / تصاویر روز / دیوارنگاره
دیوارنگاره هایی در بندرعباس
دیوارنگاری» از جمله پدیده‌های جهانی است که طی سال‌های اخیر از تنوع و محبوبیت خاصی برخوردار بوده و در ایران نیز رشد چشمگیری داشته است در گرافیتی اشکال، حروف و خطوط مختلف در قالب‌های متعارف و غیر متعارف بر پهنه دیوارها، سطح صاف سنگ‌ها و حاشیه پل‌ها و مخازن، تصویرگری می‌شود و معمولأ محتوای آن حاوی پیام‌های اجتماعی است. این اتفاق که طی سال‌های اخیر در بندرعباس نیز خود را در برخی دیواره‌ها و به‌خصوص سنگ‌ها و دیواره‌های ساحلی نشان می‌دهد گاهأ با خلق تصاویری جذاب همراه است. در تصاویر روز عکس هایی از دیوارنگاره های بندرعباس را ببینید.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
تندیس زرین جایزه ملی تعالی سازمانی به «فولاد» رسید
تندیس زرین جایزه ملی تعالی سازمانی در بخش ساخت و تولید سال ۱۳۹۸ به حمیدرضاعظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اعطا شد. حمید رضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه در حاشیه این مراسم گفت: این موضوع افزایش ضریب بهره‌وری، افزایش سودآوری، قدرت و استحکام سهام فولادمبارکه در سازمان بورس و رسیدن به اهداف و چشم اندازهای بهتر را برای ما به ارمغان دارد. عظیمیان تصریح کرد: اضافه شدن واحد ۸۰۰ هزارتنی تولید فولاد خام گروه فولادمبارکه یکی از آنهاست که تولید گروه را از 10/2 میلیون تن فولاد به ۱۱میلیون تن می‌رساند که این واحد در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. او خاطرنشان کرد: همچنین می‌توان به واحد ۵ میلیون تنی کنسانتره سنگان که هفته پیش فاز اول آن افتتاح شد اشاره کرد که در ۶۰ روز آینده فاز دوم آن به بهره …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اسپایک لی؛ فتح خیابان‌ها و امید تغییرات
اسپایک لی را سرشناس‌ترین و موفق‌ترین کارگردان سیاهپوست‌ هالیوود می‌دانند. سینماگری که سال‌هاست با فیلم‌هایی مانند کار درست را انجام بده، مالکوم ایکس، نفاذی و کوکلوس‌کلان سیاه از نژاپرستی و بی‌عدالتی اجتماعی می‌گوید. لی که‌ سال گذشته با فیلم کوکلوس‌کلان سیاه نقبی زده بود، به تبعیض و ریشه‌های تبعیض نژادی؛ به بهانه مرگ جورج فلوید با دویچه‌وله گفت‌وگو کرده و می‌گوید که با دیدن تصاویر قتل فلوید حس کرده که شاهد یک تصویر تکراری است: «یاد تصاویر مرگ اریک گارنر افتادم که ژوئیه ۲۰۱۴ به دست پلیس کشته شد. یا حتی قبل‌تر، شاید هم بعدتر، یاد تمام تصاویر قتل تمام سیاهپوستان- که کم هم نیستند». اسپایک لی در‌ سال ۱۹۸۹ …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
نقاشی فرانسه‌ «بنکسی» از ایتالیا سر درآورد
پلیس ایتالیا اعلام کرد اثر هنری بنکسی را که از روی در یکی از سالن‌های نمایش پاریس به سرقت رفته بود کشف کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بنکسی» هنرمند مشهور آثار هنر خیابانی تصویری از دختربچه‌ای غمگین را بر روی در سالن «باتاکالان» خلق کرده بود که این اثر هنری در سال ۲۰۱۹ به سرقت رفت. سالن نمایش «باتاکلان» در نوامبر ۲۰۱۵ مورد هجوم تروریست‌ها قرار گرفت و در نتیجه آن ۹۰ نفر کشته شدند. پلیس ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد در ربوده‌شده‌ای را که تصویر یک دخترک غمگین بر روی آن نقش بسته است در یک مرزعه متروکه واقع در ناحیه «ابروتزو»» ایتالیا کشف کرده است. هنوز جزئیات بیشتری از کشف این اثر هنری اعلام نشده است. «بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر …
واکنش هنرمند معروف گرافیتی به اعتراضات آمریکا + عکس
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
واکنش هنرمند معروف گرافیتی به اعتراضات آمریکا + عکس
بنکسی کار جدیدی با موضوع اعتراضات در ایالات متحده در پی کشته شدن جورج فلوید منتشر نموده است.
اثر مشهورترین هنرمند گرافیتی دنیا در واکنش به قتل فلوید | فکر کردم باید خفه شوم و گوش کنم
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
اثر مشهورترین هنرمند گرافیتی دنیا در واکنش به قتل فلوید | فکر کردم باید خفه شوم و گوش کنم
بنکسی، هنرمند گرافیتی‌ بریتانیایی با خلق یک اثر تازه به کشته شدن جورج فلوید و تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا و کشورهای دیگر واکنش نشان داد و برخلاف معمول یادداشتی هم همراه این اثر منتشر کرد.
بنکسی با انتشار اثری جدید به اعتراضات آمریکا واکنش نشان داد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / بنکسی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
بنکسی با انتشار اثری جدید به اعتراضات آمریکا واکنش نشان داد
تهران- ایرنا- «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنای انگلیسی با انتشار اثری جدید به ماجرای کشته شدن یک شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار به دست پلیس آمریکا، واکنش نشان داد.
«نمی توانم نفس بکشم»؛ تصاویری از جرج فلوید در سرتاسر جهان
۱۳۹۹/۰۳/۱۵
«نمی توانم نفس بکشم»؛ تصاویری از جرج فلوید در سرتاسر جهان
گرافیتی هایی در کشورهای مختلف به یاد جرج فلوید، سیاهپوستی که توسط پلیس آمریکا کشته شد.
واکنش جالب مردم آمریکا به اقدام پلیس سفیدپوست + توئیتر
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
واکنش جالب مردم آمریکا به اقدام پلیس سفیدپوست + توئیتر
مردم با نوشتن شعار {یک قاتل اینجا زندگی می‌کند} و کشیدن گرافیتی بیرون از خانه پلیس سفید پوست، دِرِک چاوین، خشم خود را نشان دادند. درِک با قراردادن پای خود روی گردن جرج فلوید باعث مرگ وی شد و تصویر لحظه قتل موجی از خشم و نفرت را در جامعه آمریکا و مردم جهان ایجاد کرده است. مردم معترض روی تی شرت خود نوشتند«نمی توانم نفس بکشم» که این آخرین جمله مقتول بود، در حالی که پلیس نژادپرست 44 ساله پای خود را محکم روی گردن وی قرار داده بود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
معروف‌تر از گرافیتی
[شهروند] یکی از جنجالی‌ترین هنرمندان خیابانی جهان «بنکسی»‌ است. شهرت جهانی او به ‌خاطر گرافیتی‌ها و همچنین ناشناس‌بودنش است. شاید بتوان گفت بنکسی با آنکه هنوز کسی چهره‌اش را ندیده، هم اکنون حتی از خود هنر گرافیتی هم مشهورتر است.    1- برخی می‌گویند نام واقعی او رابین گانینگهام است؛ یک‌جورهایی همان «رابین هود» صدایش می‌کنند! 2- بنکسی در تیم فوتبال «انقلابیون مکزیکی» بازی می‌کرد. 3- آثار بنکسی مرتبا ارزش بیشتری پیدا می‌کند! 4- بنکسی در‌ سال 2007، نمایشگاهی در لس‌آنجلس برگزار کرد و در آن‌ از فیل زنده‌ای رونمایی کرد که صورتی‌اش کرده بودند! 5- او گاهی آثار دیگر هنرمندان …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هنر یا خرابکاری؟ مسأله این است!
[شهروند] نیویورک و ‌هاوانا ندارد، یک شهر هر چقدر ثروتمند یا فقیر باشد، بالاخره جایی روی یک دیوار گرافیتی دیده می‌شود. گرافیتی‌ها آن‌قدر رایج شده‌اند که گاهی اوقات متوجه‌شان نمی‌شویم. 1- سالانه یک تا 3 دلار از مالیات هر شهروند هزینه می‌شود تا گرافیتی‌ها از دیوار شهرها پاک شود! 2- کلمه گرافیتی ریشه‌ای یونانی و ایتالیایی دارد. کلمه‌ «گرافین» به یونانی یعنی «نوشتن» و کلمه «گرافیتو» به ایتالیایی می‌شود «خراش»! 3- در لس‌آنجلس سالانه بیش از 30‌میلیون فوت مربع گرافیتی از روی دیوار پاک می‌شود! 4- بسیاری از هنرمندانی که گرافیتی می‌کشند، ناشناس می‌مانند تا هم هویت‌شان …
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
اثر«بنکسی» در ستایش کادر درمانی
«بنکسی» هنرمند ناشناس بریتانیایی اثر جدید خود را با موضوع ستایش کارکنان حوزه سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند به یکی از بیمارستان‌های بریتانیا اهدا کرد. «بنکسی» در این اثر، پسرکی را حین بازی با عروسکی شنل‌پوش در لباس یک پرستار به تصویر کشیده است. در کنار این کودک، سبدی که عروسک قهرمانانی همچون «مرد عنکبوتی» و «بت‌من» در آن رها شده‌اند به چشم می‌خورد. «بنکسی»  این اثر جدید را به همراه یادداشتی به بیمارستان عمومی «ساوت‌همپتون» اهدا کرده است. این بیمارستان میزبان محققان ویروس «کرونا» است که در تلاش برای کشف واکسن این ویروس هستند. قرار است این اثر هنری تا پاییز …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
فولاد مبارکه مولد و عامل جهش تولید و رونق اقتصادی
آنچه می‌خوانید برگرفته از یادداشتی از مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه پیرامون نقش فولاد مبارکه در رونق اقتصادی و جهش تولید است.  شرکت فولاد مبارکه به عنوان بزرگ‌ترین شرکت فولادی کشور با حدود سه دهه تجربه در تولید انواع محصولات تخت فولادی، نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور بر عهده داشته است. این شرکت در سال 98 با تولید 7.5 میلیون تن انواع محصولات فولادی عملکرد قابل‌توجهی داشته و در همین سال از رشدی بالغ‌بر 12.5 درصد نسبت به برنامه و 67 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است. یکی از اقدامات اساسی و مهم کشور در دستیابی به اهداف ترسیم‌ شده، بهبود فضای کسب‌ و کار و رقابتی کردن آن در کشور است. به همین دلیل صنعت فولاد به عنوان یکی از صنایع …
«بنکسی» پرستاران را به پرواز درآورد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ویروس کرونا / هنرهای تجسمی / نقاشی
«بنکسی» پرستاران را به پرواز درآورد
تهران-ایرنا- «بنکسی» گرافیتی‌کار انگلیسی در تازه ترین اثر خود کودکی را نشان می دهد که درحال بازی با اسباب بازی پرستاری است که به ابرقهرمان بازی های کودکانه‌اش بدل شده تا همچون «بتمن» و «مرد عنکبوتی» به پرواز درآید.
شورش «بنکسی» علیه بتمن و اسپایدرمن!+عکس
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / عکس / ویروس کرونا / گرافیک / هنرهای تجسمی
شورش «بنکسی» علیه بتمن و اسپایدرمن!+عکس
«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار و همواره معترض بریتانیایی اثر هنری جدید خود را در ستایش پرستاران و کادر درمانی طراحی کرد.
بنکسی کیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / هنرهای تجسمی / نقاشی / بنکسی
بنکسی کیست؟
ایرنا نوشت: آثار اخیر بنکسی گرافیتی کار انگلیسی از سرویس بهداشتی خانه‌اش در قرنطینه و افزودن ماسک بهداشتی به اثر بازآفرینی تابلو معروف «دختری با گوشواره مروارید» بار دیگر پرسش قدیمی بنکسی کیست را بر سرزبان ها انداخته و فرضیه‌هایی برای یافتن هویت این هنرمند مطرح شده است.
گرافیتی خانگی، ابتکار کرونایی «بنکسی»
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / قرنطینه / ونسان ون گوگ / بنکسی
گرافیتی خانگی، ابتکار کرونایی «بنکسی»
تهران-ایرنا- «بنکسی» (Banksy) هنرمند ناشناس و مرموز هنر نقاشی خیابانی، برای سرگرم نگه داشتن خود در دوران قرنطینه خانگی به خلق گرافیتی در سرویس بهداشتی خانه‌اش روی آورده است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
«بنکسی» از هنر قرنطینه‌ای خود رونمایی کرد
«بنکسی»، هنرمند خیابانی ناشناس بریتانیایی با انتشار تصاویری در صفحه شخصی‌اش از جدیدترین اثر هنری‌ خود که این‌ بار بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته‌ است، رونمایی کرد.به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، این هنرمند خیابانی که معمولا آثار خود را در سطح شهر خلق می‌کند، با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرامش نوشت: «همسرم از این‌که در خانه کار کنم متنفر است.»در این تصاویر جدید که در دوران قرنطینه درپی شیوع ویروس کرونا خلق شده است، موش‌هایی که پیش‌تر در بسیاری از آثار این هنرمند به تصویر کشیده شده بودند در حال بازیگوشی بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته‌اند. یکی از این موش‌ها از حلقه‌ای آویزان شده و دیگری روی خمیر دندان پا گذاشته است.«بنکسی» معمولا از صفحه رسمی اینستاگرامش برای تایید صحت آثار هنری‌اش استفاده می‌کند.این …
بنکسی در قرنطینه
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / سرگرمی / بنکسی / قرنطینه / هنرمند خیابانی / قرنطینه / شیوع ویروس کرونا / ویروس کرونا / کرونا / بریتانیا / اثر هنری
بنکسی در قرنطینه
بنکسی هنرمند خیابانی ناشناس بریتانیایی با انتشار تصاویری در صفحه شخصی‌اش از جدیدترین اثر هنری خود که این‌بار بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته است، رونمایی کرد.
«کرونا» به روایت هنر خیابانی در سراسر جهان
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
«کرونا» به روایت هنر خیابانی در سراسر جهان
این روزها در شرایطی که کشورهای مختلف در سراسر جهان درحال مبارزه با ویروس «کرونا» هستند، هنرمندان گرافیتی با استفاده از هنر، پیام وحدت و قدرانی از کادر پزشکی و درمان را منتقل می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
نبرد اسپری رنگ با «کرونا»
گروه فرهنگ و هنر – چند اسپری رنگ و یک ذهن خلاق کافی است تا یک اثر هنری روی دیواری شکل بگیرد، اثری که گاهی کارکردی بیش از یک نقاشی صرف دارد. گرافیتی سال‌ها است که دیوار خیابان‌های بسیاری از شهرهای دنیا را تزئین کرده و شاید امروز بخش جدانشدنی از فضای زندگی مدرن و شهری باشد. گاهی این نقاشی‌ها تنها ردپایی از ذهن خالق‌شان است و گاهی درپی رساندن مفهومی عمیق. حالا که دنیا گرفتار ویروسی به نام «کرونا» شده، گرافیتی‌کارها جلوتر از تمام هنرمندان تاثیر آن را بر جهان روی دیوارهای دنیا نقش کرده‌اند.شاید هنر یکی از معدود زبان‌های مشترک بین تمام انسان‌ها با هر فرهنگ و جغرافیایی باشد. زبانی که در شادی و غم، در سختی و ناراحتی می‌تواند مانند ریسمانی نامریی افراد را به یکدیگر متصل کند. اما در میان شاخه‌های گوناگون …
تاسیس صندوق طلا و عرضه عمومی اوراق در دستور کار قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / ایمیدرو / تولید / طلا
تاسیس صندوق طلا و عرضه عمومی اوراق در دستور کار قرار گرفت
قائم مقام ایمیدرو با بیان اینکه فرایند تولید الکترود گرافیتی در داخل کشور کامل می شود، گفت: ایمیدرو برنامه انتشار اوراق بهادار به پشتوانه طلا را در دستور کار دارد.
برنامه ایمیدرو برای عرضه اوراق بهادار طلا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
برنامه ایمیدرو برای عرضه اوراق بهادار طلا
قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: فرایند تولید الکترود گرافیتی در داخل کشور کامل می شود. عباس نعیمی همچنین خبر داد که ایمیدرو برنامه انتشار اوراق بهادار به پشتوانه طلا دارد.
فیلم | نبرد هنرمندان گرافیتی با ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
فیلم | نبرد هنرمندان گرافیتی با ویروس کرونا
هنرمندان گرافیتی سنگال با هدف آگاهی‌بخشی، روی دیواری به طول ۱۰ متر نقاشی کردند و به نبرد با ویروس رفتند. ویدئویی را رویترز از نقاشی این هنرمندان منتشر کرده که در ادامه می‌بینید.
برش باکتری‌ها با پوشش کاشت ضد میکروبی گرافیتی
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / گرافیتی / باکتری
برش باکتری‌ها با پوشش کاشت ضد میکروبی گرافیتی
دانشمندان دانشگاه فناوری چالمرز(Chalmers) موفق به ساخت یک پوشش نانو گرافیتی شده اند که باکتری ها را برش می دهد و منجر به نابودی آنها می شود، اما سلول های انسانی را دست نخورده باقی می گذارد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
بازتاب سفر ترامپ به هند
ترامپ در تاریخ 24 و 25 فوریه به هند سفر می‌کند. مردم هندوستان در واکنش به سفر ترامپ، مجمسه ساخته‌اند و گرافیتی‌هایی روی دیوار کشیده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
دختر تیرکمان به دست بنکسی آمد
[شهروند] ساکنان منطقه‌ای در شهر بریستول انگلیس این روزها با ظهور نقاشی دیواری جدیدی بر دیوار خانه‌ای در محله‌شان به ‏خود می‌بالند. نقاشی دیواری تازه‌ای که گمان می‌رود کار جدید بنکسی، هنرمند ناشناس بریتانیایی باشد و یک دختربچه را نشان ‏می‌دهد که با تیرکمان یک دسته گل سرخ رنگ را به آسمان پرتاب کرده است. با اینکه هنوز شایعه تعلق این نقاشی دیواری به ‏بنکسی هنوز تأیید یا رد نشده است، اما انتشار تصویر آن در پیج اینستاگرامی این هنرمند اهل بریتانیا احتمال تعلق او را به ‏بنکسی پرآوازه افزایش داده است. ‏ بنکسی نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است که اغلب به محنت مهاجران و آوارگان ‏در آثارش می‌پردازد و …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
انتقام نقاش ساختمان از صاحبکارش
بولسور: یک نقاش ساختمان در انگلستان پس از اینکه با ممانعت صاحبخانه از پرداخت دستمزدش مواجه شد به شیوه گرافیتی‌‌ها اعتراضش را روی نمای این ساختمان نوشت. به گزارش آدیتی‌سنترال، این کارگر که 645دلار از صاحب این خانه طلب داشت، روی این دیوار نوشت: اگر می‌خواهید خانه‌هایتان را رنگ کنید مانند تری نباشید. شیوه اعتراض او باعث شد، او در یکی از روزنامه‌های محلی تبدیل به خبر یک شود.  
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / سفارت ایتالیا در ایران / هنرهای تجسمی / گرافیتی
روزی که هنر و زیبایی بر سیاست غلبه کند
هنرمندانِ ایرانی و ایتالیایی که حالا مدتی است در پروژه‌ای مشترک در کنار هم قرار گرفته‌اند تا با خلق آثاری در ظاهر به زیباسازی شهر تهران کمک کنند و در بعدی عمیق‌تر بر یکرنگی مردم جهان تاکید کنند، مشکلات سیاسی و دغدغه‌های بین‌المللی را مانعی برای در کنار هم قرار گرفتن، نمی‌بینند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / گرافیتی / بنکسی
ویدئو / نگاهی کوتاه به روند بلوغ «گرافیتی»
واژه گرافیتی متعلق به زبان ایتالیایی و جمع واژه گرافیتو است؛ هنری که در اواخر دهه ۷۰ میلادی گالری های نیویورک با فروختن آثارش، به رواج هرچه بیشتر آن کمک کردند. شهرت و فروش بسیاری از آثار گرافیتی، باعث شد تا هنرمندان این سبک، به صرافت انتقال هرچه بیشتر پیام خود از این روش بیفتند. در این ویدئو به روند ایجاد و رواج هنر گرافیتی نگاهی کوتاه انداخته‌ایم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
انتقام خون «سپهبد سلیمانی» را به چه شیوه‌ای و چگونه بگیریم؟
این روز‌ها همه جا صحبت از «انتقام سخت» در میان است و کمتر کسی راضی می‌شود از خون سردار سلیمانی بگذرد. رجزخوانی‌های گستاخانه یکی دو روز رئیس جمهور آمریکا هم شعله‌های خشم مردم را شعله‌ورتر کرده است. از پیام رهبر معظم انقلاب بعد از شهادت سپهبد سلیمانی تا هشتگ‌های فضای مجازی تا گرافیتی‌های خیابانی، همه از «انتقامی سخت» سخن می‌گویند؛ اما این انتقام باید چگونه باشد؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
تصاویر حیوانات غول پیکر روی دیوار | گرافیتی‌های متفاوت در چند قاره‌ دنیا
نقاشی‌های دیواری هنرمند خیابانی، توجه مردم دنیا را به حیوانات در حال انقراض جلب می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
بلاتکلیفی 10 ساله پروژه تولید الکترود گرافیتی صنعت فولاد/ خبری از تخصیص بودجه نیست
یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه در بخش تولید کک سوزنی هنوز اقدامی صورت نگرفته است، گفت: در حوزه الکترود گرافیتی 10 سال پیش یک کنسرسیوم توسط فولاد خوزستان و مبارکه تشکیل شد که هنوز به سرانجام نرسیده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
ایستادگی فولاد در برابر دیوار تحریم
گروه اقتصادی: واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاست «فشار حداکثری» سعی در تشدید تحریم‌ها و تحت فشار گذاشتن ایران کرده است. در ادامه این فشار‌ها علیه ایران، روز نهم مه، وزارت خزانه‌داری آمریکا دستور اجرایی جدید ترامپ برای تحریم بخش آهن، فولاد، آلومینیوم و مس را صادر و ابلاغ کرد. بنا بر دستور اجرایی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا صادر کرده؛ بخش فلزات و معادن ایران مشمول تحریم شده و این تحریم‌ها شامل صادرات آهن، آلومینیوم، فولاد و مس است.وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه (۱۷ دسامبر) با صدور بیانیه‌ای به نهاد‌ها یا افراد در سطح جهان هشدار داده در صورت انتقال یا صادرات دو ماده مهم به ایران که در صنایع فولادسازی کاربرد دارند، با تحریم مواجه خواهند شد. به نوشته «وبگاه وزارت خارجه آمریکا»، «کک …
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
نمایشگاه ۳۶ ساعته از یک نقاشی دیواری
نقاشی دیواری از «‌بنکسی»، هنرمند مشهور خیابانی، که ماه دسامبر سال گذشته بر دیوار پارکینگی در جنوب «‌ولز»‌ کشیده شده بود و سپس به مکان دیگری منتقل شد،‌ برای نخستین‌بار در موقعیت مکانی جدیدش به نمایش گذاشته می‌شود.به گزارش ایسنا و به نقل از بی‏بی‏سی، این‌ نقاشی دیواری که با عنوان «درودِ فصل» شناخته می‌شود سال گذشته روی دیوار پارکینگی واقع در شهر «‌پورت تالبوت» ظاهر شد، اما مسئولان این شهر پس از مدتی تصمیم گرفتند این اثر هنری را به مکان دیگری منتقل کنند.این نقاشی دیواری کودکی را به تصویر می‌کشد که ظاهرا برف‏بازی می‌کند در‏حالی‏که دانه‌های برف درحقیقت همان خاکسترهایی هستند که از آتش سطل زباله به وجود آمده‌اند. گمان می‌رود این اثر در اعتراض به کارخانه فولادسازی است که در ماه جولای، خاکستر و غبار ناشی …
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
آیا ایران تا سال آینده تولید کننده ی کک نفتی و الکترود گرافیتی می شود؟
وزارت خارجه ی ایالات متحده ی آمریکا اخیرا با صدور اعلامیه ای به افراد حقیقی و حقوقی در سراسر جهان هشدار داد که در صورت فروش کک نفتی و الکترود گرافیتی به ایران با خطر تحریم آمریکا مواجه خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
آمریکا این بار صنایع فولاد ایران را هدف گرفت
وزارت خارجه آمریکا روز گذشته با صدور بیانیه‌ای به نهادها یا افراد در سطح جهان هشدار داده درصورت انتقال یا صادرات دو ماده مهم به ایران که در صنایع فولادسازی کاربرد دارند، با تحریم مواجه خواهند شد.به گزارش فارس، به نوشته «وب‌گاه وزارت خارجه آمریکا»، «کک سوزنی» و «الکترود گرافیتی» در صنایع فولادسازی کاربرد دارند و اشخاصی که این مواد را به ایران انتقال داده یا صادر می‌کنند، تحریم خواهند شد.الکترود گرافیتی، برای انتقال جریان بالای الکتریسیته به کوره‌های قوس الکتریکی جهت ذوب شارژ فلزی استفاده می‌شود و در کارخانه‌های فولاد سازی کاربرد دارد. کک سوزنی ماده‌ای جهت ساخت الکترود گرافیتی است. در بیانیه وزارت خارجه آمریکا در این زمینه اذعان شده است که واشنگتن سخت در تلاش است تا ایران را از درآمد صنایع فولاد …
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران
هشدار وزارت خارجه آمریکا به صادرکنندگان الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران
وزارت امورخارجه آمریکا در بیانیه‌ای به صادر کنندگان الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران هشدار داد که صادرات یا منتقل کردن این مواد به ایران می‌تواند آنها را مشمول تحریم‌های آمریکا کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / صنایع فلزی / فولاد / ایالات متحده آمریکا / تحریم اقتصادی ایران / گرافیتی
هشدار آمریکا به فروشندگان دو ماده مهم تولید فلز به ایران
وزارت خارجه آمریکا با صدور دستور العملی جدید درباره فروش مواد اولیه ای که در تولید فلزات از آنها استفاده می شود، به ایران هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
تحریم‌های جدید آمریکا علیه صنعت متالورژی ایران
صادرکنندگان کک نفتی و الکترود گرافیتی به ایران، با خطر تحریم مواجه خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
جایی برای بازیابی ضرباهنگ زندگی
٨ پرده از اعتراض در جامعه گرافیتی ایران
۱۳۹۸-۰۷-۳۰
انقلاب به سبک لبنانی؛ جوانان با رقص و آواز و قلیان در حال بازپس‌گیری فضاهای عمومی هستند
در طبقه بالای یک سالن تئاتر در قلب شهر بیروت، طارق جابر در حال تعریف از هنر گرافیتی یا دیوار نوشته‌های خود بود. پسر 25 ساله تازه شعاری را روی دیوار نقاشی کرده بود: «به آینده نگاه کن». این کلمات با حروف بزرگ سیاه بر دیوار مخروبه‌ ساختمان نوشته شده بود. طارق به خبرنگار الجزیره گفت: ما در حال بازپس‌گیری شهر و کشور خود هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
‏«آیسی سوت» از شُتُربان تا نیویورک
‏«آیسی» و «سوت» دو برادر اهل تبریزند که حالا در نیویورک روزگار می‌گذرانند. آنها از ‏استریت‌آرتیست‌های قدیمیِ ایران هستند.‌ سبک کاریِ‌شان استنسیل است. این دو برادر با ‏شابلون‌های چندلایه خود از آزادی و عدالت اجتماعی سخن می‌گویند. علاقه آنها به گرافیتی از ‏اِسکیت‌بُرد آغاز شده است. یعنی «آیسی» و «سوت» عادت داشته‌اند که مدام اِسکیت بازی کنند و ‏فیلم‌های اِسکیت‌بُردینگ ببینند؛ و همین هم باعث می‌شود که در این فیلم‌ها با گرافیتی آشنا شوند. ‏‏«آیسی» و «سوت» بهترین دوستانِ همدیگرند. آنها فعالیت‌شان را از‌سال 2006 شروع کردند. این ‏دو استریت‌آرتیست نخستین افرادی‌اند که پرچم گرافیتی را در تبریز به‌دست گرفتند. بعد از آنها نسلی ‏از هنرمندانِ خیابانیِ زبردست در تبریز شکل گرفت: ‏ILL, MAD, FRZ‏.‏
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / هنر گرافیتی در ایران
شاید دیوانه‌ایم و دیوانگی همیشه هم بد نیست!
جوان است؛ حداقل برای خاطراتی که تعریف می‌کند خیلی جوان است. خودش می‌گوید شاید خیلی دور خورشید نچرخیده باشم، ولی تلاش کرده‌ام حداقل خوب و مفید بچرخم. 
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان / دانش بنیان / گرافیتی
موفقیت محققان کشور در بومی‌سازی مبدل‌های حرارتی گرافیتی
محققان اصفهانی موفق به طراحی و تولید مبدل‌های حرارتی گرافیتی به صورت کاملا بومی شدند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •