یکشنبه, ۲۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 16 August, 2020
آسمان
برخورد دیدنی صاعقه با درخت
۹ ساعت قبل / صاعقه / برخورد صاعقه / درخت / ایالت فلوریدا
برخورد دیدنی صاعقه با درخت
تصاویری عجیب از لحظه برخورد رعد و برق با یک درخت در آسمان صاف فلوریدا که از دوربین یک خودرو ثبت شده است.
"هابل" علت کم رنگ شدن ستاره "آلفای شکارچی" را شناسایی کرد
۹ ساعت قبل / تلسکوپ فضایی هابل / ناسا / شبان شانه
"هابل" علت کم رنگ شدن ستاره "آلفای شکارچی" را شناسایی کرد
اِبط الجوزا یا "شبان‌شانه"(Betelgeuse) یا آلفای شکارچی دومین ستاره پرنور صورت فلکی شکارچی و به‌طور میانگین دهمین ستاره درخشان آسمان شب است. چندی پیش اخترشناسان اظهار کردند که اِبط الجوزا یا شبان‌شانه اخیرا حدود ۴۰ درصد از درخشندگی خود را از دست داده است و هابل علت این موضوع را کشف کرده است.
روزگار ناخوش سرطانی‌ها/ معلمی که در هر دوره 50 میلیون هزینه دارو می‌خواهد
۱۰ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / سرطان / سمنان / خیریه / گرانی دارو
روزگار ناخوش سرطانی‌ها/ معلمی که در هر دوره 50 میلیون هزینه دارو می‌خواهد
مدیرعامل بنیاد نیکوکاران راه آسمان که به سرطانی‌ها خدمات رایگان ارائه می‌دهد معتقد است که برخی از مبتلایان به این بیماری اگر همه زندگی خود را هم بفروشند نمی‌توانند هزینه‌های سنگین درمان درا بپردازند.
وضعیت آب و هوا، امروز ۲۵ مرداد ۹۹ / تداوم وقوع رگبار باران در شمال و جنوب کشور
۱۲ ساعت قبل
وضعیت آب و هوا، امروز ۲۵ مرداد ۹۹ / تداوم وقوع رگبار باران در شمال و جنوب کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران در برخی استان‌های شمالی و جنوبی کشور طی سه روز آینده خبر داد. ضیاییان گفت: آسمان تهران فردا (۲۶ مرداد) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و پس فردا (۲۷ مرداد) نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ببینید | تصاویری از ابرهای نادر در آسمان چین
۱۳ ساعت قبل / چین / حوادث غیر مترقبه / حوادث و اتفاقات عجیب
ببینید | تصاویری از ابرهای نادر در آسمان چین
خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرد: تصاویری حیرت انگیز از بوجود آمدن ابرهای نادر در آسمان چین را مشاهده می کنید.
دو ستاره آسمان فوتبال رو به خاموشی
۱۳ ساعت قبل / فوتبال / کریستیانو رونالدو / یوونتوس / بارسلونا / لیونل مسی
دو ستاره آسمان فوتبال رو به خاموشی
برای اولین مرتبه در تاریخ لیگ قهرمانان از وقتی مسی و رونالدو حضور داشته‌اند، هیچ‌کدام از آن‌ها در نیمه‌نهایی حضور ندارند.
تداوم هوای گرم در البرز
۱۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / آرش بهاروند احمدی / هواشناسی البرز / البرز
تداوم هوای گرم در البرز
مدیرکل هواشناسی البرز گفت: آسمان استان این هفته هم صاف و آفتابی است.
۲۲ ساعت قبل
عکس‌نوشت
خبرگزاری ایرنا با انتشار مجموعه عکسی از «احمد ریاحی‌دهکردی» و «علی کریمی» گزارش داد: «هر سال چند پدیده بارش شهابی مانند برساوشی، اسدی، جوزایی و ربعی در ماه‌های مختلف روی می‌دهد. عبور دنباله‌دار سوییفت ‌تاتل و برخورد ذرات به جای مانده از این دنباله‌دار که کانون این ‌بارش، صورت فلکی برساوش است؛ هر ساله موجب بارش شهابی موسوم به برساوشی از ۲۶ تیر تا دوم شهریور می‌شود. این‌ بارش در 20 تا 23 مردادماه به اوج خود می‌رسد و شاهد عبور چیزی در حدود 100 شهاب در ساعت هستیم. صورت فلکی برساوش در این شب‌ها از حدود ساعت ۲۲ از افق شرق طلوع می‌کند و بهترین زمان برای دیدن بارش شهابی در این صورت‌فلکی و اطراف آن پس از نیمه …
۲۴ ساعت قبل
کودکان قربانی آب و گاندو
تراژدی حمله گاندوها به کودکان در منطقه بلوچستان جایی که مهم‌ترین زیستگاه این حیوان نادر است، طی سال‌های گذشته جان کودکان و نوجوانان را به‌شدت مورد تهدید قرار می‌دهد، آنطور که گفته می‌شود مهم‌ترین عامل اینگونه حوادث ناگوار بر می‌گردد به عدم‌برخورداری و در دسترس نبودن بسیاری از اهالی روستاها به آب شرب بهداشتی و شبکه آبرسانی.طرح‌های آبرسانی به روستاهای حوالی محل زیست گاندوها سال‌هاست نیمه‌کاره رها شده‌اند، هر تابستان کودکان بلوچ برای تامین آب با حمله این تمساح قربانی اهمال مسئولان می‌شوند.به گزارش مهر، دو سالی است که آسمان روی خوشش را به سرزمین خشکی زده سیستان و بلوچستان نشان داده است و بارش پیاپی باران، از تشنگی زمینش کاسته است. تالاب‌ها و رودخانه‌های این استان مرزی پر آب شده‌اند اما سیراب شدن …
۲۴ ساعت قبل / ایران / بخش خصوصی / رشد / فرودگاه / معاون
ایرانشهر
بر اساس آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی پروازهای عبوری از آسمان ایران ۳۵.۸ درصد رشد داشته است.
افزایش ۳۶ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران
۲۸ ساعت قبل / ویروس کرونا / پروازها / آسمان ایران
افزایش ۳۶ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران
در تیرماه امسال ۷۲۹۵ پرواز عبوری از فضای کشور داشته‌ایم، در حالی که تیر ۹۸ این عدد ۲۴ هزار و ۷۳۶ پرواز بوده است.
سرنگونی پهپاد اسرائیلی در غزه
۲۸ ساعت قبل
سرنگونی پهپاد اسرائیلی در غزه
کواد کوپتر پهپاد فیلمبرداری در اندازه کوچک بوده و از دور کنترل می شود. ارتش اسرائیل در اجرای عملیات اطلاعاتی از آن استفاده می کند و اخیرا استفاده از این پهپاد را در آسمان غزه افزایش داده است.
۳۳ ساعت قبل
بارش شهابی برساوشی
باران شهاب و جشن نور در آسمان از اعجاب انگیزترین پدیده‌های نجومی است که چشم آدمی را به برگی دیگر از شگفتی آفرینش خیره می‌سازد. “بارش شهابی برساوشی” یکی از جذاب‌ترین رویداد‌های نجومی است که هر سال در اواخر مرداد ماه به اوج خود می‌رسد. در جریان این رویداد تعدادی شهاب در طول یک شب به شدت افزایش پیدا می‌کنند و حتی می‌توان ده‌ها شهاب را در طی هر ساعت مشاهده کرد. این تصاویر از آسمان استان همدان ثبت شده است. عکاس :سعید افخم
تصاویر: گَوَرت، برج کبوتر و چهره تکرار نشدنی از آسمان
۴۷ ساعت قبل
تصاویر: گَوَرت، برج کبوتر و چهره تکرار نشدنی از آسمان
آسمان گَوَرت، مزرعه‌ای در شرق اصفهان، روزگاری، بوم خیره کننده‌ای از پرواز کبوتران بود؛ برج‌های کبوتر در همین بوم دلربا، باعث شد تا «آنتونی کوئین»، در سفری به ایران در سال ۱۳۵۵، سقف گَوَرت را، چهره‌ی تکرار نشدنی از آسمان بداند. در معماری این برج‌های‌ کبوتر، به نکات ظریفی، حتی برای مهار موجودات موذی نیز توجه شده اما در چندسال اخیر، تعداد زیادی از آن ها، در سایه بی‌توجهی‌ها، تخریب و بجای آنها ساختمان‌های آجری بنا شده است؛ به گفته مجید بدیعی-مرمت‌گر برج قلعه گَوَرت، روزگاری ۳۰ برج کبوتر در این روستا وجود داشته و امروز، ۲۲ برج و مخروبه آنها باقی مانده که از این تعداد، تنها ۴ برج ترمیم شده است.
منظومه ماهواره‌ای کویپر آمازون؛ منبع نگرانی جدید ستاره‌شناسان
۲ روز قبل
منظومه ماهواره‌ای کویپر آمازون؛ منبع نگرانی جدید ستاره‌شناسان
موافقت کمیسیون ارتباطات فدرال با پرتاب ۳،۲۳۶ ماهواره از پروژه‌ی Kuiper آمازون که خدمات اینترنت پرسرعت را به سرتاسر جهان ارائه خواهند داد، ستاره‌شناسان را بیش‌ازپیش نگران آسمان شب کرده است.
تماشای اورنج کانتی از فراز آسمان
۲ روز قبل
تماشای اورنج کانتی از فراز آسمان
«اورنج کانتی / Orange County» نام یک شهرستان در ایالت کالیفرنیا در آمریکا است. مرکز شهرستان اورنج سانتا آنا، کالیفرنیا است. شهر ارواین، در بخش اورنج کانتی در کالیفرنیا واقع شده است. ارواین یک شهر مرفه است که بدلیل بازار کاری مناسب، فضای دوستانه خانوده ها، محیط امن و آب و هوای مطلوب شناخته شده است. لاگونا بیچ نیز یک نوار ساحلی دیدنی در جنوب اورنج کانتی است. گوشه‌هایی از اورنج کانتی را از فراز آسمان باکیفیت 4K تماشا می‌کنید.
مشاهده پهپاد در آسمان ماهشهر صحت دارد؟
۲ روز قبل
مشاهده پهپاد در آسمان ماهشهر صحت دارد؟
فرماندار شهرستان ماهشهر گفت: انتشار خبری در برخی کاناهای خبری و نیز فضای مجازی مبنی بر مشاهده یک فروند پهپاد در آسمان این شهر صحت ندارد .
۲ روز قبل / استفاده از پهپاد / پتروشیمی ماهشهر
تکذیب پرواز پهپاد ناشناس در پتروشیمی بندرماهشهر
امیر سعید اختری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: فیلم منتشر شده با عنوان پرواز پهپاد ناشناس بر فراز آسمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرماهشهر شایعه است و خبر آن صحت ندارد.
پدافند هوایی خط مقدم دفاع از حریم آسمان کشور است/ در دفاع از کشور و انقلاب کوچکترین تعللی نمی‌کنیم
۲ روز قبل
پدافند هوایی خط مقدم دفاع از حریم آسمان کشور است/ در دفاع از کشور و انقلاب کوچکترین تعللی نمی‌کنیم
ایلنا: فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال در بازدید از تیپ مستقل و راهبردی امام علی(ع) گفت: کارکنان نیروی پدافند هوایی پیرو مکتب عاشورایی اند و بیعت آنان با آرمان های…
تهران به دنبال فرماندهی شبکه پدافند هوایی عراقی، سوری و لبنانی
۲ روز قبل / ایران و امریکا / پدافند هوایی / ایران و سوریه / ایران و عراق / ایران و لبنان / الحشد الشعبی / ایالات متحده امریکا
تهران به دنبال فرماندهی شبکه پدافند هوایی عراقی، سوری و لبنانی
آن گونه که سرلشکر باقری اواسط ژوئیه گفت، اخراج آمریکا از منطقه هدف ایران است و بهترین راه تحقق بخشیدن به این هدف، به دست گرفتن کنترل آسمان است چرا که افراد مسلح وابسته به ایران، خیابان ها و جاده ها را به مکانی خطرناک برای نیروهای امریکایی تبدیل کرده اند.
عکسی شگفت انگیز از آسمان ایران در شب شهاب باران
۲ روز قبل
عکسی شگفت انگیز از آسمان ایران در شب شهاب باران
عبور دنباله دار سوئیفت ‌تاتل و برخورد ذرات به جای مانده از این دنباله‌دار که کانون این بارش، صورت فلکی برساوش است؛ هر ساله موجب بارش شهابی موسوم به برساوشی در مردادماه می‌شود. این بارش شهابی در 20 تا 23 مرداد ماه به اوج خود می‌رسد و شاهد عبور چیزی در حدود 100 شهاب در ساعت هستیم. اما امسال به دلیل وجود ماه در آسمان شانس دیدن شهاب‌های کم نور کمتر است. این تصاویر در دو شب از اوج این بارش و در شهر سامان و روستای بارده چهارمحال و بختیاری ثبت شده است. منبع: ایرنا
۲ روز قبل
آسمان در شب بارش شهابی
عبور دنباله دار سوئیفت تاتل و برخورد ذرات به جای مانده از این دنباله‌دار که کانون این بارش، صورت فلکی برساوش است؛ هر ساله موجب بارش شهابی موسوم به برساوشی در مردادماه می‌شود. این بارش شهابی در ۲۰ تا ۲۳ مرداد ماه به اوج خود می‌رسد و شاهد عبور چیزی در حدود ۱۰۰ شهاب در ساعت هستیم. اما امسال به دلیل وجود ماه در آسمان شانس دیدن شهاب‌های کم نور کمتر است. این تصاویر در دو شب از اوج این بارش و در شهر سامان و روستای بارده چهارمحال و بختیاری ثبت شده است.
۲ روز قبل
علی حاتمی یکی بود و... هست
درباره زنده‌یاد علی حاتمی بسیار گفته‌اند و نوشته‌اند. در ستایش یا نکوهش دیگر گفتنی باقی نمانده است که به نوشتنش بی‌ارزد. کسانی هم خواسته‌اند، پا جای پای او بگذارند و به تقلید از فیلم‌هایش دست‌اندرکار شده‌اند تا شاید علی حاتمی ثانی شوند. اما دریغ از اینکه به گرد پای آثارش رسیده باشند. «مدرسه هنر، مزرعه بلال نیست آقا که هر سال محصول بهتری داشته باشد. در کواکب آسمان هم یکی می‌شود ستاره رخشان، الباقی سو سو می‌زنند...»  این سخن شیوا که در فیلم «کمال‌الملک» از بیان ناصرالدین شاه می‌شنویم، حدیث حال مکتب سینمایی علی حاتمی است که هنوز ستاره رخشان ندارد. البته کم نیستند، سینماگرانی که در تقلید از تکنیک و فرم سینمای …
هوای تهران در مرز آلودگی قرار گرفت
۳ روز قبل / آلودگی هوا
هوای تهران در مرز آلودگی قرار گرفت
مهر نوشت: همزمان با افزایش دما در ساعات میانی روز غلظت آلاینده ازن در آسمان پایتخت در مرز آلودگی برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.
ناسا ماموریت اولیه ماهواره تس را موفقیت آمیز توصیف کرد
۳ روز قبل / سیاره نپتون / ماهواره / ناسا
ناسا ماموریت اولیه ماهواره تس را موفقیت آمیز توصیف کرد
تهران- ایرنا- ماهواره «نقشه‌بردار فراخورشیدی گذران» ناسا یا ماهواره «تس» (TESS) به تازگی ماموریت اولیه خود را به اتمام رسانده و ضمن تصویربرداری از حدود ۷۵ درصد آسمان پرستاره، اکتشافات جالب توجهی را به دست آورده است.
هوای تهران ۴ درجه خنک می‌شود
۳ روز قبل / گرمای هوای تهران / هوای تهران
هوای تهران ۴ درجه خنک می‌شود
به گزارش ایرنا، ساکنان پایتخت در حالی طی روزهای اخیر افزایش دما را تجربه کردند که بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، آسمان استان تهران طی پنج روز آینده صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.
مرکز پزشکی هسته‌ای سمنان راه‌اندازی می‌شود
۳ روز قبل / پزشکی هسته‌ای / خدمات درمانی / حمایت از بیماران سرطانی
مرکز پزشکی هسته‌ای سمنان راه‌اندازی می‌شود
سمنان- مسئول کمیته فنی مهندسی بنیاد نیکوکاران راه آسمان با بیان اینکه مرکز پزشکی هسته‌ای سمنان راه‌اندازی می‌شود، گفت: این مرکز نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.
پایان هفته نیمه‌ابری همراه با وزش باد در مازندران
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / هواشناسی
پایان هفته نیمه‌ابری همراه با وزش باد در مازندران
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی ‌مازندران از نیمه ابری بودن آسمان استان همراه با وزش باد تا پایان هفته خبر داد.
نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری‌اند/ وجود سالانه 120 هزار سرطانی جدید در کشور
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / سرطان / خیریه / سمنان / مرکز جامع سرطان
نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری‌اند/ وجود سالانه 120 هزار سرطانی جدید در کشور
مدیر عامل بنیاد نیکوکاران راه آسمان بر ضرورت آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها از طریق رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: افزایش آگاهی‌ها و شناخت از دلایل بروز و عوامل موثر در سرطان‌، ابتلا به این بیماری را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.
تعلیق برنامه پروازهای سبز
۴ روز قبل
تعلیق برنامه پروازهای سبز
بنا بر اعلام نشریه اکونومیست خطوط هوایی جهان فرصتی برای بیرون آمدن از بحران ناشی از ویروس کرونا و سبزتر شدن زمین دارند که این امر نیازمند حضور دولت‌ها در جهت کاهش قدرت بسیاری از عوامل تاثیرگذار در صنعت هوایی است. اما شیوع کرونا منجر به تاخیر افتادن استفاده غول‌های هوایی از هواپیماهای برقی شده و برنامه پروازهای سبز را درحال‌حاضر به تعلیق درآورده‌است. صدمات ناشی از بیماری کووید-19 بر صنعت حمل‌ونقل هوایی آن‌چنان گسترده است که آسمان این صنعت را که زمانی مسیر عبور هواپیماهای غول‌پیکر و مسافرانی از سراسر دنیا بوده و منبع درآمد با سودهای کلان برای شرکت‌های هواپیمایی و ایجاد اشتغال افراد بسیاری بود، اینک از هواپیما خالی کرده است.
سه شب پیش‌رو از آسمان چشم برندارید
۴ روز قبل
سه شب پیش‌رو از آسمان چشم برندارید
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: امشب - شامگاه سه شنبه - و دو شب آینده اوج بارش پرساووشی است و در این شب‌ها ۴۰ تا ۵۰ شهاب در ساعت می‌توان مشاهده کرد.
۴ روز قبل
چشم از آسمان برندارید!/ بارش پرساووشی از امشب تا شامگاه پنجشنبه
ایرنا نوشت: مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: امشب - شامگاه سه شنبه - و دو شب آینده اوج بارش پرساووشی است و در این شب‌ها ۴۰ تا ۵۰ شهاب در ساعت می‌توان مشاهده کرد.
گردشگری فضایی؛ تحقق رویایی گران و اعجاب‌انگیز
۴ روز قبل / سرویس زیارت و گردشگری / گردشگری / گردشگری فضایی / فضانوردی / ناسا / هوافضا
گردشگری فضایی؛ تحقق رویایی گران و اعجاب‌انگیز
انسان به عنوان موجودی دو پا تفاوتش با دیگر موجودات در این است که چهارپایان سر به زیر هستند؛ اما انسان همواره سر به آسمان داشته و به دنبال کشف ناشناخته‌های موجود در خارج از این کره خاکی بوده است. سفر به فضا رویایی است که بسیاری از انسان‌ها به دنبال کسب تجربه‌ای شگفت‌انگیز و به نوعی غیر عادی آن بوده و هستند. اما آیا تحقق این رویا روزی عمومیت می‌یابد؟
۴ روز قبل
آلاینده اُزُن بازهم به آسمان تهران بازگشت
کیفیت هوای پایتخت با افزایش غلظت آلاینده ازن در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.
۵ روز قبل
موج‌هایی بلند که آسمان را شکافته‌اند
مرتضی کاردر ـ روزنامه نگار شماری از شخصیت‌های نامدار هنر ایران در هفته‌ای که گذشت کارهای خود را به گالری آوردند. نمایشگاهی از آثار غلامحسین امیرخانی، استاد بزرگ خوشنویسی ایران در گالری طراحی هنر برگزار شد. نمایشگاه عکس‌های محمد صیاد در عمارت نبشی هنوز دایر است. علی گلستانه، نقاش پیشکسوت صاحب‌سبک، نمایشگاهی از آثار خود را در گالری ۰۰۹۸۲۱ برگزار کرده است، اما آنچه فارغ از ارزش‌های هنری آثار پیشکسوتان به چشم می‌آید، هنرمندان جوانی‌اند که هر کدام می‌توانند آغازگرانی در هنر امروز ایران باشند. از میان …
۵ روز قبل
«ارسباران»؛ زخم‌خورده
[حسام خراسانی] راوی برایم روایت می‌کند: «ناگهان آسمان مه شد، شهر پر شد از گردوغبار ویرانی، دیوارهای شکسته، سقف‌های ریخته‌شده و خیابان‌های شکاف‌خورده. همین دیوار، همین پل، همین مسجد. همه‌شان زخمی در دل دارند، ارسباران زخم‌خورده است.» راوی گاه میان حرف‌هایش بغض می‌کند، بعد هر بغض هم صدایش بلندتر می‌شود و ادامه می‌دهد: «آن روزها از یاد‌رفتنی نیست.» این چند سطر روایت «امیر یوسفیان»، امدادگر جمعیت هلال‌احمر است از زلزله تلخ ارسباران. بیست‌ویکم مردادماه 1391 در آخرین شب قدر، زمین‌لرزه‌ای سهمگین لرزه بر جان و دل ساکنان شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان انداخت تا از آن روز به بعد، مردادماه …
ماسک، سقف آسمان و بدرقه استریل
۵ روز قبل / حرم رضوی / ضدعفونی / حرم / خراسان رضوی
ماسک، سقف آسمان و بدرقه استریل
دخترک کم حوصله است. خادم می دود دنبال مادرش و می گوید: «عموجان، دختر قشنگم دستت را بیاور جلو!» دست هایش را ضدعفونی می کند. از جیب کتش یک شکلات بیرون می کشد. آن را هم ضدعفونی می کند: «التماس دعا زائر کوچولو، این هم جایزه تو».
۵ روز قبل
مسابقات بالن سواری در اوکراین
پرواز بالون‌های زیبا ، با رنگهای شاد و شکل‌های گوناگون در آسمان آبی شوقی وصف ناپذیر را در وجود هر بیننده ای پدید می آورد. در گزارش تصویری زیر تصاویری از مسابقات بالن سواری در اوکراین را مشاهده می کنید.
حضور جنگنده‌های چینی در آسمان تایوان همزمان با سفر وزیر سلامت آمریکا
۵ روز قبل / تایوان / جنگنده های چینی / وزیر سلامت آمریکا
حضور جنگنده‌های چینی در آسمان تایوان همزمان با سفر وزیر سلامت آمریکا
ایلنا: وزارت دفاع تایوان از عبور کوتاه‌مدت جنگنده‌­های چینی از خط تقسیم تنگه تایوان خبر دادند.
آخرین وضعیت آب و هوای کشور
۵ روز قبل / سازمان هواشناسی / آب و هوا / گرد و غبار / رعد و برق
آخرین وضعیت آب و هوای کشور
در جنوب غرب کرمان، شرق فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ساعات بعد از ظهر اوایل شب پیش بینی می‌شود. آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
بارش شهابی مردادماه را از دست ندهید
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / نجوم / بارش شهابی برساوشی / سیاره زهره / بارش شهابی
بارش شهابی مردادماه را از دست ندهید
یک مدرس و پژوهشگر نجوم از بارش شهابی «بَرساوشی» در ۲۱ و ۲۲ مردادماه خبر داد و گفت: ۲۳ مرداد نیز سیاره زهره در بیشترین کشیدگی غربی خود قرار خواهد گرفت و نورانی‌تر از هر زمان دیگری در آسمان خودنمایی می‌کند.
قیمت دلار و نقل و انتقالات استقلال و پرسپولیس؛ پایان رویا، ما تحریم هستیم!
۵ روز قبل / استقلال / پرسپولیس / دلار / فدراسیون فوتبال / فرهاد مجیدی / یحیی گل محمدی / تحریم
قیمت دلار و نقل و انتقالات استقلال و پرسپولیس؛ پایان رویا، ما تحریم هستیم!
ایلنا: «ما تحریمیم» تا مدت‌ها سنگر و پناهگاه خوبی برای دفاع از ناکارآمدی بود. می‌شد حتی با آسمان به ریسمان بافتن‌های اقتصادی، گران شدن کود حیوانی را هم به شکل کاملاً…
انفجار مهیب مینسک بلاروس را لرزاند
۵ روز قبل
انفجار مهیب مینسک بلاروس را لرزاند
بامداد دوشنبه در اثر انفجار قوی در دو خیابان ماشروف و استاروژوفسکایا در مینسک، دود حجیمی به آسمان بلند شد.
قلم شهید
۵ روز قبل / شهید اسماعیل عمرانی / روز خبرنگار / جنوب کرمان / اخبار فرهنگی و هنری - کرمان / استانی-فرهنگی و هنری
قلم شهید "عمرانی" بر فراز آسمان ماندگار شد
به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار از خانواده شهید قلم در جیرفت تجلیل شد. 
وقوع چند انفجار قوی در مرکز شهر مینسک + ویدئو
۵ روز قبل
وقوع چند انفجار قوی در مرکز شهر مینسک + ویدئو
در اثر انفجار قوی در دو خیابان ماشروف و استاروژوفسکایا در مینسک، دود حجیمی به آسمان بلند شد.
۵ روز قبل
خشم و هیاهو در بیروت
چهار روز پس از انفجارهایی در بندر بیروت، بهت و عزای عمومی جای خود را به خشم داده است. پایتخت لبنان در دو سال گذشته روزهای آرام چندانی را تجربه نکرده اما آنچه لبنانی‌ها عصر سه‌شنبه گذشته تجربه کردند از جنس متفاوتی بود که کاسه صبرشان را لبریز کرد. انفجار و زنجیره‌ای از آتش‌سوزی ناشی از آن فقط بندر، کوچه و خیابان، خانه و کاشانه، بیمارستان‌ها و مراکز تجاری بیروت را با خاک یکسان نکرده بلکه امید لبنانی‌ها به توانایی دولت و سیاستمداران فعلی این کشور را هم خاکستر کرده است. لبنانی‌ها ساعت‌های نخست فروریختن ساختمان‌های چندطبقه و ایجاد گودال‌های عمیق در قلب پایتخت را با بیم و بهت به نظاره نشستند. وقتی شعله‌های آتش جای خود را به تلی از خاکستر دادند، …
ولادت امام موسی کاظم (ع) مبارک
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
ولادت امام موسی کاظم (ع) مبارک
در‌های نیاز را ببندید، فریادرس دل‌های مضطرب زمین را وام دار قدمهایش کرد، هفتمین ستاره آسمان امامت خوش آمدی
افتتاح بزرگترین رصدخانه خورشیدی  تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / خانواده / رصدخانه / کودکان / نجوم / نوجوانان
افتتاح بزرگترین رصدخانه خورشیدی تهران
رصدخانه های عمومی از جمله مجموعه های جذاب علمی آموزشی هستند که نقش به سزایی در گسترش علم نجوم و علاقمند نمودن کودکان، نوجوانان و خانواده ها به آسمان و جذابیت‌های آن دارند.
پرواز خودسرانه پهپادها در آسمان عراق؛ چالش جدید این کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / عراق
پرواز خودسرانه پهپادها در آسمان عراق؛ چالش جدید این کشور
سایت المانیتور آمریکا گزارش داد که عراق با این چالش امنیتی جدید مواجه است که نمی‌تواند پهپادهایی را که استفاده از آنها به صورت گسترده طی ماه‌های گذشته افزایش یافته است، کنترل کند.
نقشه‌ انگلیسی‌ها برای حذف آسمان ایران از مسیر پروازی ایرلاین‌ها/بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / سازمان هواپیمایی
نقشه‌ انگلیسی‌ها برای حذف آسمان ایران از مسیر پروازی ایرلاین‌ها/بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌ یک شرکت انگلیسی برای حذف آسمان ایران از مسیر پرواز شرکت‌های هواپیمایی، گفت:بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود.
سر بر آستان غدیر
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
سر بر آستان غدیر
بر آستان جانان گر سر توان نهادن / گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد
رگبار و رعد برق در شرق کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / سازمان هواشناسی / رگبار و رعد و برق / وزش باد
رگبار و رعد برق در شرق کشور
به گزارش کارشناس هواشناسی در نوار شرقی کشور وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات البرز مرکزی خواهیم داشت. آسمان تهران امروز صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
ایران به تعرض جنگنده‌های آمریکایی اعتراض کرد
مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای از سازمان ملل خواسته است تا آمریکا را درخصوص تعرض جنگنده‌های این کشور به یک فروند هواپیمای مسافربری ایرانی مسئول بشناسد.به گزارش ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تخت‫روانچی با ارسال نامه اعتراضی اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای غیر نظامی ایران بر فراز آسمان سوریه را غیرقانونی و ماجراجویانه توصیف کرد.تخت روانچی در این نامه اعلام رکد: در نامه‌های مشابهی به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل، ایران شدیدترین اعتراض خود نسبت به نقض قوانین بین‫المللی را ابراز کرده و این مسئله را از طریق نهادهای بین‫المللی پیگیری خواهد کرد.وی تاکید کرد: هواپیمای ایرباس ای۳۱۰ خطوط هوایی ماهان از مسیر تهران به سمت بیروت در تاریخ ۲۳ ژوئیه (۲ …
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
سه‌گانه تالاب گاوخونی، آب و کشاورزی
تالاب گاوخونی در اصفهان چند سالی است با کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند، این در حالی است که سازمان محیط‌زیست ۱۷۶ میلیون متر مکعب حقابه برای آن تعیین کرده اما وزارت نیرو تاکنون قطره‌ای از آن را تخصیص نداده به طوری که بین ۸۰ تا ۸۵ درصد آب حوضه در بخش کشاورزی استفاده می‌شود، جالب اینکه دو سالی است در بخش کشاورزی کشت سوم نیز اضافه شده که باری بر بارهای گذشته منابع آب منطقه است؛ برای ساماندهی این وضعیت کارگروهی تشکیل شده است.تالاب گاوخونی در استان اصفهان و بخشی در یزد در زمان‌های نه چندان دور زیستگاه زمستانه گذارنی پرندگانی همچون باکلان، حواصیل سفید، چوب پا، آب چلیک و کشیم بود که تمام اینها در حفظ بوم ساختار و محیط زیست آن منطقه نقش بسیار ارزنده‌ای داشتند که در کنار گیاهانی مانند نی، لوئی، مرغ، بارهنگ …
نمایان شدن یک شیء پرنده ناشناس در پخش زنده در آمریکا + ویدئو
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
نمایان شدن یک شیء پرنده ناشناس در پخش زنده در آمریکا + ویدئو
در آمریکا در زمان پخش زنده یک برنامه تلویزیونی یک جسم پرنده مرموز در آسمان نمایان شد.
نامه ایران به سازمان ملل در ارتباط با رهگیری هواپیمای مسافری از سوی جنگنده‌های آمریکایی
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / جنگنده‌های آمریکایی / رهگیری هواپیمای مسافری / نامه ایران به سازمان ملل / نماینده دائم ایران در سازمان ملل
نامه ایران به سازمان ملل در ارتباط با رهگیری هواپیمای مسافری از سوی جنگنده‌های آمریکایی
شفقنا- نماینده دائم ایران در نامه‌ای به دبیر کل و شورای امنیت سازمان ملل اعتراض شدید ایران را به نقض قوانین بین‌المللی از سوی آمریکا در ارتباط با رهگیری هواپیمای مسافری خود بر فراز آسمان سوریه اعلام کرد. ایران...
بارش در ۲۰ نقطه سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / هواشناسی / سیستان و بلوچستان / بارش باران / استانی-اجتماعی
بارش در ۲۰ نقطه سیستان و بلوچستان
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همزمانی جریانات مونسون و تأثیر کم فشاری دریایی بر نیمه جنوبی استان سبب شد تا در شبانه روز گذشته آسمان ۲۰ نقطه استان بارانی شود.
پیام غدیر؛ حاکمیت عقل بر زمین
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / پیام غدیر / عید غدیر
پیام غدیر؛ حاکمیت عقل بر زمین
شفقنا- مسعود بسیطی، کارشناس علوم تربیتی و ادیان و فرق در یادداشتی درباره واقعه غدیر در پایگاه علمی و فرهنگی محمد(ص) نوشت، در بلندای تاریخ حیات بشر در زمین، اهل زمین و آسمان پیوسته شاهد قتل و غارت و...
پیام توئیتری عباس موسوی به مناسبت روز خبرنگار
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / عباس موسوی / سخنگوی وزارت امور خارجه / خبرنگار
پیام توئیتری عباس موسوی به مناسبت روز خبرنگار
سخنگوی وزارت امور خارجه با تبریک روز خبرنگار عنوان کرد: اخبار و روایت ⁧‫خبرنگاران‬⁩ ایرانی در سیاهی شب های جهان پر آشوب، کوکب هدایت آسمان ایران کهن است.
احتمال رگبار باران و رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان وجود دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
احتمال رگبار باران و رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان وجود دارد
کارشناس ادراه کل هواشناسی هرمزگان گفت: آسمان هرمزگان در ساعات پیش رو در روز جمعه صاف تا قسمتی ابری خواهد داشت.
انسان‌هایی که موج انفجار آن‌ها را به آسمان برد +عکس
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
انسان‌هایی که موج انفجار آن‌ها را به آسمان برد +عکس
تصویر شوکه کننده از انفجار مهیب در بیروت و پرت شدن انسان‌های اطراف به آسمان!
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۲۶۸؛ دوربین بسیار بزرگی است که ماه را می‌بیند، هرگز ماه را این‌طور ندیده بودم!
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۲۶۸؛ دوربین بسیار بزرگی است که ماه را می‌بیند، هرگز ماه را این‌طور ندیده بودم!
رسیدیم به خیابان شانزه‌لیزه، پهلوی آن میل [تلسکوپ] که از مصر آوردند دوربین بسیار بزرگی است که ماه را می‌بیند، ماه هم امشب جلوه غریبی داشت. آسمان صافی بود یک ستاره هم نزدیک ماه بود. خیلی قشنگ، هرگز ماه را این‌طور و به این جلوه ندیده بودم.
به سوی آسمان
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / عید غدیر خم / غدیر خم / محمود کریمی
به سوی آسمان
نماهنگ به سوی آسمان با نوای محمود کریمی به مناسبات عید غدیر منتشر شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تصاویری از آتش سوزی بزرگ در شهر عجمان امارات (فیلم)
بنا بر گفته شاهدان دود بسیار وسیع به علت آتش سوزی در بازار مرکبات، آسمان عجمان را فراگرفته است.
شروع اوج بارش شهابی«برساووشی» از فردا / امکان رصد تا یک هفته
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / نجوم / بارش شهابی / آسمان / احسان مهرجو
شروع اوج بارش شهابی«برساووشی» از فردا / امکان رصد تا یک هفته
کارشناس نجوم از شروع اوج بارش شهابی «برساووشی» خبر داد و گفت: از فردا ۱۷ مرداد، اوج این بارش شهابی آغاز می شود و تا ۲۳ مرداد ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کتک کاری مهماندار هواپیما با مسافر!
یک هواپیمای امریکایی به خاطر کتک کاری مهماندار با مسافری که قصد پریدن از هواپیما را داشت مجبور به بازگشت شد. به گزارش برنا؛ جوزف هودک در پرواز سیاتل به پکن که متعلق به شرکت «دلتا»ی امریکا بود، در ردیف اول بخش درجه یک هواپیما نشسته بود. به گفته مهمانداران ابتدا وضعیت این مسافر عادی به نظر می‌رسید اما وقتی هواپیما به آسمان اقیانوس آرام رسید او به بهانه رفتن به سرویس بهداشتی، صندلی‌اش را ترک کرد و در بازگشت به جایش ناگهان به سمت در اضطراری هواپیما حمله ور شد و سعی کرد آن را باز کند.یکی از مسافران و یک مهماندار برای آرام کردن او جلو رفتند اما این مسافر پس از ضرب و شتم هر دو نفر با شدت به در ضربه زد. سرانجام یکی از مهمانداران که گزارش ناآرامی را به کابین خلبان داده بود دو بطری نوشیدنی را به سر «جوزف» …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
عروس آتش
رسانه‌های خبری از شنیده شدن صدای چند انفجار در شهر بیروت، پایتخت لبنان خبر دادند. در حالی که شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا از انفجار در بندر بیروت خبر داده، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این انفجار در نزدیکی منزل سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان روی داده است.با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد انفجار در یکی از انبار‌های مواد منفجره و آتش‌زا واقع در بندر بیروت رخ داده است.تصاویر و ویدئو‌های منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می‌شود.بر اساس گزارش‌ها بیروت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شهری جنگ زده تبدیل شد. برخی رسانه‌ها حادثه بیروت را با واقعه هیروشیما مقایسه کرده‌اند و آن …
پایان ملکه آسمان ها/بوئینگ ۷۴۷ از خط تولید خارج می شود   گالری
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / بوئینگ / 747
پایان ملکه آسمان ها/بوئینگ ۷۴۷ از خط تولید خارج می شود گالری
شرکت هواپیماسازی بوئینگ به ساخت جامبو جت های ۷۴۷ خود پایان می دهد. این جت ها در دهه ۱۹۷۰ سفر هوایی را دموکراسی سازی کردند، اما از هواپیماهای نوین دو موتوره عقب ماندند. تولید این جت ها از سال ۲۰۲۲ به کلی متوقف می شود. این هواپیماهای بوئینگ در دوران اوج خود به «ملکه آسمان ها» مشهور بودند. بوئینگ ۷۴۷ اولین بار در ۹ فوریه ۱۹۶۹ به پرواز درآمد و در ماه ژانویه ۱۹۷۰ توسط شرکت هواپیمایی جهانی «پنَ آمریکن» در خدمات هوایی به کار گرفته شد. از نظر ایمنی، ۷۴۷ سابقه نسبتا خوبی دارد، اما در سال ۱۹۸۵ بدترین حادثه خود را پشت سر گذاشت: ۷۴۷ متعلق به خطوط هواپیمایی ژاپن سقوط کرد و ۵۲۰ نفر جان خود را از دست دادند. ناسا یک مرتبه از یک ۷۴۷ تغییر یافته برای حمل شاتل فضایی ۶۸ تنی و ریچارد برنسون میلیاردر نیز از یک ۷۴۷ …
زنگنه در گفت‌وگو با تسنیم: نظارت بر سیستم هوانوردی تشدید می‌شود/ آسمان ایران، امن‌ترین فضای منطقه
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / سازمان هواپیمایی
زنگنه در گفت‌وگو با تسنیم: نظارت بر سیستم هوانوردی تشدید می‌شود/ آسمان ایران، امن‌ترین فضای منطقه
رئیس سازمان هواپیمایی با تاکید بر این‌که به کشورهای خارجی اطمینان می‌دهیم آسمان ایران آنها بسیار امن است، گفت‌: یکی از اولویت‌ها در دوره جدید تشدید نطارت‌ بر سیستم هوانوردی است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
مسنتد آبی به رنگ آسمان کجا اکران می شود؟
مستند آبی به رنگ آسمان در ابتدا ۴ فینال آسیا نام داشت، یک فیلم مستند سینمایی بر اساس طرح، پژوهش، تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر رفیعی است که به تاریخ باشگاه فوتبال استقلال تهران از زمان تأسیس تا پایان فصل ۱۳۹۸–۱۳۹۷ می‌پردازد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / شغال / آهوسنگی / عقاب / تعقیب و گریز / کروگر / آفریقای جنوبی / حیات وحش / حیوانات وحشی
(ویدئو) تعقیب آهو توسط یک عقاب و دو شغال!
در اتفاقی کم سابقه در حیات وحش یک عقاب در آسمان و دو شغال روی زمین برای شکار یک آهوسنگی تعقیب و گریزی دیدنی خلق کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •